IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > نصیر فیاض آزاد شد!

نصیر فیاض آزاد شد!

همراه با نمونه ای از برنامه ی تلويزيونی اين خبرنگار
سه شنبه 29 جولای 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

بیست و چهار بعد از بازداشت محمد نصیرفیاض مجری برنامه " حقیقت" تلویزیون آریانا به وسیله مأموران امنیت ملی ، در پی واکنش جامعه مطبوعاتی، وی به ساعت 2 بعد از ظهر از بند رها شد. نصیر فیاض در گفت وگو با روزنامه پیمان از واکنش رسانه های و خبرنگاران دردفاع از وی ابراز رضایت کرد وگفت:
قراراست پرونده من به دادستانی کل ارجاع شود و من در دادگاه علنی از خود دفاع خواهم کرد.

فیاض گفت: برای اعاده حیثیت خود و تثبیت ادعا های وزرا که علیه من شکایاتی را مطرح کرده اند، به پی گیری قضیه ادامه خواهد داد. به روز دوشنبه شورای وزیران حکومت افغانستان مدعی شد که مجری برنامه حقیقت تلویزیون آریانا، آقای فیاض، سخنان اهانت آمیزی را عنوانی آن ها برزبان رانده است. اما فیاض ضمن رد این اتهام گفت که شورای وزیران باید این ادعا خود را ثابت بسازد. شورای وزیران همچنان گفته است که وی از شماری ازوزرا تقاضای رشوه کرده است.

از سوی دیگر روز گذشته برخی از نماینده گان در تلویزیون آریانا گردهم آمدند و ضمن محکوم کردن بازداشت نصیر فیاض، خواستار تشکیل یک کمیته ویژه دایمی به خاطر دفاع از خبرنگاران و اصحاب مطبوعات شدند. نمایند گان رسانه ها گفتند که شورای وزیران برای ثابت کردن ادعای خود باید در محکمه اسناد مستدل و محکمه پسند ارائه کنند. این کمیته فیصله کرد که دادگاه رسیدگی به پرونده نصیرفیاض باید علنی باشد و شاکیان اصلی نیز حضور داشته باشند. اما به نظر می رسد که شورای وزیران هیچ گاه در محکمه حضور پیدا نکنند. وزرای حکومت این اتهامات را درحالی عنوانی یک خبرنگار مطرح می کنند که به گفته کارشناسان و نهاد های رسیدگی به فساد و رشوه، برخی از مقامات حکومتی در فساد وحیف و میل پول های کمک شده به افغانستان دست دارند.

نصیر فیاض بازداشت و دوسیه اش به سارنوالی ارجاع شد!

همراه با نمونه ای از برنامه ی تلويزيونی اين خبرنگار

سه شنبه 29 ژوئيه 2008

کميسيون برسی تخطی های رسانه ای دوسيه ی نصير فياض را به لوی سارنوالی (دادستانی کل) ارجاع داد. در نامه ی خبری که که دقايقی پيش از سوی وزارت فرهنگ به رسانه ها از جمله به کابل پرس ارسال شده، اين نکته آمده است.

متن کامل نامه خبری وزارت فرهنگ چنين می باشد:

خبرپاڼه

کميسيون بررسى شکايات و رسيدگى به تخلفات رسانه يي در جلسه امروز هشتم اسد خويش تصميم گرفت که موضوع مربوط برنامۀ حقيقت تلويزيون اريانا جهت رسيدگى په ادارۀ لويه څارنوالى محول گردد.

دارالانشاى شوراى وزيران ديروز شکايتى را مبنى پر محتواى اين برنامۀ که خلاف حقيقت بوده و مملو از اتهامات و افتراْ ميباشد به اين کميسيون فرستاده بود . کميسيون با تشخيص موارداتهامات بې اساس ،فيصدى هاى بى بنياد ،تشويق به خشونت و استعمال کلمات توهين آميز مطابق قانون رسانه هاى همگانى موضوع را به لوى څارنوالى فرستاده تا مسوولين در آنجا مورد پيگرد قانونى قرار بگيرند.


بيانيه ی گزارشگران بدون مرز درباره بازداشت نصير فیاض

گزارشگران بدون مرز خواهان آزادی محمد نصیر فیاض روزنامه نگار و مجری شبکه تلویزیون آریانا است که در تاریخ ٧ اسد با دستور دولت از سوی ماموران امنیت ملی بازداشت شد.

گزارشگران بدون مرز در اين باره اعلام ميکند " بدون شک گفته هایی درشت علیه دو وزیر و رئیس جمهور گفته شده است. اما دولت در باره بازداشت روزنامه نگار و مجری برنامه ای که به آزاد سخن گفتن معروف است ، خطا می کند. در دمکراسی وزیران خود به امر قضا نمی‌پردازند، که وظیفه قضات است معلوم کنند کسی مرتکب جرم شده است یا نه. این حادثه نشانگر فضای پر تنش میان رسانه ها و دولت و به ویژه وزیر اطلاعات و فرهنگ است."

نصیر فیاض روزنامه نگار و مجری برنامه "حقیقت" شبکه تلویزیون آریانا دو وزیر دولت، محمد امين فرهنگ وزير تجارت و صنايع كشور و الحاج اسماعيل خان وزير انرژي و آب را "دزد" نامید. امری که منحر به دخالت پلیس و تعطیل شدن برنامه گردید.

محمد نصیر فیاض که در بازداشت مورد بدرفتاری قرار گرفته است پیش از این از سوی برخی از نمایندگان ولسی جرگه از جمله جنگ‌سالار سابق عبدل رسول سیاف مورد تهدید قرار گرفته بود.

این دستگیری در پی "جلسۀ نوبتي شوراي وزیران" در همان روز انجام گرفته است که آن در باره نصیر فیاض و " چگونگي تمويل تلويزيون هاي خصوصي " بحث شده است. در گزارشی از این جلسه که بدست ما رسیده آمده است " يكتعداد رسانه هاي چاپي، تصويري و سمعي شخصيت هاي ملي، اعم از وزراء و شخصيت هاي نام آور و پر افتخار كشور را مورد اهانت و تهمت هاي ناروا قرار مي دهند، يكي از همچو اتهامات عليه عدهء از اعضاي شوراي وزيران در برنامه حقيقت تلويزيون آريانا در شب گذشته توسط گرداننده پروگرام آقاي نصير فياض صورت گرفت كه اتهامات مذكور عاري از حقيقت بوده است " همچنین شوراي وزيران "فيصله نمود تا شخص مذكور و ساير اشخاص و رسانه هائيكه دست به اتهامات ناحق مي زنند، توسط وزير اطلاعات و فرهنگ به اداره لوي څارنوالي معرفي و مورد بازپرسي قانوني و جدي قرار داده شوند." در این گزارش آمده است که "همچنان وزير اطلاعات و فرهنگ گزارش كار خويش را در رابطه به تطبيق مصوبه شماره 29 مورخ 7/8/1386 شوراي وزيران مبني بر بررسي چگونگي تمويل تلويزيون هاي خصوصي به شوراي وزيران ارايه نمود آن وزارت و وزارت ماليه مطابق قانون رسانه ها مكلفيت دارند تا از تمويل، صورت مخارج و مصارف رسانه ها را نظارت نمايد، اما آنچه تا هنوز بدست آمده اينست كه شفافيت در تمويل و مصارف تلويزيون هاي خصوصي وجود ندارد"

گزارشگران بدون مرز از دولت افغانستان می خواهد در اتخاذ تصمیمات تازه برای کنترل فعالیت تلویزیون‌های خصوصی با شفافیت و احتیاط عمل کند.


امنيت ملی (؟) افغانستان، در ادامه سرکوب، لت و کوب، بازداشت و زندانی کردن خبرنگاران، نصیر فياض خبرنگار تلويزيون آريانا که مسوول برنامه ی حقيقت در اين تلويزيون است را بصورت کاملا غير قانونی روز دوشنبه بازداشت کرد. نصیر فیاض در برنامه ی حقيقت به مسايلی می پرداخت که معمولا مقامات بلندپایه ی افغانستان از وی راضی نبوده و طبق اظهارات يک منبع که نخواست نامش فاش شود و در تلويزيون آريانا فعاليت دارد، مقامات بارها خواستار برکناری فياض از آريانا شده بودند. امنيت ملی (؟) افغانستان که معمولا هر از چند گاه دست به بازداشت و شکنجه ی خبرنگاران می زند نيز تاکنون از ارايه ی معلومات درباره ی وضعيت نصير فياض خودداری کرده است.

خبرنگاران رسانه های مختلف بارها در هنگام تماس با مقامات اين نهاد امنيتی، با سردرگمی مواجه می شوند. مثلا گاهی در هنگام تماس تلفونی با سخنگوی امنيت ملی سعيد انصاری، شنيده می شود که "نمره را غلط کدی و.." در بسیاری از موارد نيز امنيت ملی پس از بازداشت خبرنگاران، بازداشت آنان را تکذيب می کند و پس از مدتی مشخص می شود که امنيت ملی آنان را بازداشت کرده است.

انصاری سخنگوی امنيت ملی (؟)

نصير فياض، دو سال پيش نيز در جريان يک گفت و گو با جبار ثابت، لوی سارنوال (دادستان کل) پيشين افغانستان، از سوی وی مورد توهين و لت و کوب قرار گرفته بود.

بازداشت فياض کاملا غير قانونی بوده و طبق قانون هيچ نهاد امنيتی حق بازداشت خبرنگاران را ندارد. تنها کميسيون بررسی تخطی های مطبوعاتی می تواند دوسیه ی خبرنگاران را دنبال کند. در راس اين کميسيون نيز کريم خرم وزير فرهنگ می باشد که اقدامات ضد فرهنگی وی زبانزد خاص و عام است. کميسيون بررسی تخطی های رسانه ای بارها درباره ی بازداشت خبرنگاران توسط ارگان های امنيتی يا سکوت کرده و يا رسما اعلام کرده که مداخله ای نمی کند. برای نمونه اين کميسيون با انتشار اعلاميه ای با امضای کريم خرم، از بررسی دوسیه ی پرويز کامبخش خودداری کرد.

کابل پرس بازداشت نصير فیاض را محکوم کرده و خواهان آزادی بدون قيد و شرط وی می باشد.

نمونه ای از برنامه ی حقيقت

از وزير طالب انتظاری بيش از اين؟

وزارت فرهنگ از بررسی دوسيه ی پرويز کامبخش عقب نشست!

چهار شنبه 23 ژانويه 2008


رييس امنيت ملی، دشمن آزادی بيان!

آيا زمان برکناری و محاکمه ی امرالله صالح نيست؟

يكشنبه 20 ژانويه 2008, نويسنده: کامران میرهزار


زور امرالله صالح فقط به خبرنگاران می رسد!

اين هم کارتونی برای رييس امنيت ناملی!

کارتون از عتيق شاهد


متن کامل اظهار نظر کميسيون بررسی تخطی های رسانه ای درباره ی کابل پرس

عبدالکريم خرم

پنج شنبه 9 اوت 2007


وزیر فرهنگ درک متضاد از رسانه ها دارد!

نويسنده: سنجر قيام

يكشنبه 20 مه 2007


برای برکناری و اخراج کريم خرم از وزارت اطلاعات و فرهنگ امضا کنيد!

يكشنبه 24 فوريه 2008


يک واکنش نسبت به بازداشت نصیر فیاض

هشدار! پرداختن به« حقیقت » و افشای نارسایی ها بازداشت و زندان در پی دارد!

نصیر فیاض ژورنالیست، به جرم « حقیقت » پردازی از آزادی محروم شد.

برنامه ءحقیقت که بدون شک از خوبترین برنامه های تلویزیون آریانا بوده و در میان برنامه های تلویزیون های جهانی افغانی بی همتاست ، از چهار سال به اینطرف مهم ترین معضله ها و مسایل سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و.... افغانستان را به مقبولترین شیوه ء مسلکی و اکادمیک به بررسی و نقد گرفته و حتی راهکار های کارشناسانه و سازنده ارایه نموده است .

این برنامه پرمحتوا، افشاگر، حقیقت پردازو معتبرکه پربیننده ترین برنامه ء تلویزیون آریانا میباشد توسط ژورنالیست کاردان ، حقیقت جو و خردمند جناب محمد نصیر فیاض گویندهء ممتازافغانستان تهیه میشود .
برنامهء حقیقت به پیمانهء که آیینه ء حقیقت نما و منعکس کنندهء واقعیت های تلخ افعانستان است ، به همان پیمانه خواهان سازندگی ، بهسازی و بهروزی میهن و هم میهنان نیز میباشد ، چنانکه در این راستا ، صداقت قلم و قدم نویسنده و تهیه کننده ء آن جناب فیاض وهمچنان حلقهء همکاران و همفکران وی نمایان و آفتابی است .
با تأسف وبی تعجب آگاهی یافتیم که بروز دوشنبه بیست و هشتم جولای آقای نصیر فیاض به جرم تهیه و پخش برنامه ء حقیقت از جانب ریاست امنیت دولتی بازداشت گردیده است .

هموطنان حقیقت جو ، ژورنالیستان ، فرهنگیان ، نویسنده گان ، قلم بدستان عدالت خواه لطفآ برای آزادی نصیر فیاض وبرنامهء « حقیقت » صدای تانرا بلند کنید .

زهره یوسفی ، پایه گزاربنیاد آیینهء فرهنگ افغانستان

فرانکفورت ـــ جرمنی

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

  • Once again this corrupt government proved how deep they are in looting and stealing property of this nation so Karzai and his all corrupt gungs do not have anything to hide by puting steaker to the mouth of media becuase we all know so once again we are asking this corrupt government be aware of the judgement day it will come inshallah

   We all afghans condem this coverly act of kriminal,corrupt and drugs dealers by arresting Nasir Fayaz and we all afghans want the release of this journalist as soon as quick without any preconditon

   hope for the day to see these corrupt minsters and all those who are involved in the stealing of the country to be behind the bars.

   Fahim Ludin

  • با عرض سلام واحترام
   مابینندگان تلویزیون های افغانی از محترم کریم خرم خواهشمندیم تا لباس ملی و حجاب خانم های افغانی را مراعات نموده و ازبتن نمودن لباس و حجاب ممالک عربی پاکستا نی هندی و ایرانی جدا خودداری نمائید زیرا تیلویزیون افغا نی باید نما یندگی از کلتور و رسوم افغا نی کند. همچنان در مورد آزادی رسانه ها باید محترم کریم خرم گامهای مثبت بگزارید زیرا ما مردم وردک تا ریخ روشن در افغانستان داشته وخوائیم داشت به یاد داشته باشید که دولتها آمده ومیروند
   تاریخ حکایت روشن بودن ما راخواهد نمود.
   نوت محترم نصیر فیاض که همیشه در پی حقیقت بوده نباید قربانی دشمنان افغا نستان گردد. و این چراغ تاریکی نباید به خاموشی بگراید. تشکر
   میر خیل وردک

  • برای جهان مترقی، آزادی بعلت آنکه باساس هنجار ها وضع گردیده و در داخل یک چوکات، مطرح است، مصئونیت آورده است. ولی برای مردم ما از آنجا که در داخل چوکات قانون نیست، مصئونیت نمی آورد و لذتبخش هم نیست.

   آزادی بیان هم از همان جمله است. خبرنگاران فکر می کنند تنها آنها استند که باید از مزایای این آزادی، استفاده کنند. در حالی که دیگران هم حق دارند نه تنها از این آزادی استفاده کنند، بلکه از خطرات منفی این آزادی هم در امان باشند. چرا ناحق و بیموجب بهر کسی دل خبرنگاران شد بتوانند تهمت بندند؟

  • اما این بآن معنی نیست که کریم خرم خوب می کند. نه در حد کریم خرم و نه هم در حد این همه بی بند و باری. ما باید حد وسط را دریابیم و راه را مانند دیگران طوری انتخاب کنیم که سبب نشود جامعه حساسیت نشان بدهد و حقوق شان تلف شود.

   آزادی تا همان جا که حقوق دیگران صدمه نبیند.

  • خفه ساختن استعدادها؟وياترورحقيقت؟

   باتاثروتاسف فراوان اطلاع ګرفتم که اقاي نصير فياض ژورناليست بااستعداد وتواناي کشور،اين ستارۀ درخشان دراسمان رسانه هاي نيمه ازاد کشور،کسيکه وظيفۀ ژورناليستي خودرا با نهايت صداقت وايمانداري انجام ميداد،کسيکه واقعا در تهيۀ برنامۀ حقيقت زحمات زيادي را متقبل ميشد،ومسايل را با بسيا روضاحت طرح مينمود،دنبال ميکرد ودراخر به نتيجه رهنموني مينمود ،او از مصاحب خود حقايق را ګدايي نمينمود بلکه بادلايل واسناد کافي مصاحب خودرا وجدانا مجبور ميساخت که اعتراف به شمۀ از حقايق ولو که کافي هم نبود نمايد،واستعداد يګ ژورنالست در همين جا نهفته است واورا از ساير ژورنالستان متمايز ميسازد ،وي اين کاررا مطابق قوانين نافذۀ کشور انجام ميداد،ووي اين را بخوبي ميدانست که نزد قانون تمام اتباع افغانستان مسئوليت يکسان دارند،واين را هم ميدانست که مسئولين حکومتي در اجرا وتطبيق قانون اولا بالاي خود بايد نمونه براي ساير افراد جامعه باشند ،ازنظر تمام مردم افغانستان بجزاز چند تا دزد،رهزن،مسئولين حکومتي نااهل کار وبي استعداد،سوي استفاده جو،غاصب،ظالم ،مغرور ،رشوه خور،ازدارګريخته و ان مسئولين حکومتي ايکه بازور اسلحه ،پول هاي دزدي،غضب دارايي عامه،قاچاق مواد مخدروزور دستګاهاي خارجي بالاي مردم ماتحميل شده اند اقاي نصير فياض ژرونالست بااستعداد ،ورزيده،پرکار ومحبوب بوده ،وي ژورنالستي است که با تمام ميتود هاي واقعي وعصري ژورناليزم امروزي اراسته است،وي با هردو لسان ملي ورسمي افغانستان پشتوودري تسلط کامل دارد،اګر وي درمصاحبه ها وارايه وپيشبرد پروګرام حقيقت جرئت وفصاحت کلام داشت اين را مرهون يګانه دست اورد کنفرانس بن واقاي کرزي ميدانست ،ولي دريغا که اين دست اورد هم جعلي برامد وفقط محدود به زورګويان وافراد بلندرتبۀ دولتي شد که انها هر چرندياتيکه از زبان شان براي بززګ نشاندادن خودشان وترساندن مردم ميبرايدديموکراسي وبيان ازاد نام بګذارند،مردم افغانستان اين را بايد بدانند که ازادي بيان حق طبيعي انها نظر به منشور حقوق بشر ملل متحد بوده وهيچکس انرا از انها ګرفته نميتواند ولي اين را بايد هم بدانند که اين حق را بدون مبارزه هيچګاه بدست اورده نميتوانند ،ومبارزه براي ازادي بيدون قيد وشرط اقاي نصير فياض شمۀ از ارج ګذاشتن شما به ازادي بيان است وي اګر چند نفررادزد ګفته به اثران اسمان به زمين پائين نيامده انهابايددزدي نکنند واين زمينه را خودشان مساعد نسازند که کسي برايشان دزد خطاب نمايد،واګرما دزدي را تعريف نمائيم وعملکرد هاي بعضي از مقاماترا باان مقايسه نمائيم بساده ګي ميبينيم که وي حق بجانب است که براي انها دزد بګويد٠يک شي راازمالکيت شخص حقيقي ان خارج ساختن وبمالکيت شخصي خود دراوردن وياتبديل کردن را دزدي ګويند٠اګرمابه اين تعريف سادۀ دزدي متوجه شويم وعملکرد بعضي از مسئولين دولتي را باان مقايسه نمائيم ميبينيم که انهاواقعادزد هستندانائيکه هيچ چيز نداشتند وامروز صاحب قصر ها،سراي ها وغيره اند ايا مالکيت هاي دولت ومردم را ازمالکيت حقيقي ان که مردم است خارج نساخته وبمالکيت خود بزور تبديل ننموده اند؟که نموده اند ودرين جا هيچ شکي وجود ندارد،پس زنداني ساختن اقاي نصير فياض را چي بايد نام ګذاشت؟خفه ساختن استعدادها؟ وياترور حقيقت؟ درين جابايد اقاي کرزي انتخاب نمايد که ايا وي طرفدار ازادي بيان است ويا طرفدار کساني است که استعدادهارا خفه ميسازند وحقيقت را ترور مينمايند ،اګرطرفدارازادي بيان است بايد بطور عاجل درزمينه مداخله نموده واقاي نصير فياض را ازاد نموده وجبران خساره نمايد ودرغير ان از طرف مردم وي هم مربوط به انهاي ميګردد که استعدادها را خفه وحقيقت را ترور مينمايد٠

   بااحترام انجنير ذکريا يوسفزي

   ٣٠٠٧٠٢٠٠٨ عيسوي جرمني

 • باعرض احترام.
  اين آخرين لجاجت ودست پاچگی دولت آقای کرزی رانشان ميدهد . اطرافيان آقای کرزی بخاطر جلوگيری از افشای چپاولگری خويش دست به هرعمل غيرانسانی خواهند زد بزندان انداختن آقای فياض توسط نزديکان آقای کرزی تجاوز به مطبوعات , تجاوز به رسانه ها وتجاوز ديموکراسی و تجاوز به تمام آزاديخواهان را بشکل بيشرمانه آن نشان ميدهد.ملت ستمديده هرنوع تجاوز به حريم فرهنگيان وخبرنگاران را تقبيح نموده واين عمل ناجوانمردانه را توسط زورگويان وغاصبين مردود ميشمارد

  repondre message

 • خطر بزرگ در حال حاضر به نظر بنده طالبان وحشی بوده که در دروازه های کابل رسیده اند.

  repondre message

 • واقعاخجالت اور است تروریستها دزدان جنایتکاران وطالبان ازاد اند وهیچکس جرات ندارد به انها نزدیک شود
  اما اقای فیاض فقط به جرم عدم وابستگی سیاسی قومی ومنطقوی وبیان واقعیت اگاه سازی مردم از بیکفایتی حکومت باز داشت میشود
  شرم بر دولت دیکتاتوری کرزی

  repondre message

 • A sad news heard regardint the arrest of Naseer fayaz by the NDS (amniate Millee)it is not something new in this country. we were expecting this all afghan condemns this act of the govt if naseer fayaz had done against the law then there is the commission of media compliance the matter should have been resolved through that channel.Any how the matter is going to be settled not a matter of concern if Dr Hanif can be realeased why not Naseer Fayaz. But one thing the media should also keep in mind that freedom of speech doese not mean that you should use the abusing words against any one. The truth should be there, the facts and figures presented should be authentic coz this what the journalism law says. In Afghanistan every one think that by using harsh and abusing words mean you are a good journalist it doese not mean that, A journalist mean a sensitive, cooperative, truthful, loyal, independent and non partisan person. I hope the every one writing an article should keep in mind that he is doing justice with his profession. A real journalist knows but a so called IWPR 15 days journalism course doese not mean you get every thing. I hope you people dont mind it im directing to those who knows themselves. with respet

  Sargand

  repondre message

 • در حکومت آقای کرزی آزادی بیان وجود دارد، اما متسفانه که ازادی بعد از بیان وجود ندارد.

  repondre message

  • اصولأ بازداشت نصیر فیاض مغایر پرنیسب و اندیشه های دموکراسی و جامعه ای مدنی بوده ، که برخی از متعصبین مقامات دولت بمنظور باز گشایی عقده های قومی و زبانی با چنین عملکرد های غیر مسؤولانه دست میزنند . ما نهاد های جامعه ای مدنی علاوه به اینکه بازداشت نصیر فیاض نطاق و ژورنالیست تلویزیون آریانا را محکوم وتقبیح میکنیم . از سازمان ملل متحد ، اتحادیه ژورنالیستان و سازمان دفاع از حقوق بشر ، مصرانه تقاضا میکنیم ، که بمنظور جلوگیری از بازداشت ، و ترور اندیشه های ژورنالیستان دموکراس با صدور قطعنامه ، از دولت افغانستان در جهت برطرف نمودن وضع بحران نا امنی موجود در کشور که جان وشرف ژورنالیستان و قلم بدستان را درمخاطره قرار داده ، تضمینی را در رابطه مطالبه کنند. همچنان رهائی نصیر فیاض را بدون قید وشرط از حکومت آقای کرزی خواستار شوند.

 • خرم بی کفایت میخواهدتمام رسانه هاراتحت تأثیرخودقراردهد.تاکه چهره اصلی واعمال گذشته خودراهمچنان درزیرنقاب ازمردم محفوظ نگه بدارد.

  repondre message

 • Salam!
  This is sadless that we hear Mr. Naseer Fayaz the best Jornalist, the hero of clean prees are in jail by darkist thinking person . This is obvious that Karzay is a Talib and was aTalib because he was in the foregin ministry of Taliban with very dark and superstious minded in 21th century.
  What more you expact from such rejim ehich Karim Khuram be the minsture for culture and informatin, really he is strenge person with such face and ball ship body, He is member of Hizbi Islami Hikmatyar the most backword person with torturism and killing of over 65000 innocint people in kabul just by shoting rockets.
  Karzay is leader of narcotic mafia and economic mafia beside being Talib which is running his all programme through his brothers and all people inside and outside afghanistan now him and his bloody programme.
  For godseek, in the country killer, looter,thives, kindnapers and backword and dark minded taliban has freedom of act, and poor jornalists they bring the positive point of this bloody gov. in media must be punished, because they publicize the unty low act of Karzay and his Gov.
  Died Karzay and his mafia Cabinit.

  repondre message

 • نمیخواهم وقت زیاد خواننده کان این سایت را با نوشتن وضعیتی که رسانه ها و خبرنگاران در افغانستان دارند ضایع نمایم فقط میخواهم عرض کنم که دولت مداران افغانستان فکر میکنند که با بازداشت نمودن نصیر فیاض ها میتوانند خیانت های شان را پنهان نمایند و فکر میکنند که مردم شعور در ک مسایل را ندارند. من منحث یک فرد افغان از هموطنان عزیز تقاصا دارم تا خاموش نمانده و نشان دهند که با بی عدالتی موافق نیستند و دولت حقیقت ستیز را نمیخواهند

  داکتر خالد شریفی

  repondre message

 • تکنو کرات های دولت کرزی ، این چوچه هلی ننگین دموکراسی آزاد آمریکائی و غربی و ریش داران بی ریش اسلام دیوبندی پاکستان ومصر به احتمال اغلب در مقابل آقای فیاض اسناد قوی که محکومیت وی را ثابت بسازد نداشتند ، که ایشان را بدین زودی رها نمودند . ورنه مانند پرویز بیچاره در زندان های این کرگسان بوگین ماه ها و یا شاید هم سال ها رنج میبرد به امید محکمه شدن . باز هم آزادی این خبر نگار ورزیده و شخصیت دشمن شکن را به خودش و به همه دوستان عدالت پسند و راهییان راه او تبریک و تهنیت عرض میدارم !

  repondre message

 • besyar khosh halam k aqa e fayaz reha shod, wei na tanha yak journaist besyar barazenda buda balke yak shakhsyate aali ra dara mibashad

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس