در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > احمد ولی کرزی را که به دادگاه بکشاند؟

احمد ولی کرزی را که به دادگاه بکشاند؟

بازهم خانواده ی حامد کرزی!
سه شنبه 7 اكتبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

دو روز پیش گزارشی در روزنامه های نيويارک تايمز نشر شد که بار ديگر ازدست داشتن احمد ولی کرزی، برادر حامد کرزی در توليد و قاچاق مواد مخدر بويژه دست داشتن وی در تجارت هرويين خبر می داد. احمد ولی کرزی که رييس شورای ولايتی قندهار نيز می باشد، با برپایی يک نشست خبری بار ديگر ضمن رد اين اخبار و گزارش ها، ادعا کرده است که نه در گذشته در قاچاق مواد مخدر دست داشته است و نه حال. وی همچنين گفته است هر کسی از جامعه ی جهانی را به چالش کشانیده و دعوت می کند که او احمد ولی کرزی را به دادگاه بکشاند. وی در حالی که بارها و طی چند سال گذشته گزارش های مختلفی از دست داشتنش در توليد و قاچاق مواد مخدر در رسانه های مختلف بين المللی نشر شده، نشر گزارش تازه را ناشی از اختلاف حامد کرزی با جامعه جهانی دانست و خود را قربانی اين اختلاف خواند.

نيويارک تايمز به نقل از منابع خود نوشته بود که قصر سفید و بخش مبارزه با مواد مخدر اين کشور معتقد است که احمد ولی کرزی در توليد و قاچاق مواد مخدر نقش فعال و اساسی دارد.

احمد ولی کرزی در حالی خود را بی گناه معرفی می کند که افغانستان بزرگترین توليد کننده ی مواد مخدر دنياست و شبکه های توليد و قاچاق مواد مخدر تنها می توانند در پناه قدرت و بويژه با سوء استفاده از قدرت دولتی، فعاليت های خود را انجام دهند.

بازهم خانواده ی حامد کرزی!

حکومت مافیای مواد مخدر در افغانستان!

يكشنبه 5 اكتبر 2008

کابل پرس: بازی حامد کرزی و اطرافيانش با سرنوشت مردم افغانستان چه زمانی پايان خواهد يافت؟ بارها و بارها گزارش های مختلفی توسط رسانه های معتبر بين المللی درباره ی دست داشتن اعضای خانواده و نزديکان حامد کرزی در توليد و قاچاق مواد مخدر نشر شده است. حامد کرزی رييس جمهور افغانستان بی تفاوت به همه ی اين گزارش ها، دوستان و حلقه ی اطراف خود را به پست های مختلف دولتی مقرر کرده و از آنان حمايت قاطع می کند. يکی رييس شورای شهر قندهار می شود، يکی والی قندهار، ديگری والی ننگرهار، ديگری را به ولايت هلمند می فرستد، رفيق ديگرش را وزير می سازد، چند تایی مشاوران ارشدش می شوند، چند تایی در پست های کليدی ديگر در ارگ ریاست جمهوری مقرر می شوند و رفقای ديگرش را بر کرسی های مختلف سنا می ماند. بازی حامد کرزی و حلقه ی اطرافش با سرنوشت مردم افغانستان تمامی ندارد. از يک سو رييس جمهور شريک جرم، ميدان را برای نزديکانش که در توليد و قاچاق مواد مخدر دست دارند باز گذاشته و از سوی ديگر به همفکران و برادران آدمکشش از گروه طالبان، فرصت داده تا زندگی و جان و مال و ناموس مردم را به تاراج برند. از سویی ديگر همين حامد کرزی به برادران رهزن خود اين فرصت را داده است تا با کنترل شاهرگ های اقتصادی افغانستان مانند وزارت ماليه، تاراج را بيشتر از پيش ادامه دهند. حامد کرزی، حکومت افغانستان را تبديل به حکومت جانيان و آدمکشان و دزدان کرده است.

امروز روزنامه ی نيويارک تايمز در گزارشی مفصل، بار ديگر، از دست داشتن برادر حامد کرزی، احمد ولی کرزی در توليد و قاچاق مواد مخدر پرده برداشت. در گزارش اين روزنامه آمده است که احمد ولی کرزی بصورت گسترده در قاچاق هرويين دست دارد. اين روزنامه نوشته است که احمد ولی کرزی، بارها از نفوذ خود استفاده کرده و مانع از بازداشت قاچاقچيان و توقيف محموله های مواد مخدر شده است. در سال 2004 محموله ی بزرگ مواد مخدر در يک موتر سنگين توسط پوليس ولايت قندهار کشف شد اما احمد ولی کرزی با فشار بر فرمانده ی پوليس ولايت حبیب الله جان و پرداخت رشوه به وی، محموله را از کنترل پوليس خارج می کند. حبیب الله جان در گفت و گو با مقامات آمريکایی بعدا اعتراف می کند که در اثر اصرار های احمد ولی کرزی و دريافت رشوه اين کار را انجام داده است.

روزنامه ی نيويارک تايمز مثال های مختلفی درباره ی رابطه ی احمد ولی کرزی و توليد و قاچاق مواد مخدر ارايه می کند. در سال دو هزار و شش ميلادی، محموله ای بيش از پنجاه کيلو گرم هرويين در اطرف کابل کشف شد که مدارک نشان می دهد محافظان احمد ولی کرزی در قاچاق نقش داشتند.

از آنجايی که فاش شدن حمايت دولت آمريکا از دولت خانوادگی حامد کرزی و قاچاقچيان مواد مخدر می تواند به منافع سیاسی آمريکا لطمه زند، مقامات چنين معلوماتی را در اختيآر رسانه ها قرار نداده اند.

نويسنده ی نيويارک تايمز پرسشی منطقی طرح می کند که می تواند رابطه ی قاچاق مواد مخدر، طالبان و تروريزم و حکومت افغانستان را مشخص تر ترسيم کند. نيروهای بين المللی و حتا دولت افغانستان بارها و بارها از رابطه ی مستقيم تروريزم، طالبان و مواد مخدر سخن رانده اند. دست داشتن خانواده ی حامد کرزی و مقامات بلندپایه ی دولت افغانستان در توليد و قاچاق مواد مخدر، نشان از پيوستگی آنان با جريان تروريزم است. تلاش های حامد کرزی در مذاکره با گروه آدمکش طالبان در حالی که حکومت سرشار از تفکرات طالبانی و نيروهای طلب است، چيزی نيست جز ارتباط مستحکم زنجيره ی طالبان ، قاچاق مواد مخدر و حکومت افغانستان.

یعنی رفقا لوبیا کشت می کنند؟

متن کامل بيانيه باور نکردنی دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم ملل متحد

چهار شنبه 27 اوت 2008


واصفی بزرگترين قاچاقچی مواد مخدر جهان!

حامد کرزی خود در توليد و قاچاق مواد مخدر دست ندارد؟

پنج شنبه 7 اوت 2008


فساد گسترده ی خانواده و اطرافيان حامد کرزی!

گل آغا شيرزوی و درآمد يک ميليون دالری در هفته/ قاچاق مواد مخدر و دزدی از عوايد گمرکی

سالانه 800 ميليون دالر، کميشن واليان جنوب برای اجازه ی عبور کاروان مواد مخدر/ اسدالله خالد پولی که بايد برای محو کشت خشخاش به افرادی مشخص داده می شد را به ديگران داده است/ قندهار: 150 هزار دالر بده تا قوماندان امنيه ولسوالی شوی/ در سند افشا شده ی مقامات آمريکايی از احمد ولی کرزی به عنوان محوری ترين قاچاقچی مواد مخدر ياد شده است/ معاش 2200 سرباز در يکی از ولايات شرقی به جيب زورمندان رفته است/ هزاران تن از نظاميان دولتی که از دولت معاش دريافت می کنند به خدمت شخصی قاچاقچيان بين المللی شناخته شده ی هرويين درآمده اند/ اسدالله وفا از از تدارک و قاچاق محموله ی بزرگ مواد مخدر سود سرشاری برده است/ و حامد کرزی همچنان دروغ می گويد!


اسدالله خالد و برکناری؟

شبکه ی فساد در قندهار: برادر حامد کرزی، اسدالله خالد و محمد عارف نورزی

چهار شنبه 16 آوريل 2008


عارف نورزی، برادرش و مواد مخدر؟

يک هتل در قندهار: 15 میلیون دالر امریکایی

يكشنبه 20 آوريل 2008, نويسنده: بصیر هلمندی


پادشاه هرويين يا پادشاه لوبيا؟

آيا ولی کرزی به کشت لوبيا راضی می شود؟

شنبه 3 مه 2008


دروغ های بزرگ تیم کرزی

این راز به تازگی افشا شده است

يكشنبه 20 آوريل 2008


اخبار، مقالات و گزارش های درباره مواد مخدر در افغانستان


اخبار، مقالات و گزارش های درباره فساد، غصب زمين، سوء استفاده و اختلاس در افغانستان

پيام‌ها

 • این نیویارک تایمز حرامزده به درستی از دست داشتن کرزی و خاندانش در هر کثافت کاری یاد میکند چون ممکن سیاست تازه امریکا و جانشینی مهره تازه به جای کرزی چنین افشاگری هایی را تقاضا کند.

  اما این نشریه کثیف هرگز نمیگوید که قاچاق و کشت مواد مخدر در افغانستان و تبدیل کشور ما به مرکز مافیای جهانی در اصل سیاست منطقوی امریکاست و تمام این پروژه مستقیما تحت نظر سی آی ای طرحریزی و پیاده شده است.

  و آقای میرهزار هم در حالیکه هیچگونه خطایی از کرزی و همراهانش از گیرش خطا نمیخورد (که عالیست) اما متاسفانه مقابل پلشتی ها و خیانت ها و رذالت های جنایتکاران هم ملیت خودش مهر سکوت سخیفی بر لب زده است که با توجه به آن میتوان به بسی چیزها در مورد ماهیت خودش پی برد.

  • به گمانم بسیار خشمگین هستی خواننده ی خردمند. اول اينکه اين نخستین بار نيست که نيويورک تايمز دست به افشاگری می زند. دست داشتن احمد ولی کرزی در قاچاق مواد مخدر چند سال پيش توسط اين رسانه که شما آن را کثیف می خوانيد، افشا شده بود و شورای وزيران در بيانيه ای ضمن رد آن، گزارش نيويورک تايمز را يک دسیسه خواند.

   دوم اينکه متاسفانه برخی افراد مانند شما وقتی درباره ی دزد، آدمکش يا قاچاقچی مواد مخدر نوشته می شود، احساسات قومی تان برآشفته می شود بدون آنکه خودتان از خود جسارتی نشان داده و کاری برای افشای جانيان و دزدان و آدمکشان انجام دهيد.

   در کابل پرس هر کس به نسبت نفوذی و قدرتی که دارد و با قدرت و نفوذ خود بر سرنوشت مردم تاثير می گذارد، نقد می شود. اگر می بينيد کرزی بيشتر از همه نقد می شود نه به دليل پشتون بودن آن است و بلکه بدليل اين است که به اصطلاح رييس جمهور مملکت است و بیشتر از همه مسووليت دارد. بهتر است که فکر کنيد کدام شخص در کدام پست کليدی قرار دارد و از موقعيت خود چه سوء استفاده هایی انجام می دهد. در کابل پرس بارها نوشته های انتقادی درباره ی به اصطلاح رهبران هزاره نشر شده است و می شود. اينکه کليدی ترين بخش های دولتی در دست گروه و حلقه ی مشخصی ست که در چور و چپاول نقش اساسی دارند و در کابل پرس بيشتر از همه مورد انتقاد قرار می گيرند، نبايد احساسات قومی شما را برانگيزد.

   اگر توانايی نوشتن داری و تصور می کنی زاویه ای خاص هست که در کابل پرس ناديده گرفته شده، بفرمایید و شما بنويسید. اين کابل پرس آنقدر بايد ظرفيت داشته باشد که صدای شما را هم بازتاب دهد.

   شما بنويسيد!

   راهنمای ورود و نوشتن در محيط چند رسانه ای کابل پرس

  • برادر نادری!
   کرزی انقدر دانش سیاسی نداشت که دوست های امریکایی بالای ان بازی خورد که به هیچ دردی دوا نه بوده و نیست .
   حامد کرزی بی جرات ترین و نا اهل ترین ریس دولت بوده که حتی خود را هم محافظت کرده نمی تواند چی رسد به افغانستان.
   این بزدل به سر قبر مسعود به پنجشیر رفته و به این طور وفاداری خود را به مردم افغانستان نشان داد.
   خادست های سابقه دار را در پست های دولتی مقرر کرده و متوان از والی فعلی ولایت ننگرهار که در زمان مقاومت مردم علیه روس ها به خاد وقت ارتباط داشت و پدر گل اغا شیر زی عضو ارتباطی شیر زی به نورالحق علومی بود.
   شما خود قضاوت نماید که یک شخص بی سواد مانند شیر زی والی یک ولایت که اهل و مردم ان اکثرآ چیز فهم بوده این بی سواد را در ان ولایت والی مقرر نموده است .
   نیویارک تایمز یک نشریه معتبر امریکایی است و دلایلی دارد که در باره این باند مواد مخدار نوشته کرده و ما از دوست عزیز خود محترم میر هزار تشکر می کنیم که در افشا همچو باند ها از دیگر منابع بما معلومات می دهد.
   جلال ابادی

   آنلاين بنگريد : کرزی بی جرات

 • یکی دیگر از خیانت های کرزی این بود که فرد بی‌مسلک پرچمی - جهادی - وحدتی که لکه های خون مردم را به دستانش دارد منحیث وزیر مبارزه با مواد مخدر مقرر کرد. گماشتن فردی کمسواد و بی دانش و ستمکار و انگلیس زاده مثل جنرال(!) خدایداد به این پست خود رساننده آنست که دولت علاقه‌ای به محو مواد مخدر ندارد.

 • هی برادر
  از شتر پرسید چرا آنجایت کج هست ؟ جواب گفت کجایم درست هست؟
  حکوکت خایین کرزی نیز چنین هست کجایش درست هست؟
  یاد حرف ملالی جویا می افتم وقتی در طویله آدم هایش در قاچا ف دست دارد دیکر از چی کسی میشه انتظار خدمت کردن را داشت؟

 • نمیدانم که بر سر کرزی و خانواده اش چه بلایی آمده که حتی بادارانشان هم دست به افشا گری دزدی و قاچاق ایشان میزند. تاکنون تمام ملت افغانسان بر دزدی و قاچاق این خانواده آگاه بودند و همه میدانستند این همه سرمایه اندوزی خانواده ی کرزی بدون دست داشتن در قاچاق مواد مخدر امکان ندارد. زمانیکه من در کویته ی پاکستان مهاجر بودم خانواده ی کرزی هم در آنجا زیست داشت و شخص کرزی یک شخص عادی بود نه چنان شخصتی که زمام مملکت رابدست گیرد. در مقابل خانه ی او یک رستورانت کوچکی بود که برای مشتریان خود از طریق ویدیو و ماهواره فیلم نمایش میداد و کرزی هم اوقات بیکاری خود را در همین رستورانت میگذارنید و با نوشیدن یک پیاله چای فیلم تماشا میکرد. منظورم این بود که او شخصیت مبتکر و سیاسی ای نبود که زمام امور را بدست گیرد. زمانیکه امریکایی ها اقدام به تغییر رژیم طالبان نمودند یک و یکدم نام کرزی زبانزد رسانه ها شد همین بود که امریکایی ها از او شخصیت سیاسی و افسانه ای ساختند، رقیب او قوماندان عبدالحق را که کاندید این مقام از جانب انگلیس ها بود به قتل رساندند و راه را برای کرزی هموار ساختند و بعد از تکیه زدن بر اریکه ی قدرت به چور و تاراج و اشتغال به به قاچاق پرداختند و پست های کلیدی و پر درامد را میان اقارب خود تقسیم نمود که از جمله همین احمد ولی کرزی میباشد که در همین مدت اندک به یک سرمایه دار بزرگ تبدیل شد، اگر چنین نیست پس چرادولت کرزی درین مدت در محو کشت مواد مخدر صادقانه کار نکرد بلکه هر سال از سال قبل فیصدی کشت و قاچاق مواد مخدر افزایش میابد. و همچنان بخاطر برداشتن موانع از مقابل خود به قتل یک تعداد افراد نیز پرداخت، از جمله حادثه ی بغلان که است که یک تعداد تاجران جهت اجاره گرفتن فابریکه سمنت غوری و فابریکه قند بغلان به آنجا رفته بودند تمام شان را در یک انفجار از سر راه خود برداشت. که برای به دادگاه کشاندن احمد ولی کرزی همین حادثه هم میتواند کافی باشد.

 • انشاءالله يک روز بخير مردم افغانستان و دنيا اين را هم باخبر خواهند شد که امير المومنين ديروز کرزی امروز است.

جستجو در کابل پرس