صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > داکتر رمضان بشردوست: کمر خود را بسته و آستین خود را بر زده تا مردم افغانستان را از شر (...)

داکتر رمضان بشردوست: کمر خود را بسته و آستین خود را بر زده تا مردم افغانستان را از شر کرزی خلاص کنم

داکتر رمضان بشردوست در یک مصاحبه مطبوعاتی در خیمه ملت گفت که کمر خود را بسته و آستین خود را برزده تا مردم افغانستان را از شر کرزی خلاص کند. وی از مردم خواست که بدون دالر ، کلدار و تومان اما با انگیزه و ایمان کمپاین محمدی را شروع کنند ،مسجد، خانه ، دکان، سماوار ، رستورانت و شرکت خود را دفترکمپاین ریاست جمهوری بسازند.
چهار شنبه 17 جون 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

داکتر رمضان بشردوست به تاریخ ۲۵ جوزا ۱۳۸۸در یک مصاحبه مطبوعاتی در خیمه ملت گفت که کمر خود را بسته و آستین خود را برزده تا مردم افغانستان را از شر کرزی خلاص کند. وی از مردم خواست که بدون دالر ، کلدار و تومان اما با انگیزه و ایمان کمپاین محمدی را شروع کنند ،مسجد، خانه ، دکان، سماوار ، رستورانت و شرکت خود را دفترکمپاین ریاست جمهوری بسازند.

داکتر بشردوست گفت شعار اصلی من در این کمپاین بدلون ، تغییر، اوزگریش است.

وی یاد آوری کرد که از کمکهای مردم که در ویب سایت منتشر شده موتری فلن کوچ خریده و نام آنرا کرزی کوچ گذاشته است.

داکتر رمضان بشردوست مصمم است که به تمام ولایات سفر کرده و با مردم از نزدیک ملاقات کند.

صفحه ی جديدی از هواداران بشردوست در فيس بوک

هواداران بشردوست در اینترنت!

بشردوست در گفت و گویی با کابل پرس ضمن قدردانی از هوادارانش گفته است که شهروندان افغانستان در گوشه گوشه ی اين خاک باید در تغيير دادن سرنوشت خود سهیم شوند. او تاکيد کرده است که فقط با اتکا به حمایت مردم وارد رقابت های انتخابات رياست جمهوری شده و اينبار باید ثابت شود وقتی اراده ی مردمی باشد، می توان تغيير بوجود آورد.

دو شنبه 25 مه 2009, نويسنده: کابل پرس

کابل پرس: داکتر رمضان بشردوست در گفت و گویی با کابل پرس ضمن قدردانی از هوادارانش گفته است که شهروندان افغانستان در گوشه گوشه ی اين خاک باید در تغيير دادن سرنوشت خود سهیم شوند. او تاکيد کرده است که فقط با اتکا به حمایت مردم وارد رقابت های انتخابات رياست جمهوری شده و اينبار باید ثابت شود وقتی اراده ی مردمی باشد، می توان تغيير بوجود آورد.

داکتر بشردوست از نويسندگان، شاعران، هنرمندان، روزنامه نگاران و روشنفکران خواسته است که بدون در نظرداشتن مذهب، نژادو زبان به جریان مردمی بپيوندند که تغيير، آزادی و برابری می خواهند. او می گويد با احترام و اعتقاد و همراهی با اراده ی مردم باید با نابرابری و ظلم مقابله کرد.

در اين روزها شهروندان افغانستان از نقاط مختلف افغانستان، پير و جوان، زن و مرد با مراجعه مستقيم به "خيمه ی ملت" مقابل پارلمان افغانستان و نيز با فرستادن پيام و تلفون حمایت خود را از بشردوست اعلام می کنند. داکتر رمضان بشردوست می گويد نويسندگان، شاعران، هنرمندان، روزنامه نگاران و روشنفکران باید مسئولانه با اين خواست مردم برای عدالت و برابری و آزادی همراه شوند.

چندی پيش داکتر رمضان بشردوست با انتشار فهرستی از حمايت کنندگان مالی خود که مردم افغانستان می باشند، به عنوان اولين نامزد انتخابات رياست جمهوری خواستار شفافيت مالی شد. شهروندان افغانستان بويژه آن هایی که در خارج از کشور هستند و توان کمک های مالی دارند، با فرستادن کمک ها خود، در اين امر سهم داشته اند.

از سوی ديگر طرفداران بشردوست بصورت خودجوش روی اينترنت دست به فعالیت های قابل توجهی زده اند و علی رغم عدم افزايش چشمگير اينترنت در افغانستان، فعاليت طرفداران داکتر رمضان بشردوست -تنها نامزدی که با بيش از ده هزار امضا و شماره کارت رای دهی هوادارانش در انتخابات شرکت کرده - افزايش چشم گيری داشته است. داکتر رمضان بشردوست با 24 هزار و 450 رای و کبوتر سپید، روز هفتم ماه می سال روان رسما وارد رقابت های انتخابات ریاست جمهوری شد!

تاکنون حدود پنجاه و چهار سایت اينترنتی و وبلاگ، با انتشار عکس های تبليغاتی داکتر رمضان بشردوست و فرستادن لينک به سایت کميته ی حمایت از ايشان، حمايت خود را از نامزدی وی اعلام کرده اند.

در همين حال ده ها تن از شهروندان افغانستان بصورت خودجوش با استفاده از عکس ها و برنامه های داکتر بشردوست، پوسترهای تبليغاتی طراحی کرده و به دوستان و آشنایان خود ارسال می کنند. مردم در افغانستان بويژه کابل نيز عکس های داکتر رمضان بشردوست را در مکان های شخصی خود مانند دوکان و موتر نصب کرده و با اين شکل حمايت خود را از مردمی ترين چهره ی سیاسی امروز افغانستان ابراز می دارند.

طرفداران داکتر رمضان بشردوست همچنين با راه اندازی شبکه های ويدئویی در سایت هایی مانند يوتيوب، اقدام به نشر ويدئوهای داکتر رمضان بشردوست کرده و حتا آنان خود با استفاده از عکس های داکتر بشردوست و نشانه های ملی وموسیقی های محبوب، در معرفی بيشتر ديدگاه ها و آرای مردمی ترين نامزد انتخابات رياست جمهوری افغانستان همراه شده اند.

هواداران داکتر رمضان بشردوست همچنين اقدام به گروه های دفاع از ايشان در سایت هایی مانند فيس بوک کرده اند. در فيس بوک گروه های مختلفی در حمايت از بشردوست تشکيل شده و علی رغم اينکه کاربران افغانستان اين شبکه ی اجتماعی بسیار کمتر از سایر کشورهاست اما تاکنون حدود هزار و يکصد تن از کابران اين شبکه به جمع هواداران بشردوست پيوسته اند.

بيش از دو هزار تن نيز با امضاینامه ی مردم افغانستان به رييس جمهور آمريکا باراک اوباما ضمن برحذر داشتن وی و دولتش از حمايت از ناقضان حقوق بشر، جنگ سالاران، قاچاقچيان مواد مخدر و دزدان دارایی های همگانی، حمايت قاطع خود را از مردمی ترين چهره ی رقابت های انتخاباتی افغانستان اعلام داشته اند.

شهروندان افغانستان اين نامه را بصورت اينترنتی امضا کرده و پس از امضا ، نامه ی آنان به صورت خودکار به آدرس های ايميل مقامات کاخ سفید، از جمله رييس جمهور، معاون وی، وزير امور خارجه، سفارت اين کشور در کابل و همچنين اتحاديه ی اروپا، سفارتخانه های انگلستان، ژاپن، نروژ، آلمان، فرانسه و ايتاليا و چند سازمان بين المللی مانند سازمان ملل فرستاده می شود.


اينجا را کليک کرده و اين نامه را امضا کنيد

اخبار و گزارش های مربوط به انتخابات رياست جمهوری افغانستان در سال 1388 را قدم به قدم در کابل پرس بخوانيد

بشردوست، مردمی ترين انتخاب!

يكشنبه 22 مارس 2009, نويسنده: کامران میرهزار

چگونه از رمضان بشردوست حمايت کنيم؟

داکتر رمضان بشردوست بارها اعلام کرده است که فقط کمک های مردمی را می پذيرد. برای کمک به داکتر رمضان بشردوست از دو طريق می توان وارد شد.

کمک های مالی:

داکتر بشردوست برای برپایی يک کمپاين گسترده در زمان تبليغات نياز به کمک مالی شهروندان افغانستان دارد. برای کسانی که در خارج از افغانستان زندگی می کند ارسال مثلا صد دالر آمريکايی کار چندان سختی نيست. اما جمع شدن اين کمک ها می تواند کمک شایانی به برگزاری کمپين آينده ی انتخابات کند.

شماره حساب داکتر رمضان بشردوست:

Beneficiary: Ramazan Bashar Dost

Account number: 0505701000461618 AFN

SWIFT CODE: AFIBAFKA

Account with: Afghanistan international Bank (AIB ) Intermediate Bank:
Commerz Bank

SWIFT CODE: COBADEFFXXX
Account no: 400870105400 USD

شهروندانی که کمک مالی به حساب آقای بشردوست ارسال می کنند، بهتر است يک ايميل نيز به ايشان و يا کميته ی دفاع از ايشان ارسال کنند:

ايميل داکتر بشردوست : bashardost bashardost.org

ايميل کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست: info ramazanbashardost.com

کمک برای برگزاری کمپاين:

شهروندان افغانستان در گوشه گوشه ی افغانستان و جهان می توانند برای کمک به داکتر رمضان بشردوست برای برگزاری کمپاين کمک کنند. در کنار راهنمايی، نظرات و پيشنهادات برای برگزاری هر چه بهتر کمپاين، افراد می توانند در شناسایی داکتر بشردوست به سایر افراد اقدام نمايند.

دست در دست يکديگر و با حمايت از داکتر بشردوست، انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم!

سایت کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست


سایت شخصی داکتر رمضان بشردوست


پيوند (لينک) دادن به سایت انترنتی کمیته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست

اگر شما سایت انترنتی يا وبلاگ داريد، می توانيد يکی از تصاويری را که مناسب با طراحی سایت و يا وبلاگ شما می باشد را انتخاب کرده و با دادن پيوند (لينک) به سایت کميته، حمايت خود را از داکتر رمضان بشردوست نشان دهيد. معمولا سایت ها و وبلاگ ها روش های مختلفی برای نشر تصاوير دارند. شما می توانيد مستقيم تصاوير زير را ذخيره کرده وسپس منتشر کنيد و يا اينکه با قرار دادن کدهای مربوط به هر تصوير در صفحه ی وب خود، آن را نمايش دهيد. دريافت کد تصاوير

<!—>

Dr. Ramazan Bashardost

<!—>

<!—>

Dr. Ramazan Bashardost

<!—>

<!—>

Dr. Ramazan Bashardost

<!—>

اخبار و گزارش های مربوط به انتخابات رياست جمهوری افغانستان در سال 1388 را قدم به قدم در کابل پرس بخوانيد

واژه های کلیدی
انتخابات در افغانستان
loading...
loading...

پيام‌ها

 • زنده باد بشردوست. به بشردوست رای می دهیم.

  repondre message

  • بشردوست یاور محرومان است. رای من و فامیل ام برای آقای بشردوست

  • کاش بشردوست یک مشاور خوب میداشت که برایش میفهماند که بیجا انرژی و پول و وقتت را برای این انتخابات دروغین و امریکایی صرف نکن. تو شایسته ایستاده شده در کنار کرزی و فهیم و جبار ثابت و پدرام و .... نیستی، تو یک قد از آنان بالاتر و والاتری، آنان همه مزدوران امریکا و غرب اند که به این نمایش دورغین شامل ساخته شده اند تا چهره انتخابات را دموکراتی نشان دهند.

   آقای بشردوست کاش یک کسی میداشت که او را میفهماند که رسیدن به قدرت مردم از طریق انتخابات در کشوری مافیایی و اشغال شده ناممکن است. کاش او میدانست که با این حرکتش نه تنها که برنده نخواهد شد بلکه برای اکثریت مردم ما که به او امید بسته اند یک نامیدی به بار خواهد آورد.

   من شکی ندارم که بیشترین رای را بشردوست میبرد، اما باوجود آنهم برنده را کاخ سفید اعلام میکند و نه رای مردم.

  • زنده باد بشردوست زنده بادتماماقوام شريف افغان ستان هزاره پشتون تاجيك وزبك پشئ ونورستاني و مرك بر چپاول گران و آدم كشان وزور مداران وتروريست هاي كه خود را طاليب منامند از نام مقدس طاليب سوء استفاده ميكنند

  • با جناب پاینده کاملا موافقم.
   ریس جمهور مزدور قبلا، توسط کاخ سفید انتخاب شده...

  • من از هواداران بشردوست هستم چون در بین کاندیدان تنها فردی که میشود او را انسان خطاب کرد بشردوست است.

   اما هرقدر سخنان و حرکات و فعالیت های او را بیشتر تعقیب میکنم، من از او نامید تر شده میروم و به این میرسم که وی متاسفانه بسیار در دنیای رویا ها سیر دارد و مثلی که هرشب چیزی را خواب می‌بیند و بعد آنرا بیان میکند. او اصلا حقایق افغانستان را یا نمیداند و یا خود را به نفهمی میزند و فلسفه میبافد.

   به چند نمونه اش توجه کنیم:

   - او تاکيد کرده است که فقط با اتکا به حمایت مردم وارد رقابت های انتخابات رياست جمهوری شده و اينبار باید ثابت شود وقتی اراده ی مردمی باشد، می توان تغيير بوجود آورد.

   جان بیادر، اراده مردم همیشه وجود داشته است، اما این مردم بیچاره که نان خوردن خود را ندارند و شب روز در غم و عذاب اند، چطور اراده شانرا به کرسی بنشانند وقتی که جنایتکاران، خاینان ملی و مزدوران بیگانه بر سر میله تفنگ سوار اند و بر مردم کشیک میدهند؟ وقتی نیروهای خارجی با تمام وجود از همین پلید ترین ها حمایت میکنند، اراده مردم چطور ممکن است در یک انتخابات دروغین در کشور مافیایی انعکاس یابد؟

   آیا خودت کدام حزبی داری؟ کدام شبکه وسیع داری و یا کدام زمینه قوی دارید که مردم را بسیج کنی؟ آیا کدام تلاشی برای آگاهی بخشی مردم داشته‌ای که خوب و بد را تمیز دهند و فریب کرزی خیل ها را نخورند؟

   - بشردوست میخواهد کرزی را با یک "فلن گوچ" کوچ دهد. این هم از ساده نگری ناشی میشود. کرزی که نافش به ناف امریکا و ناتو و پنتاگون بسته است آیا اینقدر لرزان است که تو بتوانی او را از جا برکنی و کوچ دهی؟ او به حدی به بردش در انتخابات مطمئن هست که هیچ نیازی به رای مردم هم ندارند و میبینیم که به جای مردم به خونخواران و قاتلان اتکا دارد و این کار را بدون کمترین قیافه گیری انجام میدهد و به زخم های مردم نمک میپاشد. او آنقدر به سی آی ای پشتش را بسته که کسی او را شور داده نمیتواند.

   - بشردوست نام کمپاین خود را "کماپن محمدی" گذاشته. این همان نوع سیاست کردن نوع بنیادگرایان است که برای فریب مردم دین را وسیله قرار میدهند. وی اگر به دموکراسی اعتقاد داشته باشد، باید بداند که دین و مذهب را نباید برای اهداف اینچنین مورد سو استفاده قرار داد. و ثانیا از این دین و اسلام در افغانستان چه خیر دیده ایم که حال او به آن توسل میجوید؟ مگر همین "اسلام غرای محمدی" کمر این وطن را نشکست؟ مگر هرچه خیانت و جنایت و بربادی در وطن ما عمدتا زیر نام اسلام و شریعت محمدی صورت نگرفته است؟

   و ثانیا او نمیداند که "کمپاین محمدی" این بود که شمشیر برگیر و همه مخالفان را از زیر تیغ بگذران و بر سر شان حکومت کن، آیا او چنین کمپاینی را میخواهند راه اندازی کند؟ آیا او میخواهد از محمد الگو بسازد؟

   - و برایم عجیب بود میبینم کاندیدی که داد میزند که جیبش خالیست، اولین کسی بود که کمپاینش را از طریق اعلانات در تلویزیون طلوع شروع کرد؟ پول هنگفت این اعلانات از کجا می آید آقای بشردوست؟؟؟

   بیشر از این ما را ناامید مکن آقای بشردوست: اگر اراده داری، کمر را ببند و آستین را برزن که مردم را برای قیام و شورش علیه جو حاکم متحد سازی و آگاهی دهی و آنوقت بتوانی با آنان یکجا به جنگ کرزی و حواریونش بروی تا با زور اینان را کوچ دهی، رسیدن به اهداف والا از طریق یکچنین انتخابات مسخره از ناممکنات است!!

  • بشردوست صاحب، حال که یکدانه "کرزی کوچ" خریده اید. لطف نموده یک بکس دستی هم برایتان بخرید که دیدن همیشگی بسته های کتاب و دوسیه در نزد تان آدم جگرخون میشه، حداقل آنها را در یک بکس انتقال دهید که کمی سطح فرهنگی بالاتری را نیز نشان میدهد، و ثانیا این کتابها در دست تان نشارند.

  • baradar shoma ashteba fekr mekonet my bayad nakzarem ke rayas jamhor my ra kakh safed tean konad ba bashar dost ry badeht ta ean watan ry as dast doz rahayabad

 • اراده مردم اراده خداست. آروزی پیروزی برای آقای بشردوست.

  repondre message

  • مردوم ما اگه یک کمترک از عقل کار بگیرن و پشت تعصب نگردن و عمل های سابقه دارا ره پیشی چشم شان بیارن و خوده یک تکان ماکککککککککککککم بتن خات فامیدن که ده وطن رهبر نداریم غم خور نداریم امه گرگ امه شغال . امه روبا استن . بیاین کم از کم خیانت امی آدمه خو کسی ندیده نامبشم بشر دوست . او که بشر ره دوست داره افغان خودیشه خو باید نور دیدیش بدانه . یک امتیان کده ببینین . شاید از دیگرا بالا برایه که ده خیر همگی تمام شوه . کبوترکیش از صداقتیش مالوم میشه . ده پاکیستان ده انتخابات باضی کاندید ها عکسی شیر ره انتخاب کده بودن و بینظیر عکسی تیر ره یانی که یکیش میگه مه مثلی شبر درنده استوم و دیگیش میکه تیر بارانتان خات کدوم . کبوتر علامه محبت است . دیگه اختیاریتان ...

  • برادر گرامی کبیررا سلام عرض می دارم:
   این حرف شما خیلی عالی است اما در جای خودش ،اراده وخواست مردم در طول تاریخ ودر فضای خودش سر نوشت سازبوده والان هم در جایی خودش سرنوشت ساز است. اما برادر باید بگویم در کشور من وشما رای مردم هیچ ارزش ندارد چون ریس جمهور ما از کاخ سفید انتخاب می شود نه از سوی ملت افغانستان، بنابرین باید بگویم که اگر اقای بشر دوست 80/در صد هم رای بیاورد در شمارش اراء انرا خیلی به راحتی می تواند به 5/در صدبرساند چون در افغانستان تمام کارها بر اساس تقلب بوده واست وهیچ واقعیت در نظر گرفته نشده ونمی شود، وهمانطور که در اولین انتخابات ریاست جمهوری وقتی که اقای کر زای به امریکا رفت اقای بوش با وجود که چهار ماه به بر گذاری انتخابات ریاست جمهور افغانستان مانده بوداین سمت(ریس جمهوری) را به اقای کرزای تبریک گفت وخبرگزاری هاه تحلیل های داشتند که چرا چهار ما مانده به ریاست جمهوری افغانستان اقای بوش به کرازای که هنوز هیچ رای گیری نشده است تبریک می گوید، از این رو باید بگویم که بازهم همان اش وهمان کاسه است، کرزای هیچ رای هم نیاورد با تقلب قبلی بازهم ریس جمهور خواهد بود. من فکر می کنم اقای بشر دوست نباید در این فضای که رای مردم هیچ ارزش ندارد وارد می شد چو شخصیت اقای بشر دوست با تقلب که اقای کرزای از همین الان فراهم کرده خورد خواهد شد.
   امیدوارم که اقای بشر بیاید اما این ارزودر چنین فضای بعید به نظر می رسد.

 • اكر بشردوست انتخاب شد معلوم ميشود كه مردم ما به بلوغت فكرى خود رشيده و از كبسولهاى قومى خارج شده اند.در ان زمان اوغانستان افغانستان خواده بود واين كتله ملت افغانستان.من به بشر دوست كه اوباماى ما خواهد بود راى ميدهم.

  repondre message

 • داکتر رمضان بشر دوست دوست مردمش و دوست وطنش است او یک وطن پرست واقعی است اگر مردم افغانستان میخواهد که دیگر جلو فساد، حق طلفی ها، ظلم، جنگ و خون ریزی از افغانستان گرفته شود باید به رمضان بشردوست ری دهند.
  این دیگر ثابط شده باشد که درطول دها بلکی صد ها سال گذشته و جنگ های داخلی و دست درازی های کشورهای غیر در وطن عزیز مان که سبب کشت وخون های فراوان، آواره گی ها در کشور های خارج، و تخریب تقریبا 85% افغانستان و ازبین رفتن کلی اقتصاد افغانستان شد علت آن فقط وفقط نداشتن یک ظعیم ملی یک رهبر دلسوز و وطن پرست بوده است. تقاضا من ازمردم شریف من اینست که در انتخابات به آن شخصی ری دهید که واقعاً وطن پرست باشد نه شکم پرست و خاین سرف نظر از این که از هر ملتی باشد وطن پرست وطن پرست است و خاین خاین،
  یک شخص خاین نه تنها که مسبب خدمت به مملکت نمی شود بلکه به قومش هم نمی گردد خاین تنها و تنها به منافع شخصی خود فکر میکند

  تشکر
  زنده باد بشردوست دوست مردم افغانستان

  به او ری دهید

  repondre message

 • خدمت آقای بشردوست وتمام خوانندگان عزیزکابل پرس یلام تقدیم میکنم.وآرزوی موفقیت برای آقای بشردوست ومردم مظلوم افغانستان دارم.
  دراین روزها افراد وابسته به احزاب مختلف طی گردهمایی های ازکاندیدان شان اعلان حمایت میکنند.اگرچه تمام افراد جمع شده درچنین گردهماییهاتعدادشان ازحدود100نفر تجاوز نمیکندومعمولاچنین اشخاص شرکت کننده وابسته به همان شخص کاندید یاازنظر همکاری-فامیلی ویاروابط دیگرمیباشند مثلیکه آقای خلیلی ازآقای کرزی پشتیبانی خودرا به شمول چندنفرازرفقای شان(شریک دسترخوان شان)اعلان کردندکه درحقیقت جناب خلیلی ازخودشان حمایت کردند.بناماطرفداران حقیقت وآزادی چگونه کمپاین کنیم؟درحالیکه تمام رسانه های صوتی وتصویری مثل کابینه فاسدماوابسته به یک کشور است وبه جای اینکه حقیقت رابگویند فقط به تجمل گرایی وتبلیغ به نفع یکطرف میپردازند.اگر راه برای کمپاین موجود باشد دست به دست هم داده آنراه را درپیش بگیریم.بنا منتقاضا میکنم هرفرد هرراهی راکه درزهنش داردباهمه طرفداران حقیقت درمیان بگذاردتابزودترین فرصت کمپاین های مانرا به صورت دسته جمعی وگروهی آغازنماییم .به امید یک موفقیت عظیم درتاریخ افغانستان رنج کشیده.

  repondre message

 • بشر دوست صاحب اگر چى ما پشتون ها در شرايط بد تاريخى قرار داريم به وسيله قاتلين بين المللى ، امريکا و همدستان شان ايران پاکستان روس هر روز به نام هاى مختلف از بين ميرويم در حاليکه نه تنها هيچ نوع حس همدردى از سوى مليت هاى ديگر چون هزاره ، تاجيک اوزبيک و غيره نديديم بلکه تعدادى از گروهک هاى مزدور انان خنجر هاى تعصب شانرابدون وقفه از عقب در وجود ما فرو ميبرند
  ما در طول هفت سال که عليه پشتون ها هلوکاست جريان دارد نديديم که يکروز پارلمان منحوس افغانستان به شکل اعتراض دروازه پارلمان را بسته باشد با کشته شدن يکتن از برادران هزاره که متاسف هستم بايد چنين نميشد محقق هزاران تن از برادران هزاره را به سرک هاى کابل سرا زير ساخت اعتصاب غذايي کرد و تلويزيون فردا دوماه نغمه ماتم را ميسراييد اما در مقابل قتل عام اين قوم دهن باز نکرد
  من يکروز از زبان سياف منحوث و ربانى وطن فروش نشيدم که لا اقل کشار مردم بيگناه را تقبيح کرده باشند کرزى وطنفروش که به زبان پشتو ميگويد و دشمن درجه اول اين قوم است به خاطرحفظ قدرتش چى کار هايي است که نميکنند
  بشر دوست صاحب : من در مورد اينده شما چيزى نميگويم اما حال تانرا که ميبينم واقعا يک انسان با درد هستيد ، صداقت ، راستى وطنپرستى تان براى همه عيان است به خدا سوگند سگ شما بالاى همه اين مزدوران شرف دارد اما من از شما ميپرسم بآ وجود اينکه شما ميدانيد که کرزى منفور باز هم انتخاب شده است امريکا و غرب با وى معامله کرده است و خليلزاد امريکايي در حقيقت ريس جمهور افغانستان نيز مى ايد شما چراباز هم تلاش ميکنيد که به سوى انتخا‌بات برويد ؟ انتخاباتى که نتيجه اش معلوم است و من تا جايي که با بعضى امريکا يي ها در مورد شما گفته ام انها سر سخت مخالف شماامابآز هم ميخواهيد اين راه را ادامه بدهيدچرا ؟ کاميابى تانرا از بارگاه خداوند خواهانم

  repondre message

  • به همه سلام !
   بشر دوست دوست مردم ماست و ما خوش شدیم که وی به ولایات کشور سفر دارند و اگر به ولایت زیبا و علم دوست ننگرهار در قدم اول سفر کنند برای برد انتخابات مفید تمام خواهد شد ، به این دلیل که مردم ننگرهار بشردوست را دوست مردم افغانستان دانسته و انرا دوست دارند .
   به دوست ما مقصود جان باید گفت بهتر است در انتخابات بشردوست صاحب اشتراک کند و امید زیاد است که برنده شود.
   برادر غزیز دیگر اقوام و ملیتها از جمله هزاره، تاجیک ، ترکمن، ازبک، نورستانی وغیره همه و همه در دفاع از افغانستان در طول تاریخ قرار داشته اند و من در مورد که ربانی،دوستم ، قانونی ، باند شورا نظار، محقق و دیگران از کشتار مردم غیور پښتون دفاع نی بلکی لذت برده اند این چهره مزدور و بیگانه در ضدیت به ملت پښتون قرار دارند و حساب اینها از مردم ما جدا بوده و است همه اقوام در کشور با هم برادر و برابر است و با هم در وحدت عام و تام زندگی داشته اند اینکه یک چند نفر از روی تعصب بی جا تاخت و تاز می کند حساب این ها از مردم شریف ما جدا بوده است و مردم ما اصلاً اینها را نمی شناسند و صحبتها انها جای را نمی گیرد به خاطری که مردم ما وحدت ملی را دوست دارند شما اگر متوجه شده باشید بشر دوست صاحب در گفتار خود از کلمه بدلون استفاده کرده است امید ملت يښتون به طرف محترم بشردوست است و بس کاندید مردم همه افغانستان همین بشردوست است و بس
   .
   جلال ابادی

 • جوق قلندرانیم در ما ریا نباشد—
  تزویر و زرق و سالوس آیین ما نباشد

  در هیچ ملک با ما کس دوستی نورزد—
  در هیچ شهر ما را کس آشنا نباشد

  گر نام ما ندانند بگذار تا ندانند—
  ور هیچمان نباشد بگذار تا نباشد

  شوریدگان ما را در بند زر نبینی—
  دیوانگان ما را باغ و سرا نباشد

  در لنگری که مائیم اندوه کس نبیند—
  در تکیه‌ای که مائیم غیر از صفا نباشد

  از محتسب نترسیم وز شحنه غم نداریم—
  تسلیم گشتگان را بیم از بلا نباشد

  با خار خوش برآئیم گر گل به دست ناید—
  بر خاک ره نشینیم گر بوریا نباشد

  هرکس بهر گروهی دارد امید چیزی—
  ما را امیدگاهی، غیر از خدا نباشد

  همچون عبید ما را در یوزه عار ناید—
  در مذهب قلندر عارف گدا نباشد

  repondre message

 • سلام به برادر محترم مقصود.
  برادر عزیز:
  همه میدانیم زدوبندهای ننگین بین افرادوطنفروش شدیدادرجریان است اینها مثل حشرات میمانند که به جان مردم افغانستان چسبیده وخون مردم مظلوم مارامیمکنداما من -تووتمام هموطنان رنجدیده به آنچه که وجدان مااجازه میدهدرای بدهیم حداقل برای کمیسیون دست نشانده این باند جنایتکارمعلوم میشودکه حقیقت چی بوده وآنهاچی کرده اندواگریکذره هم غیرت افغانی دروجودشان باشد تاآخرعمرطوق لعنت این ملت رابرگردن شان احساس خواهندکرد.خداوندمردم افغانستان را کمک کند.به امید پیروزی آنچه که حق مردم افغانستان است.

  repondre message

 • من ضمن تایید حرف های بینا جان میخواهم یک مسله را ذکر کنم که به نسبت فقر اقتصادی مردم کشور به جز از یک قشر کوچک از نیات نیک این انسان نیک اندیش اصلا اطلاع ندارند از اینرو فکر نمیکنم رای زیاد ببرند.

  ولی طوریکه بینا جان گفته است پیروزی بشردوست نشانه تغیر بنیادی جامعه اوغانی خواهد بود.

  repondre message

 • مقصود عزيز من با شما موافقم ولى دل ما درد ميكند به بسيار مشقت ما به يك مرحله رسيديم كه ازين به بعد بايد درد هاى مردم مداوا و التيام بخشيده شود. بلاخره اين كشور كه ازان اعراب و باكستان ميدان بزكشى جوركرده بود ترميم و از نو ساخته شود.ميدانى كه باكستان مارا به خاك يكسان كرد. انها اعتراف كردند كه ما بلان ازبين بردن كابل ودردادن كابل كشيديم و انرا عملى كرديم.اينكه حكمتيار به دها هزار راكت دريك روز فير كرد همه دستور از باكستان بود. امروز اين هفت سال هم از خاطر كشمكشهاى قوم جناب شما بربادو به هدر رفت.نه تنها قوقيكه ازان نام ميبرسيد صدمه ديده بلكه ديكران بشتر از ان صدمه ديده .مقصود جان جنك هم به تجارت تبديل شده يك منبع عايداتى بعد كوكنارشده است. هالا خان هادوسره هم ازان بهره ميبرند.بلاخره همه همين بولها به باكستان سرازير ميشود.بشتونهاى افغانستانى از بشتونهاى باكستانى بايد الهام نكيرند كوركورانه مزدور وار عقب انها نروند.همه وزارت هاى كليدى كه بول و سروت مملكت دران است بدست بشتونها است همه به تبار خود ميدهند ديكران دست زير الاشه نشسته اند و اطفال از كرسنكى ميميرند.مليارها دالر بربادرفت از خاطر همين كشمكشها .من يقين دارم كه در عقب همه بد بختى ما كشور خاين وظالم باكستان است.يك دوعا كنيم برادران اسلام كه خداوند رقم ما بسازدش.راجع به كميسيون انتخابات اينها همه فيلم برى است.شايد بشردوست شك داشته باشد كفته نميشه كه همين كميسيون قران خور صادقانه باشد.ميكويند كه كاو شيرى را...شناخته ميشود.بكزار بشردوست امتهان كند.

  repondre message

 • مقصود گرامی سلام

  برادر عزیز کدام هولو کاست؟

  اگر منظور شما جنگ با طالبان هست!؟ پس با آنان چی باید کرد؟؟ در حالیکه همین طالبان در روز ده ها و صد ها نفر بیگناه را میکشند، نسل جوان را بجا بمب استفاده کرده حمله های انتحاری را کار روز مره شان قرار داده و دشمن علم و فرهنگ و تکنالوجی هستند کتاب و مکتب سوختاندن را پیشه ساخته، سر بریدن و زبح حلال کردن وحشی گونه و حیوان صفت را افتخار میدانند که دل و وجدان سخت سنگ را به لرزه می آورد ولی سر بریدن و کشتن و آتش زدن جز دین و فرهنگ و غیرت خود میدانند پس هزاره، تاجک ازبک که تا دیروز بدست همین طالبان پشتونی قتل عام جمعی میشدند چگونه از پشتون و دار و دسته وحشی طالب لنگی و نسوار حمایت کنند؟؟؟

  دوست عزیز تو تازه از خواب بیدار شدی..... اقوام دیگر سه صد سال هست که هو لو کاست شده میرند ولی تو شاید اصلا خبر نباشی و اگر باشی هم به آن کشتاری اجدادت افتخار و آن را جز فرهنگ پشتونوالی میدانی..ولی حالا که پشتونها خودشان بمب به خود بسته کده همدیگر و هزاران اتسان بیگناهی دیگر را میکشند و حال تو آمده با زرنگی دنبال عاطفه میگردی و بر عکس دیگران را مقصر دنسته و پشتون طالبساز را بی گناه، چه جالب هم خنده آور و هم درد آور.........

  پشتونها 300 سه صد سال حکومت کردند از الف تا ی دولت در اختیار شان بود چه کردند؟ تو را به خدا از وجدان پشتونی ات بپرس که چه کردید؟؟ کاش حتی قندهار را اباد میکردند تا امروز افتخار میکردید.... جز کوچی گری وحشی گری قبیله کشی و دشمنی نسل در نسل میان زی های پشتون دیگر چه کردید؟؟؟؟

  پیش از اینکه ربانی مسعود و محقق ودوستم.......... را مقصر بدانی از بی فرهنگی و..... خود و از رهبراو و شاهان و فلانی زی و فلانی زی های خود گلایه کن......

  repondre message

  • نوید

   یکی از مهمترین خصوصیت انسانی که پشتونها بر اساس اصول پشتونولی شان دارند و داشتند این است که فاشیست و قومگرا نیستند و الی تو امروز به زبانی که داری سخن میزنی صحبت نمیتوانستی.

   برو و ببین که بادار های ایرانی شما اصلا به اقوام غیر از فارس اجازه نمیدهند به زبان مادری شان صحبت کنند. در ایران تحت سلطه فاشیست های فارس زبان فارسی معادل است با ایران و هرکسی جز از زبان مادری شان حرف زند دشمن ایران است. فاشیست های فارس به کرد ها ، آذری ها، ترکها، عربها، لر ها، بلوچ ها اصلا به صفت انسان نمیبینند و آنها را خر ها یا الاغ های بی شعور خطاب میکنند.

   اسیمیلاسیون منفی که در ایران روان است اگر بوسیله پشتونها در این 300 سال که تو از آن حرف میزنی جاری میبود ا، امروز اصلا از اقوام دیگر خبر نمیبود.

   شاه امان الله ، ظاهر شاه، داود باید نه قهرمانان پشتونها بلکه باید قهرمانان ملیت های غیر پشتون باشند زیرا آنها تمام ملیت ها را به عین دیده مورد نظر قرار داده بودند.

   درست است که بی عدالتی مانند هر کشور جهان سوم در افغانستان هم صورت گرفته ولی در مقایسه با دیگر کشور ها چون کشتار دسته جمعی بلوچها، و کرد ها در ایران، کشتار و تبعید ملیتهای غیر روس در روسیه شما باید به افغانستان و پشتونهای مهمان نواز که در آن پسر یک مهاجر و یک جنایتکار معلوم العال به قهرمان ملی مبدل شده شکر بکشید.

  • دوست عزیز

   من به حیث یک پشتون افغانستان تمام حرف های شما را قبول دارم ولی ضد فارس خطاب کردن شما را نه.

   فارس ها هم مانند ما انسان هستند و خوب و بد دارند ولی تا جاییکه من دیده ام اکثریت شان مردمان خیلی با کلتور و مودب اند

   نام مستعار خود را تغیر بده در غیر آن فرق تو با نوید که از هر چه پشتون است بد میگوید و از هر جنایتکار تاجک قهرمان میسازد نخواهدبود.

   وسلام

  • شخصی که خود را ضد فارس معرفی نمود بشنو! تو اولآ سواد نداری و اگر دارید از برکت فرهنگ و ادبیات فارس است که یاد و آموختید. اگر خودت زحمت بکشید کتابی که آنرا بنام فرهنگ و یا غیاث الغات زبان پشتو یاد میکنند داشته باشید. از آن نام ببرید و آنرا نشان دهید. امروز از برکت فرهنگ فارس است ، اگر شما بخواهید زبان های خارجی را یاد بگیرید. مجبور میشوید که مشکل خود را از روی فرهنگ فارس حل سازید. نه از فرهنگ پشتو. زیرا شما فرهنگ پشتو ندارید که لسان های خارجی را ترجمه کرده باشد. همین فرهنگ و زبان فارس است که شما را در جامعه ای تمدن تحصیل کرده ها ساخت و اگر نه برای همیش بیسواد کورمی بودید. . بمنظور اینکه شما هیچ فرهنگ زبان خود را نداشتید و ندارید. همه مشکلات امور زندگی خود را برویت و از برکت فرهنگ فارس بدست آوردید. همین فرهنگ غنی فارس است که از آن آموختید و به جهان معرفی شدید. پس چرا علیه فارس که شما را تحصیل کرده ساخت دشمنی و خصومت جاهلانه می ورزید.؟ نمک حرام نباشید . باید قدر نمک را بدانید . به اولاد و اولادهای تان توصیه کنید که حرمت و احترام فرهنگ فارس را بدانند وداشته باشند. من بخاطر اینکه ترا درست مدلل ساخته باشم به سویه و زبان خودت بطور خلاص و ساده نوشتم . امید است آزرده نشده باشید . انسان در زندگی خود که معلومات نداشته باشد یگان تاخت وتاز بی جا و بی مورد میکند . زمانیکه متوجه اشتباۀ خود شد . از گذشته ی خود توبه و معدرت خواهی باید کند. خیر فرق نمیکند که ممذرت بخواهی ویا نه صرف آب را نادیده موزه را از پا نکشید.

 • آقای ضدفارس:
  شماپشتونها همیشه خودراحق به جانب گرفته ودیگران رامقصرمیدانید حال آنکه شماخودمیدانید که افغانستان به جای اینکه ترقی کندروزبه روز عقبمانده ترمیشود.واین ازآغازتاریخ افغانستان بیچاره رقم خورده میرودبه دلیل اینکه حکومت دردست معامله گرترین قوم(پشتونها)بوده است که اصلا معلوم نیست آیاشما افغانی هستیدیاپاکستانی؟
  همین حالا معتبرترین ملیت برای خارجیان درافغانستان شماهستید به خاطریکه تنهاشمامیتوانیدکه دربدل پول بسیارناچیز وقدرت مثل همیشه وطن- ناموس وغیرت رابه فروش میرسانید.دیگران که غیرت شان اجازه چنین کاری رانمیدهند.وعطش تشنگی شمابه قدرت به حدی زیاد است که بادردست داشتن قدرت-هنوزهم یکتعداد کثافتهای دیگرتان به پشتوانه ای پاکستان وعربهای عیاش که دختران تانرا به واسطه ای سیاف خان وگلبدین ازکمپهای پاکستان دربدل پول ناچیز میخریدندکوشش بدست گرفتن قدرت را میکنند.واینکه شمابه قهرمان واسطوره ای واقعی درمقابل اجنبیان توهین میکنیدنشاندهنده ای کم ظرفیتی شماست .شما اول بروید دستهای کثیف تانرا بشویید وبعد نام قهرمان ملی رابنویسید.شما یکباربا وجدان خودقضاوت کنید وببینید که حق باکیست؟

  repondre message

 • He certainly is honest. but politics is no joke. he is very emotional. We know he won’t win eventhough we want him to . best thing for him to do is to make an alliance with Dr. Abdullah.

  repondre message

 • نويد جان چشم هاى شما را تعصب که ايرانى ها در مغزهاى تان پيچکارى کرده کور ساخته است شما تاريخ را که در کشور شما نوشته شده است نخوانده ايد شماتاريخى را خوانده ايد که توسط قبله مقدس تان ايران نوشته شده و در ان تمام حوادثات تاريخيى رابه شکل وارونه بيان گرديده است لطفا کوشش کنيد که کشور خودرا و مردم خود را درست بشناسيد پشتون ها مردمانى اندبرده بار ، با همت ، وطندوست ، ازادى خواه و غيور نه مانند ديگران که چون سگ در سايه اشتر زندگى کنند پشتون ها اگر متعصب ميبودندبا ان قدرت و نفوذى که در اين کشور داشتند واقعا شما ديگر نميبوديد در امپراطورى احمد شاه کبير لسان دفترى درى بود ، در زمامدارى پادشاه هان ديگرى که به گفته شما همه پشتون بودند لسان دفترى درى بود و ديگر اينکه اگر اين قوم متعصب ميبود هشت صد سال حکمرانى انها در هند دوره طلايي تمدن در هند به شمار مى ايد که در انزمان نيز لسان درى لسان دفترى در هند بود ، در پهلوى ديوان و اثار ديگر خود خوشحال بابا ديوان درى نوشت ، تيمور شاه درانى ديوانش درى است اين شما هستيد که يک کلمه پوهنتون را تحمل نداريدبياييد متعصبين را همين اکنون امتحان ميکنيم در ولايت که اکثريت شان پشتون ها هستند برويد شما انجا تاجک و ازبک ، هزاره و ديگران را مى يابيد در قندهار، جلال اباد ، کنر ، لغمان و هلمند به ده ها هزار برادر هزاره مازندگى دارند خانه دارند تجارتخانه دارند برويد از انها بپرسيد که تا امروز کسى برايشان لا اقل گفته است که تو اينجا چرا امده يي ؟ بياييدبه باميان ميرويم به دايکندى ميرويم دور نى نزديک در دشت بر چى کابل ميرويم و ميبينيم که ايا انجاپشتون است ؟ يا به علاقه دارى پنجشير ( که به زور ولايتش ساختند ) ميروم ايا شما يک خانواده پشتون را خواهيد يافت ؟ بلى متعصبين معلوم اند شرم خوب است کمى اش تانرا پوف کرده بخوريد عقل تانرا از خود بسازيد نه از ديگران اراده تانرا از خود بسازيد به دهل ديگران نرقصيد جواب هاى ادعاى هاى ديگرتانرانميدهم زيرا شما ارزش انرا نداريد

  repondre message

  • لعنت بر ایران و لعنت بر تو ای کمال دروغگو. اقوام غیر پشتون در ولایات جنوبی همواره مورد اذیت و آزار سگ های قبیله بوده و اگر سند میخواهی بنده حاضرم برایت مهیا کنم. در دایکندی و پنجشیر و برچی (وزیر اکبرخان و شهر نو را با تمام مناطق خوب کابل که شما غصب کرده اید هیچ یادآوری نمیکنی؟) که جای آدم نیست او احمق وگرنه همانها را نیز شما غصب میکردید. در مناطق 99% کوهسار و ناهموار هزاره جات 9 ماه از دست سرما و یخبندان جای زندگی کردن نیست وگرنه دزدان قبیله اینقدر تحمل و بردباری نداشتند که ساکنان آنرا تا هنوز زنده بگذارند. فقط 3 ماه بهار که هوا خوب میشود شما نیز مثل سگ های هار و وحشی به آن مناطق حمله میکنید. دیگر میخواهید چی شود؟!

   هرکس حقایق را به زبان بیآورد شما کودن ها و منافقین مهر ایرانی را به جبینش میزنید ولی از مفعول بودن خود و سواری دادن تان به ایران، انگلیس، پاکستان، و امریکا و روسیه (نگو که روسیه را ما سواری ندادیم چرا که از ترکی گرفته تا شهنواز تنی و گلابزوی و نجیب همه گی از شما بیغیرت ها بود) هیچ حرف نمیزنید؟ بسیار چشم پاره و بی حیا هستید.

   از گلبدین اگر بگزریم که سالها با دار ودسته اش در ایران مهمان بود... همین حالا ملابرادر و صد ها ملا کونی و ملا فاسق دیگر در اردوگاه های ایران تعلیم نظامی میبینند تا در افغانستان فتنه و آتش جنگ برپا کنند اما تو و امثال تو چشم پت از سرش تیر شده و خپ تانه میزنید؟ بسیار حرامی نیستید؟

   شما واقعاً که اولاده ی یهود هستید و در فتنه و جنگ استعداد خاص دارید. حتی خداوند ج در قرآن از شما شکایت کرده... فلم مستند"تکاپو برای قبایل گمشده" را ببینید تا باد تان برآید.

   لعنت خدا بر تمام فتنه انگیزان

   زنده باد بشردوست! هر انسان با وجدان و با شرف برای بشردوست رای خواهد داد.

 • خدمت دستاندرکاران کابل پرس سلام تقدیم میکنم امانمیدانم نظرم راکه دیروزبیان کردم چراازنشربازماند خداکند که اینبارنشرشود.
  آقای کمال:
  شماهم مثل دیگربرادران پشتون ماخالی ازعقده-تعصب وخودخوامی نیستید.شماازغیرت پشتونها گفته اید.منظورتان ازکدام غیرت است ؟
  همان غیرتی که دختران جوان تانرادرکمپهای پاکستان برای عربهادربدل پولی بسیار ناچیزلیلام کرده بودید؟ویاآن غیرتیکه صدهاسال استکه خاک ووطن رابااین وآن به معامله نشسته اید؟حالا هم نصف تان میخواهید افغانستان رابایکی معامله کنید ونصف دیگری تان بادیگری .همین است که موضوع امنیت تاحالا لاینحل باقی مانده است.وبازهم شما نوشته ایدکه فلانی خان به زبانی دری کتاب نوشته است.اینرا که شما خودتان میفهمید که درافغانستان اکثریت مطلق فارسی زبان استند.وخان هم میفهمیدچندین کشورفارسی زبان هستند.اماپشتونهاصرف درسرحدات افغانستان وپاکستان زندگی میکنند
  وشما نه ازروی بردباری ونه ازروی مرحمت بلکه ازجبر زمان مجبور به فارسی صحبت کردن هستید.واگرنه درزمان طالبان خیلی کوشش کردید تامردم رابه پشتو صحبت کردن عادت بدهید.هشتصدسال حکومت پشتونهارادرهند دوره ای طلایی نامگذاری کرده اید درحالیکه هندبیچاره ترین مملکت درآنزمان بودولی حالا که زمان طلایی گذشته است تبدیل به یک ابرقدرتی جهانی شده است.بهرصورت صحبتها زیاداست ولی من ازشما تقاضا میکنم مکاتب رانسوزانید-انسانهاراسرنبریدبیاییدتحصیل کنید تمام این مفکوره هاازبیسوادی شما منشاءمیگیرد.

  repondre message

 • سلام به دوست عزیز !!

  کمال جان واوا بیگیرش که نگیرید !!

  شما از کدام افتخارات تان سخن میگوید !!

  به غیر از معامله گری شما کدام افتخار دیگر هم ندارید بخاطر از این شما معامله گر هستید هر رژیم که آمد شما همرای کدامش معامله نکردین فقد اینمی سوال مرا جواب بده افتخار شما نادر غدار احمد شاه غدار است فقد همی افتخارتان است واوا !!

  همرای شما فاشیست ها اگر انگلیس آمد معامله کرد اگر عرب آمد معامله کرد واگر امریکا آمد معامله کرد و اگر پاکستان آمد معامله کرد شما این را افتخار تان میدانید واوا !!

  شما بسیار قوم بخیل متعصب هستیند .

  بیگیر یک اتن به افتخار قوم با غیرت پشتونوالی واوا !

  دول بزن امریکا بچیم عرب - انگلیس - به افتخار قوم با غیرت ما اینها خوب رقص میکند .اینها از رقاصهای بسیار بسیار مشهور هستند. هر دول که شما بزنید این قوم با غیرت ما خوب رقصه یاد دارند و همیشه در دول شما رقص خواهد کردن و میکنند !واوا !!!!! مسعود !

  repondre message

  • همین لحظه این پشتونها است که بر ضد قوای اشغالگر میرزمد. مسعود غلام بچه نشان بده که کدام یک از کدام قوم دیگر به جز پشتون بر ضد جنایتکاران امریکایی میرزمد ؟

   نشان بده کدام غلام فروخته شده و ناموس فروش رحیم پنجشیری بر ضد روسها ایستاده شد؟

   بز کثیف مسعود تا آخرین روز مردار شدنش بر سر سوته روسها نشسته بود. امروز از ربانی ناموس فروش تا فهیم بر سر سوته امریکایی ها نشسته اند.

   این پشتونها بود که بر ضد روسها ایستادگی کرد و این پشتون است که میمیرد ، میرزمد و بخاطر وطن و ناموس شان بر ضد 41 کشور ایستاده اند.

   لعنت بر شما غلام بچه های ناموس فروش که دهن بزرگ دارید ، حرف تان دنیا را گرفته ولی فقط در غلامی و ناموس فروشی قهرمان شده اید.

 • به کابل پرس،
  بخيالم که پيام من خوش تان نيامدويا اصلأ از پيامی که بجای فصل وصل آورد خوش تان نميآيد .
  باکی نيست ، بی صدای خروس هم صبح خواهدشد.
  خوب شد دقيقتر فهميدم که ګپ ازچه قراراست.
  وداع تاابد

  repondre message

 • به خوانندگان کابل پرس سلام.
  این آقایان پشتون چقدربه غیرت شان مینازندواقعاغیرتی هستید.همین حالا شما درمقابل امریکاییها میجنگیدبرمنکرش لعنت.برای چی میجنگید؟حتما میگوییدبه خاطر اسلام.اسلام راشما چگونه میبینید؟شما ازدین مقدس اسلام چی میدانید؟آیادردین مقدس اسلام کدام روایتی هست که اطفالرانگذارید تحصیل کنند؟جای که درآنجا به اطفال درس وتغلیم میدهند(مکتب)را به آتش بکشید؟آیااین مجاز استکه بمب رادرشکمت ببندی ودرداخل شهرودربین مردم مظلوم وهموطنت خودت را منفجرکنی؟وباز این همه کارهارابراساس کدام عقیده میکنید؟آیاشما باغیرت افغانی اینکارهارامیکنید یابه پشتوانه ای کسی دیگری؟مثل همیشه.میفهمید این سلاحی که دردست شما است اینرا ازکجابدست میاوری؟خیلی اگروامای دیگری است که گنجایش نوشتن را ندارد.غیرت تان بدنیست اما کاش به جای اینقدر غیرت خداوند یک کمی عقل بدهد.جهان در کجا رسیده وما (افغانستان)درکجا استیم دلیلش همین کهنه فکری شما غیرتی هاست که هنوزهم برغیرت بدون تعقل پافشاری دارید.بیایید قبل ازهر چیز یک انسان خوب باشیم .بازهم خواهش میکنم سوزاندن مکتب به نفع ما نیست .اینرا پاکستانی ها به شما به دلیل اینکه خوب را ازبد تشخیص کرده نمیتوانیدوبیسوادهستید تبلیغ میکنند.بیایید یکبار امتحان کنیدچند سال راحوصله کرده اولادهایتانرابه درس تعلیم تشویق کنیدمطمئن باشید نتیجه اش مثبت خواهدبود.به امید اینکه روزی شماهم مثل دیگرمردم افغانستان به فکرترقی وپیشرفت کشور عقب مانده ای مان شوید.

  repondre message

 • براى انانيکه بر ضد پشتون ها نوشتن اينقدر ميگويم وقتى عقل زايل ميشود و منطق ديگر قدرتش را از دست ميدهد انسان به دشنام روى مى اورد مانند شما هزاره هاى غربى و تهرانى در تاريخ افغانستان ولو تاريخ خود شما که در ايران نوشته شده است از کار نامه هاى خود به طور مثال ذکر کنيد شما در عرصه علم دست اوردى داريد ؟ اين کشور به خون دليران پشتون بنا يافته است اين نهال ازادى از خون همين قوم غيور اب خورده است ازادى را کسى مفت نميدهد من از شما سوال ميکنم روس ها چرا با پشتون ها دشمنى دارند ؟ انگليس ها چرا با پشتون ها دشمنى دارند ؟ امريکايي ها چرابا پشتون ها دشمنى دارند ؟ پنجابى ها چرا دشمنى دارند و قبله مقدس تان ايران چرا دشمنى دارد ؟اگر جواب اين سوال را يافتيد به حقيقت پى ميبريد من ميدان که شما حقيقت راميدانيد اما اعترافش برا ى تان مشکل است اگر پشتون مانند شماغلامان حلقه به گوش ميبودند امروز مانند شما در اسايش زندگى ميکردند نه طآلب درانها ميبود نه گلبدين ميبود همه انها را در اغوش ميگرفتند اما استعمار گران مردان جنگجو و انانى را که در مقابل منافع شان سد واقع شده ميتوانند انها را خوب ميشناسند به قول خود شما بالاى شما ظلم شده است از حق تحصيل بى بهره مانده ايد پس ادعاى دانش را نکنيد شما هفت سال است که با سياست و علميت اشنا شده ايد در تمام قوم تان به جز از خليلى و حقق و مزارى کسى ديگرى است که از ان پيروى کنيد بهترين هاى يک قوم اينها باشند ديگران را نميدانم که چى خواهند بود .پشتون هااگر ناموس فروش ميبودند امروز در شکل نسلى انها تغيرمى امد چشم هاى تنگ شان کلان ميشد و بينى ها پهن شان بلند ميشد و در هوتل هاى پنج ستاره و دفاتر خارجى وبيز هاى نظآمى زنان و دختران شان براى شهوت رانى خارجى ها کار ميکردند در هوتل سرينا کار ميکردند و بنام چينايي از مردم پول ميگرفتند بلى شما مترقى شده ايد اما ما واقعا در اين عرصه عقب مانديم مردم به خاطر؟؟؟؟؟؟؟ تحت پوشش صيغه به مزار ميروند به خاطر ؟؟؟؟؟؟ به مقر اصلى يعنى تاجکستان ميروند حالا شمابگوييد که ناموس فروش ها کى ها اند سند وليسنس بين المللى اين کار را کى ها دارند ؟

  repondre message

  • آقای حامد جان شما از تاریخ اصلاً نمی فهمید تاریخ پشتون از 100 سال پیش تا هنوز را بخوان مطلع میشوی که این پشتون های شما چه دسته گلهای را به آب داده است پشتون هااگر آدم بود که تا هنوز افغانستان را ساخته بود
   ((نه به آن ملا عمر تان نه به این کرزی تان))

  • yea u r right and Mazari and Khalili and Muhaqiq can make Afghanistan!!!!!!!!!

  • بشردوست هرگز پیروز نخواهد شد. او آدم احساساتیی بیش نیست . اوآدم خود خواهی است زیرانتوانست دردرازای چهارسال آزگار حتا یک دوست در پارلمان کشور پیدا کند پس چگونه خواهد توانست با این قهر وناز خود سکاندار کشتی شکستهء کشوری گردد که درحال غرق شدن است ؟

  • داکتر بشردوست میتواند!

   با دزدان و قاتلان جمع شده در مجلس دوست شدن افتخار نیست. فقط بشردوست توانایی و صداقت ریاست جمهوری افغانستان را دارد و مابقی را امتحان کرده ایم. افراد زیرک میدانند که آزموده را آزمودن خطاست.

   با کودن ها و قبیله پرست ها و مزدوران خارج کاری نداریم.

 • اګر شما از جنګ ودزدی وآدمکشی که فعلآ دزدان طالبی وجلادان ګلبدینی میکنند دفاع منمایید و این وحشیګری را مقاومت منامید واقعآ مشکل دارید آن هم مشکل بسیار کلان.شما هیچګاهی به مقاومت علیه ظلم واستبداد نه ایستاده اید چرا؟ هربار وهرګاهی که بر ما ظلم شده از طرف قوم طالبی بوده وشما روز در آغوش امان الله ؛نادر؛ظاهر؛داود؛ تره کی؛حفیظ؛نجیب ووو بسر برده وشب همکاری بیګانګان را کرده اید وفعلآ هم عملآ همین حالت جریان دارد .کرزی هم از شما طالب هم ازشما اګر کسی در این میان میسوزد فقط مظلومین.شما وقتی از مقاومت صحبت میکنید چرا در زمانیکه طالبان وحشی بدترین جنایات را مرتکب شدند ګنګ وکر وکور شده بودید .یک مسله را باید همه خوب بدانند وآن اینکه برای قوم پرستان طالبی قوم شان ورسم ورواج شان بالاتر از مسلمانی شان میباشد .هرچه باشد قوم باشد این مهم نیست که نجیب ګلبدین ملا عمر ویا مولوی های آنطرف خط ویا پاچا های آنطرف هدف ومفکور مهم نیست فقط قوم طالبی باشد.برعکس در میان دیګران هدف حقانیت شخصیت عقیده ووووووو بسیار مهم است نه قوم وقبیله بطور مثال در مورد مسعود شهید اول ما خود ما انتقاد میکنیم بد میګوییم هر کدام ما فارغ از وابستګی های قومی نظر میدهیم بخدا قسم اګر مسعود هم ازقوم طالبی میبود شما میدیدید که این ها چه محشری برپا میکردند باز آنوقت کی بود که خلاف مسعود حرف میزد .بلی ما تاروزیکه این قوم طالبی به مکتب نروند واز دل درس نخوانند آرام نمیشویم .

  repondre message

 • اگر این ملت صد در صد به بشردوست رای ندهد، من از همین حالا حکم می کنم که؛ این ملت، ملت نیست و همهء بد بختی ها از دست خود این ملت است. اگر بشر دوست رای نبرد، بدانید که این ملت خودشان به بد بختی خوش هستند!!! آخر یکبار هم ملت را امتحان کنید؟ کدام ملت؟؟ د... بی س... خواب برده... دنباله رو، ب... ف... ب ت... ؟؟؟

  repondre message

  • نه برادر عزیزم سر این ملت بدبخت به این زودی خط چلیپا نکش ولو بشردوست برنده هم اعلام نشود.

   ملت بیدار است و به زیاد چیزهایی که من تو نرسیده ایم آنان رسیده اند. من و تو زندگی افغانستان و سیاستش را از دریچه تنگ مونیتور کمپیوتر خود میبینیم اما آنان با پوست و گوشت عملا حس میکنند، آنان بسیار آگاهتر از من و تو اند و بسیار هوشیار تر، چیزهایی را که من تو نمیدانیم آنان در عمل دریافته اند.

   به این انتخابات امید مبند، این انتخابات در زیر سایه تفنگ انجام میپذیرد و شمارش آرا هم بوسیله کسانی صورت میگیرد که قبلا برایشان کاخ سفید گفته کی باید برنده اعلام شود، امریکا هرگز نمیخواهد که بشردوست به قدرت برسد، امریکا میخواهد کسی در قدرت باشد که صدقه و جان گفته هر حکمش را عملی سازد. پس این انتخابات فقط بازی با رای مردم است، رای مردم عملا کمترین ارزشی برایشان ندارد.

   من برایت از همین حالا صد فیصد اطمینان میدهم که اگر رای تمام افغانستان هم در صندوقها به نام بشردوست ریخته شود، بازهم کرزی برنده اعلام خواهد شد چون از قضا معلوم است که امریکا باز میخواهد کرزی را بالای ما بقبولاند.

   پس گناه این مردم بیچاره نیست، گناه از بشردوست و چیزدان هاست که این مردم را متحد و منسجم نساخته اند که میشد در صورت تقلب آرای مردم به خیابانها بکشد و مثل آنچه را در ایران امرزو شاهدیم، در افغانستان هم چنین میشد و طرفدارن بشردوست موجی از اعتراضات را آغاز میکردند تا دولت را مجبور به عقب نشنی سازد و حتی شفافیت انتخابات را زیر سوال برد.

   حال اگر تقلبی صورت گرفت ممکن من و تو چند مقاله و زنده باد و مرده باد در سایتهای اینترنتی راه بیندازیم اما این جایی را نمیگیرد تا در داخل و در خیابانها اینچنین اعتراضات جریان نداشته باشد. امریکا هم این وضعیت افغانستان را فهمیده که به آسانی میتواند هر سیاست و برنامه اش را به آسانی و زیر نام "آرا مردم" بر افغانستان تحمیل نماید. مگر همین پارلمان را مملو از خاینان و جانیان نساخت و نامش را "پارلمان دموکراتیک و نماینده" نگذاشت؟ مگر وجود بشردوست و ملالی جویا در پارلمان را با بیشرمی منحیث دموکراتیک بودن پارلمان به رخ دیگران نمیکشند؟

   مردم را دست کم نگیریم، اما دست و پایشان بسته است و پیشاهنگی هم ندارند که خشم شانرا سمت و سو درست دهد و آنان را به توفانی مهار نشدنی مبدل سازد.

 • اكر كميسيون قصم خور انتخابات صادق باشد بشردوست عزيز اين فرزند شجاع ملت افغانستان ريس جمور ما خواهد بود.كه اين ارزوى فردفرد ما است .كه يكبار فراقومى شويم.يكانه راز بيروزى است وبس .

  repondre message

  • بعد از عرض سلام
   بشردوست عزیز میدانم که دلسوز این کشور و مردمش هستی مگر عزیزم تازمانکه أقای محقق و چناب خلیلی را از خود نسازی مشکل است که مردم افغانستانرا از شر جناب کرزی خلاص کنی چونکه خودت وقتکه هزاره خود را از خود کرده نتوانی چطور چونین وعده های بزرگ را برای دیگر اقوام مدهی شعار خودت اسلام تراشی رهبر القایده بن لادن را بیادم أورده که او نیز تابحال نتوانسته پسر خود را همنظر خود بسازد مگر مردم کشور مانرا شب وروز می کشد که با او همنظر شوند وبه او رای بدهند و کمک کنند، ببین عزیزم اگر گفت مرا کنی و قسم خود را راست کنی یگانه راه که مردم را از شر کرزی خلاص نماهی اینست که با داکتر عبدالله عبدالله یکجا شوی در غیر ان هیچ راهی نیست بجز به نی بلی گفتن است و جناب کرزی را قبول نمودن است وبس تشکر،،،

 • hamid karzai khodash Qandahari Lebasah Uzbaki
  ham ba qaume khod wa ham ba qaume Turk Khianat mekonad

  repondre message

 • سلام و درود بر آقای بشردوست موتاسیفام کی نه میتونام براش رای بیده هام چون آقای کرزی فیگراش را کرده کی افغان هائ خاریج از کیشوار نبایاد در این تخابات شر کت کونه بخا تیر کی شکست نخوره
  باومید پیرو زی آقای بشر دوست!!

  بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست !!! بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست!!! بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست بشردوست !!!

  repondre message

 • salam ba hama,
  man 1 pashtana astam wa ba awz karzai ba bashar dust ka hazara ast ray midaham ba bsear eftkhar.
  wa agar dar baen pashtun ha ham een chonin ensany paeda mishod ray midadam
  ma 20 famil daram wa 20 ray midaham enshallah
  jala watan

  repondre message

 • روزنامه مشهور اسپانوی Spaniol El Mundo که سالها قبل پیوند آقایان خلیلزاد و کرزی با شرکت یونیکال را بر ملا ساخته بود، این بار یکی از نویسندگان آن به نام (Jose Feliciano)
  مسئله مهمتری را افشا نموده و می نویسد که آقای کرزی در آخرین سفرش به واشنگتن آخرین تلاشهای خویش را در راه قناعت دادن اداره اوباما مبنی بر بقای ایشان در کرسی ریاست جمهوری افغانستان مبذول داشته ولی همه آن کوششها نقش بر آب شده است.
  این روزنامه می نویسد که آقای کرزی اعلام آمادگی نموده است تا حتی برادرش را که چندین بار از سوی مطبوعات معتبر دنیا متهم به تجارت مواد مخدره شده است، به مسئولان امریکایی بسپارد، ولی امریکاییها موضوع را به آینده موکول داشته اند.

  در این مقاله اسرار بسیار دقیق دیگری هم فاش شده است. نویسنده که معلوم می شود از عمق مسایل افغانستان آگاهی دارد، مدعی است که در آن روزی که آقای کرزی از امریکا به کابل برگشت، معاون دوم ایشان نزد موصوف شتافته
  و بر اساس یک ضرب المثل افغانی از ایشان پرسیده اند که (شما از سفر واشنگتن شیر برگشته اید و یا روباه؟!)، و آقای کرزی در پاسخ گفته اند که بد تر از روباه بر گشته اند.

  این نویسنده می گوید که امریکاییها به صورت غیر مستقیم تلاش نموده اند تا آقای مارشال فهیم و جنرال دوستم را در کنار آقای کرزی قرار داده و از این طریق ایشان را هم در دیدۀ طرفداران پیشین (کرزی) و هم در نظر افکار عمومی جهان غیر قابل تحمل جلوه دهند.

  در پایان مقاله آمده است که آقای کرزی دراین اواخر تلاش می ورزند تا اوضاع امنیتی کشور خصوصا امنیت شمال افغانستان را بر هم زند تا بهانه ای برای الغای انتخابات باشد. نویسنده گفته است
  که زهر پاشی در مکتبهای کودکان بدخشان، شدت عملیات طالبان در کندز، عملیات و تخریبکاری در فاریاب و جاهای دیگر جزء برنامه ای است که دستهای کرزی در پشت آن دیده می شود.

  آقای نویسنده در پایان مقاله خویش و پس از ذکر دلایل فراوان و افشای برنامه های خطرناکی اضافه نموده می گوید با وجود آنکه رئیس جمهور کنونی افغانستان خود را در کرسی قدرت سخت چسپانده
  و آخرین تلاشهای مذبوحانۀ خویش را در جهت حفظ آن انجام می دهد ولی نویسندۀ مذکور، مرگ سیاسی آقای کرزی و ادارۀ ایشان را اعلام نموده و زوال شان را حتمی می داند.

  repondre message

 • هر کدام از ما حرف وباور خودمان را اظهار داشته ومیداریم به نظر من با کرزی اکر میل ورغبت آن را داریم بایست وداع کرد او دیکر از صحنه سیاسی کشور برای همیش دور می شود انشاالله. حرف مرا به یاد داشته باشید .

  repondre message

 • faqat bashar dosttttttttttttttttt

  repondre message

  • سلام دوستان ګرامی
   بشردوست احساساتی و دچار تلکیف روانی نه میتواند که پیروز انتخابات شود یګانه کسیکه لایق این چوکی میباشد همانا داکتر عبدالله که از حمایت وسیع مجاهدین دلیر و قهرمانان این سرزمین مانند شهید و قهرمان ملی احمدشاه مسعود و جبهه ملی و همه روشنفکران برخوردار است میباشد . که داکتر عبدالله عبدالله همسنګر قهرمان ملی کشور بود و همه اورا میشناسد که یک مجاهد است و کامیاب میشود نه بشردوست که یکنفر طرفدار در پارلمان ندارد در ریاست جمهوری چی خواهد کرد. زنده باد داکتر عبدالله عبدالله رییس جمهوری اسلامی افغانستان

  • سلام بر همه خوانندگان عزيز!
   واقعأ اگه كمي دقت كنيم مي بينيم كه شخصيت ملي هست ، از نظر من تنها كسي ميتواند بدرد افغانستان بخورد كه شناخت دقيق از خصوصيات زندگي مردم داشته و درد مردم را احساس كند . او عبارت است از استاد معظم اقاي بشر دوست . اگر چند وظيفه ايماني هر افغان است تا با وي دست بدهد و در رقابت انتخاباتي كمكش كند اما براساس مشكلات روز گار اكثرا از اين توانايي برخوردار نيستيم و شخصأ خيلي رنج هم ميبرم به هر صورت تا جايكه توانايي داشته باشيم در ياري استاد غفلت نمي كنيم . و پيام من به تمام هموطنان خوبم اينه كه در انتخاب شان دقيق باشند بلا در رنگ امريكا درست است كه بادار كرزي است اما با ارا بيشمار مردم هيچ غلطي نميتواند بكند بنا براين به عنواني يك افغان ارزو ميكنم كه همه باهم تمام تعصبات و و تضاد هارا كنار گذاشته در فكر تعالي سرزمين خود باشيم و اين يك واقعيت است كه هيچ يك از كانديدا به پاي استاد بشردوست نميرسد . فلهذا بايد بشردوست را انتخاب كنيم همين و بايد هموطنان ما درك كنند كه چرا بشردوست خيانت نكرد حتمي دليلي دارد ، وقتي كه او اينهمه رنج هارا متحمل ميشود ايا ما نميتوانيم اورا با دادن راي همكاري كنيم . من مطمئينم كه هم وطنان ما دگر دوست ندارند كسي را امتحان كنند اينبار ميخواهد مستقيم كسي را انتخاب كنند كه درد تنهايي شان را مرهم بگذارد .
   استاد بشردوست راي ما از توست موفق باشي

  • آگاه باید بود
   آگاه باید بود
   آگاه باید بود

   آقای بشر دوست انسان نیك اندیش است اما ازین راه رسیدن به هدف را كه انتخاب كرده است با وجود پاك بودن اش ، چیزی قابل ملاحظهء بور نموشه
   باید مردم در یك سازمان آگاه سیاسی ، متشكل شوند، به آنان خورش و آگاهی لازم سیاسی و اجتماعی داده شود
   مردم زحمتكش باید به عنصر مؤثر مادی برای گرفتن حاكمیت وحفظ و ادارهء آن مبدل گردند، حق و با طل ، دوست و دشمن، نیرو، توانمندی وحقوق شان را ، خود درك كنند و خودبه تصمیم گیرندگان آگاه و واقعی مبدل گردند
   مردم درین تشكل سیاسی كه عاری از هرگونه تعصبات فكری، جنسی،قومی،زبانی، محلی، منطقوی، سمتی، نژادی، مذهبی،... باشد، متشكل گردند
   و همه خود را درین سازمان یكی دانند، و به مثابه نیروی متحد، آگاه و یكپارچه به سوی مبارزهء كه در كنار گرفتن قدرت سیاسی، تغییرریشه یی در ساختار نظام حقوقی و سیاسی جامعه ازجمله تغییر قانون اساسی به نفع اكثریت قاطع مردم، حركت متشكلانه واثر بخش نمایند ، و آنگه است كه می توان امید نیل به آرزو های بشر دوستانه و(( بشر دوست )) ها ، داشت
   در غیر این چنین سرو صدا های تبلیغاتی با وصف ماهیت بشر دوستانه اش، آب در هاونگ كوفتن
   است، چون وطن صاف و پاك
   اشغال است و جمع كردن آراء مردم و شمارش آن فقط در صلاحیت آنانی است كه مصارف انتخابات را می پردازند و منافغ دراز مدت خود را در وجود كسانی چون كرزی ها ، خلیلزاد ها، غنی احمد زی ها،
   (( داكتر )) عبدالله ها و ... دیگر سرداران تریاك، ترور و تفنگ می بینند
   همین قدر گفتم و انگارید كه در سفتن

  • به همه سلام!
   alim دوست محترم سلام تقدیم است!
   من در رابطه به تشکل یک حزب و یا سازمان اگاه سیاسی و سراسری به شما صد در صد موافق هستم من در همین سایت کابل راجع به ساختن حزب سراسری چندی قبل یک نوشته کوتاه ارسال و درج سایت گردیده بود ، لیکن باید گفت که اشتراک بشردوست صاحب در انتخابات ریاست جمهوری کاری خوب است و از این تجربه باید استفاده غنی کرد و اگر انتخابات را تحریم کنیم نتیجه دیروزی که اخونیها بیگانه پرورثمره مبارزه ازادی خواهانه ملت را غضب کردند در روی داریم ، بیاید در میدان تا کدام وقت در زیر زمین؟
   جلال ابادی

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس