کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > بوکس > مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت سوم

مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت سوم

جیمز دارسی

يكشنبه 17 فبروری 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

جیمز لسلی دارسی متولد 31 اکتبر 1895 یک بوکسور استرالیایی الاصل بود. او در دسته میان وزن فعالیت می کرد اما توانست در دسته سنگین وزن نیز عنوان قهرمانی برای خود کسب کند.

دارسی را بعنوان بهترین بوکسور استرالیا نیز می شناسند و همچنین بزرگترین بوکسور دسته میان وزن در تاریخ این رشته. جیمز در پانزده سالگی بوکس را شروع کرد و به سرعت وارد دنیای حرفه ای شد. دارسی در اولین مسابقه خود به مصاف باب وایتلاو رفت تا بر سر عنوان قهرمانی استرالیا بجنگد او در یک مسابقه شکست خورد ولی در مسابقه تکراری توانست وایتلاو را ناک اوت کند.

دارسی سپس به مصاف قهرمانان آمریکایی یعنی فریتز هالند و جف اسمیت رفت که در ابتدا برابر آنها موفق بود ولی توانست در مسابقه تکراری در مقابل جف اسمیت به پیروزی برسد.

حریفان دارسی علیرغم اینکه شکستهای سنگینی را از او می خوردند ولی همواره از شجاعت، استقامت و قدرتهای مشت او تعریف می کردند. در سال 1916 میلادی بود که دارسی توانست در دسته سنگین وزن قهرمانی استرالیا را به چنگ آورد.

دارسی با شروع جنگ جهانی اول که همراه با دوران افولش هم بود به آمریکا رفت ولی در آنجا دچار بیماری ذات الریه شد و سرانجام در 24 می 1917 درگذشت. پس از درگذشت دارسی در آمریکا جنازه او به زادگاهش بازگردانده شد و با استقبال هزاران تن از هوادارانش به خاک سپرده شد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > بوکس > مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت سوم

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.