IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > مقاله نويسى به اسم مستعار

مقاله نويسى به اسم مستعار

نويسنده، بزدل، جبون و فاقد جرات اخلاقى خواهد بود و از سبب ترس و خوفى كه دارد اسم و هويت اصلى خود را پنهان ميكند و به اسم مستعار مينويسد.
حبيب الرحمن الفت
دوشنبه 11 اكتبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

طوريكه ملاحظه ميگردد عدۀ از نويسندگان محترم، در سايت هاى انترنت و مخصوصاً در سايت كابل پرس كه سانسور و كنترول وجود ندارد، مضامين و مقالات شانرا به اسماى مستعار مينويسند و بدون اينكه آداب نويسندگى و عفت كلام را مراعات نمايند، با الفاظ ركيك كه از اخلاق انسانى و افغانى دور ميباشد نويسندگان و حتى شخصيت هاى بزرگ افغانى را توهين، تحقير و دشنام ميدهند.

چون فعلاً به شمول افغانستان در همه كشور ها، آزادى مطبوعات و آزادى بيان وجود دارد و در هيچ كشورى از سبب اظهار عقيده، كسى مورد تعقيب قرار نميگيرد و جزا نمى بيند، بناً به اسم مستعار هيچ ضرورتى وجود ندارد. با آن هم اگر يك نويسنده در شرايط امروزى از اسم مستعار استفاده نمايد شايد سبب و علت آن يكى از عوامل ذيل باشد:

۱: نويسنده، بزدل، جبون و فاقد جرات اخلاقى خواهد بود و از سبب ترس و خوفى كه دارد اسم و هويت اصلى خود را پنهان ميكند و به اسم مستعار مينويسد.

۲: نويسنده حتماً به اندازۀ بد نام و فاسد است كه خودش هم از نام و هويت اصلى خود ننگ و عار دارد، بناً اسم و هويت اصلى خود را ذكر نمى كند و به اسم مستعار مينويسد.

۳: نويسنده منافق و اجير است. هر روز به نام هاى مختلف ظاهر ميشود و در بين اشخاص، اقوام، و گروپ هاى اجتماعى به نفع بادلران خارجى اش تفرقه و نفاق مى اندازد.

۴: نويسنده به مرض عقلى و روانى مبتلا است بناً با اسم مستعار، نقاب سگ را بر روى خود ميكشد و بر هر رهگذر حمله ميكند.

۵: نويسنده فاقد قدرت قلمى و اخلاق انسانى است و چون از عقيده و نظر خود دفاع كرده نمى تواند، نا چار از اسم مستعار استفاده و به قسم شخص غير مسؤل عمل ميكند.

عوامل زياد ديگرى هم وجود دارد كه سبب نوشتن به اسم مستعار ميگردد اما طوريكه ديده ميشود تمام اين عوامل، منفى بوده وضعف و ناتوانى نويسنده را ثابت ميكند و در شرايط امروز هيچ دليل معقول، منطقى و مثبت براى استفاده از اسم مستعار وجود ندارد.

چون استفاده از اسم مستعار، شخصيت نويسنده را زير سوال ميبرد، اعتبار و شهرت سايت نشر كننده را از بين ميبرد و افكار خوانندگان را هم مغشوش ميسازد، بناً به خير همه خواهد بود كه اولاً خود نويسندگان محترم از اسم مستعار استفاده نكنند، و اگر باز هم از اسم مستعار استفاده كردند، سايت هاى محترم انترنت از نشر مضامين اشخاص مجهول الهويه كه به اسم مستعار و مملو از كلمات غير اخلاقى ميباشد اجتناب نمايند. و اگر باز هم مضمون و مقالۀ اشخاص مجهول الهويۀ غير مسؤل در سايتها نشر ميشود خوانند گان محترم وقت گرانبهاى خود را در خواندن آن صرف نكنند و مخصوصاً جواب اين ابلهان را ننويسند و به اصطلاح، خود را با سگان پاچه گير در يك جوال نيندازند. نظر به همين پرنسيب، اگر نويسندۀ مجهول الهويه با اسم مستعار در هر سايتى كه باشد در مورد اينجاب چيزى بنويسند و مرا توهين نمايند و حتى دشنام بدهند، من در مقابل آنها يك حرفى هم نخواهم نوشت و به اين جملۀ قرآنى : ((وَ اِذا خَاطبَهُمُ الجاهلون قالوا سلاماً)) كه جواب اول و آخر من در مقابل آنها خواهد بوداكتفا خواهم كرد.

با احترام حبيب الفت

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • اقای الفت, مقاله شما را خواندم و امیدوار هستم که دوستان شما هریک اقایان تنویر, تریدر ولی وغیره خودرا کاملا معرفی نمایند وهمچنان امیدوار هستم که اقای سمسور خان افغان که ما البته هویت وی و خانواده وی را کاملا شناخته ایم ولی ایشان علی الرغم زندگی در ارگ این شهامت را نداشته اند که خود را معرفی کنند نیز خود را معرفی کنند تا این سوال که سمسور خان کی است حل گردد.

  اگر کسی علاقمند دیدار من باشد لطفا برایم بگوید تا یک جای را برای دیدار ایشان تعین کنیم زیرا چند وقت میشود که از مهارت مشت هایم استفاده نکرده ام. شما اگر تحمل شنیدن انتقاد را ندارید پس لطفا در همان طبیله خانه پورتال اوغان جرمن تشریف داشته باشید واینجا سر نزنید زیرا حس قبیلوی شما به شما این اجازه را نمیدهد که انتقاد شنو باشید. اگر تحمل شنیدن فحش ودشنام را ندارید پس به دیگران دشنام ندهید و چرندیات نوشته نکنید. بسیار خوشحال شدم که شما دیگر تحمل چتیات نویسی وشنیدن جواب های انرا ندارید

  اگر چیزی امرو خذمت باشد بفرماید

 • ba salam ba hama

  az nazare man moheem een ast ke chi menawesad na een ke ki menawesad

  ok

 • اقاى كلفت قوانين فاشيستى افغانملتى خودرا در سايت ازاد و ازاد منش كابل برس ميخواهد بياده كند.
  كدام شخصيت هاى بزرك افغانى؟
  درسايت هاى قبيله برستان هيروين ديونه اصلا به شخصيت ها و قهرمانان و مدافعين واقعى وطن توهين و تحقير صورت ميكيرد ,انجا ديده شما كور اوفتاده است.
  سايت كابل برس يك سايت ازاد است تنها بر بيننده ترين سايت افغانى است. تو سط يك شاعر و نو يسنده افغان كامران مير هزار رهبرى ميشود كه يك شخص با شهامت عالى است. ان جبون است كه به ديكران جبون خطاب ميكند.
  با دل خونين لب خندان بيار اندر خروش
  نى كرت زخمى رسد ايي جو جنك اندر خروش
  تو اقاى كلفت از تار تنبور كرده هم باريك مغز بوده يي.توان شنيدن حرف ديكران را ندارى به طرف كابل برس دور مخور.
  كابل برس اينه است كه هركه بيند درو حقيقت خويش.

 • آقای محترم الفت

  طوریکه قبلا ً خدمت دوستان عرض کردم پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان از همه بیشتر آرزو دارند که جو نفاق و بدبینی را بین ما افغانها با استفاده از چند شخص که شما بدرستی آنها را مبتلا به امراض عقلی و عصبی تشخیص کرده اید ، چاق تر کنند.

  من همچنان از ثریا بها در پیام قبلی خود ذکر کردم که مبتلا به تکلیف شدید روانی است و این حالا نه بلکه با هر پرچمی که ضد و یا دوست او است صحبت کنید برایتان میگوید که او از گذشته خیلی دور در بین پرچمی ها مشهور به دیوانه بوده است.

  این همان خانمی است که آی اس آی چتلستان برای او دستور نوشتن کتابی را بر علیه داکتر نجیب صادر کرده بود تا شرایط مسافرت او را به غرب فراهم کنند.

  او که از شوهر و دوستان سابق طرد شده و نفرت شده است چنان در مقابل پشتونها نفرت دارد که آرزو دارد طفل ، زن و مرد پشتون همه نابود شوند( خدا نکند).

  آی اس آی پنجابی های کثیف و بوینا از دیگر اشخاص نه بلکه از همین مبتلایان به امراض عقلی و عصبی با داشتن نفرت حیوانی در مقابل پشتونها و یا غیر پشتونها استفاده میکنند.

  شما فقط پیامهای خان، گوربز ، مزاری ، روشن، سهراب ...... دریا دلی و غیره مستعار نویسان را که بدون شک همان یکنفر اند بخوانید و خواهید در یافت که هیچ فرقی بین نفرت ثریا بها و نفرت اینها در مقابل پشتونها دیده نمیشود.

  در این سایت نه من بلکه چندین نفر مزاری را در آغاز مریضی خطاب میکردند چون او در یکی دو پیام خود همان آروزی را کرده بود که اشخاصی مانند ثریا بها میکنند و گفته بود که همه روشنفکر و تحصیل کرده پشتون باید از بین بروند.

  شما مطمئن باشید که این تخم حرام بدون حمایت آی اس آی چتلستان و بدون دساتیر آنها به حیث قاتلان اطفال و بینگناهان افغان هزگز نمیتوانند سایت براه بیندازند و زیر چندین نام 24 ساعت در سایت های افغانی بر ضد پشتونها ها مقاله بنویسند.

  • آقای تنویر ، بانو ثریا بها از بانوان دانشور و فرهیخته کشور است که احترام و ارجگذاری به ایشان عقل سلیم و وجدان پاک میخواهد. ایشان در هیچ نوشته ای آرزوی نابودی هیچ انسانی از هیچ قومی را نکرده است. من هنوز نمیدانم که هدف شما ها از کلتور افغانی و شخصیت های افغانی چه است شما ها که همه بحث و استدلال تان بر روی غلط مشهور استوار است چگونه میتوانید دیگران را با استدلال نا درست خویش بر حق ندانید . واژۀ افغان ( پشتون) مخصوص یکی از اقوام افغانستان است اگر قرار باشد تمام باشنده گان افغانستان افغان باشد پس باید 300 ملیون مسلمان هندوستان را باید هندو خطاب کرد و یا ملیون تاجک ازبکستان را ازبک باید گفت و برعکس ازبک های تاجکستان را ، تاجک . باید یقین داشته باشید که این تلاش ها ره به جای نخواهد برد و نمیشود هویت یک قوم دیگر را با تغیر نام آنهم جبری از بین برد. حالا شما بدون اینکه با منطق و استدلال از موضع خود دفاع نماید میپردازید به تهمت بستن و دشنام و برعکس ازدیگران میخواهید اینکار را نکنند 

  • چوچه گک پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان

   تو باید از خاطر افغان و اینکه کی افغان است و کی نیست نباید تشویش کنی زیرا هیچکس ترا افغان نخواهد گفت چون تو یک پنجابی زاده هستی.

  • پنجابی و اوغان برای ما دو روی یک سکه اند اگر پنجابی در این ملک جنایت و غارت کرد با استفاده از اوغان کرد مگر چنین نبود. نمیدانم چرا تو از پنجابی و پاکستانی نفرت داری ، شاید هم بخاطری که از شما استفاده کرد و مزد آنرا برایتان نداده است من ازینکه از هرقومی باشم به آن میبالم ولی سخت رنج میبرم ازینکه نام قوم مرا تغیر دهند. واژه افغان به معنی ناله و غالمغال و شور است این نامی است که فارسی زبان ها به پشتون ها نظر به خصوصیات این قوم به آنها داده است و هیچ جای این واژه افتخار ندارد. حالا اگر این نام را دوست دارید آنرا برای خود نگهدارید .شما جز، چند توهین و دشنام چیزی دیگر در چانته ندارید و یا منطق و فهم شما همینقدر است که هرگاهی دلیل نداشتید بپردازید به فحش دادن و چرند گفتن و خاصیت قبیله و کوهنشینی خودرا اشکار سازید

  • تنویر

   چوچه گک پنجابی کثیف و بویناک چتلستان

   ha ha ha e ..e adam bechara mekhahad ke name panjabi ra az sare awghana pashtun ha pak konad lol lol azin khater hale Soraya Baha ra ra ke e adam leyaqat nam greftan o ra nadarad ham name khod ra manda lol lol ha ha hah bemir bachim .. in naam 100 sal namera az pahli nam pashtun ha zira ke hama mardom didan ke shuma dar khat hai awal tan panjabi ha ra aworda bodi wa degaran ba dahan tu wa padarat ba musht zadand . wa tapai sangi ba peshani tan .. ha ha ha lol ha ha h

  • تنویرک غول!

   باور کن که هر از حیث تو نزدیک تر و قریب تر به خویشان پنجابی ات هستی!

   غول تنویر اگر به مکه رود
   پس بیاید همان خر باشد
   سر از آخور بدر نکند
   چه کند؟ ارث از پدر باشد
   *****

  • پنجابی زاده کثیف

   اگر تو کثیف پنجابی زاده و لعنتی نمیبودی یکبار زیر نام مزاری بعداً گردیزی، خان، روشن .... ظاهر نمیشدی.

   تو لعنیتی بویناک و فروخته شده کثیف 24 ساعت مانند گرامافون ساخت پدر پنجابی ات چلان هستی و همان یک حرف را تکرار و تکرار میکنی.

   حالا باز همی قوله بکش

 • آقای حبیب رحمن الفت سلام!

  این را بدانید که شما همهء نویسنده گان را توهین کرده اید. مستعارنویسی دلایل دیگری هم دارد که شما ازآن واقف نیستید. چنان معلوم میشود که شما تازه به نویسنده گی رو آورده باشید. عوامل که یک نویسنده ویا شاعر مجبور به انتخاب یک نام مستعار میشود به هیچ صورتی با این چرندیات شما سازگاری ندارد.

جستجو در کابل پرس