صفحه نخست > دیدگاه > همسايه هاي افغانستان دشمناني در لباس دوست

همسايه هاي افغانستان دشمناني در لباس دوست

و دولت ما با عملكرد ضعيف و غير قابل قبول اين اعمال جمهوري اسلامي ايران را نديده گرفته واين كشور نيز با استفاده ازاين فرصت ها از افغانان مهاجر در ان كشور استفاده هاي ابزاري مي نمايند .
قاسم عبداللهی
سه شنبه 11 می 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

از گذشته تا حال كساني و يا ممالكي بودند كه در حق دولت و ملت مظلوم افغانستان ظلم و حق تلفي هايي را انجام داده اند ، كه متاسفانه اين روند تا به حال همچنان ادامه دارد و روز به روز دامنه آن گسترش مي يابد .

بعد از شكست شوروي در افغانستان بلاها كم كم بر سر مردم اين كشور سرازير شد و كشورهاي همسايه كه در ناآرامي اين كشور دست به دست هم داده بودند اين پيروزي برايشان ناخوشايند بود و در صدد بر هم زدند دوباره اين كشور شدند و با ايجاد تفرقه و نفاق در بين دولت ، سياستمداران آن زمان را از هم دور نمودند و هر كدام را به طرفي با نام هاي مختلف به جنگ و نزاع تشويق كردند و بعد از آن جنگ هاي داخلي و تفرقه ها مانع پيشرفت اين كشور در مسيرهاي گوناگون شد .

باز هم همسايه هاي اين ديار كهن و مقدس ارام ننشستند و با تربيت افرادي با نام طالب ضربه هاي جبران ناپذيري را بر پيكر افغانستان و مردم اين كشور زدند .

اما با روي كار آمدن حكومت انتخابي در كشور اميدها دوباره در دل مردم زنده شد و مردم براي زنده گي آرام در وطن و كشور خود آماده شدند و دست در دست هم به بازسازي افغانستان پرداختند ، اما غافل از آنكه دشمنان قسم خورده كشور در نقاب طالب و ديگر القاب به تخريب دوباره دست مي زنند .

دخالت هاي كشورهاي پاكستان و ايران و ديگر ممالك در امور سياسي كشور ديگر براي همگان هويدا شده است .

پاكستان عده اي را با نيرنگ و فريب به سوي خود مي خواند و با آموزش و طراحي حملات انتحاري در كشور مانع پيشرفت و بازسازي افغانستان ويرانه مي شوند و بيم آنكه روزي افغانستان كشوري آباد ومترقي شود وبتواند مانند گذشته پلي ميان كشورهاي منطقه باشد حتي فكرش اين كشورها را ازار مي دهد .

در كنار پاكستان همسايه ديگر ما جمهوري به اصطلاح اسلامي ايران قرار دارد كه اين كشور نيز با دخالتهاي بيش از حد در امور سياسي كشور همه وقت به فكر برهم زدن امنيت كشور ما بوده تا بتواند اهداف شوم خود را در كشور پياده كند و با صادر نمودن اجناس توليدي خود بازار خويش را در افغانستان از دست ندهد و همچنين با بهره گيري از آبهاي هريرود و فراه رود ولايات حوزه غرب را از نعمت برق و همچنين ذخيره گاه هاي آب محروم سازد .

كشور ايران با اجير ساختن افرادي با نام هاي ناراضيان دولت با تمويل مصارف مالي و نظامي آنان در بر هم زدن نظم عمومي و همچنين از بين بردن پروژه هاي انكشافي چون بند سلما در هرات و بند فراه در اين ولايت و تخريب راه هاي آهن و آثار باستاني اين ولايت بزرگترين ظلم را در حق مردم افغانستان مي كنند.

اما متاسفانه اين كشور در اين اواخر ضربه هاي ديگري را نيز به ملت افغان وارد نموده و با ازار و اذيت مهاجرين افغان در ان كشور دست به اعدام عده اي ار هموطنان ما زده است كه خود ايران تا به حال از هويت اين اشخاص معلوماتي به فاميل هاي آنان و دولت افغانستان نداده است .

درست است كه اگر شخصي در هر زمان و در هر مكاني خلاف شعونات انساني و اسلامي مرتكب جرمي شود بايد مجازات گردد .

به همين ترتيب اگر قبول كنيم كه واقعا اين افغانهاي اعدام شده كدام جرم سنگيني را مرتكب شده اند ، باز هم بايد فاميل هاي آنان و حتي دولت افغانستان از اعدام اين افراد آگاهي مي داشت و محاكمه انان در حضور نماينده گان افغان انجام مي شد نه در پشت درهاي بسته .

متاسفانه درگذشته نيز كشور ايران از همين حسن روابط سوء استفاده مي نمود و جوانان افغان را به جاي مجرمين ايراني كه اعدام خود را با پول خريداري مي كردند بالاي چوبه دار مي كشيدند واز اين طريق اعتراضات مردمي را خاموش نگه مي داشتند و در رسانه هاي دولتي خود به دروغ نام افغانها و هويت پاكشان را لكه دار مي كردند و جرم هاي گوناگون را بر آنان لقب مي دادند .

و دولت ما با عملكرد ضعيف و غير قابل قبول اين اعمال را نديده گرفته و ايران نيز با استفاده ازاين فرصت ها از افغانان مهاجر در ان كشور استفاده هاي ابزاري مي نمايند .

اما چه بايد كرد ؟ امروزه زمانه طوري شده است كه هركس بايد به فكر خويش باشد نه كسي ديگر . اگر خود افغانها دست در دست هم ندهند مطمئنا هيچ كشور همسايه اي منافع خود را براي همسايه زيرپا نخواهد گذاشت و حتي با انجام بازيهاي فريبكارانه درخرابي ميهن سهيم خواهد شد .

بايد به جرات گفت كه در افغانستان كنوني شرايط براي زنده گي فراهم شده به شرط آنكه تمام افرادي كه تابعيت اين كشور را دارا هستند با وحدت و يك دلي و با كنار گذاشتن منافع شخصي و قومي و در نظر گرفتن منافع ملي كشور در ساختن اين وطن يكجا شوند و نامهاي متعددي چون طالب ، مخالف دولت ، مجاهد و غيره را از بين ببرند وبا نام افغان در تمام صحنه هاي جهاني ظاهر شوند و اجازه ندهند تا ديگران انان را در بازي هاي فريبكارانه خود شريك سازند.

آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • برحق كه دشمن درجه يك واساسى ما كشور باكستان است.ايران فاشيست اخوندى هم اكاهانه و يا از روى حماقت خيانات زياد را مرتكب شده است كه اين كشور بعد از باكستان به درجه دوم قرارميكيرد.اين كشور كه براى مردم شريف و نجيب ايران زندان جور كرده و ان مردم با فرهنك عالى امروز سياه ترين روزهاى تاريخ را تجربه ميكنندو درتحت استبداد ملاهاى جامه سبيد سياه دل بسر ميبرند,انها دوست و برادر ما ميباشند.ولى دولت اخو ندى ملا فاشيست ها كه خود بلان مشخص نداشتند,هميشه دنباله رو باكستان بودند, تا زمانيكه باكستانى ها با بى رحمى 11 ديبلوماتش را در شهر مزار شريف قتل عام كردند.ازان روز به بعد ملا ها به هوش امدند,ولى كب از كب كزشته بود.اينجا يك عده از فاشيست هاى افغانملتى ايران كثيف را به اقوام فارسى زبان افغانستان نسبت ميدهند و ميكوشند اين مطلب را زرق كنند كه كويا فارسى زبانان افغانستا از ايران بشتيبانى ميكنند ما نند بشتونها از باكستان.نى فارسى زبانان مردم شجاع وبافرهنك عالى هستندانها هيجكونه تعلق را نميبزيرند.برادرن شيعه ما از ايران فاشيست زخم در استخوان خود دارند,از فاشيست ملا خيرى نديده اند به غير از فريب وشر.ما هم مخالف بم اتم ايران هستيم.اكر اين كشور به سلاح اتمى دست يابد اولين كارى كه ميكند در اسارت ما خواهد كوشيد و زهرش را ما خواهد جشيديم.زيرا بيدفاع تنها ما هستيم.درايران هزاره ها بنام افغان ياد ميشوند.هركاه دولت ملا فاشيست ايران برعليه افغانهاى مهاجر اقدام ميكند يعنى به ازار وازيت برادران هزاره ما ميبردازد.درجهاد مردم ما كمى كومك كرده بود ولى ان قهرمان مسعود كومك ناجيز دريافت ميكرد ولىبراى شان امتياز نميداد.بدين لحاظ ايران در تخريب و نابودى كشور ما شريك با بكستان بو د ودر جنايت برعليه مردم ما شريك است.

 • هه

  آخه سبیل قشنگ اگر ایران صادرات کالاهای خودش رو به کشور شما قطع کنه که تمام مردم افغانستان از گرسنگی میمیرند , اگر ایران به کشور شما خدمات ندهد که افغانستانی نخواهد ماند.

  راجب اعدام افغان ها :

  واقعا من در تعجبم ... یا شما کور هستی یا واقعا نمیدانی ... وقتی مردان افغان در کشور ما هستند و اینقدر بهشان خوش گذشته است که به دختران ایرانی تجاوز میکنند و فیلم آن را پخش میکنند در تمام جهان انتظار دارید با آنها با لطافت برخورد شود؟؟
  تجاوز یکی ایرانی به یک ایرانی دیگر حکمش اعدام است چه برسد تابع کشورهای دیگر.

  کشور ما دارای قانون است پس مطمئن باش هر کسی قانون آن را زیر پا بگذارد چه ایرانی چه افغانی چه آمریکایی مجازات خواهد شد.

  راستی یادم رفت .... شما اگر مدرکی دارید برای حرف های خودتان بگذارید تا همه ببینند چرا تمام نویسنده هایی که بر علیه ایران حرف میزنند به غیر از حرف زدن و گذاشتن متنی که شاید از قبل دریافت کرده اند کار دیگری بلد نیستند؟؟

  شما اگر دلسوز کشورت هستی برو برای پیشرفت کشورت تلاش کن و زحمت بکش مانند ایرانی ها نه اینکه برای پر کردن جیب های خودت از پول های آمریکایی بر علیه کشور دوست مقاله بدهی .

  اگر همین ایران دیگر کشور افغانستان را پشتیبانی نکند مطمئن باشید شما را از روی نقشه جهان کشورهای دیگر حذف خواهند کرد .... پس واقع بین باشید

  • سلام دوست گرامي من فكر مي كنم شما زياد مطالعه درباره ايران و كشورهاي همسايه تان نداريد و تمام سخناني كه آخندهايتان در تلويزيون دولتي خود بلغور مي كنند را مي زنيد .
   دوست عزيز از دو سال پيش بيشتر از 60 درصد مواد غذايي كشور در ولايت هرات توسط توليدكننده گان افغان به دسترس مردم قرار مي گيرد و كشور همسايه هوزبان و همدين ما فقط چند موتور سيكل و چند بسته ماكاروني را وارد كشور مي كند آن هم به قيمت هاي نازل .
   2 - در قسمت بخش دوم نظرتان بايد بگويم عزيز دل برادر شما يك افغان را با مواد مخدر دستگير بكن بعد ان را در حضور نماينده گان دولت آن متهم و فاميلش و همچنين وكيلش محاكمه كن و حتي اعدام كن ما قول مي دهيم همه با هم بگوييم دمتان گرم نه مثل اين اقدامات اخير كه چند تن را اعدام كنيد اول آمار درستي از اعداميان را به ما نگوييد بعد فاميلهايشان را اطلاع نداده ايد و بد تر از همه پشت در هاي بسته آنها را محاكمه كرده ايد .
   3 - درباره مدرك گفتيد برادر عزيزم من از شما توقع ندارم چون ملت ايران در كشور خود از تعمت رسانه هاي آزاد محروم هستند و آزادي بيان در ان كشور معنايي ندارد شما تنها يك رسانه دولتي داريد و آنهم توسط آخندها اداره مي شود پس شما از دور و اطرافتان زياد اطلاع نداريد .
   4 - از مدرك حرف زديد اول خودم در ايران مهاجر بودم و از تمام كيف و كان زنده گي در آنجا با خبر هستم دوم تمام خالفيني كه امروز عليه دولت مي جنگند خود اعتراف مي كنند كه ما از سوي ايران از لحاظ مالي و نظامي تمويل مي شويم وخودشان با زبان خودشان .
   سوم شايد واقعه خفاش شب را فراموش كرده ايد خير است من به يادتان مي اورم دوست عزيز يادتان هست كه گروهي به نام خفاش شب دست به تجاوز دختران مي زدند و از انها دزدي ئ اخاذي مي كردند ؟ آنها را دستگير كرديد و در تلويزيون خود با نام افغان اعدام نموديد ولي چند وقت بعد عاملين اصلي پيدا شدند و به جرم خود اعتراف كردند و معلوم شد كه آن افغانها بيگناه بودند قند برادر يادت آمد ؟
   5 - ديگر پرحرفي نمي كنم فقط مي گويم شما فقط هشت سال با عراق جنگيديد و تا حال كشته و زخمي تشييع مي كنيد اما ما سي سال با تمام كشورهاي منطقه و غربي جنگيديم و تا حال نيز مي جنگيم و امروز كه 9 سال از صلح نسبي در كشورمان مي گذرد صاحب مدرسه دانشگاه مراكز آموزشي و علمي صاحب فابريكات صنعتي و همچنين معادن غني زغال سنگ و ديگر چيزها هستيم مطمئن باشيد اگر كشورهاي پاكستان و ايران در امورات ما دخالت نكنند ما طي 5 سال آينده در سطح منطقه بي نظير خواهيم شد . انشاالله .

  • آقای رضا ی ایرانی !

   بر ایرا نیان شریف وبا سواد سلام .
   وانهای که در بندگی ومزدوری رژیم فاشیستی ایران قرار دارند مستحق سلام نیستند . زیرا آنها ی که به دختران باکره در زندان کهریزک تجاوز کردند ( مانند پاسداران - اطلاعاتی ها ودیگر سگان هار جمهوری شیطانی ایران هرگز مستحق سلام نبوده ونیستند )
   واما در مورد اراجیفیکه تو نفر اطلاعات ایران پخش کردی باید بگویم که :
   1- ایران پول گارگری افغانها را مصادره میکند که محصول عرق ریزی ایشان است . اما تو دروغ گو منت کمک ایران را به افغان بار میکنی .
   2- ایران از سازمان ملل بنام مهاجرین پول میگیرد اما هر فرزند افغان که به مکاتب ابتدائی میرود از انها سیصد هزار تومان سالانه میکیرد . وتوانسان خیره سر ودیده درا باز بر افغانها منت میگذاری.
   3- ایران از هر مهاجر که اجازه داشته باشد از یک شهر به شهر دیگر بیک هفته سفر کند یکهزار تا دو هزار تومان میگیرد اماتو انسان فاقد احساس انسانی آنرا نمی بینی واز همکاری ایران به افغانستان یاد میکنی .
   4- ایران برای ویزای توریستی از هرنفر دربازار سیاه 500 دالر میگیرد وتوانسان بی وجدان آین را کمک می نامی . البته برای جاسوسان واطلاعاتی ها ی خود ویزای کثیر المسافره میدهد .
   5- ایران بشکه های نفت مهاجرین را در نقطه ای صفر مرزی مصادره کرده وحتی انرا بروی زمین میریزد اما تو آدمک بی خرد این را کمک به افغان می نامی .
   6- ایران برای فرزندان افغان اجازه ای رفتن به دانشگاه را نمی دهد وتو این را کمک قلمداد میکنی .
   7- ایران زنهای ایرانی که با افغانها ازدواج کرده ویا میکنند آنها تهدید کرده وحتی مجبور به گرفتن طلاق میکنند اما تو انسان بی مغز این را کمک قلمداد میکنی .
   8- ایران افغانهارا دسته دسته به جوخه های مرگ می سپارد در حالیکه حق انتخاب هیچ وکیل قانونی نداشته اند وجرم شان هم مشخص نبوده است ،
   ام جالب است که مصارف اعدام شان را هم از اقارب شان میگیرد اما تو انسان بی وجدان این را کمک مینامی .
   9- ایرا ن کارگران افغان را ازساختمانهای چهار طبقه وپنچ طبقه بزیر می اندازد وتعدادی را کشته وتعدادی را قطع نخاع کرده رد مرز میکند اما تو انسان بی عاطفه این را کمک مینامی .
   10- ایران در سرمای سرد زمستان مردان زنان وکودکان وپیرا ن وزنان را مانند لبلبو در کانتینر ها انداخته ورد مرز میکند وده ها نفر در زمستان قبل از سرما مردند اما تو آدمک مصنوعی اینرا کمک قلمداد میکنی .
   11- ایران صدها وهزاران زن را ازمرد جدا وطفل را ازمادر وپدر جدا وزن را از شوهر جدا کرده وطرد مرز کرده ان وتعدادی در خانه بواسطه ای نبودن نان جان داده اند اماتو انسان فاقد وجدان وشرافت انسانی این را کمک قلمداد میکنی .
   وهزاران درهزار موارد جرم - جنایت - خیانت - خباثت - و......وایران را نگا ه نمی کنی و همه این هارا کمک قلمدادمیکنی ؟؟؟؟؟!!!
   حال فقط از تو اطلاعاتی وسگ زنجیری خامنه ئی یک سوال دارم بشرط اینکه جواب منطقی بدهی :
   لست اجناسیکه ازایران به افغانستان صادر میشود تشریح کن ودرمقابل دالری که در مبادله آن بایران میرود هم یاد آوری کن تا : سیه روی شود هر که در او غش باشد.

   ایران حتی نهال زعفران خریداری را به افغانستان ممنوع کرده است . اما این بیوجدان کمکهای ایران را برخ مردم افغان میکشد . افغان می میرد وتکدی نمی کند . از محصول کار خود نان می خورد . اما بادارانت محصول کار اورا دزدی وغارت میکنند وتو آنرا کمک می خوانی.

   علی اکبر

جستجو در کابل پرس