در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > دوستی هانری و آدبایور ادامه دارد

دوستی هانری و آدبایور ادامه دارد

علی جواد دهقان
چهار شنبه 13 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بعد از بازی همراه با پیروزی آرسنال بر بلکبرن در روز دوشنبه امانوئل آدبائور پیامی تبریک آمیز از تیری هانری همبازی سابقش که اکنون در بارسلونا توپ می زند دریافت کرد. این برد تیم آرسنال را با پنج اختلاف امتیاز و به تنهایی به صدر جدول رساند و سبب تقویت این ادعا شد که این تیم می تواند بعد از چهارسال دوری از عنوان قهرمانی به آن دست یابد.

پیروزی در مقابل بلکبرنی که در هفت هفته گذشته بی شکست میادین را ترک کرده بود به لطف سیزدهمین گل آدبایور به دست آمد. آدبایور تاکنون در یازده بازی 13 گل به ثمر رسانده است و این نهمین مسابقه پیاپی ای بود که او گلزنی می کرد و خود را کم کم به رکورد یان رایت اسطوره باشگاه نزدیک می کند که در یازده بازی پیاپی گلزنی کرده بود. در لیگ برتر انگلیس کریستیانو رونالدوی پرتغالی عمده ترین رقیب آدبایور به شمار می آید که فعلا از او پیشی گرفته است. آدبایور در بعضی جهات با تیری هانری اشتراکاتی دارد از جمله اینکه هر دو زمانی در فوتبال فرانسه در باشگاه موناکو بازی می کرده اند اما با این تفاوت که هانری بعد از موناکو در سال 1999 راهی یوونتوس می شود و با حضوری ناموفق در آنجا سر از آرسنال در می آورد ولی آدبایور مستقیما راهی لندن و محفل توپچیها می شود. آدبایور درباره هانری می گوید: تیری به مانند برادرم است. او پیام دیگری بعد از پایان بازی و بمنظور تبریک گفتن برایم فرستاد. او با من خیلی صحبت می کند. در طول تابستان، ما خیلی صحبت کردیم. او به من گفت که به من ایمان دارد و به توانایی هایم همچنین. من می خواهم از او بسیار تشکر کنم برای اینکه او به من خیلی زیاد کمک کرده است و این کار هنوز هم ادامه می دهد. او برای من پیامهایی می فرستد که بعضی هایشان اینگونه است: من می دانم که تو توانایی های زیادی در بازی کردنت داری. تو باید در این فصل 15 یا 16 گل بزنی اما تو می توانی بیشتر هم گل بزنی اگر تمرکز بیشتری بر روی بازی ات داشته باشی.

آدبایور می افزاید: سعی می کنم تا اکنون آنچه گفته است را انجام دهم. به حرفهایش گوش بدهم و بازیکنان با تجربه تری که درباره آنچه که صحبت می کنند آگاهی دارند مرا خیلی خوشحال می کند. من نمی دانم که آیا او با بازیکنان دیگری هم در باشگاه صحبت می کند اما مهمترین مسئله این است که ما هنوز در تماس هستیم. من صحبت کردن با او را دوست دارم.

مهاجم تیم ملی توگو که به خاطر عدم حضور کشورش در بازیهای جام ملتهای آفریقا در لندن ماند می گوید: بردن کفش طلا عالی خواهد بود اما من می خواهم تا قهرمانی را کسب کنم. اگر من آن جایزه را ببرم اما قهرمان لیگ نشویم من احساسی خواهم داشت به این صورت که واقعا چیزی را کسب نکرده ام. من عاشق تماشا کردن بازی کریستیانو رونالدو هستم. شبیه تماشا کردن یک بازیکن در پلی استیشن هست. او توانایی بالایی دارد و شما باید به او برای گلهای زیادی که زده است احترام بگذارید. اما جدا از آن من بر روی کسب قهرمانی فکر می کنم.

آرسنال این فصل را در حالی شروع کرد که باید تعریف تازه ای از خود ارایه می کرد. آنها دیگر باید روزگار بدون هانری را تجربه می کردند، همان هانری ای که رکورددار گلزنی در این باشگاه بود و دیگر اسطوره توپچی ها بشمار می آمد و حتی فکر کردن به زندگی بدون هانری سخت بنظر می آمد. آرسنال اکنون با پنج امتیاز اختلاف نسبت به رقیبی همچون منچستریونایتد در صدر لیگ برتر قرار دارد و خبر خوش دیگر برای آنها این است که بازیهای جام ملتهای آفریقا به پایان رسیده است و امانوئل ابوئه و کولو توره از دوشنبه در انگلستان حضور داشته اند و این باعث تقویت هر چه بیشتر این تیم یکه تاز لندنی می شود.

آرسنال در ادامه کار به یونایتدها بیشتر بعنوان رقیب نگاه می کند و نیم نگاهی هم به چلسی رده سومی دارد. آدبایور در این باره می گوید: اختلاف پنج امتیازی خوب است اما کار قهرمانی برای تیم تمام نشده است چون تیمهای دیگری هم می توانند همیشه از پشت سر ما سر برسند. ما فقط می خواهیم تا حواسمان در این لحظات جمع باشد. ما نباید درباره قهرمانی تا به انتهای فصل صحبت بکنیم. اما خوب خواهد بود که کولو و ابوئه و دیگرانی را که برگشته اند در جمع مان داریم. هنگامی که ما همه بازیکنانمان بازگشته مان را داریم ما می توانیم بر روی رسیدن به قهرمانی آسانتر تمرکز کنیم.
آدبایور در پایان می گوید: ما یک تیم خوب داریم، تیمی که شایسته بردن لیگ است و ما باید کارمان را انجام دهیم. کار آسانی نیست. باید محکم باشیم. ما باید به مصاف چلسی برویم، به منچستر هم برویم و ما در لیورپول هم بازی می کنیم اما هیجان انگیز خواهد بود.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس