صفحه نخست > خبر و گزارش > کرزی و ملا عمر بدنبال چپاول منابع طبیعی و پروژه "ناقلین به سمت قطغن"

کرزی و ملا عمر بدنبال چپاول منابع طبیعی و پروژه "ناقلین به سمت قطغن"

کابل پرس
چهار شنبه 13 جون 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: حامد کرزی رییس جمهور قانونی افغانستان نیست. در انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 میلیون ها تن به حامد کرزی رای ندادند و او با تقلب و تخلف برنامه ریزی شده دوباره بر کرسی ریاست جمهوری افغانستان نشست. طبق آمار رسمی کمیسیون انتخابات، حدود 17 میلیون تن واجد شرایط رای دهی در افغانستان بودند و از این میان تنها حدود 35 درصد در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند. ویدئوها، اسناد و مدارک بخوبی نشان می داد که از میان حدود سه میلیون رای اعلام شده برای حامد کرزی، درصد قابل توجه آن تقلبی بوده است. با این حال، مافیای حامد کرزی در کمیسیون انتخابات و دادگاه عالی دست بکار شده و نتیجه را به نفع او اعلام کرد. بالا بردن رای کرزی بصورت تقلبی و اعلام پیروزی کرزی توسط اعضای مافیای وی در دادگاه عالی به هیچ عنوان قانونی بودن رییس جمهوری او شمرده نمی شود. از این رو نمی توان او را رییس جمهور خواند.

در 11 سال حکومت حامد کرزی، مسیر اصلی که دستگاه او پیموده، گسترش فساد، گسترش تولید و قاچاق مواد مخدر، چپاول و تخریب دارایی های همگانی و حمایت، فرماندهی و گسترش خشونت و تروریزم بوده است. افراد مافیای حامد کرزی در خشونت های مختلف در نقاط گوناگون افغانستان دست دارند و رابطه ی تنگاتنگ آنان با تروریستان افغان، این امکان را به آنان داده تا صداهای مخالف را سرکوب کرده و سیاست دایمی حاکمان دیکتاتور و اشغالگر را برای غصب زمین های بیشتر این سرزمین و کشتار و یا بیرون راندن صاحبان آن دنبال کنند. سیاستی که تقریبا از زمان به قدرت رسیدن احمد شاه ابدالی آغاز شد، در زمان دوست محمد خان اوج گرفت و در زمان عبدالرحمان خان با کشتار جمعی و ارتکاب شدیدترین جنایات ضد بشری اوج بیشتری به خود گرفت و به عنوان سیاستی پایدار در نزد حاکمان افغان تثبیت شد. حتا شیک پوش ترین حاکم افغان امان الله، با اندیشه های کاپی کرده از غرب نیز نتوانست از این سیاست قبیله ای افغان ها عدول کند و پروژه ی غصب زمین و دست اندازی بر منابع طبیعی باشندگان اصلی این سرزمین، همراه با جعل و افسانه بافی در مورد تاریخ ادامه یافت. حاکمان پس از امان الله هر کدام به اندازه ی توان خود همین سیاست را دنبال کردند و این سیاست همچون میراثی دست به دست به نسل ملا عمر و حامد کرزی رسید. تجربه ی یازده سال حکومت کرزی در همکاری و هدایت تروریزم، بخوبی نشان می دهد که اگر برای او مجالی باشد، نه تنها چپاول و غصب زمین و منابع زیر زمینی را بیشتر خواهد کرد، بلکه مانند ملا عمر، به کشتار سیستماتیک روی خواهد آورد. همدستی و همکاری کرزی با تروریست های طالب و کوچی و نیز پروژه ی انتقال جنگ به مرکز و شمال افغانستان بخوبی گویای این مساله است. همه ی شواهد حاکی از آن است که باید ملا عمر و کرزی را در یک جبهه ی واحد دانست و تفکیک موضع این دو از هم غیر ممکن است.

استخراج منبع زیر زمینی با دو هدف: چپاول و احیای پروژه ی ناقلین به سمت قطغن

يک

اگر نگاهی ساده به مساله ی استخراج منابع زیر زمینی و طبیعی مانند نفت، گاز، زغال سنگ، لاجورد، طلا، مس و... در شرایط کنونی داشته باشیم و بصورت عمیق به اوضاع ننگریم، استخراج و بهره برداری از این منابع باعث درآمدزایی، بالا رفتن ثروت ملی، ایجاد کار، تولید و توسعه ی کشور می شود. و اما اگر تجربه ی یازده سال حکومت کرزی را با سیاست ها و پلان های او و نقشه هایی که برای این منابع زیر زمینی کشیده، با دقت بررسی کنیم، به این نتیجه می رسیم که حکومت کرزی مشروعیت دست زدن به منابع زیر زمینی و طبیعی افغانستان را ندارد و دست زدن به این منابع، فقط و فقط زمینه ی چپاول گسترده ی مافیای او را فراهم می کند و نه بیشتر. در یازده سال اخیر میلیاردها دالر به این مملکت سرازیر شد و حکومت کرزی با انبوه طالبان نکتایی پوشی که داعیه ی درس و تحصیل در دانشگاه های مختلف دنیا را دارند و شاهرگ های اقتصادی را در اختیار گرفتند، نتوانستند به اندازه ی یک دوکاندار ساده برای این کشور خدمت کنند. آنان نه تنها خدمتی نکردند، بلکه هر کدام به اندازه ی خود، از اشرف غنی احمد زی تا انورالحق احدی، حنیف اتمر و زاخلیوال، هر کدام در تثبیت جایگاه سیستم مافیایی کار کردند و تا جایی که توانستند چپاول نمودند. در دستگاه مافیایی حامد کرزی، اشرف غنی احمدزی یکی از پایه گذاران اصلی سیستم فاسد و چپاولگر، موقعیت خود را ارتقا می دهد و انورالحق احدی که مستقیم در اختلاس دست دارد، از وزارتی به وزارتی دیگر جابجا می شود. این سیستم مافیایی یعنی هر جا که پول هست، بر آن دست انداخته شود و به کام کشیده شود؛ چه مواد مخدر باشد و چه میلیاردها دالر پول کمک جامعه جهانی؛ چه از راه همکاری با طالبان باشد و چه از راه جاسوسی برای استخبارات کشورهای مختلف.

حرص و طمع ثروت و قدرت چنان است که مافیا را بر آن می دارد که محمود کرزی، برادر دیگر خود قیوم کرزی را بهترین رهبر پس از برادر دیگر حامد کرزی بداند.

در چنین شرایطی شاید معادن افغانستان استخراج شود، اما به بهره برداری ملی و مردمی نخواهد رسید و بلکه به بهره برداری مافیایی خانوادگی و قبیله ای حامد کرزی خواهد رسید و راه را برای پیشبرد سیاست غصب زمین و کشتار و یا راندن باشندگان اصلی آن هموارتر می کند.

دو

استخراج معادن افغانستان یکی پس از دیگری شروع می شود. حتا برادر کرزی ملا عمر نیز سهم می گیرد و مانند سال گذشته که رویترز از قول او نوشت که باید از سرمایه گذاری و سرمایه داران بخش معادن حمایت کرد، حمایت خود را جدی تر اعلام می کند و مانند یک چوب منعطف، خم شده و دو سر قبیله به هم وصل می شود. ملا عمر همچنانکه سال گذشته می دانست چه کسانی بر منابع زیر زمینی دست گذاشته و محمود کرزی یکی از سرمایه گذاران (؟) آن است، دوباره فعال می شود و حمایت خود را مستقیم و غیر مستقیم از پروژه ی استخراج اعلام می کند. هم فرصتی برای تجهیز مالی ست ، هم فرصتی برای پیشبرد استراتژی دایمی غصب و بیرون راندن و هم فرصتی برای جابجایی هزاران تروریست در مناطق مرکزی و شمالی کشور. همه چیز درست و عیار شده به نظر می رسد. تکه داران حقوق بشرِ (؟) قبیله فعال تر می شوند، تبلیغات علیه باشندگان اصلی این سرزمین بیشتر می شود، افغان های اطراف کوه های سلیمان، درست همانند وقتی که عبدالرحمان وعده ی زمین و مال و جان مردم هزاره را به آنان داده بود، از اطراف جمع می شوند، گروه گروه؛ درست مانند وقتی که نادر خان وعده ی زمین های اوزبیک ها و تاجیک ها را داده بود، حرکت عمومی به طرف مرکز و شمال آغاز می شود. همزمان ماشین تفرقه میان باشندگان اصلی این سرزمین بنام مذهب سنی و شیعه کار می کند. دسته جات کارگری، درست مانند افغان های پاکستانی که برای تثبیت افسانه ی اکثریت افغان ها، تذکره افغانستان دریافت می کنند، به سمت معادن حرکت خواهند کرد. وزارت خانه هایی مانند سرحدات و قبایل فعال تر می شوند. مرکز و شمال افغانستان در مدتی کوتاه به محل بود و باش هزاران ناقل تبدیل می شود. ناقلانی که در میان آنان تروریست های افغان نیز جابجا هستند. ناقلانی که در ابتدا گروه های کارگری هستند و در کنار بمب گذار و انتحاری های ملا عمر و دستگاه امنیتی کرزی، گروه های حقوق بشر قبیله نیز آنان را پشتیبانی می کنند. همانگونه که یورش وحشیانه ی کوچی ها را و جنایات قتل و غارت آنان را به نزاعی بی اهمیت تقلیل می دهند و کوچی مسلح و اشغالگر را در بوق و کرنای خود فقیر و قابل ترحم جا می زنند، بوق و کرنا را در حمایت از گروه های کارگری ناقل به صدا در می آورند. جمعیت هلال احمر افغانی که با وجود ده ها مورد حوادث طبیعی در مرکز و شمال رغبتی برای کمک رسانی نداشته، به یکباره توجه خود را به مرکز و شمال و مناطق بود و باش کارگران ناقل جمع می کند.

گروه های کارگری ناقل، ابتدا ممکن مردانی باشند که به تنهایی آمده اند و کم کم خانواده های آنان نیز منتقل خواهد شد. شهرک ها، شهرها و مناطق جدید ساخته خواهد شد و بافت جمعیتی شهرهای موجود نیز بنا بر پلان پیش بینی شده تغییر می کند. در کنار آن فرهنگیان و قلم بدستان قبیله دست بکار شده و رد پای بود و باش افغان ها را در صدها و هزاران سال قبل می پالند و اگر نیافتند که نمی یافند، مانند قبل جعل می کنند و همه چیز در اختیار دارند که آن را بصورت گسترده نشر و پخش کنند. تا آن وقت همچنانکه روحیه و عملکرد حاکمان دو صد سال اخیر بوده، برای پیشبرد بهتر داستان، از خدمت گذاری به قدرت های بزرگ و کرنش به آنان نیز فرو گذاری نخواهند کرد.

حالا شعار تاجیک به تاجیکستان، اوزبیک به اوزبکستان و هزاره به گورستان، معنا و موقعیت عملی خود را بخوبی پیدا کرده است.

نظامنانه ناقلین بسمت قطغن
4 میزان سنه 1302
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این نامرد روز گار کرزی سال اول برای تمام مردم افغانستان اشک تمساح میریخت و میگفت که ارزو دارم روزی فرزند هزاره از یکاولنک ریس جمهور شود و من میخواهم شایسته سالا ری بیارم و تبعیض را ازبین میبرم و دها طامات بافی این نا مرد روز گار را همه طی ده سال دیدند . کرزی با نیرنک زیاد در همان راه طالبان و نادر غدار خانی و... روان است ..

 • چنان به نظر میرسد که دفاعیه های قاطع وجوانمردانهء احمدضیا مسعود ازجنرال عبدالرشید دوستم، قبیله ګرایان را سخت به وحشت انداخته است. در راپوریکه سلام خان، به سایتهای اوغانی فرستاده است، نقل قولی از احمدضیا مسعود در دفاع ازجنرال عبدالرشید دوستم، اوغانهارا وار خطا ساخته است:
  احمدضیا مسعود به روایت سلام خان درین مصاحبه اش ګفته است که خائن ملی کسی است که بالای املاک دولتی وزارت دفاع درقندهار تعمیرات شخصی را آباد کرده ومیان برادران برسر چور پولهای باد آورده جنګ ونزاع وجود دارد وهیچ ارګان قضایی آنها را به میز محاکمه نمی کشاند.( هدف حامد کرزی وبرادرانش می باشد)
  خائن ملی کسی است که پولهای بیت المال را به خارج انتقال داده وسبب سقوط کابل بانک شده اند. بناء اتهامات خیانت ملی بالای عبدالرشید دوستم یک اتهام واهی بوده وهیچ اساس قانونی وحقوقی ندارد لطفا این خبررا اګر به زبان پشتو بلدیت دارید بخوانید:
  د شمال ایتلاف مشر احمد ضیا مسعود، د دوستم ننګه کړې ده او ویلي ئې دي چې حکومتي یو شمیر لوړ پوړو چارواکو او پخپله ولسمشر د هیواد دیرې شتمنۍ لاندې کړې دي او پر دوستم باندې د داسې تورونو لګول د جهادي مشرانو د بدنامولو له پاره د سیستماتیکو هڅو یوه برخه ده هغه ویلی دی چی ملي خیانت هغو کسانو وکړ چې نهه سوه ملیونه ډالره ئې له کابل بانک څخه غلا کړل. ملي خیانت خو هغه چا کړی دئ چې په کندهار کې ئې د دفاع وزارت پر ځمکو شخصي ښارګوټی جوړ کړی دئ او اوس ئې پر پیسو پخپل منځ کې لانجې لري. د جهادي قوماندانانو بد نامول کومه اسانه خبره نه ده او موږ به هیڅ چا ته دا اجازه ور نه کړو، په افغانستان کې تردې پخوا هم یوشمیر دولتي چارواکي په اختلاس، د ځمکې په غصب، په اداري فساد او داسې نورو جرمونو تورن شوي، خو خلک شکایت کوي، چې دا ډول دوسیې لکه څنګه چې لازمه ده، یا نه څیړل کیږي او یاهم د ځینو سیاسي او نورو ملحوظاتو له امله افغان حکومت جدي نه دي تعقیب کړي.
  افغان ولسمشر حامد کرزي نن دجون دمیاشتی په ۱۲ نيټه په کابل کی دیوه مطبوعاتی کنفرانس په ترځ کی ژورنالیستانو ته وویل چې جنرال دوستم په ملي خیانت نه دئ تورن شوی. هغه زیاته کړه چې د کانونو د وزارت له خوا افغان حکومت ته یو رپوټ رسیدلی دئ چې په سرپل ولایت کې د چینایانو د پانگونې پر وړاندې ستونزې رامنځ ته شوې دي چې افغان حکومت اوس د دغه رپوټ په څیړلو بوخت دئ ،د کرزي په خبره افغان حکومت ته رسیدلی رپوټ به د افغانستان د قضايي ارگانونو له خوا وڅیړل شي او هر هغه وگړي چې قانون تر پښو لاندې کړی وي، هغه ته به سزا ورکړل شي ،ولسمشر کرزي د سې شنبې د ورځې په خبرې کنفرانس کې وویل اپوزیسیون باید دملی منافعو پر ضد نه وی په هر نظاه کې سیاسي اپوزیسیون کولای شي چې پر حاکم نظام باندې نیوکې وکړي خو دغه نیوکې باید د ملي گټو پر ضد نه وي کرزي همدا رنګه وویل چې له حکومت سره مخالفت باید له هیواد سره مخالفت نه وي او نه هم باید له ملي منافعو سره په تکر کې وي
  ځینی راپورونه وايي چې جنرال عبدالرشید دوستم پرون سهار وختي د یوې څرخکې په مرسته له افغانستان څخه وتلی دی.د دوستم ویندوی او یا ملي جبهې تراوسه پوري په دې اړه څه نه دي ویلي دوستم ته د نږدې سرچینو ویلي چې نوموړي د شمال دایتلاف له غړو او مشرتابه شورا سره تر خبرو وروسته دا غوره بللې چې له افغانستان څخه ووځي.د سرچینو په خبره جنرال دوستم ترکيي ته د تګ لپاره لومړی له ازبکستان څخه یوه الوتکه را وغوښته او وروسته له شبرغان څخه د ازبکستان پلازمیني او له هغه ځایه د ترکیي د انقرې ښار په لور وخوځید د نوموړي د سپرلۍ الوتکه د افغانستان په وخت تیره نیمه شپه شاوخوا دری بجې د انقرې په اتاترک هوايي ډګر کې را کښته شوه.پای سلام خان
  به نظر بنده اګر تاجیکان وازبیکها وهزاره ها به همین ترتیب یکی در دفاع ازیکدیګر خویش ادامه دهند، به یقین که سلطهء انحصارګرانهء قبیله به زباله دان تاریخ سپرده میشود، زیرا قبیله ګرایان ازګلبدین اسلام ګرا ګرفته تا خلیلزاد سیکولار وغیره درطول تاریخ ثابت کردند، که اینها صرف با استفاده ازجنګ اندازی ونفاق میان این سه قوم بزرګ توانسته اند به سلطهء قبیلوی خویش ادامه دهند.

  • مردانه سخن زد , باید همه همین قسم باشند تا کاخ ظلم اوغانی به لرزه در اید , مگر نمیدانم چرا بوله خلیلی استعفا نمی دهد و در پهلوی مردمش و یا در پهلوی ائتلاف شمال نمی ایستد , نمیدانم چرا مارشال دزد گپ های ضد و نقیض بیرون می دهد , نمیدانم چرا "مامون زن باره مائویست " گاهی به میخ میزند گاهی هم به نعل , خدا این خود فروخته ها را براه درست رهنمایی بکند . خان

  • بانوشته ها ونطریات شما کاملا موافقم بهمن عزیز یکی از علت های تداوم سلطه راسیسم تروریزم فاشیزم بی اتفاقی خواب رفتگی خوش باوری خوش بینی باور های غلط صداقت مدارا وگذشت بیش ازحدما وشما درقبال آنهاست درحالیکه طرف به هیچ یک ازنورمهای اخلاقی وانسانی پایبند نیست

 • تمام مردم افغانستان منتظر امریکا و جامعه بین الملیلی هستند زیرا کرزی را نه کسی میشناخت و نه کسی از ان خبری داشت امریکا از کوچه و پس کوچه به فرمایش زلمی خلیل زاد اورده حاکم نا خوانده مردم افغانستان رنج دیده مقرر نمود .
  حامد کرزی با وصف انکه در مقابل جامعه بین الملیلی تعهد نموده بر خلاف تعهدات خویش خیانت بزرگی را در حق مردم افغانستان و جامعه جهانی مرتکیب شد ه و تکرار مینماید .
  حامد کرزی از دارائی عامه صاحب شر گت های بزرگی شده است ذخایر طبعی دست نا خورده افغانستان را با هر کشوریکه مطابق ذوق خودش و باند تبهکارش بود با اخذ رشوت میفروشد.
  حامد کرزی باید متوجه باشد که روزی حساب دهی خواهند امد نه افغانستان بدون صاحب است ونه این جوانان غربی بدون وارث که بخاطر صلح و ارامی مردم افغانستان خون خودرا ریخته است دیر و یا زود مردم افغانستان با کمک امریکا جنایاتیکه کرزی مرتکیب ان شده تحت پیگرد قا نون خواهند گرفت .

 • بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه تمام ملـــــــــــــــــــــــــــــت افغانستان بالخصوص به مردم شریف برادر وهم از هر نگاه برابر - تاجک ، هزاره ، ازبک خبر داده میشود که کر زی وحامیانش تیم فاسد کرزی میخواهد تاریخ گذشته را تکرار کنند یعنی پروژه ناقلین سازی را در چوکات نيرو هاى امنيتى و كاركران عادى بنام این وآن از مردم قبایل پاکستان وجنوبی وشرقی افغانستان در شهر ها وولایات شمال جا بجا نمایند حامد کر زی وتیم فاسدش میخواهد مردم شریف شمال را حق شان را طلف نماید یعنی حتی کار گران عادی هم قبول ندارد .
  ما به نماینده گی از مردم شمال پشتبانی خود را از جنرال صاحب دوستم اعلام میدارم آیا مردم ما حق ندارد در چوکات نیروهای امنیتی وکار گران عادی در همه پروژه های که درمنطقه شان است استخدام شود مثل پروژه مس عینک .
  از این جهت کرزی همراه تیم فاسدش خائین ملی است ودشمن مردم سمت شمال وهزاره جات است .
  کرزی ثابت کرد که خودش همراه تیم فاسدش خایین ملی ووطن فروش است .
  جـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــهاد در مقابل پروژه طالب سازی وتروریست سازی وناقلین سازی دولت حامد کرزی واجب است .
  اجمن جوانان افغانستان

 • بادرود به فرهیختگان ولعنت به جاهلان تاریخ !
  البته وقتی من سخنان جناب کرزی رااز طریق تلویزیون دیدم و شنیدم .امیدواری زیادی برایم پیدا شد . گرچه من خودم از قوم اقلیت بادراین و کفایت و پرافتخار قزلباش هستم .
  ولی من بین ملاعمر و حامد کرزی قرنها فاصله را میبینم چرا که اکر خود کرزی نباشد باز هم تاریخ فعالیت و کاردانی و خدماتی شایانی را که برای مردم افغانستان به تنهایی انجام داد فراموش نمی کند.
  شاید 95 در صد اقوام افغانستان تاریخ شان را آنچنان که بوده ندانند. و امروز با عینک های دودی همه چیز را سیاه ببینند. ولی کسانی که خردگرا هستند و به قوم نمی نازند .بیشر به رفع مشکلات می پردازد به این معنی که بعد از آمدن اسلام 14 قرن است که نه تنها افغانستان بلکه جهان از موجودیت و رشد نابهنجار اسلام در عذاب است. و میشود گفت اسلام یعنی تروریزم .
  امروز وقتی من نوشته ها را می خوانم می بینم این جنابان مانند اسپ گادی آنطوری که استعمارگران به او قمچین زده در یک سرک را ست که برایش تعین شده دیگر به چپ و راستش نگاه نمی کنند.
  و اینها ناشی از نداشتن دانش وافر در قبال مشکلی که کشور ما دارد .
  میشود سردمداران افغانستان را میشوداز بعد های مختلف مورد بررسی قرار داد . ولی به اصطلاح مسلمان شده ها نمی شود کفر گفت .
  و آن اینکه من درین بالا می بینم هر چه عکس های که در بالا آورده شده پشتون ها هستند ظاهر شاه چه پشتونی است که پشتو گپ زده نمیتوانست.
  مخصوصا اگر بیطرفانه قضاووت کنیم . مانمی توانم کرزی را با ملا عمر به مقایسه بگیریم.
  ملا عمری که درنخستین آمدنش دکتر نجیب را به دار بالا کرد . آیا نجیب پشتون نبود.میشود قوم را ملاک قرار داد؟
  پس نمیشود که فقط قوم باعث تمام مشکلات است ولی به قوم و قومبازی دامن زدن پیشینه بسیار طولانی دارد .و در هر شرایط از گوشة کسانی برای از بین بردن وحدت ملی اقوام در افغانستان بپا میخیزند و با پروپاگند های عوام فریبانه اذهان عوام را مغشوش می نمایند و نمی گزارند. که لااقل این مردم شکمش سیر شود و کمی دست چپ و راستش را بشناسند.
  باز هم زمانی طالبان به همکاری آی اس آی برای فتح افغانستان حمله کردند. از ربانی گرفته تا دوستم و همگی شان نزد بادارانشان فرار کردند .
  ولی با آمدن کرزی تمام این تیکه داران جهاد و دین باز در طویله های شان اطراق کردند.
  وکرزی باز هم به اینها نشان داد که با اینها تفاوت دارد و هیچکدام آنها را زیر ساتور محاکمه نیاورد به دلایل مختلف .
  و آنها فعلا شیر های بدون دندان هستند.
  باز هم آنانی که همیشه عینک های تاریک را موقع قضاوت میپوشند .می گویند که دوستم را چرا کرزی خائن ملی گفته .
  او نه تنها خائن ملی است بلکه قاتل ملی هم است .
  از همدستی اش با گلبدین گرفته تا خیانتی را در مقابل داکتر نجیب انجام داد وووو
  امروز افغانستان یک دولت دارد و دولت اختیار سرزمین افغانستان را دارد و هر پلانی را که دولت روی کار کند و هر کسی در مقابل آن قدعلم کند به آسانی دشمن افغانستان و خائین ملی و بین المللی است .
  افغانستان شمال و جنوب و شرق وغرب ندارد . مربوط به مردم افغانستان و دولت افغانستان است.
  مردم افغانستان دیکر بعد از 40 سال گدایی شب جمعه را گم نمی کنند.
  به امید محاکمه جانیان . به سرکردگی دوستم و همه جهادی ها ..

  • کو خوردی تو تحت نام کنشکا قزلباش اصلا تو اوغان هستی نامت نجیب رحمانی است بیشزف سک دورغگوی .

  • منافع قومی و گروهی در کار است که از کرزی حمایت و پشتیبانی میکنید و یا از نادانی و جهالت محض!؟
   نوشته ای جناب مامون، برای شما (اگر وقیح تشریف ندارید) مفید خواهد بود!
   رئیس جمهور کرزی راست گفته بود!
   http://kabulpress.org/my/spip....

  • با درود به فرهیختگان و لعنت بر یاوه سرایان بی اجداد.
   مگس بی نام تورا میرهزار مانند سگ در محل نوشتن کامنت ها به زنجیر بسته وقتی می بینی بیگانه است و به طبع دل شما نوشته ام یکبار عصبانب میشی و شروع به غوغو می کنی .من هم غوغو تو سگ بی مغز را خوش دارم .
   دراین گلیپ کرزی بالای سرتو خر مگس یاسین می خواند.

   آنلاین : http://www.youtube.com/watch++cs_INTERRO++v...

  • lol qeselbash. kala surkh e turk asti. bachesh

  • کفته شده که کرزی در زمان جنگهای کابل معاون وزارت خارجه حکومت مجاهدین بود و در آنزمان توسط معاون فعلیش مارشال فهیم که رییس امنیت آنوقت بود به جرم جاسوسی به پاکستان بازداشت و به زندان انداخته شده بود- و بنابر دسیسه ای از زندان فرار نموده به پاکستان پناه برد و بعضی از مردمان ناآگاه کرزی را عاری از هر گناه میدانند- در حالیکه کرزی در تمام جنگهای کابل مانند دیگر قوماندان -یکی از قوماندانان مجددی بود و دستش از آرنج هم گذشته تا شانه هایش در خون مردم غرق است و درتمامی جنایات جنگی اشتراک نموده است.

 • جهاد جهاد جهاد در مقابل انحصار طلبی وقدرد طلبی خاندان کرزی وتیم حاکم ارگ نشی نان فرض است مردم بچاره نان خوردن ندارد کرزی همه پروژه های ملی را به اعضای فامل خویش سپرده است .

 • خويشخورى خانواده کرزى را در اين برگ رايانه نيويارک تايمز با تصويرهاى شان نگاه مى توان کرد
  http://www.nytimes.com/interac...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس