در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > داکتر بشردوست به امريکا نمی رود!

داکتر بشردوست به امريکا نمی رود!

همیشه تقریبا امیر ، پادشاه و رئیس جمهور این کشور از خارج تعیین و تحمیل شده است. من با هدایت خداوند(ج) و حمایت مردم افغانستان اراده آهنین دارم که به این سنت سیاسی شوم خاتمه داده شود
دوشنبه 27 آپریل 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

نام خداوند(ج) وبه یاد شهدا

قرار بود که روز جمعه مورخ1388 /2/4 مطابق 24-04-2009 میلادی به ساعت 3 بجه بعد از ظهر من کابل را به سوی امریکا برای شرکت در یک کنفرانس ترک کنم اما بعد از روز ها فکر و مشوره با افراد گم نام اما دلسوز ، عالم و پاک این کشور بالاخره تصمیم من بر این شد که در این شرایط حساس و خاص انتخابات ریاست جمهوری از این سفر منصرف شوم.

به دلایل مختلف و منجمله :

1- همیشه تقریبأ امیر ، پادشاه و رئیس جمهور این کشور از خارج تعیین و تحمیل شده است من با هدایت خداوند(ج) و حمایت مردم افغانستان اراده آهنین دارم که به این سنت سیاسی شوم خاتمه داده شود.

2- در مجموع دولتمردان ، سیاستمداران و رهبران این کشور متأسفانه همیشه قبله سیاسی شان کشور های خارجی بوده است من نمیخواهم که یک سر سوزن و یک ثانیه مردم مار گزیده افغانستان فکر کند که بشردوست هم حلقه غلامی خارج را به گردن دارد.

با احترام

داکتر بشردوست

نامزد مستقل ریاست جمهوری

صدها تن نامه ی سرگشاده به باراک اوباما را امضا کرده اند!

در حالی که طالبان نکتايی پوش مانند اشرف غنی احمدزی، زلمی خليل زاد و انورالحق احدی به جولان پرداخته اند، امضا کنندگان نامه ی سرگشاده به باراک اوباما تاکيد کرده اند که داکتر رمضان بشردوست انتخاب مردم افغانستان است

چهار شنبه 18 مارس 2009

کابل پرس: صدها تن به شمول نويسندگان و روزنامه نگاران ضمن تاکيد بر حمايتشان از داکتر رمضان بشردوست با امضای نامه ی سرگشاده ی مردم افغانستان به رييس جمهور آمريکا، ، از وی خواستند که دست از حمايت بنيادگرايان، قاچاقچيان مواد مخدر، طالبان نکتايی پوش و فاسدانی که خود در ساختن دولت فاسد و ظالم حامد کرزی دست داشته اند و اکنون در رقابت های رياست جمهوری به دروغ های انتخاباتی روی آورده اند و خود را منتقد دولت حامد کرزی معرفی می کنند، برداشته و در دام آنان نيافتد.

در حالی که طالبان نکتايی پوش مانند اشرف غنی احمدزی، زلمی خليل زاد و انورالحق احدی با برپايی محافل و مجالس مختلف با متهمان نقض حقوق بشر، آدمکشان طالب، جنگ سالاران، قاچاقچيان مواد مخدر و دزدان دارايی های همگانی به جولان پرداخته اند، امضا کنندگان نامه ی سرگشاده به باراک اوباما تاکيد کرده اند که داکتر رمضان بشردوست پايگاه مردمی لازم را داشته، از علم، شناخت و دلسوزی لازم برخوردار است و می تواند ضمن آوردن تغييرات مثبت و اساسی، برای برچيدن بنيادگرایی، طالبانيزم و طالبانی که عليه منافع مردم دست به انتحار و خشونت می زنند و طالبان نکتایی پوش که حاميان معنوی آنان هستند، سایر جنگ سالاران و ناقضان حقوق بشر، قاچاقچيان مواد مخدر ، سیاستمداران فاسد و دزدان دارايی های مردم اقدام کند.

امضا کنندگان تاکيد دارند که تغييرات مثبت و گسترده، امنيت، آبادی و آزادی حق ما مردم افغانستان است.


برای امضای اين نامه اينجا را کليک کنيد


نامه سرگشاده مردم افغانستان به باراک اوباما درباره ی انتخابات رياست جمهوری افغانستان!

تغييرات مثبت و گسترده، امنيت، آبادی و آزادی حق ما مردم افغانستان است

ما مردم افغانستان، با شناخت از داکتر رمضان بشردوست و با توجه به کارنامه ی او، او را بهترین انتخاب برای رياست جمهوری افغانستان می دانيم. او پايگاه مردمی لازم را داشته، از علم، شناخت و دلسوزی لازم برخوردار است و می تواند ضمن آوردن تغييرات مثبت و اساسی، برای برچيدن بنيادگرایی، طالبانيزم و طالبانی که عليه منافع مردم دست به انتحار و خشونت می زنند و طالبان نکتایی پوش که حاميان معنوی آنان هستند، سایر جنگ سالاران و ناقضان حقوق بشر، قاچاقچيان مواد مخدر ، سیاستمداران فاسد و دزدان دارايی های مردم اقدام کند.

ما در اين نامه به آقای باراک اوباما و اعضای دولت وی توصیه می کنیم که در دام بنيادگرايان، قاچاقچيان مواد مخدر، طالبان نکتايی پوش و فاسدانی که خود در ساختن دولت فاسد و ظالم حامد کرزی دست داشته اند و اکنون در رقابت های رياست جمهوری به دروغ های انتخاباتی روی آورده اند و خود را منتقد دولت حامد کرزی معرفی می کنند، نيفتاده و فقط برای برگزاری سالم انتخابات در افغانستان و تامین خواست و اراده ی مردمی کوشش کنند.

تغييرات مثبت و گسترده، امنيت، آبادی و آزادی حق ما مردم افغانستان است.

برای امضای اين نامه اينجا را کليک کنيد


نکات مهم:

1: مردم افغانستان در نقاط مختلف جهان می توانند اين نامه را امضا کنند.

2: بهتر است نام و مشخصات خود را به انگليسی بنويسید.

3: اين نامه پس از امضا بصورت خودکار به آدرس ايميل کاخ سفید، وزارت امور خارجه و وزارت دفاع آمريکا و سفارت اين کشور در کابل، جمعی از وکلای پارلمان آمريکا، سفارت انگلستان در کابل و برخی از نهادهای بين المللی فرستاده خواهد شد.

برای امضای اين نامه اينجا را کليک کنيد

اضافه کردن اين تصاوير در وب سایت و يا
وبلاگ


لطفا اين تصاوير را در وب سایت و يا
وبلاگ خود قرار دهيد و به اين صفحه لينک دهيد!

 


 

 

 

 

 

 

 

 


واژه های کلیدی
انتخابات در افغانستان

جستجو در کابل پرس