IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > اردوی چرسی افغانستان

اردوی چرسی افغانستان

چرس کشیدن ميان سربازان افغانستان پدیده ای معمول و روزمره است. پس از هفت سال آموزش هنوز سربازان افغانستان از توانایی های ابتدایی يک سرباز برخوردار نيستند.
دوشنبه 1 جون 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

سربازان چرسی افغانستان!

همکاری متقابل نيروهای داخلی و بين المللی در کشيدن چرس!

چهار شنبه 16 آوريل 2008

اين ويديو نياز به شرح ندارد و گوشه ای از تلاش های بی دريغ و شبانه روزی آقای رحيم وردک وزير دفاع و آقای ضرار احمد مقبل وزير داخله در همکاری با نيروهای بين المللی را نشان می دهد. آيا می توان به چنين نيروهايی برای حفظ جان و مال مردم اطمينان کرد؟

پيام‌ها

 • یک دزد خاین رحیم وردک و یک دزد خاین دیگر ضرارمقبل است... کرزی که دزد و شادی باز و سایر اعضای کابینه هم دزدان حرفوی... جبار بی ثبات هم که از همان لواط کاران درجه یک و دزدان حزب اسلامیست... پس آیندۀ کشور معلوم است...

  • برا در محترم در جواب این نقطه نظر شما باید گفت که در افغانستان 96 فیصد مردم دچار مواد مخدر و معتاد چرس و هیروین هستند این که شما تنها بالای عساکر و سربازان نقد نموده اید مطلقاً بی بنیاد است بخاطریکه اب از سر چشمه خراب و الوده است اغمروز وزیر داخله، وزیر دفاع ، و تمام وزیران که در کابینه معتاد اقای کرزی به دزدی مشغول هستند انها را تحت نقد قرار بدهید نه ان عسکر بیچاره را که از درد و رنج کمبود معاش و نبودن امکانات معشیتی دست به چنین کار ها میزنند

  • بسیار بی انصافی است. به خاطر یکی دو نفر نمی شود که تمام اردوی ملی را چرسی گفت. ما باید کمبود ها را با حوصله تحمل کنیم. آفرین بر اردوی ملی افغانستان که در مقابل خشک مغزان می رزمند.

 • کشور های غربی زمینه را برای کثافت کاری فراهم میکنند!خودشان حتی از مجرمین در ارتش استخدام میکنند.

  اگر سربازان افغانی به چرس اکتفا کنند به چیزهای دیگر گرفتار نشوند چرس پیشکش و گوارای شان باد. اگر چندسال دیگر وضع به این گونه پیش برود همه خواهیم آرزونمودیم که کاش جوانان وسربازان ماتنهاچرسی بودی!

  ازقدیم گفته اند:"بادست مال کثیف نتوان چیزی راپاک کرد" پلیس ملی وسربازان خارجی به بهانه امنیت سبب هراس وناراحتی مردم می شوند!

  فساد در بین کلیه گماشتگان دولت بیداد میکند!!

  خاطرات سفر زمینی خودم رااز هرات به کابل در مطلب تحت عنوان : فرشتگان هراس افگن" نوشته ودر سایت وزین " تحول "منتشر نموده ام بخوانید...

  آنلاين بنگريد : فرشتگان هراس افگن

 • I`d rather Taliban smoked canabis with theier suporters and didnt fight against civilisation .

 • سلام به تمام خواننده گان کابل پرس !

  در شرایط کنونی کشور ما امی هم غلیمت است .

  ما بالای اردوی ملی خود فعلآ افتخار داریم .

  اگر چرس هم میزنند پروان ندارد بخاطریکه در خط اول جبه میجنگند !!

  کدام نکتائی پوش فعلآ در شرایط کنونی در خط اول میجنگد !
  اردوی ما امنیت ملی ما در شرایط امروزی افتخار ما ست !!

  ما بالای فرزند رنجدیده خود افتخار داریم !!

  وسلام مسعود از کابل !!!

  • na charsi we na bangi na qimar baz police mille qimara bakhtae ya bordae baz police charsi wae zinda bad police duzde charsi khaen bad bakht aqe padar wa madar haraame chae bog#yum amiqa sefat bas ast

 • اردوی ملی افغانستان، اردوی قهرمان و جان فدا برای دفاع از مردم و نوامیس ملی ما است. این اردوکه به یقیین کمبودهای فراوان دارد، امروز با از خود گذری در گرمترین سنگرهای مبارزه برضد طالبان کوردل و باداران پاکستانی، عربی و ایرانی آن با پایمردی ایستاده اند تا تو نویسینده این مقال به خاطر آرام بیر 5 فیصده ات را نوشیده و لباس لیلامی ات را پوشیده به خاطر نسبتا آرام با دخترکان کوچه و بازار تان لاس زده و چنین ژاژخایی کنی. شرم باد به تو که هیچ چیز این کشور برای تو نمی تواند مقدس باشد حتی تن جوان و پاک فرزندانش که برای آرامش تو به خاک افگنده می شوند. تو یا مثل اکثر جوانان ما که تربیه شده پاکستان و ایران بوده و فقط ارزش های انها را ارج میدهند هستی و یا ساده یک خائین ملی و پست مذور ایران و پاکستان هستی. بلی نباید یک فرد اردوی ملی آلوده به مواد مخدر باشد ولی بهتر است به شکل سازنده و بدون عصبیت های ناشی از برداشت های سخیف نژادی و زبانی در اصلاح آن کوشید. من هم طرفدار آلوده گی جوانان سرباز اردوی ملی ما به مواد آلوده هستم اما من دوستشان دارم، به آنها باور دارم و تمامی فدا کاری هایشان را به دیده قدر می بینم. باید بدانی که ملت ما ملت چرسی است. فردا اگر دیر شود و ما شاید همه هیرونی (مثل ایرانی ها) شویم و باز آنوقت است که اصل فاجعه رخ نشان خواهد داد. من قدر قطره قطره خون و عرق این جوانان را قدر می کنم و تف بر روی و ریش تو مزدور بی وطن می اندازم.

 • سلام به همه!

  دیدن این ویدیو در یوتیپ مرا به یاد شعر خوشحال خان بزرگ انداخت ( هم می و وژنی په خپله هم پر ما باندی ژړا کا) این ویدیو توسط امیریکایی ها ساخته شده و ایشان باید بدانند که اگر اردو فاسد است یا چرسی باز هم مسول خود شان اند چراکه در جلب و جذب۰ آموزش و ساختن این اردو امریکایی ها نقش درجه یک دارند۰ ولی اگر از یک زاویهٌ دیگر به این ویدیو نگا شود فکر میکنم امریکاییها میخواهند به ما بگویند که اردو و جوانان خود تان چرسی و بیکار اند و ما باید اینجا باشیم تا از شما دفاع کنیم۰

 • كسيكه نه به تاريخ وطن خود، نه به نام وطن خود، نه به اردوي ملي وطن خود، نه به زبانهاي وطن خود و
  بلاخره نه به گذشته وطن خود افتخار نكند، دچار بحران هويت ملي ميشود.
  چون هويت ملي يك گوشهء از هويت فردي انسانها را ميسازد، فلهذا اين شخص بلاخره دچار بحران فردي
  (بحران شخصيتي) نيز ميشود.

  نمونهء اين بحران هويت را ميتوان در نسل بعد از جنگ جهاني دوم در آلمان بخوبي مطالعه كرد.
  اين نسل بعد از جنگ چون از گذشته فاشيستي پدران شان خجالت ميكشيدند، لهذا ازآ لماني بودن خود نيز
  خجل بودند. جنبش هاي محصلي سال هاي اواخر 1960 و اوايل 1970 از همين احساس حقارت مقابل ديگر
  مليت هاي جهان سرچشمه ميگرفت (البته انگيزه هاي ديگري مانند جنگ ويتنام و فساد در دولت نيز بود)،
  كه بلاخره سرنوشت تعداد زياد جنبش محصلين آلمان به تروريزم و كشتار مردم غيرنظامي و در آخر امر به زندان
  و خودكشي هاي دستجمعي در زندان كشيد.

  انتقاد از كاستي هاي جامعه يك عمل درست و مهم است، اگر جهت اصلاح جامعه صورت گيرد، يعني سازنده، نه تخريب كننده باشد. اما با همه انتقادات يك چيز را نبايد فراموش كنيم، كه ما فقط همين يك وطن را داريم، اگر خوب
  است يا خراب. اگر در غربت يك عمر هم سپري كنيد، باز هم يك خارجي يعني بيگانه مي مانيد.

  احترام

  • خوب است که یک دریم بریدمن امریگایی از پوسته واحوال سربازان و افسران امرانه دیدن میکند اگر که تحقیر وتوهین هم کنند پروا ندارد.

   ولی کرزی پاچا با چپن اش مصروف پکه کردن کباب.. وزیر دفاع چارصد کیلویی با عینک های دودی اکت جنرالان امریکایی میکند اصلا خبر نداره که افراد اردو در کجا وچه میکنند وچرا یک امریکایی از پوسته ها وجزوتام های اردو امرانه دیدن کند .
   پارلمانهم به خواب خرگوش است و با چشمان خواب الود در باره دوره بعدی فکر میکنند .

   با این اردو وپلیس وامنیت تصمیم دارند پشتونستان را ازاد کنند ویا به میدان جنگ پاکستان بروند.

   اگر کار به اهل کار داده نشود همین اش وهمین کاسه خواهد بود. هشت سال گذشت اردو ندارم پولیش درست نداریم استخبارات درست نداریم .

جستجو در کابل پرس