IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > حمله فيزيکی جرم محسوب می شود و مجرم رييس جمهور شده نمی تواند!

حمله فيزيکی جرم محسوب می شود و مجرم رييس جمهور شده نمی تواند!

محمد سرور احمدزی يکی از نامزدهای انتخابات رياست جمهوری ست که ملا عمر، ملا حقانی و حکمتيار را از اعضای فاميل خود می داند. این شخص قصد داشت در جريان برنامه تلويزيون ملی، مقابل دوربین و در کنار خبرنگار و چند تن از نامزدهای دیگر به بشردوست حمله فیزیکی کند.
يكشنبه 9 آگوست 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: فردی بنام محمد سرور احمدزی که نامزد انتخابات رياست جمهوری افغانستان می باشد و خودش را متولد لوگر، دارای مدرک ليسانس از کالج انگليسی ادوارد و فوق ليسانس از دانشگاهی پاکستانی می داند، در يک برنامه ی تلويزيونی در واکنش به سخنان داکتر بشردوست در همان برنامه، بلند شد و مانند کسی که قصد حمله فيزيکی دارد، دست بلند کرده و او را توهين کرد.

داکتر رمضان بشردوست در حالی که به زبان پشتو سخن می گفت، پاسخ داد که اين مردم هستند که سخنان ما را شنیده و قضاوت می کنند.

محمد سرور احمدزی اين گستاخی را زمانی انجام داد که داکتر بشردوست در پاسخ به اظهارات وی که گفته بود ملاعمر، مولوی حقانی و حکمتيار باید در دولت شامل شوند، گفت که ملاعمر هيچوقت وزير يا والی آقای محمد سرور احمدزی نمی شود و این از منطق بدور است.


کاری از عتیق شاهد

محمد سرور احمدزی در حال تلاش برای تعرض فیزیکی همراه با توهين گفت که آن ها يعنی ملا عمر، حقانی و حکمتيار اعضای فامیل او هستند.

برنامه ای که در آن احمدزی برای حمله فيزيکی تلاش کرد، از تلويزيون ملی افغانستان شام روز شنبه هشتم آگوست منتشر شد.

سرور احمدزی در حالی مقابل دوربين، در جريان برنامه و با حضوری تعدادی ديگر از نامزدان انتخابات قصد حمله فيزيکی به داکتر بشردوست را داشت که داکتر بشردوست تاکنون به بيش از بيست ولايت افغانستان از جمله لوگر، بدون محافظ سفر نموده و با استقبال گرم مردمی روبرو شده است.

با اين وجود همه می دانيم که حمله ی فيزيکی جرم محسوب می شود و انتخاب مردم افغانستان يک مجرم نمی باشد.


از کابل به لوگر

وقت رسیدن به مرکز لوگر ( پل علم) در جستجوی مکانی برای نصب کردن خیمه شدم. چند تن از مولوی صاحبان که در داخل شهر من را دیدند ، پیشنهاد نصب خیمه را در محوطه مسجد جامع پل علم کردند که با افتخار پذیرفتم. از دفتر رادیو خصوصی زینت و ریاست رادیو و تلویزیون ملی دیدن کردم بعداً با محصلین دارالمعلمین لوگر نشستی داشتم.

شنبه 4 ژوئيه 2009, نويسنده: داکتر رمضان بشردوست

روز چهار شنبه 10 سرطان 1388 مطابق July ,1 , 2009 از کابل بطرف لوگر کاروان کمپاین مرد علم و عمل حرکت کرد. وقت رسیدن به مرکز لوگر ( پل علم) در جستجوی مکانی برای نصب کردن خیمه شدم. چند تن از مولوی صاحبان که در داخل شهر من را دیدند ، پیشنهاد نصب خیمه را در محوطه مسجد جامع پل علم کردند که با افتخار پذیرفتم. از دفتر رادیو خصوصی زینت و ریاست رادیو و تلویزیون ملی دیدن کردم بعداً با محصلین دارالمعلمین لوگر نشستی داشتم. بعد از ظهر به طرف ولسوالی خوشی حرکت کردم. در راه خوشی با دو طفل روبرو شدم که مسؤلیت رمه بزرگ گوسفندان را به عهده داشتند. بعد از باز گشت در حدود ساعت 6 بعد از ظهر بطرف بازار کلنگار رفته با اهالی آن ملاقات کردم. کمپاین روز چهار شنبه را در مرکز لوگر با دیدن اهالی خود پل علم ختم کردم.

روز پنج شنبه قبل از ظهر متعلمین لیسه عمر فاروق(رض) ، با کارمندان ریاست ها و بخصوص محبوسین ولایت لوگر دیدن داشتم. محبس در یک خانه کرائی می باشد، در هر اطاق از 18 تا 20 زندانی روز را شب و شب را روز میکنند. قرار است در 10 جریب زمین زندان نو ساخته شود: در سال 1387 با چک ها قرار کرده اند و طبق قرار داد در آخر سال 1388 کار باید تمام شود اما هنوز شروع نشده است.

بعد از ظهر بطرف بره کی برک در حرکت شدم: نا امن ترین منطقه لوگر. من ساعت 11:30 با موتر کمپاین "کرزی کوچ" وارد بره کی برک شدم . استقبال اهالی بره کی برک به اندازه ای گرم بود که هیچ قابل تصور نبود قبل از صرف طعام، کمپاین را در بازار ولسوالی شروع کردم بعد از صرف طعام و نماز در مسجد جامع به دفتر رادیو استقلال ، رادیوی خصوصی ، رفتم. تنها سرک داخل ولسوالی بره کی برک با برق آفتابی روشن میشود بعد از بره کی برک از ولسوالی محمد آغه دیدن کردم.

نتیجه گیری:

1- استقبال اهالی لوگر از کمپاین نشان میدهد که هیچ کس مانع پیروزی افغانستان شده نه میتواند.

2- لوگر مثل سایر ولایات افغانستان ازشهر فقط نامش را دارد تنها سرک پخته سرک کابل- پکتیا است که از داخل لوگر عبور میکند دیگر سرک قیر شده ندارد.

3- در داخل شهر فقط یک منزل لوکس چند طبقه ئی ، بلند منزل، وجود دارد که دفتر کمپاین داکتر عبدالله می باشد. دو عکس چند متره داکتر عبدالله ، یکنوع و یک رنگ، نصب است.
اما در دفتر و اطرافش کدام بیرو بار و جوش و خروش نیست، به گفته اهالی وقتی نان چاشت جمع و جوش دیده میشود.

شکایت اهالی لوگر مثل ننگرهار ، لغمان ، کنر و کابل و دیگران که از نقاط مختلف به خیمه ملت می آید یک سان است. همه شان میگوید: انتخابات کانکور زیبائی نیست که هرکدام شان مثل هنرمندان هندی پوستر ها و عکس های رنگارنگ و به اندازه هائی مختلف چاپ کرده اند، در هر در و دیوار دولتی و شخصی بدون اجازه به ده ها وصدها نصب کرده اند. اگر از پول خود شان است اسراف است و اسراف کننده در اسلام برادر شیطان است اگر از پول بیت المال است گناه است.
loading...
loading...

پيام‌ها

 • حتما این آقا قصد نام کشیدن دارد.
  میخواهد درپهلوی بشردوست صاحب خودش را زبانزد مطبوعات نماید.
  تا حال که کسی او را نمیشناخته است.
  این هم خودش یکی از راههای کمپاین میباشد، اما کمپاین احمقانه، به مانند .... کردن درمسجد.
  به نظرمیرسد که آقا هم به نفع یکی کنار برود.

 • مایوس نباشید این منطق اینهااست.کارت عضویت ای اس ای(سازمان جاسوسی واستخباراتی پاکستان)را درجیب داشتن وبه ان افتخار کردن, همکاری باشبکه های منفورادمکشی وترور,جانبداری ازدزدان ادمکشان و قاتلین مردم از خاصیت شرماوراینهااست.میگویند هرزمانیکه منطق ضعیف شود جنگ شروع میشود فلهذا,کسیکه منطق داشته باشد مرتکب این نوع عملی نمیشود.از خداوند متعال تمنا دارم کمی عقل به اینها وامثال ایشان عنایت فرماید وملت شریف اوغانستان رااز شراینها وامثال اینهانجات دهد.خوش باشید.

 • salam ba dustan aziz,agar momken hast video monazeraye fawlq ra dar kabulpress begzarin...tashakor

 • بادرود به هم میهنان و همزبانان مهربان
  البته من به این عقیده هستم که میگویند :

  خشت اول گرنهد معمار کج / تا ثریا می رود دیوار کج

  کسانیکه تخلص های قومی دارند نباید خق کاندید شدن را در هیچ پست افغانستان داشته باشند چون همین تخلص قومی است که او نمیتواند از حیطة قوانین قومی و زبان و مذهب بیرون برود.

  رنگ دورنگی آیین ما نیست / یک رنگ و باشد روز وشب من

  مشکل کشور ما دورویی نوکری بیگانه پرستی و جهل مفرط است. که مردم مارا منزوی ساخته اند.

  وقتی مشکل ما حل میشود که درک کنیم جناب کرزی یک شخص ملی است و افغانستان را او از نابودی تاریخ نجات داده اما افسوس که این نکته را کسی نمیدانند و دشمنان تازی صفت و نوکران آنها ملا های نادان و کله گرد آنها مایه بدبختی افغانستان شده است.
  اگر کرزی نمی بود امروز افغانستانی وجود نداشت.

  http://zartosht.fr/

  دشمن اصلی افغانستا ن عرب تازی و کتاب جهل و ساختگی آن است که توسط سلمان پارسی حرامزداده ولد زنا نوشته شده است .تاریخ را بخوانید نه ملا جاهل را.

  تا عقل بیدار نشود تاریکی تازی باقی ما ماند.
  ما جان بکنیم و عرب تازی مفت بخور د؟

  • محترم یم دری:دریک قسمت نوشته شما یک اشتباه است.جناب کرزی یک شخص ملی نیست بلکه یک شخصی است که متاسفانه بخودوفامیل خودوگروپی که در چاراطرافش جمع شده وهمچنان به قوم وقبیله خود فکر میکند.اینکه او اوغانستان رااز نابودی نجات دادیک فکاهی است.بزرگ مردان دیگری بودند که اوغانستان رااز حلقوم پاکستان بیرون کشیدندوگرنه امروز اوغانستان صوبه پنجم پاکستان میبود.یکرنگ باشید.

  • یم دری خان

   این تندی در نوشتارت فقط میتواند از شعله های آتشی باشد که آنرا میپرستی. آتش عقلت را به خاکستر مبدل ساخته و در نتیجه فقط خود را آدم دانسته و اعراب را غیر آن. تند مرو عزیز دل برادر که نتیجه اش سقوط و زمین خوردن است.

  • برادر محترم من می گویم که از چاه آمده ام و شما می گوئید که دلو خالیست .
   با یک کمپیوتر در خانه داشتن و زبان دری را دنلود کردن همه چیز تمام نمیشود. تاریخ را انگلیس ها تحریف کرده اند . هرچه در تاریخ ما گفته شده همه دروغ محض است . بروید تاریخ البلازری ، ابن خلدون، جورج زیدان ،وتاریخ طبری و خصوصا" کتاب 23 سال زندگی محمد تالیف علی دشتی را بخوانید. انترنت صرف برای دلیل های بیجا نیست بروید و خود را با تاریخ 7000 سال خویش پیدا کنید جنگ دو قوم عرب سر خلافت به ما هیچ ربط ندارد . ما تا به خود برنگردیم نمیتوانیم خودما باشیم لطفا" مطالعه کنید؟

  • تا عینک تعصب را از چشم نکشیم ودر پناه دانش به دوران محترم کرزی نگاه نکنیم . همین میشود که دشمنان طالبان را بیآورد. که شما دیگر نه تلویزیون نه شهرت بین المللی ونه 48 کشور غمخور داشته باشید.
   قدر یک سیب را ندانید .تمام باغ را هم برایتان بدهد قدرش را نمیدانید.

  • محترم قبل از اسلام ما زرتشتی بودیم یعنی آتش را اولین بار اجداد ما کشف کرده و هر سال جشن سده برگزار می کردند و آتش را مقدس میشماردند.ولی این آتش مقدس را سلمان پارسی که استاد محمد بود در آیت های قرآن برای سوزاندن در روز آخرت بکار گرفتند تا امثال ترا بترسانند و تا زنده هستید در فقر و لی تازیان سوسمار حالا مالک دوبی هاشوند. ( و جان کندن موزیان و خوردن غازیان شود)

  • یم دری جان افسانه ات که تحریف آشکار تاریخ است، مبارک خودت باد!

   شما تا به آن حد در آتش تعصبات نژادی غرق هستید که هر چیز را از جنس آتش و فارس / آریایی میبنید.

   هر که هستی برای خود هستی و هرگز حق توهین و تحقیر به نژاد، عقاید و مقدسات دیگران را ندارید.

   منطق و فلسفه ی آئین جناب عالی را از شیوه ی توهین آمیز و حرف های سرا پا دروغت میتوان به درستی درک نمود. 

   از قول پروردگارم به شما و امثال شما، سورۀ کافرون:

   به نام خداوند رحمتگر مهربان

   بگو اى كافران (۱)

   آنچه مى‏پرستيد نمى‏پرستم (۲)

   و آنچه مى‏پرستم شما نمى‏پرستيد (۳)

   و نه آنچه پرستيديد من مى‏پرستم (۴)

   و نه آنچه مى‏پرستم شما مى‏پرستيد (۵)

   دين شما براى خودتان و دين من براى خودم (۶)

   و به گفته ی شهید کربلا: "اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید!"

   همین بشردوست که امروز مسلمان و غیر مسلمان به صداقت و لیاقتش اعتراف میکنند، یکی از مسلمان های متعهد و راستین است که فرمایشات خداوند متعال ج را آویزۀ گوش های خود نموده و در عمل ثابت نموده که عدالت اسلامی یعنی یگانه راه نجات بشریت.

  • نه کرزی با ملاعمر تفاوت دارد و نه هم خارجی ها غم خور مردم افغانستان اند. شما خودتان عینک دودی به چشم زده اید و در حالیکه چیزی را نمیبینید، و به دیگران که بینا و بدون عینک اند، توصئه میکنید تا عینک هایشان را بردارند.

   جان برادر این خود تان هستید که به تداوی نیاز دارید (با این طرز قضاوت تان) نه دیگران.

   نمیدانم از کرزئ دزد چقدر دزدیده اید که اینقدر سنگش را به سینه میکوبید. بدون دلیل از وی دفاع نمیکنید، حتما زیر کاسه کدام نیم کاسه ی پنهان است.

   بیا و بحق پروردگارت (حالا هر چه و هر که باشد)، اعتراف کن که از این دزد سر گردنه (کرزی) و دار و دسته اشت (خلیلی و آن گردن کلفت مارشال پلاستیکی به همرای سایر طالبان کرام مانند عبدالشکم خرم و غیره) چقدر برایت رسیده و یا میرسد؟

   تفاوت بادار جناب عالی (کرزی) با ملاعمر ملعون در این است که، ملاعمر کتاب ها را میسوزاند اما این ملعون بادارت کتاب ها را در دریا غرق میکند.

   آن ملعون، غیر پشتون ها را مستقیما به مسلسل میبست و این ملعون سال یکبار کوچی ها را خدمت آنها میفرستد.

   و صد ها مثال دیگر که از حوصله این دریچه خارج است.

   حلقۀ غلامی را به گردن انداخته ای اما هیچ گاهی فکر نکرده ای که قیمت این حلقه ارزش وجدان تانرا داشت یا خیر؟

    

  • تو از کجا پیدا شدی پاچه گیر.اگر گفتم که خاک انداز باز جناب توفیق خود را وسط بیآنداز نمیدانم من با هر که صحبت دارم توباز چرا از پاچه ام می گیری . برو اول توصیه را تو صئه ننویس .
   خودش را به ده راه نمیدهد میخواهد اسپش را در خانه ملک ببندد.
   تو گناه نداری بخاطریکه گپ تو همان جرو بحث سیاسی ملانصرالدین است که هیچ کس نمیتواند ترا قناعت بدهد چرا اگر بگوئی که ماست سیاه است و دوپا دریک موزه بکنی . با تو جروبحث چه سود دارد برای تو آدمنما همان اعراب تازی خوب است . که 14 قرن است برتو سوار است و آه هم نمیگوئی باز از چشم بازت صحبت می کنی.امیدوارم باز از پاچه من نگیری.

   http://video.google.com/videop...

  • اهورا مزدای بزرگ نگهبان افغانستان است
   حتی تو و امثالت پروردگار را هم با ترور و کشتار و انتحار مورد تمرد قرار داده اید .
   تو هستی که کافر کافر میگوئی .امروز از سیر تا پیاز ازجیب این کافران برای شما میریزد. وقتی کسی مغزش پوپنک بزند دگر چه باقی می ماند. برو مطالعه کن سرت زیر برف هیچ جائی را نمی بینی .
   در قرآن (تازی نامه) آمده : ان المسلیمن اخوه (مسلمان برادر مسلمان است )
   اما سعدی بزرگ پا را فراتر گذاشته و میسراید :

   بنی آدم اعضای یکدیگراند/که در آفرینش زیک جوهر اند.
   و این بیت در سردروازه سازمان ملل حک شده است . من از تو کور مغز چارمغز مانند می پرسم که چرا این آیت ان المسلمین اخوه را بر سر دروازه سازمان ملل ننوشتند ؟

   دوم الله تازی که از کافرون اینقدر بدش می آید چرا امروز کشور های متمدن عقل خرد توانائی دانش فهم شعور خلاقیت کاردانی راستی انسانیت را به آنها داده بهتر نبود که آنها را هیچ هست نمی کرد؟

   و برای تو که بنده حلقه به گوش حج برو نمازخوان و مداحش هستی . جهل خرافت گدایی گری چپاوول تجاوز به دختران صغیر سرقت اموال مردم ویرانی خانه های آنها قتل 50000 کابلی را در جنگ های تنظیمی و......
   ارزانی نموده که هر عمل فجیع را انجام می دهید باز با قسم و قرآن در چشم مردم می درآئید. زهی قباحت .

   عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت /که گناة دیگران برتو نخواهد نوشت

   من اگر نیکم و گربد تو برو خود را باش/هرکسی آن درود عاقبت کار که کشت

   نه من ار پردة تقوی بدر افتادم و بس/ پدرم نیز بهشت ابد از دست بهشت

   حافظا روز ازل گر بکف آری جامی /یکسر از کوی خرابات برندت به بهشت .

   کشور افغانستان و ایران که روزی امپراطور جهان بودند . حالا در خاک دنبال دانه می گردند . باز تو حرف می زنی؟

  • یم دری. روز قبل من از کوچه میگدشتم ودرانجا دیدم طفلی چند گردهم امده بودند واتش افروخته بودند دیدن این اتش مرا به یاد اتش پرستان انداخت که انش را مقدس میشمردند که توهم جزی از انی. بعدا دیدم که طفلی دامن خودرا بالا و ایزار خود را پایین زد وبالای اتش شاشید وانرا خاموش کرد! یعنی تمام زور وقوت وتقدس اتش قربانی شاش یک طفلک گردید! بعدا شکر کشیدم که اتش پرست نبودم زیرا دیدن این صحنه مرا اگر زره از عقل در کله ام میبود از به اتش پرستی کافر میساخت.

  • یم دری!
   کرزی و سرور احمد زی هردو از یک کاسه نان خورده اند و هیچ تفاوتی در افکار و طرز دید شان و جود ندارد .
   انسان ها بدون بستگی شان به قوم ، قبیله و خیل همه مساوی اند و جز جاهلین اند که قوم خودرا بر تر میدانند.

  • درست است که آتش پرست نیستی و دردنیا هیچ هم نیستی 14 قرن از اسلامیتت گذشته و حتی یک سوزن هم نمیتوانی بسازی و همین کمپیوتر را هم جاپانی که تو قبولش نداری بدستت داده است . آتش یک سمبول است. حتی اگر حرارت دروجودت تولید نشود تو مرده خواهی بود. پس خوراک را که میپزی آتش نباشد مثل حیوان خواهی خورد . پس لطفا" روی آتش مقدس نگزار طفل بشاشد .چرا که روزی جوابش را تو خواهی داد.
   سرتاسر بلخ آتشکده های زرتشتیان پر مهر است که روزی پس سرجایش خواهد آمد و اجساد تازیان را پس در عربستان خواهدت فرستاد .تو را شمشیر به این ترس انداخته و نادانی که میخورید و میچرید . به ضرب این یا آن از پا در می آئیدو میروید با هزار ساله ها سربه سرمیشوید.

   من یک پرسش از شما دارم : چرا شیخ ملا چلی آخند و همة اینها هیچ کار نمی کنند گپ می زنند و چشم به جیب مردم دارند. و آیت و حدیث در ازدواج در مرده میفروشند و پول می گیرند. چرا ؟

  • aaya karzai takhalus e qawmi nadarad ??

  • یم دری اتش پرست. انشاالله که با اتش در دروزخ همخانه باشی وهستی. در دنیا چیز دیگر کم بود که رفتی واتش پرست شدی. تو اتشی هستی ولی من زاده خاک هستم یکبار برو وبالای اتش خاک بیانداز وببین که ایا خاک اتش را خاموش میکند ویا انرا میسوزاند. امروز بلخ مرقد حضرت علی کرم الله وجه است وصرف دیوانه های مانند تو از اتشکده های ان یاد میکنند. اتش نشانه سرکشی وسوختاندن وویران کردن است برعکس خاک نشانه افتاده گی وفروتنی است. خدا کند که براه راست هدایت شده باشی ودرغیر ان لطفا نزد ملا کاکو کندهاری اخند وملا چلی ملازاده برو تا براه راست هدایتت فرماید!

  • بلی همین طوراست انسان بدون منطق رئیس جمهورشده نمی تواند.انسان با منطق وشعوربا دلایل موضوع را حل میکندنه با توان فزیکی.

  • sharm as khoda kon au ghafarzei yam dari atash parast ki hij agar mosalman shawa ham awalin kas to wa emsalli to aura sangzar ya edam khahi kard chonki tu wa emsalle shomayed ki khoda ghorbani aghayedi araba wa pakistaniya mekonen!wa dar aghide auna faghad ghatl, koshtar wa chorochapawoll tanha wasille rasidane ba behisht wa khoda hast!khosha bahallitan ki aso charpahaye pesh as bashariyat hastid(............)!!!!!!!!!!

 • از کسیکه به گفته ی خودش رابطه خونی و خانوادگی با چهارپایانی چون ملاعمر، راکتیار و مولوی شیطانی داشته باشد شما چه توقع داشته میتوانید؟!

  فقط فلمش را هر هموطنیکه ثبت نموده لطف کند و در یوتیوب بگذارد تا دیگران نیز اعمال حیوانئ این حیوان را ببینند.

  • من فکر کنم که حمله فزیکی احمدزی بالای محبوب ترین کاندید ریاست جمهوری افغانستان وحشیانه، احماقانه و ناجوانمردانه بود. من فکر می کنم که این شخص باید محاکمه شود و از این عمل قبیح خود از داکتر بشردوست معذرت خواهی کند. باید به حال این مردم زار زار گریست که یک وحشی مانند سرور خود را کاندید ریاست جمهوری می کند در حالیکه وی شایسته گی دروازه بانی یک مکتب را نیز ندارد.......

  • Salam ba kolitan wa ba khosos ba Tawfiq jan wa amo dost degi ma.

   dostan yak chez ra ba lehaz khuda pashti sar bagzarid kolitan wa an en zuban wa qawmparasti ast, man yak pashto astam wali bawar konid ba tamam kar kardai gulbodin, mula omar wa degaran mesharmam, wa mutmain astam ka yak hazara ba ba wajdan wa yak tajik bawajdan harga ba karnamai khalili wa hamqataranishan ya rabani wa hamqataranishan eftikhar namikona balka bais sharm ast barish letfan koshish konid ka ba ham brodar bashim, dar in shak nest ka ramazan bashardost yak adam watandost wa afghan waqiye ast shayad hich kas as nazdash nashonida basha ka bagoya man hazara astam , wa hazara khobtar ast as degara ya flan bad tar ast as degara, bashardost hamisha intiqad mekona balai jenayatkar, qatil , wa watanfrosh, wa agar ma hama afghan ha ba zuban ka sohbat mekonim as haqiqat chashamposhi nakonim, ashkhas qatel wa khain dar har konji afghanistan bod wa ta hali astan, pas lutfan ba jenayatkaran ra ba aqwam mansoob nakonin, mutmanin bashin ka adamhai khob adam khob ra intikhab mekona wa adam hai fasid adamhai fasid ra intikhab khwahad kard, magar ba nawishta tasob amizi bazi dostan shayad adamai khob ham adamai bad ra intikhab konan

   tashakor

 • kasiki bolae bashardust dasbolokona bolae tamome mardume Afghanistan dast bolokarda.
  bashardust az mardom wa dar baine mardom ast.
  khabardar.inbor to pokistan midawanim

 • سلام.
  میخواهم یک موضوع را تصحیح نمایم که برنامه ایکه از تلویزیون ملی پخش شد مربوط تلویزیون ملی نیست. برنامه یکی از میز های گرد کمیسیون رسانه های کمیسیون انتخابات میباشد که توسط شرکت تبلیغاتی لاپس در مقابل پول در استدیوهای رادیو تلویزیون ملی ثبت شده و در مقابل پول به تاریخ 5 اگست از تلویزیون آریاناو بتاریخ 7 اگست از تلویزیون طلوع، بتاریخ 8 اگست از تلویزیون ملی و قرار است ساعت 9 امشب از تلویزیون شمشاد به نشر برسد. تلویزیون ملی به هیچ وجه نه مجری برنامه است نه تولید کنند آن.
  این برنامه به کمک UNDP توسط شرکت تبلیغاتی لاپس ثبت و توسط همین شرکت در تلویزیونها به نشر میرسد.

  امیرشاه "راشد" مدیر ارتباط با رسانه ها
  شرکت تبلیغاتی و ارتباطات لاپس

 • همين زى زى ها هركدام به قوم وقبيله بى مربوط ومنوط ميدانند.وسخت قبيله برست ,تنك نظر عقده يي.كينه ور,بى فرهنك,زنفروش,از قبيله هيرون زى وهيرويين فروش هستندكه به خود اجازه ميدهند كه بشتونوالى كنند و ديكرانر مطهم ميكنند كه وحدت ملى را برهم ميزند.اكر يك اوزبيك حقوق حقه مليت خودرا ميخواهد ويا يك هزاره بكويد كه جرا اين وزارت ها كليدى بدست اي فاشيستان قبيله اوفتاده كه دران به ديكر مليت ها واقوام راهى وجايي نيست .جرا اين فاشيستان تحت بوشش وضرب سلاح خاجى ها اعمال قدرت قبيلوى كنند.بعد قوله ها سر ميدهند كه ضد وحدت ملى است.كدام وحدت ملى از وحدت ملى درين كشور نام ونشانى وجودندارد. همه تظالم وحشيانه بالاى اقوام و مليت هاى غير بشتون وارد شده است.بلاخره جهان تغير كرده است اين همه اقوام ومليت هاى برادر هم از بطن خويش رهبران شجاعى بيرون كشيده است كه انها جسارت انرا دارند كه در برابر فاشيزم قبيله برخيزند وحقايق تاريخى را دربيش جشم شان بكزارند.انها از شنيدن حقايق مانند كركسان وحتى در اضطراب ميافتند عجب نيست كه حمله هم كنند.
  حمله كرزى بالاى احمد ضيا مسعود كه ضربه تبادله شد و يك صفر به نفع احمد ضيا خاتمه شد و اينك حمله بالاى داكتر بشردوست صورت كرفته كه اين نشاندهنده عميق بودن اختلافات است كه مانند اتش زير خاكستر باقى است.كرجه اقوام برادر كوشش ميكنند از حوصله كاربكيرند ولى اين به ان معنى نيست كه مشكل ما حل شده بلكه اين ماين است كه يك روز به صدا خواهد درامد.قبله سالاران نميتوانند رهبرانى ازاده از مليت ها واقوام ديكر افغانستانرا تحمل كنند.زيرا هيرويين شان برجيده خواهد شد وزندكى برزيتى هم ختم ميشود و بايد دريك صف مانند ديكران به كار صادقادنه وروزى حلال ببردازند كه انها عادت نكرده اند.هلال كردن را امو ختيدو بيشمار بيكناهان اين كشوررا حلال كرديد وحالا حلال خوردن را هم ياد بكيريد.

 • بیشک بشردوست صاحب. عجب عکس های فیلمی می گیری. همی عکس آخرت همرای همو قول دادنت با ریش سفید و دیگرش با چوپان بچه بیخی خوبش است. و اما
  مرد خدا ازی حمله ها نترس. هر کس ده ای کشور صدای خوده بلند کنه سرش حمله میشه. خدایته شکر کو که تا به حالی زنده ماندی. مه خو حیران خداستم. تو یک هزاره، اونو نفر دیگه که همرایت ده چند عکس اس، دسمال خط خطی سر شانه انداخته قواری شورای نظارا را کشیده هر دوی تان ده او منطقه که گفتین نارام اس و ده لوگر زنده ماندین. ولله آفرین تان. ده همو لوگر بود که طالبا چند تا مکتبه در دادن. حالی خودت بدون بادیگارد و برو و بیا میری همرای یک چوپان بچه ملاقات می کنی. بسیار عجیب اس.
  همی سرور احمدزی ام عجب دیوانه اس. شما بریش گفتید که ملا عمر و نمی دانم دو تا گوساله دیگیش وزارت اوره قبول نمی کنن. یعنی برای شان قدر و منزلت دادین اما او گو دیوانه نفامید و قریب بود که عادتن سر تان حمله کنن.
  بین خود ما افغان ها باشه. همی سرور احمدزی قواره زرداری ره داره. بان که همی رییس جمهور شوه که یک دوستی بین ما و پاکستان برقرار شوه. کاشکی ده ایران هم یک همقواره سرور و زرداری پیدا می شد که بیخی یک فدراسیون جور می کدیم.

  مچم مه چی گفتم. مگم یک گپ بریتان می گم. گپای اوغانستان ازی گپا خلاص اس. پشت تبلیغات بری افراد نگردین. لیبرال ترین آدم، ده وخت گرفتن قدرت محافظه کارترین می شود. به یاد تان باشه...

 • به همه سلام،
  حمله فزیکی،توهین، تحقیر،تهدید به یک شخص همه و همه مطابق قانون جرم پنداشته می شود،و در حال حاضر در کشور ما قانون تحت تسلط زورمندان قرار دارد که محترم بشردوست برای حاکمیت قانون و عدالت می رزمد.
  احمدزی باید به څارنوالی معرفی شود و این عمل وی یک عمل فردی محسوب می شود و فرد در مقابل قانون جوابگو است و بی خبری از قانون وی را برایت داده نمی تواند.
  بشردوست را همه مردم دوست دارد و انتخاب همه مردم ماست.
  جلال ابادی

 • کرزی جانه وگوره زه پختون یم او د پختانه نه دفاع کوم که ثه هم ملا عمر تروریست یی..

  ولی ما ته یو چوکی موکی او یا سفارت مفارت و یا وزرات مزارت نه راکوی..

  ریاست جموری خو لاس ته را نه غی اوس دی پختانه او پختون ولی په لحاظه ما

  په اینده کابینه کی د پامه و نه غورزوی.

  ایا ته خبر نه یی چه پختانه د خدای خالق دی.

  • من به چند دلیل به بشر دوست رای میدهم. اول اینکه وی تعصب مذهبی ندارد ومن که یک مسیحی با ایمان هستم به یک چنین شخصی رای میدهم. ولی امیدوار هستم که بشر دوست این کاندید منتخب مردم فکری به حال همجنسگرایان هم بکند. زیرا من خودم هم همجنس گرا هستم ومیخواهم که همجنس گرایی در افغانستان باید ازاد باشد. در عین زمان دختر جوانم هم چند هفته است که روابط خود را با بای فرند کانادایی اش قطع کرده ومیخواهد که مانند من پیرو همجنس گرایی باشد.

   این اسلام است که امیال انسانی را محترم نمیشمارد. من واقعا اروزو دارم که در حکومت اقای بشردوست ارج به اروزها وامیال انسانی گذاشته شود

   در اخیر بشر دوست انتخاب طبقه صلح دوست!

 • نوشته من متوجه عمل کرد سرور احمدزی یا بشردوست نمی باشد بلکه میخواهم از نژاد پرستی و تکروی کابل پرس چند سخن بگویم ، برای سایت انترنیتی کابل پرس که آزادانه برای رمضان بشردوست ( کسی که اگر سک ولگری را در جاده بیبیند ادعا میکند که بعد از موفقیت وضعیت زنده گی وی را خوب میسازد ) کمپاین میکند .هیچ چیزی مهم تر از تعریف و توصیف بشر دوست و بدگویی دیگران وجود ندارد .
  بشردوست به قدر وافر از احساسات دورنی مردم افغانستان سواستفاده میکند و همه مردم را از تمامی اقوام کشور توهین میکند ، برای کابل پرس و بشردوست به خاطر گرفتن آرای مردم هر کار روا است از توهین گرفته تا خود نمایی در کنار جاده ها و غیره .
  یک چیز دیگر را نیز اگر به آزادی بیان عقیده دارید ثابت بسازید و آن این که نوشته های مخالفین خود را نیز نشر کنید تا باشد ما هم فکر کنیم که شما به آزادی بیان و دموکراسی ارج قایل هستید و ما فکر نکنیم که مانند میر هزار به فکر پناهنده گی در کشور های خارجی هستید تا کار در عرصه مطبوعات ، دموکراسی و آزادی بیان.

  • سلام به همه دوستان !
   نظر يه من راجع به حمله وحشيانه جناب سرور احمد زی بالای محترم بشردوست دريک مصابه تلويزيونی است درحقيقت زمانيکه من اين برنامه را ديدم بسيار متاسف شدم که چطور در قرن 21 که تماماً کشور ها به کجا رسيده وما افغانها همچو ِِيک شخص حيوان صفت را درکشور خود بحيث کانديدای رياست جمهوری داريم . من يک پيشنهاد به دولت راجع به احمد زی ميکنم که بايد دولت ويامسئولين دراين ارتباط اقدام نمايند .
   1- اول بايد جناب احمد زی يک تست DNA شود که آيا اين شخص که در پوست افغان داخل افغانستان شده وافعاً افغان است ِِِيانی ؟؟؟؟؟؟ بخاطريکه شيپ واستايل اين کاملاً به پاکستانی های دال خور ميمانه که هيچ نشانه افغانی دروجود او معلوم نميشود .
   2- چرا اين شخص منفور هميشه از ملا عمر ، حقانی تانگ فروش و گلبدين خائن صحبت ميکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چی علت است ، يا به دستور بادار کلان خود ISI (سازمان استخباراتی پاکستان ) آمده که خاک ده چشم مردم افغانستان بزنه ، چون همچو اشخاص هميشه دال آی اس آی را خورده ومجبور است که نفع آنها به هرقيمت که ميشود باشد کارکند.
   3- دگه اينکه زياد خود را بدماش نگی وبالای اشخاص عاجز مثل بشردوست صاحب حمله نکن بخاطرِيکه فاِيده نداره ، جناب ثابت لوی خارنوال هم يک وقت بدماشی ميکرد مگم در زدن درراه شمالی برابر شد که تا حال بحال نمِی آيد . نشه که سرنوشت تو هم همو واری شود .

   4- ديگر اينگر تو هيچ وقت رئيس جمهورافغانستان نمی شی اِين خواب است و خيال است و مهال بخاطريکه اخلاق درست نداری اول اخلاق خود را خوب کو باز بيا رئيس جمهور شو .
   از طرف بارک اوباما

 • بادرود
  امیددارم کتاب معجزه های پیغمبر ص را بخوانید تا بدانید .
  http://ali-dashti-23-years.tri...

جستجو در کابل پرس