صفحه نخست > خبر و گزارش > در دايکندی چه می گذرد؟ > شهردار دايکندی بايد محاکمه شود!

شهردار دايکندی بايد محاکمه شود!

او را بايد بر سر يک هزار و پنجصد قطعه زمين ببرند و يکی يکی به هزار و پنجصد تن از مردم حساب پس دهد
کامران میرهزار
يكشنبه 24 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: هارون آرش شهردار دايکندی که متهم به اختلاس در فروش يک هزار و پنجصد قطعه زمين شهرک جديد نيلی می باشد، بايد بازداشت و محاکمه شود. اختلاس و چور و چپاول در همه جای افغانستان هست و اين هم نمونه ای ست در ظالمانه ترين شکل ممکن آن در فقير ترين و دور افتاده ترين ولايت افغانستان. متاسفانه والی دايکندی، سلطان علی ارزگانی نيز، برخورد قاطعی با هارون آرش نداشته و بلکه خود هارون آرش نيز به واسطه ی وی و کاملا خلاف قانون به سمت شهردار دايکندی گمارده شده است. هارون آرش پس از اعتراض مردم نسبت به چور و چپاول وی، قصد فرار از دايکندی را داشت که خوشبختانه مردم مانع از فرار وی شدند. فرار هارون آرش از دايکندی، محاکمه وی را تقريبا غير ممکن می کند و اين فرد بايد دقيقا در همان دايکندی محاکمه شود، او را بايد بر سر يک هزار و پنجصد قطعه زمين ببرند و يکی يکی به هزار و پنجصد تن از مردم حساب پس دهد و دست آخر به ديگر تخلفات او رسيدگی شود. در کنار اين مقام ولايت دايکندی، سلطان علی ارزگانی و شخص هارون آرش نيز بايد درباره ی شهردار شدن غير قانونی پاسخگو باشند. والی دايکندی، سلطان علی ارزگانی کمترين کار مثبتی را برای مردم انجام نداده است. مردم به شدت از عملکرد والی شکايت دارند، اما متاسفانه گوش شنوايی نيست و مردم ولايتی که تمام راه های ارتباطی آن به پايتخت مسدود می باشد، همچنان از عملکرد غيرقانونی مقامات محلی رنج می برند.

عکس از دايکندی دات کام

هارون آرش شهردار غير قانونی دايکندی

کابل پرس? از اين پس نگاه دقيق تری به دايکندی خواهد داشت . در کنار اين ما از مردم در ولايات ديگر افغانستان نيز می خواهيم که موارد تخلف مقامات محلی را برايمان ارسال کنند تا بتوانيم آن را در اختيار افکار عمومی قرار دهيم. ما معتقديم که فشار افکار عمومی می تواند مثبت واقع شود و نمونه ی آن را در برکناری والی بادغيس، برکناری محراب الدين مستان از وزارت امور خارجه و نيز استعفای گری هلست رييس يو ان او پی اس ديديم که پس از انتشار اسناد سوء استفاده و اختلاس در کابل پرس و فشار افکار عمومی اتفاق افتاد. فشار افکار عمومی بسيار موثر می تواند باشد که البته در همه ی شرايط کارگر نبوده است. اما اين نمی تواند مانعی برای انتشار اسناد و گزارش های سوء استفاده و اختلاس و نيز فشار افکار عمومی باشد.

عکس از سهراب کابلی

يک پسر چوپان در دايکندی

پس از افشای اسناد اختلاس درکابل پرس:

والی بادغيس برکنار و اکنون بازداشت شد!

اسناد دو ميليون و هشتصد و هفتاد هزار و بيست و نه، 2870029،افغانی اختلاس توسط والی بادغيس

سه شنبه 4 دسامبر 2007

عکس از مظفر علی

کودکان دايکندی مکتب می خواهند

=============

حداقل يک ميليون دالر اختلاس!

اختلاس در يو. ان. او. پی. اس. اينترساس و يک شرکت افغان

يكشنبه 9 دسامبر 2007

============

نزديک به يک ميليون دالر اختلاس

اين هم دَست پُخت محراب الدين مستان

کابل پرس دوسيه ی اختلاس محراب الدين مستان را پيگيری می کند

سه شنبه 13 نوامبر 2007,

شاعر و متخصص سیستم های معلوماتی
سردبیر و ناشر کابل پرس?
هزاره از هزارستان

آنلاین :

Work and Poetry

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این پاکستانی شهردار دایکندی است؟

  • انعکاس رنج و درد مردم مظلوم هزاره جات عالیست و قابل قدر، اما آقای میرهزار برای اینکه خودت هم چون هزاره هستی تنها انعکاس دادن مسایل مناطق مرکزی و عدم توجه به مسایل سایر مناطق و ولایات که به هیچوجه کمتر از هزاره جات درگیر رنج و مشقت و جنایت نیستند، میتواند این دید را به خوانندگان بدهد که خودت هم از مشکل شوونیزم قومی رنج میبری.

  • بله شاپور جان. من هزاره هستم و اتفاقا اهل دايکندی عزيز. ولی متاسفم برای جناب شما که به من حق نمی دهيد درباره ی دايکندی هم بنويسم. اگر چشمانتان را باز کنيد و در سايت کابل پرس? بپاليد می بينيد که تقريبا درباره ی هر ولايتی که موارد اختلاس در آنجا مشخص شده نوشته ايم. همين نوشته را هم اگر درست بخوانيد مشکل شما برطرف خواهد شد.

 • با درود:
  ولایت دایکندی و چالشهای مضاعف! (قسمت سوم و پایانی) را
  نیز ملاحظه نمایید.

  آنلاین : چالشهای مضاعف در دایکندی

 • سلام دوستان!به نظر من زياد توقع از سلطان علي ارزكاني نكنيد جون خود اين خبيص سهم بزركي در اين اختلاص داره بايد در كنار سلطان علي ارزكاني اين جهره ملموس(هارون ارش)رارويش را سياه كند وبعد خود همام مردم غيور ولايت دايكندي بايد اين دو وصخ را محاكمه كند بجاي اينكه در اين ولايت جديد مدير هاي با تجربه وكار اكاه را براي زير بناي اين ولايت به كار كماشته شود شخصيت هاي مشل اين دو خاين را كماشته تا اين ولايت را به تاراج ببرد به اميد اينكه همه مردم شريف افغانستان وباالخصوص مردم مظلوم وزحمت كش ولايت دايكندي سخت متوجه اين اعمال هاي ناجوانمردانه وفاشيستي باشد كه حق شان غصب نشود

  • بلي مردم نبايد كوتاه بيايند. مردم بايد حق شان از اشخاص بي‌كفايت به خصوص والي و شهردار دايكندي بگيرند. وظيفه روشنفكران و قلم به دستان در اين شرايط سرنوشت ساز خواهد بود. روشنفكران و تمامي قشر باسواد بايد مردم را در مساجد و مكاتب جمع نمايند و براي شان سخنراني كنند و براي مردم اطلاع رساني كنند كه نگذارند اشخصا خبيثي همچون شهردار دايكندي فرار كرده و حقوق پايمال شده اين مردم بيچاره را بخورد.
   عارف احمدي از جاغوري

 • vaqean jayee taassof ast ke yek mellat vahed enqadar mazlon ast . ke yek ajnavy dar haqishan zolm mikonad

 • ki ey pakistani ra shahardar kada??

  az brotherai khode mah kam bod ke pakistani ra dar daikondi shahardar kada ???

  lanat bari azi chapavol gar

 • جناب شاورال دایکندی بسوی سرمایه شخصی رجوع نموده .
  محترم هارون ارش که قبلا بصفت قرارداد دوولایت میدان وردک درشاروالی کارمینمود بخت دریک شب که والی دایکندی اقای سلطان علی ارزگانی تقرر یافته بیدارشده است.
  عجالتا باکفش کالاکارکه درمیدان مشغول کاربوده باسفارش والی صاحب دایکندی درعشق سرمایه مردم محروم دایکندی باهلیکوبتروزارت نائیل به بخت جوان خویش درنیلی به صفت شاروال خود خوانده دستیابی ملیون های افغانی میسر مگردد که اززمان اغازبخت تااکنون کمترینش روز یک ملیون افغانی بدون حساب مالی صرف به مهرریاست اسناد به سرمایه که دررویا دیده بود موفق میگردد.
  که حساب فعلی پول مذکوربه مبلغ 241000000 افغانی رسیده یک عده موی سفیدان وشورای ولایتی اگاهی درسرمایه غینی مذکور مینماید که نهایت مایه تاثرشاروال محترم را فراهم کرده موصوف باطرح دیگری ازخواب های مفید خود درتلاش این می افتد که توسط هلیکوبتریونیما دایکندی به قصد زندگی آسوده به خارج کشورترک نماید که بازهم شورای ولایتی وتعدادازموی سفیدان این خواب مفید شاروال صاحب مطلع میگردد .فعلا شاروال روزهاراپیاده به دفترمقام ولایت وشب درخیال فرارکردن ازدایکندی سپری مینماید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس