کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > خوشحالی مسعود حسینی نخستین برنده افغانستانی پولیتزر

خوشحالی مسعود حسینی نخستین برنده افغانستانی پولیتزر

سه شنبه 17 آپریل 2012

عکس از گتی ایمیج


عکس آقای حسینی که با آن جایزه پولیتزر را نصیب خود کرد

این عکس مربوط به کشتار بی رحمانه شیعیان در روز عاشورا در شهر کابل می باشد. ترانه اکبری دختری ست که با لباس سبز شاهد کشتار خانواده اش می باشد.

این تازه ترین عکس ترانه اکبری ست که امروز توسط گتی ایمیج گرفته شده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


43 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > خوشحالی مسعود حسینی نخستین برنده افغانستانی پولیتزر

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • به نظر من آقای حسینی باید با گرفبن این جایزه گریه میکرد نه خنده چون صحنه که از طریق آن جایزه پولیتزر نصیبش شده دلخراشترین واقعه افغانستان بود. میخواهم یکی ازعکسهای که پولیتزر را در سال ۹۴ گرفت یاد آور شوم که عکاس آن ’Kevin Carter’ بخاطر افسردگی چند هفته بعد مرد. اما میبینیم آقای حسینی با گرفتن آن جایزه همه چیز را فراموش کرده و خوشحالی میکند. من از اول بعد از دیدن این عکس حدث میزدم که جایزه ای را خواهد گرفت اما حدث نمیزدم که اینطور خوشحالی کنید حد اقل بخاطر همدردی با خوانواده کسانی که در این واقعه عزیزان شانرا از دست دادند.

  امید سبب آزردگی تان نشده باشم

  آنلاين بنگريد : خوشحالی آقای حسینی

  • راست گفتی جاوید جان!
   خوب واقعیت این است که مسعود حسینی هم یک آدم عادی همانند سایر آدمهای زمین است و او هم شغلی که دارد که همانا عکاسی است و نمی توان از او انتظارات فراتر از تصور داشت و به او بمثابه فردی دارای احساسات عالی و طرز فکری متفاوت نگریست طوریکه کوین کارتر فقید و امثالهم بودند.

  • جاوید جان عزیز میدانم که دلت از آن حادثه خونین عاشورای کابل خون است وحق هم داری وهر کسی که انسان است وعا طفه ای انسانی دارد با ید چنین باشد،ولی نبا ید ازهمه انسانها بیک اندازه توقع وانتظار داشت همانطوریکه شکل وقالب وهیکل هر انسان با انسانهای دیگر متفاوت است همچنین فکر واندیشه وظرفیت روحی وروانی انسانها هم با دیگران تفاوت دارد قطعا آقای حسینی هم از این قاعده مستثنی نیست شاید اقای حسینی در هنگام گرفتن این عکس اشک ریخته باشد وبا چشمان اشکبار این عکس را گرفته باشد ولی او با این عکس زیبا این حادثه دلخراش را جاودانی کرد وعمق این حادثه را با هنر برای جهانیان به تصویر کشید وهم چنین چهره ای زشت وهولناک عاملان این حادثه رابا زبان تصویر برای مردم دنیا معرفی کرد پس کارش قابل قدر است.خوش حالی او شاید نه از باب این ضربالمثل است که:شرخیزد که خیر باشد.بلکه شایدباین خاطر بوده که زحمت هایش ببار نشسته وتوانسته با هنر خود خدمت به مردم کند ومردم دنیا را متوجه درد ومصیبت جامعه خویش بسازد گرچه زیباتر این بود که خوش حالی خویش را پنهان میکرد ولی بهر حال این موفقیت را صمیمانه بایشان تبریک میگویم وروح شهدای حادثه ای غم انگیز مرادخانی کابل شادباد

  • این مسعود حسینی سادیست است و بیحد منفعت جو , با دیدن این عکسها مردم گریستند اما برای او وسیله ی شهرت و کدام جایزه است

 • hatman jaw gir shoda buda.i

 • آقاي عکاس خوشحال است، حق هم دارد چون جايزه مهمي را برده که در همه آينده کاري او مفيد است. اما انتظار اين است که چنين فردي در جلوي چنين تصويري شادي نکند. به هر حال ما انتظار نداريم که او در دلش شاد نشود، انتظار نداريم که به فکر آينده خود نباشد اما همانطور که برخي دوستان نوشته اند، انتظار انساني ما اين است که براي چنين فاجعه غير انساني گريسته شود، انتظار انساني ما اين است که شادي او بيشتر براي اين باشد که لحظه اي از جنايت ضد بشري گروهي حيوان صفت را افشا کرده و نشان داده است اما اينجا بيشتر به نظر مي رسد که ايشان فقط نگاه حرفه اي به عکس و موضوع آن داشته و اين قشنگ نيست.

 • اگر دوست عزیز در هنگام خبر از برنده شدن خود اشک می ریخت حتما دو جایزه (جایزه دوم احساس وجدانی) را میبرد و کارش معنای بیشتری پیدا میکرد
  ولی با این حال موفق باشد و کارش بسیار بسیار قابل تقدیر است

 • در حقیقت مسعود حسینی برنده این جایزه نشده بلکه فرانس پرنس برنده این جایزه گردیده بخاطریکه اگر حسینی عکاس این رسانه غربی نمی بود هیچگاه قادر به دریافت چنین جایزه نمی شد. این جایزه برای خبرگزاری فرانس پریس از اهمیت برجسته برخورداراست ازهمین لحاظ موسسه پولیتزر این جایزه را اهدا کرده است.
  غربی ها بوسیله چند انسان که تربیه خود شان است ، انسانها را میکشند از طرف دیگر به عکاسش جایزه اهدا میکنند به نظر شما چنین نییست !

  • از قدیما گفتن - شری بخیزد که خیر ما دران باشد

  • ح ب عزیز واقعا که گل گفتی و زدی به خال! اگر مسعود حسینی عکاس کدام نشریه و یا آژانس خبری دیگر وبعبارت بهتر عکاس کدام رسانه داخلی میبود مطمئنم که هیچگاه چنین افتخاری نصیبش نمیشد!

 • خنده مرگت را بکو نا جوان بهتر بود ارام میبودی بیمنطیق .

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.