صفحه نخست > عکس > لیبی افغانستان دوم؟ مقایسه تصویری میان کشته شدن سرهنگ معمر قذافی و داکتر (...)

لیبی افغانستان دوم؟ مقایسه تصویری میان کشته شدن سرهنگ معمر قذافی و داکتر نجیب الله احمدزی

جمعه 21 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سپتامبر 1996: دو عکس از محمد نجیب‌ الله احمدزی رییس جمهوری که توسط طالبان کشته و حلق آویز شد

اکتبر 2011: چهار عکس از معمر قذافی که توسط مخالفانش ابتدا بازداشت و سپس کشته شد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • كرجه او هم ادم خوب نبود ولى اينها كه به شددت ميكشند و رحمى ندارند,كى ها هستند؟اين را هم نميبزيرم كه جند كشور يكجا شوند,بزنند قواى نظامى يك كشور را نا بود كنند و رييس جمهورش را نسق كرده بكشند ولى تا ديروز در بيش بايش قالين سرخ فرش ميكرند و ترمبت مينواختند.اين جه عجب شد كه بكباره كى او جنين و جنان شد.راستى او هم كفته بود يا تخت است يا تابوت.ازين قبيل ما در قبيله رييسها زياد داشتيم.

  • واقعا داکتر نجیب الله یک شخص وطن پرست بود و طالبان خائین با چه بی رحمی آن شخصیت را حلقه آویز کرد.
   این را هم بیاد داشته باشید که نجیب الله رفت اما در این سرزمین دیگر مثل آن شخصیت تولد نخواهد شد.

  • بجواب شما نگاشته میشود:
   بلی داکترنجیب الله شخص وطن دوست بود. اما دیگرمادری پیدانخواهدشد که همچو فرزندی بدنیا اورد
   اما بعدازآن احمدشاه مسعود قهرمان دیگر این وطن بود که دراستقلال وطن ووطن دوستی صداقت خویش را برصفحه تاریخ این وطن ثبت نموده است.
   وامیدان میرود که فرزند دیگری پیداخواخد شدزیرا مادراین وطن جای تقدیم کردن قهرمانان رادارند

   آنلاین : افغنستان کشورقهرمان پرور

  • اصلا این شایسته نبود که تصویر داکتر صاحب نجیب الله را در پهلوی یک انسان دوزد و ظالم قرار دهید.
   زیرا شما خود می دانید که داکتر صاحب ومعمر القذافی ظالم فرق بسیار دارند .
   داکتر صاحب چه بلند قامت ایستاده ای چه چهره جذاب! واقعا شهادت شایسته تو بزرگ مرد بود کاش بجای تو روزی بیبینم که قاتــــــــــــــــلانت ایستاده اند وآنگار فریاد وخوشی بر خیابان ها سر دهم خدایا! آیا این روز فرا خواهد رسید!
   داکترصاحب هنوز در دل ها ی مردم کابل زنده است.
   از خاک تــــــــــــر بتم نفس میزند غبار "بیدل"هنوز زنده عشقم نمرده ام

  • البته چنین شخصیت خاین دروغگو ,عوامفریب مثل نجیب پیدا نخواهد شد!

  • قرار دادن تصویر یک انسان فراری ,ترسو وجبون مثل نجیب در کنار سر دار آزادگان ووطنپرست پر شور مثل قدافی برای ,آقای قذافی ,تو هین است ! من از مدیر سا یت تشکر میکنم که بار دیگر این چهره خاین را به نمایش کشید,تا با عث عبرت دیگرخا ینین شود.

 • مسلمان ها اگر این گونه وحشی نباشند دین محمد را چگونه تبلیغ نمایند.اسلام یعنی این.زیر شعار الله اکبر باید این اعمال حیوانی انجام گردند تا شعاررا تکمیل نمایند.سرشت اعراب وحشی چلپاسه خوار حتی در لیبیا که عرب نیستند حتی در افغانستان ودیگر مناطق که عرب نیستند سرایت نموده است.امیدوارم این ددمنشی اعراب وحشی قبل از گسترش و طغیان با دین اسلام عزیز شان در همین مرز هامحدود گردیده و از بنیاد خفه گردد.

  • نجیبه جان بینا !
   اینها اشرار لیبی تربیت یافته دست امپریالیزم جهانخوار یا برادران رضاعی اشرار افغانی اند. تعجبم از اینست که شماحتی خودی ها را هم نمیشناسید!! این است چهره حقیقی اسلام عزیز ملا ربانی که در راهش پخته پرانک شد.

  • واقعا" در گفتی وگل گفتی . خوشم آمد ،اسلام یعنی وحشی گری . چهرۀ منحوس اسلام با چهرۀ کریه ومنحوس فهیم زمین چور فرق نمی کند، این از کون مارشال را با ید مثل قزافی کرد.

  • ای کسی که مسلمانان را وحشی خطاب نموده ای این اسلام بود که شما را از وحشت نجات داد اگر نه از شما قوم وحشی تر را تاریخ ندیده است کدام کار نبود که نکردید حال که امریکا و باداران تان آمده به دالر خوده می فروشین و حتی دین خوده هم می فروشین شما که مسیحیته به پول خریدین به پول حاضر استین هر کار کننین بدبخت ها روز آخرت این توهینت را جواب خواهی داد به صاحب اسلام بدبخت آنگاه این سخنان مرا بیاد خواهی آورد.

  • نویسنده جاهل و بی معرفت:
   ااز نوشته های بی معینی شما معلوم شود که نه شما و پدر و مادر و سایر گزشته گان شما مسلمان بودند و غیرت اففانی و اسلامی در وجود شما اصلاً وجود ندارد . از خداوند میخواهم در دنیا و اخیرت شرمسار باشی.

  • بهروز! که با این مفکوره پوچ ات روزت به نخواهد شد- وحشی بودن تنها به داشتن شاخ و دم که نیست. کاری که مسلمانان در روی زمین میکنند هیچ حیوان دیگری مرتکب ان نمیشود. مسیحیان و یهودیان هم بد تر از مسلمانان اند. اصلا دشمن جان شما همین دین و جهالت تان است. انسان بودن بهتراز مسلمان بودن است.

  • اسلام یعنی وحشت، اسلام یعنی خشم، اسلام یعنی آدم کشی، اسلام یعنی انتحار من خود مسلمان هستم وافتخار میکنم اما فعلاً از اسلام در سراسر دنیا مثل یک سپهر سیاسی ، تجارتی ودفاعی استفاده مینمایند.
   که این کار تقریباً 70% مردم را خصوصاً از طبقه نسل جوان امروزی را دلسرد ساخته است.
   اسلام یعنی وحشت، اسلام یعنی خشم، اسلام یعنی آدم کشی، اسلام یعنی انتحار.

  • شاید من کودک بودم که داکتر صاحب را شهید کردند وتا هنوز نمی دانم که چرا .....دولت افغانستان در پی رد یابی عالمان قتل داکتر صا حب نشده است.
   اما جالب این جااست کسانیکه خون آدم های بی گناه را به بهانه های مختلف ریختند امروز که مردار شده اند آنها را شهید حق خطاب میکنند مثلا عبدالعلی مزاری که عمر خود رادر عیاشی وحتا سینه بری زن ها ومادر و ولادت دادن آنها نزد خود سپری کرد او را شهید خطاب کردند اماداکتر صاحب نجیب را حتا عکسش در جمله کسانیکه شهیید شده اند نمی آورند شاید گناه داکترصاحب همین بود که او وطن پرست بود وخون مبارک خود را دراین راه ریخت وشهامت و جوانمردی خویش را به نمایش گذاشت .در اخیر من افتخار دارم که به مثل داکترصاحب نجیب واحمد شاه مسعود اشخاص وطن پرست داشتیم که هردو آنها بی رجمانه وبه شکل وحشیانه شهیدگردیدند

  • من وا قعا با آنکه هزاره نیستم,امایک وا قعیت گرا هستم.مزاری نسبت به نجیب شرف داشت هزار بار؛وی خون خویش را به حیث رهبر یک تنظیم کوچک در دست خود گرفت ودر کنار مردم اش جان داد,اما نجیب خاین ریس جمهور یک کشوربودودزدانه فرارکردومثل بُزدرچنگک قصاب آویزان شد.اینکه چاکران وی چگونه لقب شهید را برای وی اختراع کردند تعجب آمیز است .در عین زمان باید عرض نمایم که نحیب به حد کا فی دا را ئیی های ملی را به یغما برد.وی شریک تاجر مشهورافغا نستان بنا م عمر زی بودوخا نه های مجلل را در هند خریداری نموده بود.

  • دوست عزيز!از تخلصت هويداست كه تو به راستي" ليوني "هستي خجالت نمي كشي كه مزاري كه خانم هار نزد خود ولادت مي داد با شخصيت داكتر نجيب الله مقايسه ميكني اگر اين طور نمي بود طالب هاآن بزرگ مرد خاين را مردار يا به گفته شما ابله ها شهيد نمي كردند.
   كمي فكر كن!

 • من نمیدانم که چرا معمر قذافی را با داکتر نجیب الله مقایسه میکنید؟؟؟؟

  داکتر نجیب الله واقعا یک رئیس جمهور ملت دوست و آدم به مراتب بهتر از اکثریت این رهبران جهادی بود. ولی قذافی یک آدم عیاش بود که 400 نفر دختران باکره را بادیگارد خود ساخته بود که تا وقتیکه در گارد قذافی هست حق اذدواج نداشتند.
  قیاس داکتر نجیب الله و قذافی در هیچ موردی قابل پزیرش نبوده و نیست.

  علی از بلژیک

  • نجیب معروف به نجیب گاو یک تن از شگنجه گران خاد بود که هزاران هموطن ما زیر دستان پلید وی شکنجه شدند.

  • هر کسی که به دهل غرب و امریکا رقص نکرد ناقض حقوق بشر است , تروریست است, دکتاتور است, مخالف دمکراسی است ...
   تا زمانیکه صدام . قذافی. لادن بی دین ... عروسک امریکا بودن همه ارام و خوش . زمانیکه جبهه عوض کردند تروریست و ادمکش ... شدند .... یک نمونه دگر ان حقانی خان است تا زمانیکه زن مرد طفل را گردن میبرید مکتب و مسجد را حریق میکرد امریکا خاموش بود وقتیکه چند فیری به سفارت شان در کابل صورت گرفت داد شان تا اسمان بلند شد که گویا در لست گروه های تروریستی باید شامل شود ... همچنان لادن ایکه چندین سال مردم ما را میکشت کسی چیزی نمی گفت زمانیکه نوک تنفنگ اش را جانب غرب و امریکا و نوکران امریکا (رهبران) کشور های عربی دور داد مردکه تروریست شد (ما خو داد میزدیم که او از سی سال قبل تروریست بود نه از 11 و 12 به بعد ...

   اگر کسانی دنبال دمکراسی و حقوق بشر و ازادی زن .... هستند پس چرا با دولت های دکتاتوری خلیج از جمله سعودی تروریست پرور و رهبران اشرار پاکستانی کاری ندارند بلکه حمایت مالی و نظامی ..... را به انان دریغ نمی نمایند ...

  • نادر بچیم بسیار لوده هستی.. تو نجیب را که سرش را در راه این وطن داد و صداقتش بر هیچکس پوشیده نیست گاو خطاب میکنی. یک لحظه به وجدانت مراجعه کن و بپرس که نجیب کی را مقصر دانسته و مجازات میکرد. همین اشرار وطن فروش را ؟ راوایی های ساخت پاکستان را ؟ به هر حال مردم همان نجیب گاو را بهتر از خران جهادی میدانند که امیدوارم از ان جمله نباشی.

  • داکتر نجیب الله یک شخص وطندوست بود که فعلاً هم یک خانه خاکی هم از او باقی نمانده است مانند این رهبران جهادی که هرکدام بعداز دوران چور وچپاول شان فعلاً تمامی آپارتمان ها در شهر کابل وولایات از اونها است اما نجیب الله بیچاره را بیبیند: تو که به نجیب الله گاو لقب دادی حتمی تو گوساله هستی ونظر به این رهبران که بعداز شهادت جناب داکتر صاحب کرسی ها را اشغال کرده اند مقایسه کن احمقانه وحرف هاثی سر پیتاو را نگو گوساله.

  • rast gofty besyari ra shekanja kard an hay ke nejat yaftan afghanistan ra ba in roz rasandan

  • اگر منظور شما از هم وطن گفتن جهادی ها و طالب ها و دزدان کلکان است که باید انها را شکنچه نمیداد بلکه باید سر میبرید انها را .

 • به همه ی دوستان و دشمنان سلام!
  1- نگارنده این سطور در سدد تکریم و توهین هیج یک از اشخاص بالا نیست ولی به عنوان یک افغانستانی می خواهد نظریه ی شخصی خود را در این مورد بیان نماید و آرزومند است که تخریش احساس دوستان را به بار نیاورد.
  2- در بسیاری نظام های موجود در دنیا که اسلام و حکومت های زیر نام این دین نیز از این مجموعه خارج نیستند دارای قانون جزایی می باشند که بنا بر آن افراد متهم چه به صورت خفی و یا چه به صورت جلی از آن مرجع حکم گناهکاری یا بی گناهی خود را می گیرد و بنا بر آن به آن شخص مکافات و یا مجازات در نظر گرفته می شود بنا بر این قتل و به دارآویختن داکتر نجیب الله در افغانستان و کشتن قزافی و به دار زدن او در کشورش بدون طی مراحل قانونی و بدون جواز محکمه و قانون به نفس خود جرم پنداشته می شود زیرا آن ها در میدان جنگ نی که در حالت اسارت به قتل رسیده اند به این خاطر آن ها باید اول محکمه می شدند و بعد از آن با دستور محکمه اگر مستحق کشتن و به دار آویختن بودند به صورت قانونی به قتل می رسیدند. به نظر نگارنده ی این سطور نه قانون اسلامی و نه غیر اسلامی هیچ کدام به چنین عمل کردی اجازه نمی دهد.
  3- خوب بودن یا بد بودن داکتر نجیب الله به جای خودش، زیرا خوبی یا بدی انسان ها نسبی می باشد یعنی این که یک انسان نه صد در صد خوب است و نه صد فی صد بد بنا یک انسان مجموعه یی از خصلت های خوب و صفات بد است و داکتر نجیب الله نیز از این قاعده مستثنا نیست ولی آن چه به نظر نگارنده این سطور داکتر نجیب الله و قزافی را متمایز می سازد این است: با وجودی که پرده هایی از ابهام در مورد قتل داکتر نجیب الله وجود دارد ، یک دیدگاه که پشتوانه ی قوی تر نیز دارد این است که داکتر نجیب الله توسط آی اس آی و اجیران این اداره به قتل رسیده است نه توسط انقلابیون افغانستانی زیرا با وجود تمامی بدی هایی که به داکتر نجیب الله نسبت می دهند هیچ افغانستانی به خود اجازه نمی داد که او چنین به صورت بی شرمانه به قتل برساند چنان که رهبران جهادی که سرسخت ترین دشمن او نیز بودند او را به قتل نرساندند بلکه منتظر محکمه ی قانونی او بودند اما مرگ قزافی چنین نیست.
  4- با این همه احساسات مردمی قابل کنترل نیست و بهتر است که حکومت ها تکیه گاه خود را به مردم و احساس مردمی آن ها بنا بنهند و اگر چنین نباشد آن حکومت به هر اندازه اگر قوی هم باشد یک روز به دست مردم به خاک یک سان می گردد بنا بر این لازم نبود که قتل قزافی و مرگ داکتر نجیب الله را به مقایسه می گذاشتید زیرا داکتر نجیب الله دیگر به تاریخ پیوسته است و معقول تر می نمود اگر عمل کرد های غیر مردمی و غیر ملی رهبر کنونی افغانستان با کارکردهای قزافی به مقایسه گذاشته می شد.
  5- به عنوان حرف آخر نگارنده ی این سطور آرزو دارد که سرانجام نا پاک حکومت کنونی ما به خون هزاران انسان دیگر تمام نشود.
  درود به همه ی وطن دوستان عزیز

 • اصلا قذافی چه شباهتی با دکتر نجیب داشت،چرا شما اینقدر نفهم هستید که هنوز هم نمی فهمید کی را با کی باید مقایسه کنید.قذافی یک دزد بود ولی دکتر نجیب یک خدمتکار وطن بود
  سید تقی از استانبول

  آنلاین : fgthf

  • اتفاقا خیلی شباهت دارند فقط باید کمی آزاده باشی
   حقیقت آن است که نجیب الله همچون قذافی دست نشانده شوروی سابق و یا همان روسیه بود هر دو عقاید کمونیستی داشتند اما آن را پنهان می کردند هر دو بر روی سر مردم خویش اسلحه کشیده بودند . شاید شما در افغانستان آن سالهای جنگ نبوده باشید الان هم دارو دسته حزب وطن نجیب الله بدنبال فرصتی برای اهانت به مردم افغانستان هستند آنها همه آزاد مردان افغانستان را بد می شمارند آنها دو ماه پیش در هنگامی که شهید ربانی زنده بود هم به او و هم به شهید احمد شاه مسعود ناسزا گفتند و از طرفی شعار دموکراتیک بودن هم می دهند .
   باید تشکر کرد از کابل پرس که این تصاویر را کنار هم گذاشت تا مشخص شود آنکه با مردم نیست آخر کار چه می شود و به کجا می رسد .
   برای آنکه لحن نجیب الله یادتان بیاید مطلبی از سایت حزب وطن تقدیمتان می کنم تا دوباره یادتان بیاید ما با چه موجوداتی سرو کار داریم :

   نويسـنده و تحليلگر
   دوکتور جلال الدين بايانی
   جولای 2011 ــــــ

   افـــغــانـــســــــــــــتان و همســايه های

   طماع ، بدکنش و دســـيسـگر اشــ

   ايران ، پاکستان و ر همسايه های ديگر اش چون فدراتيف روس ، چين وقيحانه به اساس پلان های مطروحه دولتی و حکومتی خود طی پنج دهه و به خصوص ســه دهه اخير می خواهند که افغانستان ميدان کشمکش ها ، برخوردهای مسلحانه ، درگيريهای سمتی ، زبانی ، مذهبی ، مليتی ، تباری باشد . و جنگ مخالفين را با دولت های قبلی و حال دوامدارو تشديدی نگاه داشته بر آتشجنگ اختلاف ها تيل ميپاشند.
   افغانهای که منافع ، شرف ، وجدان انها با منافع ايران ، پاکستان ، چين ، روســــيه فدراتيف گره خورده است وبی شرمانه ، ددمنشانه در خدمت منافع استراتژيک انها قرار دارند که با تألم بايد گفت در رژيم کنونی عده اعضای پارلمان ، مامورين عالی رتبه نظامی وملکی ، تعداد افراد شناخته شده به اصطلاح قلم بدست ، رسانه های خبری ، انترنيتی داخلی و بيرون مرزی ، شخصيت های استفراق شده حال و قبلی ، سران و هم قطاران ( جهادی ) ( طالبی ) عملأ برای تجزيه ، پارچه ، پارچه سازی افغانستان کمر بسته نموده اند، با سر دادن چرند ، پرند و دها نوشته تخر يشی را سرداده و نشر نموده بی شرمانه انرا از مباهات خود ميدانند .
   تا امروز از موجوديت جوخه های (I.S.I ) در گذشته و حال به رهبری دژخيم های شناخته شده چون جنرال اختر ، جنرال حميد گل ، جنرال امام ، جنرال اسلم بيک ، نصيرشاه بابر ، جنرال اشفاق احمد پاکستانی که در عقب هر انفجار ، کشتار ، ترور ، تخريب و غارت در افغانستان قرار داشتند و هم اکنوننيز دست دارند . در مورد تجهيز ، تمويل طالب ها با کلاشنکوف چينايی ، استنگر دزدی شده امريکايی توسط رژيم اســتيلاگر آخندی ايران مطالب نشر گرديده است . و اما از دسيسه بزرگ هژمونيسـتی تنگنظرانه ايران که هدفش توسعه و برتری جوی رژيم آخند است تا در افغانستان توسط عمال داخلی خود شرايط ناگوار تفرقه ، شقاق قومی ، مليتی ، مذهبی ، زبانی و سمتی را تشديد با تلاش همه جانبه استخباراتی شاخه های از وزارت اطلاعات ج.ا. ايران که عبارت است ازسپاه پاسداران ، بسيجی ها ، و سربازان گمنام امام زمان و در همکاری و شبکه قدس ، موســسـه خيريه خمينی که سرتا سر افغانستان گسترده و فعال است و کميته های فرهنگی ايران در داخل خاک افغانستان فعاليت های استخباراتی دارند تا افغانستان را تجزيه قسمت های غرب کشور هرات ، غور ، فراه و نيمروز با آمون هلمند يا جـــيهــون نيمروز به ايران الحاق نمايند اگاهی دقيق وجود ندارد که در عقب اين نيات شوم و استيلا گرانه آخند های ايران [ کی ؟ ] قرار دارد و [ چگونه فعاليت دارند ؟ ]
   در عقب اين ( پروژه آرمانی ايران ) در کنار صد ها ( سربازان گمنام امام زمان ) که نام مخفی کارمندان وزارت اطلاعات است و سپاه پاسدارانو بسيجی ها و شبکه قدس رهبری منظم آنرا به اصطلاح فيلسوف ساختگی استخبارات ايران ( اطلاعات ) فرد مجهول ، بی هويت ، سوال برانگيز [ ارد بزرگ ] ياســـــــــــــــــــرگرد ( دگروال ارد بزرگ ) قرار دارد که ضرورت است اين خصم سوگند خورده را که در داخل افغانستان صدها شبکه ، کميته ، رزدنتوری دارد مفصل با جنايات و نيات شومش شناخت تا با دست پر به افشا چهره پليد او پرداخت

   «ارد بزرگ » يا « شـــــــــــــــــيطان بـزرگ!!!»

   پادشاه ( شـــيا طين ) در ایران کسی نیست جز [ارد بزرگ ]. او مرجع فساد و اختلال در ایران و جهان است . آغشته به جنون تعصب نژادی موهوم و در عین حال از انسانيت بیزار است نگاه او چنان که در نظریه قاره کهن اش دیده می شود آفت بار ، و پرتعفن است بسیاری از شياطين ايران ، افغانستان رشد ظاهری خود را مدیون فتنه او ميدانستن و ميدانند . [ ارد بزرگ ] با سخنان و نظريات شيطانيش روح امید و زندگی را از قلب و روح جوانانو نسل امروز ايران و افغانستان پاک نموده در عوض تخم نفرت ، کينه ، نفاق ، شقاق و فساد را کشت ميکند [ ارد بزرگ ]دوست رژيم آخندی قرون وسطايی ایران دشمن جوانان است . نشریات بيشمار از طرف دستگاه استخبارات ايران در وصف بزرگ نمايی و فيلسوف بودن [ ارد بزرگ] اين بنيان گذار تفتن و شقاق کشورهای دری زبان و تاجکی زبان افغانستان و تاجکستان چاپ به مشتریان دائمی اندیشه های اين شيطان بزرگ منحيث آئين نامه و دستور ارسال و پست ميگردد که صدها نسخه آن در پنچشير ، بدخشان ، خواجه بهاوالدين ولايت تخار ، اندراب ولايت بغلان و جوزجان و اکنون کابل ، باميان ، هرات ، فراه و نيمروز يافت و موجوئ است و برای نوکرانش قابل احترام و اجرأ است [ دوست نزدیک او با احمد شاه مسعود بود ؟!!!]

   ادامه دارد ...

  • ( استاد و رهبر واقعی اتحاد و مقاومت شمال افغانستان ارد بزرگ )(!!!) با رد نظریه دهکده کوچک جهانی و اعتقاد به اینکه[ در دنیای امروز برتری از آن فرهنگ های متعالی همچون اندیشه ایرانی است ؟ !!]
   علاقه سران و مهره های معلوم و پنهان اتحاد و مقاومت به اصطلاح شمال افغانستان به او هم خود حدیثی مفصلی است . در سایت هوادران رییس جمهور تاجیکستان نام او را می بینید تا نمایندگان ارشد و حتی هیئت رییسه مجلس افغانستان و حتی هواداران رییسان جمهور گذشته افغانستان اقای ربانی ، همه جا یاد و نام اوست . نکته بارز عملکرد[ ارد بزرگ ]در آن است که به هیچ وجه خود را آغشته درگیریهای روزمره اجتماعی سياسی افغانستان و تاجکستان نمی کند و همواره همه به گونه خاص شيادانه صدای جدا طلبی ، الحاق پذيری ، طرح خراسان بزرگ ، ايجاد فدراليزم ، برتری نژادی ، زبانی و تحمل نکردن حاکميت های مليت های برزگ فرا می خواند و دستور ميدهد این در حالی است که در همه جا اتحاد مليتهای با هم برادر افغانستان انتقاد نموده و خواستار حرکت و جوشش نسل فريب خورده و يا خريده شده ميگردد .
   بی شک ارد بزرگ برجسته ترین کار شناس و طراح تجزيه افغانستان در حال حاضر در دستگاه رژيم فاشيستی ایران است که هم رديف و هم طبق با جنرال حميد گل پاکستانی بوده . - تا کنون در دهها کتاب ، وجيبه ، دستور به اشکال گوناگون به طرح نظریات و افکار او مبنی بر الحاق خراسان افغانستان با خراسان اشغال شده ايران ، تجزيه قسمت های از افغانستان و الحاق آن با ايران و به افغانستان گسيل و ارسال گرديده است- از دوستانش می توان به احمد شاه مسعود ، لطيف پدرام ، بصی کامجو ، درويش دريا دلی ، رحمت الله بيژند پور ، بشير بغلانی ، نجم الدين کاويانی ، فريد مزدک ، امان الله استوار ، فضل احمد طغيان ، پيکارگر ، اسد الله کشتمند ، رسول رهين ، احمد ولی مسعود ، تورن اسماعيل ، مخدوم رهين ، مسعود خليلی،عنايت الله شهرانی ، خواجه بشی احمد صديقی ، محبوب الله کوشانی ، واحد فيضی ، ناديه فضل ، همزه واعظی ، دستگير پنجشيری و جان محمد پنجشيری نام برد اشاره کرد .او بسیاری روابط و ضوابط نزديک کاری استخباراتی با احمد شاه مسعود در پنج سال پایانی زندگی او داشت به خاطر ارتباط با او از یک چریک صرفا مذهبی تبدیل به یک تجزيه طلب ، الحاق پذير نمود . اين [ ارد بزرگ ]يا شيطان بزرگ ریشه خانواده گی خود را در تبار سلجوقیان می دانند همانهایی که شاهنامه را تکثیر کردند و تاریخ خورشیدی را در مقابل تاریخ قمری به ( فارس ها ) عرضه نمودند و هرات ، غور ، سيستان را ديار اصلی و قسمت از [ ايران ؟؟!! ] نشخوار ميکند (؟؟!!) و هرگز اشغال قسمت بزرگ خراسان افغانستان را نه پذيرفته .
   خاطره ای از احمد شاه مسعود و ارد بزرگ به قلم ارد : این خاطره حکایت از روابط نزدیک و تنگاتنگ این دو تن دارد که در طی سالهای تنهایی احمد شاه مسعود و ظهور و قدرت دو چندان طالبان ، که کابل ، هرات و مزار و نود در صد خاک افغانستان را در اختیار طالبان و نیروهای متجاوز پاکستان بود . در آن هنگامه ، که افکار عمومی می پنداشت مسعود به زانو در خواهد آمد، سیاستهای آمریکایی دولت پاکستان و عربهای متجاوز امارات به دفاع از طالب وحشی قرار داشت .ارد بزرگ ، احمد شاه مسعود را با تجهيزات مدرن استنگر دزدی شده از افغانستان و وسايط زرهدار ، سلاح سبک ، پول نقد مورد حمایت قرار می داد و چنانچه در آن خاطره می خوانیم احمد شاه به شدت تحت تاثير [ارد برزگ ] اين کاردار اصلی استخبارات آخند های اخطا پوتی ايران قرار می گیرد. در این خاطره احمد شاه مسعود که بعد ها در ايران نشر وپخشگرديد می خوانیم [ ارد بزرگ !!]هدیه ای برای احمد شاه مسعود می فرستد .آن هدیه در واقع یک جلد کتاب « دستور نامه » اوست. وتابلویی فوق العاده زیبا ، با تمی شگفت انگیز …در آنجا شیر سنگی است که پایش زخم برداشته و آهوی ظریف و کوچک ، گونه خویش را بر زخم گذاشته تا خون بیرون نزند … و شير آهو در سرزمين پهناور شامل افغانستان و ايران سر بربالين هم گذاشته اند این تشبیه و استعاره زیبا گویای شرارت عمیق ارد بزرگ از شرایط نه چندان مناسب احمد شاه مسعود را داشت تا افغانستان را تسليم ايران نمايد . و در ادامه آن خاطره می خوانیم وقتی احمد شاه آن اثر را از پیک[ ارد بزرگ ] در طی مجلسی خاص دریافت می کند شدیدا منقلب و دگرگون می شود و چهره دگرگون او به هم می ریزد او در آن جا از خواب شب قبل خود به نزدیکانش که امروز مهره های رژيم کرزی استند سخن می گوید بله مسعو د خوابی که ديده است تلاش ميکند از [ ارد بزرگ ] یک اسطوره می سازد و برای قوم افغان آشنایی دیرین غمخور ميشود احمد شاه می گوید: “خواب می دیدم پایم در نبرد زخمی شده و در آن هنگامه تنهایی مردی با لهجه ایرانی می گفت احمد شاه ناراحت نباش ، تو فرزند ایرانی !! . و در ادامه می گوید آن مرد بزرگ بسرعت پایم را می بست تا جراحتم التیام یابد "این خاطره (زیبا و ماندگار )(!! )از جهات گوناگون قابل ارز یابیست و تلاش گرديده هیچ گاه گفته نمی شد و این راز استخباراتی همچون راز مرگ احمد شاه در دل تاریخ مدفون می شد ، اما! اما ارد مسئولیت خویش را و آرمانهای قاجار ، رضا شاه ، خمينی ، بهشتی ، خلخالی ، قطب زاده ، بنی صدر و رفسنجانی شرعيتمداری را تا به اکنون انجام رسانیده است. با هنر استخباراتی که ابزاری او است و مسلکش که می تواند انسا ن های جبون ، اخس ، ارتجال و ارتداد شده را شناسايی ، محار ، تابع و تسخير خود نموده و به گونه مهره سيقل شده تسليم وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نمايد که او نیروی ست آسمانی برای رژيم آخندی در قبال افغانستان آری داستان ارد داستان مردیست که شرر زا ، شقاق انداز ، مفتن ، عناد گر با بشريت ، ماهر ، دسيسه ساز . درسها و سخنان زهردارش در مورد آينده و حال افغانستان از طرق سايت های تمويل شده استخبارات ايران و تلويزون های داخل و بيرون مرزی و طی نشخوار عناصر سوال برانگيز روزها از همه جا شنیده می شود صدها نشریه روزانه کلام اين دشمن خوش خطو خال را در داخل افغانستان و خارج از افغانستان تکرار می کنند وتلاش دارند تا افراد غافل ، فاقد ارزشهای ملی را با خود همراه نمايد .
   به نظر من ما با شيطان بزرگ روبرو و در نبرد هستیم که در این پیشینه خطرناک مأويستی داشت و اکنون شناور لجنزار کثيف آخند های ايران گرديدهاست .[ اُرد ] با آثارش که تراوش خواست سران قوم ، تهران و مشهد استاز ریشه های< مشترکی >سخن می گوید و روح کثيف روان فاسد او همچنان در دره های شگفت انگیز بدخشان ، پنچشير ، اندراب ، سمنگان ، هرات و کوههای مرتفع پامیر و دريای بزرگ آمون هلمند پرواز می ميکند و خواب الحاق ، تجزيه افغانستان را ميبيند و در دهن ارباب های ترياکی خود قند ميده ميکند. و برای شفافيت مطالب، عناد و خصم بودن همسايه های افغانستان بخصوص ايران بيشتر کنکاش نمود تا نسل حال و آئينده کشور از رنگ بازيها ، دسايس ، شرر ، فتنه اندازی اين همسايه خصم اگاه و برای افشا چهره های مزدور و خريده شده انها در داخل کشور تلاش بيشترنمايند . و اينک مشت نمونه خروار" و اندک مکث بر کتاب ، دستور نامه و يا آرمان نامه ســـــــــرگرد ( دگروال ) وزارت اطلاعات ج .ا . ايران [ ارد بزرگ ] يا شيطان بزرک
   اين شياد دو نظریه دارد به نام های قاره کهن و کهکشان بزرگ اندیشه [ نظریه قاره کهن ] حوزه (تمدنی ایران) (!!؟؟) را در قالب یک قاره جدید مطرح می‌کند قاره ایی از کشمیر و پامیر تا مدیترانه این قاره شامل بیست کشور می‌شود. تا کنون بحث‌های بسیاری برای تحقق این خواست انجام شده و همچنان ادامه دارد و و رژيم تهران بر نسج و تکثير آن تاکيد دارد و مهره اساسی استخباراتی ايران [ارد بزرگ ]جایگاه ایران در قاره کهن را همانند یونان در اروپا می‌داند یعنی یک مادر فرهنگی بزرگ که بخش اصلی گنجینه تاریخی و فرهنگی قاره را در خود دارد (!!!) و اضافه نکرده فرهنگ « فارس » يا « فرهنگ ايران » زيرا عمر ايران کمتر از صد سال است و فارس ها در اصل فرهنگ نداشتند. و او می‌گوید قاره کهن امروز توسط آسیا و اروپا بلعیده شده‌است. در نظریه قاره کهن ارد بزرگ قاره‌های آسیا و اروپا متجاوزین به حریم قاره کهن معرفی شده‌اند. قاره کهن از کوهستان پامیر و کشمیر آغاز و تا مدیترانه ادامه می‌یابند و ۲۰ کشور در داخل آن قرار می‌گیرند . کشورهای قزاقستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، ازبکستان ، ترکمنستان ، افغانستان ، شمال غربی هندوستان ( سرزمین کشمیر ) ، پاکستان ، ایران ، عراق ، ترکیه ، سوریه ، لبنان ، قبرس ، جنوبی ترین بخش روسیه در میانه استراخان در شمال دریای خزر تا جنوب اکراین ، آذربایجان ، ارمنستان و گرجستان در قاره کهن جای می گیرند . و اگر برای اين [ دزد تمدن ها ( ارد ) دسترسی پيدا گردد قاره افريق ، امريکا را نيز جز حوزه تمدن ايران ميپندارد .

   ادامه دارد ...

  • [بررسی نظريه تجزيه طلبان ، الحاق دو خراسان و تغير نام افغانستان به خراسان ] جايگاه احمد شاه مسعود ، لطيف پدرام ، همت فاريابی ، کامجو ، بيژند پور ، مخدوم رهين ، ثريا بها ، شـــهرانی ، فضل احمد طغيان ، احمد شاه سرخابی ، نجم الدين اخگر کاويانی ، فريد مزدک ، دستگير پنچشيری نزد ارد بزرگ مقدم از هر گزينش و هر دست آورد ديگر با ارزش ، ثمر بخش بود و است ] احمد شاه مسعود در مورد تغير نام افغانستان به خراسان ديدگاه مشخص داشت و دايمأ نظر ارد بزرگ ايرانی را در اين زمينه تائيد و ميگفت من و ارد زاده يک سرزمين بزرگ هستيم نام افغان را نمی پذیرفت .؟! . البته ایشان نيز به نام قاره آسیا بر مناطقی که در حوزه فرهنگی ایران باستان است اعتراضداشتند و هر دو هم نظر بودند که آسیا و اروپا قاره کهن وو تمدن کهن( ايران )را تصاحب کرده اند ( ارد) بنا بر خصوصيت فاشيستی رژيم تهران و دسايس استخبارات ايران در قبال افغانستان به خيال باطل خود گويا پرده از رازی دیگر هم برداشته است و آن واژه جاده ابریشم است که در دل نظریه( قاره کهن) او قرار دارد با بی شرمی تنگنظرانه فاشيستی می گوید " چین از همین جاده فرهنگ خود را انتقال ميداد و اين خط حقيقت ندارد بلکه يک افسانه بيش نيست . و اين ارشاد گر استخبارات ايران سرگرود « دگروال » ( ارد بزرگ ) در مورد خراسان بزرک چنين سفسطه سر داده است" خراسان سرشار بوده است از اسطوره ها ، اسطوره هایی نظیر فردوسی ، رودکی ، ابوعلی سینا ، ابوریحان بیرونی ، ابونصر فارابی ، خواجه نصیر الدین طوسی ، خواجه نظام الملک ، امام محمد غزالی ، ناصر خسرو ، خیام ، عطار ، بیهقی ، جامی ، کسایی مروزی ، امام فخر رازی ، خواجه عبدالله انصاری ، سنایی غزنوی ، ابو سعید ابولخیر ، مولوی ، دقیقی طوسی ، ، احمدشاه مسعود ، لطيف پدرام ، کامجو گذاشته از اين خراسان اين سرزمین پهناوردر حاليکه مشکل زا است وباید به هر ترتیبامکان احيا گردد این برخورد سفسطه آمیز گویای تغییر نام افغانستان به خراسان پایان نه پذیرد آنها می خواهند به هر ترتیبی که هست تاریخ باشکوه و افتخارات کابل ، هرات ، بدخشان ، بلخ. ، پروان ، تخار ، نيمروز ، جوزجان ، ننگرهار را به پای نظام پوشالی ، فاشيستی تهران قربان کنند .جماعت اين [ ارد بزرگ ] يا شيطان بزرگ با خمار ترياک تسلط بر سرزمين کهن من و تو را هم وطن توسط عيادی افغان خود نشخو ار می کنندهنوز هم دستان استعمار پیر انگليس و روس در کار است و نمی گذارد افغانستان متحد و یکپارچه شکل کامل بگيرد [ ارد بزرگ ] يا شــــــــــيطان بزرگ الگو ، اميد رژيم آخند ی ايران برای پارچه ، پارچه سازی افغانستان است و همه روزه مليون ها دالر ، ريال به اختيارش گذاشته ميشود که تحفه دالری از طرف رهبری ترياکی ايران به جناب حامد کرزی نيز کار [ ارد ] وآخوندها و حزب اللهی های حکومت شیعه - فارس است . آيامی دانید که فردوسی و «ارد بزرگ » محبوب دلهای حزب اللهی، آخند ها ايران ، انجمن اسلامی ايران، جامعه اسلامی و بسیج دانشجویی و بسیج و سپاه و اطلاعات و اطلاعات سپاه و تمام سردمداران حکومت استعماری فارس-شیعه شده است؟آیا می دانید که اینها مدتهاست«نص صریح شاهنامه فردوسی» را به مثابه کتاب مقدس ما «لاریب فیه»می دانند و از دو صد سال پیش همراه با استادان اعظمشان همچون «سرجان ملکم پلید فراماسون انگلیسی »در محافل سری فراماسونی ، محافل بوغه کشی ترياک کشيرهبران رژيم فاشيستی ايران«شاهنامه خوانی»و «تفسیر شاهنامه» برای درست کردن تاریخ و شاخ و برگ دادن به هویت جعلی و استعماری فارسی-ایرانی برگزار کرده و می کنند؟ وسیاستهای پلید نژادپرستانه شان را مثل اربابشان انگلیس از داخل شاهنامه فردوسی فارس-شیعه اتخاذ ودرک و تبیین می کنندکه نقش < ارد > در تمام اين مجالس ارزنده ، بزرگ و کليدی است پس اگر ما افغانها به درستی به این مجعول فوق العاده خطرناک و تفرقه آفرین [ ارد ] [ چنگيز پهلوان ] [ باقر معين ]و تلاش سپاه ، بسيجی هاو حزب الهی ها دقيق پی ببريم دشمنی تک تک سران رژيم پوشالی ايران با مردم افغانستان است و ضرورت است به همه فرزندان صديق افغانستان بايد آگاهی داد که رژيم تک زبانه و اهریمنی ايران و ایرانیستهای پان فارسیست ضد افغان ، ضد تماميت افغانستان و يک پارچگی افغانستان بوده و برای پياده سازی آرمان شوم کهن خود از منابع داخلی افغانستان استفاده برده طوريکه در گذشته روسها و حال امريکا ، انگليس ، پاکستان استفاده ميبرندبه دست خود در ظاهر [ افغان ] خنجر زهرداررا سپردند تا سينه مادر وطن ، وحدت وبرادی افغانها و افغانستان را پاره پاره نمايند . پايان

   منبع متن بالا سایت حزب وطن (هواداران نجیب الله) بود
   که این روزها بجای حکومت کمونیسم دم از حاکمیت دموکراتیک می زنند

  • در فیس بوک هم کارهای آقای دوکتور جلال بایانی از اعضای حزب وطن نجیب الله را ببینید :

   http://www.facebook.com/pages/...

   این مرام نجیب الله است کار کشته خاد هستند

  • با عرض سلام خدمت دوستان!
   واقعيت اينست كه افغانستان در تاريخ معاصر خود رهبر و يا ريس جمهور خوب به خود نديده
   سر گذشت همه اين رهـبران را كه بنگريد يك ويا چندين لكه سياه وجود دارد حالا عملكرد داكتر صاحب نجيب را كه ببينيد نه آدم زياد خوب بوده نه بد حالا شانسى كه آورده اين است كه رهبران جهادى كه بعد از داكتر صاحب نجيب سر كار آمدند عملكرد خيلى بد داشتند اگر اينها جنگهايى داخلى نميكردند و افغانستان يك روند رو به رشد ميداشد حالا هيچكس نميگفت كه داكتر نجيب خوب است به عبارت ساده تر بگويم كه عملكرد خيلى بد مجا هـدين و طالبها داكتر نجيب را بين افكارعامه مردم افغانستان محبوب ساخته نه عملكرد خود داكتر صاحب نجيب.

  • لعنت بر فا شیستان جنا یتکار نحیب .من اکنون کو چکترین تفاوت میان گروه نحیب ,طا لب,حزب اسلامی ,آی اس آی وگروه بد نام امین خاین نمی بینم.حتی بخدا قسم دیگر گروپ ها میانه روتر نسبت به فا شیست های سو گند خورده نحیب اند.سایت این خا ینین را بخوانید حتی در مورد نجیب فراری شُکر خواهی کشید.ضد وبند نجیب با این گروه ها تا حدودی بویژه با حزب اسلامی مخفی بود .اما این گروهک آشکا را از آی اس آی دفاع نموده وتما می موضع گیری ایشان به نفع ارتجاع است.

 • مقا یسه نجیب الله با شهید قهرمان ملی قذافی,یک اشتباه تاریخیست.قذافی درپیکار برای ملت وسر زمینش ,شجاعانه به پای مرگ شتافت,ودر سنگر رزم وپیکارجان سپرد وحما سه جاودانه خلق نمود.اما نجیب خاین وبزدل,ملت وسر زمینش را بخاطر نجات خودترک نمود.چون روباه به فرار آغاز کردومثل سگ جان داد!

 • هرانکو ندارد نشان از پدر
  هرامزاده خوا نش مخوانش پسر
  در طی ده سال اخیر گرو هکی بد نام بنام حزب وطن ,همان پیراهنک خون پورنجیب را بر تن نموده ,وجنازه وی را در معرض فروش قرار داده وبا جانی ترین نیرو ها همصدا گردیدند.اکنون گروه نجیب,امین ,گلبدین, طا لب وآی اس آی پا کستان همه در یک جبهه یی مشترک قرار دارند,وعلیه نیرو های وطنپرست جا معه سنگر مشترک تشکیل نموده اند.

 • مدیرصا حب سایت سلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  امید سا لانه یکبار تصویر خا ینین را که چهره زشت خا ینین دیگر را(طا لبان) به نمایش نیز می کشد,به نمایش بکشید تا باعث پند دیگر خا ینین شود.مگر هر گز چهره ابر مرد تاریخ معاصر,ووطنپرست شجاع را در کنار چهره های زبون وترسو وفراری ,مثل نحیب قرار ندهید1قذافی میتوانست فرارنماید ,اما وی مرگ زیبا را بر زندگی نا زیبا ترجیح دادوشها دت واقعی را برای دفاع از ملت وسر زمینش نصیب شد ودر تاریخ جا ویدانه شد.

 • حزب دمو کرا تیک خلق افغا نستان با وجود کمونیست بودن اش ,یک امتیاز وا قعأ استثنایی در جا معه داشت که عبارت از دید فراقومی وفرا ملیتی آن بود.اما نجیب خیانت کردوبا گرا یشات فا شیستی ضد ملی خود ,آنرا نیرنابودکرد.رجوع شود به مصا حبه اخیر فرید احمد مزدک معاون حزب در سایت های( اصا لت )و(دید گاه )که مشعر است:داکتر نجیب الله هیأتی را در هند فرستاد تا با بازجوی طرز حا کمیت استبدادی ودیکتا توری عبد الرحمان خان در آرشیف آنکشور,یک صفحه خو نین را در کشورایجاد نماید.خو شا که نحیب فر صت نیاقت ورنه وی از قبل با ترور جلال رزمنده وسوءقصد علیه کشتمند وجنرال دو ستم وتغیرات مدحش در شمال وپا یتخت ,پا ک کاری قومی را آغاز نموده بود.
  اما آیا قذافی چنین جانی ضد ملی بود؟؟؟؟؟؟

 • آنچه که بطور مستند در باره نجیب می خوانم فکر میکنم که این ویدیوکلیپ های عوام فریبانه وصحبت های میان تهی ودروغین هر گز نخواهد توا نست تا جنا یا ت نجیب را بپو شاند.والله من جان بیخبر با مقا یسه با دزدان وآدم کشان حرفوی دوستش داشتم اما آهسته آهسته با بیرون شدن حقا یق ووا بستگی های سیا سی وی با حزب گلبدین وامین وخوا نش کتاب برادرش در مورد ضعف های اخلاقی وی اکنون از او نفرت دارم.

 • از شها مت مسعود تا خیانت نجیب!
  زما نیکه نحیب جبون در قفس مسعود ,دشمن پیشینش افتید, مسعود با تمام جوان مردی پیغمبرانه اش این قصاب کا بل را پناه دادواز جانش حمایت نمودوحتی در آخرین روزسقوط نظام با ار سال مارشال فهیم نزدش خواست تا برای وی در پنجشیرپناه گاه آماده نماید.اما این مرغ زیرک که در دام آی اس آی گیر افتیده بود ,انتظار داشت تا در نظام طا لبان خویش صدر اعظم مقرر شود که شد ! اما نمی دانم که این باند بد نام وجنایت کار نجیب خاین وجا سوس شوروی این گروه وا بسته به آی اس آی ,چرا با تمامی نمک حرامی علیه مسعود شهید وقهرمان ملی کشور پیو سته بنا بر ابکارفا شیستی خویش مو ضع گیری خصمانه داشته وتبلیغات مینمایند. کی نمب داند که نجیب یک فا شیست خاین بودوی مثل امین این آرزو را داشت تا غیر از پشتون ها ,دیگرهمه ملیت ها شا مل تاجک ,هزاره ,ازبک ,ترکمن ....از این سر زمین کوچ داده شود.همین نجیب خاین نبود که پشتون ها را برادربزرگ خطاب کرد؟؟؟ وحتی جنایت کا ران امین را بخاطر پشتون بودن شان به دایره قدرت کشاند!! همین باند نجیب نبود که در یک سنگر با حزب گلبدین وآی اس آی در سقوط شهر کابل در خط مقدم قرار داشت.همین جنرال رفیع ,وطنجار وزیر دفاع ,پکتین وزیرداخله درچهار آسیاب بلاخره با گلبدین یکجا وبا آی اس آی یکجا موضع مشترک نگرفتند؟؟ شرم است بر شما خا ینین وطنفروش!!!

 • بنام خدا.
  ............متاسفانه وضعیت کشور افغانستان در وضعیت بسیار بغرنجی میباشد. دلایل زیادی را میتوان نامبرد که به این وضعیت و نابسامانی و ناهنجاری و نا امنی دامن میزند و نمیتوان نام و اسم یک کشور یا حزب و یا دسته و گروه و قومیت وشیه نظامی را بطور صد در صدی مقصر و موثر قلمداد کردولی افغان ها تا دست اتحاد و برادری به سوی هم و با نیت خالص و بدور از هر گونه تعصب دینی و مذهبی و قومیتی ندهند.. این کشور ثروتمند .فقیر که پتانسیل های زیادی در زمینه انرزی و معادن و همچنین جوانان با هوش و و... دارد روی ارامش و صلح و ثبات و امنیت را نخواهد دید.. مسئله افغانستان باید بصورت افغان افغان حل شود یعنی هیچ کشوری نسخه امنیت و صلح برای این کشور ننویسد و چرا که بقول ما ایرانی ها هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیرد.. هر کشوری که بخواهد در منابع مالی و امنیتی و سیاسی یک کشور سرمایه گذاری کند بی برو برگرد توقع امتیاز گیری را دارد..متاسفانه در افغانستان کسی نیست( و اصولا کسی نمیتواند.) که بخواهد از جیب خود سرمایه گذاری کند و هزینه های سنگین یک جنگ تمام عیار با اشغالگری .فارغ از هر گونه مانند یک کشور و یا یک ائتلاف بین المللی و یا شبه نظامی . را پرداخت کند حتی خیلی از کشور ها هم نمیتوانند از پس هزینه ها . نفرات .و تجهیزات. یک جنگ بر بیایند و یا انرا اداره کنند..پس چه بخواهیم و چه نخواهیم باید از نظر مالی و نفرات و تجهیزات وابسته به یک یا چند کشور باشیم .. اینجاست که انگ وابسته بودن و یا مزدوری و جیره خواری . خائن و غیره.. به پیشانی فرماندهان و جنگ طلبان و فرماندهان جنگی نظامی و غیر نظامی میخورد و یا میچسبانند.اگر مبنا را برای خیانت و مزدوری به نوع اسحله و یا ساخت و تهیه ان از یک کشور قرار بدهیم خب.. انوقت هست که نتیجه گیری اشتباه میشود.. چرا که بسیاری از کشور ها ازعمدتا 2 و یا 3 کشور اسلحه و تجهیزات سبک و . سنگین مثل تفنگ وتوپ و تانک و هواپیما و و غیره میسازند.را دریافت میکنند .پس باید هدف و نیت جنگاوران و نتیجه انرا مبنا قرار داد..اتهام زنی به خیانت و مزدوری نباید از روی خشم و تعصب و غیض باشد..باید مدارک مستند و مستقل و موثقی در اختیار داشت .. چه بسی کسانی که یه راحتی به دیگران اتهام خیانت و مزدوری را به بعضی ها میزنن. خود مزدور جیره خوار دیگری باشند تا با تخریب انان به مقاصد پست و خوار خود برسند...کسانی که در کشور های دیگر زندگی میکنن و پاسپورت یک یا دو کشور دیگر اجنبی را در جیب دارن نمیتوانن زخم و درد جنگ و خسارات و مشکلات انرا بدرستی درک کنند.. فرمانده راستین جنگ.. در کنار سربازان خود میجنگد و در همان کشور زندگی میکند . با همان رزمنگان شب را در بیابان میخوابد.. نه در زیر بادکولر و روی تخت و غذای اماده به همراه میوه جات انچنانی و لباس اتو کشیده..پیامبر اسلام در بیشتر جنگها شخصا حضور میافتند و اگر در جنگی حضور نداشت حضرت علی را به فرماندهی منصوب میکردن. چه بسی که در میدان جنگ زخم شمشیر برمیداشتن. همانند جنگ احد ..در جنگ خندق پیامبر عظیم الشان اسلام پا به پای سربازان و مردم کار میکردند و در گرسنگی انان سهیم بودند و از گرسنگی به شکمشان سنگ میبستن.. حال کدامیک از فرماندهان احزاب و مدعی فرماندهی چنین رفتاری را داشتند.و دارند. ثروت باد اورده انان از کجا امده است. خانه های بزرگ و شیک همانند کاخ. . ماشین های گرانقیمت .باغهای بزرگ و سرسبز.مولا علی (ع) میفرماید هیچ کاخی برپا نمیگردد مگر کوخی ویران شود..ادامه دارد......

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس