در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > دو ویدئو از جنایات باند احمد شاه مسعود و باند عبدالرب رسول سیاف در افشار

دو ویدئو از جنایات باند احمد شاه مسعود و باند عبدالرب رسول سیاف در افشار

جمعه 12 فبروری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

این تصاویر در کنار شواهد ديگر و گزارش های سازمان های معتبر حقوق بشری مانند ديده بان حقوق بشر، نشان از جنایات مسلم توسط گروه شورای نظار و گروه اتحاد اسلامی ست.

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • کدام خبیث و حیوان صفت خواهد توانست این همه جنایت و حیوان صفتی را نادیده بگیرد و باز هم مسعود جنایتکار و برهان الدین ربانی را انسان خطاب کند.

  وجدان آنانیکه تا هنوز هم بیدار نشده یکبار دیگر به گریبان خویش نظر کنند و ببینند که کی ها را آنها قهرمانان شان خطاب میکنند.

 • با مشاهده این صحنه های دلخراش، قلبم آزرده شد. من به عنوان یک انسان، این جنایات را محکوم میکنم. همین جنایتکاران فعلا بر مسند قدرت تکیه کرده اند و قانون کشور در حال حاضر در دستان همین جنایتکاران است. در ضمن این جنایات از اطرف یک گروه نبوده است و ما نباید یک جانبه قضاوت کنیم و طرف یک قوم را بگیریم. هموطنان هزاره و مظلوم ما هم متقابلا مرتکب چنین جنایاتی شدند (رقص مرده)

  حقیقت را نمیتوان کتمان کرد و تاریخ این را ثابت میکند. فرقی نمیکند، جنایت از طرف هر کسی و هر گروهی هم که باشه، باز هم جنایت است و قابل قبول نیست و مسلما تاسف انگیز است.

  ریشه این همه ظلم و ستم، در اسلام است و بس.

  به امید افغانستانی آباد و آزاد

 • فرشتهء شیاطین ! اگر ذرهء وجدان انسانی و عاطفهء زنانگی در وجودت است خجالت بكش و دیگر این درندگان خون آشام را قهرمان خطاب نكن

 • نرگس :

  کسانی که در 21 دلو سال 1371 شمسی به افشار حمله نمودن , از طرف عبدالعلی مزاری مجبور شده بودند . عبدالعلی مزاری توسط تقریباء چهارده هزار اشخاص مسلح که همه از طرف ایران اکمالات میشدند به نام قیام حضرت امام حسین ثانی از افشار در مقابل شمر و یزید یعنی حکومت مرکزی کابل اعلام جنگ نموده بودند که اگر محدود نمیشدند شاید فاجعه بزرگ تر از افشار را در تاریخ خود داشتیم . برادران هزاره ما هنوز که هنوز است از بدوه تاسیس حکومت اخوندی ایران در خدمت ایرانی ها برای خشنودی اهل بیت امام حسین که یکی شان امام حسین داماد ایرانی ها میباشد , بودند و هستند . و ایرانی ها از این برادران صادق و با ایمان ما طرح طرح استنفاده های نا معقول نموده اند . مثلاء در جنگ عراق کندک های شش صد نفری از برادران هزاره ما را داشتند که در مقابل گلوله های توپ و تفنگ و تانک عراقی ها میفرستاند و اخوند با اعلان قومانده به پیش به سوی بهشت همه را ته تیغ گلوله های عراقی ها مینمود . چنان در جنگ عراق , عراقی ها از هزاره های ما کشته ساختن که بالخره دولت عراقی به ملا عمر پیغام فرستاند که ما با شما جنگ نداریم هزاره های شما چرا به جبهه ایران میایند . ملا عمر به جواب چهل نفر از طالبان را برای خیر سگالی به دولت عراق فرستاد که طارق عزیز صدر اعظم عیسایی مرحوم مغفور صدام حسین با مشوره جناب محترم صدام حسین وفد و یا پیغام اورانی امیر المونین ملاه عمر را به دربار راه نداد و اعلام داشت که ما دولت طالبان را به رسمیت نمیشناسیم و ان چهل نفر را شبانه از خاک عراق بیرون انداختند . دومین مثال استفاده از برادران هزاره ما توسط ایرانیان خسر بره های عربها : استفاده برادران هزاره منحیث استخبارات ایرانی در بین سه میلیون پناهنده افغانی که با وضع ناهنجاری در ایران زنده گی میکنند . این برادران هزاره به خاطر دشمنی شخصی و یا بر اثر اختلافات مذهبی , افغانهای ایران را به دولت معرفی میکنند و دولت ایران انها را زندانی و یا رد سرحد ایران میکنند , درین خباثت سید های سنگلاخ زیاد تر دست دارند . در عوض این همه کمک های که هزاره های افغانستان برای اخوند های ایرانی مینمایند , اخوند های ایرانی ایشان را با بمب و گلوله و راکت و تفنگ مسلح ساخته به کشور خودشان افغانستان میفرستند تا افغانهای خود را به نام های سنی و یا پشتون ویا تاجیک بکشند . خلاصه هی میدان طی میدان خار مغیلان کشمش پندیده نخود ترقیده که عرضم به حضور شما : در اخر وقتی عبدالعلی مزاری نظر به امر و هدایت اخوند های قمی ایرانی میخواست با طالبان دشمن شماره یک مردم افغانستان صلح نموده و خود را شریک حکومت امیرالمونین ملا عمر سازند که طالبان که کسانی جز پای لچان خانواده احمد شاه ابدلی نمیباشند رگ غیرت شان به جوش امده عبدالعلی مزاری را از هلی کوپتری که او را از یک شهر به شهر دیگر میبردند پاین انداختند و قصه را تمام نمودند . تصور کنید روزی را که برادران هزاره ما واقعاء با طالبان یکی میشدند ؟ ایا از ما یک نفر را زنده میگذاشتند . ولی احمد شاه مسعود که یک مبارز جاهل بود که با هند و سعودی عربیه و روس ها ضد و بند داشت من مانند شما شکی ندارم . بعد از مرحوم داکتر نجیب افغانستان شخصیت در خور تفکر و دانش ندیده است . با احترامات فایقه .

  • آقای اپریل

   با عرض معذرت من نمیدانم چگونه شما انتظار دارید که ما دو ویدیوی را که اسناد مهم است نادیده بگیریم و آنچه را که شما بدون هیچ مدرک وسندی ارائه کرده اید باور کنیم ؟

  • تنویر !

   ودیو ها درست هستند ولی اکثر مونتاژ شده اند و یا بعد از وقوع حادثه گرفته شده اند . VDO های اصلی که توسط اعضای گروپ احمد شا مسعود از این جنگ از لحظه که احمد شاه مسعود خود از مقر فرماندهی خود از خانه ( رحیم غلام بچه اعیحضرت ظاهر شاه ) در مقابل لیسه نادریه فرمان ( احضارات ) را شام 21 دلو سال 1371داده بود تا لحظه عقب کشیدن قوای خود در ارشیف وزارت دفاع افغانستان موجود میباشد و یگانه شخصی که از ان ساعات خونبار جنگ و قصاص مردم بی یار و مدد گار افشار کاملاء خبر دارد مارشال قسیم فهیم است که در زمانی که فرمان این حمله صادر شد این شخص ریس استخبارات احمد شاه مسعود بود و یکی از جاهل ترین خونخواران اشخاصی این جنگ به شمار میرفت و میرود , در ان زمان او را بنام ملاه محمد قسیم فهیم صدا میکردند . قسیم فهیم پوسته بالای کوه رادار را که برای عبدالعلی مزاری حیثیت حیاتی داشت با صد هزار دالر خرید و بعد معلوم شد که ان صد هزار دالر جعلی بوده است . من به تحلیل و تجزیه جنگ افشار نمیخواهم بپردازم , از هر لحاظ همه را با تاسف به انتهای وحشت و بر بریت یک عده خوان خوار جاهل میبرد که برای گرفتن قدرت بدست خود و برای خوشنودی باداران خارجی خود با هم به جنگ افتادند و درین معرکه افغانهای بی بضاعت جان ها قیمتی خود را از دست دادند . در باره اسناد و مدارکی که از من برای متیقن ساختن خود خواسته اید . قسیم فهیم کافی است . اگر میخواستید طریقه باز نمودن دهان اورا بدانید بنویسد تا برای تان شرح دهم . باقی امیرالمونین ملا عمر یک دیوانه است که به نظرم به عدد چهل عقیده خاصی دارد یک بار برای دفاع از افغانستان به مقابل تمام فرقه 78 اما رضای مشهد ایرانی فقط چهل نفر را فرستاده بود سر خظ طیبات . اگر به یاد اشته باشید در زمان طالبان چند تا از موتر وان های تانکر های تیل برای سازمان های ایرانی جاسوسی میکردند , ملا عمر به نظرم دوازه موتروان را کشته بود واجساد شان را روی خط سرحد طیبات گذاشته بود برای ایرانی ها . از این عمل پادشاه افغانستان ایرانی ها فرقه و غند 78 مشهد را به سر خط سرحد افغانستان خواسته بودند تا طالبان را بترسانند . مجبوراء ملا عمر چهل طالب را برای دفاع ار افغانستان فرستاده بود به مقابل سه صد هزار عسکر زمینی و فضایه ایرانی ها که هر روز لب مرز پاین و بالا ر فته تمرین میکردند . و جناب امیرالمونین فعلا به کویته پاکستان تشریف دارند و شما میتواند به ذریعه که لازم میدانید از ایشان راجع به جرح که من بر ایشان وارد نموده ام طالب حقایق گردید . حتماء با فراخ دلی جواب شما را خواهند داد .

   یاد تان باشد که :

   زهر طرف که کشته شود سود اسلام است .

  • o به جواب اپریل!
   اول اینکه خدا کند والدین تان نام تانرا با الهام از اپریل فول انتخاب نکرده باشند که قریب به یقین به نظر میرسد.
   دوم اینکه حرفهای تان به غلام بچهء ملا عمر میماند چون معلوم میشود که همدم گرمابه و دسترخوان وی بوده اید. سوم اینکه ملاعمر را با باداران پنجابی اش ترجیح تان نشان میدهد که چقدر مزدور منش هستید.

 • سلام برای تمامی خواننده گان کابل پرس.
  بنده شخصا این حادثه را یک جنایت غیر انسانی دانسته و محکوم میکنم. و امید که سازمان حقوق بشر عاملین این حادثه را نظر به شواهد و قواعد محکوم نماید.
  ای کاش کابل پرس مثل این بتواند جنایات که بر علیه دیگر اقوام و توسط باند ها ورهبران دیگر صورت گرفته پیدا نموده و نشر نماید.

 • سهراب سپهر !

  با نوشتن کلمات فحش تو میخواهی خود را کدام سیاسی احزاب چپی نشان بدهی ؟ خندا دار . . من از ملا عمر دفاع نه مینمایم . این واقعات اتفاق افتاده است . شاید در ان زمان ها شما عشق پول های مفت دولت های اروپای و امریکایی را مینمودید و حالا یک هو سر از زیر لحاف بیرون اورده متوجه شده اید که کشور از دست رفته است . متوجه لحن لجنء حرف زدنت باش ورنه جواب سخت خواهی گرفت .

 • همچنان واقعیت دارد که احمد شاه مسعود خانه رحیم غلام بچه را مقر فرماندهی خود از روز 19 دلو سال 1371 تا روز 24 دلو 1371 ساخته بود . خانه رحیم غلام بچه واقع سه راهی کارته پروان در ابتداء بالایی گردنه باغ بالا و در مقابل مکتب لیسه عمر شهید یا نادریه و ماموریت پولیس کارته پروان واقع است . کاملا نشانی دقیق خانه رحیم غلام بچه این است که ( عقب خانه اسحاق شهریار - ساینس دان افغانی در ناسا ) واقع شده است و به خاطر داشتن اطاق های متعدد مورد استفاده مسعود قرار گرفته بود . من به خاطریکه به مسعو به این طریقه دشنام داده باشم او را در خانه رحیم غلام بچه بود و باش داده ام . او واقعاء سه چهار روز در ان جا برای کشتن مردم افشار اطراق نموده بود . ولی از جایی که اکثر خواننده گان کابل پرس تازه گی ها به کابل سرازیر شده اند از وضع جغرافیایی کابل درست خبر ندارند و نمیدانند که مثلاء کابل ننداری و یا سینمای کابل قبلاآ در کدام قسمت کابل واقع شده بود و یا چهار چته کجا را میگویند ویا الم گنج کجا است و . . بهر حال احمد شاه مسعود در ان قتل مردم افشار اگر با عبدالرب رسول سیاف یکجا نمیشد برنده جنگ نمیشد و نظر به امر استخبارات سعودی عربیه مجبوراء جام زهر اتحاد با سیاف را سر کشید و دست خود را به خون هزاران افغان اغشته ساخت در این که او یکی از نوکر نوکرترین نوکر های نوکر عربها و هندی ها و روس ها بود همه هیچ شکی ندارند . و قتل او توسط القایده جوابی بر عمل او در مقابل هم زیانان خودش توسط جواب به استعلامیه عبدالرب رسول سیاف در مقام فرماندهی القایده عثامه بن لادین داماد امیرالمونین ملا عمر میباشد . در افغانستان واضح شده است که وقتی جاهل ها که فقط با مسلمان نشان دادن خود , خود را دانش مند نشان میدهند هر چه بدعت و وحشت و فحشی که در اسلام منع بود عمل نموده تقربیاء تمام مردم افغانستان را از اسلام رو گردان نموده اند . مردم کابل احمد شاه مسعود را به هزار ها نام مزخرف مانند بز - خر - گاو - دزد - فاتل - جاسوس - کافر , صدا میکردند ولی او به روی خود نمیاورد .

  • اپریل بچیم مثل قصه خوان های زیارت سخی جان واری افسانه بافی نکن!

   جنایت پی آمد هر جنگی است. در جنگ حلوا بخش نمیشود و جنایت محدود به صفوف هیج گروهی نمیباشد. اگر صفوف چپی باشد یا راستی، امریکایی باشد یا افغانی جنایت خودرا در جنگ دارد. حتی درمقدس ترین جنگ ها نیز جنایت موجود است. مقصر این جنگ تنها شورای نظار و یا حزب سیاف نیست باید طرف دیگر را نیر در نظر بگیرید. افراد جنگی عیسی علیه وسلام نیستند بل انسان های عادی و خشگینی اند که بواسطه طرف مقابل دوستان و همسنگران خودرا از دست داده و انتقام در نهاد شان زبانه میکشد. فکر میکنیداگر حزب وحدت و آقای مزاری کارته پروان را میگرفت چی میکرد؟ کسی که منحیث رهبر حین دیدار با استادان انستیتیوت علوم اجتماعی در روی دوشک با بوت های پس قات نشسته باشد و از جای خود برای یک سلام و علیک تکان نخورد. انسانی چنین متکبر آیا در مناطق مفتوحهء خود چه خواهد کرد. مسعود هرچه بود آن شهامت را داشت که تا اخیر عمر هیچ گاه حق خود را منحیث شهروند یک کشور پائین تر از سلالهء حاکمان افغانستان ندانست و هیچ گاه هم ترازان خود را بدون موجب و صرف به گل روی وحدت ملی جعلی حاکمان سنتی افغانستان از خود برتر ندانست. تاریخ افغانستان بیاد خواهد داشت که در میان رهبران،این فقط مسعود بود که برداشت سنتی و احمقانه از حاکمیت را مبنی بر این که فقط پشتون باید در راس قدرت باشد، قبول نکرد و منحیث یک شهروند و با تبعیت از عزم و ارادهء متین تا آخر چنین کرد. حال بگوید که سایر رهبران چی کردند؟ چند بار با ذلالت و خواری منحیث شهروندان درجه دوم و حتی بی درجه بر آستان آن برداشت سنتی با بوسه ها ی شان مهر تائید گذاشتند. مرگ مرگ است؛ مهم اینست که انسان چگونه میمیرد! مزاری وار و یا مسعود وار ؟!

  • مسعود به مخالفت پشتون بود , این یک مسله اوغان فارسی وان بود , نه مسله ملی افغنستان که کدام ریشه سیاسی و یا اجتماعی در دماغ جاهل مسعود میداشت . او میخواست پنجشیری های که اکثر در کابل شب ها مردم کابل را به خواب نمیگذاشتند و از دیوار خانه مردم بالا رفته دست به دزدی میزدند و یا در شهر ارا تکسی چلانی میکردند و یا چرس های بوس پنجشیر را به مردم کابل فروختند و یا سنگ های کوه های زمرد و لاجورد را به خلطه های انداخته به تزدیک ترین بازار هر کاره " قصه خوانی پشاور " برای فروش میبردند , در مقابل پشتون های بوت پالش و یا پشتون های چوکی دار خانه های پاکستانی ها ایستاده نموده , قیام نماید . او کدام رهبر سیاسی نبود ورنه مشکل برادران هزاره را میشد بهتر از این حل نمود . پنجشیری ها در تمام افغانستان برای خود جنایت نمودن , دزدی نمودن , دروغ گفتن , خشکه بانکه بودن , پف و پتاق نمودن , خود را از دیگران بالا نشان دادن را از افتخارات خود محسوب میکنند . مثلاء ساختن ( مارشال ) از یک ملاه که "گوه را تا په په" نمیفهمد خود یک حماقت و بربریت پنجشیری بازی است . پنجشیری ها مانند خاک خیرخانه مینه واری سخت هستند تا زمانی که باران نباریده باشد , ولی به مجردیکه باران شروع شد لر میکنند و میشارند مانند که اصلاء نبودند . پنجشیری های که تو حالا دور بشقاب کرزی و یا سی آی ای میبینی همه منحیث کارت سیاسی امریکا در افغانستان از سی آی ای ماناهنه تنخواه میگیرند و منتظر هستند که چه وقت برای خیانت نمودن به ملت افغانستان نوبت شان میرسد و سی آی ای نام شان را به اوز بلند میخواند , مثلاء قسیم فهیم میخواهد که در اینده ریس جمهور افغانستان شود وگرنه صدر اعظم با در دست داشتن وزارت دفاع که باید انتخاب شود . این خوابات است که بعد از شکم پری در دم دم صبح به سراغ جاهل ها امده میره . به عباره دیگر احمد شاه مسعود راه رو جای پای حبیب الله کلکانی - مجید کلکانی - سید حسین یار غار حبیب الله و توره جان توره چی و خدابیامرز صیفوی کلکانی و خال محمد دزد است که میراث خود را برای قسیم فهیم و عبدالله کمپودر چشم در شفاخانه نور , منظور عبداللللللللللله . باقی گذاشته است .

  • اپریل بچیم!

   توهین ترا به یک قوم نباید نادیده گرفت بنا باید بگویم که: حتماً کدام عضو فامیل تان از بیخوابی در آن شب ها خیلی رنج برده است. نفرت تان قابل درک است.

 • ای هم میهنی که سرپای تو پر از خرافات و چرندیات بیگانه ها پر است مخصوصا" اعراب وحشی که نه در افشاربلکه قرنهاست که تمام دانشمندان روشنفکران و آزادگان شمارا می کشند تا نوکران خودشان مانند طالب و مجاهد های چپاولگر و زن ستیز بر تو حاکم باشند . ای مردمی که تاریخ گواة آزادگی شماست . تا حساب خود را ازین جانیان تاریخ و نوکر صفتان جدا نسازید زندگی شما بهتر نمیشود .

  http://www.youtube.com/watch?v...

  دین تازی عرب دین غارتگری چوروچپاول و کشتار است برگرد به شادی و خوشی تاریخ اجداد خودت که همه بشریت از آن امروز استفاده می کند و لی تو در دام عرب سوسمار خور بیخرد زن باره های تازی و نوکران شان گیر مانده ای؟

  http://www.youtube.com/watch?v...

  زنده باد تاریخ باستان ما با سه واژه انسان ساز اندیشة نیک گفتار نیک و کردار نیک نه قتل و کشتار تاری.

 • حداقل 60% مردم کابل را محترم استاد گرامی ودوست نزدیک کزی صاحب ازاثرراکت های کور شان معیب معلول دست قطعه پای قطعه چشمانشان کور خانه هایشان ویران اوره بیچاره دربدر ازهم جدا ساخت ابتکار رسول سیاف است تمامی راکت های که ازپغمان زده میشد به دستور استاد رسول فیرمیشد

  آنلاين بنگريد : seyr_kamgar@yahoo.com

 • باعرض سلام به همه دوستان که نظرداده است بادیدن نظرات دوستان به ذهنم رسید تا معلومات را که خود باچشم سردیده ام خدمت دوستان به عرض برسانم:
  اولا یقین داشته باشید هیچگاه ما رهبری صالح کسی بنام قهرمان ملی شخصی دلسوز به همه مردم به هیچ وجه نداشتیم ونداریم همه خیانت کردند و سابقه خونین دارد .
  درباره احمد شاه مسعود طوریکه خودم از نظامیان در انوقت بودم اینقدر می دانم که او سیاست تزویرگرایانه را درشخصیتش داشت وی کوشش میکرد میان اقوام دیگر تفرقه انداخته و خود شانرا حاکم همه بسازند مردم اهل تشیع را اسیر نموده روی های شان را پوست و یا زنده می سوزاندند و در ساحه جنگی پشتونها میانداختند و پشتونها را با بریدن سر واعضای بدنشان و میخکوبی برسرانها (که البته حزب وحدت نیز انکاررامیکردند) ودرساحه جنگی اهل تشیع میانداختند اما در ظاهر وی خود را شخص عادل و عدالت خواه جلوه داده و باپشتونها خود را نزدیک نشان میداد اما در باطن میخواست بوسیله اقوام دیگر ریشه پشتونها را برکند من شاهد ماجراهای سیاسی و جنگی انزمان بودم جنایات و خیانات را که این شخص برعلیه پشتونها انجام داد در باطن به هیچ قوم نکردند
  من متاسف هستم که القاب قهرمان و و,,,, بر هر خاین و راهزن گذاشته میشود وکسانی که باچشم سر جنایات و ظلم های شانرا سالیان سال تحمل نموده اند حال باید انهارا به سمت قهرمان و عدالت پیشه و ,,,, بشناسد .

 • خوارچیزیکه هزاره هایتان است اگیم کتی فحش وناسزاگفتن درمورد احمدشاه مسعودبزرگ یک کم ازجنایات هزاره های خود بگوید afshar operation رادر wikipedia بخوانید که چرا احمد شاه مسعودبا لای افشار حمله کرد وهیچ جنایت را مرتکب نشدند این سیافی ها بودندکه جنایت کردند وهمین احمدشاه مسعود بود که خون بهای شانرااز سیافی ها گرفت ودرwikipedia نوشته شده عبدالعلی مزاری non hazara people را عذاب کش میکرد وازموتر حق میگرفت نمگذاشت که موتر ها عبورومرور کند بچه بازی وزنکه بازی میکرد واین علت حمله به افشاربود وهنگامیکه شکست خوردند همگی شان پیش زنان خود گریختند وسیافی ها درپیش زنان شان کشتشان تادرس عبرت برای اولادهایشان باشد

 • ین دو پیام مسلسل ومتضاد در ذیل یک مقالهء کهنه نشان میدهد که مرجع ومصدر آنها یکی است. یکی در دفاع ازمسعود ودیگری حمله برمسعود. من در هردوی این پیامها جز اتهامات واهی وتناقض گویی وشرارت وجنگ اندازی میان هزاره ها وتاجیکها چیز دیگری نمی بینم
  با احترام
  پرویز بهمن
  2013/ماه می/10

 • سلام من نمی دانم کدام کس متن پیام قبلی من را پاک کردند !
  اما من بازهم روی این مسله تاکید می کنم که مسعود کس که قهرمان مولی نام گرفته جنایات بسیاری در حق سایر اقوام انجام داده که این همه وی را به لقب قهرمانی رسانده من از نزدیک وی را در انوقت ها شاهد بودم که چه جنایت بازی ها انجام می داد !
  اما برادران هزاره باید بدانند که هرچند مسعود یکی از نوکران استاد سیاف بود اما وی این چنین جنایات را از پیش خود انجام می داد و در انها نام استاد سیاف را نیز بد کردند امید وار هستم وی در جهنم جزای قهرمانی های خویش را خوبتر تجربه کند !
  وی خایین بود که صرف برای دو تا پنجشیری چور وچپاول می کرد و بس !
  برای بقیه کلاه خایین است !

جستجو در کابل پرس