صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > جنایتکار افغان: از کشتن لذت می برم

جنایتکار افغان: از کشتن لذت می برم

مقامات افغان بنا به گرایشات قبیله ای، معمولا پاکستانی ها را عامل این جنایاتی مانند حملات انتحاری، بمب گذاری و... معرفی می کنند.
سه شنبه 22 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • Karzai asks his Peace Council to make sure Taliban prisoners are released
  A delgation of this council is going to Guantanamo to visit terrorists and ensure their release.

 • بادرود به تمام افغانان فرهیخته و دگراندیش

  البته تا وقتی که نام افغانستان جمهوری اسلامی افغانستان باشد . اینگونه آدمها به وجود می آید . این شخص گناه ندارد. گناهگار تمام رهبران جهادی و دینی است که باید محکمه و به سزای اعمال شان رسانیده می شدند.
  اگر ما این معضله را از سربند آن خشک نکنیم همینطور ادامه می یابد.

  میگویند که :
  اسلام به ذات خویش ندارد عیبی

  هر عیبی که است در مسلمانی ماست

  که اینگونه شاعران بی خرد اند که در تول تاریخ با سرودن اشعار بی مایه اسلام که با خون و قتل عام افغانها و ایرانیان رنگ گرفته را بگویند که عیب ندارد زهی بی خردی و بی تفکری ، ما بیاید ریشه فرهنگ تازیان را درافغانستان خشک کنیم . و این هموطن ما گناه ندارد. آب از سربند خراب است.
  پدرود

 • لعنت خدا بر کرزی و اطرافیانش که این کافر ها را بعد از دستگیری دوباره رها میکنند این ها و استادان اینها و تمام مدارس که در پاکستان اینگونه درس میدهند همه کافر استن اصلا بد تر از کافر این ها را باید در ملا عام در قفس ها تیل داغ کنند و سختترین شکنجه باید شوند که در اینده این بچه های حرامی دوباره این کار را تکرار نکنند و به تمام حرامی های دیگر درس عبرت گردد

  • اینها کسانی هستند که کرزی برای شان میگوید:

   1. طالب جانه هرکله راشی
   2. طالب جانه خدای دی راولی
   3. ملا محمد عمر مجاهد
   4. طالبه وروره

   بخدا شما ببینید ایا این یهود پدر لعنت که هزار لعنت به ابا واجداد وی باد مرغابی شکار میکند ویا بنی ادم؟

   ایا وجدان ادمی این راقبول میکند که رهبران این اشخاص در جامعه میان ما زندگی کنند؟ ایا وجدان ما اینرا قبول میکند که کرزی این خایین ملی را به حیث حامی ورهبر خود قبول کنیم درحالی که وی این قاتلین را برادر خطاب میکند؟

   ایا ما به روی ربانی کثیف تف نیندازیم که وی خواهان ازادی زندانیان این جانیان از گوانتانامو است.

   ایا ما لعنت به فاروق وردک وطالبان نکتایی پوش هریک احدی ویون واحمدزی نگوییم که لابی طالبان را در ارگ حمایه میکنند؟

   ایا این زندگی است که ماداریم؟ این انسانیت است؟ لعنت به تو طالب ولعنت به ان ایینی که تو از ان الهام گرفته یی!

  • همین شما چرا ایتو گپ میزنی . ما کرزی را دشمن افغانستنان او دشمن مردم افغانستان میدانیم . او یک خوش امد میکنه بر ما که شاید بعد از فروش تمام افغانستان به امریکانانو دست ما را به یخنش پرته . ما خادم مردم افغانستان هستیم , ما ره چی به کوچی با با جان . ملاه صاحب ضعیف صد بار او گفت که ما کرزی نمیشناسیم , جنگ ما با کسانی هستک که کرزی را به افغنستان نصب کرده . ایی نکتایی پوش ها را سی آی ای برای سرکوبی شما ها اورده . اونها سی آی ای هستند طالب نیستند . شما خودش ربانی ره میشناسین , مثل برادران کرزی واری , مثل کل اغا شیرزوی واری , مثل مجددی واری , مثل غورزی واری از آی اس آی ماهانه شش هزار دالر به بالا مطابق رتبه خیانت به افغانستان تنخواه میخورند . ملا صاحب عمر چند روز دیگه شاید مهمان باشن , حالش خرابه میره نزد الله و تعالی , باز مه میمانم و تو . به جای کشتن ما , از ما گار بگی که برایت افغانستان ازاد کنیم . خدای که .

 • لعنت خدا به اين قبيله مزخرف و مزدور و حيوان صفت.كرزى خاين تقلب كار باكى صلح ميكنى.ايا رحم در برادبر اين اولاد خون اشام رواست؟ بايد به قواى مسلح اجازه داده شود تا با قاطعيت ,با دست باز در برابر حتى انسان مشكو ك ,كار بكيرند.اين افراد بايد در محضر عام در همانجا كه اين قتل و قتال را كرده به شديد ترين جزا نا بود كردد.برادران بشتون ما بيدار شويد ,از خود و بيكانه خودرا بشنا سيد ,نكزاريد كه با كستانى نا موس كشور ما بامال كند.شما هم كمى غيرت كنيد,برايتان شرم است. انسانيت تان تحت سوال است .ايا شما از انسانيت جيزى شنيده ايد؟در بستى و زليلى مقام اول را كسب كرده ايد. از دولت خواهش است كه دوستم و برادران هزاره را سلاح بدهد و به جنوب با دست باز بفرستد.تا سر حد باكستان را تحت كنترول بكيرند.اين كار را بشتونها كرده نميتوانند.

 • هرچه ( بینا ) در اوغانستان است باید ( کور ) شود تا ما اوغانستان را امارات اسلامی بسازیم . خدای دی وژنی .

 • میر هزار !

  یکی از اشتباه های که در کابل پزرس نموده ایی این است :

  ( جنایتکار افغان: از کشتن لذت می برم )

  این کلمه ( افغان ) را بعد از کلمه ( جنایتکار ) تو خودت نوشته ایی و یا از کدام منبع دیگر نقل نموده ایی و یا به کسی اجازه داده ایی که در کابل پرس? با موجودیت خودت و شاغلی ( الف ) سر خر سوار از زیری ریش شما بگذرند , هر دو و یا هر سه یک معنی دارد . که شما در باطن به خاطر اختلافات کوچی ها و هزاره های بامیان , بر زد افغانستان هستید و مانند عبدالعلی مزاری در خرابی این مملکت دست دارید . گرچه من در احساسات وطن پرستانه شما شکی ندارم ولی بی توجهی شما به نوشتار خودتان و دیگران در باره توهین به افغانستان شاید وجهه دیگر ان ( بی سوادی ) شما باشد .

  • مجترم شاغلی عمر طالب؛

   پیامهای زیادی درین اواخر از جناب شما در زیرنویس مقاله ها و مضامین نشر شده، به نظر میخورند که البته دال بر علاقه مندی شما در وقایع و رخ دادهای میهن عزیز ما، می نماید.

   بگذار برایت اطمینان خاطر بدهم که منحیث یک هزارۀ دور از وطن، هم میهنان عزیزمرا از هر قشر، ملیت و ادیانی که باشند، برادر و برابر دانسته و هیچگونه تضادی هم ندارم.

   اما منحیث یک انسان آزاد، هرگونه آیدیالوژی استعماری، استثماری و ضد بشری را که امروز در میهن عزیز ما یعنی افغانستان، از طرف یک قشر خاصِ جاه طلب و خودخواه در عمل اجراء قرار میگیرد، نه تنها تقبیح نموده بلکه با جدیت تمام مخالفت خویشرا از راه و زبان قلم بروز مینمایم.

   باور کنید همۀ مردم این سرزمین چنین انتظاری را از شخص خود شما منحیث یک جوان خردمند و تحصیل کرده ولو از هر ملیتی که باشید، نیز دارند.

   شما از امارت اسلامی سخن میرانید!

   خواستم از شما بپرسم که امارت اسلامی را به چه عنوان تعبیر نموده و امیر المومنین کی را میدانید؟

   و نیز طالب تخلص مینمائید!

   طالب یعنی طلبگار علم ومعرفت دینی، پس چطور میتواند این چنین یک طالب خود را در جریانات رزمی و آدم کشی شریک نموده و به زور و خشونت رو بیآورد؟

   آیا خداوند جهادیرا که بر مسلمانان واجب دانسته همین محشریست که ما میبینیم و در وجود احساس مینماییم؟

   آیا چنین کشتن مردم بیگناه در یک بانک و یا انتحارات مردم عامه در فروشگاه ها، مدرسه ها، مساجد و حتی در حمام از نظر یک طالب دین قابل توجیه خواهد بود و یااینکه این طالب بازیچۀ است در دست مسلمان نماهای بیرحم و وحشیان قدرت طلب که از نام دین و مذهب استفادۀ سوء نموده و عدۀ بیشماری از جوانان خون گرم و نادان را با وعده و پاداش های بی بنیاد معنوی راهیی جهنم می نمایند.

   2 (البقرة)/177

   لَيْسَ الْبِرَّ أَنْ تُوَلُّوا وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَٰكِنَّ الْبِرَّ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَالْمَلَائِكَةِ وَالْكِتَابِ وَالنَّبِيِّينَ وَآتَى الْمَالَ عَلَىٰ حُبِّهِ ذَوِي الْقُرْبَىٰ وَالْيَتَامَىٰ وَالْمَسَاكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّائِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَاةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَاهَدُوا ۖ وَالصَّابِرِينَ فِي الْبَأْسَاءِ وَالضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ ۗ أُولَٰئِكَ الَّذِينَ صَدَقُوا ۖ وَأُولَٰئِكَ هُمُ الْمُتَّقُونَ

   نيكى، (تنها) اين نيست كه (به هنگام نماز،) روى خود را به سوى مشرق و (يا) مغرب كنيد; (و تمام گفتگوى شما، در باره قبله و تغيير آن باشد; و همه وقت خود را مصروف آن سازيد;) بلكه نيكى (و نيكوكار) كسى است كه به خدا، و روز رستاخيز ، و فرشتگان، و كتاب (آسمانى)، و پيامبران، ايمان آورده; و مال (خود) را، با همه علاقه‏اى كه به آن دارد، به خويشاوندان و يتيمان و مسكينان و واماندگان در راه و سائلان و بردگان، انفاق مى‏كند; نماز را برپا مى‏دارد و زكات را مى‏پردازد; و (همچنين) كسانى كه به عهد خود -به هنگامى كه عهد بستند-وفا مى‏كنند; و در برابر محروميتها و بيماريها و در ميدان مجادله (در مقابل دشواریهای زندگی)، استقامت به خرج مى‏دهند; اينها كسانى هستند كه راست مى‏گويند; و (گفتارشان با اعتقادشان هماهنگ است;) و اينها هستند پرهيزكاران!

   مسلمان نیک و خردمند باشید.

 • سلامونه الف خانه !

  خدای وبه جور وساتی , یک سوال از تو مکینیم که جواب بسیار ساد ه بته , خو . سوال ایست که افغانستان از دست همه ما و شما رفته میره و کرزی افغانستان را تا صد و یا دوصد سال دیگه به امریکانانو فروخته است و پولشه به بانک های که دارند انتقال داده شده , فقط اخری رسم امضا بازی باقی مانده . ما طالب هستیم میگوم که ( او تا گلون بچه زیر پای ) مثلی گپ نجیب الله کافر که میگفت ( وطن یا کفن ) . تو از ما کده افغان تر هستی خو تو چی میگی ؟ ما خودی شام از بمب بازی ده مابین مردم بد ما میاید او اگر ما وسله به زمین بانیم شما را به یک ماه از همین مملکت فرار میتن . نه شما ایی ملکه خراسان جور کنین و نه ما امارات اسلامی . ما خودش میفهمی که کابلی ها بسیار خوب هستند , میفهماند و درس خواندن , همه اش جان جان و گل و قند قند و میگن , ولی کتی امریکانانو گپ زدن چی فایده . همیقه کار کده نمیتانی که ده پیش روی تو( جنایتکار افغان ) نه بگویند . حالی ما کی کی ره از افغانستان بیندازیم بیرون ؟ امروز کوچی ره , صبا پنجشیری به جانت میایه , باز اوره چطو کنیم ؟ رهبرای تان فلان خان , بسمدان خان , قانونی خان , خلیلی خان , قط قط ده اینجه میکنه ( گوش همه ما را خورد ) تخم ده ایرانی میته . ما میگیم توپک وی ونیسه او دریژه ماسره . خدای که داسی وهو چه کوچی خپل غول را به و خوری چه دی هزاره نوم را په غلط باندی ونیسی . کوچی مالوم شده که افغان نیست . ما سه و نیم میلیون کوچی چه وخت داشتیم ؟ کوچی مثل سگ واری یک دفه ده تا بچه میزایه که در سی سال سه و نیم میلیون کوچی جور کد ؟ دا خو دی آی اس آی کار و بار دی که نه . کتی ما ایستاده نمیشی به جای فرار رفتن به سویدن و ناروی بره به یوکولنگ و دیزانگی تفنگ وردار کوچی بزن نی ؟ از کوچی ایقه شکایت داری به جای رفتن به اروپا , چرا به جنگ کوچی نمیری . گپ میزنه .

  • طالب خان؛

   ما نخواستیم دستان مان با خون انسان دیگری آغشته گردد. عدالت بر ظلم ظالمان را بدست خداوند واگذار شده و در مهاجرت نیز تا حد توان میکوشیم از اوامر او تعالی پیروی نماییم.

   البقره(٢١٨)
   إِنَّ ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ وَٱلَّذِينَ هَاجَرُواْ وَجَـٰهَدُواْ فِى سَبِيلِ ٱللَّهِ أُوْلَـٰٓٮِٕكَ يَرۡجُونَ رَحۡمَتَ ٱللَّهِ‌ۚ وَٱللَّهُ غَفُورٌ۬ رَّحِيمٌ۬

   كسانى كه ايمان دارند و كسانى كه در راه خدا مهاجرت و كوشش مى كنند، سزاوار رحمت خدا شده اند. خداست عفوكننده، مهربان ترين.

   "Lo! those who believe, and those who emigrate (to escape persecution) and strive (jahadu) in the way of Allah, these have hope of Allah’s mercy ..." 2:218

   سُوۡرَةُ الفُرقان(٥٢)
   فَلَا تُطِعِ ٱلۡڪَـٰفِرِينَ وَجَـٰهِدۡهُم بِهِۦ جِهَادً۬ا ڪَبِيرً۬ا

   بنابراين، از كافران اطاعت نكن و با اين (علم قرآن)عليه آنها كوشش كن، كوششی بزرگ.

   "So obey not the rejecters of faith, but strive (jahidhum) against them by it (the Qur’an) with a great endeavor." 25:52

   جهاد فی سبیل الله یعنی رفتار وکردار نیک و شایستۀ یک موءمن در مقابل غیر مسلمانان، نه اینکه با توپک و شمشیر سر بریدن و انتحار نمودن!

   گر طالب حقیقتی، خدا یار و مددگارت.

 • افغان های جنایتکار برادر های ناتنی کرزی است که به دستوری خود کرزی دست به جنایت میزانند !! مامردم غیر افغان در فکر تجزیه اوغانستان باشیم که از دستی این اقوام خاک فورش نجات پیدا کنیم

  • باآمد تغییرنام اوغانستان به خراسان

   من تا حالا ندانستم که تو میخواهی افغانستان را تجزیه کنی یا خراسان جور کنی ؟

 • الف خانه !

  * تو از می خودت فقط گپ میزنی یا از تمام قومی هزارا ؟ برادران شما که به کله های مردم میخونه میزد ند , شاید یاد شما برفته باشد ؟ مزاری صاحب که کابل را میخواست به فرقه 78 زین العابدین مشهد تحویل بدهد , شاید یادتان رفته باشد ؟ 4000 برادران شما که با شمالی وار ها کمر بسته شده بودند که امیر اسلامی افغانستان عبدالرحمن خان را میخواستند از بین ببرند , شاید شما خبر نداشته باشد از ان ؟ برادران شما که ده ایران به خدمت اخوند ها در امده بودن و عندالله عراقی ها را میکشتند , شاید شما خبر نباشد ؟ همین حالا در ایرانی برادران هزاره شما به نام های بخت یاری جاسوسی باقی افغانها را برای اخوند ها میکنند , شاید شما خبر نباشید ؟ تو یک ادم مومن هستی که مجبوراء از یک تولی ید قلق دفاع کرده میری . و ما فکر میکنیم که تو باید هزاره کابلی باشی نه یکولنگی , او ما به قوما های هزاره که در سرک های کابل و بامیان و افغانستان دست به یخن همرای فقر و حکومت دزدان هستند کار نداریم , بلکه ما همرای شان هستیم و هزار ها بار در سرحدات ایران و پاکستان به انها کمک های نموده ایم که پدر ها وبرادرهای شان برای شان نکرده اس .

  * ایه گفتی راجع به کسانی که مهاجرت میکنند از دست ظالمونه : به ما یک مهاجر افغان را نشان بتی که روزگارش خوب بوده باشد . چهار میلیون بدبختی آوره به پاکستان داریم و چهار میلیون نیز به ایران . بهترین محله های افغانی ها در مشهد ایران کوچه عباس قلی نام دارد و یا گلشهر که فقط نامش گل شهر است ولی مانند کوچه های مراد خانی و چند اول واری بوی بد از همه جای ان بلند است و چه افغان های نازنین در ان جا امید هایشان به یاس تبدیل شده روز را به شب میرسانند . حالی برای قانونی جلوه دادن فرار خودتان ده همو سایه خدا خوده پت نکنین , بیاین حد اقل همو هزاره جات را جور کنین .

  * این که به سویدن و جرمنی میروید از کافران اطاعت کردن نیست ؟ و من مانند همه مسلمان ها معتقد هستم که زمان معجزات نیست که خداوند افغانستان را یک شبه درست و بسازد , ولی باید فهم و درک خواندن رضای خداوندی را که تا حال نیز قطع نشده است باید داشت . مثلاء در دل کوه های افغانستان معدنیات را خداوند گنچانید تا نسل های بعدی ما بی توشه و بی سر پرست نمانند , ولی باید انرا از دل کوه ها بیرون اورد . بیرون اوردن این همه گنچینه دانش روز میخواهد منتظر معجزات خداوندی نباشید که زمان معجزه را خداوند مصادره نموده است .

  * جهاد فی سبیل الله برای برقرای صلح و یا به عبارت دیگر به معنی جنگیدن برای اوردن صلح در مملکت میباشد . از جاییکه این بخش به معنی و افاده پان اسلامیزم است و محمد تا اخرین نفس پیروان خود را نه به فرقهء تقسیم نموده بود و نه از نگاه رنگ و پوست و ملیت و زبان به دسته های مختلفی منقسم نموده بود بدین لحاظ در جهاد فی سبیل الله و یا در بر اوردن اهداف جهاد فی سبیل الله مسلمان در برابر مسلمان در مقابل غاصبون و زورگویان و به جنگ میاستند و در راه عدالت الهی و استراحت بنی نوع انسان از زنده گی خود میگذرد . ولی نه به مانند که عثامه تمام بی کاران و بی روزگاران و دزدانء شمال افریقا را و فقرای پاکستان را اکمالات جنگی نموده میخواستند با ان جلال اباد و گردیز و خوست را در مراحل ابتدایی از وطن ما ببرند و تحفه مابانه به نوکران خود تقدیم کنند . حاالا ما میفهمیم که همو کافرونه بهتر از این مسلیمنه برای ما بود . خو حالی وخت تیر شده و ما تاریخ را عقب گرد کرده نمیتوانیم . ولی برای ساختن افغانستا ما از تو که خود را دشمن ما میدانی میخواهیم که از قوانین اسلامی و یا هر قانونی و یا اصولی و یا دینی و مذهبی که ترا میتواند پهلوم من ایستاده نماید کار بکیر و به من کمک کن که من بتوانم امریکا را از افغانستان بیرون کنم , این کشور میراث پدران ما و شما برای من و تو است . به نظر من وطن پرستی باید جزو ایمان ادم باشد و ایمان ستون فقرات تمام انسانهای باغیرت است . سلامونه .

  • اقاى عمر ط تا حال خو امريكايي نبود,جرا جنك ميكرديد و اينهمه قتل عامها كرديد از اقوام غير بشتون. و از بشتون ها همان خلقى ها كه قران را به لكد ميزدند ,شما در اغوش كر فتيد ,تنها به خاطر اينكه بشتون بودند.
   اكر ما با شما يكجا امريكايي هارا بيرون كنيم ,شما فورى با كستانى ,عربى و عجمى را مياوريد.شما خو مزدور با كستان هستيد. شما ميخواهيد كه اين خاك مر بوط باكستان شود.شما ازاد زندكى كردن را نشنيده ايد.در طول تاريخ شما مزدور بيكانه بوديد و از بيكانه سلاح در يافت كرديد و كشتيد و بيكانه را خوش ساختيد و نفاق افكنديد. ببين حمام خون جلال اباد.اينست اولاد قاتلين و زن فروش. در ديره هاى شما بيران مزخرف به افتخار قصه ميكنند براى جوان ها كه جطور كله بريدند و زن و مال مردوم شمالى و هزاره جات را تاراج كردند و بردند به با كستان و فروختند.نتيجه ان جوان وحشى خونهاى ناحق ريخت از زن و طفل.در حاليكه اقوام غير بشتون در محافل خود در شب هاى زمستان به مثنوى معنوى ,حافظ و بيدل و مولاناى كبير كوش ميدهند.

  • بینا جان

   ببخشید شما میگویید که پشتونها نمیتوانند آزاد زندگی کنند ولی در عین حال میخواهید که امریکایی ها نروند

   مگر احساس نکرده اید که حرف های تان کمکی ضد و نقیض است ؟

   سنی اونودور دوستلارين
   اوغلون قيزين عورتلرين
   اول مالينی اوله شلر
   حساب ائديب قيلدان قيلا

  • محمد عمر طالب

   "میر هزار !

   یکی از اشتباه های که در کابل پزرس نموده ایی این است :

   ( جنایتکار افغان: از کشتن لذت می برم )

   این کلمه ( افغان ) را بعد از کلمه ( جنایتکار ) تو خودت نوشته ایی و یا از کدام منبع دیگر نقل نموده ایی و یا به کسی اجازه داده ایی که در کابل پرس? با موجودیت خودت و شاغلی ( الف ) سر خر سوار از زیری ریش شما بگذرند , هر دو و یا هر سه یک معنی دارد ."

   محمد عمر طالب خان؛

   خواستم درینجا یک سوء تفاهم را برطرف نمایم و آن اینکه من همانند شما صرفاً یک پیام گذار هستم و از طریق تار نمای محترم آقای کامران میرهزار نظرات خود را منتقل میسازم.

   ضمناً از توصیات شما تشکر نموده و به عرض برسانم که اگرچه برداشت بنده از جهاد، وطن پرستی، غیرت و ایمان با برداشتهای شما همنوایی ندارد ولی من با هیچ کس دشمنی خاصی نداشته بلکه فقط میتوانم خلاف نظر داشته باشم و برای برطرف نمودن خلاف نظرها نباید به خصومت، دشنام و یا تعنه و کنایه توصل نمود.
   و به همین ترتیب نباید به خاطر اعمال زشت یک قشر و یا یک گروه، تمام قوم را محکوم نمود.

 • آقای صلح ما خواهنی تغییر نام جعلی تروریستی در شمال اوغانستان هستیم و اصلیت ما مردم غیر افغان خراسانی بود بعد از تجزیه اوغانستان ما مردم غیر افغان هویت اصلی خراسانی خود را بر برمیگردانیم

  • باآمد تغییرنام اوغانستان به خراسان

   تشکر زیاد از اینکه به صلح خواهنی خود را در مورد اصلیت تان شرح کردید ولی یک موضوع هنوز هم گنگ باقی مانده است

   در صورتیکه بزک پنجشیر مسعود از خون ظاهر کل است پس موقف او در شمال افغانستان امروز و خراسان فردا چه خواهد بود ؟

 • سلام بر همه
  هیچ عیبی نیست در ما
  هر عیبی است در مسلمانی ماست

 • آقای صلح اگر امکان دارد نظرخود را اصلاح کنند ‏و‏ جمله شیطنی را استفاده نه کنند http://www.youtube.com/watch?v...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس