صفحه نخست > خبر و گزارش > محکومیت دولت انگلستان برای بازداشت غیر قانونی 40 کودک پناهجو به شمول کودکان (…)

محکومیت دولت انگلستان برای بازداشت غیر قانونی 40 کودک پناهجو به شمول کودکان افغانستانی

کابل پرس
جمعه 17 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: روزنامه انگلیسی گاردین با دست یافتن به اسنادی فاش کرد که دولت انگلستان چهل پناهجوی کودک را بصورت کاملا غیر قانونی در بازداشتگاه های بزرگسالان زندانی کرده بوده است. مارک اسکات حقوقدانی از یک گروه حقوقدانان انگلیسی که برای دفاع از این کودکان وارد عمل شده بود می گوید این کودکان بدون حمایت خانواده خود به انگلستان آمده و هیچ جرمی را مرتکب نشده اند، در این حال توسط اداره مهاجرت در شرایط نامناسب بازداشت شده اند. او می گوید یکی از جهات نگران کننده این دوسیه این است که اداره مهاجرت هیچ اقدامی برای تغییر وضعیت این کودکان انجام نداده ، تا زمانی که اجبارا با دعوای قضایی مواجه شد. در نتیجه دعوای قضایی دولت به اشتباه خود پی برده و مجبور به پرداخت دو میلیون پوند انگلیس به 25 کودک 14 تا 16 سال شده است. این کودکان از کشورهای افغانستان، ایران، سریلانکا، نیجریه، اریتریا، اوگاندا، سومالی و چین می باشند.

جوان ترین این کودکان دختری 14 ساله از سریلانکا بوده است. برخی از این کودکان بیش از یکماه در زندان اداره مهاجرت انگلستان بسر برده اند. یک پسر در هفت بازداشتگاه پناهجویان بزرگسال در نقاط مختلف انگلستان در مدت 74 روز زندانی بوده است. او می گوید که هیچکس به او چیزی نمی گفت که چه اتفاقی در حال افتادن است و نمی دانست که روز بعد چه اتفاقی برای او می افتد.

دختری 16 ساله از اریتریا می گوید باور نمی کردم. از اریتریا فرار کردم تا به زندان نروم و گمان کردم به کشوری امن رسیده ام، اما باز بندی شدم.

این دوسیه پس از چند سال در سال 2010 به نتیجه رسید و بنا به تقاضای گاردین و بر اساس آزادی دسترسی به معلومات در اختیار این رسانه قرار گرفته و بر آن روشنی انداخته شده است.
پس از محکوم شدن اداره مهاجرت انگلستان در دادگاه برای بازداشت غیر قانونی کودکان، دولت این کشور مجبور به پرداخت 1 میلیون و 20 هزار پوند انگلیسی به کودکان و 1 میلیون و 85 هزار پوند انگلیسی برای مبارزه حقوقی در این چند سال مجبور شد.

اندونزی: 34 پناهجو بازداشت شدند

از اندونزی خبر می رسد که پولیس این کشور 34 پناهجوی افغانستانی، ایرانی و عراقی را که قصد رسیدن به استرالیا را داشتند، در ولایت جاوا در جنوب این کشور بازداشت کرده است. خبرگزاری رویترز این خبر را روز هفدهم فبروری منتشر کرد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس