IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > اینتر دیگر قربانی نیست!

اینتر دیگر قربانی نیست!

علی جواد دهقان
پنج شنبه 28 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پیشاپیش بازی اینتر و رم در ورزشگاه جوزپه مه آتزا گفته می شد با توجه به ضعف هایی که اینتر در چند بازی اخیرش بروز داده است می توان امیدوار بود آنها در مقابل رم نیز دچار این تزلزل بشوند و اندک امیدواری برای ایجاد یک رقابت نفسگیر در صدر جدول کالچیو را ایجاد کنند. موافقان این نظریه در دقیقه 38 بازی که فرانچسکو توتی در 388 امین بازی اش در لیگ ایتالیا گلزنی کرد به نتیجه دلخواه خود رسیده بودند. تیم میزبان در کمال شگفتی نیمه اول را بدون زدن گل به پایان برد. در نیمه دوم بود که مانچینی تمام تعویض هایش را کرده بود تا تیمش به نتیجه برسد ولی در این میان ماکسول مصدوم شد و اینتر مجبور شد تا 23 دقیقه باقیمانده را با یک نفر کمتر بازی کند. شاید خوشبین ترین هواداران اینتر هم باور نمی کردند که نتیجه در پایان بازی چیزی باشد که بر وفق مرادشان باشد. در دقیقه 84 به یکباره مکسز فرانسوی بخاطر خطا بر روی هرنان کرسپو دو کارته می شود و اخراج. 4 دقیقه بعد است که زانتی آرژانتینی کاری می کند که پایانی باشد بر خوشبینی دشمنان اینتر. او گل می زند و اینتر تساوی می کند و هیچ تغییری در فاصله اختلاف مابین دو تیم بوجود نمی آید.

سر و صداها بعد از بازی شروع می شود و رمیها به حرکت کرسپو که سبب اخراج مکسز شد اعتراض دارند و طرف مقابل هم از خود دفاع می کند. ولی با کنار گذاشتن این همه مسایل عجیب و غریب در این بازی، می توان گفت که این روزها بهترین روزهای طرفداران اینتر می باشد. آنها دلخوشند که دیگر نقش تیم تو سری خور در مقابل حریف نامدارشان یعنی میلان را ایفا نمی کنند، آنها می دانند که حریف شان در سری آ به چه حال و روزی افتاده است و لنگان لنگان به پیش می رود تا بتواند یکی از سهمیه های لیگ قهرمانان فصل بعد را کسب کند ولی آنها در آن بالای جدول آقایی می کنند. اکنون هواداران اینتر خوشحالند که دیگر یوونتوسی که سالهای سال آنها را از دستیابی به قهرمانی محروم می کرد در چنان گردابی فرو رفته است که به گفته بسیاری تا مدتها نباید به فکر اسکودتوی دیگری باشد. هواداران نراتزوی امیدوارند به دلایل بسیار و گوناگون و کاری ندارند که دیگران چه می گویند. آنها دیگر یقین دارند که قهرمانی را به روزهای آخر موکول نمی کنند و کار را در چند هفته مانده به پایان تمام می کنند.

اینتر و رم که فعلا در کورس قهرمانی هستند در هفته های پیش روی بازیهای متفاوتی را در پیش روی دارند. با توجه به تیمهای حریف در چهار هفته آتی می توان گفت که بخت اینتر برای اندوخته کردن امتیازهای بیشتر بیش از حریف پایتخت نشین اش است. اینتر به مصاف ناپولی، رجینا، پالرمو و جنوا می رود ولی رم باید در این موقعیت حساس به دیدار ، ناپولی، میلان و لازیو برود، بازیهایی که حداقل بر روی کاغذ برای رم سخت تر هستند تا اینتر.

اما در جهت مخالف رقیبان از اینتر و امتیاز گرفتن های عجیب و غریبش به ستوه آمده اند. کمتر بازی اینتر است که بی سر و صدا به پایان نرسد و روز بعد انتقادی از شیوه داوری آن نباشد. می گویند که دیگر بازیگر نقش قربانی در کالچیو عوض شده است. یوونتوس که تا قبل از سقوط به سری B تمام حرف و حدیثها در مورد تبانی پشت سرش بود اکنون تبدیل به قربانی شده است و اینتر که یکه تازی می کند تیمی شده است که نقش سالیان گذشته یوونتوس را ایفا می کند و از تمام این بحثها یک نتیجه کلی گرفته می شود و آن اینکه کالچیوپولی تمام نشده است، این حرفی است که بسیاری در ایتالیا بر زبان می رانند ولی کو گوش شنوا.

مخالفان اینتر می گویند که اینتر اگر می تواند در بازیهای خارج از ایتالیا (لیگ قهرمانان) به نتیجه قابل قبولی برسد و نه اینکه به مانند تمام فصول گذشته کار را در مراحل حساس ناتمام رها کند. مخالفان اینتر از دو قهرمانی اروپایی و جهانی تیم میلان در فصل گذشته بعنوان یک دلیل محکم برای این استدلالشان استفاده می کنند.

باید گفت که این نزاع، نزاعی است که سالهای زیادی است که در فوتبال ایتالیا در جریان بوده است و هیچ پایانی برای آن نیست. همیشه برای تیم قهرمان حرف و حدیث زیاد بوده است، در این میان اینتریها به هیچ وجه از موضع خود پایین نمی آیند و کاملا خود را پاک و منزه می دانند و با توجه به شرایط موجود در ایتالیا می دانند که دیگر برای گرفتن حق شان نباید التماس کنند بلکه باید بجنگند و مهمترین ادله شان شاید این باشد که روزگاری که یووه تورین با گستاخی تمام اسکودتوها را یکی پس از دیگری درو می کرد آیا کسی به عجز و لابه های آنها گوش می داد!

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس