صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > با ثبوت با ثبوت با ثبوت: یکی از اختلاس های دیگر عمر زاخیلوال وزیر مالیه!

با ثبوت با ثبوت با ثبوت: یکی از اختلاس های دیگر عمر زاخیلوال وزیر مالیه!

اسناد با ثبوت اختلاس عمر زاخیلوال در رابطه با قرارداد چاپان و غضنفر گروپ
دوشنبه 13 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اینبار توجه شما را به اسناد با ثبوت اختلاس عمر زاخیلوال در رابطه به قرارداد چاپان و غضنفر گروپ به اساس شماره یک به یک برای شما ارائه می نمایم.

اسناد شماره 1 و 2:

اولتر از همه به اساس اسناد شماره 1 و 2 وزارت تجارت در میابیم که کمپنی های (شرکت نفت افغان) ، (شرکت تورانیان) ، (شرکت غضنفر گروپ) همه مربوط یک کمپنی بوده که غضنفر گروپ میباشد.

سند شماره 3:

ترجمه صفحه اول قرارداد چاپان و غضنفر گروپ برای شما ارائه میگردد که دارای تناقضات ذیل میباشد:

الف : قرارداد ظاهرآ برای شرکت تورانیان لمتد داده شده لیکن در متن از غضنفر گروپ نام برده میشود.

ب: شرکت تورانیان لمتد نام دارد لیکن انبار های نفتی آن (انبار های غضنفر) می باشد.

ت: در بخش نوت می بینیم که گفته شده (مبلغ و مقدار قرارداد شده با در نظرداشت نرخ تیل دیزل در بازار در زمان انتقال آن قابل تغییر میباشد).

سند شماره 4:

ترجمه صفحه دوم قرارداد برای شما تقدیم میگردد که نشان دهنده جدول تحویل دهی پول است که تا حالا به اساس حکم عمر زاخیلوال پرداخت نشده است.

سند شماره 5:

ترجمه صفحه پنجم قرار داد است که نشان میدهد با وجود اینکه قرارداد برای شرکت تورانیان لمتد داده شده لیکن شخص معرفی شده مربوط شرکت نفت و گاز غضنفر لمتد است.

سند شماره 6:

ترجمه صفحه ششم برای شما نشان میدهد که در پروسه داوطلبی 3 کمپنی دعوت میشود که به اساس اسناد شماره یک وزارت تجارت هر سه آن مربوط غضفر گروپ میباشد.

سند شماره 7:

ترجمه صفحه هفتم برای شما نشان میدهد که چگونه اختلاسگران با نیرنگ و فریب شرکت غضنفر گروپ را فاقد شرایط اعلان نموده و شرکت های نفت افغان و شرکت تورانیان را برنده اعلام مینمایند در حالیکه هر 3 شرکت به اساس اسناد شماره 1 وزارت تجارت مربوط به یک کمپنی بوده که همانا غضنفرگروپ میباشد.

جالبتر از همه یاداشتی است که مینگارد: (شرکت غضنفر گروپ به دلیل دارا نبودن معیار های مالی رضایت بخش در مرحله قبل از برسی شرایط ، فاقد شرایط شایستگی شرکت در مناقصه تشخیص داده شد) اما باز هم در هر صورت قرارداد برای غضنفر گروپ داده میشود.

سند شماره 8:

در حالیکه هیچ بحرانی مالی در منطقه وجود نداشته شرکت غضنفرگروپ برای وزیر مالیه مینویسد تا تاریخ تادیه مبلغ 10920000 دالر (ده میلیون و نهصد و بیست هزار دالر) به تعویق انداخته شود و در جواب وزیر مالیه بدون راجع ساختن این مکتوب به بخش های مربوطه مینویسد (در صورتیکه ضرورت عاجل برای اداره عاید نگردد الی سال 1388 برای تحویلی پول وقت داده میشود)

سند شماره 9:

اینبار بدلیل اینکه شرکت غضنفرگروپ میخواهد که پول ها را تادیه نکند و بعوض آن فابریکه تصفیه مواد نفتی بسازد تا از آن سود ببرد باز هم برای عمرزاخیلوال مینویسد تا تادیه پول که مبلغ آن به 26322000 میلیون دالر میرسد را الی سال 2014 به تعویق اندازد و جناب عمر زاخیلوال باز هم مینویسد (منظور است اجرات گردد).

حالا از عمر زاخیلوال این مغز متفکر که دکترای خویش را در رشته بزن و بگریز اخذ نموده بپرسید که مبلغ 200000 دالر و غیره مبالغ انگفت که از غضنفر گروپ در حساب بانکی شخصی تان سرازیر شده و اخیرآ در تلویزیون طلوع به نشر رسید از کدام درک است ؟؟

اسناد شماره 10 و 11:

حالا توجه کنید به استعلام های ریاست عموی تفتیش و ریاست مبارزه علیه فساد اداری که خواستار معلومات شده اند لیکن چه جواب های بی سر و بی پا برای شان داده شده به قول عام (ده کجا و درخت ها کجا).

حالا بعد از این همه اختلاس ها بیاید مکس بر سخنان و دفاعیه دیروز رییس مجلس سنا آقا مسلمیار که خویشاوند و هم ولایتی آقای عمر زاخیلوال است داشته باشیم.

آقای مسلمیار با منطق ضعیف که دارد برای ملت میگوید که در این کشور رییس جمهور ، معاونین وی و غیره افراد دیگر اختلاس کرده اند آنها که قلمداد نمیشوند زاخیلوال نیز نباید قلمداد شود و اینگونه او را برائت میدهد و میگوید این همه اتهاماتی بی بنیاد و بی ثبوت بوده و یک توطیه علیه زاخیلوال صاحب است. جناب مسلمیار شما منحیث یک افغان و حد اقل منحیث یک مسلمان چگونه بخود جرات میدهید که از یک اختلاسگر دفاع کنید و بقول عوام دهن بوجی را برای دزد باز بگیرید آیا این وجه مشترک بین شما و زاخیلوال صاحب مبلغ پول های اختلاس شده است ویا هم از روی قوم گرایی و قوم پرستی که دارید با وی دست را یکی کرده و میگوید که در این کشور اختلاس های صورت گرفته که این چیز های خورد و ریزه که مبلغ آن به میلیون ها دالر میرسد اختلاس محسوب نمیشود واقعآ جای تاسف و جای شرم است برایتان.

آقای مسلمیار در گرفتن دهن بوجی تنها نبوده بلکه دیگر اشخاص فرومایه نیز وجود دارند که از زاخیلوال بگونه قومپرستیانه و کور کورانه دفاع نموده و قضیه وی را زبانی و قومی میپندارند که یکی از آنها محمد حنیف گردیوال معاون والی ننگرهار ولایت که عمر زاخیلوال مربوطش است میباشد.

آقای محمد حنیف گردیوال معاون والی ننگرهار که برادر رییس رادیو تلویزیون ملی محمد زرین انځور نیز میباشد در یک حلقه خاص با عمر زاخیلوال و مسلمیار رییس مجلس سنا فعالیت دارند.

آقای محمد حنیف گردیوال معاون والی ننگرهار دیروز در روز بین المللی جوانان شرایط را مساعد دیده در بیانیه اش نزد جوانان ننگرهار ازعمر زاخیلوال حمایت خود را اعلان نموده و قضیه را برای مردم رنگ و بوی زبانی و قومی داده است و برای مردم گفته است که این قضیه پشتو است و این قضیه جلال آباد است این قضیه اختلاس نیست و از جوانان خواسته است تا دین و دنیای خود را فروخته مانند مسلمیار و دیگر نوکران زاخیلوال دهن بوجی را با این دزد گرفته و آخرت خود را خراب کنند البته باید یاد آور شد که جوانان ما آن جوانان 40 سال پیش یا 50 سال پیش نیستند که بنام قوم و زبان از آنها هرگونه استفاده را برده و آنها را در مقابل دزدی ها خویش استفاده کنید جوانان و ملت افغانستان از شما خائینین میخواهند که در رابطه به این همه اسناد های با ثبوت جواب بدهید.

روز سه شنبه آقای عمر زاخیلوال در یکی از کمیسیون ها در پارلمان کشور توسط نماینده های صادق و اولاد های اصیل این وطن خواسته شده که به سوال های ایشان جواب ارائه نماید. ما از همه نماینده گان ملت افغانستان در پارلمان میخواهیم تا این اسناد ها را یک به یک از زاخیلوال پرسیده و جواب آنرا برای ملت در مطبوعات افغانستان ارائه نمایند در صورت نگرفتن جواب در باره این همه اسناد ها که در 6 مقاله ام به نشر رسیده وی را استیضاح نموده و سلب صلاحیت نمایند تا موضوع از طریق ارگان های کشفی و قضایی مورد باز پرسی و تحقیق قرار گیرد.
در روزهای آینده برای شما اسناد های را پیشکش خواهیم کرد که نشان دهنده تغییر اسم فامیلی زاخیلوال در دفتر ایمیگریشن کانادا توسط خواهران ، برادران ، خواهر زاده ها ، برادر زاده ها و خانم و اولاد های عمر زاخیلوال صورت گرفته است و بعد از تغییر نام فامیلی چهار خانه و قصر در کانادا خریداری کرده اند که در شهر های زیبای
Ottawa Canada , Derfox St, Barhaven موقعیت دارد.


دوستانیکه در رابطه به اختلاس های عمرزاخیلوال ثبوت در دست دارند میتوانند به ایمل Hashk hotmail.com با ما شریک ساخته و ملت افغانستان را ممنون سازید.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • Must be punished other wise people have to trigger a protest against the traitors

 • sabeq kachalu duzdi mekard. Hali dollar.bastesh kuon

 • او بیادرا حل مشکل این مفسدین راندن انها بوسیله ملت با تجموع عمومی یا حضور در صحنه است نه محاکمه این دغلان.

 • kasaneke een sawal ha ra jawab dada and bayad asnadeshan control shawad ke sawade kafi darand ya ne chon jawab ha dar ham wa barham be rabt wa faqede mohtawa hastand
  jawab ha motabeqe sawal ha bayad shomara war bashand
  wa baqi gap ha ra ke ahle fan behtar medanand
  ok

 • سگ های کابل هم از زاغیوال ارزش زیاد تر دارند. بی غیرت دزد غول.

 • این اقا زاخیلوال دیگه شرم ندارد از این اسناد ها دزدی که کرده دیگه بیشتر میخواهد باش که امروز در شواری ملی چقدر دالر توزیع میکند توسط جیره خورن خود .

 • ریش جمهور در قسمت زاخیلوال چرا سکوت کرده است . در حالیکه یکماه از فرمان وی در مورد فساد اداری نگذاشته است .ر اسناد که توسط شبکه اطلاع رسانی جبهه نوند ملی بدست آمده کافی نیست بیاید در قسمت فساد اداری دست بدست هم بدهیم ویکجا با جبهه نوند ملی جهاد علیه فساد اداری را آغاز نمایم تا باشد دست مزدوران وغلامان ای اس ای از کشور مان برچیده شود . وچهره های پنهان را که خون مردم مظلوم ما را میخورند افشا نمایم هر دوست وطن پرست که اسناد ومدارک در مورد همچو افراد دارد در این جهاد مقدس سهیم شوند خداوند بزرگ همرای حق است حق پیروز میگردد .

 • کرزی بیخی از خواب غفلت که وزیرایت چور را انداختن از برای خدا اگر محاسبه کنیم این خنده رویک 120.000.0000 یکصدو بیست میلیون دالر را خورده ما ناحق وقت خود را صرف خانه و قصر جلال آباد و باغ پغمان وی میکنیم این چی رقم حکومت است چی رقم مردم است که اگر کلشان را هم بزنن صدای خود را بلند نمیکنند شما تصور کنید که اگر 27.000.000 میلیون دالر را در هر سال 10 بار تیل آورده باشد و برای بیش از صد شرکت تیل که دارد تقسیم کرده باشد و بفروش رسانیده باشد فایده ی آن با کجا میرسد بیاید یک محاسبه کنیم:
  فی تن تیل 900 دالر خرید از ترکمنستان و 1500 دالر فروش در افغانستان یعنی 600 دالر فایده در هر تن.
  بیاید حالا حساب کنیم که با 27.000.000 میلیون دالر چه مقدار تن تیل میشه خرید.
  27.0000.000 میلیون / 900 نهصد دالر فی تن = 30.000 سی هزار تن تیل میشه خرید
  حالا بیبنیم که فایده آن چه اندازه میشود 30.000 تن x دالر 600 = 18.000.000 هجده میلیون دالر در هر بار
  حالا حد اقل در هر رسال اگر 6 بار تیل وارد کند و بفروش برساند چقدر میشود.
  18.000.000 x شش بار 6 = 108.000.000 یکصدو هشت میلیون دالر صرف در یکسال
  بیایید در محاسبه کنیم که در این 5 سال چقدر سود برده است
  108.000.000 x سال 5 = 540.000.000 پنجصدو چهل میلیون دالر
  آیا فکر نمیکنید که وزیر صاحب مالیه که زمینه ساز به تعویق انداختن میاد تادیه پول برای چندین سال گردیده از این پول 40 فیصد ویا 30 فیصد حق گرفته باشد.
  با 540.000.000 دالر میشه چندین سال مردم را نان داد و فابریکه برایشان ساخت لیکن آین خائین ملی از خاطر30 فیصد یا 40 فیصد پول تقریبآ در حدود 540.000.000 میلیون دالر را از دهن حکومت زده و به غصنفر بخشش کرده.

 • خدایا اینها را بشرمان و صورت شان را سیاه بنما که عبرتی باشد برای دیگران
  این ادم احمق و دهن کبچو چقدر باید حق این مردم مظلوم و ستمدیده را بخورد؟؟؟؟؟؟
  خدایا اگر دادگاه برای دادخواهی از حقوق این مردم هستی دیگر بس است!!!
  اگر عدالتت وجود دارد دیگر بس است!!!
  این مردم طاقت بیش از این را ندارد، دیگر بس است!!!
  و الا
  ...
  ...
  ...
  به عدالتت در دنیا شک می کنم، دیگر بس است!!!
  خدایا بشرمشان، بشرم شان!
  صورت شان را سیاه بنما!

  آنلاین : http://paik-ad.net

 • سلام دوستان که دراین رابطه جسارت به خرج دادید آمید موفیقیت های بیشتر وبیشتر عرض دارم همین کار های این بی ننگ ها میباشه که مردوم رنج دیده ما کم حوصله وخراب کار اند در بوقض زندیگی خوده سر میکنن چون هر کدام از این مردوم رنج دیده بار ها در پشت در وازه هایی این آدم هایی خود خوا اینتظار کشیدن جواب نع شنیده بر گشتن این آدم هایی گرگ سفت فقت به فکر خیش بودن وهستن خداوند جزایی ای همه بد کار هارا بته همین ها هستن که دمی 10 ویا 11 ده سال حکومت داری مردومه از همین دوره هم پیشمان ساختن شما باور کنین که ده حر موتر شاری بیشینی گپ گپ سیاست وفساد اداری است چون همی آدم هایی خود خوا با کار هایی ناشایستی شان مردومه به تنگ آوردن خداوند جزای شانه بته!!!!

 • زاخیل وال یک دزد برامد جای تاسف این است که رییس مجلس سنا ازآن حمایت میکند معلوم است که افغانستان هیچ بازخواست ګر ندارد همه دزدان ونوکران حلقه بګوش ایران ویاکستان سرقدرت هستند چرکه چندی قبل افشاګردیدکه آقای کرزی ازحکومت ایران معاش دریافت میکند وخودش نیز اعتراف کرد که خرچ ریاست دفتررا ازکجا کنیم درحالیکه ملیون دالر ږزارت مالیه به منظور خرچ ومعاشات ریاست دفتر ریاست جمهوری ازطریق وزارت مالیه اجرا ګزدیده اقای مسلمیار ازحکومت یاکستان ماه وارمعاش دریافت میکند آقای محقق احمق ازایران آقای خلیلی بی ناموس ازایران واسراییل مخاش اخذ میکنند آقای فهیم نیز ازمعاشات ګزاف ازسوی حکومت ایران دریافت میکند وای برحال مردم بیچاره ایران که یک قرص نان را به چند هزارتومان میخرد ووای به حال مامردم بی دست وبا ازاین حکومت جابر وخایین افغانستان وای برحال مردم امریکا وارویا که تکس ومالیه شان درافغانستان حیف ومیل میګردد وآقای اوباما بخاطر ناکامی هایش سفرای خویش را تبدل مینماید درحالیکه اصل فساد درداخل حکومت افغانستان بوده وتمام مشکلات برای جامعه جهانی خلق کرده

  • از ایران خرج دسترخان ارگ را میگیرد. چون تنها کریم خرم هر شب یک شتر میخورد.

 • تا اولاد اولادش بخورد کفایت میکند .
  کیست که نخورده و نبرده و چپه راسته درو نکرده شما فقط این بیچاره محکم گرفته اید .
  من میدانم که کناه وزیر صاحب مالیه است بخاطر ایکه حق نداده است اگر به کرزی و برادران ان حق میداد به این روز نمیر سید و کپ این قدر بزرگ نمیشد .
  حلا هم نا وقت نیست یک کمی انرا مصرف کند نه چرگ است نه پیرگ وطن گل گلزار است افغانستان همان افغانستان سابق است نه نام ان تغیر کرده ونه نشان ان یک کل رفت کلی دیگه با عین قواره و عین چهره امد .
  ما در کار های کته کته کار نداریم نه در قصه رشوت هستیم نه در قصه میشوت دوکانک خودرا صبح وقت باز میکنیم بیگاه اهسته اهسته خلته گگخود را بعضی وقت ها پر و بعضی وقت ها کمی خالی پشت کرده بخانه میاوریم و نانک خودرا خورده دمی خود را راست کرده میشنیم حساب میکنیم اگر کم است یا زیاد ما را بس است نه از حقوق دان میترسیم و نه از قاضی نه سند میتیم و نه گر فته میتواند همه قا نونی است .
  یگانه چیز ی که بسیار ارزش دارد وقت است من یک ثانیه وقت خودرا ضایع نمیکنم حتی من زندگی خودرا فدای وقت نموده ام نه وقت را فدای زندگی که باز هم غلط است .

 • این آقای دو تابیعته از ملت مظلوم بیچاره چی میخواهد همان یک قطره خون که در رگها هموطنان شریف ما است بگذارد که زنده بمانده لعنت خدا بر این خاک فروشان که بر چشم ملت خود خاک را میزند اما برای ای اس ای تحفه میفرستتد که افغان ها را به چی حال و روز انداختیم . باز رئیس مجلس سنا با بی ابروی تمام از این مرد دو چهره دفاع میکند مسله زبان وقوم را در میان میاورد . هیچ مسله زبان وقوم در میان نیست آقای رئیس مجلس شما ها بنام های مختلف مردم ما را علیه یک دیگر می اندازید . ما به تمام اقوام کشورخود احترام داریم وهمچنان جرم یک عمل شخصی است این موضوع به هیچ یک از اقوام ساکن کشور برنمیگردد .

 • تمام موضوعات که در بالا ذکر شده واضع نمی سازد که چی اختلاص صورت گرفته است. پیش از این که کابل پریس این موضوع را نشر میگرد باید از وزارت مالیه نیز معلومات ارائه میگرد. از این واضع میگردد که شما هم اختلاص نمودند در قسمت اصولی میدیا و جورنالیزم.

  • آقای خالد ، فکر کنم کله ات از کاه پر است چون تمام مردم حتی طفل هم اگر این اوراق را بخواند میفهمد که زاغ خیل وال دزدی کرده.
   سوال من از شما اینست که چطور امکان داره که وزیر مالیه تادیه 27 میلیون دالر را به مدت پنج سال روی هم در چندین بار تمدید کند و زمینه را برای غضنفر مساعد بسازد تا 500 میلیون دالر از آن فایده کند چرا این فایده را دولت نکرد بخاطر که مانند زاخیلوال خائین ملی با گرفتن مبالغ انگفت از این فایده ها دولت را محروم از عایدات نموده و تمام پول ها را در دهن گرگان خونخوار انداخته است حالا این دزد بگویید که چه دلیل موجه برای تعویق انداختن تادیه پول داشته است. اگر سخن از به خیر بودن ملت باشد پس بخیر بودن ملت در قضیه کابل بانک خوبتر تبارز داده شده میتوانست چون قضیه کابل بانک حتی اقتصاد کشور را متلاطم ساخت و روند سرمایه گذاری ها را هدف قرار داد چرا این دزد خائین عمر زاغ خیل وال در آن باره از خود ابتنکار نشان نداد و چرا بخیر کابل بانک کار نکرد که به خیر غضنفر کرده معلومدار است دیگه خر که خر است آینرا میفهمد.

 • قسمیکه از سخنان مسکین و معاون والی ننگر هار در یافت میگردد که موضوع را حنبه قومی و ملیت گرایی داده اند. این موضوع واضیح است که هیچ منبع نمتواند که اختلاس زاخیلوال را کتمان نماید. اگر موضوع پنین باشد باین معنا که همه پشتون ها که در قدرت دولتی و پوست های بلند قرار دارند، درین بر نامه شریک اند. مسلم یار باید کمی شرم کند که موضوع را اینقدر کوچک و خورده ریزه می نامد. ملیون ها نفر در کشور بیکار و نان خوردن ندارند مگر اختلاس وزیر مالیه را خورد وکوچک اعلان میکند. چکنیم که سال گرم آمده و این فاشست رئیس ثنا شده است.

 • خیل - گل - زی دزدی میکند و هزاره مدال میاورد

 • او بچه هر کس وظیفه اش چیقدر بی انصاف هستی
  مگر ابراهیم پهلوان را فراموش کردی
  غیر از هزاره ها دیگه نر کیست که به میدان شیر ها داخیل شود .
  افرین به ان کسانیکه در میدان اولمپیک رفتند شهامت کردن خیر که مدال نیاوردند و نیکپاه جان را تنها نگذاشتن
  افرین به همه انها .

 • به

  [saheb.baran yahoo.com->] نظر شما در افغانستان حکومتی وجود دارد دولت مردان افغانستان که چور انداخته کرزی خواب نیست چشم های خوده بسته کرده
  وزیران محترم جز چور و آتش قوم افروزی برای بقای خود شان پارلمان هم که مثلا خانه ملت است البته که است ولی خانه ی چور و خانه بد بختی مردم است
  مرز های افغانستان هم که هر روز مورد هجوم پاکستان قرار میگیرد ولی دولت مردان ما فقط به چور و چپاول ادامه داده به هیچ چیزی فکر نمیکند
  در مرز کشور مثلا جمهوری اسلامی ایران مثلا اسلامی است هموطنان ما بارها بارها کشته میشوند . دولت مردان و سیاست گذاران ما باید چشو خودشان را کور بگیرند کسی که کشته میشود از این ملت نیست
  سرک های کابل هرات ما هم در اختیار مسافرین بین شهری نیست اون جاده ها در اختیار بیبند بار های که قطار های اکمالاتی که معلوم نیست چی به چی است قرار دارد حکو مت افغانستان کجاست کسی حق اعتراض به هیچ کار دولت یا ابراز نظر ندارد دولت کجاست
  هم میهنان عزیز آیا دولت مردمی در افغانستان وجود دارد ؟

  آنلاین : http://www.blofa baran

 • این همان غضنفر گروپ است که بانکداری اسلامی میکند.
  افغان های مفسد کثیف بی همت بی ناموس رشوه خور ادم کش جنگجو بی غیرت قوم گرابچه باز و طفل باز ظالم خداناترس اختطاف گر دزد دروغ گوی .....د رینجا با همین قدر از صفات هموطنان خود اکتفا میکنم...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس