در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > پرویز مشرف توپ را باز هم به زمین افغانستان پرتاب کرد

پرویز مشرف توپ را باز هم به زمین افغانستان پرتاب کرد

در حالی که دولت افغانستان کشورهای خارجی و بويژه پاکستان را به حمایت و تجهیز طالبان و تروريزم متهم می کنند اما پرويز مشرف رييس جمهور پيشین پاکستان، دوباره پشتون ها را متهم به حمایت از تروريزم و طالبان کرده است./ پرويز مشرف زمانی که رييس جمهور پاکستان بود، هميشه در بازی های سیاسی ميان کابل و اسلام آباد دست پيش داشت و بارها حامد کرزی و سایر مقامات افغانستان مغلوب اين بازی ها شده بودند.
سه شنبه 16 فبروری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پرویز مشرف توپ را باز هم به زمین افغانستان پرتاب کرد

پرويز مشرف می گويد وضعيت فعلی پاکستان نتيجه ی حمايت افغانستان از طالبان است. طالبان در افغانستان تجهيز می شوند. پول مواد مخدر افغانستان است که آنان را تامین می کند. يک سوم يا نيمی از کشور افغانستان تحت کنترل طالبان است.

جمعه 22 مه 2009

کابل پرس: پرويز مشرف رييس جمهور سابق پاکستان در تازه ترين گفتگوی خود افغانستان را متهم به حمايت از طالبان کرد، اتهامی که قبلا مقامات افغانستان متوجه پاکستان می کردند.

پرويز مشرف می گويد وضعيت فعلی پاکستان نتيجه ی حمايت افغانستان از طالبان است. طالبان در افغانستان تجهيز می شوند. پول مواد مخدر افغانستان است که آنان را تامین می کند. يک سوم يا نيمی از کشور افغانستان تحت کنترل طالبان است.

مشرف ضمن حمايت از ارتش و سازمان استخباراتی کشورش می گويد زمانی که طالبان در افغانستان متوقف شوند در پاکستان نيز متوقف می شوند.

پرويز مشرف زمانی که رييس جمهور پاکستان بود، هميشه در بازی های سیاسی ميان کابل و اسلام آباد دست پيش داشت و بارها حامد کرزی و سایر مقامات افغانستان مغلوب اين بازی ها شده بودند.

از سویی افغانستان نيز به واقع بزرگترين توليد کننده مواد مخدر جهان می باشد و آدمکشان طالب که در دامان پاکستان و با حمايت کشورهای عربی، انگلستان و آمريکا پرورش يافته اند، کنترل بخش های قابل توجهی از کشور را در جنوب و شرق بدست دارند. نفوذ طالبان تنها به اين مناطق محدود نيست و آنان در دولت افغانستان و نهادهای حکومتی و پارلمان افغانستان نيز جابجا شده اند. اين نفوذ بگونه ای ست که حامد کرزی ضمن خطاب "برادر عزيز ملاعمر" آرزو می کند طالبان سربازان وی باشند و ملای تاريک صبغت الله مجددی نيز آنان را "برادران طالب و القاعده ی ما" می خواند.

در خط آتش؛

جايگاه پاکستان در مبارزه با هراس افکنی

بخش هايی از کتاب جنجالی پرويز مشرف/ برگردان از سيد هارون يونسی

دو شنبه 10 مارس 2008


اسامه بن لادن و ملاعمر کجايند؟

نویسنده: پرویز مشرف/ مترجم: سيد هارون يونسی

سه شنبه 19 اوت 2008

پيام‌ها

 • خوب براى کابل پرس خبري خوبيست، مي توانيد باز عليه پشتونها و اهل تسنن بنويسيد، ولى اين بار مرچ ونمک شما خيلى کم بود، قبلاً از همچين خبرى زياد استفاده مى کرديد. نمي دانم چرا ديو زد شما را؟؟
  طالبان که سقوط کرد، شيعه ايزم پليد بر منطقه حاکم شد، نفع اش به شما رسيد، فعلا نيازى نيست، در باره اينکه طالبان از کى پول ميگرد، مطرح شود، به هر حال نفع اش به شما رسيد، اگر امريکا، يهود و ديگران با مقاصد شومى استعمارى نبودند، مطمينن طالبان و تروريزم هم به وجود نمى آمد ولى حالا که اينطور شده، کابل پرس والا آرام باشد، شما به فقه جعفرى خود خدمت کنيد، اهل تسنن به نام طالب و به نام مجددى جاسوس، به نام صياف دزد و ... از بين مي روند، شما خوش باشيد.
  ضمناً ليد خبر را بايد اينطور مي زدين که: پرويز مشرف توپ را باز هم به شيعيان و ايرانيان پاس داد...

  • کوردل بچیم واقعا که کوردل هستید. مفکوره تان وسطائی است. خدا گناه تان را ببخشد تا شما و هم اندیشان تان در صف ادمیت بیائین.

  • آغا کور دل، واقعآ که کور دل بودی و هستی. راستگوی کابل پرس را به شیعه و سنی و غیره و غیره چه. این مسئله که پشتون و هزاره و شیعه و سنی نمی شناسد. نکند که تو هم شیر آی اس آی و پاکستان را خورده باشی. اگر چنین است، جای تو نیز در کنار مجددی و سیاف و ربانی و غیره وغیره گرگان و سگان مادر کش و بی ناموس است. بس است دیگر این اتهام های ناجوانمردانه و غیره. اگر مقاله در رد مطالب کابل پرس داری، جرات کن و آنرا با دلایل و شواهد محکم پیش کن تا مردم خود قضاوت کنند که تو راست می گویی یا کابل پرس و شماری از نویسندگان اش. البته من در همه موارد با کابل پرس موافق نیستم، اما در رابطه با مشرف و گفته هایش و سگان و گرگان افغانی پاکستان (بشمول همین کرزی خان دو رو و مکار) با کابل پرس کاملا موافق ام.

   همچنان می خواهم تبصره ای کوتاه داشته باشم در رابطه با کرزی و قربانیان معصوم بالابلوک. تنها به کرزی خاین باید گفت که اگر بفرض میرویس خودت زیر بم بادارانت تکه تکه می شد، آیا با فرستادن خانم محترمت به زیارت حج و غیره غیره می توانستی میرویس را دوباره برایش زنده سازی. این حج که هم چه خیانت های نکرده است که به حق مردم بیچاره و بیخبر از دنیا. فکر می کنند که با حج رفتن همه چیز سر براه می شود. نه کرزی آغا، باید قیمت خون مردم ما را تو و بادارانت و چاکران وطنی ات روزی پس دهید. البته نه با حج رفتن مردم بلکه با به چوبه دار رفتن خویش. شما جز خیانت، خباثت، جنایت و نوکری و بی غیرتی چیزی دیگر در چنته ندارید. شما خاین هستید و مردم ما را چنان بیچاره و نگون بخت ساخته اید که در هیچ گوشه ی دنیا روزی را با آرامی و سرفرازی بسر کرده نمی توانند. کرزی آغا برو از گوشه و کنار دنیا خبر بگیر که مهاجر افغان غیر قانونی (که از جهنم تو فرار کرده اند) چه حال دارند. برو وضع کودکان افغان را در فاضلاب های شهر روم و غیره در ایتالیا ببین. ببین که جوانان افغان با چه فجایع و غیره در یونان و غیره کشور ها روبرو می شوند. و شما وطن فروشان و بی ناموس ها با دالر و زر و زور بازی می کنید و بی غیرتی را نیز از خود کرده اید. شما جرات بپا خاستن علیه تجاوز و باداران را ندارید، اما بیاد داشته باشید که جای شما در تاریخ در کنار شاه شجاع، ببرک، و غیره نوکران اجنبی است. ای کاش قهر و غضب مردم روزی شما را به جهنم بفرستد تا مردم شاهد خوشبختی و ترقی شوند. مرگ به تمام شما خاینان غربی، نکتایی پوش و طالب و جهادی و پاکستانی و ایرانی و غیره. مرگ به رنگین سپنتا که ناشیانه اکت و ادای فیلسوف ها را می کند اما خبر ندارد که با شرکت در دولت کرزی چیز بیش از یک طالب و جهادی نیست. کجا روشنفکران متعهد و مردم دوست و اقع بین غربی و کجا رنگین ها و بی سوادی و حماقت شان. به امیدی پیروزی مردم علیه تمام خاینان و جانیان، بومی و غیره بومی هردو یش.

  • در مقابل اين دجالان سياست چه ميشود گفت .... جز اينكه فريادزد خدالعنت كندآ نانيراكه كه اين موجود خبيث وننگنين بنام طالب را در ين كره خاكي بنام زمين بوجود آوردند خدا لعنت كند مشرف بي شرف و خانم بي نظير بوتو و وهمه گردانندگان آي اس آي را اگر راستش را بخواهيد وجود اين غده هاي سرطاني باعث شرمندگي اين كره خاكي بنام زمين در برابر كرات وسيارات ديگر منظومه شمسي گرديده است چه رسد به جامعه انساني وآدمي ....و السلام مولوي حقگو

  • to ke rasti kor dil hasti ok

  • خوب سوال این جا است که برادران پشتون و اهل تسنن مقدس از امدن و رفتن روسها هم خوشحال نبودند ایا اقای کرزی فعلی شیعه پلید است که با غربی ها ساخت و باخت دارد...

   چرا مشکلات را بعوض هذیان گویی در اعمال و عقیده خود کاوش نمی کنیم...

  • تو دیگه کدام احمق استی؟ مه هم یک سنی مذهب اما ای چی ربطی به مذهب داشت؟ واقعیت ای است که پاکستانی به سنی و شیعه ات رحم نکده او کور دل...

  • par ois az dasti baitolah mahsod jan ba sala mat borede alan fot bal ba zi mi kone alan de ge gol khor dani kho di shan ast ba yad az dasti taliban der za mi ni kho dash gol bo kho re mo sharaf bi shin sari jat jaghor

  • با عرض سلام خدمت دوستان ! من باید بگویم که این آقای کوردل کور کورانه نظر میدهد شاید شما افغان نباشید. و همینطور که از نام شما معلوم است میگه که چیزی که عیانست چه حاجت به بیانست.
   کوردل را چه به نظر دادن

  • کوردل=نه شیعه، نه سنی=وهابی=نوکرغرب و اسرائیل=شیطانزاده=برادرمشرف=بیشرف=بسیار پلید و پست

  • گپ های مشرف وحميدگل وديگررهبران پاکستان ماننداين است که دختری يابهترگفته شوديک زن فاحشه ازمردنامحرمی طفلی بدنيا أورده باشدواين طفل رادرپشت خانه حريف پدرش بگذاردوقتی مردم اين طفل راديدندتبليغات پخش کندکه زن اين خانواده طفل خودرابدورانداخته است امروزدنياميگويدکه مرکزوقرارگاه ومخفيگاه طالبان پاکستان ومشرف وحميدگل و--- ميگويندافغانستان خوب أنهاحق دارندازمنافع وأبروی خود دفاع کنندولی ديگرافتاب رانميتوان بادوانگشت پنهان کرداگرطالبان درافغانستان انديا ازافغانستان ميأيندپس مردم سوات چرا دربدرشدند
   کوردل خان قندهاری ديگرگذشته است وقت باداری ای پالچ هيروئين فرو تاچی وقت ميتوانی باشی مداری توطالب وجاسوس وتاجروزارع ترياک نه ازخالق ترسی ونه ازمخلوق شرمداری تاکی نفاق افگنی ودورغ بافی وفتنه انگيزی وافتراء کنی ناموست راگاهی درأغوش بوش فگنی وگاهی دربسترزرداری شرمت بادای کوردل خرزی همه مشکلات کشورم ازتوست جاری

  • این شیعیان کثیف افغانستان را پلید ساخته اند. به امید نابودی هزاره و شیعه در افغانستان

  • راستی که نام با نوشته ات خیلی صدق می کند

  • ميرهزارلالاکجاستی هرقدرقدبلندک ميکنيم دست مان بسويت نمی رسدمن يک مقاله راچندين باربخاطرنشربأدرس تويعنی سردبيرايميل کردم ولی نشرنکرديدشايدهم نرسيده باشدوحساب أگاهی انتشارشماراهيچ نفهميدم جرا اين قدرمشکل تراشی ميکنيدبايدطوری سهولت فراهم شودکه هرکسی بتواندمضامين خودرامانندنظراتش درموردمقالات کابل پرس بفرستداگرتراژيدی مديريت در--- رسيده باشدلطفانشرش کنيدموفق باشيد

  • هزاره ستیز=بنیامین ناتانیاهو=هتلر=شارون=موسولینی=ستالین=بوش=بلر=برون=ابلیس=خبیث=بسیارکثیف=نطفه حرام=...

  • به فکر من این خبر را هیچ پیوندی نیست با اهل تسنن و اهل تشیعه. بناً نظر شما به مشابه نظر یک کور مغز نیز است. فکر میکنم که شما نه تنها یک کور دل هستید بلکه یک کور مغز و کودن نیز هستید و یا اینکه مزدوری تان با پاکستان شما را وادار به کور دلی ساخته است. امید است بنا بر دیوانگی که عاید حال شما گردیده است به یکی از شفاخانه های صحت روانی جهت تداوی خویش مراجعه نماید.

  • همانطوری که خودت اعتراف کرده و اسم خود را کوردل گذاشته ای واقعا که کوردل و بی شرف و کثیفی ! ننگ و ناموس نداری و آمده تمام کینه و کثافات خود را در اینجا می نویسی. نوشته ات بوی تعفن می دهد و افکارت بوی بی ناموسی و چتل دانی.

 • به به اقای کوردل خودت ام اعتراف میکنی کوردل هستم تو واقعا کوردل هستی خداوند شما را عنایت بفماید .

 • salam kor dil aziz nokana bari site rawa kar mekoni hama mardom mefaman ki kodam site waqiyat ra menawisan

 • برويز مشرف هنوز خواب ميبيند او فكر ميكند كه هنوز هم ميتواند كه جامعه جهانى را فريب بدهد.طالبان والقاعده تا امروز از طرف دستكاه جاسوسى باكستان تحت بوشش قرار دارد.و بن لادن توسط همين كروه محافظه ميشود.مشرف تا جند سال قبل از موجوديت طالبان در خاك باكستا انكار ميكرد .در هاليكه باكستان را اين مرد خاين و شركايش به مركز تروريزم جهانى تبديل كردند.امروز كشور با كستان به صفت منفورترين كشور در جهان شمرده ميشود.ازين كشور ترور ,جعل,جهل ومواد مخدر, قاجاق انسان, اعضاى بدن انسان ,به جها ن و به خصوص به كشور هاى همسايه صادر ميكردد.بشتونهاى باكستانى كه طوق اسارت را به كردن انداخته اند و يا از ازادى و ازاد زندكى كردن هيج هم نشنيده اند انها در زير باى بنجابى ها عادت كرده اند .اكر انها صلاحيت خودرا ميداشتند امروز جايش بود كه اعلان استقلال ميكردند .براى خود دولتى بنام بشتونستان و يا وحشتستان ميساختند.اخر بردهكى هم حد واندازه دارد. باكستان توسط همين وحشيان زن فروش وطن ما تباه و برباد كرد .بايد يك مرز بين بشتونهاى باكستان و اقوام بشتون تبار وطن ما باشد.فعلا حساب معلوم نيست.دولتهاى فاشيستى قبيلوى بار ها از بشتونهاى باكستان بخاطر كشتار و قتل عامها ازان وحشيان استفاده كرده و وبراى انها هميشه غرامت برداخته است .تا امروز اولاده ان فاشيستان بكستانى كه نادر غدار را اورده بودند ازين كشور بول در يافت ميكردند.انها براى خاندان نادرى مارهاى ضحاك شده بودند.خلاصه همه سروت فغانستان همين طريق برباد ميرفت.بدين لحاظ طالبان باكستانى هستند و از جانب دستكاه استخباراتى باكستان و القايده بو جود امده و رهبرى ميشوند.يك كتله وحشى مزدور ميباشند و اسلاميكه انها به زعم خود ساخته اند فاشيزمى بيش نيست.كه از طرف خربولهاى عربى وهابى و هابى ها عربستان سعودى حمايت و اكمال ميشوند.

 • سلام به همه ! آقای كور دل خان نه تنها كور دل ، بلكه كور مغز هم استند .

  • Aey kash font Farsi medashtam ta joab en najoan mardan wa lakke nangin sarzamainam ra medadam.

  • حالی شوما مردوم چیرا وارخطا استین . توپ ده پیش ماست و گول کیپر که طالیبا باشه ده پیشی اونا حالی دیگه پاس پاسک بکونین و گول بزنین . پاس بتین و شخصی نبرین ای قوم توپ دنده ! اوباما نفری شوده احتیاط بکونین که فولتانه نگیره . سیل بینم که از چل کشور جهان آمدگیست . مه میگوم ای توپ و تانگه بجای فیر شوت کونین دیگه نمانین که گول کیپر شان از گول برایه تا توپ ده درون گولیش ندرایه . بامان خدا توپ بازای قندول مه .

  • سلام بر فرشتگان چون حضرت آيت الله العظمى محسني دام شره، و آيت الله احمدى نژاد دام شره، اى خنازيرى که حق ستيز هستيد، اين را قبول کنيد که ايرانيان مثل عراق در افغانستان نيز مي خواهند توسط برادران اهل تشيع ما، به اهداف خودشان برسند، همين تجربه مشرف يک چانسى براى ايران نيز بود، من اسناد موثق را ديده ام که ايرانيان مي خواهند هرات را افغانستان جدا کنند، دهها تلويزيون را عليه اهل تسنن در افغانستان سپانسر مي کنند، علناً در امور داخلى افغانستان دخالت مى کنند، شما بگوييد که به اين خنازير باز اجازه بدهيم که تجربه هاى تلخ عراق، لبنان و حتى فلسطين را در افغانستان عملى کنند؟. اى کوردلان! قبول کنيد که اهل تسنن را در سراسر جهان تخريب مي کنيد، و اين همه منتهى ميشود به حوزه قم که همانا براى سياست خارجى ايران ساخته شده نه براى شيعيه ايزم جهانى.
   يک دوست گفته بود که شايد افغان نباشم، فعلاً هم الحمدالله به عنوان رييس يکى از رياست هاى يک وزارت کشور عزيز خود هستم، و سالها در جبهه هاى مقدس شمال کشور تحت فرماندهى شير پنجشير جهاد کرده ام. ولى اين را قبول نمى کنم که کسى به محقق، محسنى، خليلى و چند تا ايرانيگکهاى بى شعور مجاهد بگويد.
   بلى خاحظ تان

  • باید به یاد داشته باشی کوردل وهابی که سوراخ دعا را گم کرده ای و خودت نیز معصوم و بیگناه نیستی... حرامزاده هائ مانند شما در کابل فاجعه هائ بیشماری را آفرید و همان نان و پول ایران بود که بر علاوه ی کمک ها فرانسه و سایر کشور های غربی و حتی اسرائیل ... شما را دست برتر داده بود... شما پاپی گک ها نیز بخشی از نقشه خاور میانه بزرگ هستید.

   شما وهابی ها آنقدر احمق هستید که نمیدانید این نقشه از جانب پدر تان یعنی امریکا طراحی شده و دهن کثیف تانرا همیشه برای هرزه گویی و کثافت پرانی علیه تشیع باز نموده و جهان را از کثافت پُر میکنید.

   به اصطلاح جهاد شما کثافت ها بخشی از همین نقشه خاور میانه بزرگ بود که شما کودن ها تا بحال ندانسته اید... توسط شما ارازل و اوباش شوروی را شکست دادند و حالا توسط خودتان کشور های مسلمین را تجزیه و تصرف میکنند... شما بسیار بی شعور تشریف دارید.

   در هر پُست دولتی که هستی بازهم بوی گند و کثافتت تمام دنیا را آلوده ساخته... مانند تو الاغ های بسیاری بر سر چوکی های قدرت در کابل داریم که در رکاب امریکا و پدرش شمشیر میزنند. ثبوت و مدرکش نیز پیشرفت های هشت ساله ی حکومت شر و فساد شما به رهبرئ کرزی است که به زور بی 52 امریکاییها، صاحب این پالان شده اید.

   مرده باد فاشیزم و راسیزم مذهبی، قومی و زبانی و نابود باد شیطان با لشکر منافقین!

  • کوردل, اسمی که با افکار کثیفت همسویی دارد. من تعجب می کنم که چطور در فرن 21 مثل تو لاشخور های پیدا می شوند, چطور ممکن هست مرکب های مثل تو هنوز که هنوزه در قرن 21 وجود دارد. آیا این حیرت آور نیست برای جهانیان متمدن؟ در عصر تکنولوژی دانشمندان دنبال راهی برای رفتن به سیاره های دیگه ای می جوید غافل از اینکه هنوز گراز های وحشی مثل تو به زمین پاک کثافات می پاشد. خوب بود که دانشمندان مغز خر را در کله تان قرار میداد تا حداقل برای باربری و هیزوم کشی به بشریت کمک می کردید!..... باش تا صبح دولتت بدمد!

 • میگن بیگیرش که نگیرد پرویز بیشرف چی میگه خوب لوده گری کو بیشرف جان چتل !!!

  مسعود !

 • مشرف از یک جقیقت وحشتناک که از بمب اتومیک هندوستان نیز زیادتر خراب کن است برای پاکستان حرف زده است . و این پلان " مقتدر ساختن " پشتون به نام طالب " حتی قبل از زمانی که سی آی ای عثامه را به افغانستان برای کمک مجاهدین بفرستد طرح شده بود و امروز در مرحله و یا ستیژ دوم یعنی بعد از تباهی روس با کمک مخفیانه دولت امریکایی کرزی تباهی پاکستان میباشد . شاید خبر باشید که بعد از لانگلی ورجنیا بزرگترین استیشن سی آی ای در افغانستان ساخته میشود و این پروژه خاصتاء برای ازبین بردن پاکستان و ایران از درون است . در عین زمان اردوی پاکستان دارای دو صدو پنجاه هزار نفر عمله پشتون از پاین رتبه تا جنرال پنج ستاره میباشد . و بعد از عقب کشیدن عسکر پاکستان از منطقه وزیر در سال گذشته بدون اینکه عملی انجام داده باشند , حرف برین بود که رهبران عسکری پاکستان نمیخواستند بدبینی را در دل پشتون های اردوی پاکستان ایجاد نمایند , تا اینکه طالب تا نزدیک اسلام اباد یعد از قومانده کرزی در عصرانه که مبنی بر انفجار بمبی که در سفارت هندوستان در کابل توسط آی اس آی منفجر شده بود , داده بود . پشتون ها به خاطر بی سواد بودن سیاسی مورد توجه فوق العاده پنتاگون در اخر حکومت داود خان قرار گرفته بودند . و فعال ترین و کسی که میتواند هم از سی آی ای بخورد و هم از افغانستان در حال حاضر همین کرزی است , که اگر مسولیت و موقعیت سیاسی خود و افغانستان را درست درک کند نه تنها میتواند افغانستان را توسط طالبان نجات بدهد بلکه درسی به پاکستان نیزداده کشور پاکستان را به مردم پاکستان از دست دذدانی چون زرداری و اشراری چون حمید گل امانتاء بر خواهد گشتاند .

  • اینکه در وندستان چی میگزرد از دست خودشان است چیزی که کشت کنی درو میکنی خود پرویز مشرف بی شرف طالبان را تربیه کرد و حال میگوید که طالبان از افغانستان بطرف وندستان میایند اقای بیشرف باید بداند که حکومت شرانداز وندستان بزودی پارچه پارچه خواهد شد . اقای بیشرف وندستان . این کشور ما گشته در نزد تو قورت ... از دور تو کورموش چی در خیزک چستی .. انشآ اله در سال 20025برادران وندستان بین افغانستان و هندوستان تقسیم میشود بیاد داشته باشید

  • طالبان را مشرف تربیه نکرده است . ضیاالحق ریس جمهور اسبق اسبق پاکستان که در راه برگشت از بازدید مانور تانک های ( ابرم ) امریکایی از پندی به کراچی میخواست بیاید توسط RPG 75 زده شد و طیاره سی 130 عسکری که حامل او بود به قطعات متعددی تقسیم گردید , از بدن ظیاالحق فقط توانستند سرش را بیابند . این شخص و لیفتنت چشتی توسط کودتای ذالفقار علی بهتو را از قدرت برکنار ساخته اعدام نمودند و در جنگ های داخلی کراچی به مقابل کارت سیاسی سازمان استخباراتی هندوستانی ( را ) MQM ضیاالحق سازمان ( پنجابی یختون ) را بنیاد گذاشت و مسلمان های مهاجر بیهاری را که با هزار مشقت خود را به پاکستان بعد از تقسیم هند و پاکستان در سال 1947 به کراچی و شهر های دیگر پاکستان رسانیده بودن , توسط اسلحه کهنه و زنگ زده جنگ دوم جهانی قتل میکرد . این شخص بعد از این دیپارتمنت افغانستان را در آی اس آی بنیاد گذاشت و به تعداد هشتاد هزار مامور را موظف تخریبات افغانستان ساخت . بعد از قتل او لبفتنت جنرال حمید گل دایکتر جنرال آی اس آی شد و اشخاص چون گلبدین حکمتیار و عبدالرب رسول سیاف و احمد شاه مسعود را و باقی وطن فروشان افغانستنان را دور خود جمع نموده در دور دوم صدارت بی نظیر بهتو میخواستند شهر جلال اباد را از افغانستان جداسازند که با مقابله شدید عسکر افغانستان مواجه شده پنج هزار کشته از خود چنان به جای گذاشتند که جراات برداشتن جنازه های خود را از سرک های شهر جلال اباد نداشتن تا اینکه فرقه جلال اباد توسط تراکتور ها جنازه ها را به گودال ها و چقوری های که برایشان کنده بودند انداخته و مسله را ختم نمودند , بعد از شکست عسکر ملیشه پاکستان حمید گل توسط بی نظیر بهتو از کار بر کنار شد و ملیشه پاکستانی و قوای گلبدین دیگر جراات دحمله را ننمودند تا اینکه مرحوم نجیب را توسط کودتای مجبور به فرار نمودند . . . .

   مکرر اینکه :

   خواهشاء دشمن خود را با احترام و قوانین بین المللی مقابله نموده سر ببرید . از توهین و اهانت که خلاف عنعنات افغانی است دست بردارید .

 • با سلام خدمت دست اندرکاران کابل پرس.

  در رابطه با اظهار نظر آقای پرویز مشرف باید گفت که ایشان حقیقت را بیان کرده است. حقیقتی که باید زودتر از این بیان میشد. باید به جهانیان ثابت کرد که پشتونها عامل اصلی تروریزم و طالبان هستند. آنها در پیدایش این پدیده شوم که تروریزم و طالب نامیده میشود سهم بارزی دارد. اگر هر کسی بخواهد که تروریزم یا طالب را محوه نماید باید پدیده کثیفی پشتون را از روی زمین و این کره خاکی بردارد و زمین را از وجود آنها پاک نماید...

 • میگن که از گرسنه پرسیده شد که 1+2 چند میشه؟ عاجل جواب داد 3 دانه نان. بیدر کوردل حیف ان چوکی ریاست که به تو داده شده. مه میگم به پدر ان کسی را نالد که تو را به این چوکی معرفی کرده. از لیاقت خود که به این بست نرسیده ای چون از علمیت ات معلوم میشه. گپ به کجا است و تو او را به کجا میکشی. افراد مثل تو امروز افغانستان را در بدر کرده. مه میگم بچم تا صنف چند را خواندی؟ از تحلیل و گپ های ات معلوم میشه که تا صنف شش را خوانده و بعدا هم کورس های خارجی را تعقیب کرده باشی. این موضوعات که مشرف میگه مربوط به تو است. مثل تو ادم ها بود که این کشور را به خاک و خون کشیدن. از برادر که به او قهرمان میگین عبرت نگرفته ای، دیدی که چطور به سزای اعمال خود رسید. و حالا چند دانه لوده های پس مانده او برای چند روز معاش دبل میگیرند تو فکر کرده ای راه انها را پیش میگیری؟ برادران تو پاکستانی ها را ناورد؟ تا دیروز که ناموست در پاکستان از شکم به قسمت پایانی پاکستانی ها را خدمت میکرد و خوشحال بودی. مگر فکر کنم نوکری پاکستان و فرانسه مزه تان داده. بادارانت هم از اول اتش جنگ علیه شیعه را می افروخت ولی بعدآ دید گپ دیگر جا است. امیدواردم که از این پیاده دهن دروازه پوهنتون کابل چیزی یاد گرفته باشی! با حترام ریس صاحب.

  • ظاهرشاه بابا امید چوچه نادرشاه بابا نباشید . وقتی پیاده دهن دروازه پوهنتون هستید شما را به کار ها و گپ های کلان چی ؟ در صورتی میتوانید پیام دیگران را انتقاد نمائید که خود کمی به اصطلاح خودتان علمیت داشته باشید . به محتوای پیام تان کاری ندارم ، فقط امید در آیند متوجه اشتباهات بزرگ املایی و انشایی تان که دربین قوس ها برایتان نشان میدهم ، باشید .

   میگن ( میگویند ) که از گرسنه پرسیده شد ( پرسیدند ) که 1+2 چند میشه ( میشود )؟ عاجل جواب داد 3 دانه نان. بیدر (برادر) کوردل حیف ان ( آن )چوکی ریاست که به تو داده شده. مه میگم ( من میگویم ) به پدر ان ( آن ) کسی را نالد ( لعنت ) که تو را به این چوکی معرفی کرده. از لیاقت خود که به این بست ( پست ) نرسیده ای ( یی ) چون از علمیت ات معلوم میشه ( درین جا باید بدین گونه مینوشتید : چون معلوم میشود که علمیت نداری ) . گپ به کجا است و تو او را به کجا میکشی. افراد مثل تو امروز افغانستان را در بدر کرده ( اند ). مه میگم بچم ( من می گویم بچیم ) تا صنف چند را خواندی ( خوانده یی )؟ از تحلیل و گپ های ات ( گپ هایت ) معلوم میشه ( میشود ) که تا صنف شش را خوانده و بعدا ( بعدأ ) هم کورس های خارجی را تعقیب کرده باشی. این موضوعات که مشرف میگه ( میگوید ) مربوط به تو است( توست ؟ ). مثل تو ادم ها بود ( بودند ) که این کشور را به خاک و خون کشیدن ( کشیدند ) . از برادر ( برادری ) که به او قهرمان میگین ( میگوئید ) عبرت نگرفته ای ( یی ) ، دیدی که چطور ( چگونه ) به سزای اعمال خود رسید. (،) و حالا چند دانه لوده های ( وحال چند نفر ( لودۀ ) پس مانده ( ماندۀ ) او برای چند روز معاش دبل میگیرند ( و ) تو فکر کرده ای ( یی )راه انها ( آنها ) را پیش میگیری؟ برادران تو پاکستانی ها را ناورد ( نیآورد ) ؟ تا دیروز که ناموست ( ناموس تو ) در پاکستان (،)از شکم به قسمت پایانی ( قسمت پایانی شکم ) پاکستانی ها را خدمت میکرد و ( تو ) خوشحال بودی. مگر فکر کنم نوکری پاکستان و فرانسه مزه ( مزۀ ) تان داده ( است ) ! بادارانت هم از اول اتش ( آتش ) جنگ علیه شیعه را می افروخت ( افروختند ) ولی بعدآ دید ( دیدند ) گپ دیگر جا است. امیدواردم که از این پیاده ( پیادۀ ) دهن دروازه پوهنتون کابل چیزی یاد گرفته باشی! با حترام ریس ( رئیس ) صاحب.

   دیگر هرگز با چنین درجۀ علمیت ؟ خود ، بالای برادرتان انتقاد نکنید . کور خود و بینای مردم بودن کار خوبی نیست آقای چپراسی !

  • دوست کور دل صاحب تشکر از اینکه علمیت خود را از طریق نام مزاری برای ما به اثبات رساندید. اما ناگفته نماند که من این نقد را به زبان عامیانه به ایشان پیش نمودم تا که خوبتر و بهتر بفهمند. اگر گدای و نوکر دیروز اینجا نقد خود را میماند من چرا نمیتوانم. تشکر از اینکه توجه نمودید.

  • ظاهر شاه بابا ! یا تمام پیام تانرا به زبان عامیانه مانند حاجی صیب آصف سرپلی بنویسید یا اینکه تمامأ به زبان دفتری . اینکه نمیشود نیمی از ترکستان باشید و نیمی از فرغانه . اینهم پیام تان به زبان عامیانه . عامیانه نویسی هم رمز و راز بخصوص خود را دارد .

   میگن از گوشنه پورسان کدن که 1+2 چند میشه؟ امیتوعاجل جواب داد که 3 تا نان. بیادر کوردل حیف اس که او چوکی ریاسته به تو دادن. مه میگم پدر او کسه نالد که توره به ای چوکی مارفی کده. از لیاقت خود که به ای پست نرسیدی چون از علمیت ات مالوم میشه. گپ ده کوجاس و تو او ره ازکوجا میکشی. افراد مثل تو امروز افغانستانه در بدر کدن. مه میگم مچیم تا صنف چنده خاندی؟ از تحلیل و گپهایت مالوم میشه که تا صنف شش را خاندی و باد ازو ام کورس های خارجی ره تعقیب کده باشی. ای موضوعات که مشرف میگه مربوط به توس. مثل تو ادم ها بود که ای کشوره به خاک و خون کشیدن. از بیادری که او ره قهرمان میگین عبرت نگفیتی، دیدی که چطو ده سزای اعمال خود رسید. و حالی چند تا لودای پس مانده او بری چند روز دیگه معاش دبل میگیرن تو فکر کدی راه اونا ره پیش میگیری؟ بیادرای تو پاکستانی ها ره ناورد؟ تا دینه روز که ناموست ده پاکستان از شکم به قسمت پایانی ؟ پاکستانی ها ره خدمت میکد و خوشحال بودی. مگه فکر کونوم نوکری پاکستان و فرانسه مزه تان داده. بادارایت هم از اول اتش جنگه علیه شیعه می افروختن ولی بادازو دید که گپ ده دیگه جای اس . امیدواردم که از ای پیاده دان دروازه پوهنتون کابل چیزی ره یاد گیفته باشی! باحترام ریس صاحب. خدا حافظ چپراسی صیب .

 • گرفتاری ملا برادر در پاکستان نشاندهنده آن است که پاکستان در حق مرکز تروریستان و افراط گرایان است و تا زمانیکه این پنجابی های چتل و مردار کنترول نشوند تروریستها بدون مشکل داخل افغانستان و هند شده و عملیات تروریستی شانرا بر علیه بیگناهان انجام میدهند.

  دولت افغانستان از هشت سال است که داد میزند که امریکا به جای بمباری قرا و قصبات افغانستان به مراکز تروریستان در انطرف سرحد توجه کنند ولی امریکا به علت نامعلوم حرامی های شانرا در پاکستان تا هنوز هم اجازه داده تا به ما تروریست بفرستند و طلاب جنایتکار.

  • مشرف از سالها به این طرف برای تامین منافع اوغانها لابی گری میکند.زمانی در نیو یارک در گفتگوی بیان کرد که نفوس اوغانها(افغانها)در اوغانستان 92 درصد است ودر برابر پرسش یک خبر نگار که این امار را زیر سوال میبرد اضافه کرد که خوب 92 درصد نه 90 در صد تو خوش!بارها گفته است که حقوق اوغانها در اوغانستان پا مال شده است!جالب اینجاست که از درون جامعه اوغان واز میان سیاست بازان ان چه کج وچه راست هیچ صدای اعتراضی در برابر این فتنه انگیزی های مشرف بلند نشد وانرا به نفع اوغانها دانستند!به پاس این خدمان دور از انتظار نیست اگر اوغانها اورا به لقب بابا مفتخر سازند!به راستی مستحق ان است.

  • پشتون ها ما یک سر خمی خاصی پیش پاکستانی های پنجابی و سندهی های کراچی دارند . اگر پشتون ها به لاهور بروند چوکی دار دم دروازه پنجابن شده زن های شان را ( اپه جی اپه جی ) صدا میکنند و اگر به کراچی بروند فورا بعد از مستقر شدن به ( لی مارکیت ) به ( بوت پالشی ) اهلیان کراچی میپردازند . خان عبدالغفار خان با افتخار یک بار گفته بود که ( ما هشت میلیون بوت پالش فقط به کراچی داریم ) ان سالهای 1980 بود , حتماء در طول این چندین سال هشت میلیون به شانزده میلیون و یا زیاد تر رسیده است . ویا به حساب ( هم خرما و هم ثواب ) پشتنه عاشق رفتن به دوبی و عربستان سعودی و کشور های خلیجی هستند , به مجردیکه به یکی از این کشور های عربی رسیدند ریش های خود را دراز دراز میکنند و یک عمامه چارخانه سیاه و سفید را به دور گردن میاندازند و روز ها به دمء دروازه دوکان عرب به نوکری میپردازند با مجموعی خواندن نماز ها برای خوشنودی عربی که شاش شتر را میخوزد و شب ها به مالیش نمودن پا های عرب مالک خود میپردازد , شنیده ام که شب ها کار های دیگری را نیز عربها بالای پشتنه انجام میدهد . ولی وقتی به افغانستان میباشد باز هم برای خوشنودی عربها برادر خود را بعد از گرفتن وعده جای کوچکی مانند سایز قبر در بهشت بدنام ترین محله های خداوندی به مفت میکشد که خدای موهوم و خود ساخته انسان های هزاران سال قبل را که از ترس و جهالت برای خود ساخته بودند , خوش سازند . ما در این قرن تمدن به موذی ترین جانوری که در منظر عام و در خفا خون یک یک مار میخورد و میفروشد مواجهه هستیم .

جستجو در کابل پرس