کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادی



پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > بوکس > مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت چهارم

مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت چهارم

بنی لئونارد

يكشنبه 9 مارس 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

بنی لئونارد متولد 17 آوریل سال 1896 میلادی هست. این بوکسور آمریکایی بعنوان بزرگترین بوکسور تمام دوران دسته سبک وزن شناخته می شود و در لیست هشتاد بوکسور برتر هشتاد سال گذشته که از سوی مجله رینگ منتشر شد نیز نامش درج شده است.

بنی از آنجا که جزو جمعیت یهودیان محله منهتن شهر نیویورک بود به جادوگر گتو شهرت یافت. در مورد خصوصیات قابل ذکر او می توان به سرعت، تکنیک و توانایی بالای او در انتقال سریع فرمان به پاهایش اشاره کرد.

یکی از مبارزات مشهور لئونارد با جک بریتون در ژوئن سال 1922 میلادی می باشد. بنی توانسته بود در سیزده راند نفسگیر حریف خود را ناک اوت بکند ولی در اقدامی غیرقابل پیش بینی در حالی که حریفش بر روی زانو نشسته بود به سمتش حمله ور شد که در نهایت داوران او را برنده نشناختند.

لئونارد در سال 1924 از دنیای بوکس حرفه ای کناره گرفت و چنانچه که خودش گفته است این کار را به خاطر مادرش انجام داده است. بنی دوباره و بعد از چند سال در سال 1931 تصمیم به بازگشت به دنیای بوکس را گرفت و تا سال 1933 در این رشته فعالیت کرد و سرانجام برای همیشه از آن خداحافظی کرد.

لئونارد بعد از کناره گیری از بوکس مدتی را به فعالیت در حواشی ورزش هاکی پرداخت و سرانجام به داوری در بوکس روی آورد. نکته جالب در مورد لئونارد این است که او سرانجام زندگی اش را در روی رینگ بوکس به پایان رساند. او در حالی که مشغول داوری یکی از مسابقات بود دچار حمله قلبی شد و بر روی همان رینگ بوکس جان سپرد.

نام بنی لئونارد همچون دیگر ورزشکاران بزرگ دنیا در تالارهای افتخار بین المللی حک شده است و جامعه یهودیان نیز از او بعنوان یکی از ورزشکاران سرشناس خود نام می برند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans






60 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > بوکس > مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت چهارم

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.