در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > عزیزالله آریافر، نامزد مورد نظر حکومت در کمیسیون شکایات انتخاباتی

عزیزالله آریافر، نامزد مورد نظر حکومت در کمیسیون شکایات انتخاباتی

شریف نایاب
شنبه 7 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل 8 سپتامبر 2013: یک منبع موثق از کمیته ی گزینش اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی خبرداد که، مقام ارشد نزدیک به رئیس جمهور، با اعضای کمیته ی گزینش کمیسیون شکایات انتخاباتی تماس های جداگانه گرفته است و خواستار حضور حتمی عزیزالله آریافر، در لیست نهایی پیشنهادی این کمیته به حکومت شده است.
به گفته ی این منبع، آقای آریافر که پیشینه ی کار در زمینه ی انتخابات را ندارد، نامزد مورد نظر یکی از معاونین رئیس جمهور است.

عزیزالله آریافر، پیش تر در وزارت اطلاعات و فرهنگ و نیز اصلاحات اداری کار کرده است.

منبع افزود: "آقای آریافر حافظ منافع حکومت در کمیسیون شکایات انتخاباتی خواهد بود."

به دستور رئیس جمهور حامد کرزی، کمیته ی ای متشکل از روئسای کمیسیون مستقل حقوق بشر، شورای ملی، مشرانو جرگه، عضوی از جامعه ی مدنی، رئیس دادگاه عالی و رئیس کمیسیون نظارت بر تطبیق قانونی اساسی موظف به گزینش پانزده نفر به عنوان اعضای پیشنهادی کمیسیون شکایات انتخاباتی به حکومت شدند که در نتیجه حکومت پنج تن از آنان را به عنوان اعضای کمیسیون شکایات انتخابتی انتخاب خواهد کرد.

پیش از این، گروه کاری نهاد های جامعه ی مدنی، از تعیین نعیم ایوب زاده از سوی حکومت به عنوان نماینده ی جامعه ی مدنی در کمیته ی گزینش به شدت انتقاد نموده و آقای ایوب زاده را نماینده ی جامعه ی مدنی ندانستند.
این گروه که از بیشتر از هزار نهاد جامعه مدنی نماینده گی می کند، گفته است که آقای ایوب زاده ازسوی حکومت وکمیته گزینش به گونه سلیقه ای انتخاب شده است.

عزیزالله آریافر، اولین عضو احتمالی کمیسیون شکایات انتخاباتی است که حکومت در گزینش آن پافشاری نموده است.

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

  • این شخص مزدور ایران است. اریانفر کسی است که از سپاه ایران پول می گیرد.

  • خوب میکند که از ایران پول میگیرد ... از امریکا که نمیگیرد از اسراییل نمیگیرد از یگ کشور اسلامی میگیرد اگرچه در مذهب با ما مخالف است اما در دین مشترک است .... مثل تو برود از کفار پول بگیرد ؟ ای بی غیرـ مزدور کفار

  • اولا که معلوم نیست این منبع کیست. ثانیا به نظر نمی رسد که در کمیته گزینش، عضوی باشد که وابسته به حکومت نباشد، پس چگونه یک وابسته به حکومت، دیگر وابسته به حکومت را افشا می کند.

    در واقع آریافر را انجمن وکلای مدافع پیشنهاد داده است و در این که توانایی بر آمدن ازعهده این مسؤولیت را دارد، تردیدی نیست و بالاخره این که اگر بپذیریم یکی از معاونین رییس جمهور وی را نامزد این مسؤولیت کرده، این معاون، آقای خلیلی بوده نمی تواند و باید مارشال فهیم باشد. شوربختانه تا هنوز شاهد نبوده ایم که از این آدرس یک فرد مستعد به یک مسؤولیت خاص و حیاتی، معرفی شده باشد.

جستجو در کابل پرس