کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > معمای تلخ

معمای تلخ

نويسنده : ناظر

پنج شنبه 21 فبروری 2008

اخیراَ در ولایت تخار شماری از افراد خشمگین دراعتراض به عمل پرویز کامبخش که یک متن انترنتی در باره برخی آیه های قرآن مجید در خصوص زنان را چاپ کرده بود، عکس العمل نشان دادند و خواستار اعدام پرویز کامبخش شدند. این که مظاهر کفر وگناه تا چه میزانی درکار کام بخش وجود داشته است، موضوعی است که علمای با صلاحیت امور دین درین باره حق دارند ابراز نظر کنند. حالا وضعی به وجود آمده است که "هرکس" به خود حق می دهد که گوشه یی از برداشت و یا عصبانیت خود را به رخ دیگران بکشد، اما "هرکس" نمی تواند از جایگاه بزرگان امور اسلامی وعلمای بلند ، دربرابر کسی حکم صادر کند. ازین موضوع که بگذریم، در دو هفته پیش خبر تکان دهنده ای را شنیدیم که یک مرد بالای یک دختر چهار ساله در روز روشن تجاوز کرد واز سوی پلیس گرفتار شده است. حال به این کار نداریم که درجه قباحت، شناعت و دنائت میان عمل پرویز کامبخش و آن مردی که بر دختر معصوم چهارساله تجاوز جنسی کرد، چه گونه محاسبه می شود. اما سوال این جاست که آن چند صد نفر که در تخار، گردهم آمده بودند، اکنون کجا هستند؟ این افراد که خود را به آب و آتش می زدند که پرویز کامبخش اعدام شود چرا در برابر عمل وحشت ناک تجاوز بر دختر چهار ساله در مزار شریف سکوت کردند و هیچ کسی از آن آدم ها حتی یک بار حاضر نشد که نسبت به این فعل نابخشودنی، خاص به خاطر تقبیح قباحت ، مظاهرات راه اندازند ؛ اعتراضی کنند و خواستار انداختن حلقه دار بر گردن آن مرد شوند.

گناه وبی عدالتی، از قبیل زور گویی، اختطاف، نکاح به عنف ، سوزاندن زنان بی رحمی و هزاران کار نامشروع که از سوی معاصیان و ظالمان همه روزه در زنده گی مردم ما مشاهده می شود، چرا بر عواطف و وجدان این آقایان تاثیری وارد نمی کند ودر برابر این همه خباثت ها دست به واکنش نمی زنند؟ وقتی در قندهار در نتیجه عمل انتحاری مرگبار زنده گی هشتاد تن از بی گناهان بر باد می رود چرا این آدمها بر ساحل بی غمی نشسته شاد و خندانند؟ اگر این گروه ها خود را مسئول می دانند که در این جا و آن جا در برابر پرویز کامبخش شعار ها آتشین نثار کنند؛ از روی کدام مصلحت و دلیل در برابر این همه مظالم آشکار و اعمال تکان دهنده منجمله تجاوز بر دخترک چهار ساله، گوش خود را به کری می زنند و آن را نادیده می گیرند؟ گویا آب از آب تکان نخورده است. درین کار چه رازی است؟چه دست هایی نامریی ، یک دسته از مردم را تشویق می کنند که در یک موضوع، توفان بر پا کنند اما در برابر یک قضیه دیگر که جنبه لئیمانه آن کمتر از دشمنی با احکام خدا "ج"و ارشادات نبوی "ص" نیست، آگاهانه خاموشی اختیار کنند؟ این مردم در پیشگاه و وجدان خویش چه جوابی دارند؟

به طور قطع می توان نتیجه گرفت که دست هایی در عقب کار می کند تا هر وقتی لازم بدانند مردم را تحریک کنند و یا درموارد دیگر، کاری کنند که آنان را در خواب غفلت فروبرند.
.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


47 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > معمای تلخ

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • واقعا جای تاسف است که انسانهای بی گناه مثل کامبخش قربانی خودخواهی و زیاده خواهی انسانهای در ظاهر اسلام می شود. بخدا قسم ان قاضی که این حکم غیر منطقی را صادر کرده است خودش از جنایات کاران درجه یک باشد چه بسا اینکه با جنین کاری بدنبال تغییر اظهان عمومی می باشد

    آنلاين بنگريد : http://www.a-basirat.blogfa.com/

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.