کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > شهاب ها در اسمان پارلمان اوغانستان

شهاب ها در اسمان پارلمان اوغانستان

شنبه 31 مارچ 2012, بوسيله‌ى khan

چندی قبل سناتوری به اسم " هر یک جویس" در مجلس نمایندگان انگلستان به ضرب و شتم وکیل دیگری اقدام نموده و زمان که پولیس خواسته بود مانع و او را از انجا خارج نماید, با داد و فریاد بر انها گفته بود " تو نمی توانی بمن دست بزنی" چونکه نماینده مردم هستم .

اخیرا درمحکمه اختصاصی اویل ماه مارچ 2012 وی را مجرم شناختند, سه هزار پوند استرلنگ جریمه نقدی, برای سه ماه حضوراش در مادر پالمان های جهان به حالت تعلیق در امد ,و مدت دوازه ماه هم باید کار عادی بکند ,افراد حقوقی و سیاسی هم در رابطه گفته اند "جناب وکیل خوشبخت بود که زندان نرفت ".

اما در وطن ما !

از ان زمانیکه پارلمان اوغانستان آغاز به کار نموده است بدون شک کمبود ی ها و نواقص بیشماری در کارش مشاهده شده است که بیشترینه مربوط میشود به گرایش های قومی, سمتی, گروهی, مذهبی.... که عمده انرا میتوان از ناحیه, کم سوادی وکلا, راه یافتن انان بخانه ملت با زر و زور, واسطه وسیله ,معاملات پشت پرده ,لطف و زمینه سازی کشور های دور و نزدیک درحق بعضی ها, عدم دقت مردم در انتخاب نماینده ها, جوان بودن پارلمان , گاهی هم اشتباهات تخنیکی و نواقص در قوانین ولوایع بحساب اورد .

اما در این میان بار ها خوشونت لفظی و فزیکی وکیل در برابر وکیل و شهاب های اسمانی چون بوتل اب, قطی نسوار , "چپلی "و "چوت "پشاوری و بلوچی را در فضا پارلمان شاهد بوده ایم که نمیشود اینها را از فقره نواقص تخنیکی و حقوقی... ..بحساب اورد , مگر کیفیت بد محیط دانش و پرورش وکیل خشونت طلب ...

با در نظر داشت بازار گرم دموکراسی صادراتی غربی دروطن ما , امید است استفاده از نمونه حقوقی قضایی که در انگلستان رخ داد, در برابر انعده وکلا شرارت پیشه مجالس عوام وعیان وطن ما که از یک قشر پائین جامعه سر بلند و از فقدان ادب و فرهنگ در عذاب اند, نیز به اجرا در اید .

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > شهاب ها در اسمان پارلمان اوغانستان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.