صفحه نخست > دیدگاه > وقتی به نام مبارزه با تروریزم "ترور" می کنند!

وقتی به نام مبارزه با تروریزم "ترور" می کنند!

مرتضی رحیمی
پنج شنبه 15 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

یک روز "قرآن" کتاب پاک مسلمان ها را به آتش می کشید و روز دیگر یک گرگ وحشی تان به خانه های افغانها رفته و تعدادی افغان بی دفاع را به خاک و خون می کشد و باز می گوید "ما" برای مبارزه با تروریزم در افغانستان حضور داریم و برای استقرار دموکراسی در افغانستان مبارزه می کنیم.

می گویند ساعت 4 صبح روز یک شنبه بود که سرباز امریکایی از قرارگاه خود در ولسوالی پنجوایی قندهار بیرون شده و به سوی قریه یی در نزدیک قرارگاه خود رفت و با وارد شدن به خانه های مردم به تیراندازی به سوی اعضای خانواده ها پرداخته است.
سه خانواده در قریه های الکوزی و ناجیبن ولسوالی پنجوایی قندهار و در فاصله 500 متری پایگاه این نظامی امریکایی یکی پس از دیگری مورد حمله قرار گرفته است.
سرباز امریکایی آنطور که می گویند "روانی" با وارد شدن در خانه اول، همه اعضای این خانواده را که در خواب بودند به رگبار گلوله بست و 11 تن را به قتل رساند. سپس به دو خانه دیگر رفته و 5 تن را در این دو خانه با ضرب گلوله کشت. 9 کودک در جمع شانزده قربانی این حمله وحشیانه بود.
حادثه یی وحشتناک و درد آور که حتی لحظه یی فکر به آن هم دل هر انسان را به درد می آورد. خانواده یی مظلوم و بی آزار در دور افتاده ترین منطقه کشور، به امید صبح دیگر به خواب رفته اما یک جانی و وحشی در آوان صبح، همه را به خاک و خون می کشاند.
طی ده سال و از 2001 تاکنون هزارها فرد بیگناه این مرز و بوم در حملات مختلف، گاه با نام مبارزه با تروریزم و گاه با نام جهاد علیه کفر از سوی نظامیان خارجی و گروه های تروریستی، به خاک و خون کشانده شدند و جان های شیرین شان را از دست دادند اما حادثه پنجوایی قندهار، جدا از همه بود. اوج حیوانیت و وحشی گری در این حادثه نهفته بود و حادثه یک شنبه چهره حیوان صفت کسانی را آشکار ساخت که عقب نقاب "دموکراسی" پنهان شده بودند.
طالبان جنایت کردند، هزارها افغان را در سراسر کشور به قتل رساندند و هنوز هم می کشند و جنایت می کنند، چون تروریست هستند، وحشی و بویی از انسانیت نبرده اند اما جنایت شما را که هدف تان مبارزه با تروریسم است باید چه معنی کرد؟ جنایت شما که هر سخنتان با دموکراسی و حقوق بشر آغاز میگردد را باید چه نام نهاد؟
آمده اید به نام مبارزه با تروریزم، اما گلوله هایتان کودکان بی دفاع را هدف قرار می دهند. آمده اید به نام پایان دهشت و ترور اما خودتان دست به "ترور" می زنید آن هم ترور چند طفل معصوم و بی دفاع.

آمده اید به نام مبارزه با تروریزم و این که برای امنیت خود، افغانستان را از وجود شبکه القاعده و حامیان آن "طالبان" پاکسازی نماید اما گلوله هایتان سینه کودکی 5 ساله را می درد، سر و صورت پدری مظلوم را به خاک و خون می کشاند و مادری بی دفاع را هدف قرار می دهد.
آمده اید به نام انسان و حقوق انسان اما خود حیوان صفتانه عمل می کنید و باز هم امده اید تا دموکراسی را در افغانستان بنا نهید اما خود بویی از دموکراسی نبرده اید.
ای کسانی که به نام تروریزم امده اید. آیا تروریزم در یک خانه غریبانه و مظلوم افغان است یا تروریستان این کودکان معصوم بودند که روز یک شنبه قتل عام شدند؟
و اما آن کسانی که شما تروریست می گوید، پیش چشم تان در آنسوی دیورند آزادانه فعالیت دارند و بازهم کسانی که شما حامیان تروریست می گفتید و "طالبان" کسانی که قاتلان مردم افغانستان هستند به وسیله خودتان با صد ناز و نعمت به قطر برده می شوند تا با شما گفتگو نمایند. آیا مبارزه با تروریزم این بود؟
اگر آمدید برای مبارزه با تروریسم پس چرا خود به تروریستان امتیاز می دهید و اگر آمدید برای نجات افغانها از چنگ تروریستان پس چرا خود افغانها را به رگبار می بندید و هدف گلوله هایتان قرار می دهید.
آیا ماموریت شما در افغانستان مبارزه با تروریسم است یا "ترور"؟ اگر مبارزه با تروریسم است " ترور" کودکان افغان به چه دلیل بود؟
آنچه که شما زیر نام نبرد با تروریسم در افغانستان انجام می دهید، نبرد واقعی علیه تروریسم نیست بل جنایت است و وحشت. مبارزه با تروریسم باید به برخواست گاه صورت گیرد و تروریزم کسانی هستند که اکنون "شما" با خود به قطر بردید تا با آنها مذاکره کنید، نه کودکان مظلوم افغان.
یک روز "قرآن" کتاب پاک مسلمان ها را به آتش می کشید و روز دیگر یک گرگ وحشی تان به خانه های افغانها رفته و تعدادی افغان بی دفاع را به خاک و خون می کشد و باز می گوید "ما" برای مبارزه با تروریزم در افغانستان حضور داریم و برای استقرار دموکراسی در افغانستان مبارزه می کنیم.
اگر مبارزه با تروریزم شما این است و اگر دموکراسی شما به معنی به رگبار بستن خانواده یی بی دفاع و کودکانی مظلوم است پس بدانید که افغانها زیر بار چنین دموکراسی نخواهند رفت.
محتاط باشید که افغانها دیگر تاب و تحمل عمل های غیرانسانی شما را ندارد. اگر آنگونه که خودتان می گوید قتل افراد ملکی اشتباه می شود پس هوشیار باشید که دیگر اشتباه نکنید که اشتباه تان عواقبی جبران ناپذیر برایتان خواهد داشت.

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خیر باشد از اوغان کم نمیشود بدون انهم اوغان در جمله ادم نیست خوب شد که به عسکر بیچاره صدمه نرسید بخیر بخوبی به امر یکاه باز کشت خدا سفر او را بیخطر کند . طالب که هر روز ذریعه بمب مثل مگس میکشت اصلا یک بی وجدان پیدا نمیشود که بگوید چرا باز اگر کسی دیگر بخاطر مزاق یک چند تا را کشت رادیو ها تلویز یون ها جور نالست ها نوسینده ها سر و کله خودرا از هر غار پیش نموده صاحب نظر پیدا میشود از ان حادثه به بعد طالبان خر چند نفر را کشته است اصلا کسی چیزی نمیگوید فقط طالب حق کشتن را دارد کسی دیگر نه .
  ما از تو راضی هستیم امریکا هر کس از گفت شما نکرد بزن بو کش دریش بتی تا ادم شود .

 • این انتقامی است کی بالای این قوم امده است
  زمانی کی این قوم در افغانستان مردم زن و کودک را میشکت الان انقام خون انها را میدهد
  هم از طرف طالبان کی از خودشان است و هم از امریکایی ها باید متضرر شوند
  چیرا در ولایات دیگر کی سربازهای ناتو است این اتفاقات نیست یا به گوش نمیرسد

 • سلام به همه .
  خوب بهانه بدست اطلاعات منطقه وبخصوص ایران افتاده که از طریق افراد خود چون شخص نویسنده ما وچند رسانه
  تصویری آب به اسیاب طالبان را بیشتر کنند جنگ وخونریزی دوام پیدا نموده خود اطلاعات منطقه نفع سیاسی خودراببرد البته برای رسانه های طرفدار ایران وآقای نویسنده ما هم خیلی بدک نیست چون اینها هم در برابر نوشتن وپخش نمودن مقاله تحریک آمیز مزد خوبی در یافت میکنند آقای نویسنده روز کشتار عاشورای کابل کجا بودی وچه نوشتی وکی را محکوم نمودی؟ شما ها فقط بلد اید که نان به نرخ روز بخورید اگر امریکا از اینجا برود روزی به حالت بیاید که سال 71 تا 75 خورشیدی یادت برود.از نامت هم پیداست که یک شیعه مذهب تشریف داری به خاطر داشته باش که این دفعه شیعیان دیگر اسلحه تپه اسکارد را در دست ندارند،واز همه خلع سلاح تر ومتاسفانه خلع ایمان تر هم استند. یک شهروند

 • خر تضی جان برو در قم باد شکمت را خالی بکو و پس بیا غیرت نداری شهامت نداری و جدان نداری هزار در هزا نفر که طالب بینا موس کشت هیچ کس چیزی نمیگوید اینقدر که سر بازان شجاع و دلیر امریکا شهید میشود کسی چیزی نمی نویسد باز یک بسواد مصرفی طالب که مر دار شد هر سک میخیزد و نویشته میکنند مثل تو
  کاشکی جنگ در ایران شروع میشد که کاسه لیسان ان مثل سک پشت استغان می دوید برو تو خوش باش که دیکه اینطور بد نکنی با همچو مضون نوشتن بی ادب بی معاشرت خون مردم ما را فراموش کردی نا خلف نا خلف نمک حرام مزدور .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس