صفحه نخست > خبر و گزارش > قانونی در دیدار با کرزی خواستار ابطال انتخابات و تمدید کار پارلمان سابق شد

قانونی در دیدار با کرزی خواستار ابطال انتخابات و تمدید کار پارلمان سابق شد

رئیس جمهور کرزی مشغول رأی زنی و مشوره با مشاوران در مورد طرح آقای محمد یونس قانونی برای تمدید کار پارلمان سابق برای چند سال دیگر است
فهیم اندیشه
پنج شنبه 11 نوامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

یک منبع معتبر و نزدیک به رئیس جمهوری، امروز گفت که از یک هفته به این سو آقای محمد یونس قانونی، ملاقات هایی منظمی با رئیس جمهور دارد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، ادامه داد که آقای قانونی به رئیس جمهور کرزی پیشنهاد نموده است که برای بیرون رفت از بحران کنونی "بهتر است که پارلمان موجود به کار خود تا چند سال دیگر ادامه دهد".
این در حالی است که فضل احمد معنوی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات و احمدضیاء رفعت، عضو و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی هر گونه مداخله ی قوه ی اجرائیه را در روند انتخابات و تصمیم گیری روی نتایج آن غیر قانونی خواند اند.

به گفته ی این منبع، رئیس جمهور کرزی مشغول رأی زنی و مشوره با مشاوران در مورد طرح آقای محمد یونس قانونی برای تمدید کار پارلمان سابق برای چند سال دیگر است.

محمد یونس قانونی، رئیس پارلمان پیشین، در دوره ی کاری اش روابط عمیقی با آقای کرزی و تیم کاری او ایجا نمود که این امر موجب نارضایتی بسیاری ها گردید. منتقدان آقای قانونی را به سازش کاری و معامله گری بر سر آرمانی های مردم متهم می نمایند.

گمان می رود محمد یونس قانونی بخت زیادی برای کسب ریاست پارلمان دوم نخواهد داشت چون بسیاری از نماینده های این دوره را منتقدان وضع موجود تشکیل داده اند. از سوی دیگر، آقای قانونی حمایت بسیاری از سران و رهبران جبهه ی متحد سابق را نیز از دست داده است.

پایان خبر

مافیای کرزی، دادستانی و احتمال باطل شدن انتخابات پارلمانی

چالش های احتمالی این گزینه برای مافیای حامد کرزی، يکی مسایل مالی ست که علی رغم تخریب میلیون ها دالر هرویین و چند کارخانه ساخت هرویین در ننگرهار، می تواند آن را حل کند. چالش بعدی راضی کردن جامعه ی جهانی خواهد بود و پاسخ دادن به وکلای برنده ی پارلمان دوم. این پاسخ ها یا از راه معامله، چاپلوسی یا زور صورت می گیرد و یا از راه تطمیع.

سه شنبه 9 نوامبر 2010, بوسيله ى کابل پرس

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس