در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > اختلاس 3.5 میلون دالری عمر زاخیلوال وزیر مالیه!

اختلاس 3.5 میلون دالری عمر زاخیلوال وزیر مالیه!

احمدي
يكشنبه 5 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اسناد که اخیرآ به آن دسترسی پیدا نمودم نشان دهنده 3.5 میلیون دالر اختلاس در وزارت مالیه توسط عمر زاخیلوال و همکاران گمرکی ایشان است که با تاسف تا به حال اقدامات جدی از طرف رهبری حکومت افغانستان و قضای افغانستان در این قضیه به عمل نیامده است.

گفته میشود که عزیز الله شمس سخنگوی قبلی وزارت مالیه که به گمان اغلب حالا ریاست کدام بخش وزارت مالیه را به عده دارد و به تملق ، چاپلوسی ، بوت پاکی و نگهداشتن کورتی وزیر صاحب بالای دستش شهرت کافی دارد منحیث یک کتلیست در بین معامله نموده و هماهنگی در بین وزیر مالیه عمر زاخیلوال و روسا گمرکات را برقرار می نماید آنهم صرف برای اینکه در موقف که دارد باقی بماند.

آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • دزدی را از والدینش و دوستانش یاد گرفته این بدجنس.

 • چی دلاور است دزد که به کف چراغ دارد

 • این به اصطلا ح خودش با دیپلوم و دگری نیامده که بخاطر دو هزار دالر معاش وزارت در افغانستا ن ناا من و بی امنیت به مردم غریب و جنگزده افغا نستان خدمت کند این اقا امده که جوال های خود را دالر پر کرده و بعدا در گوشه دنیا فرار نمایید ویا مثل قضیه کابلبانک یک مقدار دالر های دزدی را به قاضی مفتی و زور واله رشوت بدهد و خودش اعلان نمایید که ا تهام دزدی بمن یک توطعه سیاسی است وبه چور و چپاول پر نمود ن بیشتر بوجی ها خالی که از خارج غرض پر نمودن دالر اورده ادامه بدهد .عجب مود جدید .دزد قاتل و متجاوز همه هر وقتی جنایت اش مورد باز پرس قرار بگیرد اعلان میکند من اصلا گناه ندارم این همه توطعه سیاسی است

 • بابد اسناد بانکی تمام فامیل وزیر صاحب کنترول و تحقیق شود .
  تحقیق در مورد تمام ملیونر های تصادفی افغانستان صورت گیرد

 • chon afghan mellati ast heech gape nameshawad

 • ارزو دارم که اطفالش روز خوش در زندگی نداشته باشند. اه یتیمان و بیوگان یک یک اینها را در همین دنیا خواهد گرفت.

  • عجيب دلاور است اين دزد كه رشوتش به سطح باغ يغمان انجاميده است لعنت به كرفتنى ودادنى ان

 • ‍کجا شد آن وکلای که برای استیضاح این وزیر قبیله ایی نیز کمپاین نمایند

 • عزيز الله شمس كه قبلاً منحيث سخنگوى وزير ماليه ايفاى وظيفه مينمود با محافظه كارى براى حفظ موقف اش با به وجود آوردن هماهنگى بين روسا گمركات و وزير ماليه عمر زاخيلوال زمينه را براى اختلاس هاى اين چنينى مهيا مينمود و با اگاهى از اينكه قضايا در حال كشف است عاجلاً تغيير موقعيت داده به ارگان ديگرى اشتغال حاصل نموده كه بايست منحيث وساطت كننده جرم از نظر دور نگهداشته نشود و مورد بازپرسى و پيگرد جدى قانونى و عدلى قرار حرفته و موضوع ريشه يابى عميق گردد تا چهره كثيف اين دزدان و اختلاسگران زنجيره ئى به ملت ستمديده افغانستان معرفى شده و به جزاى اعمال شان رسانيده شوند. 

 • لحظات قبل مصاحبه عمر زاخيلوال را در اماج تعقيب ميكردم بسيار برايم جالب بود كه آقا وزير ميگويد در اعضاى خانواده ام چهار نفر هستند كه مبلغ 40000 هزار دالر ماهانه پيدا ميكنن اما نگفت كه چگونه پيدا ميكنن؟ اين همه مردم با همه انرژى كه دارند ميكوشند اما اضافه تر از 200 ويا 300 دالر نميتوانند ماهانه پيدا كنن آقا وزير چرا نميگوهيد كه با استفاده از صلاحيت هاى دولتى استفاده كرده دخترم شيما زاخيلوال را در وزارت ماليه مقرر كرده ام كه خودش در كانادا تشريف دارد اما معاش دالر خود را بطور منظم ماهانه دريافت ميكند چرا نمىگوهيد كه مينا زاخيلوال دختر ديگرم را در وزارت خارجه در يكى از موقف هاى كليدى مقرر كرده ام كه با انجام هيچ كارى معاش دالرى اخذ مى نمايد.

 • عجيب حكومت كه هيچ به اين اختلاس هاى با ثبوت عكس العمل نشان نميدهد. وزير ماليه از صافى لند مارك 200,000.00 دالر به حساب بانكى خود بدست آورده كه آنرا قبول دارد اما مدرك اش را نمى گويد در عين حال صافى لند مارك اينرا تكذيب نموده و ميگويد هيچ گاهى براى عمر زاخيلوال پول نفرسته است بدليل اين كه دوسيه كار غير قانونى ماليات اش دوباره باز نشود.
  جناب زاخيلوال مبلغ 200,000.00 دالر ديگر را از غضنفر گروپ به حساب بانكى اش جمع نموده است كه به ارتباط پروژه جيكاى جاپان بوده به عوض آن از تركمنستان تيل اخذ گرديد و قرارداد آن با وجود كه غضنفر گروپ از لحاظ تخنيكى و كيفى در پروسه دعوا طلبى ناكام علان گرديده بود در بدل 200,000.00 دالر رشوه به وزير ماليه عمر زاخيلوال قرارداد به غضنفرگروپ داده شد.

 • متاسفانه مردم افغانستان به این چپاول گران و ان سرکرده مزدور خارجی ها امید بسته اند. زمان برای حرکت ملت برای انهدام این دولت فاسد و اوردن بهار فارسی در این مملکت رسیده است. تضمین کننده خراب نشدن وضعیت هم حضور خارجی ها است در این مقطع زمانی. پس تا دیر نشده ملت به صحنه باید حاضر گردد. این مسله تغییر میتواند با تبلیغات به ملت رسانیده شود.

 • man hamrayee bradaran zakhiwal dar otawa canada aashna hastam.chand sal qabl dafter sosial waraqa ba ma dad ta lebas hayee dast do zamistani majani ya ba pardakht $5% qimat lebas now az joyee begirim.dar hamnja ba famil zakhiwal ham ashna shodam.chandin sa at intezar kashidim ta lebasi begirim.amma do rooz qabl qasab dokan baradaran zakhiwal barayam goft hal anha dar dobay wa afghanistan tejarat buzurg shroo kardand wa dar mojalal tarin noqta otawa khana hayee melioni kharida and.mash yak ustad pohantoon$3000 ta $4000 ast.Yak zundagi motawaset bedoon komak sosial hadi aqal $6000 ast.motmainam $1000 nadasht dar bank pesh az raftan ba afghanistan.

 • ای دزد پدر لعنت
  این بی شرف
  ای حرامی
  ای بی شخصیت
  ای نامرد
  می دانی که این پول از بیوه ها و اطفالی است که در گرما و سرما نه خانه دارند و نه نان؟ ایا شرم نمی خوری که پول بیوه های وطن و یتیمان وطن و اولاد گرسنه ای وطن را دزدی کرده در پیشرفته ترین کشورهای جهان هفته ای یک خانه می خری؟؟
  باز می گویی که استاد پوهنتون بودم و پروژه ای تحقیقاتی می گرفتم؟ بی شرف پست مگر مردم را خر فکر می کنی؟ استادان بهترین دانشگاههای دنیا در سال یک صد هزار دالر معاش دارند. مگر چند سال استاد بودی که ملیونر شدی؟
  تو شیر انسان را نخورده ای.
  تمام دزدان که ثروت ملی مردم بیچاره ای افغانستان را دزدی می کنند بی شرف هستند حرامی هستند شیر انسان را نخورده اند و از پشت مهمان و میمون هستند.

 • این چه قسم یک بی ناموس انسان بوده دزدی می کنه اما با در روز روشن
  بی ناموس خو اول باید که از نوکران مسعودوف بروی دزدی کدن را یاد بگیری نه اینکه در روز روشن خود را به کاهدان بزنی

 • این دزد لعین مردم رافریب میدهد این لعنتی بخاطر دو یا سه هزار دالر معاش وزارت از خارخ نیامده این لعنتی صد فیصد بخاطر پر نمودن بوجی دالر امده است از خارج باید صد فیصد تحقیق شود که اگر صد هزار با لا در سال دزدی کرده پس گرفته شود من متقین استم که این خارج امدنی ها ازین مملکت ارام میایید در افغانستان که در ظرف ششماه یا سه ماه ملییونر شود در غیر ان هرگز دیوانه است که بخاطر معاش ویا رشوت و دزدی کم بیایید در افغانستان از خارج

 • از همه مهمتر که میگویید این پول ها را به خارج فرستاده است برای رفع ضروریاتش وقتی مجری برنامه میپرسد که حالا این پول ها کجا است چقدر خوب و ساده میگویید آن پول ها خو وقت خرج شد مصرف گردیده حالا در جمع مصرف است و پول که مصرف شده و سرمایه آدم نمیتواند باشد عمر زاخیلوال یا خودش خر است یا مردم را خر فکر کرده آقای وزیر وقتی که خودت از پول ها در کانادا و استرالیا برای خودت و خواهرت خانه خریدی آن سرمایه است کجایش مصرف گردیده وقتیکه برای اولاد هایت در دبی مـرینا خانه خریدی آن سرمایه است و در جمع مصرف محسوب نمیگردد گیریم که شما از ندانی این حرف را بزنی با شما چند تکه ملک که در سال یک میلیون دالر خرج داشته باشید آیا شما کدام کشور را نان میدهید؟ چرا نمیگویید که از پول های اختلاس شده تقریبآ 2.2 میلیون دالر را به کمپاین رییس جمهور کرزی در انتخابات از همی جیبیم مصرف کردم. بیشک بیشک نوش نوش بزن که ای ملک صاحب نداره ویا صاحبانش را خواب برده

 • اب از سربند خیط است ماهی از سر گنده میشود وزیر مالیه یعنی جیب ریس جمهور وزارت مالیه یعنی صندوق دخل و خرج یک مملکت چون صدر اعظم نداریم مسسوول پرسان و نظارت مالی و پولی شخص ریس جمهوراست ریس جمهور که اگر از دخل خرج مملکت خبر ندارد وبی تفاوت است خودش خاین حساب میشود یا حتما ریس جمهور در دزدی شریک است که وزیر مالیه بدون دغدغه به وزارت تکیه زده واختلاس مالی و دزدی را توطعه سیاسی مینامد

 • اگر وزیر مالیه نظربه ادعا خودش پاک است به دادستانی نه بلکه توسط یک هیات بیطرف پنج نفری از سوی ریس جمهور تمام اسناد مدارک اش بررسی و به اطلاع عموم از طریق رسانه ها قرار داده شود در غیر ان به گپ و رد ادعا دزدی پاک نمیشود . میگویند تا نباشد چیزکی مردم نگوید چیز ها .

 • باعرض سلام به مردم افغانستان!
  تمام تحصیل کرده گان وحتی مردمان کم سوادوبی سواد این سرزمین که همه میدانند هر دالر از مالیه دهنده گان همان کشور ها به ما پرداخته میشود.اما درعیوض وزیران بی کفایت ما انرا برای بازسازی این کشور نه بلکه انرا دوزدیده به با نک های خارج ذخیره مینمایند.پس واه به حال این ملت که نخبه گان ان د ست به همچون کار کثیف میزنند. هم پولیکه به مردم تعلق انرا میدو زد نند وهم ابرو وعزت این ملت را زیر سوال میبرند.( هر چه بکندد نمکش میزنند وای به روزیکه بگندد نمک)

 • این دزد روزانه چهار تا 5 لک دالر عاید دارد و با شخص کرزی شریک می باشد. می خواهم معلوماتی در باره گذشته این خاین ملی بگویم. وی در کانادا زنگی میکرد وحتی کاری خوبی را هم پیدا نمیکرد. گاهگاهی ترجمانی مهاجرین را می نمود ودر حدود 1500دالر معاش داشت. اسناد تحصیلی اش نیز جعلی است وهر گز دوکتورا ندارد .
  در وزارت مالیه از هیچ نوع ذزدی دریغ نمیکند. در تمام موارد با حبییب گلزار و عبدالرحمن الکوزی شریک است. 2 سال قبل الکوزی یرایش یک خانه در دوبی به قیمت 3 ملیون دالرخرید.وشخص خودش بگونه رسمی یک خانه در تیمنی کابل یک باغ بزرگ در قرغه یک باغی به ارزش 1.5 ملیون دالری در پغمان یک قصر در جلال اباد. این همه دارای ها از کجا شد

 • هموطنان عزیز
  همه می دانیم که این دزدان بعد از ختم دزدی و چپاول به کشورهای خارجی می روند برای زندگی و خوش گذرانی.
  پیشنهاد من ان است که ما افغانهای مهاجر در غرب، یک گروه منسجم بسازیم که کارش تعقیب و ردیابی این دزدان باشد. و وقتی اینها را پیدا کردیم بسیار به شکل حرفه ای به قتل برسانیم. در اکثریت کشورهای غربی اعدام وجود ندارد پس با تحمل ده و یا پانزده سال زندان می توانیم این خاینین را از میان بر داریم. در ضمن، اگر ما یک گروه منسجم بسازیم می توانیم در صورت انجام قتل، حمایت حقوقی هم داشته باشیم.
  لذا باید از تمام هموطنان بخواهیم که اسناد دزدی و ظلم اینها را برای خودشان نگهداری کنند یک روزی به درد میخورد.

جستجو در کابل پرس