صفحه نخست > خبر و گزارش > ترکیب اسلام حکومتی ایران با نئونازیسم علیه پناهندگان افغانستان در یزد

ترکیب اسلام حکومتی ایران با نئونازیسم علیه پناهندگان افغانستان در یزد

رژيم کابل که ارگ ریاست جمهوری را به یکی از مراکز اصلی گسترش خشونت و تروریزم تبدیل کرده است، نه تنها در مورد شهروندان افغانستانی در خارج از افغانستان احساس مسئولیتی نمی کند، بلکه با بستن قراردادهای شرم آور بازگشت اجباری پناهحویان، در خارج نیز بلای جان مردم شده است.
يكشنبه 1 جولای 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: هنوز چند صباحی از دستور آپارتاید گونه مقام محلی رژيم ایران در شمال این کشور، مازندران، مبنی بر ممنوعیت ورود افغانستانی ها به این ولایت نگذشته که از یزد خبر می رسد که رژيم موج اجتماعی جدیدی علیه پناهجویان را در ولایت یزد براه انداخته است. دقیقا مانند چند سال پیش که موج اجتماعی خفاش شب علیه پناهندگان افغانستانی در تهران و مناطق اطراف آن براه انداخته شده بود و تعدادی افغانستانی را متهم به تجاوز و کشتن چند زن کرده بودند و دست آخر معلوم شد، متجاوزین افغانستانی نیستند؛ اینبار نیز موج اجتماعی علیه پناهندگان در یزد، به بهانه ی تجاوز دسته جمعی آغاز شده است. در ماجرای خفاش شب که هدایت تبلیغاتی آن را روزنامه ی دولتی ایران بر عهده داشت، تعداد زیادی از نئونازیست های ایرانی پیشقراولان حمله به پناهندگان شده، حملات خشونت آمیز را شروع کرده، خانه های پناهندگان را غارت کرده و به آتش کشیدند. موج اجتماعی حدود یک ماه علیه پناهندگان ادامه داشت و این موج اکنون در یزد سر برآورده است. در چند روز گذشته نئونازیست های ایرانی به خانه های پناهندگان حمله کرده، آنان را لت و کوب و خانه هایشان را آتش زدند. رژيم ایران موضوع را برانگیخته شدن احساسات مردمی اعلام کرده است. آنچه معمول است در این وقت ها پولیس این کشور نه تنها مانع از این حملات نمی شود، بلکه آنان نیز با نئونازیسم ایرانی همراهی می کنند.

حمله به پناهجویان افغانستانی در حالی در یزد صورت می گیرد و به آنان اجازه ورود به مازندران داده نمی شود و در محدودیت های شدید قرار دارند که در این کشور، رژيم صدها تن از فعالان اجتماعی و سیاسی را به بند کشیده است، صدای عمومی در این کشور سرکوب شده و خفقان حاکم می باشد.

از این سوی در افغانستان، رژيم کابل که ارگ ریاست جمهوری را به یکی از مراکز اصلی گسترش خشونت و تروریزم تبدیل کرده است، نه تنها در مورد شهروندان افغانستانی در خارج از افغانستان احساس مسئولیتی نمی کند، بلکه با بستن قراردادهای شرم آور بازگشت اجباری پناهحویان، در خارج نیز بلای جان مردم شده است.

loading...
loading...

پيام‌ها

 • عحب مردانگی داره اين ايرانيها فرمنده اين حمله از زاده عمر ابن سعد بوده
  جاغوری

  repondre message

  آنلاين بنگريد : http://kabullpress

 • کرزي در اينبا ره ميگويد
  شراب تلخ مينوشم ولی هوشياز ميباشم
  نه درخوابم نه در تابم ولی بيدار ميباشم
  به فکری ملتم هستم که هر چه ايداز دستم
  پس از نوشيدنی يگ پيک ديگه سرشار ميباشم
  جاغوری

  repondre message

 • قلع و قمع افغان¬ها در شهرستان جیرفت
  شهرستان جیرفت، یکی از شهرهای جنوبی استان کرمان است که به خاطر کشاورزی خویش شهرت فراوانی دارد. به دلیل این ویژگی، تعدادی از مهاجرین افغانی در این شهر سکونت دارند. به دنبال فشارهای ناشی از پیمان استراتژیک افغانستان و آمریکا که مدتی است دامنگیر مهاجرین در ایران شده است؛ این شهرستان نیز شاهد خونین¬ترین روزهای خویش بود. پس از این¬که از ظهر شنبه 10/4/91 تاکنون مهاجرین اعم از زنان و مردان، و واجدین و فاقدین مدارک، جمع آوری و تعداد بی¬شماری دیشب را در حبس گذرانیدند؛ امروز صبح، یکی از اتومبیل¬های کلانتری 12 مستقر در شهرک شهید بهشتی این شهرستان، در حالی واژگون شد که افغان¬ها را با دست¬ها بسته حمل می¬نمود. متأسفانه به همین دلیل تمامی سرنشینان آن به شدت مصدوم و یک تن از آن¬ها به شهادت رسید. این حادثه به قدری تأسف بار و رقّت انگیز بود که اهالی محل که بیشتر کشاورز بودند، شعار «مرگ بر نیروی انتظامی» سر می¬دادند. آن¬ها می¬گفتند که ما حتّی دست و پای گوسفندان را در داخل ماشین نمی¬بندیم چه رسد به انسان. ضمناً مهاجرین مقیم جیرفت با سفارت افغانستان در تهران تماس گرفته¬اند که با هیچ جواب متقاعد کننده¬ای روبرو نشده¬اند.

  repondre message

 • ايران در ظاهر اسلام اما در باطن دشمن درجه اسلام بعد از اسراعيل است. آقاي خامنه اي آيا محاجرين افغان در ايران مسلمان نيستند؟
  اگر هستند پس اينقدر ظلم ستم و شكنجه در كجاي اسلام است ؟
  بهتر است بيشتر ازين از نام مقدس اسلام سوئ استفاده نكنيد .

  repondre message

 • با عرض احترام به تمام كاركنان، همكاران ومرتبطان سایت كابل پرس و مخصوص به محترم میر هزاركه زمینه آگاهی از واقعیت هارا به همه مساعد ساخته اند و این خدمت بزرگی است بویژه در شرایت فعلی.
  داستان جنایات و خیانات حكومت فعلی وطن ما آنقدرطولانی است كه در این مختصر نمیگنجد.
  بنظر بنده عاملین اینهمه بیدادگریها از آبخور استیلا گران بیگانه كه ممالك همسایه هم محور اصلی آنان هستند آب میخورند.
  حكومت و پارلمان امروزی وطن ما كه اكثریت مطلق آن برده و جیره خوار این بیگانه ها هستند، به جز اندوختن و حفظ منافع شخصی خود فكر دیگری ندارند.
  این دولتمردان به بنام، بزبان و به قلم ولی در عمل خدمتگار مافیا، درطول سالهایی كه چوكی نشینند، یگانه اندیشه ای كه نداشتند تحلیل وضعیت مردم بیحد مظلوم وطن در داخل بوده است چه رسد به خارج.
  اگر خارجیهای اشغالگر و استیلا گر به ناموس اینها تجاوز كنند، ایشان چنان مصروف منفعت اندوزی اند كه نه تنها به فكر دفاع خود نخواهند بود، بلكه احتمال این است كه دفاع از آنها رانیز به دوش خواهاند گرفت.
  امروز كه ملیونها نفر از وطنداران مااز خیرات سراز جمله همسایه هایی چون ایران در سراسر جهان آواره و مهاجر اند بد ترین شرایت زندگی را در ایران اسلامی آیت اللهی وامام زمانی دارند.
  اینها مجبور اند بد تر از اسیران جنگی بزرگترین توهینات و تحقیرات را از جانب و به دساتیر مقامات دولتی كه همه شان دم از اسلام آیت اللهی میزنند هر لحظه با تمام وجود لمس و تحمل كنند.
  اگر دولت ما واقعا یك دولت مدافع منافع مردم میبود، امروز در هیچ نقطه دنیا مهاجر و آواره نداشتیم .
  اما یك پیشبینی را نباید از نظر دور داشت و آنهم اینكه به زودی این سردمداران و پیروان حكومت آیت اللهی به سرنوشت بد تر از آوارگان ما مبتلا خواهند گشت، چرا كه ظلم خصوصا بالای آوارگان به هیچوجه عاقبت سالمی بدنبال نخواهد داشت.
  با عرض حرمت : صورتگر

  repondre message

  • دوست گرامی و ارجمند جناب صورتگر، من با گفته شما موافق هستم. بعنوان یک مهاجری که از طفولیت به ایران مهاجرت کردم، باید بگویم که پست ترین مردمان جهان، همین ایرانیان نژاد پرست و خودبزرگ بین هستند. من خودم شاهد هستم که در اروپا از مزایا و امتیازهای والای غربیها استفاده میکنند، اما کودک افغان ما پس از 30 سال زندگی کردن پدر و مادرشان در ایران، از حق رفتن به مکتب و تحصیل محروم هستند. اخیرا هم که جیب حکومت پست اسلامی بدلیل تحریم های جهانی خالی شده و با فشار آوردن به فامیلهای فقیر و آواره افغان، میخواهد تا حدودی خزانه های کثیف خود را پر کند. لعنت بر چنین دولت حقیر و پست.

 • تو کشور و میهن ما یعنی ایران زندگی کردید و میکنید، حالا دو قرط و نیمتون هم باقیه!!!
  نمک خوردید نمکدون میشکنید..
  دعوت نامه که واستون نفرستادیم که حالا طلبکار شدید. نکنه در انتظار هتل 7 ستاره عباسی
  و 5 ستاره هیلتون بودید. مهمان ناخوانده (طفیلی) بودید و هستید.
  محض اطلاعتون بگم که بیش از 60% از جنایات و قتلها در ایران توسط شما افغانیها انجام میشه.
  به همون افغانستان برگردید که حتا فکر و اندیشیدن به شما، ما را آزار میدهد.
  *** زنده باد ایران و ایرانی و آریایی ***

  repondre message

 • به نظر من مشکلی که در شناخت ایرانیان از افغانیان وجود دارد این است که ایرانیان نمیدانند مردم افغانستان از چندین گروهند به همین خاطر بیشترِ جنایتهایی که پشتونها در حق ایرانیان و حتی خودشان انجام میدهند به پایِ هزاره ها و تاجیکها نیز نوشته میشود.
  ایرانیان به ویژه مردم مرکز و شرق ایران اصولا مردم نژادپرستی نیستن و من که خویشانم از نزدیک با افغانها ارتباط دارند ندیدم که هیچگاه به خاطرِ نژادِ یک افغانی با او بد برخورد کنند و یا وی را مسخره کنند امّا طبیعی است زمانیکه انسانی دختر خود را به پیرمرد 70 ساله ای میدهد که در ازای آن دختر آن پیرمرد را بگیرد و زمانیکه این آدم چند ماه یک بار حمام میرود ایرانیان نگاه مثبتی به ایشان نداشته باشند. اما با همه اینها کارگرانِ افغان به سادگی در کنار کارگرانِ ایرانی کار میکنند بی آنکه طعنه ای از ایشان بشنوند و حتی برادرم دوستِ کارگرِ افغانی ای داشت که با فخرفروشی به گذشته ی خویش خود را برتر و والاتر میدانست
  ایران در زمانیکه خود درگیر مشکلات جنگ بود مرزهای خود را بر روی افغانیان گشود و درحالیکه برخی مسئولین با این امر مخالف بودن امام خمینی با تاکید بر اینکه اینان مسلمانن و دچار مشکلن راه را برای جلوگیری از ورود ایشان بست
  به نظر من بس ناجوانمردانه است که بدون نظر انداختن بر مشکلات داخلی ایران و مشکلاتی که از بابت مهاجرپذیری بیش از اندازه گریبانگیر وضع اقتصادی و فرهنگیِ مردم شده است (مثلا بیکاری به خاطرِ ارزانتر بودن کارگر افغان و یا اینکه آمار معتادین در ایران پس از پذیرش مهاجرین افغانی دهها برابر شده است) شما اینچنین مردم و دولت ایران را خوار میپندارید
  البته از آنجا که خودم با برخی از عوامِ افغانی ارتباط داشته ام میدانم که نگاه بسیاری از مهاجرین بمانندِ شما نیست و فکر میکنم شما قشر محدودی هستید که فکر میکنید با پاشیدنِ بذرِ تفرقه روشنفکر شده اید و احتمالا فضایِ ضد ایرانیِ برخی از سایتهایِ فارسی بر رویِ شما تاثیرگذار بوده است.
  به هر روی به خود آیید و اینچنین بر طبلِ گسست و تفرقه نکوبید و مشکلاتتان را بدونِ لحنی آکنده از کینه و تعصب و ستزه جویی بیان کنید چراکه هیچکس منکر مشکلات مهاجرینِ افغان نیست همانگونه که دیگر قشرهایِ مردم ایران دستخوش مشکلات اقتصادی، فرهنگی و تبعیض جویانه هستند.

  repondre message

 • برای ایرانیان نژاد پرست /عربهای که تمام زندگی شما با قدرتها گرفتن اما برای شما زحمت کشیدیم /خودمون را خار کردم چون با خود گفتم که شیعه هستیم ازعراق جبین ما رشد کردی / توکه راحت شدی ازماپشت کردی توگرمرز نگه داشتی ازدشمن / زحمت ساززندگی بود بردوش من آنقدر که نگاه به لبنان می کنی /یه نگاه به شیعه اففان کنی / شما خود کش بیگانه پروری /بظاهر انسان به با تن خری حسن

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس