صفحه نخست > دیدگاه > محمد محقق بوسیله آزادیخواهان ایتالیا رسوا گردید

محمد محقق بوسیله آزادیخواهان ایتالیا رسوا گردید

آگوستو دی ستانیسلو نماینده حزب IDV وعضو کمسیون دفاعی پارلمان ایتالیا: «داخل شدن این رهبر یکی از بدنام ترین سازمانهای جنایتکار به ایتالیا گیج کننده و توهین آمیز است.»
سليم پویان
چهار شنبه 28 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

به تاریخ ١٦ و ١٧ مارچ ٢٠١٢ قرار بود محمد محقق، جنگسالار جنایتکار و یکی از رهبران حزب مزدور وحدت اسلامی در گردهمآیی هایی در پایتخت ایتالیا شرکت نماید و تعدادی از مقامات ایتالیایی، سفیر افغانستان در روم و یک مشت به اصطلاح نویسندگان مرتجع افغان مثل بصیر آهنگ، حمزه واعظی، جواد حیدری، عبدالرازق اسماعیلی و دیگران در آن شرکت نمایند.

او به دعوت شاروال بدنام روم گیانا الیمانو، که از چهره های مشهور و منفور نیوفاشیست های حامی جنایت نسبت به پناهندگان در ایتالیاست، دعوت شده بود و تنظیم برنامه های وی را «اتحادیه پناهجویان افغانستان در ایتالیا» که بوسیله فردی به نام قربانعلی اسماعیلی گردانندگی میشود به عهده داشت. قربانعلی نماینده محقق در ایتالیا که برادرش عبدالرزاق سکرتر محقق میباشد، از گردانندگان مافیای افغانی در ایتالیاست که به موارد متعدد قاچاق، آدم ربایی و جنایات دیگر متهم است که دوسیه‌اش همین اکنون در محاکم ایتالیا در گردش است اما به علت روابطش با نیوفاشیست های حاکم در آنکشور، کسی جلو فعالیت هایش را که زیر نام اتحادیه پناهجویان انجام میدهد نمی‌گیرد.

شاروال بدنام روم گیانا الیمانو از فاشیست های مشهور ایتالیا دعوتگر محقق به روم

وقتی خبر استقبال از محقق در ایتالیا از طریق رسانه ها به سازمانهای مدافع حقوق بشر و ضد جنگ رسید، سازمان "هماهنگ کننده حمایت از زنان افغان"‌ (چیزدا) (Italian Coordination Supporting Afghan Women - CISDA) ابتکار را بدست گرفته کمپاین وسیعی‌ای را در افشای محقق و حکام فاشیست آنکشور که او را دعوت کرده بودند راه انداخت. آنان طی اعلامیه‌ای زیر عنوان «علیه سفر محقق، این جنایتکار افغان به ایتالیا اعتراض میکنیم!» نوشتند «چیزدا از تمام نیروها و جنبشهایی که برای عدالت و حقوق بشر در ایتالیا، افغانستان و سراسر جهان فعالیت مینمایند، تقاضا دارد تا با قاطعیت حضور و پذیرایی رسمی محقق، این جنایتکار ضد بشری را در روم محکوم کنند.»

اعلامیه «چیزدا» انعکاس وسیع در مطبوعات ایتالیا و صفحات فیسبوک داشت و متن های فارسی و انگلیسی آن نیز برعلاوه انتشار در گروپهای فیسبوکی به تمامی مطبوعات افغانستان و جهان ارسال گردیده است.

اعتراض به حضور محقق به بحث داغ در حلقات سیاسی مترقی و نشریات و سایتهای اینترنتی ایتالیا مبدل گشت و دهها رسانه چاپی و اینترنتی با انتشار مقالاتی به این کارزار پیوستند. مقامات ایتالیایی‌ای که نام شان در لیست سخنرانان در کنار محقق درج شده بود، یکی پی دیگری با انتشار اعلامیه‌هایی پای خود را از این ماجر کشیدند تا جلو رسوا شدن شان بین مردم ایتالیا را بگیرند.

جولیانا سگرینا (Giuliana Sgrena) خبرنگار مشهور ایتالیایی در مقاله‌ای تحت عنوان «الیمانو از یک جنایتکار پذیرایی میکند» به حضور محقق اعتراض نمود:

«بنیانگذار و رهبر حزب وحدت از جانب دیده‌بان حقوق بشر به جنایات و حملات در ساحات تحت کنترول خود متهم گردیده است. مناطقی را که مورد حمله قرار می‌دانند خانه‌ها غیرنظامیان را ویران نموده، مال شان را دزدی و خود آنان را با ضرب و شتم می‌کشتند. گزارش های زیادی از تجاوز بالای دختران و زنان از آن زمان رسیده است. در ولایت بلخ و ولسوالی چمتال که در نزدیکی مزار شریف موقعیت دارد، شبه نظامیان حزب وحدت و جمعیت اسلامی خشونت‌های فراوانی را انجام داده اند. در سال ٢٠٠٣ حزب وحدت در قریه بارگاه افغانی ٣٦ غیر نظامی را به قتل رساندند و این بزرگترین قتل عام توسط افغان‌ها بعد از سقوط طالبان بوده است.»

«تعجب آور آن است که وی در ١٦ مارچ با افتخاری کامل در کاپیدولیو توسط شهردار Alemanno، نمایندگان مجلس، نمایندگانی از مقامات و سازمان های غیر دولتی (Intersos و افغانستان) دعوت شده است.»

اعلان سفر محقق که در صفحات فیسبوکی رد و بدل میشد

روبرتو دیلاسیتا و فرانسیسکو فیرانتی سناتوران حزب دموکراتیک ایتالیا طی اعلامیه‌ای به سفر محقق اعتراض نموده نوشتند: «شاروال روم، گیانا الیمانو آماده است که از محمد محقق، جنگسالار بدنام و رهبر حزب بنیادگرای وحدت اسلامی به تاریخ ١٦ مارچ پذیرایی کند. براساس اسناد بسیاری سازمانهای مدافع حقوق بشر، او متهم به جنایات جنگی است و اخیرا قانونی را پیشنهاد نمود که تجاوز بر زنان در زناشویی را رسمی میسازد. این غیر قابل تحمل است که شاروال میخواهد نام پایتخت ما را با نام یکی از ظالم ترین رهبران جنگسالار در جریان جنگهای داخلی افغانستان پیوند بزند.»

در اعلامیه‌ای که در سایت رسمی حزب دموکراتیک ایتالیا انتشار یافته گفته میشود: «شاروال الیمانو در سال ٢٠٠٩ از قذافی جنایتکار همچون قهرمان در پایتخت استقبال نمود و حال میخواهد که محقق جنگسالار را خوش‌آمد بگوید.... ما میخواهیم این تصمیم لغو گردد چون در کنفرانسی که در باره آینده افغانستان بحث صورت میگیرد، شخصیتی دعوت گردیده که بر اساس اسناد سازمانهای معتبر حقوق بشر متهم به جنایات جنگی میباشد.... آشکار است که شهر روم و نهادهایش تحمل پذیرش مردی چون محقق را ندارند.»

«یک جنایتکار جنگی از افغانستان در سالون پایتخت؟» عنوان مقاله دیگری بود که در سایت contropiano.org انتشار یافت. در بخش هایی از آن گفته میشود:

«آنان از کنفرانسی در سالون پایتخت در روم و از ملاقات با جنایتکار جنگی افغان محمد محقق محروم شدند. خجالت بر حزب دموکراتیک و ان‌.جی.اوهایی که آمادگی میگرفتند تا افتخار استقبال از یک جنگسالار را دریافت کنند.»

«دو برنامه در روم به روز های ١٦ و ١٧ مارچ در باره افغانستان ظاهرا برنامه های عادی تلقی میشدند. بسیار عادی بود که به مثابه مهمان خصوصی محمد محقق، رهبر حزب بنیادگرای وحدت و یک جنایتکار جنگی در آن سخنرانی کند. یک سری پیشنهادات برای صلح و مصالحه بوسیله یک جنایتکار جنگی؟ بلی، این کار طی سالهای اخیر بارها تکرار شده است.»

«زنگ خطر در باره مهمان نوازی روم به محقق را "چیزدا" به صدا درآورد، سازمانی که طی سالها در کنار جمعیت انقلابی زنان افغانستان (راوا) و دیگر نهاد های سیاسی و اجتماعی افغانستان که مخالف اشغال ناتو، بنیادگرایان طالب و جنگسالارانی که در قدرت اند، کار میکند.»

«این تصادفی نیست که به تاریخ ١٧ مارچ در روم زیر نام تجلیل از سال نو افغانستان، محقق در برنامه یادبود از مرگ مزاری، جنگسالار خونخوار دیگر شرکت نمود.»

«وقتی شاروال گیرآمد، به دفتر مطبوعاتی پایتخت اطلاع داد که توضیح دهند که او فقط به این کنفرانس در سالون پایتخت دعوت شده بود ولی او آمادگیش را برای شرکت در آن اعلام نکرده است. اما بعدا خبر لغو این کنفرانس پخش شد.»

سایت دیگر ایتالیایی تحت عنوان «یک جنگسالار در پایتخت باعث لغو کنفرانس گردید» نوشت:

«کنفرانسی در سالون پایتخت قرار بود تحت عنوان "افغانستان: زندگی بعد از سال ٢٠١٤" برگزار گردد که محمد محقق یکی از مهمانان اصلی آن بود. معترضین به موجودیت محقق در آن شکایت داشتند. تا اینکه دیروز، هماهنگ کننده کنفرانس، دایرکتر قاره آسیا، رومیولو سابیو سلوادو اعلان نمود که کنفرانس فسخ گردیده است. سازمانهای زیاد حقوق بشر محقق را به جنایات علیه بشریت متهم میکنند.»

«رهبران حزب بنیادگرای وحدت منجمله عبدالعلی مزاری، کریم خلیلی و محقق در جریان جنگ های داخلی١٩٩٢-١٩٩٦ از جمله سفاک ترین قومندانها بودند.»

«دایرکتر PDL دومینیکو ناکاری گفت که رهبر حزب وحدت تقاضای ملاقات با اعضای کمیته روابط خارجی پارلمان را نموده است. اما جین لیونارد تودی نماینده حزب دموکراتیک و عضو کمیته روابط خارجی پارلمان جواب داده است که محمد محقق هیچ ملاقاتی با من و کمیته روابط خارجی نخواهد داشت، بسیار روشن است که این مرد نمیتواند و نباید طرف ملاقات باشد.»

«درینحال سایت حزب محقق فوری اعلامیه شدیداللحنی را در سایت شان پست کردند و اعضای "راوا"‌، سازمان سیاسی زنان افغان را متهم به تبعیض ملیتی علیه حزب وحدت نموده آنان را مسئول آنچه اتفاق افتاد معرفی نمودند.»

مارکو بیسانا در مقاله‌ای تحت عنوان «ایتالیا از جنایتکار جنگی پذیرایی میکند» نوشت: «در ایتالیا عجیب نیست که قدم بزرگترین جنایتکاران جنگی با بوسه بدرقه گردد... به تاریخ ١٧ مارچ محمد محقق به روم دعوت گردیده است. نامی که برای اکثریت مردم ما نا‌آشناست.... اما محقق یکی از خونریزترین جنایتکاران افغان است. سازمان "هماهنگ کننده حمایت از زنان افغان"‌ (چیزدا) طی اعلامیه‌ای علیه سفر محقق خواهان اعتراض گردیده است و هدفش اینست که مردم بیشتری به این حقیقت پی ببرند که ما چه چیزهایی از یک کشورجنگ زده را پنهان میکنیم.»

آگوستو دی ستانیسلو نماینده حزب IDV وعضو کمسیون دفاعی پارلمان ایتالیا طی اعلامیه‌ای در سایت رسمی خود نوشت: «داخل شدن این رهبر یکی از بدنام ترین سازمانهای جنایتکار به ایتالیا گیج کننده و توهین آمیز است. به نظر میرسد که سفارت ما در کابل به او ویزه دخول به ایتالیا را صادر کرده است و این درحالیست که سفارت ایتالیا در کابل در دادن ویزه به فعالین مدافع حقوق بشر و حقوق زنان مشکل خلق میکند. این امر از ملاقات احتمالی او با اعضای کمیته روابط خارجی مسخره تر است. من از درخواست "چیزدا" و تمامی نیروها و حرکت های مدافع عدالت و حقوق بشر در ایتالیا و افغانستان حمایت میکنم که بر حضور کسانی که متهم به ارتکاب جنایت غیرقابل تعریف علیه بشریت شده اند در روم اعتراض میکنند.»

وقتی تحت فشار افکار عامه ایتالیا برنامه های رسمی محقق لغو گردیدند و او با حزب مزدور و خونریزش در ایتالیا افشا گردید، دیگر کسی حاضر نبود سالنی را در خدمت یک جنایتکار و هوادارانش بگذارد، باند مافیایی وحدت خواهان کمک از دوستان فاشیست شان گردیده برنامه‌ مختصری را در تالاری مربوط به سازمان فاشیست عیسوی سینت اگیدیو (Sant’Egidio) برگزار کردند که در آن هیچکدام از سخنرانان قبلا اعلام شده حضور نداشتند و حتی موسی معروفی سفیر افغانستان در روم نیز که قبلا نامش در لیست سخنرانان قرار داشت، از اعتراضات مردم صلحدوست ایتالیا احساس خجالت نموده در این گردهمآیی شرکت نکرد. محقق در جریان این گردهمایی بوسیله افرادی مربوط به استخبارات ایتالیا محافظت میشد و خارج از سالن جمعی از پولیس صف بسته بودند.

حزب وحدتیان بعد از اینکه رهبر جنایتکار شان بوسیله آزادیخواهان ایتالیا این مدافعان راستین مردم ما رسوا گردید و برنامه های رسمی‌اش لغو گردید، به جوش آمده و با انتشار مقالاتی در سطح خود شان در سایت رسمی باند محقق و چند سایت شوونیست دیگر، بر «راوا» تاختند و با همان اتهامات همیشگی این سازمان مبارز را «طالبان ماده»، «جاسوسان آی.اس.آی»، «گروه نژادپرست»، «شریک و همکار دشمنان مردم هزاره و سایر ملت های تحت ستم» و .... نامیدند. اینان به این بسنده نکرده «راوا» را به گروهی مرتجع‌تر و مزدورتر و ضدملی تر از خود یعنی «افغان ملت» پیوند دادند!

ترفند دیگری که اینان از صاحبان رژیم خونخوار «ولایت فقیه» شان یاد گرفته اند این بود که حرکت انسانی و بی‌نظیر نیروهای مترقی ایتالیا علیه محقق را یک حرکت «ضد هزاره» تبلیغ کنند تا بتوانند تعدادی از هموطنان هزاره ما را نیز فریب دهند. اما این کثافات نمیدانند که باند مرتجع وحدت همانقدر که بر ملیت های دیگر وطن ما فاشیزم روا داشته است، در طول عمر ننگینش بر هموطنان ستمکش و مظلوم هزاره اما نیز مرتکب جنایات تکاندهنده شده و رهبران خونریز و چاکرمنش آن از دردها و آلام مردم به خاطر پرکردن جیب هایشان سوءاستفاده میکنند. خوشبختانه حتی جمعی از هموطنان مهاجر هزاره ما در ایتالیا بصورت فعال در کارزار ضد محقق نقش بسزایی بازی کردند.

رانده شدن محقق از ایتالیا درس خوبیست به تمامی هموطنان خارج نشین ما که وقتی آدمکشان و میهنفروشانی نظیر فهیم، قانونی، سیاف، فاروق وردک، عبدالله، کریم خرم، دوستم، هادی ارغندیوال، سرور دانش، خلیلی، علومی و .... در کشورهایی که مقیم اند سفر میکنند، باید آنان را به همین صورت رسوا و بی‌آب ساخته ماسک شانرا در برابر مردم غرب پاره کنند. اگر چند تن از این ستمگران خاین به سرنوشت محقق دچار شوند دیگر مطمئنا هیچکدام شان با خاطر آرام قصد سفر به کشورهای اربابان غربی شانرا نخواهند کرد.

و سپاس و احترام قلبی به مدافعان حقوق بشر ایتالیا که همدردی شانرا با مردم ستمکش افغانستان به بهترین و ارزنده ترین صورت به نمایش گذاشتند.

بصیر آهنگ از شوونیست های هزاره در ایتالیا

بعد از رانده شدن محقق از ایتالیا و تبلیغات و اتهامات مسخره از جانب «حزب وحدت» علیه «راوا» و هوادارنش، جمعی از زنان مدافع حقوق بشر ایتالیا طی نوشته ذیل پاسخ شانرا ارائه کردند که ترجمه فارسی آن تقدیم میگردد:

قدرت حقیقت

حقیقت نیرومندتر از تهدید و اهانت است. این مهمترین درسی است که «راوا» طی سالها حتی در ایتالیا به ما آموخته است. امیدواریم ما شایستگی آموختن از این درس را داشته باشیم.

مسئله‌ای که ما مطرح میکنیم حقیقت بر اساس واقعیت است: در گزارشهای «عفو بین الملل» و «دیده بان حقوق بشر»، از «راوا» یا هوادارانش ذکری به عمل نیامده است. ولی شما میتوانید مواردی از خشونت‌ های وحشیانه را که جنایتکاران علیه مردم تهیدست و بیگناه مرتکب شده اند دریابید.

ما در ایتالیا این تجربه را کسب کرده ایم که درافغانستان یک راه اعمال ستم بر توده ها تشدید اختلافات ملیتی است. ولی هیچگاه مردم بزرگ هزاره را با محقق جنایتکار و حزب وحدت مغالطه نکنید و نه هرگز جنایات مسعود را به مردم تاجیک نسبت دهید.

فقط با همکاری «راوا» میتوانیم بگوییم که در افشار چه گذشت (رجوع کنید به اعلامیه چیزدا «بیان حقایق علیه ربانی»)؛ باز هم از «راوا» ممنونیم که ما به دنیا گزارش دادیم که مسعود نه یک قهرمان ـ که در ایتالیا ساخته شده ـ بلکه از بدترین نوع جنایتکاران است (رجوع به تومار ترتیب شده توسط چیزدا علیه جنایتکاران). بازهم با امتنان از «راوا» که ما هنوز هم شکایاتی از قربانیان افغان در باره این جنایتکاران دریافت می‌نماییم.

تمام دوستان افغان ما در ایتالیا پشتون، هزاره، نورستانی و تاجیک هستند ولی از احزاب بنیادگرای افغان حمایت نمیکنند. آنان احساس میکنند که افغان هستند. بار دیگر سپاس از آنانی که در باره نشست محقق در روم حقایق را برای ما گفتند که: تنها 400 نفر شرکت کننده بود و تعداد قابل توجهی پولیس (حتی پولیس در لباس ملکی در درون تعمیر بودند) که مانع معترضان بودند.

ما میتوانیم قدم به قدم بیان نماییم که محقق در ایتالیا چه گفت و چه کرد. ولی این مهم نیست. آنچه حایز اهمیت است این است که همه اینان که نام شان با جنایات گره خورده است، به محکمه بین‌المللی کشانیده شوند. بلی چنین بود و این یک موفقیت بود و اثبات آن توهین و تهدیدهایی است که ما دریافت نموده‌ایم.

این ممکن مبارزه طولانی باشد و احتمالاً دشوار. قربانیان این جنایتکاران از ما تقاضای اجرای عدالت را دارند و صدای شان را ناشنیده نخواهیم گرفت.

این پیام ما مخصوصاً برای آنانی است که بر حق بودن آنان باعث قوت قلب ماست. این اهمیت ندارد که آنان حامیانی در پارلمان داشته باشند و از ان.جی.او های فاسدی مثل "انترسوس" و مرجع فاشیست عیسوی سینت اگیدیو (Sant’Egidio). ما هیچگاه از محکوم نمودن جنایات اینان خسته نمیشویم بخاطریکه جنایت مرز نمیشناسد، و نه جنایتکاران و قربانیان مربوط ملت خاص هستند. این تصادفی نیست که این را جنایت ضد بشری میگویند.

ما فعالیت‌های خود را متوقف نمیسازیم: حالا میخواهیم از دولت خود سوال کنیم که چرا یک جنایتکار به طور غیر رسمی توانست به ایتالیا سفر نماید؟ کی او را دعوت کرد؟ کی مخارج سفر او را پرداخت؟ چرا قربانعلی مافیایی (برادر سکرتر محقق) که چند ماه در زندان در انتظار حکم محکمه بود در کشور ما پناهندگی گرفت؟

شما میتوانید ما را تحقیر و تهدید کنید ولی ما پرتوانتر از گذشته به پیش میرویم!

قربانعلی اسماعیلی، نماینده محقق در ایتالیا


ترجمه اعلامیه «چیزدا» در اعتراض به حضور محقق:

علیه سفر محقق، این جنایتکار افغان به ایتالیا اعتراض میکنیم!

قرار بود در مارچ محمد محقق جنگسالار و جنایتکار منفور افغان و یکی از رهبران حزب بنیادگرای وحدت اسلامی، سفری به ویا سین گلیکانو روم داشته باشد.

و در ١٦ مارچ این جنایتکار ددمنش، در کنفرانسی که در کمپیدوگلیو برگزار میشد، یکی از سخنرانان اصلی با حضور الیمانو شاروال فاشیست روم،‌ گلبرتو سسیانی صدر کمیته امور بین المللی،‌نینو سرجی انترسوس، امینول گیوردانا و لیسا کلارک (afgana.org) و آقای گیانی ورنیتی (عضو کمیته امور خارجی در شورای پارلمان ناتو) باشد.

بر علاوه در ١٧ مارچ در ویا سین گلیکانو روم محقق به بهانه نوروز سال نو، محفل یادبود مرگ مزاری، جنگسالار خون آشامی که در قتل عام های فجیع شهروندان افغانستان از ١٩٩٢-١٩٩٦ مجرم شناخته شده، شرکت کند.

به اساس گزارش دیده بان حقوق بشر به نام دستان خون آلود، محمد محقق یکی ازفرماندهان اصلی و خونریز ملیشای حزب وحدت در کنار عبدالعلی مزاری و کریم خلیلی، در جنگ داخلی ١٩٩٢-١٩٩٦ بود. بعد از سقوط طالبان در ٢٠٠١، محقق معاون رییس جمهور در دولت موقت و به تعقیب آن وزیر پلان تعیین شد. در لویه جرگه ٢٠٠٢ حزب او یکی از احزاب زورگو بود که سایرنمایندگان را تهدید و مرعوب میساخت، و این امر باعث نا امیدی مردمی گردید که آرزو داشتند در این پروسه جنگسالاران از صحنه حذف و سرنوشت افغانستان به مردمش سپرده خواهد شد.

باوجود این جنگسالاران هنوز هم حمایت و تقویه میشدند تا در قدرت بمانند.

در ٢٠٠٢ محقق هنوز هم ملیشای مسلح حزب وحدت را تحت فرمان خود داشت که نواحی اطراف مزار شریفِ ولایت بلخ را تاراج و مردم دهات این ولایت را مورد لت و کوب، کشتار و تجاوز قرار میداد.

در ٢٠٠٧ محقق یکی از طراحان اصلی قانون ننگین عفو بود، که بلافاصله از طرف ملل متحد محکوم شد. این قانون از طرف دولت کرزی بخاطر حمایه جنگسالارانی که متهم به جنایات ضد بشری در جنگهای داخلی ١٩٩٦-١٩٩٢ بودند،‌پیشکش شده بود. او همچنان از جمله طرفداران قانون ارتجاعی ضد زنان است که تجاوز و خشونت در ازدواج زنان را مجاز میداند.

مردم مخصوصاً زنان از افراد محقق بخاطر اختطاف دختران، حمله به شاگردان دختر در مسیر مکاتب شان، که بر آنان تجاوزمیشد و فامیلهای شان مجبور ساخته میشدند تا باج بپردازند، هراس دارند .

چیزدا (Italian Coordination Supporting Afghan Women - CISDA) از تمام نیروها و جنبشهایی که برای عدالت و حقوق بشر در ایتالیا، افغانستان و سراسر جهان فعالیت مینمایند، تقاضا دارد تا با قاطعیت حضور و پذیرایی رسمی محقق، این جنایتکار ضد بشری را در روم محکوم کنند.


یونان: حمله ی گروه های فاشیستی یونان بالای پناهجویان شدت گرفته است

سه شنبه 20 سپتامبر 2011, بوسيله ى بصیر آهنگ


تراژدی ناتمام پناهجویان افغانستان در یونان

چهار شنبه 14 سپتامبر 2011, بوسيله ى بصیر آهنگ


بصیر آهنگ فعال حقوق بشر: پناهجویان افغانستان در یونان با فاجعه انسانی دست و پنجه نرم می کنند!

چهار شنبه 7 سپتامبر 2011, بوسيله ى کابل پرس


در حمله فاشیست های یونان بالای پناهنده گان یک تن کشته وبیش از سی تن دیگر زخمی گردیدند

گروپ های فاشیستی که با سلاح سرد مسلح هستند در تمام نقاط شهر پناهجویان را دنبال می کنند واگر گیر بیاورند تا سرحد مرگ لت وکوب می کنند

جمعه 13 مه 2011, بوسيله ى بصیر آهنگ


درامه ی پناهجویان افغانستانی بسوی ایتالیا و باز هم مرگ

یک گروه از ماهیگران که از دور شاهد صحنه بوده اند، به خبرنگاران گفته اند که شدت موج به حدی بود که باعث مرگ یکی از این پناهجویان وزخمی شدن تعداد دیگر آنها گردید.

دو شنبه 28 مارس 2011, بوسيله ى بصیر آهنگ


کوچیگری بیداد است، میراث یک جلاد است

پس ازشروع پروسه امتیازدهی با طالبان و همدستی تیم فاسد کرزی با آنان نقش کوچی ها بیش از پیش برجسته تر شده و استفاده ابزاری ازآنان به حدی رسیده است که آنان را به بزرگترین آله فشارعلیه مردم غیرپشتون در افغانستان تبدیل کرده ا

دو شنبه 4 ژوئيه 2011, بوسيله ى بصیر آهنگ


داستان سحر گل، تصویری گویا از زندگی زنان افغانستان

پنج شنبه 5 ژانويه 2012, بوسيله ى بصیر آهنگ


پنجاه سالگی انقلاب ضد بارداری و دگرگونی روابط جنسی بین مرد و زن

اکثر دختران پیش ازرسیدن به سن 15 سالگی فروخته میشوند وبعد وقتی به خانه صاحب رفتند، تنها وظیفه اش تولید مثل است.

يكشنبه 9 مه 2010, بوسيله ى بصیر آهنگ


ارگ نشینان پایتخت به اندازه طالبان در قتل اجمل نقشبندی دست دارند

از برکت کرزی وحلقه مافیایی اش حالا که افغانستان به سرزمین "تریاک، ترور وانتحار" تبدیل شده است نه تنها خبرنگاران بلکه هیچ شهروند کشور مصئونیت ندارد.

جمعه 8 آوريل 2011, بوسيله ى بصیر آهنگ


شهروندان افغانستان در ایران دسته دسته اعدام می شوند، حکومت افغانستان به عنوان مدافع حقوق شهروندان کشور، ساکت مانده است

پنج شنبه 2 دسامبر 2010, بوسيله ى بصیر آهنگ


اعتراض علیه نژادپرستی در ایتالیا

دو شنبه 1 مارس 2010, بوسيله ى بصیر آهنگ

آنلاين بنگريد :
loading...

پيام‌ها

 • شما احتمالا یا اختلال روانی دارید و یا طوریکه همه میگویند اجنتهای ای اس ای هستید. بیشتر از یکهزار هزاره که توانسته بودند خود را به روم برسانند همه فاشیست و فقط سی چهل نفر شما انسانهای پاک هستید. در هالند صدها هزاره، تاجیک و ازبک به استقبال آقای محقق آمدند و همه فاشیست شدند. در کابل بیشتر از سیصد هزار هزاره به دعوت آقای محقق تظاهرات کردند. شما چند چادری پوش خوب هستید و آنها همه فاشیست و نئوفاشیست. دست آخر دیدیم که یک نفر هم در تظاهراتی که گروپک اجنت شما اعلام کرد حاضر نشد.

  آنلاين بنگريد : تجمع گسترده مردم هزاره در شهر روم ایتالیا و شکست مفتضحانه گروه نژادپرست راوا!

  • همزمانی پلان شوم راوا علیه هزاره ها و استاد محقق در ایتالیا و نقشه ترور وی در اوغانستان مشکوک نیست؟

  • اگر تا بحال این فاشیستهای اوغانملتی زیر چادری راوا بصورت علنی بر ضد مردم نبود حالا این ضدیت علنی شده است.

  • از روزی که من راوا را می شناسم، این سازمان بجز خودشان به مادران و پدران شان نیز فحش داده اند... به نظر اینها همه مرده باد، فقط راوا زنده باد... بشرمید، در افغانستان که جا ندارید، حالا نان مفت از کشورهای اروپایی خورده و می خواهید، برای آنها مزدوری کنید و به کسانی فحش نثار کنید، که حد اقل از حقوق عده ای دفاع کرده اند. مثل مسعود و محقق و دوستم.

  • برادران هوشیار باشید که طالب رقم رقم است و اوغان ملتی و روایی به همان اندازه خطرناک است که دیگرانشان اند.

  • چشم دوستان ایتالیایی را صدقه شوم با این حرکت بزرگ و تاریخی شان. اینان درس خوبی به این جنایتکار آدمکش داده اند.

   امیدوارم روزی که سیاف و گلبدین و ملاعمر و فهیم و قانونی و بسم الله و کرزی و فاروق وردک و رحیم وردک و سپنتا و دیگر خاینان ملی وطن ما هم که به آنجا میروند اینان با این حرکت خود غرور شانرا بشکنند.

  • محقق مثل سیاف، گلبدین، ملاعمر، فهیم، قانونی، دوستم، فاروق وردک، کرزی و .... ننگ جامعه ما اند و با مزدوری و وطنفروشی افغانستان را برباد کرده اند.

   اینانی که به شمشیر خونین محقق بوسه میزنند، شوونیست هایی اند که قومگرایی چشمان شانرا کور و وجدانهای شانرا ملوث ساخته و توان دیدن حقایق را ندارند و پشت یک آدمکش و مزدورپیشه روان اند.

   اینان حتی از دردها و آلام مردم مظلوم هزاره ما شرم ندارند که محقق ها به قیمت خون آنان به میلیونها دالر و موترها زینتی ضدگلوله کروزین و کادیلاک رسید اما آنان در غارهای کوه زندگی میکنند و چیزی برای خوردن ندارند.

   نفرین به محقق و رهروان تاریک فکرش!!

 • شبکه سراسری مردم هزاره: امروز بیش از یک هزار تن از مردم هزاره در شهر روم ایتالیا گرد هم آمدند تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید عبدالعلی مزاری، بر یکپارچکی و اتحاد خود در برابر دشمنان مردم هزاره تاکید کنند. در این مراسم که با حضور محمد محقق رهبر حزب وحدت مردم افغانستان و عضو پارلمان افغانستان برگزار شد، تعداد از پناهندگان و پناهجویان کشورهای دیگر نیز شرکت کرده بودند.
  در این مراسم شرکت کنندگان به اتحاد و یکپارچگی علیه دشمنان مردم هزاره تاکید کرده و بار دیگر توافق کردند که از تمام راه های مدنی در سراسر جهان، همگام و همراه با سایر مردم هزاره در کشورهای دیگر، برای بدست آوردن حقوق خود مبارزه خواهند کرد.
  اجتماع بزرگ مردم هزاره در شهر روم ایتالیا در حالی برگزار شد که گروهی نژادپرست و فرصت طلب بنام راوا، اعلام کرده بود که در مقابل این مراسم و در انتقاد از حضور آقای محمد محقق در ایتالیا، بصورت همزمان دست به راهپیمایی خواهد زد. این گروه با لابی گری در دستگاه حکومتی و پارلمانی ایتالیا و تبلیغات گسترده سعی داشت تا مانع از برگزاری تجمع گسترده مردم هزاره شود. با این حال آنان نتوانستند حتا یک تن را به تظاهراتی که ادعایش را کرده بودند بکشانند. این گروه یکی از گروه های فرصت طلبی است که در چند سال اخیر تجارت گسترده ای را با سوء استفاده از حقوق زنان براه انداخته است. این گروه در همکاری تنگاتنگ با گروه ناسیونالیسی پشتون بنام افغان ملت قرار دارد و در سال های اخیر تلاش ها کرده بود تا مانع از برگزاری تظاهرات مردم هزاره علیه نسل کشی و کوچ اجباری آنان توسط طالبان و کوچی های پشتون شود.
  آقای محمد محقق یکی از چهره های سیاسی افغانستان است و در چند ماه اخیر مسایلی مانند تمرکز زدایی از قدرت / نظامی فدرالی که مردم بتوانند مستقیم در تعیین سرنوشت خود دست داشته باشند را طرح کرده است. این طرح علی رغم اینکه طرفداران زیادی در میان مردم دارد اما بدلیل به خطر افتادن اقتدار حکومت های خاندانی وابسته به قوم پشتون، با واکنش تند حکومت کرزی و طالبان مواجه شده است.
  شبکه سراسری مردم هزاره مدتی پیش به معلوماتی دست یافته بود که نشان می داد گروه طالبان در همکاری با حلقاتی از حکومت کرزی، پلان ترور آقای محقق را در داخل افغانستان روی دست گرفته اند.

  آنلاين بنگريد : تجمع گسترده مردم هزاره در شهر روم ایتالیا و شکست مفتضحانه گروه نژادپرست راوا!

  • محقق یکی از بزرگترین آدمکشان وطن ماست.

   حزب وحدت او سوته چوب رژیم پلید آخندی ایران ست.

   محقق و خلیلی و دیگرانش فرقی با ملاعمر و گلبدین بیمار و مزدور ندارند.

   سال قبل در اسناد ویکی لیسک فاش شد که سه تن از یاران محقق (عالمی بلخی، اکبری و جبرئیلی)‌ مزدبگیران رژیم پلید خامنه ای هستند.

   درود به آنانی که در ایتالیا برنامه های این خاین را برهم زدند و او را بین مردم آنجا بی آب و رسوا ساختند.

  • دلکت خوش شاغلی کریم که در تظاهرات راوا یک نفر شرکت نکرد. روا با باندهای مافیایی تبلیغات زیاد کرد ولی حرفش با گوز خر برابر شد.

  • برو بچیم گوی زیادی نخورمن خودم ازقوم تاجیک وازطرفدارهای سرسخت اقای جنرال فهیم صاحب و.........هستم وبه این حقیقت اعتراف میکنم که اقای محقق یکی ازپرطرفدارترین شخصیتهای مردم وملت افغانستان هستندچه دربین مردم هزاره وچه دربین دیگراقوام ازقدیم گفته اندکه حرف حق تلخ است

 • Salim, az tarafe ma azadasti. Ma megom Mohaqiqa charb kon wa ba kunet bezan :))))

  • در باره ماهیت محقق همین کافیست که دانست در ایتالیا یکی از بزرگترین فاشیست هایش از او حمایت میکند و به او برنامه میگیرد و بعد هم قربانعلی اسماعیلی، رئیس مافیای افغانی مهماندارش میشود.

   فاشیست ها در همه جای دنیا با هم متحد اند!!

  • It is obvious that the role of women as half part of the society is very crucial in any country’s development given that this potential is not mislead in wrong directions that are rather harmful for the society than useful.

   Today unfortunately in Afghanistan, the so called group RAWA (Revolutionary Association of the Women of Afghanistan) like most of extremist groups in the world, comes under the category of the movements that function exactly in contrary with the title they carry.

   آنلاين بنگريد : ای خانمان راوایی کمتر ... بدهید، دل تان کمتر کوفت خواهد داشت!

  • بی ناموس چرا دروغ میگی؟!
   ببین اینی گزارشه همراه عکس ها
   اگه تو بیغیرت راست میگی خو کجاست عکسهایت؟
   مرده گاو شما اوغانها ایقه علیه مردم هزاره تبلیغات ناحق کدین که بیخی همه جا ره مردار کدین!
   مردم شریف افغانستان خر خو نیستند که به گپ چند تا مرده گاو و بی ناموس و مزدور و جاسوس باورکنند.

   آنلاين بنگريد : دروغ نگو بی ناموس!!!

  • در هيچ جاي اين مقله نديدم كه عليه هزاره يك كلمه هم نوشته شده باشد. اينجا بحث سر يك جنايتكار وحشي است كه نه تنها پشتون، تاجك، ازبك را قتل كرده بلكه در قتل عام مردم بيگناه هزاره هم دست بالا داشت. اين را بايد خوب بداني كه محقق و خليلي از مردم بيچاره هزاره نمايندگي كرده نمي تواند قسمي كه گلبدين و سياف از پشتونها، مسعود و يتيم هايش از تاجك ها و دوستم از ازبكها نمي تواند نمايندگي كند. اينان با پول خارجيها عيش و نوش ميكنند ولي يك مزدوركار هزاره از صبح تا شام در چهاراهي منتظر پيداكردن يك لقمه نان است، طفل پشتون در زير خيمه ها جان ميدهد ولي ايا گاهي اين بيناموس سر به خانه هاي اين بيچارها زده تا از حال و احوال اينان باخبر شوند؟
   صرف كساني از اين جنايتكاران دفاع ميكنند كه از بركت شان در كدام پست وظيفه اجرا ميكنند و بس نه مردم نگونبخت ما.

  • وحدتی های مدافع محقق از بس رسوا و بی آب شده اند حال مغز شان به جوش آمده و به دشنام و بهتان متوسل میشوند.

   «راوا»! موفقیت کلانی نصیبت شده است که باید برایت مبارکباد گفت!! هرقدر بیشتر اینان با دشنام و اتهام به تو بتازند، به این معنی است که تیرت کاری به هدف خورده و آدمکشان و رهروانش را بیچاره و زبون ساخته ای.

   آنلاين بنگريد : سایت شیرزنان افغانستان

 • Stop Business with Women Rights
  صفحه فیسبوکی تجارت با حقوق زنان را بس کنید

  آنلاين بنگريد : Stop Business with Women Rights

 • شاغلی اول پرالم اناث اوغانهای خود را حل کرده که با قاطر معاوضه نشوند. هزاره خود میداند به کدام راه روان است.

 • با پوزش از خواننده های سایت، راوا گوه میخورد. ما استاد محقق را حمایت میکنیم.

  • محقق مثل سیاف، گلبدین، ملاعمر، فهیم، قانونی، دوستم، فاروق وردک، کرزی و .... ننگ جامعه ما اند و با مزدوری و وطنفروشی افغانستان را برباد کرده اند.

   اینانی که به شمشیر خونین محقق بوسه میزنند، شوونیست هایی اند که قومگرایی چشمان شانرا کور و وجدانهای شانرا ملوث ساخته و توان دیدن حقایق را ندارند و پشت یک آدمکش و مزدورپیشه روان اند.

   اینان حتی از دردها و آلام مردم مظلوم هزاره ما شرم ندارند که محقق ها به قیمت خون آنان به میلیونها دالر و موترها زینتی ضدگلوله کروزین و کادیلاک رسید اما آنان در غارهای کوه زندگی میکنند و چیزی برای خوردن ندارند.

   نفرین به محقق و رهروان تاریک فکرش!!

  • روا و اوغان ملت و طالب همه یکی است. اوغانها در لباسهای مختلف و به اشکال مختلف بر ضد اقوام غیر پشتون هستند.

  • برگزاری مراسم هفدهمین سالگرد شهید راه عدالت و وحدت ملی شهید مزاری در شهر روم ایتالیا

   امروز شنبه مورخ 17 مارچ 2012 مراسم با شکوه تجلیل از هفدهمین سالگرد شهادت استاد عبدلعلی مزاری توسط انجمن افغانهای مقیم ایتالیا با حضوراستاد حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و ریس کمیسون عدالی وقضای مجلس نمایندگان افغانستان, هیات معیتی شان واشتراک صدها تن از افغانان مقیم کشور ایتالیا که از شهرهای مختلف ایتالیا در شهر روم گرد هم جمع شده بودند برگزار گردید.

   در این مراسم سخنرانان در باره شهید مزاری و ابعاد زندگی آن پیر فرزانه سخنان ایراد فرمودند و وی را شهید راه عدالت خواهی و پرچمدار نهضت حق طلبی خواندند.
   دراین مراسم استاد محقق با بیان اینکه شهید مزاری اولین کسی بود که در افغانستان خواستار احقاق حقوق زنان, اقلیت های قومی و عدالت اجتماعی بود که تمام این مسایل در جلسه بن سجیل گردید,اما متسفانه بعدها این موافقت نامه ها فراموش وکمرنگ شدند.

   همچنان استاد محقق در فراز ازسخنانش خطاب به نسل جوان یاد اور شدند وگفتند که ما باید تمام گفته ها و اعمال پیشوای شهید را سرمشق زندگی خود قرارا داده و به خاطر تحقق این ارمان از هیچ تلاش فرو گزار نشویم .

   وی همچنان بر همدلی و همبستگی تمام اقوام ساکن در افغانستان تاکید کردند و گفتند تنها را حل بهران افغانستان احقاق حقوق تمام ساکنین افغانستان بر اساس شعاع وجودی شان در تمام عرصها است.

   آنلاين بنگريد : بدنیست این خبر را نیز بخوانید

  • استاد حاجی محمد محقق وارد کشور هالند شد

   استاد حاجی محمد محقق امروز یکشنبه ۱۸ مارچ وارد کشور هالند شد. ایشان در میدان هوایی آمستردام مورد استقبال پرشور مردم قرار گرفت. سپس استاد محقق جهت افتتاح نمایندگی جبهه ملی افغانستان در اروپا وارد شهر بیفروایک شدند و در سالن آپولو با شخصیتهای سیاسی و اعضای جبهه ملی مقیم اروپا دیدار و گفتگو نمودند.

   قرار است تا ساعاتی بعد استاد محقق در جمع کثیری از شرکت کنندگان، سخنرانی نموده و نمایندگی جبهه ملی را رسما افتتاح نمایند.

   همچنین بعد از ظهر امروز استاد محقق در مراسم هفدهمین سالگرد شهادت رهبر شهید استاد عبدالعلی مزاری با عنوان همایش شهید مزاری و غیر متمرکز سازی قدرت در افغانستان شرکت خواهند کرد.

   آنلاين بنگريد : تصاویر و اسناد خود گویا اند

  • اوغان بوره زردگ بخوره تا از خرپ خرپش لذت ببره به مزه اش که نمیفامه.

   آنلاين بنگريد : اسناد بیشتر

  • ازشما ها کسی نپرسید چرا نام سازمان تان را به انگلیسی انتخاب نموده اید؟

   چون درآمد بیشتر دارد؟ چون خارجی ها خوب هوای تانرا دارد؟ ای خدا زده های جوانه مرگ!! خوب راه و چاه تجارت حقوق زن خو یاد گرفتین :))

   راستی شما چرا مزدور هستید؟

   چرا درداخل افغانستان هیچکسی شما ها را نمیشناسد و وقتی که در میهمانی های چرب غربیان پیک های شراب سرخ و سفید را سرمیکشید، حقوق زنان به یاد تان می آید؟

   زیاد کوشش نکنید که اسناد دردست داشته ام را بیرون بکشم که گند تان تمام افغانستان را پرکند!

   به لحاظ خدا بس کنید تجارت تان به نام زنان بدبخت و بیچاره افغانستان

   آنلاين بنگريد : راوا روایت میکند...

  • تمامي جناح هاي فاشيست و برتري جوي پشتون همانند دوره ي حاکميت طالبان که در پس پرده با هم متحد شده و عليه اقوام بومي زيرستم به توطئه ي جدي مي پرداختند، به اتحادعمل خود و اين بار با روش هاي سياسي که در واقع مکمل و متمم روش پيشين مي باشد، ادامه داده و با برنامه ي بدنام سازي و سپس تصفيه ي عناصر مترقي و دموکرات وابسته به اقوام ديگر از قدرت و مدارهای پیرامون آن، هم چنين شامل قدرت نمودن عناصر زبون و خودکم بين، ضعيف و قابل نقد به عنوان نماينده-هاي اقوام غيرپشتون، در جهت تحکيم پايه هاي حکومت قومي خود گام برداشتند...

   آنلاين بنگريد : راوا روایت میکند...

  • ممنون از دوستان ایتالیایی. آخ دلم را کشیدند.

   دیگر هیچ جنایتکار افغان به آسانی عزم سفر به ایتالیا را نخواهد کرد و این یک پیروزی برای مردم افغانستان است.

 • زمانی ما هم راوایی بودیم، ما را بردند اسلام اباد تا تظاهرات مسالمت آمیز کنیم.
  در اسلام آباد چند سوته بدست پیدا شد، آنها مراکز دولتی را زدند و گریختند، بجای آنها ما بی خبر ها که طرفدار راوا بودیم از دل لت خوردیم.
  چندی نگذشته بود، که آنهایی که زده بودند به بهانه در خطر بودن، قبول کشور های اروپایی شدند، ولی ما که لت خورده بودیم تا به امروز در پس کوچه های پشاور هستیم.
  راوایی ها از ما به طوری استفاده می کند، محقق و غیره و غیره به نحوی... برای ما فرقی ندارند.
  اما محقق بهتر تر بخاطری که او حد اقل معلوم است، ولی وای از راوا که از ما شعار می دهد و ما را می فروشد.

  • نرگس خواهر. در ماه اپریل 2009 ما بر علیه قانون احوال شخصیه تظاهرات کردیم. پسانتر فهمیدیم که رواییها این تظاهرات را بنام خود خوانده و از دونرها پول دریافت نمودند.
   یک نمونه http://nbrebelles.blogspot.com...

   http://www.cbc.ca/news/world/s...

  • راوا اگر خارج نشين ميشد و زندگي لوكس را اختيار ميكرد امروز مانند شما در كدام "پس كوچه" خاموشي اختيار ميكرد و صداي خود را هرگز بلند نمي كرد. ولي راوا مانند قديم در مبارزه خو مصمم و پايبند است و تا هنوز وجدان و شرف و حثيت خود را زير پا نكرده كه بگويد "محقق بهتر تر" است.
   همين مبارزه راوا است كه امروز هم اين جلادان كثيف قوله ميكشند و هر حركت ضد خودشان را به راوا نسبت ميدهند.

 • امروز ماوستها با طالب يكجاهستند انها بايد بر عليه محقق اشك ازدها بريزند.محقق يكى از رهبران زبده برادران هزاره ماست.
  در جنك و در مبارزه سيل تبه كن است
  در صلح فيضبخشتر از نور افتاب
  به كوشش جند تا عقده درون و غم درون و مكس شكر مردار نميشود.
  او شخص در روى جهان بصفت يك رهبر يك قوم بزرك كشور ما شناخته شده است.اينكه جند بيدرس ايتالياييى قوله ميكشد و شايد جند اويرو دريافت كرده باشد ,جايي را نميكيرد

  • دلم ميخواست جواب پيام تان را بدهم ولي بعداً فكر كردم كه جواب نوشتن به شما توهين به خود است. يكبار برو نوشتن را ياد بگير بعداًٌ پيام بگذار تا جواب ات بگيري.

  • من كه به كاوه اهنكر احترام دارم ولى به تو كاوه بدل ميكويم كه سك كريت كم بو كه معلمى را هم شروع كردى.بازهم در كشور هاى عربى كيبورد عربى است. برو ك و زك.

 • اشک ریختن رواییها برای اوغانهایی که در شمال با آمدن طالب طالب شدند. اینها از درد هزاره تاجیک و ازبیک چه خبر دارند. پشتونهایی که از پاکستان نقل مکان شده و به شمال آورده شدند آدرس غیر پشتونها را به طالبان میدادند که به آنها حمله کنند.

 • جناب سلیم ما را با محقق و باند او کار نیست! شما از آزاد مرد مثل بصیر آهنگ که در راه مبارزه برای حقوق انسان کار های ارزنده کرده است بنام شوئونیست یاد کرده اید. میشود چند نمونه از کار های شوئونیستی بصیر آهنگ را نشان دهید؟

  • غوغای محققیان و حزب وحدتی ها در سایتهای رسمی شان و در صفحات شوونیستی نشانگر آنست که این حرکت خوب و مترقی و انساندوستانه مردم ایتالیا توانسته غرور اینان را بشکند و رسوای شان کند.

   انتشار دهها مقاله علیه حضور محقق به این معنی است که ماسک او در میان مردم ایتالیا دریده شده است و این خواهی نخواهی مدافعان فاشیست اینان در ایتالیا را نیز در وضعیت مشکلی قرار داده است.

   وحدتی ها هرقدر بیشتر غوغا کنند و به دشنام و تهدید و اتهام پناه برند، دیگر موفق نمیشوند که ماهیت رهبر آدمکش و مزدور شانرا پنهان نمایند.

   اینان که خود را نماینده مردم هزاره ما جا میزنند، به این ملیت بزرگ و ستمکش نیز توهین روا میدارند.

   بر تمامی افغانهای وطندوست و ضد جنایتکاران است که باید از این حرکت موثر درس بگیرند و وقتی جانیان چه تاجیک، چه پشتون، چه هزاره و چه ازبیک و .... در شهرهای شان می آیند آنان را مثل محقق برانند و رسوا نمایند.

 • جناب سيليم نام همه را بيدون اثبات عمل جرم خاين ميكويد,اين خودش يك عمل جرمى است و ضد حقوق انسان است.
  ايا خودش همان موسيجه بيكناه است؟
  اكر يك خاين است خودش است.
  محقق امروز با دوستم و احمد ضيا سه رهبر سه قوم بزرك هستند و متحدانه بر عليه طالب و اى اس اى ايستاده اند.من هم با انها هستم.

 • محقق از جمله جنايتكاران نامي است كه هر انسان باوجدان وي را ميشناسد. محقق و باند اش كساني هستند كه در افغانستان رقص مرده، ميخ كوبيدن، شاش خورانيدن، شپش فروختن...را مروج ساختند. هر حركت عليه اين چتلي هاي ملت در حقيقت آرامش بخشدن به روان شهداي كشور و بازماندگانشان است. ما بايد هزار بار از مردم آزادي بخش ايتاليا سپاس گزار باشيم كه آنان صداي ما را بلند كردند و خواب و خيال اين جاني و طرفدارنش ناآرام ساختند.
  براي اين جنايتكاران نحيف و بزدل 200 نفر نه بلكه يك نفر هم كافي كه خواب و خيال و زندگي شان را نآرام و بردباد سازد.
  چندي قبل تنها ملالي با حمايت مردم توانست كه زندگي را بر تمامي وحشيان جهادي جهنم بسازد كه تا امروز اين درنده صفتان در تلاش اند تا وي را از بين ببرد.
  اگر محقق 2000 نه كه 2000000 نفر را هم گرد خو به زور پول و قدرت جمع كند باز هم نمي تواند كه اين مبارزه برحق مردم را تكذيب و زندگي خجالت بار و خفتبار خود را ادامه دهد. روزي ميرسد كه همگي جانيان به چوبه دارد حلق آويز خواهند شد و اين مبارزه پيروز خواهند شد.

  • راستى از همه شداد تر ماويست هاست ببينيد كه اين شخص مزخرف بنام كاوه جقدر اشتهاى خون ريزى را دارد.اين بيفرهنك و بزدل همه را حلق اويز ميخواهد انها سر خلقى هاى زن فروش و خونريز را خاريده اند از او لاده مزخرف بولبوت هستند و از جنس خمر هاى سرخ.
   سك محقق بالاى تو نا انسان شرف دارد.ميدانم از محقق قهرمان شما به لرزه او فتيده ايد.ان راد مرد دلير در هر ميدان بيترس از قوم خود و از اقوام برادر كشور در برابر استبداد قبيله و بشتونيزم دفاع كرده است.
   زنده باد محقق بزرك اين مشت محكم بردهن خاينين قبيله و اى اس اى با كستان.

 • من نیز راوا را درین کمپاین نژاد پرستانه اش حق بجانب نمیدانم.

  آنلاين بنگريد : راو همان طالبان ماده اند

 • سالهاست که خلقی های جنایت پیشه که با همکاری فاشیستهای اروپایی واوغانی درکشورهای اروپایی لمیده اند ودستان شان تا آرنج بخون بی ګناهان سرخ است ازیک شهراروپایی به شهر دیګری میروند سخنرانی میکنند وبا احزاب سوسیال دموکرات ومحافظه کار وغیره سر ازیک ګیریبان برآورده اند ولی هیچ کسی صدای راوا وراوایی ها را نشنیده است که علیه آنها کمپاینی را براه انداخته باشند اما بخاطر آمدن محقق رګ های قومیت شان زیر نام دفاع ازحقوق بشر پنیدیده است. به این میګویند سیاست یک بام ودو هوا عنقریب نوشتهء مستند این قلم دربارهء خلقیهای جنایت پیشه وفامیلهای شان درسویدن درکابل پرس انتشار می یابد آنوقت خواهید دید که فاشیستان اوغانی چقدر با احزاب اروپایی خودشان را چسپانده اند.
  پرویز بهمن
  برمنګهم

  آنلاين بنگريد : طالبان ماده یا اجنتهای معلوم الحال آی اس آي

  • آقای بهمن،

   تاجاییکه من خبر دارم «راوا» بارها علیه جنایتکاران در کشورهای خارجی چنین کمپاینی راه انداخته است.

   یکی از جنایتکارانی که در اثر کمپاین و تلاشهای "راوا" بالاخره دستگیر، محاکمه و زندانی شد زرداد خان گلبدینی بود که فعلا در انگستان زندانیست.

   راوا علیه او کمپاین وسیع را راه اندازی کرده بود:
   http://www.rawa.org/zardad-4.htm

   اعلامیه راوا علیه زرداد خان
   http://www.rawa.org/zardad-e.htm

   آنلاين بنگريد : «راوا» جنگسالار خونخوار زرداد را به محاکمه کشاند

  • شما دروغ میگوئید!
   بنا به ضر مشهور خود مرده هزگر قربانی حساب نمیگردد
   زرداد را خبرنگار مشهور بی بی سی بنام جان سیمسون که در داخل افغانستان با مولوی متوکل درزمان طالبان مصاحبه نموده بود مولوی متوکل وی را خبر داده بود که زرداد جانی را هم انگلستان پناهنده گی داده است. مصاحبه ء جان سیسمون را همه درتلویزیونها دیدند که زرداد را جان سیمسون پیدا کرد وبه مقامات قضایی انگلیس راپور وی را داد هیچ ‍کمپاینی ازطرف راوا مبنی برگرفتاری زرداد صورت نگرفته واین یک تبلیغات محض است خودم درهمین کشوری هستم که زرداد اینجا بندی است.
   درکمپاین دستگیری زرداد بیشر شهروندان متضررشدهء کابل نقش عمده را بازی کردند نه راوا
   لطفا شجاعت اخلاقی را تمرین کنید و ‍کار خوب دیگران را بخود نسبت ندهید که این عمل شما ؛ شمارا بیشتر منفور میسازد.

  • Ann Clwyd MP who chairs the parliamentary human rights group, said if the evidence the BBC had was correct, it was very worrying.

   She said it was worrying that there was no procedure for checking the identity of suspected war criminals. "I think there is cause for concern," she said.

   She said if the political will was there it should be possible to bring suspected torturers to justice.

   "There is a lot more public interest in seeing the people accused of war crimes are brought to justice," she said.

   The BBC has passed on all its information to the police

   آقا ویا خانم راوایی!
   لطفا این عبارات خانم آن را ازهمان لینکی که خودتان بنام جان سیسمون داده اید توجه ‍ کنید :
   خانم آن ‍کلود عضو پارلمان بریتانیا که درعین زمان ریاست گروه مدافع حقوق بشر را درپارلمان بریتانیا بعهده دارد میگوید:
   اگر اسناد بی بی سی درست باشد وی خیلی ازین حالت نگران است
   نگران بخاطر اینکه مقامات امنیتی تاکنون درزمینهء شناسایی مجرمان جنگی موفق نبوده اند وهیچ سیستم ویا پروسیجریکه بتواند جانی های جنگی را درست کنترول وچک کند وجود ندارد واین موضوع باعث تشویش ونگرانی وی میباشد.
   وی گفت اگر ارادهء سیاسی وجود داشته باشد باید مظنونان که متهم به شکنجه وآزار انسانها میباشند به دادگاه کشانده شوند
   درمیان مردم شوق وعلاقهء شدیدی وجود دارد که تامجرمان جنگی را درمقابل دادگاه ببینند
   مر‍کز خبری رسانه های بریتانیا یعنی بی بی سی تمام داشته ها ومعلومات خویش را درباره ء این فرد متهم به پولیس تقدیم نمود.

   درین راپور ‍که خودتان لینک آنرا بقلم جان سیمسون گذاشته اید بفرمائید نشان دهید که نام سازمان راوا درکجا رفته است؟

  • Yes that is right

  • گروپک مزدور راوا بازوی ای اس ای بر ضد غیر پشتون ها است. خطر این گروپگ مزدور کمتر از طالبان نیست.

 • ما مردم هزاره و تمام مليت‌هاي افغانستان ننگ و شرم مي‌دانيم تا جنايتکاراني مانند محقق، مزاري، خليلي، محسني، سياف، رباني، مسعود، ملا عمر، گلبدين و تکنوکرات‌هاي دريشي پوش امريکايي را رهبر قبول کنيم.

  ننگ بر تمام جنايتکاران چه هزاره باشد، چه پشتون، چه تاجک و چه ازبک!

 • حاجی محمد محقق، از رهبران خاین جهادی از حزب وحدت اسلامی از برکت "جهاد" و نوکری به رژیم خون آشام جمهوری اسلامی ایران از "خردوانی" به موتر های زینتی کادیلاک و کروزین و زندگی افسانوی رسیده و حال میخواهد چهره دموکرات بخود بگیرد.

  این جنایتکار با بیشرمی در این کلپ کلکسیون موترهای قیمتی اشرا معرفی میکند در حالیکه بیش از هشتاد فیصد مردم افغانستان در فقر بسر میبرند و لقمه نان خشک برای خوردن ندارند.

  Haji Mohammad Mohaqiq, an Afghan warlord criminal leader of Hezb-e-Wahdat Islami (puppet of Iranian fascist regime) introduces his luxury cars in Kabul and talks how he was once riding donkey but now holds bullet-proof Cadillac!

  آنلاين بنگريد : جنایتکار پلیدی که از خردوانی به کادیلاک و کروزین دوانی رسید

  • شما فاشیست ها چرا علیه نماینده های طالبان وحشی و حزب اسلامی آقای راکت یار که همه روزه در کشور های اروپایی پرسه میزنند راه پیمایی نمیکنید که همیشه دسیسه های شما علیه غیر پشتونها است،بدانید که امروز مردم افغانستان با ان آگاهی رسیده اند تا بتوانند خاین و خادم را از هم تفکیک کند..

  • ناقلین کوههای سلیمان از زن فروشی و معاوضه کردن زنها با اسپ و قاطر به امریکا رفتند.

 • سلام به همه:
  من راوایی ها را تا یک اندازه ای از روی نشرات شان می شناسم.. دزدی، آدم کشی، اختلاس شانرا نه دیده ام. هیچگاه از کسی نشنیده ام که گفته باشد مثلاً این قصر و یا کروزیل ضد مرمی ویا شهرک از فلان راوایی است. ویا هیچ گاهی هم دفاع شانرا از مستبدین، جهادی از هر قوم قبیله که بوده باشند، نه شنیده ام. به خصوص اتهام قوم گرایی اصلاً به آنها نه می چسپد. هین اکنون در سایت راوا که علیه قلم زنان قوم باز نوشته شده است، هر نوع شک قوم بازی را از راوا می زداید.
  برعکس محقق غرق دنایت، دزدی، آدم کشی، اختلاس، و اکت قوم بازی اند. می گویم اکت قوم بازی. به نظر من وی قوم باز نیست. اکت قوم بازی میکند ولی قلم زنان قوم باز و سربازان و مفت رایگان در خدمت گرفته است. زیرا وی هر گز به قوم هزاره چیزی نکرده است. با قاتلان هزاره های افشار سر از یک گریوان می کشد. با سیاف قاتل هزاره ها ساخت، همین اکنون با مسعود که یقیناً در آدم کشی و هزاره کشی های برادرش سهیم است، معامله دارد، اگر کرزی قبیله گراست ولی محقق چرا کمرش را در انتخابات بست؟ ما مردم کابل جنایات حزب وحدت را که محقق فرد شماره دوم و یا سوم آن بود با پوست، گوشت، پوست واستخوان لمس کرده ایم. همچنان ار مسعود ربانی، گلبدین- مزاری- دوستم وسیاف رانیز دیدیم. شهرک ها، قصر ها، کروزیل های ضد گلوله شان را فقط آدم های با چشمان بسته و وجدان خفته نه تنها انکار میکنند بلکه آنرا قهرمان نیزمیخوانند. می خواهم یک کمی هم از فرهنگ حزب وحدت و سایر جهادی ها و محقق بازان ازهمین ستون کامنت گذاری خدمت تان یاد آور شوم اگر حوصله داشتید کامنت ها را تعقیب کنید، طرفداران محقق وحزب وحدت با این کلمات با مخالفین برخورد می کنند که بیانگر فرهنگ جهادی شان است " مشت نمونه خروار" :
  "حرفش با گوز خر برابر شد"، " بی ناموس چرا دروغ میگی؟"، " مرده گاو شما اوغانها ایقه علیه..."، "به گپ چند تا مرده گاو و بی ناموس و..."، " شاغلی اول پرالم اناث اوغانهای خود را حل کرده..."، " راوا گوه میخورد"، "اوغان بوره زردگ بخوره تا از خرپ خرپش لذت ببره به مزه اش که نمیفامه."، " اوعان غول "..
  از فرهنگ هوادارن محقق میتوان به شخصیت خود محقق و حزبش پی برد. واسلام

 • سلام:
  قتل، غارت گری، ویرانی، و وحشتی را که در تنظیم های جهادی( که محقق یکی از چهره های مطرح آن است) و دوستمی دیدیم، فکر نمیکنم تاریخ معاصر کشور ما نظیرش را دیده باشد. در کشور ما جنگ های گوناگونی صورت کرفته ، از جنگ های ملوک اطوایفی تا چنگ های امیران بر سر تاج و تخت، جنگ های دومنطقه و یا قبیله بر سر چراگاه و یا مزرعه، کله منار های عبدالرحمن خانی تا رهزنی ها و وحشت سقوی.... ولی هیچ کدام این جنگ ها وحشت و قساوت جنگ های تنظیمی کابل را نه داشت. حد اقل به زنان همدیگر حرمت میگذاشتند. ولی جهادی ها و دوستمی های ما سینه زنان را بریدند، به تماشای ولادت زن مقابل چشمان حیرت زده ش.هرش نشستند، به زنان از 5 الی 70 ساله تجاوز کردند، به زنان نا بینا در مرستون کابل تجاوز کردند، به دختران اهل هنود تجاوز کردند....تمام تجاوز به خردسالان را که ارزیابی کنیم، تجاوز گران به جهادی ها و دوستمی ها تعلق میگیرد. صحبت عادی روز مره شان با کلمات زیر نافی وکوچه ای شروع میکنند. وقتی کامنت میگذارند، وفتی به تلویزین ها به خصوص به خانم سجیه کامرانی تلفون می زنند، همه وهمه به همان فرهنگ زیر نافی جهادی صحبت میکنند. مثلاً وفتی یک جهادی و یا دوستم به دفاع از شورای نظار یا سیاف ویا دوستم و غیره صحبت میکند و فحاشی میکند ادم شرم میکند که افغانستان چنین موجوداتی هم دارد؟.
  تراژیدی زمانی به اوج خود میرسد که محکوم نمودن ویا افشا نمودن جنایت کاران را عده ای توهین و حتی دشمنی با یک قوم خاص تلقی میکنند. ایا محقق و خلیلی را نماینده مردم هزاره معرفی کردن، بدترین توهین به مردم شریف هزاره نیست؟ آیا مگر مردم شریف هزاره همین صفات را دارند که خلیلی و محقق دارند؟
  آیا مگر محکوم نمودن ملا عمر و گلبدین و سیاف توهین و دشمنی با پشتون هاست؟ و یا ربانی و مسعود و عبدالله و فهیم را محکوم کردن توهین به تاچیک هاست؟ چرا مگر کفاره جنایات ملاعمر و گلبدین و ربانی و سیاف و مسعود و مزاری و محقق و خلیلی و محسنی و مجددی ودوستم... را اقوام شان بپردازند؟ اقوامیکه بیشترین ستم را ازهمین جنایت کاران قوم خود دیده اند و میبینند.

 • آقای پرویز بهمن
  سلام: شما می نوسید:" این قلم با شناختیکه از زنان فاشیست باند حفیظ الله امین تازه بدست آوردم وآنرا درین سایت پخش نمودم فکر کنم که شما خیلی مبالغه نموده اید. درکجا سازمان راوا خانمهای که درزمان حفیظ الله امین علیه ملت ومردم افغانستان شریک قتلها وجنایت ها بوده اند آنها را افشا کرده است ؟ آيا شما به مقایسهء این قلم چقدر درین موارد درسایت راوا چقدر درمورد زنان نزدیک به حلقهء خاص امین که سالهاست درکشورهای اروپایی ازنام زن وقوم پشتون به تجارت مشغول اند چیزی خوانده اید؟"
  خدمت باید عرض کنم همان طوریکه نوشته ام، من راوا را از لابلای نوشته های شان می شناسم. شما از نمام جنایت کاران بیشتر از سی دهه فقط جنایات حفیظالله امین، ملا عمر، گلبدین، احتمالاً هم سیاف را میبنید. اما در پیام زن و سایت راوا رژیم کودتا دربست از ترکی تا امین واز ببرک تا نجیب و تنظیمهای جهادی از گلبدین تا ربانی، سیاف، مزاری، مسعود، ملاعمر و محسنی، مجددی...بلا استثنی محکوم بوده اند.
  شما "تازه" زنانی را که مربوط به باند امین اند کشف کرده اید، از چانس بدتان راوا شاید بشتر از یک دهه قبل خانم کاکر که احتمالاً جمیله کاکر نا داشت و امینی بود، رسوا ساخته بود.
  در نشرات راوا هیچ خلقی و پرچمی جنایت کار تبریه نشده است. همان سانیکه فقط اسمی از چند گلبدین، ربانی- مسعودی، سیافی، حزب وحدتی...برده ولی نه ضرورت است که نمام اعضای انرا در نشرات افشا کرد و نه هم امکانات آن. همان سانیکه که خلقی ها زنانی را در خدمت دارند، پرچمی ها هم دارند، حزب وحدت هم دارند، شورای نظار و دوستمی ها هم دارند، ولی هما سانیکه من در رابطه به آدرس سایر زنانیکه در خدمت چنایت کاران گوناگون قرار دارند، نمیدانم از زنان امینست هم نمیدانم. چیزی هم نه خوانده ام. آن هم در اروپا و امریکا که هزاران انجمن ، اتحادیه... از زنان و مردان وجود دارد.
  آقای پروز بهمن: اینکه شما تازه کشف کرده اید که زنان امینی در اروپا فعال اند، خوب است که آنها را افشا کنید ولی فراموش نه کنید که اگر می خواهید افشا گری های تان جدی گرفته شود زنانیکه در خدمت پرچمی های کارملی، حزب وحدتی ، شورای نظاری... قرار دارند، را نیز افشا کنید. در غیر آن به مثابه یک فرد فرض دار معرفی خواهید شد.
  والسلام

  • آقای شاکری!
   خانم جمیله کاکر را من درمجلهء پیام زن خوانده ام آن بیچاره درزمان حفیظ الله امین درخیرخانهء کابل دریکی ازمکاتب معلم ودرعین حال منشی سازمان یکی ازمکاتب درخیرخانه بوده است که به هیچ صورتی بار ګناه راوا را درین زمینه نمی کاهد واحتمالات زیاد میرود که درین زمینه هم اختلافات زنانه ایی نقش داشته باشد.
   اما داکتر عزیزه خود داکتر اناهتیا راتب زاد امینی ها همین اکنون فعال بوده وحزب جدیدی را مرکب ازخلقی های شکنجه ګر امینی درافغانستان وهم دراروپا رهبری میکند. ببینید که چقدر فرق است میان جمیله کاکر وعزیزه
   دربارهء اینکه من چرا دربارهء زنان پرچمی وشورای نظاری یا به قول شما وحدتی نمی نویسم:
   خدمت آن عالی جناب باید بعرض برسانم که نزد من معیارهای وجود دارد که مطابق آن زنان فاشیست را ازغیر فاشیستها میتوانم جدا کنم. من کدام زن ستیز قرون وسطایی نیستم که هرزن را بخاطر ګرایشهای سیاسی اش محکوم کنم وآنها را حق وناحق مورد حملات قلمی قرار دهم.
   من به تنوع افکار وباورها وسیلیقه ها باور دارم، نزد من تفاوت زیادی میان شکنجه ګران امینی وبقیهء احزاب وګروه ها وجود دارد وهرکی را مطابق معیارهای انسانی که نزدم موجود است سبک وسنګین می کنم.
   هرکی درین معیارها کارهایش معادل فاشیسم قومی ونسل کشی باشد آنرا جانی ویا شریک جنایتکار می دانم. فراموش تان نشود که اګر منظور تان از زنان وحدتی همانا خانم سیما ثمر باشد من هرګز اورا مطابق همان معیاری که نزدم موجود است فاشیست نخوانده بلکه یک شیرزن قهرمان میدانم که عملا انسانیت وعاطفهء مادری اش را ثابت کرده است. به همین ترتیب زنان دیګری ازاحزاب وسازمانهای مختلف که هرکدام از خود ویژه ګیهای بخصوص دارند.

   آنلاين بنگريد : آقای شاکر!اګر مطابق معیارهای سازمان راوا پیش برویم باید این خانم را نیز درقطار داکتر عزیزه ودلارا محک وفهیمه ګهیڅ حساب کنم. که به هیج صورتی نمیتوان چنین قضاوتی را عادلانه دانست

 • تعدادی افراد مجهول الهویه قصد دارند وحدت مردم افغانستان را از طریق تخریب شخصیت چهره های سرشناس افغانستان برهم بزنند.
  نمی دانم کسانی که دست به انتشار چنین مطالبی علیه محقق یا افراد دیگر می زنند از کجا پول می گیرند؟
  خواهش من از شما این است برای وحدت مردم تلاش کنید نه ایجاد نفاق .
  به نظرم سایت شما ( کابل پرس ) یک سایت کاملا ضد یکی از اقوام ریشه دار افغانستان است.
  ایتالیایی ها نیز اگر برضد برخی شخصیت های افغان حرفی می زنند ، گویای بی اطلاعی ونفهمی آنان از حوادث افغانستان است و آنان تحت تاثیر گزارشهای بی اساس و دروغ برخی شبکه های به اصطلاح حقوق بشر قرارگرفته اند.

 • آقای پرویز بهمن:
  خوب است که شما اسم دقیق جمیله کاکر را نوشتید. آیا اینرا میدانید که منشی سازمان اولیه بودن در اوایل کودتای ثور دارای چه صلاحیت های بود؟ یا فقط چون راوا وی را محکوم کرده بود نزد شما مبری است؟
  من که داکتر عزیزه را نمیشناسم ولی اگر عزیزه داکتر اناهیتا خلقی ها باشد، یعنی عزیزه به اندازه اناهیتا جنایت کار است. دران صورت تبریه زنان پرچمی نزد شما به کدام منطق است.؟ آیا حواس تان به جای است، آقای پرویز؟
  آیا از مفهوم فاشیزم چیزی در ذهن تان مانده است؟ یکی از خصوصیات فاشیزم اصیل و برتر خواندن، قوم خود و یا نژاد خود وتوهین به دیگران است. که شما این خصوصیت را بیشتر در وجود فرشته حضرتی و ثریا بها می یابید. که هردو شورای نظاری اند.
  طرز تفکر و گرایش های سیاسی داشتن برای زن و مرد جرم محسوب نمیشود، به شرط آنکه اشخاص با گرایشات سیاسی آدم کشی، دزدی، رهزنی، وطن فروشی، غصب دارایی های عامه و مردم، تجاوز به ناموس و شرف مردم نه کرده باشند و یا از همچو اشخاص به دفاع نه خیزند. فرشت حضرتی ها از آدم کشان و غارت گران و ...شورای نظاری دفاع میکنندو زنان حزب وحدتی هم انسانهای با همین صفات ذکر شده حزب وحدت دفاع میکنند.
  سمیا ثمر درین اواخر از حزب وحدت فاصله گرفته و وتا جاییکه رسانه ها انعکاس داند، وی با خادیست مشهور " حنیف اتمر " همرکاب شده است.
  من باز هم به شما میگویم که تمامی کسانی که خون و... به گردن دارند مشخصاً افشا نه شوند و فقط با سلیقه های قومی به جریانات دیده شود به نظر من مرض است.
  در اخیر هم خدمت آقای عالمی باید عرض کنم که وحدت مردم افغانستان زمانی تامین میگردد که عدالت تامین شود و تمان چنایت کاران از هر قوم و قبیله ای که باشند، محاکمه شوند. از طریق وحدت، گلبدین، محقق، سیاف، فهیم، عبدالله، ملا عمر، دوستم... وحدت مردم تامین شده نمیتواند.

  • محترم شاکری را بار دیګر سلام واحترام تقدیم باد!
   شما نوشته اید که اګر داکترعزیزه درسطح داکتراناهیتا راتب زاد موقف حزبی اش بوده پس هردو باید یکسان مورد داوری قرار ګیرند وهیج یکی مستثنی قرار نګیریند
   ولی شما اشتباه کرده اید محترم شاکری!
   فرق میان داکتر عزیزه واناهیتا راتب زاد از زمین تا آسمان وجود دارد، شما درزمان پرچمی ها اسنادی در دست ندارید که داکتر اناهیتا راتب به کشتن وازبین بردن کسی بخاطر نفرت قومی یا سیاسی بالای کسی امر نموده باشد چه رسد که خودش قاتل باشد. ویا هم اینکه داکتراناهیتا دررایام جوانی چاقو وتفنګچه با خود حمل نموده باشد ومانند پای لچ های قندهارکرکتر واخلاقی دارا بوده باشد.
   من خودم از اهالی قندهار میباشم وهمولایتی هایم را بیش ازهرکس دیګری خوبتر میشناسم. کسانیکه درزمان تره کی وامین ازشهرقندهار از اقوام وقبایل مختلف بخاطر ضدیت شان با کودتای تره کی سربه نیست شده اند لست شان نزد من موجود است. این خلقی ها برابر با عمر مبارزاتی سازمان راوا درجاده های کشورهای اروپایی سالهاست پرسه می زنند ولی سازمان راوا ازهمان سیاست نیش ونوش کار میګیرد. یعنی اینکه هر وقتیکه چنین پرسشهای از ایشان شود آنها جمیله کاکر را برخ مردم می کشند، درحالیکه نظر به حجم تبلیغات ګستردهء سازمان راوا علیه نویسنده ګان، سیاسیون مجاهدین اقوام غیر پشتون که حالا سازمان راوا آنهارا جنګ سالار می نامد تنها معرفی ویا افشای جمیله کاکر درمقام هیچ حساب میګردد.
   تنها این قلم علاوه بر مقالهء که دربارهء عزیزه بشما لینک داده ام چند مقالهء دیګررا نیز برای افشای هویت خلقی های که تاکنون ازفرط شکم سیری خمیازه می کشند نوشته ام. بدون شک این مقالات من با برداشت که من ازروحیهء نشراتی ازسازمان راوا دارم هرګز درآن سایت قابل نشرنیست.
   من قبل ازین چند کاپی را به ایشان نیز فرستاده ام ولی درجواب بمن نوشته اند که ما مقالاتی را نشر می کنیم که درپهلوی خلقی ها باید یکی دوپرچمی وجهادی تاجیک وازبیک وهزاره را نیز یاد کنید درغیر آن چنین مطالبی قابل نشر نیست. بناء شما باکسی این بحث هارا بکنید که تجربهء کاری باشما نداشته باشد. مرا هرګز نظر به شناختی که من ازنشرات راوا دارم قناعت داده نمی توانید زیرا من اسناد موثق درین زمینه دارم.

   شما آن مقاله ام را باز تکرار می کنم که سرسری خوانده اید. ورنه میان اناهیتا وداکترعزیزه که ګرایش های افراطی قومی اش حتی درهمان شهرمالمو شهرهء آفاق ګردیده با هیچ کس دیګری نمیتوانید آنرا مقایسه کنید. ولی شما بخاطر ګل روی این فاشیستان پشتون میخواهید تر وخشک را سوختانده وتظاهر به انقلابی بودن کنید. درحالیکه من خدمت شما عرض نمودم که هرشخص وحتی هرګروه سیاسی مطابق عملکرد واندیشه اش باید جدا جدا با درنظرداشت معیارهای انسانی وداد خواهانه مورد قضاوت قرار ګرفته سابقه وعملکرد سیاسی وی سبک وسنګین شود.
   شما نام دوخانم دیګری را نیز اینجا ذکر کرده اید که من شخصا با آنها کدام معرفت حضوری ندارم ولی ګاه ګاهی نظریات ومقالات شان را خوانده ام. بازهم اګر قیاس شما ازخواندن مقالات آن دو خانم یعنی فرشته وثریا بها این باشد که آنها نیز مانند داکتر عزیزه قابل محکومیت اند دراشتباه رفته اید.
   فاشیزم قومی با حق طلبی وعدالت خواهی اززمین تا آسمان فرق دارد، کسی است که میګوید این وطن پدر وپدر کلانهای من است سایر نژادها از آنطرف مرزهای شمال آمده اند پدرانم به ایشان اجازهء اقامت داده اند وآنها اقلیتها اند وزبان آنها تا کنون ازراه توطئه وچال وفریب برزبان اکثریت تحمیل ګردیده وهویت اصلی فرززندان این سرزمین را که همانا پشتونها باشد تغیر داده اند.
   این وطن از پشتونها است پشتونها حق حاکمیت حق تعمیم بخشیدن زبان بالای سایر اقلیت ها را قانونا دارا میباشند. این اقلیتها ازحوصله ومدارا جویی قوم اکثریت استفادهء سوء کرده وحالا با قوم اکثریت وبومی وفرزندان اصیل این سرزمین خواهان حق مساوی میباشند.
   حالا امیدوارم که شمه ای کوچک ازفاشیزم پشتون را خدمت شما پیشکش نموده باشم. اما خانمهایکه شما نام برده اید این ها نیز حق خودشان وحق قومی وزبانی شانرا میخواهند ، ومدعی اند که نخیر!
   این سرزمین متعلق به همهءاقوام این کشور است هیچ قومی بالای قوم دیګر اکثریت بوده نمیتواند، اینجا سرزمین مولانا وناصر بلخی وسنایی وجامی وعبدالله انصاری وبیهقی است. درصورتیکه برادران پشتون خواهان تحمیل ویا تعمیم بخشیدن همچو نظریه ای باشند بناء بهتر است که افغانستان راه یوګوسلاویا ویا هم چک وسلواک را درپیش ګیرد تا حق به حقدار سپرده شود.
   بناء قبل از هرچیز دیګر نظریات واندیشه های اشخاص را مطالعه فرموده وآنګاه قضاوت خویش را درترازوی عقل ومنطق ګذاشته بعد حکم صادر کنید.
   من ګفتم هرګز نمیشود که اشخاص را صرف بخاطر سمپاتی ها وانتی پاتی هایشان سبک وسنګین کنیم بلکه خود موضعګیری را نیز یکبار مطالعه کنید که کدام طرف برحق وکدام به باطل است.
   به نظر من تمام این اشخاصی را که شما فرموده اید دریک کته ګوری قرار دادن خودش ظلم وبیعدالتی است سازمان راوا میخواهد بربخشی ازمطالبات برحق مردم مظلوم نیز چشمانش را عمدا ببندد وازدیدن آن انکار ورزد، درحالیکه هیچ سازمان انقلابی درهیچ ګوشهء دنیا قبل از رفتن وپرداختن به مسایل حاد جامعه که یکی آن همانا فاشیسم قومی عریان آن جامعه است آنرا رها نکرده وچشمانش را کورنه انداخته و و دنبال افراد واشخاص را نګرفته وظالم ومظلوم را دریک پلهء ترازو قرار نمیدهد.

   این واقعیتهای جامعهء ما است درین ګیر ودار حتما جریانی برحق وجریان دیګر تمامیت خواه وفاشیست تشریف دارند. بناء ظالم ومظلوم را به هیچ صورتی من نمیتوانم دریک پلهء ترازو قرار دهم تا سازمان راوا خوش شود.

   آنلاين بنگريد : اګر جناب عالی پشتون تشریف دارید این قلم عصارهء کوچکی از فاشیزم افراطی پشتونی را خدمت تان لینک داده امیدوارم با مطالعهء آن بعدازین اندکی منصفانه تر قضاوت نمائید. نزد من حفیظ الله امین وداکترعزیزه با درنظرداشت این مانیفست که میخوانید درقطار فاشیستان قرار ګرفته اند نه فرشتهء حضرتی نه ثریا بها ونه هم داکترسیما ثمر

 • محقق شپش فروش!

 • doshmane Mohaqqeq Doshmane khoda ast wa doshmane Hazarahaye Mazloom marg sadha hazara marg Bar kordelane maloon ki Qasd darad Mohaqqiq ra jang salar moarrefi konad oo hamisha dar moqabele doshmanane kasif dar hale defaa booda oo mahboobe ma ast toof ba rooye doshmanane mohaqqiq rahbare kabire Hazaraye mazloom marg bar doshmanane mohaqqeq kasane ki ba mohaqqiq doshman ast tofala ash rooye dele shan ra gerifata toof ba soorate tan ahmaqhaye be sharafe razil laanate khoda bar shoma khabisane sag sefate koor dele mozdoore khabis

 • حال خو از این رسوایی محقق کله خام تمام دنیا خبر شد دگه چرا اینقدر جف جف می کنید
  بسیار کیف کرد که محقق سر خاریده برگشت می گم آفرین به آزادیخواهان ایتالیا

جستجو در کابل پرس