IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > هزاره توهین می کند، تاجیک مداحی !

هزاره توهین می کند، تاجیک مداحی !

برخی از تاجیک های ما با بی تلخه گی عجیبی در پشت دروازه ی سایت هزاره گی کابل پرس قطار صف بسته اند و برای آن مقاله پشت مقاله می نویسند . بد تر از آن و شرم آور تر این است که ما اطلاع دقیق داریم که چند تاجیک بی شعور که خود را به نام عاشقان شهید احمد شاه مسعود بزرگ معرفی می کنند افزون بر همکاری قلمی که با کابل پرس دارند ، پول های گزاف را هم ماهانه به جیب گشاد کامران میرهزار می اندازند که خرچ شراب و کباب کند و با دست و دل باز هرچه بیشتر به تاجیک ها و به احمد شاه مسعود توهین نماید .
درویش دریادلی
دوشنبه 8 فبروری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اشاره: اين نوشته را یکی از خوانندگان کابل پرس ارسال کرده که در یکی از سایت های اینترنتی نشر شده بود. از آنجاییکه اين نوشته درباره کابل پرس است، در اینجا بدون کم و کاست نشر می شود. ذکر اين نکته لازم است که خوانندگان می توانند برای دانستن وضعیت مالی کابل پرس به نوشته ی اینجانب درباره ی ششمین سال کابل پرس مراجعه کنند.

درباره ادعای واهی این نویسنده که به سردبیر کابل پرس چندین هزار دالر داده می شود، باید گفت که گپ مفتی بیش نیست و اگر نویسنده ی سطور زیر کدام سندی داشته باشد، آن را ارایه کند تا سیه روی شود....من روی هشت تا ده ساعت کار می کنم، نیازی به پول این و آن ندارم و خوشحالم از آنانی نیستم که در اروپا با هزار دورغ، پول مفت دولت و خيریه ی آن را می گیرند. / سردبیر

اين نوشته بدون کم و کاست

هزاره توهین می کند ، تاجیک مداحی !

نوشته شده توسط درویش دریادلی

در اکثر تارگاه ها و سایت های که دبیران شان تاجیک اند ، کوشش و تلاش زیاد می شود تا رابطه ی تاجیک ها و هزاره ها دوستانه و خوب باشد . از همین رو ، در آن تارنما ها ( وبسایت ها ) برای جلو گیری از انتشار نبشته ها ، عکس ها و کاریکاتور های که در آن اندک ترین اشاره ی منفی به قوم هزاره و رهبر شان عبدالعلی مزاری شده باشد ، سخت گیری های بسیار شدید و سانسور قطعی حاکم می باشد . در سایت های خاوران ، جاودان ، سرنوشت ، فراتر از مرزها ، کوفی ، تاجیک میدیا ، تاجیکم ، تاجیک پرس و غیره نگاه کنید ، یک مقاله و یک کاریکاتور و یک عکس را نمی یابید که در آن یک حرف بد به هزاره ها و عبدالعلی مزاری گفته شده باشد . نه تنها این ، بلکه در بسیاری از سایت های متعلق به تاجیکان ، نبشته های را می توانید بیابید که از وحدت هزاره و تاجیک سخن می گویند و حتا ستایش نامه های مداحانه را می بینید که در وصف عبدالعلی مزاری نوشته شده اند. اما در مقابل ، بسیاری از وبسایت های هزاره گی بدون کوچک ترین اندیشه و توجه به حساسیت های میان قومی ، بدون هیچ اهمیت قایل شدن به مداحی های سایت های " تاجیک دبیر" ، تا می توانند به تاجیک ها و به قهرمان بزرگ خلق تاجیک شهید احمد شاه مسعود توهین و اهانت می کنند . یکی از مثال های برجسته و برازنده در این قسمت ، وبسایت هزاره گی کامران میرهزار می باشد که به نام " کابل پرس " یاد می شود .

اگر شما به وبسایت هزاره گی " کابل پرس " نگاه کنید ، هر چند روز بعد یک مقاله و یک تصویر یا کاریکاتور در توهین و تحقیر تاجیک ها و شهید احمد شاه مسعود به نشر می سپارد . چنان که در این روزها یک کاریکاتور بسیار توهین آمیز از قهرمان شهید احمد شاه مسعود بزرگ را تحت عنوان " تندیس فاشیزم " از قلم شخص کودنی به نام " بشیر بختیاری " به نشر سپرده است .

دیدن کاریکاتور" تندیس فاشیزم " و دیگر عکس ها و نوشته های توهین آمیز در کابل پرس و دیگر سایت های هزاره گی برای هر تاجیک آگاه و برای هر دوست دار پیشوای بزرگ خلق تاجیک شهید احمد شاه مسعود ناخوش آیند و درد آور است اما به خاطری که به اصطلاح وحدت و برادری با هزاره ها خدشه دار نگردد ، همه تاجیک ها تماشا می کنند و صدای خود را نمی کشند و کوچک ترین اعتراضی هم در هیچ یک از سایت های متعلق به تاجیکان به چشم نمی خورد .

تلخ تر از همه اینکه ، برخی از تاجیک های ما با بی تلخه گی عجیبی در پشت دروازه ی سایت هزاره گی کابل پرس قطار صف بسته اند و برای آن مقاله پشت مقاله می نویسند . بد تر از آن و شرم آور تر این است که ما اطلاع دقیق داریم که چند تاجیک بی شعور که خود را به نام عاشقان شهید احمد شاه مسعود بزرگ معرفی می کنند افزون بر همکاری قلمی که با کابل پرس دارند ، پول های گزاف را هم ماهانه به جیب گشاد کامران میرهزار می اندازند که خرچ شراب و کباب کند و با دست و دل باز هرچه بیشتر به تاجیک ها و به احمد شاه مسعود توهین نماید .

اگر کسی از ما ، یک مقاله در نکوهش جنایات هزاره ها و رهبر شان عبدالعلی مزاری بنویسد ، آقایان و خانم های همکار با سایت کابل پرس و دیگر رجاله های خود باخته ی تاجیک بر می آشوبند و آن فرد را به وحدت شکنی و نفاق افگنی و موقع ناشناسی متهم می کنند ، اما در مقابل توهین سایت های هزاره گی و کسانی چون کامران میر هزار و بشیر بختیاری و دیگران که به تاجیک ها و شهید احمد شاه مسعود همیشه توهین می کنند یک حرف اعتراض آمیز بر زبان نمی آورند .

ما به همه کسانی که در رسانه ها دست دارند ، از هر قوم و خیل و داره ی که باشند ، این سخن را به روشنی می نویسیم که : اگر وحدت و برادری است ، باید همه ی ما به آن پابند و وفادار باشیم . اگر حفظ روابط حسنه است ، همگی ما باید برای آن بکوشیم . اگر نمی خواهیم که کس به ما توهین کند ، باید به کسی توهین نکنیم . دیوار را یک طرفه کاه گل کردن عاقبت خوب ندارد . اگر میخواهید از طرف تاجیک ها به شما گپ زشت زده نشود ، لطفا از زشت گویی و توهین و تحقیر به تاجیکان دست بردارید . اگر شما پروای ما را ندارید ، ما هم در قصه ی شما نخواهیم بود .

به کامران میرهزار دبیر سایت هزاره گی کابل پرس می گوییم که اگر میخواهی که همان کاریکاتورهای توهین آمیز و زبونانه ات را به خودت بازگردانیم و بابه مزاری ات را در همان شکل و شمایل به نمایش بگذاریم ، به نشر آن کاریکاتور ها ادامه بده . وقتی ما واکنش نشان دادیم و حق تو و همپالکی هایت را کفت دست تان گذاشتیم ، آنگاه هیچ هزاره و هیچ تاجیک حق ندارد که از ما شکوه و شکایت نماید . این را بدانید که ما هم کاریکاتوریست های ماهر تر از شما هزاره گی ها داریم . از بابه مزاری تان در کاریکاتورها چیزهای جور کنیم که شما از غلطی که کرده اید هزاران بار پشیمان شویید .

مسعود ، قهرمان قهرمانان بود ، رهبر بزرگ تاجیکان بود . کسانی مثل تو کامرانک میرهزار و بشیر بختیاری که بینی تان را پاک کرده نمی توانید در جایگاهی نیستید که در برابر مسعود شهید بایستید . مسعود شهید نماد افتخار یک قوم بزرگ است ، درحالیکه شما را کسی به هیچ هم حساب نمی کند.

کامرانک میرهزار تو گمان نکن که همه تاجیکان مثل آن چند تاجیک خائن استند که ترا به خارج آوردند و برایت مجلس ها و مهمانی ها ترتیب دادند و ماهانه چند هزار دالر را به جیب تو می اندازند که بی شراب و کباب نباشی . ما میدانیم که تو به بهانه ی آزادی بیان و نبود سانسور در کابل پرس ، هر چه میتوانی از توهین به ما دریغ نمی کنی ، اما در همان سایت به اصطلاح بی سانسورت ، یک مقاله و یک کاریکاتور تخریش کننده برای رهبرت عبدالعلی مزاری نداری . گمان کرده ای که کسی فریب این حقه بازی های ترا می خورد ؟

در فرجام میگوییم که : توهین به شهید بزرگ احمد شاه مسعود قهرمان ( رحمته الله علیه ) ، در حقیقت توهین به خلق سلحشور و آزادیخواهی تاجیک است . اینکه هزاره گی های مثل کامرانک میرهزار به مسعود شهید و همه تاجیکان توهین می کند ، از وی نمی توانیم گلایه داشته باشیم . اما شرم و ننگ به آن تاجیکانی باد که خود را به راه و رسم مسعود بزرگ وفادار می نمایانند و از نام آن شهید همین امروز هم نان می خورند و توهین های سایت هزاره گی کابل پرس را می بینند ، کاریکاتور های بسیار پست فطرتانه ی را که در کابل پرس نشر می شود نگاه می کنند و بدون اینکه اعتراض کنند ، به همکاری قلمی با آن سایت ادامه می دهند . خون مسعود بزرگ آنها را بشرماند ، ننگ شان باد که به این حد هرزه و سفله و بی تلخه و پوچ و پوک شده اند .

به آن تاجیکانی که از نام مسعود شهید در هر جا سخن می گویند و به مدافع قوم تاجیک بودن تظاهر می کنند و اما هر ماه چند هزار دالر پول باد آورده و حرام و دزدی را به کیسه ی کامران میر هزار می ریزند و با او بزم های باده نوشی و شب نشینی های آن چنانی دارند ، می گوییم که شما را به زودی با نام و نشان و عکس و کاریکاتور افشاء خواهیم کرد . این پستی ها و رذالت های شما نمی تواند تا ابد ادامه داشته باشد . ما باید اول تر از هر کار دیگر با اشخاص خائن و قوم فروش و خون فروش مثل شما برخورد قاطع و تصفیه کارانه داشته باشیم . از خاطر شما و انگل ها و مکروب ها و کثافت های مثل شما است که ما به این روزگار سیاه رسیده ایم . شما از خدا ترس و از مردم شرم ندارید و به خاطر مرام های شخصی تان به همه چیز ما تاجیک ها خیانت می کنید .

ما در عین حال که کاریکاتورها و فحش نامه ها و تبلیغات زهرآگین همه دشمنان قوم تاجیک و دشمنان شهید بزرگ احمد شاه مسعود قهرمان را ، به شدید ترین شکل نکوهش می کنیم از همه تاجیک های عزیزی که به شهید احمد شاه مسعود احترام قایل می باشند صمیمانه تقاضا می نماییم که مراتب نفرت و بیزاری خویش را از چنان کارهای پست فطرتانه ی گستاخ های هزاره گی وهرکس دیگر ابراز بدارند و هیچ گونه همکاری با سایت هزاره گی کابل پرس و سایت های دیگری که به مسعود بزرگ توهین می کنند ، نداشته باشند . شما خود را در زیر بهانه ی آزادی بیان در سایت هزاره گی کابل پرس پنهان کرده نمی توانید . او اگر واقعا به آزادی بیان ارزش می گذاشت و سانسور نمی داشت شما حتما هفته چند مقاله و کاریکاتور توهین آمیز ضد عبدالعلی مزاری را هم در پهلوی نوشته ها و کاریکاتور های توهین آمیز ضد قهرمان احمد شاه مسعود شهید می دیدید.

این هم نشانی کاریکاتوری که در سایت هزاره گی کابل پرس نشر شده است . روی لینک ذیل فشار دهید :

تـــــــــــــــــنــــــــــــدیـــــــــــــــس فــــــــــــــــــاشـــیــزم

تندیس فاشیسم

يكشنبه 24 ژانويه 2010, نويسنده: بشیر بختیاری

آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • فرق شما با کامران میر هزار آنست که ما هویت او را میدانیم ولی شما زیر چادری درویش دریادلی پنهان هستید که ما نمیدانیم مانند ملا عمر کور ساخته پاکستان اید یا آخوند های رژیم قم.

  دفاع شما از جنایتکار ملی مسعود هم در راستای همان سیاست های است که دو دشمن بالا ذکر افغانستان میخواهند با استفاده از تندیس این و یا آن جنایتکار مردم ما را در مقابل یکدیگر قرار دهند.

  تحفه من هم به شما شعر زیر که نه با هزاره ها و نه با کامران و سایت او ارتباطی دارد

  http://www.youtube.com/watch?v...

  repondre message

  • بابر جان!

   تو از آن مرحلهء که بتواند فتواصادر کند و جنایت کار بخواند خیلی ها دور استی. امیدوارم به متناسب به سویه ات نظر دهی!

  • برای آ قای دریا دلی باید بگویم که شما با شعار مردار زبان زبان پرستی مبارزه میکنید نتیجه ای آ نرا هزاره ها کف دست تان دادند.
   شما مبارزه ای اسلامی براه اندازید تا مسلمانان از شما حمایت و نا مسلمانان با شما مخالفت کنند .
   به سر نوشتی ها بگو یید که اگر از کون هزاره هم بخورید شمارا به حساب کسی در نمی آ ورند.
   پس بهتر اینست تا مبا رزه اسلامی کنید تا هزاره مسلمان - تاجیک مسلمان -پشتون مسلمان با شما باشد.
   علی اکبر هوسا

 • آقای درویش دریادلی!

  دستت درد نکند با این مقاله جانانه ات. احساس می شود که سایت کابل پرس به پایگاهی برای هزاره های عقده ای مبدل شده که هر کسی را خواستند توهین کنند و جنایت های بزرگ رهبران خود را بپوشانن.

  repondre message

 • درویش دیادلی و دیگر اوباشان شورای جنایتکار نظار از کابل پرس باید درس آزاده گی بگیرند.

  repondre message

 • آقای دریادلی سلام و درود تقدیم است . گرچی این نوشتۀ شما نقل شده توسط آقای میرهزار ولی آرزومندم این پیام کوچک را از دوست کوچک خود بخوانید . نوشته های شما را از زمانیکه با چاچا ماروفی قنت به قنت شدید میخوانم . گاهی با نظریات شما منحیث یک تاجک مزاری موافقم و گاهی مخالف ولی درین نوشته با نظریات شما کاملأ مخالفم فرق نمی کند شما مرا مداح بخوانید و یا هرزه و سفله و بی تلخه و پوچ و پوک شده.

  نخست اینکه مسعود قهرمان یک ملت نیست ، قهرمانان به امر و فرمان مزدوران قهرمان نمی شوند ورنه تنی ، حکمتیار و ملا عمر کورهم قهرمان ملت پشتون اند . این فرمودۀ شما فقط ابرازنظر شخصی شما دوست عزیز است که برایش احترام دارم . طرفداران ایدال مسعود به حریم شاید صد ها فامیل تاجک در شمال اوغانستان تجاوز نموده باشند که نمیشود ایشانرا رهبر قوم تاجک بطور عموم دانست . ما مزاریان تاجک در مدت زمان فرمانروایی جنبش منتظر و اشتیاق دیدار مسعود ماندیم ولی ایشان یکبار هم نتوانستند از مردم تاجک خود دیدار نمایند و صدها بار وعده دادند و یکبار هم عملی نکردند .

  مسعود پیرو یک ایدیالوژی سیاسی مذهبی بود نه اجتماعی فرهنگی . اینکه شما تمام تاجکان نویسنده و پیام گذار کابل پرس را بی موجب توهین و تحقیر نموده اید ، بدور از شخصیت شماست .

  آقای بختیاری و شاهد از جمله نویسنده گان این تارنما هستند که کارهای گرافیک و کارکاتوری به تارنما میفرستند ، اینکه نظر شخصی آقای میرهزار نیست . بهتر میبود که شما و یا دیگر دوستان هنرمند شما به سایت کابل پرس کاریکاتوری از مزاری و یا محقق میفرستادید و در صورت عدم نشر و پخش آن از طریق سایت ، دیگر تاجکان و شخص سردبیر کابل پرس را به گفتۀ سرپلی صیب چنین از کون سگ میکشیدید . نقل ، نشرو پخش همین نوشتۀ تان با وجودیکه مخالف سیاست نشراتی شان است ، گویای این حقیقت است که کامرانک میرهزار هیچگاهی سانسور نمی کند ولو اگر از خوش هم باشد ، چی رسد به بابه مزاری و یا محقق .

  این حقیر پیش ازآنکه با کابل پرس آشنا شوم با دیگر سایت ها اشنایی داشتم . به فرمودۀ شما این کامرانک میرهزار اگر هزاره هم است مرد است نسبت به دیگران . امید آزرده نشده باشید . با ادب و احترام .

  repondre message

  • اقای مزاری یک جیز را باید خوب بدانی که اگر مسعود قهرمان ملی نمبود هزاران جلد کتاب به نام ایشان به جاپ نمیرسید و دوم اینکه امروز دنیا میداند که مسعود یک قهرمان ملی نی بلکه یک قهرمان بین الملی بوده اگر مسعود قهرمان نیبود جرا هم سال در باره ایشان کنفرانس مسعود شناسی گرفته نمیشددر حالی که خارج از افغانستان کنفرانسای گرفته میشود مسعود تنها رهبر تاجک ها نبود مربوط به تمام اقوام افغانستان بود امین مسعود بود که تمام سران قوم های مختلف پشتون هزاره و ازبک بشی بوله غینی و هزاران کسان دیگر در دور خود جمع کرده بود و امروز تمام اقوام بنام ایشان افتخار میکنند جرا از سینه بریدن های هزاره ها یاد نمیکنید جرا از میخ کوبیدن های مزاری خاهن یاد نمیکنید جرا از راکت های که از طرف قاتل مردم افغانستان که هزارن خانه را ویران و هزاران طفل را یتیم کرد از ان یاد نمیشود و همیشه در باره قهرمان فقیر احمدشاه مسعودتجاوز صورت میگرد هر جند که کوشش نمایند افراد جون مثل شما هیچ گاهی نمیتوانید که شخصیت قهرمان ملی را خرجه دار نماید و این که شما فرموده بودید که مردم در انتظار مسعود بود که یک روز بیاید و از مردم دیدار کند کجا بودی ان روز های که مسعود یک ماه خواب نکرده بود شپ و روز در باره یک قوم نی بلکه در باره تمام مردم افغانستان فکر میکرد شما کجا بودید ان وقت ها مسعود مرادانه مبارزه کرد مردانه جان خود را بخاطر مردم افغانستان قربان کرد این را تمام مردم افغانستان میدانند که باز افراد استن که قهرمانی و شهامت مرد بزرک مسعود را دیده نمیتواند دست به یواه گوی میزنند پیام من به همجو افراد این است که هرجه از دست شما میاید بکیند افتاب به دو انگشت پنهان نمیشود اقای نویسنده من با گفته های شما کاملآ موافق استم هر جیز که شما نشر نمودید درست است کابل پرس باید اعتبار خود را حفظ میکر د که اما افسوس که نتوانست زیر فشار رگ بار مزاری پرستان است در خاتمه زنده باد وطن پرستان افغانستان و مرد باد دشمنان و نوکران افغانستان
   فرهاد مجددی

 • مجددی صاحب !

  خانواده شما قبلاء نیز کسانی را منحیث پادشاه و یا رهبر برای مردم افغانستان انتخاب مینمود و یا کسانی که از طرف انگریز ها و یا هندی ها سر و دمدار این مملکت بدبخت مقرر میشسدند تایید میکردید . مثلاء حبیب الله دزد کلکان را پدر کلان شما ( خادم دین ) لقب داده بود . شابد ان زمان ها ( روح ) شما هنوز در عرش معالی توسط لوح وقلم خداوندی به وجو نیامده بود و خانواده شما در مقابل سیلوی کابل در میان جنگلات خوشحال مینه قلعه داشتند که از دور هیولای به نظر میرسید و دمء در خانه پدری شما اشخاصی که کمتر از قزاقان کوهستانی زمان حکومت سید حسین و یار او حبیب الله کلکانی نبودند شب و روز پهره میدادند . بهر حال احمد شا مسعود یک جاهل شاید وطن پرست بود . شابد میگویم به خاطریکه ایشان نیز مانند گلبدین حکمتیار و سیاف و کسانی که خوست را دزدیدند و شهر جلال اباد را میخواستند از باقی افغانستان به نفع پاکستان قطع نمایند , در خانه خدا کعبه قسم از ادم نکشتن خورده بود . ولی به مجردی که وارد کابل شد واقعه افشار را به میان اورد و کابل را به خون کشید . من شخصاء از جنگ بد نمیگویم , ولی تا جایکه جنگ توسط اشخاص دلاور و غیور و با شهامت و ندر و نترس جنگیده شود برای حفظ ناموس قوم و کشور خود , نه که جنگ را شغل بسازند برای جمع نمودن پول از فروختن خون برادر های هموطن خود بنام مجاهد و یا طالب و یا قهرمان و یا اسلام و یا اخوند و غیره و غیره . شما مسولیت ساختن افغانستان را دارید و برای پیش برد این کشور الهام و یا رهنمایی از زنده ها بگیرید نه از قبرستان های که ملاه ها بدین منظور ساخته اند . احترام .

  repondre message

  • برادر اپریل اول اسم شما یک اسم اسلامی نیست و دوم اینکه پدرکلانها ما بخاطر که شما ورای مردم را به دین اسلام دعوت نماید وارد افغانستان شده بودند و در باره حبیب اله کلاکانی باید بگویم که واقا او یک شخص وطن پرست بود به خدا ایمان داشت و وطن و مردم خود را دوست داشت امین عقیده اسلامی ایشان بود با وجودیکه در صفحه قران مجید مهر کردن قران خور ها ایشان با همان عقید که عشق به خدا داشت قبول نمود دیگر در باره مسعود بزرگ باید بگویم که برادر اپریل نمیدانم که شما جوجه کجا استیت بگویم که در ان زمان مسعود در داخل افغانستان بود و کسانی که در خانه خدا رفته بودن رهبران شما بود نه مسعود و مثله ابشار را باید بگویم که شما مزاری پرستان بودید که سینه و بینی و میخکوبی رقص مرده نشان دادن انها یاد مردم نمیرود شما ان زمان کجا بودید که در پل تخنیک کابل مزاری پرستان زنها و دختر های مردم بیجاره را در پوسته های خود تقسیم میگردند چرااز ان واقعیت چشم پوشی میکنید باید بگویم اگر مسعود نمیبود امروز شاید که شما در زیر بیرق دال خوران پاکستانی ها اجیر میبود
   خدا کند که فهمیده باشید و در اخر شما باید که اسم خود را اول افغانی و اسلام نماید بعد نظر خود را اراهه نماید

   با احترام
   فرهاد مجددی

  • مجددی صاحب !

   اول اینکه من از اسلام و خاصتاء اسلام که مسعود جاهل را قهرمان ساخت و یا از شخصی معمولی چون گلبدین حکمتیار یک وطن فروش ساخت و یا از یکی از اولاد های این خاک عبدالعلی مزاری نوکر اخوند های کوفهء و یا ایرانی ساخت و یا از اسلامی که سیاف را درنده ساخته ومانند حیوانات به زیر پای روسای پدران شما پاکستانی های دال خور انداخت و یا از اسلامی که به پشت انسانهای بی بضاعت توکری های خالی سبدی را بست و همه را به سرپرستی چند تا اخوند و ملاه به شهر های جلال اباد گردیز و خوست فرستادند تا به نام اسلام چور و چپاول کنند و خون هموطنان خود را بنام سنت محمدی تازی بریزند سخت متنفر هستم و اگر قدرت بدست من برسد من همه را مجبور به فبول دین افغانی خواهم ساخت نه دین عربی . پدر شما یکی از پیروان دین عربی بود و است و برای نوکری عرب ها چندین بار به سعودی عربیه رفته است و مطمین هستم که از این به بعد به تل ابیب اسراییل برای سجده نمودن و قسم خوردن خواهندذ رفت , , , چرا که تازه گی های ثابت شده است که پشتون ها یهودی هستند ( برای من همه افغان هستند ) . پدر شما یک بار به یکی از روسای روسی که در راس هیت به کابل امده بود حمله نموده میخواست او را بکشد . شاید از این حرکت ناشیانه پدرت احساس افتخار میکنی . ولی این حرکت او برای خوشنودی اعراب قلدر و قطالاطیق و دزدان کاروان سعودی عربیه بود نه برای دفاع از مردم فقیر و بی بضاعت مردم افغانستان . پدر تو با این حرکت خود میخواست نام خود را در بین عرب های که خود را مالک سیاه و سفید دنیا میدانند بنویسد . چرا که در ان زمان این کار یعنی پای بوسی و چاپلوسی و دروغ گویی به نفع عربهای تازی فیشن وقت بود . . . یکی از بدعت های اسلام این است که زود مورد استفاده جانی ترین دزد ترین خونی ترین و وحشی ترین و خاین ترین و بی ناموس ترین و وطن فروش ترین اشخاص جامعه ما قرار گرفته و میگیرد . من این جمله که پدر تو ( لقب خادم دین اسلام ) را به حبیب الله کلکانی داده بود فقط برای امتحان نوشتم و اتفاقاء کار گر افتاد . پدر تو نه تنها مخلف حبیب الله بود بلکه در زمان حکومت نه ماه حبیب الله بچه سقو از افغانستان بیرون رفته بود .برای معلومات مزید تو : صبغت الله مجددی و باقی اعضای خانواده مجددی مرید طور و طریقه نقشبندی بودند و هستند و نقشبندی ها در اصول دین خود بعد از قراان از سنت محمدی و گفتار بهاوالدین و خواجگانی که در سالهای 540- 460 هجری میزیستند , پیروی میکنند . یمک همچو شخصی که پیرو سنت محمدی باشد و سالها ایمان و اعتقاد به خواجگان نقشبندی داشته باشد چگونه شخصی را که خود یک دزد سر گردنه بود و هیچ ارتباطی به خوانواده نقشبندی و دیو بندی و یا اهل سنت ندارد قبول نموده لقب خادم دین را بدهد . صبغت الله مجددی فتوای در مقال نادر و حبیب الله کلکانی و دوستش سی حسین صاد رنموده بود و برای اعتراض خروسچف را میخواست بکشد تا در میان نادر و روس ها حد اقل بد مزاجی و بعداء ان بد مزاج منجر به تصادم گردد . ولی فرهاد خان تو نه تاریخ خانواده ات را میفهمی و نه اصل و نصبت را . تو یک شمالی واری هستی که میخواهی به مفت مجاور قبر یک جاهلی که وظیفه دفاع از کشوری خود را انجام داده است و برسر جنگ استخباراتی که با عربها و ترک ها و امریکایی ها بر سر تقسیم پول های سی آی ای داشتند کشته شد . ایبشان به جای قران زیاد تر از کتاب هاب نیکولای گوگول استفاده مینمودند و همیشه چند تا کتاب از نویسنده گان روسی زیر متکای خود داشتند . باقی هیچ کس مخالف مردم باشهامت و غیور شمالی نیست و در هر معرکهء مردم شمالی همت و مردانه گی خود را به تمام افغانستان ثابت ساخته اند و اگر باز موقع امتحان فرا رسد فرار نخواهند کرد . ضرور نیست شما بر اثر کم معلوماتی خود را به دامن قسیم فهم ( غرابه ) و یا مسعود و یا حبیب الله کلکانی دزد بیاندازند . نزد پیر ترین و یا فقیر ترین فردی شمالی چرا نمیروید برای دانستن تاریخ خود . به کسانی که در انگور باغ های شما کار میکنند افخار کنید . و از کسانی که به دروغ خود را ریس شما ساخته اند دور شوید . خاصتاء عبالله عبدالله یک ادم جاهلی است که نگو نپرس . کامیابی .

   http://www.youtube.com/watch?v...

  • اقای اپریل فکر میکنم بسیار بالای تو تاثیر کرد وقتی که حققیت را میشونی فکرخود را از دست نتی که خدای ناکرده تکلیف روانی پیدا نکنی اینکه پدرکلان ها من کی بودن چی کردن بسیار واضح و روشن است و چرا وارد افغانستان شدن که به مثل توواری جاهل هارا به رای راست هدایت نمایند شما هنوز در باره پدرکلان های چیزی نمدانی وقتی که بدانی باز خواهد دانستی که جه اشتباه بزرکی را مرتکب شده ای بهر حال خون سرد باش زیاد بالای مغز خود فشار نیار یک بار در کتاب خانه عامه برو در باره پدر کلان های من و در باره مسعود بزرک هم معلومات خواهد بیدا کردی و اینکه تو از کجا دستور میگیری این را من خوب میدانم یک نصیت برایت میکنم که خون سرد باش دیگر بیمورد بالا کسی تهمت نه بن اگر نه به زود ترین فرست شما به تکلیف روانی مبتلا میشود
   فکر میکنم که رزاق مامون در باره حبیب اله کلکانی معلومات بیشتری نشر کرده است دیگر چی میخواهی فراموش نکنی تداوی خود را

  • دوست عزیز ... آیا کدام فلم و یا عکسی داری که هزاره ها بر سر کسی میخ کوبیده باشد و یا هم بگفته شما سینه بریده باشد؟

   اگر داری بیار تا واضح و آشکار شود .. هر کس و ناکس یک گپ میگه اما زمانی آن گپ قابل اعتبار است که واقعیت داشته باشد....
   من خود فیلمهای از فاجعه خونین افشار دارم که جابرین و خایننی مسعود که خود رهبریت را در دست داشت کودکان،پیر مردان و زنان را قتل میکنند و خانه های شان دوزدی میکند

  • پدرکلان ها را سر جایشان بگذارید . از طرز نوشتن تو فهمیده میشود که سواد کوته ملاه های دم دروازه مسجد را داری . در باره رزاق مامون باید عرض کنم که : از روباه پرسیدن که شاهد تو کیست ؟ فوراء دمب خود را از عقبش ایساتده نموده گفت : دمبم . حالا یک پنجشیری را شاهد یک پنجشیری دیگر میسازید و از نقطه ضعف مردم بیچاره که همان مذهب است استفاده نمود خلق الله را سوار میشوید , این کار پدر کلان ها تو بود . برای من مجددی خیل با خانواده رحیم غلام بچه هیچ فرقی نداشتند . تشریح مسایل برا تو بی فابده است تو معلوم میشه که یا در خارج مانند کدام گل بچه خانه گی واری کلان شدی و یا اصلاء جاهل خانقاه شور بازار هستی . من جواب ترا دیگر نمیدهم و الی مجبورم بسازی .

  • نوکر ومزدور کی جی بی اقای اپریل
   امروز اگر برادر کسی شهید شده و یا پدر و مادر کسی شهید شده تمام بدبختی که در افغانستان است از دست شما واری پرجمی و خلقی های بی دین است یک گپ خوب واضح شده که شما از همان پرچمی و یا از همان قماش خلقی های ملحتد استیت که به اسلام کدام علاقی ندارید ور پیر و رهبر شمابرجنف و لیلند بود شماورای انسان های وطن فروش همیشه میخواهند که در بین اقوام افغانستان نفاق خلق کند اقای اپریل از این که خود شما یک گپ را واضح نمودید که به اسلام عقیده ندارید و اگر قدرت پیدا کنید دین افغانی را روی کارمکیند یعنی شما دین خلق و پرچم را ویا هم شما به اسلام کدام عقیده ندارید شاید دین یهودی را میخواهید بسیار کور خوندید که ان وقت ها را در خواب هم نمیتوانی ببینی که شما پرچمی ها بالای مردم مسلمان افغانستان ظلم کردید و ماند دین اسلام تو پرجمی در باره دین اسلام کجا میدانی اسلام از کجا ظهور کرد لوده خاهن پرچمی اسلام از عربستان ظهور کرده نه از شوروی یا از اسراهیل که تو مزدور و نوکر انها استی از خاطر پدرت که مسلمان بود باید شرم کنی نباید در باره دین اسلام گپ بزنی برادران شما باید این پرجمی خلقی نما را باید خوب بشناسید اخر اما فراموش نکن باید خود را تداوی کنی در علی اباد حتمآ اقای اپریل پرجمی

  • آقای فاقد!

   ِآیا تو کدام فلم داری که سربریدن توسط دیگران ر نشان دهد! مسعود شهامت آنرا داشت که تا اخیر به فاشیست های قبیله سرتسلیم خم نکند ولی تو بگو که آقای مزاری چی کرد؟ چند بار با قاتلان تاریخی هم تباران خود بنابر مشورهء آخوند های ایران یکجا شد و سر تعضیم فروکرد. وجدان هم چیز خوبیست. من جنایت های همه را محکوم میکنم ولی آیا مزاری جنایت کار نبود؟

  • فاقد جان
   من تمام فلم های حادثه افشار را تماشا کردم. و در باره او حادثه از شما کرده بسیار زیاد هم معلومات دارم. ولی او به این معنی شده نمی تانه که مسعود مسول آن حادثه باشه. و اگر او قاتل یا جنایت کار میبود پس در قبر هم آرام نمی بود. نه مثل بابه مزاری که چند بار خاک هم قبولش نکرد ودر قبر هم جزا دید.

  • من از یک چیز بسیار متاسفم که چرا برادران هزاره ای ما باین درجه از رشد نرسیدند که جنایت - حماقت- بیسوادی وکودنی م آقای مزاری را به فهمند
   وحتی مزدوری رایگان مزاری وخلیلی بایران ب وخامنه یی تر یاکی را باید خوب تشخیص میدادند . زیرا از ایران جز ضرر دیگر هیچ عایدی برای هیچ کس نیست.
   اگر اکثریت برادران هزاره ای ما باین درجه از رشد برسند این به نفع شان است واین باعث پیشرفت شان میشود .
   ماباید حق را حق ونا حق را ناحق بگوئیم .
   ایران جز خیانت وتوهین وتحقیر به هزاره وکل مردم افغانستان دیگر کاری انجام نداده است و این خلیلی مزدور ومزاری احمق بود که بدنباله روی ایران صفوی وفاشیست حیثیت هزاره های قهرمان ومردم آ زاده را پائین آ ورده است .
   والسلام
   علی اکبر

 • سايت هاى انتر نيتى كه اكثرا تو سط يك نفر اداره ميشود اين نمايندكى از هيج مليتى نميكند.اكر كسى تو هين كرده او به خود توهين كرده.هدف خودت واضحا كه شيطانى است.تو شايد يك با كستانى باشى ميخواهى تفرقه باندازى.دلت سياه هزاره و تا جك دو برادر هستند همه به زبان شيرين درى صحبت ميكنند.اين تحريكات خاينانه جايي را نميكيرد.برو برادر يك كار خوب براى خود بيداكو .
  دركوى ما شكسته دلى ميخرند و بس ...بازار خودفروشى ازان سوى ديكر است.
  تو خاين را كى وكيل دعوا مقرر كرده.
  برادران وزطن هزاره اوزبيك تاجك بشتون به اين قبيل خاينين اجازه ندهيد كه بالاى احاس ما تاسير كند.به او وامسال او نفرين بفرستيم.بينا

  repondre message

  • bina عزیز.
   چندی پیش کابل پرس برایم خیلی دلچسپ واقع شده بود چون فکر میکردم که تنها یک سایت خبری,تحلیلی و انتقادی است. ولی حالی که میبینم بجز از ملیت پرستی (هزاره), جنگ اندازی, نفاق, توحین به کرامات انسانی و تفرقه های مذهبی دیگر هیچ هدف ندارد. 

  • آقای عزیز

   اینرا میگویند بی انصافی و بی وجدانی

   کابل پرس نظریات همه را اجازه میدهد. حتی غیاثی که به تمام ملیت هزاره توهین میکند و آنها را با نامهای خیلی زشت یاد میکند اجازه نشر نظریاتش را دارد.

   بی انصافی نکنید و از حیقیقت چشم نه پوشید.

  • بابر جان !!!
   ترا یکبار سهراب سپهر برایت گفت که تو در مرحله نیستی که فتوا صادر کنی. پس لطفا فتوا صادر کردن را بس کو.
   آدم هوشیار را یک اشاره کافی است.

 • مجددی تو از جمله مسلمان های هستی که فقط نام تو به تذکره افغنستان مسلمان نوشته شده است ورنه از درون قران و احکامات خدا اصلاء خبر نداری . برای معلومات بیشتر تو باید عرض کنم که اصلاء بسیاری از احکام خداوندی منافی غیرت افغانها میباشد مثلاء بهشت که خدا برای مسلمانان درست نموده است فرقی زیادی از فاحشه خانه های تایلندی ندارد ( در بهشت پدر و مادر و جناب صبغت الله مجددی که بهشت را میراث خود میداند با خواهر نو بالغ تو و زن برادر تو و باقی سر سفیدان و محترمین خانواده شما لخت یعنی لچ پهلوی هم نشسته یا خوابیده و یا هم در حالت لزت بردن از هم دیگر هستند ( از جناب صبغت الله بپرس ببین چه تشریح از بهشت برای تو میدهند ) و وقتی از مادر تو در قران خداوند تبارک و تعالی ( مزرعه ) درست نموده است که پدر تو هر وقت دلش خواست میتواند در ان مزرعه برود و درخت بکارد . یعنی حقوق زن را خداوند نفی نموده است . ( باید به زبان خودت حرف زد ) حالا اگر زن نیز حق زدن درخت را تا ریشه به فلان بابای تو نیز میداشت در قران , باز ما میگفتیم که عدالت الهی انجام شده است ( هم درین دنیا هم دران دنیا ) ولی از جای که ما افغان ها همه با غیرت هستیم و سخت ترین و کامل ترین عنعنات دنیاداری را داریم و پابند همه نوع احترامات فایقه برای خورد و بزرگ هستیم , نمیخواهیم که حتی سگ ما به بهشت برود . من شخصاء از همه وطندارن خواهشمند هستم که اسلام را با عنعنات و غیرت و فهم و دانش افغانی و اصولیات و طور و طریقه زنده گی افغانی مقایسه نماید اگر باز هم اسلام و یا کلتور عربها قابل قبول شما واقع بود . شما در انتخاب ازاد هستید . با احترام .

  repondre message

 • آقای درویش دریادلی.
  هیچ غم نخو اگر قرار باشد که ما هم به کاریکاتور سازی شروع کنیم پس به زحمت مواجع نیستیم. چرا که چهره بابه مزاری آنقدر از دنیا گشته گی است که هیچ ضرورت به دستکاری دیگر ندارد.

  repondre message

 • افغان عزيز, سايت كابل برس مانند ايينه است.هركه بيند درو حقيقت خويش.انجا همه جيزت ظاهر ميشود تربيه فاميلى توان علمى .خلاصه اينكه جيزيكه در ديك است در كاسه ميبرايد.كرجه براى عقده يي ها هم خوب است حل شدن عقده هم سبب ارامش روانى وجسمى ميشود.يعنى توسط اين سايت وقعا ازاد يك عده تداوى هم ميشوند.افرين به كامران ميرهزار او يك انسان واقعا با شها مت است.

  repondre message

  • بینا جان!!!!!
   مگر اینکه این آیینه فقط و فقط برای چهره های قوم تاجک ساخته شده؟؟؟
   تشکر از نصحیتت.
   انصاف هم خوب چیز است.

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس