کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > انتشار عکسی از کشتی چوبی 64 پناهجو؛ پناهجویان فرار کردند!

انتشار عکسی از کشتی چوبی 64 پناهجو؛ پناهجویان فرار کردند!

يكشنبه 15 آوريل 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

آخرین خبر: رسانه های بین المللی تصویری از قایل پناهجویان منتشر کرده و به نقل از مقاات محلی نوشته اند که این کشتی خالی بوده و به نظر می رسد پناهجویان فرار کرده اند.

آخرین خبر جمعه 13 آوريل 2012, بوسيله ى کابل پرس | افغانستان پرس : رسانه های اندونزی و استرالیایی به نقل از مقامات اندونزی خبر داده اند که کشتی حامل پناهجویان که در آب هاب اندونزی ناپدید شده بود، در منطقه ای بنام لومبوک توسط اهالی محل دیده شده است. هنوز اطمینان کامل وجود ندارد که این همان کشتی چوبی ناپدید شده بوده و یا کشتی دیگری. با این حال اهالی محل گفته اند که سرنشینان کشتی که آنان دیده اند خارجی بوده اند.

برخی از گزارش های تایید نشده نیز حاکی از آن است که سرنشینان کشتی در سلامت کامل بسر می برند. اما تاکنون هیچ مقام رسمی استرالیا یا اندونزی در این مورد اظهار نظر نکرده است. پولیس اندونزی پس از اظهار نظر مردم محل جستجو را برای یافتن کشتی متوقف کرده است. با این حال فعالان حقوق بشر هنوز نگران وضعیت این 64 پناهجو می باشند.

کشتی در حال واژگون شدن در سومباوای اندونزی؛ وضعیت فوق اضطراری برای 64 پناهجوی افغانستانی

جمعه 13 آوريل 2012, بوسيله ى کابل پرس | افغانستان پرس
کابل پرس: رسانه های محلی استرالیا و اندونزی از پیدا شدن مشکل برای یک کشتی چوبی حامل 64 پناهجوی افغانستانی در آب های اندونزی خبر داده اند. ظاهرا موتور این کشتی از کار افتاده و امکان غرق شدن آن است. این کشتی اواخر روز چهارشنبه از بالی به سمت آب های استرالیا به حرکت در آمده و شب گذشته اولین پیام های کمک با موبایل دریافت شده است. پلیس اندونزی با کشتی و هلیکوپتر در حال جستجو برای یافتن پناهجویان است و تاکنون موفق به یافتن آنان نشده است. در طی شب گذشته تعدادی زیادی از پناهجویان توانسته اند از طریق موبایل در تماس با وابستگان خود، خواستار کمک شوند. یکی از فعالان حقوق پناهجویان در استرالیا نیز به کابل پرس گفته است او امروز جمعه ساعت ده صبح به وقت کابل، از یکی از پناهجویان پیام کمک دریافت کرده است. او می گوید پناهجویان در آن وقت هنوز در حال تماس و فرستادن پیام برای کمک بوده اند. در میان این پناهجویان کودکان و زنان نیز می باشند.

هنگام دریافت خبر های تازه از این 64 پناهجو، کابل پرس آن را بلافاصله منتشر خواهد کرد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > انتشار عکسی از کشتی چوبی 64 پناهجو؛ پناهجویان فرار کردند!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.