صفحه نخست > دیدگاه > نادیده گرفتن صدها هزار تن در بامیان باستان، ادامه جنایت تاریخی است!

نادیده گرفتن صدها هزار تن در بامیان باستان، ادامه جنایت تاریخی است!

هزاره اینترنشنال
يكشنبه 1 جولای 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شبکه سراسری مردم هزاره: در ادامه ی مبارزات مدنی مردم هزاره در بامیان باستان، روز یکشنبه 11 سرطان 1389، هزاران تن دست به اعتراض گسترده علیه جعل آمار جمعیت و نفوس این ولایت زدند. رژيم حامد کرزی که ادامه دهنده ی رژيم های استبدادی است با جعل آمار جمعیت بامیان باستان یک بار دیگر ثابت کرد که سیاست های رژيم های استبدادی را دنبال کرده و از افشا شدن حقیقت در هراس می باشد.

با نگاهی به آمارهای رسمی درباره تعداد دانش آموزان در ولایت باستانی بامیان، تعداد کسانی که در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان شرکت کرده اند، تعداد کودکانی که واکسین شده اند و... بخوبی می توان به این نتیجه رسید که جمعیت این ولایت کمتر از یک میلیون تن نبوده و اداره ی احصائیه حامد کرزی دست به جعل میزان جمعیت زده است. در همین حال مقایسه این آمار با آماری که در ولایت هایی که اشتراک قومی با کرزی دارد نشانگر این است که در این ولایات آمار چند برابر بیش از آمار حقیقی اعلام می شود.

رژيم حامد کرزی قصد دارد در سایر ولایات هزاره نشین همچون دایکندی، به همین صورت دست به جعل آمار جمعیتی زده و جمعیت بیش از یک میلیونی این ولایت را به کمتر از یک دهم تقلیل دهد.

تنها یکی از نتایج این جعل پردازی های آشکار و کم کردن میزان نفوس ولایت های غیر پشتون نشین بخصوص ولایت های هزاره نشین و بالا نشان دادن غیر واقعی آمار جمعیتی ولایات پشتون نشین، تبعیض در حقوق اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می باشد.

مردم هزاره همچنانکه در یازده سال گذشته ثابت کرده اند، خواهان صلح، آزادی و برابری هستند و به هیچ عنوان با طالب پروری، خشونت پروری، تریاک سالاری، تبعیض و کشتار موافق نیستند و آن را به شدت محکوم می کنند. آنان تاکنون اعتراض های خود را به شکل مدنی ابراز کرده و پیشگام و مبتکر مدنی ترین اعتراض ها در افغانستان بوده اند. با این وجود پاسخ رژيم پوشالی حامد کرزی به این اعتراض های مدنی تبعیض بیشتر در بودجه ملی و پروژه های بازسازی ؛ کوچی پروری و طالب پروری؛ دسیسه برای غصب زمین و چپاول منابع طبیعی؛ مسلح سازی مناطق پشتون نشین و ناامن کردن ولایت های غیر پشتون بوده است. همین اکنون راه های منتهی به مناطق هزاره نشین در غزنی، دایکندی، بامیان و میدان توسط پشتون های طالب و عوامل حکومتی کاملا ناامن می باشد. این رژيم با جعل در آمار جمعیتی، جعل در میزان نفوس اقوام غیر پشتون و برتر نشان دادن پشتون ها و توهین به هزاره ها در مراکز نشر و پخش راسیسم خود، ثابت ساخته که رژيم مردمی نیست و بر ضد ملت های ستم دیده فعالیت می کند. اقداماتی از این دست ادامه ی پلان های شومی می باشد که در چند سده گذشته به ارتکاب شدید ترین جنایات ضد بشری علیه مردم هزاره و سایر ملت های تحت ستم انجامیده است.

شبکه سراسری مردم هزاره ضمن دفاع قاطع از اعتراض مدنی و برحق مردم هزاره در بامیان باستان، از آنان می خواهد به اعتراض های مدنی خود ادامه داده و نگذارند حکومت پوشالی کرزی بیشتر از این به تبعیض، جنایت و خیانت علیه مردم هزاره ادامه دهد.

شبکه سراسری مردم هزاره از مردم هزاره در سراسر جهان می خواهد پشتیبانی خود را از حرکت مردمی هزاره ها در بامیان اعلام کرده و از آنان بويژه مردم هزاره در ولایت های هزاره نشین از جمله دایکندی، میدان، غزنی و غور می خواهد با حساسیت بیشتر موضوع احصائیه و سایر موارد همچون تهدید امنیتی هزاره ها را که با سرنوشت کوتاه مدت و بلند مدت مردم هزاره گره خورده دنبال کنند و پاسخ مناسب به دسیسه ها و خیانت های رژيم پوشالی حامد کرزی بدهند.

شبکه سراسری مردم هزاره همچنین به سایر ملت های تحت ستم گوشزد می کند که سکوت در برابر جنایات رژيم علیه مردم هزاره نتایج سهمگینی برای سرنوشت و آینده ی این ملت ها دارد. اگر امروز مردم هزاره بصورت مستقیم و در مرحله اول مورد حمله حکومت فاشیسم و حاکمان طالب و افغان ملتی آنان قرار می گیرند، فردا منافع و موقعیت سایر ملت های تحت ستم نیز بصورت جدی تر تهدید می شود. اگر ملت های تحت ستم یکجا و متحدانه مقابل سیاست های حکومت کرزی و جریان طالبانیسم و پشتونیزه کردن کشور برخیزند، عمر رژيم های خودکامه و تمامت خواه بقایی نخواهد داشت.

جعل واقعیت جاری و جعل تاریخ، چپاول، غارت، غصب زمین، کشتار، کوچ اجباری، طالب و تریاک بس است.

شبکه سراسری مردم هزاره

www.HazaraPeople.com

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس