در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > رادیو دری ( مشهد ) رادیو صدای آمریکا نیست !

رادیو دری ( مشهد ) رادیو صدای آمریکا نیست !

سخنی با یک کارشناس ؟؟!! وطن/ گردانندگان افغانی این رادیو که روزانه در ارتباط رخداد ها و جریانات افغانستان مصاحبات و گفتگو های را با فعالان سیاسی و اشخاص آگاه و وارد هموطن ما انجام میدهند ، بنده را نیز چندین بار افتخار بخشیده اند و در ارتباط مسائل و موضوعات مختلف سیاسی مربوط افغانستان مصاحباتی انجام داده اند .
ویس ناصری
جمعه 15 جنوری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در این شب و روزیکه بنده از جانب شخص آقای داکتر ملازاده ایرانی و حواریون و اظلام نفاق افگن ، وهابی و تکفیری افغانیش بنام های مستعار ، بجرم مخالفت شدید و مقاومت جدی من در برابر دسیسه و توطئه عظیم براه انداختن جنگ تباه کن ، برباد کننده و نفرت انگیز مذهبی میان پیروان تشییع و تسن از ورای شبکه جهانی پیام افغان ، مورد تهاجم در سایت های انترنتی هموطنان خود مان میباشم ، هموطنی دیگری لطف فرموده زیر نام مستعار ( ا.بلوط ) مضمونی را با شتاب و هیجان انقلابی ! ، بدون دقت لازم زیر عنوان « از بس " کارشناس " بسیار گشت ، کار مردم و وطن ما زار گشت ! » در یکی دوسایت انترنتی افغانی مانند سایت وزین و پر بیننده کابل پرس بدست نشر سپرده اند .

البته بنده این مضمون را ابتدا از طریق ایمیل بوسیله آقای ضیا رهین مدیر مسوول سایت وزین خاوران بدست آوردم که ایشان فقط برای آگاهی من آنرا فرستاده بودند .

اما بجواب فرمایشات این هموطن عزیزم ، چون این مضمون کاملا" در ارتباط این حقیر میباشد ، خواستم تا از طریق سایت وزین و همه دل عزیز کابل پرس که این مطلب در آنجا منتشر گردیده است ، مختصرا" ضمن رفع یک اشتباه بسیار فاحش و لغزش بزرگ این کارشناس ؟؟!! مستعار نویس و منتقد گمنام هموطنم که از روی جُبن سیاسی و اخلاقی نمیتواند با اصلیت و هویت حقیقی خویش ظاهر گردد ، در حالیکه در ایمیل ارسالی شان به سایت خاوران اسم « مقاومت !!!!! بلوط » را جعل نموده اند که هیچ همخوانی و اشتراکیتی با عمل مستعار نویسی و کتمان و ستر اخفای شخصیتی این مبارز ! ندارد ، توضیحات چند ارائه نمایم :

1 ـ رادیو دری که با بنده بتاریخ 7 جنوری سال روان میلادی ( 2010 ) مصاحبه مختصری پیرامون عکس العمل مردم آلمان در برابر سیاست های نظامی گرایانه دولت فعلی این کشور در قبال جنگ افغانستان بخصوص حادثه قندز انجام داده است ، رادیو دری « مشهد » از کشور جمهوری اسلامی ایران میباشد ، نه رادیو دری صدای آمریکا !! .

http://dari.irib.ir

رادیو دری مشهد که یک رادیو بسیار پر شنونده در میان مهاجرین هموطن ما مقیم ایران و افغانستان میباشد ، گرچه یک رادیو دولتی ایران است ، اما توسط خبرنگاران و و نطاقان هموطن خود ما بزبان های پشتو و دری نشرات دارد .

گردانندگان افغانی این رادیو که روزانه در ارتباط رخداد ها و جریانات افغانستان مصاحبات و گفتگو های را با فعالان سیاسی و اشخاص آگاه و وارد هموطن ما انجام میدهند ، بنده را نیز چندین بار افتخار بخشیده اند و در ارتباط مسائل و موضوعات مختلف سیاسی مربوط افغانستان مصاحباتی انجام داده اند .

2 ـ بنده با وجود اینکه الحمدالله از دهه هشتاد میلادی در دوران اشغال ظالمانه و سفاکانه قوای متجاوز شوروی وقت به فعالیت های ضد اشغال و تجاوز دست یازیده ام و از سال 1983 بعد از مهاجرت به کشور آلمان در بُعد سیاسی و فرهنگی با نشرات مختلف جهادی و ملی ( بعنوان مثال ده سال عضو فعال هفته نامه وزین و پر خواننده امید منتشره ایالات متحده آمریکا ) فعالیت نموده ام و با رادیو های معروف و معتبر بین المللی مانند بخش دری صدای آمریکا ، رادیو آلمان ( دویچی ویلی ) و غیره بعنوان خبرنگار آزاد همکاری نموده ام ، هرگز کدام ادعائی کارشناسی و فضل و دانش نه نموده ام .

3 ـ سایت آزمون ملی نیز مانند ده ها سایت دیگر ملی و وطندوست افغانی در خدمت قلمبدستان مسلمان و آزادیدوست افغانستان قرار دارد .

4 ـ خانم لینا روزبه بعنوان بهترین و موفق ترین گوینده ، نطاق ، شاعر و نویسنده افتخار همه افغانهای وطندوست نه تنها در محدوده کشور ما بلکه در سطح جهان میباشند .

ای کاش همه دختران وطنم چنین مهدب ، با تربیت و اخلاق همچون خانم روزبه در سطح جهانی در عرصه مطبوعات و ادبیات عرض وجود نمایند ، که چنین باد !

5 ـ امروز نیز الحمدالله بنده به لطف و مرحمت الهی و با تعهد و پایبندی به آرمان بزرگ ومقدس ملت شریف ، نجیب ، آزادیخواه ، متدین و مومن افغانستان که به فرد فرد ملت مظلوم ، بیدفاع و بیگناه آن چه شیعه و چه سنی ، چه پشتون و چه ازبک ، تاجک ، هزاره و غیره عشق میورزم ، هم در عرصه نشرات تصویری ( استودیوی دنیا در جرمنی و برنامه های تلویزونی ) و چه بُعد نوشتاری و گفتاری عاجزانه و منکسرانه ، اما صادقانه ، شجاعانه و مردانه با نام ، چهره ، صدا و قلم اصلی و حقیقی ام ( نه مستعار ) در خدمت وطن و مردمم قرار دارم و انشاالله خواهم داشت !

بگذار دسیسه سازان و توطئه گران انترنتی زیر نام های مستعار همچنان سنگ اندازی نمایند !

لکه ونه مستقیم به خپل مکان یم

چه بهار را باندی راشی چه خزان

و ما علینا الا البلاغ

از بس که " کارشناس " بسیار گشت، کار مردم و وطن زار گشت!

با افزایش تعداد مقالات شما عارف، صاحبدل ، اسلام شناس، سیاست شناس، بیدل شناس، شعرشناس،شاعر ساحر، توانا و لسان الغیب، زبان شناس و... و بالاخره تمام درجات و مرتبه های علمی را...

چهار شنبه 13 ژانويه 2010

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • !جناب ويس ناصری ! شما حتما شيعه هستيد و دشنام دادن به عمر و ابوبکر و بی بی عايشه را هم جايز ميدانيد و هم ميخواهيد با همين دشنام ها به بهشت تشريف ببريد ! شما اگر افغان هستيد چطور در برابر تلويزيون های سخيف و لکاته « سلام » و « اهل بيت » و .. ساکت نشسته ايد و فقط دنبال ملا زاده را گرفته ايد ! شبکه های تلويزيونی ولايت فقيه ( شايد وقيح !) پس از دشنام و لعن و اهانت به ياران پيامبر اسلام ، ميگويند ، پيامبران اولولعزم ( عيسی و موسی و داود و..) به خاک پای شهزاده عبدالعظيم ما نميرسند (!) يعنی يک قبر مشکوک و منسوب به نواده نواده نواده پيامبر ، از پيامبران خدا، برتر و منيع تر است ! اين ياوه بافان ميگويند ، اگر يک شيعه اماميه ، هزار و يک فسق و فجور کرده باشد ، با يک طواف به دور آرامگاه امام رضاء از گناه و معصيت ، پاک ميشود و اگر مرد ، يکراست به جنت ميرود!
  شما اگر شيعه هستيد و رژيم جمهوری اسلامی ايران ، اينهمه رسانه و شبکه و تارنما و منبر و موعظ دارد و به عقايد يک مليارد سنی ، همواره و بلاوقفه اهانت ميورزد ، چرا در برابر يک ملای غير شيعی نشسته در غربت غرب، اينهمه احساساتی و کفری و غضبناک ميشويد ؟!
  آقای ويس ناصری ، شما که چند سطر نوشته را به درستی و سلامتی سر هم بندی نميتوانيد ، در حيرتم که چسان تلويزيون و سايت انترنتی را اداره ميکنيد !
  به آغاز مطلب تان بر ميگردم ، نوشته ايد «... ملا زاده ايرانی و حواريون و اظلام ( !) نفاق افگن ، وهابی و تکفيری افغانيش ( ؟) به نام های ..
  آقا صاحب ، سطح سواد تان معلوم شد . والسلام . بهروز

  • آقای ناصری! سلام و احترامات فراوان خدمت تان تقدیم میدارم.

   آقای محترم! از انتقادات و یا نظریات سایر هموطنان در مورد خود تان هراس نداشته باشید.انتقاد به معنی واقعی آن که از اتهام و دشنام و اهانت فرق دارد،سبب بهتر شدن کار ما و به خرچ دادن دقت هرچه بیشتر از جانب شما،من و دیگران میگردد.تجربه برایم ثابت ساخته است که از انتقاد دیگران ،همیشه در بهبود کارم استفاده نموده ام.من از منتقدین خودم متشکرم.شما نیز در زمینه با جبین گشاده به استقبال انتقاد(انتقادات) بروید.عواملی مثل خود خواهی و خود برتر بینی سبب میگردد تا ما از گفتار وانتقاد دیگران احساس ناراحتی و خشم نمائیم و یا احساس کنیم که منتقد بر حریم شخصیت ما تعرض نموده است.منتقد دشمن ماست و مستوجب مجازات میباشد.در هر حال من آرزو دارم که شما از این عادات ناپسند مبرا باشید.تا حدودی هم مطمئن هستم که مبرا هستید.

   من متاسفانه مصاحبه تانرا با رادیو مشهد نشنیده ام ،ضمنآ شناخت من در مورد شما نیز بینهایت اندک میباشد ،فلهذا از ارائه نظر در هر دو مورد معذرت میخواهم اما میپردازم به موضوعات عمومی تر از اینها.

   اقای ناصری!رژیم اخندی ایران ونظام ولایت فقیه و امام الزمانی،یکی از نامطبوع ترین ،مستبد ترین و جنایتکارانه ترین اشکال حکومتی و دولتی در عصر حاضر در جهان میباشد.رژیم ایران در طول سی سال موجودیتش مرتکب شنیع ترین اعمال غیر انسانی در مقابل شهروندان خود و اتباع کشور های همسایه مثل افغانستان گردیده است.قتل وبه زندان کشیدن مخالفین سیاسی،دانشمندان،هنرمندان،روزنامه نگاران ،نویسندگان ،دانشجویان ،حتی نوجوانان به شمول دختر و پسربه شمول تجاوز جنسی به آنها ،از جمله مروج ترین و معمولی ترین بخش سیاست تخویفی و تروری این نظام میباشد.تبعیض قومی و زبانی،تحقیر و کوشش به اضمحلال زبانها غیر فارسی به شمول کردی ،آذری ،عربی وغیره و ترویج هر چه بیشتر خرافات و خرافه پرستی مذهب تشیع و برعکس تحقیر و اهانت پیروان سایر ادیان و مذاهب به شمول عیسویان،یهودیان، بهائیان ویا پیروان مذاهب سنت و مخصوصآ پیروان مذهب حنفی و حتی پیروان طریقت ها وغیره به شمول تخریب اماکن مقدس مذهبی شان از جمله مشروع ترین سیاست های نظام ولایت فقیه میباشد.سایر تبعیضات مثل تبعیض حقوقی زنان وغیره که در مقایسه با دیگر جنایات رژیم خیلی ناچیز و قابل تذکر نمیباشد.

   دوست گرامی اینها یک شمه کوچکی از جنایات یک رژیمی است که براساس تیوری فاسد ولایت فقیه در قسمت شهروندان خودش براه انداخته شده و میشود.

   اما در مورد افغانستان:

   اینکه شهروندان افغان خارج از وطن ،در کشور های همسایه و یا کشور های دور تر، مورد آزار و اذیت و یا اهانت قرار گرفته و یا خواهند گرفت مسئله آشکار است اما در هیچ کشور دنیا به شمول پاکستان تا روسیه و کشور های آسیای میانه تا اروپای شرقی و یا غربی،از هند تا چین و هر نکته دیگر جهان ،به اندازه اهانت ،تحقیر ،شکنجه و تجاوز به معمولی ترین حقوق انسانی به شمول حقوق اطفال و یا زنان به اندازه رژیم فاسد اخندی نبوده و نمیتواند باشد.افغان و یا افاغنه خودش به ذات خود یک دشنام میباشد.یعنی یک انسان حقیر،بدون فرهنگ ،بی تربیت وو...پس رژیم اهریمنی خمینی ملعون و یا خامنه ای ملعون هرگز نمیتواند دوست و همسایه خوب ملت های همجوار به شمول افغانستان عزیز ما گردد.در کدام سرک و یا ساختمان و یا پل نیست که قطرات عرق با قطرات اشک و قطرات خون کارگران بی همه چیزو محروم از ابتدایی ترین حقوق انسانی افغانهای مظلوم نریخته باشد.اردوگاه های پناهنده گان،پاسگاه های پلیس ،ژاندارمریها وغیره مملو از تراژیدی های ناگفته و ناشنیده میباشدکه وقایع آنها بر هر هموطن آگاه ما اظهر من الشمس میباشد.اینست بهترین فراورده اجتماعی،اقتصادی و سیاسی نظام ولایت فقیه!!اینست بهترین سیستم سیاسی جهان!!سیتم الهی؟!!

   حوادث هفت ماه اخیر ،چهره واقعی رژیم الهی از نوع شیعه و امام الزمان از نوع ولایت فقیه را بیشتر از پیش هویدا ساخته است.انواع شکنجه ها و تجاوزات ،سانسور و کنترول ،بستن دهان هر منتقد و شاکی،به زندان فرستادن دهها روزنامه نگاری که از واقعیت ها صحبت میکنند،در دستور کاررژیم ،به همکاری هر" بسیجی" و" لباس شخصی" ملعون قرار دارد.پس در همچو یک بحران اجتماعی که گریبانگیر ملت ایران گردیده است ،سپاه سیاهی بنام قدس و سایر دستگاه های استبدادی با مصرف میلیونها دالر پول نفت،دست به ترویج دروغ و اکاذیب در قسمت افغانستان زده ،در کنار تسلیح و ارسال آدمکشان حرفوی و تخریب رونددولت سازی ، با اجیر کردن یک عده افراد خودفروشی که یا بنام مذهب فریب خورده و یا صرف در جهت منافع شخصی شان اجیر گردیده اند بر ضد کشور ما توطئه نموده جریان باز سازی را مختل و مانع بازگشت آرامش بر کشور عزیز ما میگردند.رژیم مخوف اخندی دست به تخریب نظام نو پای مردمسالاری در سرزمین ما ،انهم صرف به جهت منافع موقتی رژیم خود میزند.یکی از رادیو هایی که به همین منظور فعالیت میکند عبارت از همین رادیو دری (مشهد) میباشد.البته به نظر من تمام کارمندان افغان این دستگاه را میتوان بنام ستون پنجم دشمن نامید.اینها آن خاینینی هستند که در مقابل دریافت یک مقدار معاش و سند اقامت،تبلیغات زهر اگینی را در جهت منافع یک رژیم مستبد بکار میبندند.و شما اقای ناصری نیز آگاهانه و یا غیر شعوری خودتانرا مورد سوء استفاده این افراد قرار میدهید.من شما را متهم به چیز خاصی نمیکنم،اما شما باید اینرا بدانید که از مصاحبه های شما و افرادی مثل شما که شاید از نظر خودتان بیطرفانه باشد،سوء استفاده تبلیغی در جهت منافع یک رژیم مستبد صورت میگیرد.اگر واقعآ به راستگویی و عدم سانسور این رادیو معتقد میباشید،بفرمائید یکبار از خود نظام ایران هم انتقادی نمائید.ببینید که آنرا نشر میکنند یا خیر.مطمئن باشید که اسم شما را هم در قطار اسمای همکاران استکبار جهانی خواهند نوشت.لطفآ از دست اندر کاران رژیم ایران یکبار بپرسید که چرا حتی یک مسجد اهل سنت در تهران وجود ندارد.این ملا زاده و هزاران ملازاده دیگر،جزیی از قربانیان رژیم ولایت فقیه میباشند.بگذارید که حرفهای خود را بگویند.

   دوست گرامی سقوط این رژیم حتمی است.جوانان ایرانی دیگر فریب دروغهای اخندی را نمیخورند.من به آینده روشن ملت ایران و بوجود آمدن سیستم مردمسالاری ،بدور از دین سالاری ،باور کامل دارم.حاکمیتی که مطابق مردمسالاری،حقوق بشر و تساوی حقوقی همه انسانها در ایران تشکیل گردد،میتواند دوست ملت ما افغانستان و منطقه باشد.هدف من اینست تا از شما تقاضا نمایم که خود را غیر آگاهانه مورد بهره برداری تبلیغاتی دشمنان افغانستان و بشریت قرار ندهید.اینکه شما مسلمان هستید و یا غیر آن و اینکه شما از جمله پیروان مذاهب تشیع استید و یا تسنن، و یا مثل من فاقد اعتقادات دینی و یا مذهبی میباشید،همه به شخص خود تان مربوط میباشد.انسانها نمیتوانند بر اساس اعتقادات دینی شان بر همدیگر ممتاز،بهتر و یا بد تر باشند.
   در ادامه به چند نکته دیگر از نوشته تان یک تبصره کوچک مینمایم.
   3-سایت آزمون ملی نیز مانند ده ها سایت دیگر ملی و وطندوست افغانی در خدمت قلمبدستان مسلمان و آزادیدوست افغانستان قرار دارد.

   این جمله تان الوده با تبعیض عقیدتی میباشد.مگر هندوان افغانستان حق ندارند از طریق شما مطلبی را به نشر برسانند.اشخاص بدون دین مثل من چطور؟

   در جزء پنجم "مردانه "را حذف کنید.تنها جنسیت تعین کننده شهامت یک فرد نمیباشد.زنان شجاعی هم وجود دارند که از بسیاری مردان ،شجاع تر بودند و هستند.این یک اصطلاح آلوده با تبعیض جنسی میباشد.در عصر حاضر و اینده خریدار ندارد.

   در قسمت مستقیم بودن تان مثل درخت هم زیاد مغرور نباشید.درختان نیز با خطر پوسیدگی و کرم خوردگی دچار میشوند.بالاخره یک تعدادشان قطع و سوختانده میشوند.شما شاید انسان شریفی باشید.لطفا با علمیت،تواضع و صداقت و راستی تان ایستاده باشید.

   آقای محترم ناصری!در این سایت و سایت های دیگر ،هستند افرادی که از اسامی مستعار استفاده میکنند.از جمله خود من.در این قسمت زیاد حساس نباشید.شما با نظریات و اراء افراد کار داشته باشید و نه با اشخاص.علت استفاده من از اسم مستعار در آنست که این کار،آزادی کافی برای ابراز عقاید بدون سانسوررا برایم میدهد.اما من خودم شخصآ حمایت از اهانت افراد،خانواده هایشان ،توطئه،و غیره اعمال نادرست را تحت نام مستعار جایز نمیدانم.ما انسانها دارای عقاید متفاوتی هستیم.باید عقاید خود را در چوکات حفظ احترام طرف صحبت به آنها اظهار نمائیم.در مورد سایر نکات نظر آقای بلوط نمیتوانم تبصره نمایم.اینکه کی کار شناس است و کی نیست و شرایط آن چیست خود یک مبحث جداگانه میباشد.

   آقای ناصری!آیا از نوشته های من ناراحت شدید؟اگر ناراحت شده باشید پیش از پیش معذرت مرا بپذیرید.با حرمت فراوان .
   روشنضمیر

   -----------------

   نوت:
   آقای ناصری سلام مجدد مرا بپذیرید.
   یکی از دوستانی که به سایت آزمون ملی مقاله فرستاده اند آقای خلیل الله انصاری میباشند.ایشان یک مقاله تحت عنوان "ایمان بدون تردد" تحریر نموه اند.البته قسمت دوم آنرا.اما من از مدتی منتظر خواندن بخش سوم مقاله شان میباشم،مگر این قسمت تا بحال اقبال نشر را نیافته است.جناب انصاری در همین صفحه نیز به رسم محبت و سپاس از شما البته با اسم مستعار حمایت قلمی کرده اند.من اینکار شان را که به پاس همفکری و یا دوستی با شما صورت گرفته میستایم.من تصمیم داشتم چند سوالی از آقای انصاری بنمایم.اگر زحمت نمیشود آدرس ایمیل اش را در اختیار اینجانب قرار بدهید ممنون خواهم شد.آدرس ایمیل و وبلاگ من قرار ذیل میباشند.
   babakroshanzamir gmail.com

   http://daneshe.wordpress.com/

 • سلام به همه!

  فعال سیاسی و شخص آگاه کشور ما(به قول خودش) نمی داند که "ازلام" را "اظلام" و"مودب" را "مهدب" و "ادعای" را "ادعائی" و... نمی نویسند. شخص آگاه کشور ما که این جوری است، وای به حال دیگران.

  کسی که نمی تواند چند جمله درست و حسابی تحویل مخاطبان خود بدهد، شرم است که خود را در صف افراد آگاه و وارد!!! جا بزند.
  آخر به کسی که گلبدین را به عنوان استاد خود برگزیده باشد، به همین اندازه سواد کفایت می کند.

  آقای ناصری! لطفا مهدب! (مودب) باشید و از حد خود بالاتر حرف نزنید چرا که اقتضای مهدب بودن(مودب بودن) این است.

  آهای مردم فارسی دوست!

  بیایید و زبان شیرین فارسی را از دست افراد بی سواد و کم مایه نجات دهید.

  • جنابی قاضی زاده صاحیب سلام ! اگه شوخی میکونین گپی الایدست . و اگه جدی میگین خو بری گریفتنی غلطی های املایی شوما مه بیسواد کفایت میکونوم حاجتی مزاری جان نیست . نمیداند / نمی فهمد ( نمیفامه )
   نمی نویسد / بنویسد ---این جوری / اینگونه ---در صفت / بصفت ---کفایت / کفایتش --- او داسی نور شیان "ها" یادیت نروه که جمله پردازی هایت بکلی غلطی محظ است . خدا کونه امی نویشتی محظی مه صحی برایه .

جستجو در کابل پرس