کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > گزارش خبری و تصویری از تظاهرات لندن در واکنش به حملات وحشیانه کوچیها به بهسود و (...)

گزارش خبری و تصویری از تظاهرات لندن در واکنش به حملات وحشیانه کوچیها به بهسود و دایمرداد

تظاهرات برعلیه استبداد، کوچیگری و معامله گری در لندن/ ده ها نفر از فعالین مدنی، محصلین دانشگاها و شخصیتهای معروف نیز در این تظاهرات حضور داشتند. مظاهره کنندگان حملات وحشیانه کوچی ها را به هزارستان محکوم کردند واظهار داشتند که در این اواخر کوچی ها نه تنها از منطقه بیرون نشده اند بلکه به پیشروی های شان ادامه داده اند و دولت کرزی هیچ گونه عکس العملی نسبت به حملات و چور و چپاول آنان نشان نمی دهد.

دو شنبه 24 می 2010, بوسيله‌ى رمضان حلیمی

مظاهره کنندگان هشدار دادند که اگر دولت مردان افغانستان چشمهای خودرا باز نکند بحران روز به روز گسترش خواهد یافت و عمیق تر خواهد شد. اقوام غیر پشتون با گذشت هر روز اعتماد شان را نسیت به حکومت کرزی از دست داده اند و آنها دیگربه دولت آقای کرزی به عنوان یک دولت ملی نگاه نمی کنند.

روز یکشنبه دوم جوزای ۱۳۸۹ ، صدها نفر از مهاجرین افغانستانی مقیم انگلستان اعم از زن و مرد، پیر و جوان از سراسر این کشوردر مقابل سفارت افغانستان در لندن جمع شده دست به تظاهرات گسترده ای زدند و احساسات همدردی ، همبستگی و شعور سیاسی شان را به نمایش گذاشتند. ده ها نفر از فعالین مدنی، محصلین دانشگاها و شخصیتهای معروف نیز در این تظاهرات حضور داشتند. مظاهره کنندگان حملات وحشیانه کوچی ها را به هزارستان محکوم کردند واظهار داشتند که در این اواخر کوچی ها نه تنها از منطقه بیرون نشده اند بلکه به پیشروی های شان ادامه داده اند و دولت کرزی هیچ گونه عکس العملی نسبت به حملات و چور و چپاول آنان نشان نمی دهد.

مظاهره کنندگان با سر دادن شعار های از حکومت فاسد کرزی و کار کرد های دولت وی و همچنین از کریم خلیلی و محمد محقق به خاطر معامله گری آنان با کرزی به شدت انتقاد نموده وخواستار استعفای فوری آنها شدند. شعارهای چون "کوچیگری بیداد است/ میراث استبداد است" ، "کوچی جنایت می کند / کرزی حمایت می کند" ، "مرگ بر معامله گرایان"، "کرزی استعفا استعفا"، "خلیلی، محقق استعفا استعفا" و "کوچی از افغانستان خارج شو"، فضای منطقه را در هم پیچیده بود وازین طریق مظاهره کننده گان خشم و انزجار خودشان را از حکومت فاشیستی کرزی و حامیان او به نمایش گذاشتند.

در پایان تظاهرات امروز قطع نامۀ از طرف مظاهره کننده گان صادر شد که در قسمتی ازین قطعنامه امده است. "ما به عنوان شهروندان افغانستان توجه جامعه جهانی و نهادهای حقوق بشر را به فجایع انسانی که در بهسود و دایمردادمی گذرد جلب میکنیم. ما مظاهره کننده گان که امروز ایجا جمع شده ایم به هیچ جریان و گروهی وابستگی نداشته و تنها حود را متعهد به تحقق ارزشهای دموکراسی و جامعه آزاد بدون خشونت و مبتنی یر قانون میدانیم.

ما هشدار میدهیم که اگر دولت مردان افغانستان چشمهای خودرا باز نکند بحران روز به روز گسترش خواهد یافت و عمیق تر خواهد شد. اقوام غیر پشتون با گذشت هر روز اعتماد شان را نسیت به حکومت کرزی از دست داده اند و ما دیگربه دولت آقای کرزی به عنوان یک دولت ملی نگاه نمی کنیم."امید جعفری و عصمت امینی

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


34 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > گزارش خبری و تصویری از تظاهرات لندن در واکنش به حملات وحشیانه کوچیها به بهسود و (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.