در همین بخش

صفحه نخست > عکس > پنجشیر: 12 هزار و 500 امضا در حمایت از سه پزشک ایتالیایی

پنجشیر: 12 هزار و 500 امضا در حمایت از سه پزشک ایتالیایی

موضوع بازداشت سه پزشک ایتالیایی و آزاد شدن آنان در هلمند اکنون یکی از خبرهای داغ در رسانه های داخلی می باشد. والی هلمند ادعا کرده بود که آنان در همکاری با طالبان، قصد ترور وی را داشته اند. او همچنین گفته بود که این گروه در قتل اجمل نقشبندی در سال 2007 نیز دست داشته است. دولت ایتالیا فعالیت های وسیعی را برای آزادی سه شهروند خود آغاز کرده بود و اما کسی نمی پرسد اجمل نقشبندی چگونه کشته شد و ادعای گلاب منگل چقدر صحت دارد.
يكشنبه 18 آپریل 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

موضوع بازداشت سه پزشک ایتالیایی و آزاد شدن آنان در هلمند اکنون یکی از خبرهای داغ در رسانه های داخلی می باشد. والی هلمند ادعا کرده بود که آنان در همکاری با طالبان، قصد ترور وی را داشته اند. او همچنین گفته بود که این گروه در قتل اجمل نقشبندی در سال 2007 نیز دست داشته است. دولت ایتالیا فعالیت های وسیعی را برای آزادی سه شهروند خود آغاز کرده بود و اما کسی نمی پرسد اجمل نقشبندی چگونه کشته شد و ادعای گلاب منگل چقدر صحت دارد.

در پنجشیر، 125 کیلومتر دورتر از کابل، 12 هزار و 500 امضا در حمایت از فعالیت های شفاخانه ایتالیایی ایمرجنسی و سه پزشک این شفاخانه، جمع آوری شده است. / عکس از گتی ایمیج

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • اینرا میگویند غلام بچگی به سبک مسعودوف

  تا حال تحقیقات ختم نشده و این غلام بچه گان امضا به خاطر متهمین جمع میکنند.

  مگر غلامی شاخ دارد یا دم ؟

  • بشنو نواسه شاه شجاه درانی (با بر)

   شاید ایتلیا ای‌ها شفا خانه در پنجشیر داشته باشند که مردم را کمک کردا باشند .تا هنوز کس نمی‌‌داند که دست کی‌‌ها دخیل است .والی هلمند خود یک انگلیس است قو مندان امنیه و سارنوال هم طالب .

   با نواسه‌های درانی (هلمندی) که توسط هیلیکپتر‌های انگلیس‌ها از هلمند به شمال انتقال شده‌ بودند و حنیف اتمر فرزند راستین درانی جاه پدر کلان‌های خود را تازه میکند و با با دار های سابقه پدرکلان عزیزش همکاری میکند ؟ یا اینکه همه این نواسه‌های درانی هم از ایران و تاجیکیستان آمدن تاا انگلیس‌ها را کمک کنند .

   این به کدام سبک است شاه شجاهی است یا که موشرفی ملا کور؟یا نادر هیندی ؟

   نمی‌ دانم که چطور جورت میکنی که با پنجشیری‌ها توهین کنی ؟ پنجشیری‌ها و پنجشیر در دوران مقا ومت امتحان خود را دادند . شما خو از ۷ پشت وطن فروش بودید و هستید. کمی‌ از روی وجدانت شرم و خجالت بکش .

  • Bale Yak Shafakhana e Emergency dar Kabul Ast, yak ta dar helmand wa yak ta dar panjshir.

  • سلام برتمام دوستان
   اگر شما یک بار به صفحه ورق نگاه کنید در بالای ورق نوشته شده مااز شفاخانه حمایت میکنیم نه از سه کارمند ایتالیای در هلمند و شما اقای بابر این واضح شده که شما یک کمونست و از قماش پرچمی ها استیت شما صد بار دهن خود را با آب بشوید بعدآ در باره مرد بزرگ صحبت کنید مسعود فردی بود که امروز دنیا به نام او افتخار میکند یک کمی اگر وجدان داری خجالت بکش اگر مرد میدان استی ادرس خود را بگو تا شما را از نزدیک زیارت کنیم ببینم که چی رقم جوان استی در غیر ان از یاوگوی های طفلانه دست بکش شاید بدانی که چاه کن در چاه است اخر و نفاق را بین مردم نینداز حالا مردم شما را شناخته است دیگر من چندان علاقه هم نداشتم که چیزی نوشته کنم اما هر وقت که سخنان بی سر پا شما را میخواندم باخود میگفتم که این اقای بابر چی وقت ادم میشود اما با مرور زمان خر همان خر و پالانش همان پالان در جاده انسانیت بیا و انسان شو اگر نه به همان نام خر یاد خواهد شدی

  • جناب بابر!
   وقیحان هم از به حیایی شما بی فرهنگ هایی انسان ستیز و گرد پا هایی بی همه چیز شرمنده میشوند،شما کجا و مسعود بزرگ کجا،در تمام قومتان یک آزادی خواه آیا گاهی بوده ؟ همه یی تان در جهالت، قاچاق بری، قتل و زن فروشی مشهور
   خاص و عام جهان هستین لطفآ از شتر کواچت پایان شوید و جهان و مردانگی را قسمی که هست ببینید.
   با امید بیداری تان قبل از این که از این زیاد تر ذلیل دنیا و آخرت شوید

  • بلی شما راست میگویید.

   اگر در هر قوم آزادی خواه چون مسعودوف مفعول که در جوانی که هنوز ریش و بروت نکشیده بود بوسیله پنجابی های کثیف پاکستانی و بعد از کشیدن ریش بودنه مانند بوسیله روسها استخدام شد و هزاران هزار نفر را داغدار کرد ، پیدا شود آن قوم باید افتخارغلام بچه های ابدی را داشته باشند.

   افتخار دیگر قوم شما بچه سقاو اول است که هیچ دستاورد دیگری به جز از سرنگونی یگانه شاه عدالت پسند جهان امان الله خان را ندارد.

   افتخار به شما غلام بچه های کبیر

  • بابر یا نواسه نفری سید صابر شاه آغا!
   بسیار جالب است که خودت هم با قوم بویناکت خوده ده جمله نفر حساب میکنید،ده افغانستان شما ها را کس آدم به شمار نمیاره،شما را غول های درنده میگویند
   و اگر هدفت به خاک و خون نشاندن شما ها باشد پس مسعود بزرگ به مردار کردن هر هم صفت خودت مانند دگر مردانگی هایش به بشریت خدمت بزرگی نموده

 • آقای راستگو

  خواهش من از شما این است که هنر خواندن را بیاموزید.

  من تمام پنجشیری ها را نه بلکه همان های را مورد خطاب قرار داده ام که هنوز تحقیقات به پایان نرسیده و آنها مانند غلام بچه های واقعی به جمع آوری امضا آغاز کرده اند.

  آنها از کجا میدانند که داکتران گرفتار شده در هلمند واقعا ً بیگناه اند ؟

  اگر آنها برای تقدیر و یا قدردانی آن داکتران که در پنجشیر برای مردم محل کمک میکنند ، امضا جمع کنند قابل قبول نه که قابل تحسین است ولی در مورد اشخاص که هنوز اتهام بر علیه شان موجود است مثل این است که جنایتکار ملی را یکعده غلام بچه در زیر سایه و حمایت امریکایی ها قهرمان اعلان کردند.

  بلی پنجیشیری ها مانند دیگر مردم افغانستان مردم قهرمان و با شهامت هستند ولی اگر منظور تان مقاومت جنایتکار ملی مسعود باشد ، با شما موافق نیستم چون او به جای مقاومت در خدمت روسها قرار داشت و قرار داد همکاری با آنها داشت.

  وسلام

  • بچه کوچی با بر

   به خدا که اعوض توی ما خجا لات می‌‌کشم . توی چرا شرم نداری ؟توی نه‌ تنها که به پنجشیری‌ها توهین بلکه به همه اقوام غیر پشتون توهین کردی زیرا رهبری مقاومت را مسعود به عهد داشت ..

   یک چیز را فکر کن که یک مشاور مسعود که داکتر عبدالله باشد بیشترین رأی را بگیرد ، اگر مسعود زنده می‌‌بود.جای شما وطن فروش‌های مزدور ‌های پنجابی در کجا خواهد می‌‌بود ؟!حال هم وقت است توبه کنید وگر نه‌ از این بد تر ذلیل می‌‌شوید .

   اگر مقامت مسعود را مقاومت نمیگی پس به پشتون‌های که وطن را با پاکستان فروخته بودن و به زور پنجابی‌ها با سر سینه مردم افغانستان حکومت میکردند چه خطاب میکنی ؟

   اگر میگو اید که مقاومت را هم پشتون‌ها کرده علیه پنجابی‌ها ، پس نشان بده یک فرمانده مرد پشتون را ؟

   فکر می‌‌کنم که چند سال بعد در تاریخ پشتون ها این مقاومت هم به نام پشتون‌ها نوشت خواهد کردید مانند تاریخ‌های ساختگی قبلی تان .

   مسعود را اگر آمریکای‌ها قهرمان می‌‌ساخت در جریان ۶ سال می‌‌ساخت و کمک می‌‌کردنش که نکردند .

   مسعود در ۲۰۰۱ یک نامزد جایزه نوبل شده بود از طرف به صورت جهانی‌ بدون کمک آمریکای‌ها ؟

   غلام بچه یک شخص بود .. نه کدام رهبر و پشوا. یک رهبر نما یندگی از مردم خود میکند .. چنانکه در جنوب ملا عمر از حمایت مردم بر خوردار است . وقت که ملا عمر دختر ۱۴ سال خود را با بن لادین پیش می‌کنه .. به پشتون ها چه حیثیت به جا مانده ؟این توهمت او‌ عانی نیست . کاملا صحت دارد .مثل زن فروشی در شینوار. اگر لینک کار داری که برایت هم روان کنم

  • بابر

   روی نواسه‌های شاه شجاه باز هم سیاه شد‌ .

   گزارش . کارمندان شفا خانه ا میر جنسی‌ ایتالیا همه آبرو مندانه یپاپک‌ آزاد شدند . ۳ ایتالیا‌ای ۵ کارمند محلی .

   فقط جزٔ یک کارمند محلی که برای طالبان کار می‌‌کرده مجرم شناخته شده‌ و عملیات در پاکستان طرح ریزی شده بود .قرار گزارش پشتون‌ها یا مردم محل که با پلیس یا دفاتر دولتی در ولایت‌های جنوب میکنند با طالبان همکار و یا خود همان طالب سا بقه هستند .( در مصاحبه ملا عبدالرشید سندی تایمز)

   http://www.afghan-german.de/pd...

  • آقای دروغگو

   کرامت غلام بچه ها در این است که آنها قبل از اینکه تحقیقات به اتمام رسد امضا جمع کرده بودند.

   شما بر حق که کرامات مسعود بز را تکرار میکنید .

   در زمان که جنایتکار ملی مسعود به کمک جنرال های کمونیست وارد کابل شد یک ژورنالیست عربی از او سوال کرد که از کرامات دوران جهاد چیزی بگوید:

   جنایتکار ملی در حالیکه کلاه پکول را خود را بیشتر و بیشتر بالا میزد جواب داد :

   ولا کرامات جهاد که خیلی زیاد است ولی همی یک کرامت بزرگش این بود که مه هر وخت در رخه پنجشیر جرق میزدم ، زنم در پشاور حامله میشد

 • اصل مطلب معلوم نيست ,البته از جانب مقامات دولتى طور بلان شده برعليه نيروهاى امداد رسانى جامعه جهانى در جريان است.ميخواهند كه جامعه جهانى رخت بر بندد و دركرو فاشيزم قبيله و باداران دالخورشان باقى بمانيم.در جنوب از زرع و قاجاق مواد مخدر قاجاق اسلحه و قاجاق انسان بول هاى زياد در كردش است .انها از دولت بنام هاى مختلف بول دريافت هم ميكنند هركه به يك نامى خودرا درجايي ثبت كرده خودش درخانه نشسته ويا مصروف هيرويين است,بول برايش امده ميرود.وهم افغان ملتى هاى كه در راس قدرت هستند همه ثر وت مملكت را به تبارخود در جنوب ميفرستند.ولى با تا سف اين سى ولايت ديكر مردم مسلمان و ديندار واقعى اند كه انها كشت خاش خاش را كناه كبيره ميدانند و به ان رو نمياورند.انها به شمول مردم غيور بنجشير كه هزاران هزار شهيد و معلول دارند و يك زندكى سخت را ميكزانند به كومك وداكتر و دوا و غزا ضرورت دارند.اكر بنجاه هزار نفر امضا نموده و ميكويند كه اين اشخاص رها شوند. حتمى و ضرورى اين افراد افراد خوب بوده و نيكى شان به مردم رسيده است.اينكه والى هلمند اسمان وريسمانرا باهم وصل ميكند ,بيداست كه توطعه يي دربيش است.جندى قبل توطعه يي برعله داكتر لطيف بدرام از جانب افغان ملتى ها براه انداخته شده بود كه كويا دكتر بدرام به بدر امان الله لعنت فرستاده .انجا زن فروشان بكتيا وال از بول مواد مخدر و بولهاى باد اورده غرب دوصد هزار دالر را بخاطر ترور داكتر لطيف بدرام جمع كرده بودند.انجا همه جيز امكان بزير است .ولى يك مطلب واضح است كه در عقب اين همه دسايس دست طالب و باكستان است.انها ميخواهند كه تبار بى فرهنك خودرا كه ان طالب فاشيست باشد بياورند و خودشان مانند ماهى دراب زندكى كنند,وديكران دران جهنم بسوزند.ايكه يك عده افراد بى فرهنك مانند بابر و امثال او بر عليه بهترين انسانهاى وطن ما كه دران جمله مسعود قهرمان هم است حرفهاى كودنانه ميراند اين خود نشان ميدهد كه در بستى و بىحيسيتى در مدارج بايين قراردارد.

 • آقای راستگو و فرهاد

  شما وجدان ندارید اگر نه با این بی حیایی و بیشرمی از یک مفعول که خود را اول در زمان سردار شهیدان داود خان به پنجابی های بویناک پاکستان فروخت و در زمان مقاومت بر علیه روسها و کارملوف خود را به کا جی بی فروخت ، دفاع نمیکردید.

  بی حیایی شما بیشتر در این است که شما میگویید حرفهای من در مورد این جنایتکار مفعول توهین به غیر پشتونها است ؟

  شما حتما ً فکاهی میگویید. این جنایتکار ملی مسعود و دزدان غلام بچه او بود که در افشار ، کارته سه ، کوته سنگی ، دهمزنگ، چنداول .... کابل هزاران هزار غیر پشتون را به قتل رساندند به عفت هزاران هزار زن و دختر نابالغ تجاوز کردند و خانه و کاشانه شانرا ویران کردند.

  شما واقعا ً خیلی بی حیا و دهن خیلی بزرگ دارید. شما میخواهید که ما هر پشتون را ، هر قومندان و هر سیاستمدار و هر بیگناه پشتون را محکوم کنیم ولی هر غلام بچه مسعود جنایتکار این خائین ملی و بچه بریش جگرن پاکستانی را قهرمان خطاب کنیم.

  این دو ویدیو را یکبار دیگر تماشا کنید تا وجدان کثیف شما مردم بیشرم قدری بیدار شود:

  http://www.youtube.com/watch?v...

  http://www.youtube.com/watch?v...

  من نمیدانم که شما غلام بچه های مغرور از کدام مقاومت حرف میزنید ؟

  همان که در ظرف یک ساعت کابل را مانند روباه کثیف در مقابل چند تا طالب پاه لچ تخلیه کرده و مانند یک مفعول واقعی به کولاب رفته به مقامات تاجکستان عذر و زاری کرد که بین او و جنرال دوستم صلح کنند ؟

  این قهرمان مفعول شما نه به پشتونها بلکه به غیر پشتونها نه تنها که از هیچ بدی صرف نظرنکرده بلکه از هیچ خیانت و خنجر زدن از عقب دریغ نورزید. دوستم او را تا کابل در 1992 رساند ولی او در مقابل او قرار گرفت و همین دوستم او را بخشید و او و شیطان الدین ربانی را با وجود تمام نامردی هایشان اجازه داد که پایتخت را از کابل به مزار انتقال دهند.

  مقاومت او همین بود که در طالبان در ظرف چند هفته تمام افغانستان را گرفتند و بلاخره او را مانند یک غلام بچه مفعول به دوزخ فرستادند ؟

  فرهاد جان و راستگو جان دروغ گو شما باید بدانید که اگر زور بی 52 نمیبود امروز نه تنها که استخوانهای این مفعول و جنایتکار ملی در افغانستان نمیبود بلکه شما غلام بچه ها هم با او در دوزخ میبودید که جزای دفاع از یک جنایتکار و ویرانگر واقعی را میدیدید.

  لعنت بر شما غلام بچه گان که با همین شیوه رفتار و دفاع از جنایتکاران بهترین موقع را بعد از سقوط طالبان برای ایجاد یک جامعه مبتنی بر عدالت اجتماعی زیر پاه کردید و هنوز هم میخواهید با دفاع از جنایتکاران بر زخم مردم نمک بپاشید و کشور را یکبار دیگر به کام طالبان وحشی و دشمنان افغانستان بیندازدید.

  • اگر تو کوچی (پشتون هستی‌) با بر

   از خود ، از بی‌ ناموسی خود ، از وطن فروشی‌های خود، از دختر فروشی‌های تان به عرب‌ها ، از قتل عام‌های رهبران پشتون ، چون عبدل رحمان ( سیاه چاه ش و قتل ۶۰ % هزاره‌ها و فرار و مهاجرت ۵۰۰۰۰۰ آنها با پاکستان و فتوای کافر بودن هزاره‌ها توسط ملا‌های پشتون )، نادر غدار ، عمر کور پاکستانی( که به جرم انتقال آرد به قلم رو غیر پشتون در شمال آدم را با مرکب یک جا زنده آتش میزند ، دیگر جنایت‌های عمر پاکستانی را در همین سایت حتما خواندید ) ،امین خون خور و پوده ساختن ۱۰۰‌ها روحان یون چون مولنا فیزانی که ۵۲ اثر نوشتاری دارد توسط داود مور دار شده دیوانه که خداوند برایش لیاقت قبر را هم ندیده بود (از مسعود خو زیارت هم شده و ۱۰۰۰ برای دعا کردنش میایند و یک روز تعطیلی‌ در تمام کشور است و نامش درج قا نون اساسی‌ مثل جرج واشنگتن شده است ) تیزاب پاشی به روی دوختران مکتب ،سر بوریدن‌ها ، انتحاری‌ها که هر روز جان جوالی ‌ها و ترکاری فروش ها را که به خاطر یک لقمه نان کار کار میکنند دفاع کن و جواب داه باش. تو کثیف بچه بی‌ وه ،غول سرگین خور ، حرامی از پنجابی تولد شده‌ گی را به دفاع هزاره‌ها چه غرض . ما با هزاره‌ها هیچ مشکل نداشتم و نداریم ، همه جنگ‌های کابل و دسیسه‌های پشتون ها( گولبدین ) و پاکستانی‌ها بود( همه را از کتاب و خود گوه بدین و گاپ‌های اخرش پیدا کنی‌ و قتل‌ها و تجاوز ها هم توسط افراد صیاف (عبدل رحمان ۲ به اصطلاح خود هزاره‌ها )صورت گرفته .اولین یا شروع جنگ توسط صیاف با دسیسه گولبدین تا فریب مزاری و دوستم و جور کردن شوراه هم آهنگی به رهبری حضرت انگلیسی‌ یاو گوی .هر پشتون با وجدان با شنیدن این ها لنگی خود را کشیده و خود را خفک کند قبل از انتحار و قتل ترکاری فروش‌ها .اما سر شما هیچ تاثیر نمی‌‌کند (با قو پاکستانی‌ها کراچی‌ که می‌‌گو یند مغز پتان‌ها از گولپی و خون‌شان از شاش ساخته شده جای شک نیست بخاطر که در مغز چیزی است که دلیل منطقی بگوید و نه خون سرخ آدمی/ انسانی‌ دارند که احساس کنند فقط لگد بزنند و بس.امید ور هستم که کافی‌ باشد برایت این بار چون این همه به روی سند گوفته شده نه به روی دسیسه افغانی (پشتونیسم/پشتونی) در غیر آن اجا زه‌ انتحار را دارید آن هم در جنوب که بسیار کسان در آنجا رونده بهشت هستند .

  • کوچی‌ با بر

   شما‌ها را خو با یازنه های پنجابی و عرب تان پیش از ب ۵۲ هم مردار کرده بودیم در شمالی و مزار . این را خو هم می‌‌فهمی‌ که در تاریخ در جنگ اقوام غیر پشتون همیشه از یازنه‌های تان کمک گرفتد چون نادر غدار و شاه شجاه ، کجا غیرت جنگ تن به تن را داشته و دارید نشان بده ؟! حال هم ب ۵۲ است و شاه شجاه ۲ (خرزی) رئیس جمهور ، چرا طالب کثیف در جنوب تا هنوز سر بالا می‌‌کند .. به خاطر که فرزندان کهدامن زمین و شمال دیگر در جنگ نیستند وگرنه شما از کشمیر هم تیر میکردند . گناه ما این بود که ما یازنه های خارجی‌ نداشتیم و نداریم که مثل شما از آن ها در سنگر استفاده میکنید ، پیوند خون شریکی تان سبب قتل عام‌ها شده‌ و سنگر تان را حمایت کرده که ما اقوام غیر پشتون به آن سخت احترام داریم .

  • کوچی‌ با بر

   شما‌ها را خو با یازنه های پنجابی و عرب تان پیش از ب ۵۲ هم مردار کرده بودیم در شمالی و مزار . این را خو هم می‌‌فهمی‌ که در تاریخ در جنگ اقوام غیر پشتون همیشه از یازنه‌های تان کمک گرفتد چون نادر غدار و شاه شجاه ، کجا غیرت جنگ تن به تن را داشته و دارید نشان بده ؟! حال هم ب ۵۲ است و شاه شجاه ۲ (خرزی) رئیس جمهور ، چرا طالب کثیف در جنوب تا هنوز سر بالا می‌‌کند .. به خاطر که فرزندان کهدامن زمین و شمال دیگر در جنگ نیستند وگرنه شما از کشمیر هم تیر میکردند . گناه ما این بود که ما یازنه های خارجی‌ نداشتیم و نداریم که مثل شما از آن ها در سنگر استفاده میکنید ، پیوند خون شریکی تان سبب قتل عام‌ها شده‌ و سنگر تان را حمایت کرده که ما اقوام غیر پشتون به آن سخت احترام داریم .http://www.youtube.com/watch?v...
   http://www.youtube.com/watch?v...

   http://www.youtube.com/watch?v...

  • دروغگو جان

   جنایتکار ملی مسعود در جوانی بوسیله پنجابی های کثیف پاکستانی و زمانی که ریش بودنه کشید بوسیله روسها استخدام شد.

   بعد از اینکه مردار شد ، دزدان و غلام بچگان 140.000 یازنه امریکایی و انگریز را به وطن آوردند ولی خودت به رسم یک غلام بچه واقعی دیگران را متهم به داشتن یازنه میکنی.

   یک بچه در پنجشیر بی عقلی میکرد.

   پدرش به او گفت که او پدر لعنت سرت پیش بچه ها خم است چرا میتی

   پسر جواب داد که خی چرا مسعود بیعقلی میکرد.

   حالا از برکت کرامت غلام بچگی دایمی شما میگویدد که جنایتکار ملی مسعود به خاطری جنایت کرد و ویرانی که عبدالرحمن خان کرده بود.

   نوت: مسول سایت امیدوار هستم که پیام من اینبار اصول سایت شما را زیر پاه نکند.
   اگر چنین است من هیچ آزرده نمیشوم که آنرا باز هم فسخ کنید.

   تشکر .

  • tu walah az homo baramadagi hai panjab baramadi !tu na ba sobot meshi na ba sanad tarichi azin malom mesha ke hamo Ghulam bacha ba estefada az forsat mesle ke ustad Saaber kharabeti dukhtare Mohamad zai ha ra da arg gap dada wa kada budish , BB ya khaware madare tu ra ham sonba karda bud .bakhateri ke besya koftet karda!tu ensan kasif befarhang az chakat paayet ra beron kardi .tu mesle ke hech namekhani ke ma che baret naweshta mekonom .murghe tu kosmadar mother khata yak leng dara .. shuma chura arab ha wa panjabi ha ra da afghanistan aworda budid ke aqwaam ghair pashtun ra qatel kunand o bache khuchi ghul .dar youtube bibi ke pakistani da da shamali che mekardan . shuma mordagaw hai pakistan baraye har panjabi wada 5 jerib zamin wa yak zan az shamali dada budid sharm namekonid !!!ta waqte ke massod zanda bud asar az shoi khawaret wojod nadasht .. kharzai ra yazne tu desant karda bud ya ne?chura dar tol 6 sal yak be naamos pashtun paida nashad ke tajawoz pakistan wa arab ha mahkom kuna ? bakhatere ke ba nafa pashtun mecharkhid ha !!ma az tu khar ghul meporsom ke panjabi bare chi amada budan?o bache mordagaw Zinat karzai ra amirikaye negah mekonad tu khabar dari ?wa tu baz ham az kabul press khawahish dari ke ma aadaab ra maraat namikonom ?aadab tamame qawmet wazn yak sher Mawlana ma ra nadara !tu ma ra adab yad meti?tu ma ra majbor sakhti ke mesle khudet benwisom ..aya tu mefami ke pashtun ha ra kasif tarin wa washi tarin mardom dunya shudan?honoz ham dawaye qahramani mekoni .. neshan ke bete yak rahbar pashtun ke mustaqel buda bashad ?nehan beti ke ba ki eftekhar mekoni ?tu past be hemat wa beghairat hech kasi nadari ke defa kuni juz az taliban ke az pashtun ha defa mekonand !tu name ta ham ensan megi . lanat ba kasi ke tu ra shir dada ..tu aslan malom nameshi ke shir khurda bashi !da hamo zer khaima zendagi kardi wa madaret sher kam dashta , tu ra shir sag wa ya khar ra baret dada zera tu leyaqt shir ensan ra nadashti . tu ba kasi tawheen mekoni ke da sangar alaih pakistan jane sherin khuda dad wa har emkanat dasht ke beron berawad .. Germany peshnehad panahindagi barai 5000 qomandan haish ra karda bud ama o aadam moqamat kard na taslim shud .

  • انسان کثیف با بر

   توی والاه از همان بر آماده گیا‌های پنجاب بر آمدی !توی نه با ثبوت می‌‌شیر نه به سند تاریخی‌ آذین معلم مشی که همو غلام بچا با استفدر از فرصت مثل که اوستاد صابر kharabaati دختر محمد ذاای‌ها را در ارگ گاپ دادا و کده بودیش ، بی‌بی یا خواهر مادر توی را هم سنبا کردا بود .بخاتری که بسیا کفتت کرده از دست تاجیک ها!توی انسان کثیف بفرهنگ از چوکات پایت را بیرون کردی .توی مثل که هیچ نمخانی که من چه برت نوشتا مکنم .مورق توی کسمدر متهر خطا یک لنگ دارا .. شوما چرا عرب‌ها و پنجابی‌ها را دا افغانستان اوردا بودید که اقوام غیر پشتون را قتل کنند او‌ بچه خوچی غول .در یوتیوب بی‌بی که پکیستانی در شمالی چی‌ می‌‌کردند . شما مردگو‌های پاکستان برای هر پنجابی وعده ۵ جریب زمین و یک زن از شمالی دادا بودید شرم نمکنید !!!تا وقت که مسعود زندا بود اثر از شی‌ خورت وجود نداشت .. خرزی را یزن توی دسنت کردا بود یا نه‌؟چرا در طول ۶ سال یک به ناموس پشتون پیدا نشد که تجاوز پاکستان و عرب‌ها محکوم کونا ؟ بخاطر که با نفع پشتون مچرخید‌ها !!ما از توی خر غول مپرسم که پنجابی بار چی‌ عمدا بودن؟او‌ بچه مردگو زینت کرزی را امیریکی نگاه میکند توی خبر داری ؟و توی باز هم از کابل پرس خوهیش داری که ما آداب را مراعت نمیکنم ؟آدب تمام قومت وزن یک شعر مولنا ما را ندارا !توی ما را ادب یاد متی؟توی ما را مجبور سختی که مثل خودت بنویسم ..آیا توی مفمی که پشتون‌ها را کثیف‌ترین و وشی‌ترین مردم دنیا شدن؟هنز هم دعوای قهرمنی میکنی .. نشان که بیت یک رهبر پشتون که موستقل بودا باشد ؟نهان بتی که با کی‌ افتخار میکنی ؟توی پست به همّت و بغیرت هیچ کسی‌ نداری که دفاع کونی جوز از طالبان که از پشتون‌ها دفاع میکنند !توی نامه تا هم انسان مگی . لعنت با کسی‌ که توی را شیر دادا ..توی اصلا معلم نمشی که شیر خوردا باشی‌ !دا همو زیر خیما زندگی کردی و مادرت شیر کم داشتا ، توی را شیر ساگ و یا خر را برت دادا زیرا توی لیقت شیر انسان را نداشتی‌ . توی با کسی‌ توهین میکنی که دا سنگر علیه پاکستان جان شرین خدا داد و هر امکانات داشت که بیرون برود .. ژرمنی پشنهاد پناهندگی برای ۵۰۰۰ قمندن‌هایش را کردا بود اما او‌ آدم مقمت کرد نه تسلیم شد‌ .

  • امان از دست این غلام بچه گک راستگو

   خیلی دلش بالای من پر است

  • babur
   jawab yak salet manda bud , masod mukhalifen daakheli wa khariji khud ra puz hai shan ra da khak malida raft !!agar ba dustum ra Goh bedin gap dad wa kudata kard dar halike dustum qawitar wa ba emkanat ra bud ama dar kabul shekast khurd .. goh bedin mesle sag be salaheyat ba kabul taslim shud .. wa sadr azam beghairat baz ham taht qomande masod shud .agar tu kasif Moqawamat dar moqabel taliban pakistani ra moqawamat namegi wa shayad estadagi dar moqabel hokomat mashroh pashtun fekr kuni , 1 bar degar nokari panjabi at ra saabet mekoni !!pas agar hokomat dar moqabel hokomat talib az nazar tu kase nabayad moqawomat mekard , tu 1 bar degar kasafat budan terroresti awghani khud ra tasdiq mekoni .amad gape dustum ba ham malom ast ke Genral dustum ham tawaset Genral malik soqot kard wa Malik ham soqot kard . aghai Mohaqiq ham Mazar ra greft an ham soqot kard wa tanha kase ke sangar hai khud ra negah karda bud haman Sher e Aahan koh Masod khaare chashme pakistan wa mordagaw hayesh moqamat karda bud . ta ke hame ein ha ra ba shumol Genral dustum ra az turkia, malik ,Khali ra az iran dawat kard wa ba jabha sawq dad .metani da youtube paida kuni amadan hame ein afraad ra 2 bara ba panshir. Baz ham 1 bar degar barayet megam agar tamami jang hai tahmili ra baalai masod mahaseba kuni 1 roz kheyanat Adulrahman wa watan Foroshi Omar pakistani ra pora namekonad ..shuma pashtun ha raswai dunya wa akherat shudid . dar akherin noqta dunya shuma ra wahsi meshnasand ..hale ma namefaamom ke tu chura kuni kasifat ra basta nemkoni!!agar ziad dardet karda Marshal fahim yak sonbet kona o adam sare karzai wa kharzait ham bandowaz nest .. hala ham shah kabul ast .yak kami sharm ko waqte enteqad mekoni elmi enteqad ko , mobareza masod mesle aftaab ast .tarikh hai padar kalan hindostani wa englisi at ware hama mordagawan naswari qawm pashtun ra pahlawan wa qahram marefi nako wa degaran ra khaayen . hale hama shamshir zan wa kostizan ra shenakhtan amali wa nazari.

  • با بر
   جواب یک sawalat مانده بود ، مسعود موخلیفن داخلی‌ و خاریجی خود را پوز‌های‌شان را در خاک ما لده رفت !!اگر با دوستم را گوه بدین گاپ داد و کودتا کرد در حالیکه دوستم قویتر و با امکانات را بود اما در کابل شکست خرد .. گوه بدین مثل ساگ بی‌ صلاحیت به کابل تسلیم شد‌ .. و صدر عزم بغیرت باز هم تحت قمند مسعود شد‌ .اگر توی کثیف مقومت در مقابل طالبان پکیستانی را مقومت نمگی و شاید استدگی در مقابل حکومت مشروح پشتون فکر کونی ، ۱ بر دگر نوکری پنجابی آات را ثابت میکنی !!پس اگر حکومت در مقابل حکومت تلیب از نظر توی کس نباید مقومت می‌کرد ، توی ۱ بر دگر کثافت بودن ترررستی اوقنی خود را تصدیق میکنی .آمد گپ دوستام با هم معلم است که ژنرال دوستام هم توست ژنرال ملیک سقت کرد و ملیک هم سقت کرد . آقای محقق هم مزااار را گرفت آن هم سقت کرد و تنها کس که سنگر‌های خود را نگاه کردا بود همان شعر یپاپک‌ آهن کوه مسعود خوار چشم پاکستان و مردگو‌هایش مقمت کردا بود . تا که همه عین‌ها را با شومل ژنرال دوستام را از تورکی، ملیک ،خالی‌ را از ایران دعوت کرد و با جبها سوق داد .متنی دا یوتیوب پیدا کونی آمدن همه عین افراد را ۲ برا با پنشیر. باز هم ۱ بر دگر برایت میگم اگر تمامی‌ جنگ‌های تحمیلی را بالای مسعود مهسبا کونی ۱ روز خیانت ادولرهمن و وطن فروشی امر پکیستنی را پرا نمکند ..شوما پشتون‌ها رسوی دنیا و اخرت شدید . در آخرین نقطه دنیا شما را washi مشناسند ..حال ما نمفامم که توی چرا کونی کثیفت را بستا نمیکنی!!اگر زیاد دردت کردا مارشال‌ فهیم یک سنبت کند او‌ آدم سر کرزی و خرزیت هم بندواز نست .. حالا هم شاه کابل است .یک کمی‌ شرم کوا وقت انتقد میکنی علمی‌ انتقد کوا ، مبارزه مسعود مثل آفتاب است .تاریخ‌های پدر کلان هیندستانی و انگلیسی‌ آات وار همه مردگوان نصواری قوم پشتون را پهلون و قهرمان معرفی نکن و دگران را خائن . حال هما شمشیر زن و کستیزن را شناختن عملی‌ و نزاری.

 • وحید مژده كارشناس افغان دستگيري كارمندان ایتالیایی در شفاخانه ولايت هلمند را به دليل افشاگري هاي آنان در مورد فعاليت هاي مرموز آمريكا و انگلستان در اين ولايت دانست.وحيد مژده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در كابل، دستگيري كارمندان شفاخانه ايتاليايي در ولايت هلمند را يك حركت سياسي خواند و اظهار داشت: پس از آن كه فعاليت هاي مرموز نيروهاي انگليسي و امريكايي توسط كارمندان اين شفاخانه افشا گرديد، امريكا بر آن شد تا آنان را از ولايت هلمند حذف كند. به گفته مژده، افشاگري هاي پرسونل اين شفاخانه در مورد ارتباط نيروهاي انگليسي و امريكايي با طالبان، كشتار و زخمي شدن غيرنظاميان و بي احتياطي نيروهاي امريكايي و انگليسي در عمليات عليه غيرنظاميان سبب شد تا آنان با اين دسيسه از صحنه خارج شوند.
  وي گفت: موسسه ايتاليايي كه اين شفاخانه را تامين مي كند، چندين بار مسائلي از اين قبيل را افشا كرده بود كه خشم امريكايي ها را برانگيخت. اين تحليلگر افغان تصريح كرد: امريكايي ها از مدت ها قبل در تلاش بودند كه فعاليت اين بشفاخانه را در هلمند متوقف كنند و بساط آن را از هلمند برچينند تا آن چه را كه امريكا و انگلستان در اين ولايت انجام مي دهد افشا نشود.
  مژده خاطر نشان ساخت: در زمان گروگان گيري خبرنگار ايتاليايي در سال 2007، كارمندان ايتاليايي اين شفاخانه نقش موثري در آزادي او داشتند و اكنون مشخص شد كه قتل اجمل نقش بندي همكار افغان اين خبرنگار ايتاليايي، به علت آگاهي يافتن وي از بعضي رازها بود كه وي نبايد آن ها را مي دانست.
  اجمل نقش بندي در زمان گفت وگوي اين خبرنگار ايتاليايي با طالبان حضور داشت و اعتقاد بر اين است كه پس از آزادي اين خبرنگار، طالبان به دستور انگليسها اجمل نقش بندي را به قتل رساند.
  مژده اذعان كرد: شفاخانه ها و مراكز امدادي مانند IRCRC و صليب سرخ و شفاخانه ايتاليايي با طالبان ارتباط دارند و اين ارتباط امري كاملا طبيعي است.
  اين كارشناس افغان معتقد است: براي يك داکتر فرقي نمي كند كه مریض او طالب است يا پوليس، وي وظيفه دارد تا او را معالجه كند و اين ارتباط طبيعي است.
  وحيد مژده در مورد تلاش كشورهاي انگلستان و امريكا براي استقرار در هلمند گفت: يكي از عواملي كه اين دو كشور تلاش دارند در هلمند مستقر شوند نزديكي اين ولايت با مرزهاي ايران است و در صورت تامين امنيت در افغانستان و دست كشيدن طالبان از مقاومت، از هلمند به عنوان پايگاه مركزي در حمله احتمالي عليه ايران استفاده خواهد شد.
  مژده افزود: به دلايل موقعيت جغرافيايي و اقليمي هلمند از اهميت بالايي برخوردار است.
  وي تاكيد كرد: اين نظريه هم وجود دارد كه در هلمند ذخاير اورانيوم وجود دارد و به دليل وجود اين ذخاير، اين دو كشور علاقه مند به حضور در هلمند هستند.
  به گفته اين كارشناس افغان: موضوع مواد مخدر در هلمند را نيز نبايد ناديده گرفت

  • آقای مژده کاملا ً حق به جانب است.

   دلیل هر چه باشد در عقب این مسله دست های نهفته است ، که دست داشتن این سه ایتالوی هم در اتهامات یا جنایات تاهنوز پنهان دیگر هم بعید نیست.

   ولی من تعجب به این غلام بچه ها میکنم که قبل از ختم تحقیقات و در حالیکه گرفتار شده ها به قتل نقشبندی ، و سئو قصد به جان والی متهم بودند ، امضا جمع میکنند و خواستار راهایی آنها میشوند.

   بلا میکنند این غلام بچه های دایم العمر

  • محترم بابر شما كه همينقدر تحقيقات تحقيقات كفتيد و كلو باره كرديد ,ايا نتيجه كدام يك تحقيقات كه شده باشد ,شنيده ايد.كدام تحقيقات؟ اينها همه همان روباه ها اند كه شاهد شان دوم شان است.صدها فجايع صورت كرفت كميسيونهاى عوامفريبانه ساخته شد بولهارا خوردند و كدام نتيجه را شنيدى .حمام خون جوزجان.واقعه هرات,واقعه بغلان :ه همه در همين تازكى ها صورت كرفته است. راستى يك مطلب باشما موافقم :ه از جانب فاشيزم قبيله تو طعه دربيش است .باز همان خارجى ميخواهد از عمق كثافات قبيله را سطح بكشد.واضحا كه دربرابر او مقاومت صورت ميكيرد. شايد يك معامله ديكرصورت بكيرد .تمام سرمايه به جنوب فرستاده شد ,طالبان جاق شدند و كردن كردند وتا توانستند سربريدند و بى ناموسى كردند.اينجا عناصرى در رزيم با انها همكار, هم تبار و همنواست.بس به مسعو د ان قهرمان ملى ما با اين همه جنايات كه بيوسته توسط قبيله صورت ميكيرد جه ارتباط دارد.جنايت كار هنمشه كوشش ميكند تا از ديكران نام ببرد.اكر همان مسعود نميبود امروز نا موست زير باى باكستانى بود.مانند بشتونهاى انطرف ديورند كه در زير باى باكستانى او فتاده و به ان عادت كرده اند از ازاد زيستن هيج هم نشنيده اند.

 • آقای بابر سلام.

  چندی قبل در یکی از پیامهایم نوشته بودم که در کشور اصلی راستگو. خان۰ مزاری۰ بینا و غیره ک...وکرباس یعنی تاجکستان به خانم بیاری ( موردگوی) خدمت به خلق میگویند. این یک حقیقت است نه پروپاگند. شما اگر تاجکستان بروید خواهیم دید که هر تاجیک از تکسی دریور میدان هوایی گرفته تا آخرین نفر به بسیار افتخار وظیفهُ خدمت به خلق را انجام میدهند۰

  شما اگر میخواهید افراد قبیلهُ خدمت گذار به خلق را خجالت دهید در اشتباه استید. چون ایشان چیزی بنام شرم و حیا نمیشناسند و همیش به گفتهُ شما غلام بچه وار و تفیلی زندگی کردند۰ اگر باور ندارید بروید و کمی تحقیقات تاریخی کنید. در خواهید یافت که همه دلقکها۰ مداها و خانم بیاران دربار ها از همین قوم خدمتگذار به خلق بوده اند۰ 

  در بارهُ مطلب فوق باید گفت که دزدان شورای نظار خوب میدانند که از تفیل خارجیان در اقتدار اند و هرگا خارجیان بروند ایشان را اینبار مردم اجازهُ غلام بچگی کردن یا پنچر مینی کردن راهم نخواهد داد و تمام شانرا در کانتینر بار کرده نزد یازنه جان شان ( پوتین) خواهند فرستاد۰ بازهم ملامت نیستند این چاپلوسی ها میتواند زندگی ننگین شانرا تمدید کند۰ 

  • .
   ولی‌ و بابر فرزندان راستین محمد علی‌ جناح

   تو هم دنبک می‌‌زنی‌ ، دونبت را کسی‌ قطعه نکرده یا اینکه از پشت پیسی دنبک مزنی از قبیله و قبیله بازی گاب می‌‌زنی‌ . اول اینکه تاجیکیستان کشور من نیست و ما هیچ ادعای کشور نکردیم ، بله هم زبانم است هم تبارم است از این انکار نمیکنیم و ما هیچ وقت نگوفتیم لار او‌ بر تاجیکیستان ما نگفتیم لوی تاجیکیستان می‌‌خواهیم . آن‌ها ۷۰ سال زیر رژیم کمونیستی زندگی کردند که تغیرات مثبت و هم منفی‌ در زندگی‌شان وارد کرده جای شک نست . تغیرات مثبت همانا است که از برکت مسعود کبیر مخالیفین و دولت جور آمدن چون با سواد بودند امروز کشوری ۱۰۰ مرتبه خوبتر دارند افتخار شخصیت های چون رودکی سمرقندی ،سدردین عینی که تمامی‌ آثار ادبی‌ ،پته خزانه‌های ساختگی تان را جامعه کنید ارزش یک شعر رودکی را ندارد و سمرقند مرکز ادب و اسلام بوده . جا که حتی جایی پای برای تو کثیف نمک حرام بوده و اونجا می‌‌روی زبان شیرین ما راأ صحبت میکنی از افغانستان فرار میکنی و مسکو و اروپا میی چون کشور نداری ،امنیت نداری ،آبرو در جهان نداری، کار نداری و افتخارات هم که برای همه مردم افغانستان کسب نمودید چون نام بد ۱ توررست ،خود کوش انتحاری ، وحشی بودن ، ویرانگر چیزی دیگر نیست این بود مربوط تاجیکستان کشور موستقل و همسایه شمالی ما. حالی‌ سر دم دار‌ها و اوغان‌ها تبار‌های پای گرد ‌های بدوی آب می‌‌زنم .شما از کجا آمدید ؟کجا بودید قبلا ؟.. آیا یهودی مذهب‌ها نبودید ؟فقط ۳۰۰ سال پیش از کوه‌های سولیمانی و مولتان مگر نیامدید ؟(تاریخ البیرنی مطالعه شود ).زبان و فرهنگ موشترک و دست آورد‌های سیاسی و اجتماعی اوغان تبار ها: از نگاه فرهنگ و زبان شما با هم تبار‌های خود در پاکستان (پشاور ) پی‌ وند دارید . بفرمائید یک شخص که در منطقه نه در جهان تقدیم کرده باشین مثلی مولانا ؟مهربانی نموده پیشرفت در شناخت زبان پشتو نشان بدیهید ؟شما از پشاوری‌ها و پشاوری‌ها از شما در گودال پست فرهنگی‌ و اجتمای قرار دارند . کسانیکه هیچ وقت مثل تاجیکیستان تحت فشار نبودند و مسسجد های‌شان بسته نبوده .سینما‌های سکس نمایان باز است و اوغان‌ها به جرق زدن مصروف اند .با ۵۰۰ کلدر به راحتی‌ یک دختر پشتون را پیدا کرده متوانی که کوس کنی از تاجیکیستان به مراتب آسانتر و ارزانتر .صنعت تولید فیلم سکس از همه جا کرده میان پشتون‌ها به زبان پشتو ما خوب رشد کرده. با موجرد رسیدنبا پشاور جیب محمد (س)هم می‌‌زنند اگر زنده می‌بود ، فروش و تبادله زن‌ها با خر در شینوار، مالبازار زن‌های شوهر دار در پکتیا.آیا این است فرهنگ ؟۱۰۰ سال است که پشاور ۵ دست توست پشتون ها فروخته شده‌ .خان غفار خان به چاپلوسی روس‌ها به افغانستان میامد و از رژیم وقت پول می‌‌گرفت وقت به پکیستان مرفت زن پیش می‌‌کرد تا پنجابی‌ها چیزی نگیند چه شد‌ که خود را با گاندی می‌‌زد ؟بیبین کشور گاندی را و از خود را ؟کشور گاندی اتوم ساخت و توی نان نداری ؟ مریض که دیل درد شود داکتر و شفاخانه نداری ؟!و به پاکستان می‌‌باری باز هم چیزی مانده که افتخار کنی ؟او‌ پست بی‌ وجدان‌ها بس است خر گری !دیگر همه کار های تان افشاه شده و همه مردم دونیاه شما را شناختند ،شما سرطان هستید برای خود و دیگران! امروز هزاره زن تان را سر چپ و راست می‌‌کون اگر ترفیش چپ بیبینی ،زور یوزبک و تاجیک را خو در شمالی و مزار تجربه کردی ! <+، کجا است مبارزه تان ؟در پشاور حتا بزبان پشتو مکتب ندارند ،کجا است این پای لوچ‌های جنگ جوو و غیرت او‌ پتانی ؟ پشتون‌ها پست و پسماند‌ترین میلیت‌ها در او‌ قانیستان و پاکستان کجا است تغییر مثبت؟اختلافات قومی پشاوری‌های تحصیل کردا شما را ویرانگر و بیسواد و بی‌ کل خطاب می‌‌کنند ..جنگ قومی پسران دورانی ،ترور سران قوم توست قیم کرزی در قندهار ،وطن فروشی رهبران چون شاه شجاه ،عمر پنجابی و غیره از کجا عدم شروع و تا کجا ختم کنه؟۳۰۰ سال رژیم پشتونی ،۲۰۰ سال پس ماندن از همسایا‌ها ۲۰۰۰ سال از غرب بر عکس مسیر به طرف قرن اوستا بربادی ، ویرنگری ،وحشت ،قبیل گرای ،نفاق، زن سیتیزی این است دست آورد شما.این بود صرف مقایسه تاجیکیستان و اوغان تبار ها .حال از تاجیک‌های افغانستان گاپ مزنیم .تاجیک‌ها بیش از ۵۰۰۰ سال در همین سرزمین مرد خیز خوراسان کبیر زندگی کرده و خواهند کرد و بومی‌ترین مردم این منطقه اند که از جمشید کبیر و هخامنشیان سر چشمه گرفته و زبان فارسی ،پارتی ، پارسی‌ ،داری صحبت کرده و در شعر و ادب، طبابت یکی پیش تاز‌ترین مردمان جهان بودند چون ابن سینا و مولانا کبیر بلخی . ما همیشه شهر نشین بودیم همیشه در مقابل اشغال و افراط گرای تان ندادیم نمونه تازه تجاوز آشکار پکیستان با خایه ما‌های پشتون ها اند .فرهنگ و زبان ما فراگیر بوده که اکثریت اقوام افغانستان از آن استفاده میکنند منحیث یک زنجیر مشترک در میان خود .ما طرف دار حقوق برابری و مساوی هما اقوام هستیم و لو که موسولمان هم نباشند مانند هیندو‌ها . ما ضد افراط گرای و بر تاری جوی هستیم و لاو که شاخ هم داشته باشد ،شاهش را شکستانده و خواهیم شکستاند . ما به رژیم قبیله در افغانستان خاتمأ دادیم نمنا آاش کاندید شدن در انتخابات رئیس جمهوری ۲۰۰۲ افغانستان از همه اقوام مقیم در کشور که هکیه یک از اقوام مقیم در کشور خود کامگی نکند و به تنهایی تصمیم گیر کرده نتواند مانند همه کشور‌ها در جهان .این است واقیت‌ها و دست آورد‌های ما دلت که میپذیری یانه این‌ها اتفاق افتاده .حالی‌ اگر چیزی مغایر فرهنگی‌ قبیلهٔ باشد ، بفرماید بدون انتحار لوی خرستان (پشتونیستان)با ۳۵ میلیون خر از پکیستان درست کنید اگر خایه دارید البته و آنقدر اتن کنید که چین در کون تان نماند ، تا در لواتت کاریتان هم آسانی ایجاد شود تا با خوبی یک دیگر را کون کنید ماند نیاکان تان وی آنقدر یک دیگر را بکشید که از بوی مرده های تان همه دنیا به شکایت کنند . اگر از گذشته‌های تان معذرت مخوااهید و انسان می‌‌شوید مثل همه اقوام برابر زندگی میکنید آغوش ما برای تان باز است .

  • wali wa baabar farzandaan raastin mohammad ali jenaah

   to ham donbak me zani , dunbet ra kasi qateh nakardah ya inke az pusht pc donbak mezani az qabileh wa qabileh baazi gab me zani . awal aynke taajikistaan keshaware man nist wa maa heich edaaye keshaware nakardim , bale ham zabanam ast ham tabaram ast az in ankaar namikonim wa maa heich waqt naguftim lar o bar taajikistaan maa nagoftim lui taajikistaan me khaahim . an ha 70 sal zir regim komonisti zendagi kardand ke taghirat masbat wa ham manfi dar zendagi shaan wared kardeh jaye shak nest . taghirat mosbat hamana ast ke az barakat msood kabir mokhaalifin wa dawlat jur amadan chon baa sawad budand emroz keshwari 100 martebeh khubtar darand eftekhaar shakhsiat hai chon rodaki samarqandi ,sadrodin eini ke tamami asaar adabi ,poteh khazane hai saakhtagi taan ra jame konid arzesh yak sher rodaki ra nadaarad wa samarqand markaz adab wa islaam budeh . ja ke hatah jai pai baraye to kasif namak haraam budeh wa onja me rawi zabane shirin maa raa sohbat mekoni az afghanistan farar mekoni wa maskaw wa oropaa meyaye chon kishwar nadari ,amniat nadari ,aabro dar jahan nadari, kaar nadaari wa eftekhaaraat ham ke baraye hame mardom afghanistan kasb namodid chon naame bad 1 turorest ,khud kush entehari , wahshi budan , wairaangar chezi digare nist in bud marbut taajikstaan keshwar mustaqel wa hamsaye shamaali maa. hali sare dam daar ha wa oghaan ha tabare hi pai gerd hi badawi ab me zanam .shma az kuja amadid ?kuja budid qablan ?.. aya yahodi mazhab ha nabudid ?faqat 300 sal pish az koh hai sulimaani wa multaan magar nayaamadid ?(tarich albironi motaale shawad ).zaban wa farhang mushtark wa dast award hi seyaasi wa ejtemaayee oghaan tabaar ha: az negah farhang wa zaban shma ba ham tabaar hai khud dar paakistan (peshaawar ) pi wand darid . befarmayed yak shakhs ke dar manteqah na dar jahaan taqdim kardah bashin mesli molana ?mehrabani namode pishraft dar shenakht zabaan pshtu neshaan bedihid ?shma az peshaawari ha wa peshaawari ha az shma dar godal past farhangi wa ejtemaaye qaraar darand . kasanike hech waqt mesle taajikistaan taht feshar nabudand wa masasjed hi shaan basteh nabudeh .siname hai sex nomayan baz ast wa oghaan ha be jarq zadan masrof and .ba 500 kaldar be raahati yak dukhtar pashtun ra paida kardeh metwaani ke kus kani az taajikistaan be maraateb asaantar wa arzaantar .sanaat tawlid film sex az hame ja karde meyaan pashtun ha be zaban pashtu maa khub rashd karde. ba mujarad rasidanba peshaawar jib mohamad (s)ham me zanand agar zende mibud , forosh wa tabaadeleh zan ha ba khar dar shinwaar, maalbaazaar zan hai shawhar daar dar paktia.aya in ast farhang ?100 sal ast ke peshaawar 5 dast tawaset pashtun ha forokhteh shudeh .kan ghafaar kan be chaplosi ros ha be afghanistan meyaamad wa az regim waqt pol me greft waqte be pakistaan mraft zan pish me kard ta panjaabi ha chezi nagoyand che shud ke khud ra ba gaandi me zad ?bibin keshwar gaandi ra wa az khud ra ?keshware gaandi atum saakhte wa tu naan nadaari ? mariz ke dil dard shawad daaktar wa shafaakhaaneh nadaari ?!wa be pakistan me bari baz ham chezi maandeh ke eftekhaar kani ?o past bi wejdaan ha bas ast khar gari !digar hame kaar hai taan efshaah shude wa hame mardom dunyaah shma ra shenaakhtand ,shma sarataan hastid baraye khud wa digaran! emroz hazaareh zane tan ra sar chape wa raaste me kune agar tarafish chap bibini ,zor uzbak wa taajik ra khu dar shamaali wa mazaar tajrobe kardi ! <+, kuja ast mobaareze tan ?dar peshaawar hata bazabaan pashtu maktab nadarand ,kuja ast in pai loch hi jang jo wa ghairat o pataani ? pashtun ha past wa pasmande tarin milyat ha dar o ghaanistaan wa pakistan kuja ast taghir masbat?ekhtelaafaat qomi peshaawari hi tahsil karda shma ra wairaangar wa bisawad wa bi kale khetaab me konand ..jang qomi peseraan duraani ,tror saraan qom tawaset qayom karzai dar qandhaar ,watan foroshi rahbaraan chon shah shjaah ,umar panjaabi wa ghaira az kujaa adam shoroh wa ta kujaa khatm kone?300 sal regim pashtuni ,200 sal pas mandan az hamsaaya ha 2000 sal az gharb bar aks masir be taraf qoron awesta barbaadi , wairangari ,wahshat ,qabile garaaye ,nefaaq, zan sitizi in ast dast award shmaa.in bud serf moqaayeseh taajikistaan wa oghaan tabaar ha .hale az taajik hai afghanistan gap mezanim .taajik ha bish az 5000 sal dar hamin sarzamin mard khiz khuraasaan kabir zendagi karde wa khawahand kard wa bomi tarin mardom in manteqah and ke az jamshid kabir wa hokhaamonshiyaan sar chashmeh grefte wa zaban farsi ,parti , parsi ,dari sohbat kardeh wa dar sher wa adab, tebaabat yaki pish taaz tarin mordoman jahaan budand chon ibne sinaa wa molanaa kabir balkhi . maa hamishe shahr neshin budim hamishe dar moqaabel eshghaal wa efraat garaaye tan nadaadaim namoneh taazeh tajawoz aashkaar pakistaan baa khaayeh maa hai pashtun ha and .farhange wa zabaan maa faragir budeh ke aksaryat aqwaam afghanistan az an estefaadeh mekonand menhais yak zanjir moshtarak dar meyaan khud .maa taraf daar hoqoq baraabari wa masaawi hama aqwaam hastim wa law ke musulmaan ham nabaashand maanand hindo ha . maa zed efraat garaaye wa bar tari joye hastim wa lav ke shaakh ham dashteh baashad ,shaahesh ra shekastaandeh wa khahim shekestaand . maa be rejim qabileh dar afghanistan khaatemae daadim namona ash kaandid shudan dar entekhaabaat rais jamhori 2002 afghanistan az hame aqwaam moqim dar keshwar ke hecih yak az aqwaam moqim dar keshwar khud kaamagi nakonad wa be tanhai tasmim gire karde natwaanad maanand hame keshwar ha dar jahaan .in ast waaqeat ha wa dast award hai maa delat ke mipaziri yaaneh in ha etefaaq aftaadeh .haali agar chizi moghaayer farhangi qabileye bashad , befarmaayed bedon entehaar lui kharestaan (pashtunistaan)ba 35 milon khar az pakistaan durest konid agar khaayeh daarid albateh wa anqadar aten kunid ke chin dar kun taan namaanad , ta dar lewaatat kaaritaan ham asaani eijaad shawad ta ba khubi yak digar ra kun kunid manad neyaakaan tan wea anqadar yak digar ra bekoshid ke az boi mordeh hai taan hame dunya be shekaayat konand . agar az guzashteh hai taan mazrat mekhaahid wa ensaan me shawid mesle hame aqwaam barabar zendagi mekonid aghush ma baraaye tan baaz ast .

  • به خدا خنده آور است۰

   درد معقد غلام بچه گان آنقدر شدید است که به مجرد دکه دادن سه ساعت عف و جف میزنند یا با نوشتن صفحه ها را سیا میسازند. که منجر به دو چند شدن درد شان میشود زیرا کسی حرفهای مفت شانرا ارزش نمیدهد۰

   راستگو بیچاره که معقدش را با نوشتن پاره کرده و این چند شب خواب هم حتماً نکرده۰

   راستگو بچیم بیشک۰ میگن ذات ماهی خظا نیایی۰ به راستی که مثل پدر کلانهایت استاد گپ مفت استی۰

  • ولی یا بابر ..

   اگر تاجکستان چون همه مسلمانان تحت حاکمیت هفتاد ساله شوروی به فحشا روی اورده اند مربوط به خودشان است به ما ارتباط ندارد اما.

   همچنان در پاکستان بخصوص پشاور اسلامی خیبر پشتونخواه شما مطابق به قانون پشتونوالی تان سینما ها پر از فلم های سکس است فلم های چهل سال قبل سرین شوردادن زنان قبایلی تان دل هر ملا و عامی را در سینما های کابل اب شایدام انزال میکرد.... چنین فلم ها نه در زمان حاکمیت خلق و پرچم ونه هم در زمانهای بعدی ان در کشور ما ساخته نشده است .

   تمام فلم های سکسی و نمیه سکس اروپایی و پشاوری - از پشاور و کویته از دیره خان عبدالفغارخان و خان فلانی خان شما گذشته و وارد وطن ما میشود ..
   اگر رقاصه های تاجکی و ازبکی برای چند روزی میاییند و میروند اما رقاصه های پشاوری در شهر های کابل و دیگرنقاط اوغانستان دایمی ومتواطن شده اند که مجالس رقص و پایکوبی را با ران ها و سرین های هوس انگیز شان پر نور کرده است مثلا میگویند خالی مجلس رقص و آواز ...دالر نوری خبری دوغونه ...دالر ورباندی ...

   دور چرا برویم در همین وطن خود ما هزاران مثال زنده داریم صنحه های جلال اباد نانک و بانجانک , چرخ اولش بنام توست , لب جوی هلمند با بروت های چرب کرده گی کلاشیکوف بدست مردم را بخانه های شان رهنمایی میکنند تا ارضا جنسی بکند......... , محمد زایی ها انقدر دمکرات اند که زن برادر وکاکا وماما نمی شناسند زن ومرد غرق شراب خودسازی , بنگ او (بنگ اب ظاهرشاهی شهرت جهانی پیدا کرده بود) ودیدن فلم های بی حیایی اند ( یکنفر ملا- محمد زایی را برای ما نشان بدهد محمد زایی حج نمی روند نماز نمی خوانند حجاب را رعایت نمی کنند ... !!(در امریکا اوغان ها دسکو ها ساخته اند زنان ودختران شان با مردان سیاه برای رقص و پایکوبی وقمار انجا ها تشریف میبرند از هالند و جرمنی .... چه بگویم ... از طلاق ها و بای فرند ها خوبست چیزی نگویم ....

   اگر یازنه کسانی پوتین است کسانی هم وجود دارد که یازنه های جون بوش, بلیر, یهود بارک , مشرف, ضیالحق , شمس الرحمان ,قاضی حسین احمد و شیخ های عربی ...... دارند !!!!(همچنان روس ها خسر بره های خلقی شانرا از کابل بداخل تابوت ها به مسکو بردند ده ها و صد های شان را جنرال ساختند همین حالا خلقی های تر ه کی و زرغونی وحتا امینی دست بالای در مسکو دارند)...

   کار عبادت است این حکم دین است ..میشه پنچر مینی باشد یا نانوایی یا سقاوی...ولی فکر کنم موش خرما جنگ دادن , شعبده بازی یا مداری گیری , اسپندی ؛ خون گری یا رگ زدن سود خوردن ها غصب مال ودارایی , زمین مسلمان وغیر مسلمان .....کار های خوبی نباشد ...

   غلام بچه ها!!!!!! خوبترین غلام بچه احمد شاه درانی بابای تان میباشد که در خدمت نادر شاه افشار خراسانی قرار داشت و خودش موقع گذاشتن سنگ تهداب قندهار به ...دادن اعتراف کرده است..

   اگر میخواهی جنگ تبلغاتی بر ضد ملیت های با وقار وطن ما را با افترا و دورغ و تهمت براه بیانداری بسم اله چون ما دلایل مستند نه دورغ و تهمت زیادی در رابطه به قبیله شمله دار بدست داریم مثل وطن فروشی غلامی و جاسوسی کردن به بیگانه ها, دختر فروشی ناموس فروشی ,پول پرستی ولو از راه سود ,دختر , قتل ومخدر که هم باشد ...لاف , دورغ , ظلم , غصب ( مردم لوی پکتیا را عادت است که هر چند سالی هم قبیله های سلمان شانرا چور کرده و خانه ان بیچاره ها را حریق میکنند), تجاوز به حریم مظلومین ....

   کسی که خود چنین است نباید انگشت اش را بطرف دیگران نشانه برود .. نزدن به دروازه کسی را به انگشت که میزند به مشت ..

   هر جا خوب وبد دارد اما بدان از هر نظر در قبیله شما زیاد است اغاز گر دشنام همگانی خودت بودی نه ما ..

   چودری بابر این حرف حسابی تان کاملا درست است که همه بدان قانع اند ان (.....شما درست میگوید افراد قبیله خدمت گذار خلق را خجالت بدهید چون ایشان چیزی بنام شرم وحیا نمی شناسند !!!).

   خان اصلی کابلی مدافع هر مظلوم زیر ستم اوغان نامسلمان ..

  • جالب است باز هم. یکیشه که میزنی باد چند تایش میره و شروع میکنند به غو زدن و انگ زدن۰ خان (حیوان) تو بدبخت میدانی که مردم لب جوی هلمند تاجکان خودت اند؟ و رقاصه های پشاروی دختران پنجابی اند که برای آهنگهای پشتو لپسنگ میکنند؟ و...... یاکه از باد درونت مثل پدرکلانهایت گپ میزنی؟

  • wali
   حال بچه کوچی درخت رفتأ در کون تان فقط منتظر سایش باش .

   آن همه تذکره یک یک ملیت پست و فر و مایه بود که در قرن ۲۱ هم اصلاح شودنی نیست .و ما اقدر از اوغان‌های کثیف شناخت دارم که در ۵ دقیقه تاا بیوگرافی مادر و خواهرت را هم پیدا کرده می‌‌توانم و واقعا از نوشته لذت می‌‌برام بخاطر که ما زررت با فکر توهمت ، دسیسه گوی ندارم همه را یا دیدم یا به رویت مدرک می‌‌نویسم .این فقط به یاد دادن و تازه کردن تاریخ ساگ های پشتون با همه کسان که در بار شما ملمات کم دارند ، اگر چه هر روز شما وحشی‌ها را مردم در مدیا داخلی‌ و خاریجی مبینند و با عادات و فرهنگ کبیل هم آشنای پیدا کردن .با آنهم باید یاد آوری شود بخاتری که شما در انکار کردن حقایق و در بر تره جوی (با اصطلاح در صاف چال رفتن) دیپلم دارید . صدای جعف جعف فقط از زبان کس شونیده میشه که به زبان دغه بغععه گاپ بیزنه ما خوش بختانه که از این نعمت محروم هستم .ما را چه درد میکنه یک سیل مفت از قوندی خیر . کون از شما پا راه می‌‌شاه ، زن از پشتون ها گایده می‌‌شود.یا به خیالم خوش استی که هرچه امریکای‌ها میکنند مقصد یک ساگ زی‌ ، پشک زی‌ یا خر زی‌ رئیس جمهور باشه افتخار کن شاد گوله کا هم پیسه دی او‌ هم مله‌ها ها‌ها از یک طرف پروژه ه نسل کشی روان است و از طرف دیگر پشتون‌ها رئیس جمهور .. نوش جان والاه این طور که میخوری و دربار می‌‌کنی شیر تان .شما خو از بهتر چی‌ کا دارید !مکتب‌ها . دانشگاه‌ها باز ، راه ما امنیت ، تو را هم نمی‌‌مانیم که بیای که انتحار کونی . ساگ زی‌ ها ،و خر زی‌ های خائن در آسمان هم پر زده دیگر نمیتانه . اعمار موجدد روان است .حال که کن توی پاره شده‌ یا درد می‌‌کنه یا از کس دیگر به خود جناب عالی‌ قاطر زی‌ خوب تر معلوم می‌شه .در حفظ و امان پدرت و یازنه‌های عزیزت کارمندان ای.س.ای باشید اگر نه‌ پخته است نه پختون‌ها ها‌ها

  • به زبان مادری خود سگ و خر هم خوب گپ میزنند. اما این راستگوی خرکون از سگ و خر هم بد تر است چراکه زبان مادری خود را هم بلد نیست.

   راستگوی لوده گوش کو.

   چیزهایکه تو احمق نوشته کردی فقط قابل فهم برای خودت است و بس. دیگران صرف میدانند که از درد کونت فریاد میزنی.

  • ولی‌ و برای همه اوغاان‌ها ، تاجیک‌ها ،هزاره‌ها ، یوزبک ها لطفاً

   حال تنها ماه دا کلت نمیزنم ،همه میزنن روز باز خواهد آمد مانند شمالی و مزار که باز مارو مارو که در فیلم‌های هیندی مزنند ۱ نفر را‌ها ها یا سلاواتی بخاطر که مرغ شما یک لنگ داره . چه را قبول کردید که که فیلم سکس پشاوری را اعتراف کنید .خانم نغمه از ۱۶ ساله گی شروع کرده از قندهار . یک ملا مسجد در وزارت داخله نکرده باشد که شاید ،تهمت کار شیطان های اوغاان است لعنت به شیطان .اما از عصمت موسلیم تا عسکر های گلیم جم هم رسید . بعدا در پشاور در لنگ محمد ولی‌ موزیک سنتر حالا همین محمد ولی‌ در جاده نادر پشتون صرافی داره و از زبان خودش شونیده حکایت است .چقدر موستند ،چه قدر ثبوت ،چه قدر فهرست .هیچ جای شک نیست که این هم انکار شود از طرف هم تبار‌های میرمن نغمه و حتا بگویند که میرمن نغمه پشتون نیست ،یا ایرانی است و یا هم امکان آاش است که بگویند نخواهم کوس نداشت یا که سنت شده‌ گی بود یا این که میرمن نغمه پیر طریقت و یا اینکه کیر دره .. از این قبیل دلیل‌ها در در کتاب‌های پشتونوالی ماده ۱۵۱ فقره الف ستون س یا در پته خزانه صفحه ۲۱ ستون، ۷ . ۱۰۰% گونجانیده شده‌ و قابیل دریافت خواهد بود و منتظر حتما باشید که توست یکی از تکنو کرّات‌های ماهیر شاید جناب احدی صاحب ایزک یا کدام ایزک دگر و یا هم احتمالا توست یکی از طالیبان میانه راو ارایه خواهد گردید .بهتر این است که از همان مثل قدیمی استفاده کنیم که میگفتند : اوغاان که گفت دغه بگو چقه که دومبت چتل است که برود پشت دیدو گری خود . این‌ها اصلاح شودنی نیستند از همین خاطر پروژه نسل کشی اوغاان‌ها توست صاحبان‌شان شروع شده‌ بیبینم که چقه وقت را خواهد گرفت .تازه پر کشیدن خرزی هم طرف برادر‌هایش روان است و یگان شعار اوغاان‌ای هم میدهد که خود تصمیم گیرنده است .

 • آقای محترم ولی

  این خان همان مزاری= مریضی غلام پنجابی های کثیف و بویناک پاکستانی است.

  ولی در مورد غلام بچه های دیگر باید گفت که آنها واقعا ً بلا میکنند.

  ملا بچه مسعود وقتی هنوز ریش و بروت نکشیده بود به پشاور رفته، تمرینات نظامی کسب کرده و به دستور پختون جنرال بابر بر علیه شهید داود خان مانند سگها جنگید و حتی با جگرن پختون روابط جنسی برقرار کرد، ولی غلام بچه ها او را دشمن پاکستان میگویند.

  ملا بچه مسعود مانند یک غلام بچه واقعی با روسها قرارداد همکاری امضا کرده و همچو یک خفاش خون آشام به دستور آنها بهترین وطنپرستان افغان را به قتل رساند، ولی به قول غلام بچه ها او روسها را سقوط داد، دیوار برلین به خاطر او سقوط کرد و بلوک سوسیالستی به خاطر او سقوط کرد و بشریت قادر شد به کره مریخ سفینه بفرستند.

  ملا بچه مسعود مانن یک خفاش بوسیله جنرال های کمونیستی از جمله دوستم وارد کابل شد و کابل را به ویرانه مبدل کرد که افشار کابل ثبوت ادعای من است ولی غلام بچه ها تنها حکمتیار را مسول تمام جنایات و ویرانی کابل میدانند و میگویند که ملا بچه مفعول مسعود کمونیزم را سقوط داد.

  ملا بچه مسعود طالبان را کفتر های سفید خطاب کرده و بعد ا ً مانند یک دزد کثیف از دست چهار قندهاری طالب به کولاب فرار کرده به مقامات تاجکستان عذر و زاری کرد که شرایط مذاکره و صلح او را با دوستم مساعد کنند ولی غلام بچه ها میگویند که او طالبان را سقوط داد . آفرین به دوستم که با وصف تمام نامردی ، از عقب خنجر زدن ها این ملای مفعول را بخشید و اجازه داد تا شیطان الدین ربانی پایتخت را به مزار انتقال دهد.

  این همه را گویند کرامات غلام بچه ها

  • آقای میر هزار.
   لطفا این صفحه را دیگر ببندید. دیگر به این چند نفر اجازه ندهید که دیگر به هموطنان ما اهانت کنند. باید این ها بیاموزند که مردم شریف افغانستان دیگر بیشتر از این نباید از اختلاف قومی آسیب ببینند. این ها به جای این که اقوام را نزدیک کنند، بین آنها نفاق میاندازند. این ها چرا نمیفهمند که بی آبرویی یک قوم بی آبرویی همه مردم افغانستان است و قهرمانی آن قوم مایه افتخار برای همه این مردم شریف افغانستان. به امید اتحاد تمام این مردم شریف.

  • سلام خواننده ی محترم،

   امکان انتشار پیام از این صفحه برداشته شد. این چند نفر نیز اگر به انتشار چنین پیام هایی ادامه دهند، دسترسی آنان به بخش سخنگاه محدود می شود.

   با احترام

جستجو در کابل پرس