کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > انتقاد از کابل پرس > از راوای مینا تا مزاری

انتقاد از کابل پرس و پاسخی کوتاه به آن

از راوای مینا تا مزاری

نويسنده: يک ناشناس بنام صنوبر

يكشنبه 27 می 2007

اشاره: آنچه در ادامه می آيد نوشته ای از فردی ناشناس است که حتا حاضر نشده نام حقيقی خود را پای آن بگذارد و با ساختن يک آدرس الکترونيکی ناشناس ، مطلب را ارسال کرده است. به نظر اين خواننده ی عزيز احترام می گذارم و از اين خانم يا آقا می خواهم که اسنادی اگر از جنايات خليلی، محقق و يا مزاری دارند برايم ارسال کنند. من وکيل مدافع اين آدم ها نيستم و با کمال ميل آن را نشر خواهم کرد. من باور دارم که زمانی به شکل برنامه ريزی شده و سيستماتيک، يکی از جنايات حاد عليه بشريت يعنی کوچ اجباری بارها عليه قوم هزاره اتفاق افتاده است که حتا تا دوران تاريک امارت اسلامی طالبان ادامه داشت. سند فرمان ملا عمر برای کوچ اجباری هزاره ها را در سايت کابل پرس بيابيد. از سوی ديگر هم معتقدم که در داخل مناطق هزاره جات، بيشتر جوانان توسط همين گروه ها کشته شده اند. احزاب يا بهتربگويم گروه های نظامی وحدت اسلامی با تمام شاخه ها و زير شاخه های آن و حزب حرکت با تمام شاخه ها و زير شاخه های آن، مسوول کشتار هزاران جوان هزاره در مناطق مرکزی افغانستان هستند.
شما نوشته ايد که هيچ مطلبی درباره ی خليلی، محقق و يا مزاری در کابل پرس نشر نشده است. مطلب زير را ملاحظه کنيد:

http://kabulpress.org/maghala6hoote13852.htm

آيا اين نوشته در تمجيد خليلی است؟ يک سوال، چرا امضای حقيقی خود را پای نوشته ی تان قرار نمی دهيد. از چيزی هراس داريد؟ خطر را برای خودتان می خواهيد و برای من هر چه باداباد؟ بگذار اين آدم سر به نيست شود؟ بارها و بارها مطالبی از آدم هايی ناشناس مانند شما را نشر کرده ام و دريغ از اينکه جسارتی ديده شود که با نام حقيقی مطلب را ارسال کنند. حتا نمی گويند فلانی اين نام من، لطفا با اين نام ديگر آن را نشر کن.
در هر حال از شما سپاس که انتقادی از من کرديد، من عاری از خطا نيستم و برای رفع خطاها، در آينده، در انتظار انتقادات سخت تر شما هستم./ با احترام/ سردبير

با هم نوشته ی اين خواننده ی محترم و ناشناس را می خوانيم.

شاید نخستین بار است با این چنین عنوانی سر میخورید ، حالا جای تعجب نیست این عنوان واقعیت دارد وآنرا برایتان مینویسم ازینکه خوانندگان را مقالات خیلی بلند خوش شان نمی آید برایتان کوتاه مینویسم ، شاید بیاد داشته باشید که برای اولین بار جنبش انقلابی زنان افغانستان یا حالا هرچی شما دوست دارید بگوید (راوا) در سال 1977 با یاری تعدادی از زنان با شهامت افغانستان ودر راس دوشیزه مینای شهید اساس گذاری شد، و تا حالا فعالیت دارد ، ولی راوای مزاری چطور این راوا را کی ؟ چگونه ؟ چه وقت ؟ ایجاد کرد .

همه میدانند که سازمان انقلابی زنان افغانستان شاخه ای مینای شهید در نکوهش از همه میپردازد ایشان خواستار محاکمه و به عدالت سپردن همه کسانی هستند که در افغانستان جرم کرده اند ولو ، هر فردی باشند در هر موقفی که باشند ویا هم از هر سمتی که باشند ، ولی راوای شاخه ای جناب مزاری به این طرز دید عقیده ندارد .

راوای شاخه ای مزاری که توسط کامران میرهزار یکتن از زحمتکشان افغان راه اندازی شده است وابسته به گروه سمت وحتی قواره ای خاص میباشد ، آقای کامران میرهزار اهداف راوای مزاری را چنین میخواهد .
1- در افغانستان همه باید محاکمه شوند شروع از بابای ملت بخاطر پشتون بودنش ، آقای ربانی ، سیاف ، قانونی ، احمدشاه مسعود ، گلاب زوی ، احدی ، اشرف غنی ، دوستم و....... به استثنای آقای محقق ، آقای مزاری ، آقای خلیلی وسایرین (منظور هزاره ها)

حالا از آقای میرهزار میپرسیم من اینرا برایتان با سند مینویسم شما زمانیکه تازه کار با سایت کابل پرس آغاز کرده بودیدشماری از عکس هارا کنار هم قرار دادید که در بالای آنها نوشتید مهره های ریز ودرشت جنایت کاران در افغانستان .

این عکس

شما برایم نشان دهید که کدام یک اینها وابسطه به قوم شما یعنی هزاره است ، حالا من با این یا آنش کاری ندارم ، مگر جایی که دوستم ، مسعود ، حکمتیار متهم میشوند آیا آقای مزاری میتواند ازین قاعده مستثنا باشد آیا آقای محقق میتواند مستثنا باشد ، نه هرگز نه شاید شما فکر کنید بلی واین طرز دید شماست محمد ظاهر شاه پادشاه سابق افغانستان وبابای ملت افغانستان را شما بخاطر خوش گذرانی در زمان زمام داری اش به دادگاه بین المللی میخواهید مگر فراموش کرده اید ، که آقای مزاری ، محقق وخلیلی سینه ای زنان مردم را میبردند، مگر فراموش کرده اید که محقق مزاری وخلیلی میخ را با اندازه سن وسال فرد انتخاب نموده وبعدآ به فرقش میکوبیدند ، مگر فراموش کرده اید که رقص مرده را برای مردم نمایش میدادند، مگر فراموش کرده اید که سینه و ران زن ها را بالای مردم میخوراندند ، بیاید آقای میرهزار بخود بیاید ، کدام دموکراسی کدام آزادی بیان ، چرا اینقدر تعصب دارید ، شما در طول فعالیت تان در کابل پرس برایم نشان دهید که در یک صفحه ای آن از مزاری و محقق انتقاد کرده باشید ، سراسر انتقاد از تاجیک ، پشتون ، ازبیک آیا شما هیچ جنایت نکرده اید؟ یک روز روی صفحه ای انترنت شما چیزی در مورد سیما ثمر خواندم آنهم تقویت پایگاه حزب وحدت بودوبس به عنوان کابل پرس افشا میکند روابط خانم ثمر را با وحت نشان داده بودید این که چیز پنهانی نیست چرا زنانی که سینه هایشان توسط مزاری بریده شد به آنها اشاره نمیکنید نمیخواهم زیاد بنویسم برای اینکه حالا خوانندگان خسته خواهند شد ولی در آینده چیز های زیادی خواهم نوشت ، حالا تنها به یک مورد دیگر هم اشاره خواهم نمود وآن اینکه نویسنده گان تاجیک ، پشتون و ازبیکی که در کابل پرس مینویسند برایشان میخواهم تذکر دهم که ازشما بهره برداری سیاسی صورت میگیرد بویژه آقای رزاق مامون ، جاوید فرهاد ، داکتر محمد عثمان فروتن، اعظم سیستانی،فرید رستاخیز، بکتاش سیاووش،سنجر قیام ، میرویس جلالزی ، ضیا بومیا و........................

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


66 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > انتقاد از کابل پرس > از راوای مینا تا مزاری

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • آقا یا خانم صنوبر

  من میخواهم باشما همصدا شوم که هیچ جنایتکاری نباید از محاکمه مردم در امان بماند. نه پشتون ملا عمر، و حکمتیار، نه تاجک مسعود ، ربانی، قانونی، نه هزاره محقق، خلیلی، نه ازبک دوستم و مالک .... نه تنظیم های جهادی و نه رهبران خلق و پرچم .... اگر ما واقعا ً میخواهیم که یک جامعه مبتنی بر عدالت و مساوات داشته باشیم این شرم خواهد بود که جنایتکاران را بر اساس سلیقه های سیاسی ، قومی و منطقوی خویش مشخص یا تبرئه کنیم.

  • sholaye ha ra faramosh kardaye wa rawa een dalqake pakistan ra , asnad ba hade kafi wojod darad, montazer basheed ke rozash berasad

  • آیاجرات بکار بردن کلمه جنایت کار در باره مسعود راهم داری؟
   ساحت با عظمت رهبر شهید با یاوه سرایی چون تو آلوده نخواهد شد
   احمق خان "خط قرمز " در همان مهد تمدن هم وجود دارد توچرا افسار گیسخته می تازی؟
   کاسه از آش داغ تر همین موقف کنونیت مدیون خون اوست نمک خوردن وبر سفره .... از خرد به دور است .
   میخواهی با این داعیه به آسمان لاجوردین "آزادی بیان" پرواز کنی پیش از تو ماده فرشته ی این کار را کرده تو هم با او به طویله بیندیش وبه انواع خ و....... دران.

  • سلام به تمام خوانندگان کابل پرس.دوستان عزيز کسانی که از ادم کشان جاسوسان و دشمنان مردم جون گلبدين .ربانی خليلی مزاری پغمانی وغيره که باعث تمام بدبختی جامعه ما هستند پشتيبانی ميکنند شريک وادامه دهنذگان راه دزدان و ادمکشان هستد.وحدت ملی يگانه وسيله رسيدن بهدف است.کسانی که بنام پشتون تاجيک ازبک هزاره وغيره دست بتفرقه اندازی ميکنند درحقيقت راه بادران پاکستانی ايرانی وعربی خويش را تعقيب ميکنند. دها هزار طفل يتيم دها هزار معيوب اينها همه نتيحه ميليت گرای وخود فروختگی رهبران مجاهد نما است.

  • salam aradaran aziz aham az hazara tajik pashton ozbi wa ghaira ke dar ein mamlakat badbakht wa adrbadar zendgi mikonid beiayed ba ham motahed shoda hama gozashta ha ra faramosh kar bayak aayendah jadid fekr ba khosos ma nasl jawan ke omid ayandeh keshwar hasteem che bayed to ma ra mahkom mikoni man tora beyaeid ke egar az tafreqa andazi baskonim beyaeid dast ba dast ham dadah ba yakzendagi kheradmandanah ke shayestah e mardom afghanistan ast aaghaz konim €

  • هر چند که دیر رسیدم ولی جا داشت که در باره عقاید شما عزیز بلند پرواز یک جمله بنویسم

   بودیم کسی پاس نمیداشت که هستیم

   باشد که نباشیم و بداندکه بودیم

   ما مردم همیشه وقتی به اشخاصی قدر میدهیم که انرا از دست داده باشیم (اقوام تاجیک ها کشور مان بعد از شهادت مسعود و ...)به نظر شما انهاییکه زنده هستند باید به سر چوبه دار بروند در صورتی که فردا باعث افتخار خود تان خواهد بود
   پس روی این قضاوت که شما دارید باید که شما هم به میز محکمه اورده شوید
   و با تشکر از اقای کامران جان که یک میدان را برای جنگ کردن شما ساخته تا با شعار ازاری بیان به این میدان جوش و خروشی بخشد

   آنلاين بنگريد : http://www.biswad.blogfa.com

  • این سخنان شما اندازه یک نخود هم ارزش ندارد هیچ کس نه شما نه به اصطلاح حقوق بشر قدرت این را ندادن تا شیر پنجشیر را به محاکمه بکشانند این یک خواب و رویا است و بس همین مجاهدین بودند که در شکست طالبان نقش بسیار کلان را ایفا نمودند اگر نه امریکا هیچ وقت نمی توانست طالبان را گم کند برو یک کمی تاریخ را مطالعه کن واقعیت را می فهمی جنایتکار تو هستی نه مسعود شهید(رح)
   اگر مرد هستی بیا و در ملا عام مسعود را جنایتکار بگوی باز با دست خود گور خود را کنده ایی.

  • خانم يا آقاى صنوبر.
   چه خوبست كه آدم ياد بگيرد حرفى كه ميزند از روى سند ومدرك باشد
   اگر شما سند ومدرك داريد كه نشان ميدهد مزارى اين كارا كرده نشان دهيد
   ويا اگر از اعضايى خانواده شما اين اتفاق برايش افتاده آشكار سازيد
   در غير اينصورت چيزى كه زياد است حرف مفت است. در ضمن در تحولات گذشته
   افغانستان هـر حزب وتنظيم به اندازه شعاع نفوسى وتوان خود جنايت كرده
   حالا حساب كن حزب وحدت چقدر نفوس دارد چقدر ساحه تحت كنترول داشت
   همچنين شوراى نظار چقدر نفوس دارد وچقدر ساحه تحت كنترول داشت وهمچنين
   حزب اسلامى و جنبش اسلامى.
   على از سويدن:

 • جای تاسف و دریغ است که مرض قومپرستی و سمت گرایی و قبیله گرایی در افغانستان به حدی داغ است که حتی دامن روشنفکرانی را که داد از دموکراسی و آزادی و این چیز ها میزنند نیز گرفته است.

  بسا دیده شده که این و آن به اصطلاح کارشناس سیاسی و اهل سیاست انتقاد شانرا مقابل این و آن جنایتکار بر اساس دید قومگرایانه استوار است. اگر از خلیلی انتقاد میکند دوستم را میستاید، اگر از دوستم انتقاد کرد، کرزی را میستاید و اگر از سیاف انتقاد کرد ربانی را میستاید. این یک مرض واگیر در افغانستان شده.

  وظیفه روشنفکران باوجدان و شرافتمند این ملک است که این طرز دید را افشا و طرد کنند. باید جنایتکاران و خاینان و وطنفروشان را از هر مذهب و قوم و ستم و قبیله‌ای که باشند آماج حملات خود قرار داد و به قضایا در ورای دید قبیله‌ای و سمتی دید. تنها درینصورت است که یکپارچکی و آسودگی افغانستان میتواند تامین گردد.

  بیاد بیاوریم قهرمان ملی کشور غازی امان اله خان را که بخاطر امر آزادی و بهروزی افغانستان حتی از قتل پدر خونریز و جنایتکارش دریغ نکرد.

  آنلاين بنگريد : از این زن شرافتنمند هزاره بیاموزیم

  • آقای شبير

   شما بکار ميرهزار نگاه کنيد. خانم صنم سايت او را کامل نديده و قضاوت درست نکرده . خوب است که منصفانه برخورد شود. حالا که همه می توان آزاد نظر بدهيم، جايی که از ميرهزار قدردانی شود به او دشنام دادن صحيح نيست. خانم صنم هم کمی عقده ای برخورد کردند که
   مقالات درباره ی جنايتکاران هزاره را نخوانده اند.
   http://kabulpress.org/maghala6hoote13852.htm
   شايد خانم صنوبر هم تازه کابل پرس را پيدا کرده اند که بايد بيشتر می خواندند و بعد قضاوت می کردند.
   يک انتقاد از آقای ميرهزار دارم آقای ميرهزار بايد کمی احتياط کنند. جان آدم اهميت دارد. پيام هايی که دشنام است را حذف کنيد.

  • آقای شبير. من هم مخالف نظر شما درباره ی ميرهزار هستم. خانم صنوبر بی مطالعه درباره او نظر داده است. بهتر می شد که با مطالعه نظر می دادند. شهامت ميرهزار را ناديده گرفتن انصاف نيست

 • آقای ميرهزار
  جسارت و شهامت شما در افغانستان قابل ستايش است. صدای مخالف خود را بی هيچ هراسی منتشر می کنيد. معمول است که به افرادی مثل شما اينگونه برخورد کنند. آقا يا خانم صنوبر کور نيستند، خواهند فهميد که اشتباه کرده اند.

 • صنوبر خانم است نه آقا! به خانم صنوبر لازم است گفت که من هم سايت انترنتی کابل پريس را بدون غرض و سانسور يافتم که می توان حرف دلمان را بزنيم.

 • ميرهزار يک راوايی است. فقط يک راوايی می تواند از ملالی جويا اين دخترک دشنام گوی دفاع کند. اين سايت کابل پرس او هم برای تبليغ راوا ايجاد شده. راوا و کامران ميرهزار دست هم را يکی کرده اند تا به مجاهدين ما دشنام و بی حرمتی کنند. او به قوم و قبيله خود هم پایبند نیست. اصلا اين هزاره کثيف را به تکنالوژی و سايت سازی چه ارتباط. جوالی گری بايد می کرد

  • آقای محترمی که نوشته اید که : این هزارۀ کثیف را به تکنالوژی و سایت سازی چه ارتباط . جوالی گری باید میکرد . من نمیدانم که یاد گرفتن تکنالوژی ودانش مربوط کدام قوم و طایفۀ خاص است که آقای میر هزار از آن قوم و طایفه نیست و دوم آنکه چرا هزاره کثیف است و شما پاک ! ( چه ملاکی برای پاکی تان دارید ؟ چون نوشتۀ شما خلاف گفتۀ شما را میرساند ) آیا به جوالی کثیف میگویند یا به دزد ، آدم کش و رهزن . جوالی انسان با غیرت و با شرفیست که از آبلۀ کف دستش نان حلال و پاک میخورد راستی جوالی گری بهتر از بی غیرتی یا دزدی کردن ومال مردم خوردن و کار های نا شایست انجام دادن نیست ؟ ببینید برادر محترم من هزاره نیستم و در قضاوت پیش من قوم ، زبان ، مذهب ، شمالی وجنوبی و شرقی غربی مجاهد و غیر مجاهد همه یکسان است و بدتر از همه آنست که قضاوت با توهین به قوم و یا ملیت خاص پایان یابد . امروز آقای میر هزار سایتی را نه تنها در سطح افغانستان بلکه در سطح بین المللی راه اندازی کرده که خوانندۀ آن در اقصا نقاط جهان قرار دارد و حقا که من این سایت را یگانه سایت واقعیت گو و بی طرف یافتم . حقیقتاً برای آنانکه از سمت و قدرت های خاصی در جامعۀ ما کورکورانه طرفداری میکنند پذیرش واقعیت ها خیلی تلخ و ناگوار است بخصوص آنانیکه در واقعات این سالهای اخیر در کشتن و چور وچپاول مردم هم دستی داشته باشند . طوری که من نوشتۀ کوتاه خودت را خواندم به حالت وفکر کوتاه خودت تأسف خوردم . نوشته خودت و قضاوت خودت در نظر بنده ملاک پاکی و صداقت میر هزار را برای من ثابت کرد .
   هزاران آفرین بر میر هزار باد

  • به جواب این اولاد شادی باز که کمپوتر وسایت سازی را نیز می خواهد در انحصار شادی بازان وموتر شویان ام قوم وقبیله اش باشد.احمق تو اگر یک ذره عقل ومنطق داشتی این طور مانند حیوانات وحشی لگد پراکنی نمی کردی.اگر قوم وملتی بتواند افغانستان را بسازد هزاره ها خواهند بود.نشانه های تمدن وفرهنگ اجداد هزاره در تمام کوه وکمر افغانستان حک شده است.تمدن بودایی بامیان وکوشانی های کبیر میراث پر غرور همین مردم غیور وتسلیم ناپذیر است.در حالیکه تو وامثال تو هنوز در عصر شادی بازی ومداگری بسر می برید.
   چشم بخیل تو وامثال سگ کثیفی مانند تو کور که چشم دیدن شیر بچه های غرور افرین هزاره را ندارید.

 • ميرهزار بچش، گپ کلان شده و ای کابل پرس خو، جنجالش د همه جا هست. هر کس می بينی کابل پرس می خواند. تو خو خوش هستی نه؟

 • آقای ميرهزار
  نخست از همه سلام های خود را تقديم می کنم. واقعا که سايت جاندار و ملی را راه اندازی کرده ايد. همين که انتقادات به خودتان را هم نشر می کنيد، مايه اميدواری است که يک سايت فراگير باشد. از انتقادات ديگران نگران و دلسرد نشويد. هر حرکت و جريانی موافق و مخالف دارد. بهترين سند آزادگی شما سايت کابل پرس است که بسياری هر روز در انتظار هستند که کدام فرد به مردم خيانت کرده است. موفقيت های بيشتر شما را خواهانم.
  جميله دانش از دنمارک

 • هموطن عزیز

  اینکه در 30 سال گذشته از طرف گروه های مختلف جنایات صورت گرفته شکی نیست. اما این دور از انصاف خواهد بود که جنایات شیطان الدین ربانی و جنایتکار ملی ملا مسعود را که عامل درجه اول بربادی کابل و جنگهای جناهی بود، با دیگران مقایسه کرد.

  جنایتکار ملی ملا نامرد مسعود از چندین لحاظ مقصر درجه یک باید شمرده شود. این موجود خبیث در سال 1974 با بیشرمی خاص نوکری پنجابی های پاکستانی را قبول کرده و بر اساس دستور آنها بر علیه رژیم شهید داود خان اقدامات تخریبی را آغاز کرده بهترین شخصیت های ملی را در شمالی و پنجشیر که از داود خان دفاع میکردند، ترور کرد. در زمان جهاد او با روس ها قرار داد آتش بس امضا کرده و به عوض روسها، مجاهدین قهرمانی را که بر علیه روس ها مبارزه میکردند مورد حمله قرار میداد.

  بعد از قرارداد جبل السراج و مزار شریف او با بیشرمی کامل تمام خواست های جنرال صاحب دوستم و نمایندگان کارمل را قبول کرده و وعده داد برای جلوگیری از خونریزی داخل کابل نشود. چنین موافقه صورت گرفت که قوت های تحت فرمان دوستم و نبی عظیمی میتوانند امنیت کابل را تامین کنند و داخل شدن قوت های دیگر ضرورت نمیرود.

  قوت های حزب وحدت تحت امر استاد عبدالعلی مزاری هم وعده داد که در اطراف کابل سنگر گرفته و در صورت ضرورت به کمک قوت هاد جنرال صاحب دوستم بشتابند. اما جنایتکار ملی ملا مسعود که عطش قدرت او را کور کرده بود بدون در نظر داشت مواد قرارداد مزار شریف و پلان صلح ملل متحد قوت های خود را داخل کابل کرده و تنظیم های دیگر را مجبور کرد که به عین عمل دست زده و باعث گردید که تمام نظم و امنیت در کابل برهم خورد و جنگهای گروهی شروع شود.
  جنایات او در افشار و کارته سه چنان غیر انسانی است که هیچ کس نمیتواند آنها را فراموش کند.

  جنایات که توسط گروه های دیگر صورت گرفت نتیجه اعمال این جنایتکار ملی بود. زیرا اگر او دزدان و رهزنان خود را به صوب کابل مارش نکرده بود نه ارود ازبین میرفت، نه نظم و امنیت بر هم میخورد و نه گروههای مسلح به جان یک دیگر و به جان مردم بیگناه میفتیدند.

  از آنچه در بالا ذکر شد باید چنین نتیجه گرفت که جنایتکار ملی مسعود مقصر شروع جنگها و بربادی اردوی کشور ، پولیس و نظم در کابل که قلب کشور به شما میرود بوده و جنایات او راه را برای مداخله و تجاوز مستقیم پاکستانی ها باز کرد.

  • مرگ بر تو میرهزار جنایتکار که با نام های مختلف از جنایات خونخوار جانی و آدمخواری مانند مزاری چشم پوشی و دفاع می کنی. برایم نشان بده یک مقاله که در آن از جنایت های مزاری سخن گفته باشی. مرگ بر مزاری جنایت کار

  • با سلام به مسئولین سایت وزین وبا اعتبار کابل پرس!
   به جواب این بی ادبی کهاین چنین وحشیانه وروباه صفتانه به شخصیتی توهین می کند،که پایه گذار عدالت اجتماعی در افغانستان بود.طرح چهار جانبه یی را که شهید مزاری داده بود واز آن بعنوان یگانه راه حل مشکل افغانستان نام برده بود هنوز که هنوز است کار برد سیاسی اجتماعیدارد وقابل اجرا است.وبهترین راه حل مشکل پیچیده افغانستان است.
   آیا مدعیان قهرمانی ملی در طول حیات مضر ومخرب خویش حتی یک طرح ویا راه حل ارائه داه توانست؟
   آیا کسانیمانند مسعود وربانی چیزی جز مکر وفریب وقدرت طلبی وزورگویی وسنگر خریدن داشتند برای حل مسئله افغانستان؟
   آیا دزدان وجنایت کارانی مانند مسعود که حتی در زمان دولت ملی ووطن خواه محمد داود مزدوری آی اس آی پاکستان را پذیرفتند ودست به توطئه بر ضد کشور زدند طرخی داشتند جز خلف وعده ودروغ گویی وبه خیال خام خودش فریب دیگران؟مسعود دزد وجنایت کار خیال می کرد که دیگران را بازی می دهد وعاقبت خواهد توانست با این مکر ودروغ قدرت را غصب کند وبه انحصار چند دزد وحشی مانند خودش در بیاورد؟ولی ذحی خیال باطل که گور خودش را با دست خود کند وامروز پیروانش نیز سرگردان وپریشان در ارزوی کسب قدرت خواب های پریشانمی بینند.مطلب طولانی شد ولی به جواب عقده یی هایی مانند نویسنده این مطلب عقده مندانه واحمقانه باید گفت.کور خود بینای مردم دزدی ها وجنایات مسعود ابله وجنایت کار ومزدور روس وایران عیان تر از آن است که قابل ذکر باشد.همکاری باروس وبستن قرارداد درزمانی که دیگر مجاهدین مشغول نبرد با آن جنایت کاران بودند.نفاق انئاختن بین اقوام مختلف که در جنگ های کابل به اعتراف شاهدان عینی این جنایت کار از یک سنگر به دوطرف هزاره ها وپشتون ها فیر می کرد تا آنها خیال کنند که مثلاًحریف مقابل شان هزاره ویا پشتون است از بزرگترین وغیر قابل بخشش ترین جنایات مسعود دزد وجنایت کار است.
   بهتر است سر در گریبان خود کنید ویک بار به عمل کرد خویش در مقابل دیگران نگاه کنید از سر زیر برف کردن وخودرا به کوری وکری زدن هیچ مشکلی حل نخواهد شد.

  • اب دریا به دهن سگ مردار نمی شود این که مسعود شهید چه کرد و چی می خواست به تمام جهان معلوم است نوکران پاکستان هم نمایان هستند که کی ها هستند.از برکت خون مسعود است که شما حالا به ازادی به هر طرف رفته می توانید و ازاد هستید و گرنه طالبها وپنجابیها شما را شکم لگد می کردند و این کار را کردند.

 • برادران هموطن که برای آینده افغانستان دلسوزی دارید

  به اطلاع شما میرسانم که استاد دزدان عطا محمد نور سگ پاچه گیر شیطان الدین ربانی و جنایتکار ملی مسعود در طول سه روز دو سئو قصد را برعلیه والی جوزجان آقای همدرد و نماینده ولسی جرگه احمد خان سازماندهی کرده است. هرچند خوشبختانه هر دو فرد متذکره از این عمل تروریستی جان به سلامت برده اند ولی این عمل مافیای شیطان الدین ربانی و جنایتکار ملی مسعود فقط به خاطر ایجاد تضاد های قومی و گروهی صورت گرفته تا از آن برای مقاصد شیطانی شان استفاد کنند.

  به خاطر داشته باشید که این شیاد بیسواد و ابلیس استاد دزدان عطا، مسولیت قتل یکی از کاندیدان ولسی جرگه را در مزارشریف به گردن دارد که استاد محقق به صورت مشخص نام او و باند جنایتکار شیطان الدین ربانی را به حیث عاملین آن برده بود.

 • خانم صنوبر
  محمد ظاهر بابای شمااست بابای 99 فی صد مردم افغانستان نيست. زور پشتونيزم خود را مابين مقالهء تان پنهان کرده نتوانستيد. پشتون ها برادران و خواهران ما مانند همه اقوام می باشند. به فرض ميرهزار تنها از قوم هزاره دفاع می کند که فکر نمی کنم، شما فقط از پیش خود گفته ايد که بابای ملت.

  بابای شما جنايتکار است و اگر بابای بابای شما را خالق هزاره هلاک نمی کرد، غبار و ده ها روشنفکر ديگر در زندان می پوسيد يا دم توپ بود. ميرهزار اگر به طرف بابای شما فير نکرده، اما رسما بابای شما را به گور سپرد. آفرين اش که نوشته و حق نوشته که بابای شما را بايد محاکمه کرد. موزه پاکانی ميثلی شما از طرف بابا تان در چوکی نشسته و خون مردم را می خورد. شما از پشت به مردم چاقو می زنيد. راوای شما چند بار نوشته کرد که بابای شما جنايت می کند؟
  از راوا هم پيش خود قضاوت کرديد نه همه ما. معلوم نيست راوا سر در آخور کدام دارد. آی اس آی يا سيا. حقانيت شما هنوز نزد ما تثبيت نيست.
  بگذاريد اين جوان کار خود را کند. اگر کمک اش نمی کنيد، سنگ و شيشه پيش پايش نمانيد.

  • Oh mardom bechara!

   An site ra yak nafer ba name mer Hazara jor karda wa tamam comment ha ra khod shan nabeshta makonad

   Fareb shoma ra namakhoreem degar kabul jan

  • zemozh dagha woro rekhtia wayee de merhazara pu bara ke
   dagha mordagaw pkhpela leki aw khpela zawab astawi . zaher shah leka che ede khor bande spor shewe wo che wous haghe ta kanzele kawi

  • آقای میرهزار عزیز ! شما اگر به خود رحم نداری لااقل به مردم فقیر اوغانیستان رحم کنید. ببینید چه غوغایی بر پا شده یک مقاله می نویسی یک تحول بزرگ در عرصه ی روزنامه نگاری اوغانیستان پیش می آید. یک خبر می نویسی - و هر دو هفته یک بار آن را تکرار می کنی، مثلا همان مرگ دیکتاتور کثیف شیاد زنباره..- دنیای ژورنالیزم به تعجب و تحسین می رود از بس که خبر فنی، دقیق و به موقع و تازه و حتا راهگشا است. یک تحلیل می نویسی تمام پایه های قدرت تمام احزاب کثیف جنایتکار و تفنگسالار به لرزه می افتد... افشاگری هایت اصلا مثل زدنی اند اصلا خودت یک کاپی از ملالی جویا استی خودت آن فرزند صادق وطن هستی که ذره ذره وجودت از پسکوچه های تهران و مشهد اشباع شده و حالا هوای آن طرف آب ها به کله ات زده. واقعا شما محشرید.زود تر از سید میر حسین مهدوی پرسان کن که راه بنماید.حیف است که شما هر روز از طرف شمافنگسالاران تهدید شوید و خم به ابرو نیارید. مرد حساب این جا اوغانیستان است. اگر خدای نخواسته زبانم لال کدام اتفاقی بریت پیش بیایه والله اگه کس ده قصیت شوه. تازه بعد ازشما دنیای ژورنالیسم اگر تا ابد سیاه پوش بماند چه فایده... زود تر خود را به کدام نمایندگی خارجی معرفی کن همین حالا وقت اش است...مرگ بر آن مزاری . یک هزاره بسیار آزاد اندیش

  • به جواب به اصطلاح آزاد اندیش !

   خیلی جایی حساس شما سوزش دارد که اینگونه به مرگ و درد متوسل شده اید زود تر به یک شفاخانه عاجل مراجعه کنید که آن جای شما که سوخته است معالجه گردد تا از مرگ به این آن نجات پیدا کنید .

   یک هزاره عاقل

  • عاقل بچیم ده باغ نیستی به خیالم. مزاری خو مرده یا شهید شده خو اگر کسی مرگ بر او گفت دو باره نخواد بمیره. ما و شما بیاییم امی قهرمانای زنده ی کشور قهرمان پرور ره ده کشت برابر نکنیم. خو می بینی که کامران ده هر جای تهدید شده شیشته روان اس. خوش داری که مسأله جدی شوه ؟ مه خو فکر نمی کنم که آزادی بیان از جان یک نفر - آن هم از نوع خود روشنفکر خوانده اش - مهم تر باشه.تو آزاد استی ار چه فکر می کنی.مه فکر می کنم بیایید امی مهم ترین مغز های جامعه خود ره حفظ کنیم. پشت سر شان ایستاد شویم ولی اینا ره زیاد تشویق آم نکنیم. چند روز بعد داکتر بشر دوست ،یک خیمه دیگر ره ده نزدیک سینما پامیر ام بر پا خواد کرد.ملالی هم یگان کاری خواد کرد که مه از گفتش ام ترس دارم. کامران خو یک تحول بزرگ در عرصه روژنالیزم منطقه ایجاد کرده...

 • تاجیک ها و هزاره ها نادان ترین و بی تدبیر ترین مردمان هستند. این دو قوم به جوالیگری و سقاوی گری و بارکشی عادت کرده است. ننگ بر این دو قوم بی شعور بی تدبیر خدازده

  ببنید که یک دختر بابای ملت به چه آسانی شما مردم را به جنگ می اندازد. او از بابا می گوید و شما برایش جان قربان می کنید و از همدیگر در بدنام کردن یکدیگر پش پیش می تازید. افرین بر شعور شما نویسندگانی این دو مردم پابرهنه و ستم کشیده. آینده نگری شما آینده نگری سنگفت به فراموشی می سپارد.

  هزاره برنده است. آفرین. مسعود هرچه جنایت را در افغانستان شده انجام داده است. بعد چه؟ به تو چه می رسد؟ به طالب خوش آمدید گفتید در کابل به شما چه داد؟ سوغات و هدیه برای تان به بامیان و یکاولنگ آورد یادتان است

  تاجیک برنده است. آفرین. مزاری هرچه جنایت را در افغانستان شده انجام داده است. بعد چه؟ به تو چه می رسد؟ به طالب در شکست دادن هزاره ها کمک کردید در کابل. به شما چه داد؟ سوغات و هدیه برای تان به شمالی و تخار و هرات آورد یاد تان است؟

  چرا شما اینقدر به پاهای لوچ و شکمهای گرسنه یکدیگر چسبیده اید؟ از برای خدا مگر جادو شده اید یا اصلا مغز تان را پوته خزانه و بارکشی از کار انداخته است

  شما دو قوم بدبخت باید بدانید

  فاجعه در افغانستان از 1992 و حتی 1979 شروع نشده است. فاجعه را خوب می دانید که از کجا شروع شده است. حتی هر پشتون با اخلاص ستم ستیز هم این را می فهمد. عجب به سادگی فریب می خورید. نوش جان بادارانتان نوش جان آنها که 200 سال است بر شما سوار شده اند

  حافظ وظیفه تو دعا گفتن است و بس .................

  • drood
   good .ain ast harf dresst.andaki kherad dv khv hst ta farsi zabanan vra ekja kard.join togather to be strong

  • شف شف نی شفتالو
   منظور تو چه است ؟ میخواهی بگی که ما دست ها را یکی کرده و خون هر چه پشتون است برزیم؟
   فقط یک پاکستانی و یا اجنت پاکستانی ها مثلا ً طالبان چنین میخواهد. تاجائیکه من دیده ام هیچ کس اینجا جنایات 250 سال گذشته را انکار نمیکند. ولی هیچکس اینجا مسله مربوط به جنایتکاران را قومی نمسازد. به خاطر خائین ملی مسعود یا ملا عمر ما نیخواهیم همه تاجکان و پشتون ها را سر ببریم. بلکه ما میگوهیم که دفاع از جنایتکاران وحدت ملی را بیشتر و بیشتر بر هم میزند.

   وحدت ملی در صورتی به میان میاید که جامعه از وجود جنایتکاران پاک شود و عدالت اجتماعی به میان آید.

   و به تو مشوره میکنم که این دسیسه های پاکستانی را که اقوام ساکن کشور را به جان هم میندازند به گور ببر.

  • Ma waqean mutasef hastam ba to Nokar dal khor Pakistany Dukhtar ha wa zanan shuma dar zer Pakestany ha ast wa shuma be ghairat ha hanuz ham pusht tajek ha wa hazara ha harf mezany bro az namos at defa kun dar Pakistan ai be ghairat.

  • او برار گلم یک تکه حرف دلم را گفتی.سیاف و گلو مارا خنجر به خنجر کرد نتیجه اش را دیدیم.این مردم تا هنوز درک نکرده اند که طالب دوباره امدنی است و آنوقت دیر خواهد بود...

  • سلام برتو برادر عزیز واقعا درست گفتی باید تمام ما به این به اندیشدیم که مشکل از کجا شروع شده است هیچ وقت با گفتن این الفاظ بد به بهبودی نمیرسیم امید میرود که در آینده اصلاح شویم

 • مگر آقای میرهزار من هم در این سایت چیزی در مورد مزاری که ندیده ونخوانده ام ، حالا اگر شما مقاله ای در مورد خلیلی را مثال میزنید خوب این به معنی پرداختن به جنایات مزاری شمرده نمیشود ، حالا با توجه به کشیده گی میان محقق و خلیلی میشود شما از شاخه ای محقق حزب وحدت که بیشتر خود را پیرو آرمانهای مزاری میداند حمایت کنید ، برای اینکه حتی آقای محقق دستار خود را نیز به گونه ای مزاری میگذارد ، جرم یک عمل فردی است و به هیچ کس دیگر تعلق نمیگیرد به جز مجرم وقتی میخواهید به بررسی مجرمین جنگی بپردازید با ید متوجه باشید که هر یک از جنایت کاران ویژه گی خاص خود را دارند ، مگر به این باید اعتراف کنید که تا حالا شما هیچ انتقادی در مورد مزاری و محقق را به نشر نرسانده اید .حتی زمانیکه محقق با آقای سیاف دست دوستی دادند و همه کشته های هزاره وپشتون را سوی تفاهم خواندند شما هیچ انتقادی از ایشان نکردید، زمانیکه شیشه های منزل آقای محقق را هواداران خلیلی پاشان ساختند شما هیچ خبری از آن به نشر نه سپردید ، در جواب یکی از دوستان که انتقادی از بابای ملت کرده بودند باید گفته شود که هر کس یک بابای از خود را دارد حالا پیام دختر مزاری را برایتان میگذارم.

  پیام زینب مزاری عنوانی همایش هالند یازدهم مارچ 2007 میلادی

  در پايان بعنوان تنها يادگار بابه ی صد پاره تان، به نمايندگی از طرف خانواده ام كمال تشكر و قدردانی را از شما فرزندان دل شكسته مزاري در تمام نقاط گيتی بخصوص شما جمع حاضر دارم.

  زینب مزاری ـ یگانه یادگار بابای ملت ما بابه مزاری

  یازدهم مارچ 2007 میلادی

  این دگه چیه ...

  آنلاين بنگريد : http://www.babamazari.com/

 • واقعیت این است که عصبیت قومی درافغانستان و در الگوهای رفتاری مردم افغانتسان نهادینه شده است.هزراه ها به دلیل محرومیت و ستم تاریخی که برایشان رفته است، هنوز هم شایسته مناسبات اجمتاعی با دگران پنداشته نمیشود. به همین دلیل است که حتی استعداد یک هزاره برای دگران قابل قبول نیست. یعنی که حتی راضی نستند که یک هزاره چیزی بنویسد ویا فراورده های علمی داشته باشد. من برای این عزیزانی که هنوز هم در این دنیای تنگ ذهنی شان گیر کرده اند اطمنان میدهم که ده سال بعد دگر، هزاره میدان دار فرهنگ این سرزمین خواهد بود و شما از تعصب بمیرید.

 • salam
  hazara e k sad sal zulm dida wa qatle am shuda wa hazar setame digar aya haq nadarad az kaod difa kunad?? haqe masllame anhast!!!
  baly! mujrem kasi ast k qudrat ra dar dast dashta ast!

 • سلام به تمام دست اندرکاران کابل پرس!
  با عرض حرمت، واقعآ کارکردها و زحمات شما قابل قدر است ولی از شما منحیث یک هم مسلک تقاضا دارم تا قبل از نشر مطالب بعضی افراد و اشخاص غیر مسوول که خیلی ها غیرمسوولانه یا به زبان عام بازاری حرف میزنند و باعث رنجش تعدادی از هموطنان عزیز مامیگردند،بطور مثال اگر یک پشتون ویا هزاره ویا تاجک کدام جرمی را مرتکب میگردند آیا لازم است که تمام قوم و یا ملیت را توهین نمایند؟ و آن هم توسط شمابا همان شد و مد که نظر یک شخص میباشد نشر گردد،آیا مسلک مقدس ژورنالیزم به نظر شما این را اجازه میدهد؟لطفآ جوابم را ارسال نمایید.
  حسرت

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.