صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > داکتر بشردوست از کابل تا ننگرهار

داکتر بشردوست از کابل تا ننگرهار

داکتر بشردوست: در اولین تماس با این شهر من احساس نکردم که در یکی از شهر های بزرگ افغانستان وارد شده ام چون تاریکی بر شهر حاکم بود و هست: عدم موجودیت برق یکی از مشکلات اساسی اهالی جلال آباد است؛ البته با هزاران مشکلات دیگر. بعد از صرف طعام ، نزدیک ساعت ۹:۳۰ به جستجوی یک مکان مناسب برای نصب خیمه شدیم.
سه شنبه 23 جون 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کاروان کمپاین ریاست جمهوری داکتر بشردوست روز جمعه مورخ ۲۹ جوزا ۱۳۸۸ مطابق بیستم جون 2009 ساعت ۴ بعد از ظهر بطرف ننگرهار حرکت کرد و نزدیک ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر به جلال آباد رسید.

داکتر رمضان بشردوست در اين باره چنين می گويد: در اولین تماس با این شهر من احساس نکردم که در یکی از شهر های بزرگ افغانستان وارد شده ام چون تاریکی بر شهر حاکم بود و هست: عدم موجودیت برق یکی از مشکلات اساسی اهالی جلال آباد است؛ البته با هزاران مشکلات دیگر. بعد از صرف طعام ، نزدیک ساعت ۹:۳۰ به جستجوی یک مکان مناسب برای نصب خیمه شدیم. در باغ سراج العمارت که در قلب شهر موقعیت دارد، خیمه را نصب کردیم. شب را در آنجا سپری و شنبه از ریاست رادیو تلویزیون ، شفاخانه صحت عامه ، شفاخانه برای معتادین ، پوهنتون تعلیم و تربیه، از ولسوالی های بهسود، شیوه و دره نور دیدن کردیم.

روز یکشنبه صبح در خیمه با اهالی ملاقات داشتیم، بعد از پوهنتون ننگرهار، از ولسوالی کامه دیدن کردیم. همچنان در خیمه با مردم تا ساعت ۱۰:۰۰ شب صحبت داشتیم با استفاده از چراغ موبایل . هرلحظه وهر ثانیه خاطرات ننگرهار لذت بخش است،اما افسوس که وقت کافی برای دیدن تمام ولسوالی ها و پوستر کافی برای توزیع به مردم نبود.

برای سفر به ولایات موتری را از کمک مردم خریده ایم. نامش فلن کوچ است و من نام آنرا کرزی کوچ گذاشته ام.

امید است که هموطنان بخصوص خارج از کشور که نمیتوانند در رأی دادن سهم بگیرند،در کمک مالی به کمپاین سهم بگیرند. تا ما بتوانیم یک کمپاین فعالتر و مؤثرتر داشته باشیم .افغانستان روز به روز به پیروزی نزدیکتر می شود، بخصوص وقتی من استقبال وحمایت اهالی یکی از ولسوالی های ننگرهار را دیدم، در حالیکه یکی از کاندیدان ریاست جمهوری از آن ولسوالی است و از او چندان استقبال نشده است.

داکتر بشردوست در غرب کابل!

داکتر بشردوست: در ده افغانان و کوته سنگی علاوه بر تشریح مختصر پروگرام و اهداف، اشاره هائی به امیتا بچن های افغان داشتیم که عکسها و پوسترهای رنگارنگ شان در و دیوار، نه تنها کابل، بلکه افغانستان را پر کرده است. افغانستان بالیود سیاسی دنیا شده است.


گزارش خواندنی روزنامه نيويارک تايمز درباره داکتر رمضان بشردوست


گفتگوی رادیو آزادی را با داکتر بشردوست بشنوید


داکتر بشردوست در ارزان قیمت!

در ارزان قیمت عکس ها و پوسترهای تعدادی از کاندیدان دیگر بر روی در و دیوار ملکیت های دولتی و خصوصی دیده می شد. داکتر بشردوست می گوید: " من با شوخی می گفتم که آقای کرزی و ...قبل از من از شما دیدن کرده اند. " مردم پاسخ می دهند: کرزی صاحب و امثالشان در خواب هم این منطقه را نمی بینند. افراد شان مثل دزد شب آمده در هر جا که دلشان خواسته بدون اجازه مالکین دوکان،خانه و ... عکس ها و پوستر های خود را نصب کرده اند.

جمعه 19 ژوئن 2009


چگونه از رمضان بشردوست حمايت کنيم؟

داکتر رمضان بشردوست بارها اعلام کرده است که فقط کمک های مردمی را می پذيرد. برای کمک به داکتر رمضان بشردوست از دو طريق می توان وارد شد.

کمک های مالی:

داکتر بشردوست برای برپایی يک کمپاين گسترده در زمان تبليغات نياز به کمک مالی شهروندان افغانستان دارد. برای کسانی که در خارج از افغانستان زندگی می کند ارسال مثلا صد دالر آمريکايی کار چندان سختی نيست. اما جمع شدن اين کمک ها می تواند کمک شایانی به برگزاری کمپين آينده ی انتخابات کند.

شماره حساب داکتر رمضان بشردوست:

Beneficiary: Ramazan Bashar Dost

Account number: 0505701000461618 AFN

SWIFT CODE: AFIBAFKA

Account with: Afghanistan international Bank (AIB ) Intermediate Bank:
Commerz Bank

SWIFT CODE: COBADEFFXXX
Account no: 400870105400 USD

شهروندانی که کمک مالی به حساب آقای بشردوست ارسال می کنند، بهتر است يک ايميل نيز به ايشان و يا کميته ی دفاع از ايشان ارسال کنند:

ايميل داکتر بشردوست : bashardost bashardost.org

ايميل کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست: info ramazanbashardost.com

کمک برای برگزاری کمپاين:

شهروندان افغانستان در گوشه گوشه ی افغانستان و جهان می توانند برای کمک به داکتر رمضان بشردوست برای برگزاری کمپاين کمک کنند. در کنار راهنمايی، نظرات و پيشنهادات برای برگزاری هر چه بهتر کمپاين، افراد می توانند در شناسایی داکتر بشردوست به سایر افراد اقدام نمايند.

دست در دست يکديگر و با حمايت از داکتر بشردوست، انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم!

سایت کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست


سایت شخصی داکتر رمضان بشردوست


پيوند (لينک) دادن به سایت انترنتی کمیته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست

اگر شما سایت انترنتی يا وبلاگ داريد، می توانيد يکی از تصاويری را که مناسب با طراحی سایت و يا وبلاگ شما می باشد را انتخاب کرده و با دادن پيوند (لينک) به سایت کميته، حمايت خود را از داکتر رمضان بشردوست نشان دهيد. معمولا سایت ها و وبلاگ ها روش های مختلفی برای نشر تصاوير دارند. شما می توانيد مستقيم تصاوير زير را ذخيره کرده وسپس منتشر کنيد و يا اينکه با قرار دادن کدهای مربوط به هر تصوير در صفحه ی وب خود، آن را نمايش دهيد. دريافت کد تصاويرDr. Ramazan BashardostDr. Ramazan BashardostDr. Ramazan Bashardost

اخبار و گزارش های مربوط به انتخابات رياست جمهوری افغانستان در سال 1388 را قدم به قدم در کابل پرس بخوانيد

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ژوندی دی وی ډاکتر رمضان بشردوست!

  • برادران وخواهران عزیز اگر دوستداریم که و طن مان اباد شوه پس به همکی معلوم است که حق است رمظان بشر دوست کسی تا توان داشته باشه خدمت خواهد کرد پس ما و شما از قومیت کذشته وطن خوده اباد کنم رای یک یک هرزیش دارد
   از اقای داکتر صاحب بشر دوست میخوایم یکبار اکر توان دارن به قندهار هم تشریف بیاورند

   زنده باشی بابه کرزی " خوب خدمت میکنی" راستگو - قندهار ی

   هفت سال از دوره کاری آقای کرزی گذشت و میلیارد ها دالر غرض بازسازی و نوسازی به کشور ما سرازیر شد ولی افغانستان با تاسف همان ویرانه ی ایست که هفت سال قبل بود با این تفاوت که تعداد اندکی از دوستان و وابستگان آقای کرزی که قبلا جزو کارگران ساده بودند اکنون به میلیونر ها مبدل شده و مردم عام وطن از ناتوانی هر روز ارزوی مرگ دارند تا از زندگی فلاکتباری که قسمت شان شده است نجات پیدا کنند. با تاسف و با چنین گذشته خراب اقای کرزی با تیم بیکاره و استفاده جویش بار دیگر خود را برای احراز پست ریاست جمهوری اماده نموده و از همه امکانات رسمی و دولتی برای غارت بیشتر سرمایه ملی کشور کمر بسته است. به پاس خدمات شایانی که کرزی و تیمش برای ملت انجام داده اند، لازم دیدم تا این شعر را برای شان تقدیم بدارم تا مگر با خواندن آن چشمان شان باز و گوشهای شان شنوا شود و دست از سر ملت بردارند.

   زنده باشی بابه کرزی " خوب خدمت میکنی"
   گرچه هر شب قصۀ ما را به زینت میکنی
   ******
   دوستم را در نهان بسیار دالر داده ای حاصل خشخاش را بهر برادر داده ای
   رهزنان را منصب و چوکی بهتر داده ای اختیار مملکت را، دست کافر داده ای
   از جنایتکار و از جانی حمایت میکنی
   زنده باشی بابه کرزی" خوب خدمت میکنی"
   ******
   دوستانت را به هر نامی مشاور ساختی در زیارتگه قصر خود مجاور ساختی
   از پیاده والی، از چپراسی آمر ساختی صد مسلمان را به زور زر تو کافر ساختی
   گر نرنجی جان من، بسیار وحشت میکنی
   زنده باشی بابه کرزی "خوب خدمت میکنی"
   ******
   دی به پاکستان مسافر بودی یا نی کرزیا جیره خوار خوان دیگر بودی یا نی کرزیا
   چندی نزد بوش نوکر بودی یا نی کرزیا همچو من بی پا و بی سر بودی یا نی کرزیا
   حالیا با بوش و زرداری خیانت میکنی
   زنده باشی بابه کرزی "خوب خدمت میکنی"
   ******
   ملتی را بار دیگر، خانه ویران ساختی هر طرف آواره گرد و تیت و پاشان ساختی
   خویشتن را رهبر و سلطان دوران ساختی در جنایت در جهان، خود را نمایان ساختی
   گرچه هر شب قصه ما را به زینت میکنی
   زنده باشی بابه کرزی" خوب خدمت میکنی"
   ادامه دارد.......

  • SALAM BA HAMA AM WATNAN AZIZ

   WA TASHAKOR FRAWAN AZ KANDAHRY BA EN SHEER MAGHABOOL ASH WAGHIAN AGAR MA WA SHUMA BAKHAYEM WATAN MA ABAD SHAWA WA WTANA SARBALAND DASHTA BASHAM BA KASI RAI BATEEM KE BATANA DARD MARA DAWA KONA AGHI KARZI DAR MODAD BESH AZ 7 SALA EMTAHAN KHOODA DAD BA AMAGY OWAIDA AST KE CHE DASTWORD DARAD AMA MENAIS YAK JAWAN BA AMA MARDOOM GHAREEB AFGHANISTAN YAK PESHNAHAD DARAM AZ GHAM BARASTI WA NEJAT PARASTI BAGZAREEM FAGHAD KAR EMAT BABANDEEM DAST KHOODA YAKI KONEM BA JENAB AGHAIYE BASHAR DOOST RAI BETEM CHURA EN AGHA FAGHAD KANDED AST GHAIR TANZEME WA NEJADE DORAST KE DACOTER SAHIB ABDULLAH SHAESTAGY REYAST JAMORE RA DARAD AMA EN BAYAD FARAMOSH NAKONEEM KE AGHY ABDULLAH BAZ DAR KABENA ASH KASANI KHAD BOOD KE AMAGY YAK BAR EMTAHAN KHOOD BA AMA MARDOM DADAN AMA JENAD MOTARAM BASHAR DOOST FAGHAD GHAIR TANZEME AST FAGHAD MAN ERA BA AGHI BASHAR DOOST ETMENAN METOOM KE AZ BADGHIS ZEAYD RAI KHAD BA KHOSOS AZ TARAF TABAGHA JAWAN -----MOHAMMAD HESAN AZ WALAYAT AGHEEB MANDA WA DOOR AFTADEE BADGHIS

  • Dear all this is the time to leave negatives points by calling he is pashtun,tajik hazara or others in the time of war none of is will be safe so this is golden chance and the right person to be the next president of this country is Mr.Bahsar Dost and he is the only one who is honest,high educated and has allot of positives things comparing with others so let us be united and vote for him and it is my dream to see him as president of this country and I am sure we will all benefited from his good job I am also worrying about the safty of Mr.Bashar if any one has contact with him ask him to be aware of sitatution becuase in this country always those who are the best will be harmed by losers.

   Allah support you Mr.Bashar Dost and we all love you and our votes go to you

   Ikhlas Wardak

 • سلام به تمام خواننده گان کابل پرس? !!

  و یک سلام پر از محبت به داکتر صاحب محترم بشر دوست !
  سر انجام باید داکتر صاحب محترم به تمام ولایات سفر داشته باشد .
  اگر ممکن باشد وقتکه از ولایات دیدن میکند از یک چند ولسوالی هم دیدن به عمل بیاورد . تشکر !

  زنده باد دوکتور بشر دوست زنده باد مرد دلسوز مرد عمل !!

  مسعود.

 • یک سلام گرم به محترم بشردوست امیدوارهستیم جناب عالی روزی به ولایت تخار ولسوالی دورافتاده رستاق تشریف بی آورند تاازوضعیت فلاکت بارآن منطقه باخبرشوند.بااحترام(رستاقی)

 • ټولو ته سلام !
  ډیر د قدر وړ داکتر صاحب ته سلامونه او نیکی هیلی وړاندی کوم !
  ګرانو هیوادوالو افغانانو ولیدل شو چی په وطن مین ستر مشر بشر دوست د افغانانو لخوا څومره تود هرکلی شوی او محترم بشردوست صاحب د ننګرهار ولسوالیو ته هم سفر کړی چی دا نور کسان چی د رهبری ادعا لری نشی کولای چی د دره نور او د کامی ولسوالی ته پرته د بادیګارډ څخه سفر نشی کولای ما مخکی یادونه کړی وو که چیری بشردوست صاحب لومړی سفر ننګرهار ته وکړی دا به ښه وی او ولیدل شو چی ننګرهار ولسونه او قومونه د بشردوست څخه د دفاع په مورچل کی قرار لری او په اوسنی کړکیچینو حالاتو کی یوازنی علمی شخصیت چی کولای شی دا هیواد ته خلاصون ورکړی همدا ملی مشر بشر دوست دی او بس او نورو لکه کرزی، غنی احمدزی،او عبدالله او نورو خلکو ته ازموینه ورکړی او دوی ناکام شوی دی او ملت دوی نه غواړی ګرانو افغانانو دا طلایی چانس له لاسه مه ورکوی او خپل رای ملی مشر داکتر بشر دوست ته ورکړی چی دا هیواد اباد او د پرمختیګ خواته حرکت وکړی دا نور جنګ سلاران او جکړه ماران نشی کولای چی دا هیواد اباد کړی او ملی وحدت ټنیګ کړی ،یوازینی شخص چی د لوړ همت خاوند دی او د هیچاه پوری ټړلی ندی ګولای شی دا هیواد د بیا رغوونی خواته سوق کړی.
  جلال ابادی

 • اقای بشر دوست خوب است زمان کمپاین کلاه و یا لنگوته در سر داشته باشند چون این سنت اصیل همه افغانها در بیش از هزار سال است.

 • salam bar shoma wa tamame edalatkhahane Afghanestane aziz. ba nazare man dr. bashardust az gomla kasane hastand ke ba fekre abadi wa azade Afghanestane aziz hastand wa ya shayad ham behtarin kas.

 • سلام به همه دوستان . بنده دیشب منازره اقای بشر دوست را با محترم بیزن ازطریق تلویزیون اریانا تعقیب کردم برایم همین استنباط شد که اقای بشر دوست شکسته نفسی هایش را به رخ ملت بکشاند و همیشه به فحش وناسزا گفتن بپردازد. با این چرندیات نمیشود ریس جمهورشد . ما در هراس هستیم اگر بخت یاری کند واقای بشر دوست ریس جمهور شود همه را اعدام خواهد کرد ومملکت را در گیر چندین بحران جدید خواهد ساخت .نشود که روزی چند بار از جلسات ریاست جمهوری قهر نماید وهر روز یک وزیر را برکنار و منفک نماید .

  • به جواب آقای صحرایی باید گفت که نه! شما به تشویش نباشید که مردم آنقدر کم فکر باشد که به یک جنگره و ماجراجو رأی دهد.
   من هم همان مصاحبه را تعقیب کردم، درحالیکه آقای بیژن بسیار ضعیف بود اما بشردوست اخلاق بحث و تحمل را ندارد و فکر میشد که ایشان فکر کرده باشند که در یک همام زنانه قرار دارند. من متأثر و متأسف هستم که هزاره ها بهترین شخصیت های علمی و سیاسی دارند و چرا عرصه را به این شخص کم سواد توسعه دادند. به فکر من این نیز یک دسیسه شوونیزم در برابر خلق هزاره است.
   هزاره مزاری دارد، هزاره اسماعیل بلخی دارد، هزاره محقق کابلی دارد و بالآخره هزاره امروز بهترین مغز های متفکر را دارد ولی حرکات و گفته های رمضان بشر دوست بالای تمام افتخارات هزاره خط بطلان میکشد.
   کابل پرس? میتواند این نظر مرا نشر نکند اما گپ های من از روی وابستگی های قومی ، مذهبی، زبانی، سیاسی نیست، بلکه از روی قضاوت بی طرفانه من است که این همه برای هزاره نقص میرساند و در آینده این رمضان بشردوست میباشد که دشمنان هزاره به تبر خود دسته ساخته و بالای هزاره میکوبند. باور داشته باشید که بنده مربوط هیچکدام از ملیت های چهارگانه مطرح افغانستان یعنی هزاره، ازبک، پشتون و تاجیک هم نمیباشد.

   ظاهر

 • به تمام خوانندگان محترم سلام.
  من به عنوان یک شهروند افغانستان وبه عنوان یکی ازطرفداران بشردوست اصلاتوقع چنین الفاظی راازبشردوست نداشتم.منظورم مناظره ای تلویزیونی آقای بشردوست با آقای بیژن درتلویزیون آریانااست.چقدرتاسف آوراست ازیک فردی که خودرامحبوب مردم بدانددرحالیکه خودش نظاکت کلام را مراعات نمیکند.آیاواقعامیخواهی رییس دولت درافغانستان شوی؟پس ازین پوچ زبانی حذرکن این حرفها چانس برنده شدن شمارابه 0خواهدرساند.پس تصمیم گیرنده جناب شماهستید. هرچه دلت میخواهد بگو،درانتخابات جواب این فحشدادن وناسزاگفتن رادریافت خواهی کرد.به امید موفقیت تان.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس