در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > وزارتخانه فامیلی زاخیلوال!

وزارتخانه فامیلی زاخیلوال!

با استناد اسناد بدست آمده وزیر مالیه عمر زاخیلوال با استفاده از صلاحیت های دولتی یک دخترش را که شیما زاخیلوال نام دارد به یکی از موقف های کلیدی وزارت مالیه به کار گماشته است و بدون ازینکه برای این وزارت کدام کار انجام دهد در امریکا نشسته و معاش دالری خویش را از برکت پدر نابغه اش متواتر بطور منظم دریافت میکند.
احمدي
دوشنبه 6 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

با استناد اسناد بدست آمده وزیر مالیه عمر زاخیلوال با استفاده از صلاحیت های دولتی یک دخترش را که شیما زاخیلوال نام دارد به یکی از موقف های کلیدی وزارت مالیه به کار گماشته است و بدون ازینکه برای این وزارت کدام کار انجام دهد در امریکا نشسته و معاش دالری خویش را از برکت پدر نابغه اش متواتر بطور منظم دریافت میکند.

با استناد اسناد بدست آمده وزیر مالیه عمر زاخیلوال با استفاده از صلاحیت های دولتی یک دخترش را که شیما زاخیلوال نام دارد به یکی از موقف های کلیدی وزارت مالیه به کار گماشته است و بدون اینکه برای این وزارت کدام کار انجام دهد در امریکا نشسته و معاش دالری خویش را از برکت پدر نابغه اش متواتر بطور منظم دریافت میکند.

رویهمرفته وزیر مالیه عمر زاخیلوال به این استفاده جویی ها اکتفا ننموده هنگامیکه از بانک جهانی مکتوب بدست میآورد تا 2 و 3 نفر هیت و نماینده متشکل از رییس بانک مرکزی افغانستان و دو نفر اشخاص با صلاحیت دیگر به یک جلسه مهم بفرستد وزیر صاحب نابغه ما دختر خویش شیما زاخیلوال را به این جلسه معرفی مینماید در حالیکه رییس بانک هیچگونه اطلاعی از این جلسه نداشته است.

وزیر صاحب نابغه ما و شما باز هم با این استفاده جویی ها اکتفا ننموده با استفاده از صلاحیت های دولتی خویش دختر دیگر خود را که مینا زاخیلوال نام دارد به موقف کلیدی دیگر در وزارت خارجه مقرر نموده است که با انجام هیچ نوع کاری معاشات دالری اخذ مینماید.

وزیر مالیه در مصاحبه اخیرش میگوید که اعضای فامیلم 60000 دالر ماهانه عاید دارند ، بدون شک که دارند به این نوع استفاده جویی ها هر مبلغ را میشود بدست آورد.
از این مغز متفکر و نابغه کشور پرسیده شود که به انجام چه کاری و چه تجارتی در مدت دو سال بیش از یک میلیون دالر پیدا کرده است که ما آنرا نمیتوانیم!؟

آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • thanks kabul press

 • Man ra ham az naaz daar khana Zalkhelwal megoyand. Meshawad ke man ham mahash-e DALLARY begiram.

 • کابل عزیز قربان دست و بازوی تان که ظلم و بی عدالتی و چپاول اموال را این قسم مستند نشر می کنید.
  کجا است مجلس نمایندگان؟
  کجا است عدالت؟

 • کابل پرس عزیز قربان دست و بازوی تان که ظلم و بی عدالتی و چپاول اموال را این قسم مستند نشر می کنید.
  کجا است مجلس نمایندگان؟
  کجا است عدالت؟

 • هر كومينت شما هزار لعنت خىا بر زاخيلوال و ......................................................
  زنده باد كابل برس

 • با سلام
  لطفا اسناد فوق را به تلویزیون طلوع هم ارسال کنید تا در خبرهای شان به نشر برسانند.

 • این تنها وزارت مالیه نیست که چنین است. در وزارت های دیگرازین هم خیلی بدتر است.

 • اولتر از همه درود بر آنعده هموطنان شجاع و با وجدان که خطر را به جان گرفته، مشت این زاخیلوال دزد رهزن حرامزاده فریبکاررا باز کرده اسناد دزدی خیانت و خبا ثت او را از جعبه های مخفی بیرون میکشند و او را سیه روی تاریخ کردند.دوم لعنت و نفرین ملت مظلوم ما بر کرزی دزد ودستگاه دزد پرور او . کرزی به جهان و مردم افغانستان ثابت کرد که یک دزد بی شخصیت ونهایت خاین و فرومایه است. هموطنان ما شاهد مزدگیری کرزی از سفارت های ایران و پاکستان وهندوستان در بدل خیانت ووطنفروشی او هستند، با خون هزاران هموطن بیگناه ما معامله خاینانه ذلتبار با پکستانی هاو مزدوران طالب شان نموده است ، هستی این ملت و کمکهای جهانی را که برای اعمار مجدد ومرهم گذاری بر زخمهای خونین مردم مظلوم مختص شده بود به تاراج برده رژیم جنایت و فساد گسترده را بر مردم تحمیل نموده. با گذ شت هرروز ابعاد فساد را گسترده تر ساخته است. از ترویج نادانی و خرافه پرستی برای بقای حاکمیت نامشروع وفاسد خویش استفاده کرده . بر هر هموطن شرافتمند ماست که اسناد خیانت وجنایت این دزدان وجاسوسان خارجی را افشاء و رسانه ای سازند تا در دادگاه ملت کشانده شوند. امید که روزی را شاهد باشیم تا این مفسدین فی الارض ودزدان ملت مظلوم ورنجدیده ما یک یک پول به سرقت برده را در دادگاه ملت نه این محکمه های فاسد کرزی از حلقوم کثیف خویش دوباره افراز کنند. بدرود.

 • Dear All, Plz do not judge everything based on this report and the documents. I am not his relative I am from Bamyan Why I am saying this that I know Shaima that first of all she is not her daughter and second she is not working there in Washington. His only sin is that he is one of the qualified minister. I do not need to prove it to you people that he is not involved in corruption because I am not responsible to you but Allah is seeing what is wrong and what is right.
  Until you heard the truth do not write something about anyone in your life because one day you have to answer to Allah.
  Regards,
  Akbary

 • Dear Nasir, you might have seen lots of TV programs are discussing corruption of Zakhelwal in finance ministery this is not the only case that you think the writter wrote it fakely. if atleast you are Afghan you shouldnt defend this corruption for the sake of your peope and for the sake of your country and for the sake of your faith.....lefting the rest to your conscience.

  • واقعا اين زاخيلوال فاقد شرم وحيا است وبا وجود جنين جرائم ثابت وغير قابل تو جيع جطور با ديده درائى در جلسه كابينه در روز دوشنبه شركت نمود كه من به عوض او شرميدم وديده درائى وسفيد جشمى هم از خود اندازه دارد واقعا كه دزدى وجياول هم از بى حيائى است كسى كه حيا ندارد إيمان ودين ندارد خدا لعنتت كند عمر زاخيلوال با اين جسارت خود (ادراك )

 • این دختر این اقا چی دست اورد برای مردم غریب که کارمند دولت است و بیش از ۲۰۰ در ما معاش ندارد تنها کرایه چکر زدن به خارج از پول مردم غریب بیچاره افغاستان ۳۰۰۰ دالر شده .شاید بخاطر اینکه پدرش زور داشته و وزیر مالیه بوده. باید هر چه عاجل پدرش توسط نماینده گان پرلمان استیضاح و به لوی ثارنوای معرفی شود.

 • جناب اکبری که حتمآ برادر زاخیل وال هستی که در اوتاوا مغازه برادرت را به پیش میبری مردم همه چیز را میفهمند نانم برادران بامیان را بد نساز این زاخیل وال خاین را حالا همه شناخته اند و او که معلم همکار بود و 1200 دالر کانادایی معاش داشت که در آنوقت 800 دالر امریکایی میشد خود را استاد پوهنتون بی شرمانه معرفی میکند در حالی مکه در اوتاوا همه میدانند که او یک شخص بی مسلک بود که پیزه درایوری میکرد با جناب آصف رحیمی وزیر صاحب زراعت که او هم حالا در جمع سرمایه داران به شمار میرود و هر عضو خانواده اش تجارت پیشه شده است.

 • Dear friends Ms. Shaima Zakhilwal is not the daughter of Mr. Omar Zakhilwal in fact she is the sister of Mr.Zakhilwal. FYI she is not working in Ministry of Finance.based on the big discrepancies this information looks to me fake because the writter who wrote he even doesn’t know anything regarding the Zakhilwal Family so how is it possible that the information he provided would be right. it is just because of the writters personal problems.thanks

  • First of all mention your name, secondly is Zakhelwal your sister’s husband that you have better information than the writter? the writter shared whatever he had with himself if you have better information please introduce all of them with the fraud that this family did??? can you jerk?.z

 • شرم و حیا هم یکی از نعمت‌های خوب خداوند است زاخیلوال!

  آنلاين بنگريد : http://gapeqalb.blogfa.com

 • نوش جانت شیما جان بخور هر چی خورده میتوانی حالا نوبت تو رسیده بار بد نامی را وزیر صاحب به گردن میشکه و توانشه دارد چرا تو لذت نبری؟ نمیدانم سویه تحصیلی تان چقدر است؟ مهم نیست. همینکه دختر وزیر هستی هرچه هست.

 • برادران در افغان پیپر که پاسپورت خانم ذاخیل وال را چاپ نموده اند خو ایشان بسیار جوان هستند پس این دختر که دختر ایشان است حتمآ در لاتری سره میاشت برامده به هر صورت این ملیت دزد پشتون هر چی بگویید میکنند. خراسان

 • من می خواهم خدمت کسانیکه که مدافع وزیر مالیه هستند و ادعا می کنند که وزیر مالیه را به درستی می شناسند عرض کنم که آیا واقعا شما وجدان ندارید و یاهم در تبانی با وزیرفاسد مالیه هستید به نظرمن به راستی هم که وزارت مالیه به وزارت خانه فامیلی زاخیلوال فاسد و متعصب تبدیل گردیده است، آیا شما میدانید که نجیب الله منلی که بحیث مشاور مطبوعاتی وزارت مالیه کار می کند و قبلا به حیث مشاور وزارت اطلاعات و فرهنگ در زمان کریم خرم کار می کرد که این دو فرد درزمان متصدی خویش در وزارت اطلاعات وفرهنگ افکار حزبی و طالبانی را در آن وزارت حاکم کرده بود با جناب وزیر مالیه چی نسبت دارد؟ این شخص برادر خانم برادر زاخیلوال است
  آیا می دانید که بهیر باور کی است؟ بهیر ویار برادر زاده زاخیلوال است که با استفاده از امکانات وزارت مالیه در خارج از کشور مصروف تحصیلات می باشد و چندین برادر زاده ها ودیگر اقارب زاخیلوال نیز هستند که در پست های کلیدی این وزارت گماشته شده اند که این ها اکثرا زاخلیوال نه بلکه باور تخلص می نمایند اینها را دوستانی که در وزارت مالیه کار می نمایند به خوبی این اقارب جناب وزیر را می شناسند
  آیا می دانید که وسمن تصمیم کی است؟ این شخص خواهر زاده زن برادر عمر زاخیلوال است که بدون اینکه در وزارت مالیه کدام وظیفه رسمی داشته باشد با استفاده از امکانات وزارت مالیه در لندن مصروف تحصیلات می باشد

 • ممکن درزمان قبل ازمصوبه شورای وزیران درموردعدم انتقال پول فزیکی ازکشور، این جناب چقدرپول رابه دبی انتقال داده باشد ،چون منحیث وزیرمالیه کل گمرکات تحت نظروی میباشند و ممکن بدون کدام مانع پول ها را هرمرتبه ازکشورخارج نموده باشدوممکن دربانک های دبی چندین حساب بنام خودش یا ازاقارب خود داشته باشد چون این افراد حرفه ای به این یک ملیون دالر اکتفا نمیکنند ممکن به ملیون هادالرازکشوربیرون کرده باشد.

 • در اسناد پاسپورت خانم زاخیل وار سی ساله است پس چطور دختر او یکدم به کار و معاش رسید؟

 • بازهم درورد به کابل پرس نازنین که جنایات دزدان را به افشاگری که با اسناد و شواهد و غیرت افغانی شان خطر را قبول نموده من از افتخارات کابل پرس زیاداستقبال نموده امیدوارم از دگر دزدان کابینه بیسواد که از ممعاوین اول الی آخر که همه در فساد و چور غرق اند اسناد های دزدی شان را برای همه جهانیان افشا نموده و بحیث دزان و غارتگران ملت رنجدیده افغانستان را افشا سازی نماید ممنون تان همه دست اندر کاران گابل پرس .

  آنلاين بنگريد : http://yahoo

 • من می خواهم شوهر موقت خواهر زاخیلوال شوم. آیا برای من هم از طرف بانک مرکزی معاش خواهند داد؟؟؟

 • واقعا جای خجالت است برای رییس جمهوری که ا طرافش جنین اختلاس ها صورت می گیرد واو باز هم از عدالت ومسلمانی حرف می زند وای بر حال ملت افغانستان این کشور مظلوم هیچگاه یک کشور واقعی با نورم واستاندارد جهانی ظاهر نخواهد شد چون گرگان همه دندان تیز کرده اند

جستجو در کابل پرس