صفحه نخست > کارتون > هویت طالبانی

هویت طالبانی

یک کارتون
بشیر بختیاری
دوشنبه 27 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بختیاری صاحب کارت حرف نداره. این مکتب سوزها فقط میتوانند چنین هویت داشته باشند.

 • من همیشه از کابل پرس? این سایت مردمی خود بابت کارهای خارقالعاده شان تکری میکنم
  من به این عقیده هستم که اگر این بزرگا تلاش نمیکردند همین قدر هم مردم از طالبان نفرت نمیکردند.طالبا واقعا که وجود شان اتش است و انفجار است.این قوم انتحار زی همیشه وقت برای نوکری بیگانا مردم مارا قربانی کرده خدا به این قوم نفرین کند امشالله

 • طالبان یعنی خر پکستان به امر پکستان اینها افغانستان را خراب و ویرانه باید کند تا این سیاست مداران بیعقل وخر افغانستان دیگر به حرف های مفت خود دعوای برسمیت نشاختن خط دیورند را نکند

 • 1. چرا این مردان ساده و بی خبر انتحار میکنند؟ چرا به انتحار مجبور میشوند؟ چرا خودرا می کشند؟ چی چیز انها را محبور به این کار می کنند؟ آیا کسی این موضوع را بدون دخیل ساختن عقیده و نظریه شخصی خود، دور از تعصب تحلیل نموده است؟ نه هرگز؟
  2. و اینکه طالب را نماینده قوم پشتون میدانید هم اشتباه می کنید. آنقدر که اقوام دیگر از دست طالبان وحشی زجر کشیده پشتون هم کشیده است. چرا یک پشتون که در یک اداره دولتی و موسسات کار می کنند نمیتواننند به قریه جات خود برود؟ آیا قیام های مردمی بر ضد طالبان که در حال نسج گرفتن است مخالفت روشنفکران پشتون را ثابت نمیسازد؟
  3. چرا ما همه کار ها را به پاکستان نسبت میدهیم؟ اگر طالبان نماینده طالبان اند پس این طالبان چرا همه روزه عساکر پاکستانی را سر می برند؟

  • مثلکی چندین سال است تو در خواب هستی
   33 سال جنگ در افغانستان ادامه دارد به ملیون ها اسناد است
   و تو هنوز نفمیدی که لیلی نر بود یا ماده
   خدا تو را انصاف بده تو سیاست مدار جوان را
   اینقدر وقت کجا بودی او شمسو ماما

 • شمس جان کور هم میداند شوربا شور است.این یک جنگ زرگری است که روی بعضی مسایل پیش پا افتاده پنجابی ها و جنرالان پکستانی عساکر اردو یا پلیس خود را گاو پیر قربانی مزار میکند.ولی در اصل هسته مرکزی طالبان و گروه های بیخود افراطی را تقویه میکند و زنجیر این سگان افراطی درنده به دست جنرالان استخباراتی و اردو پکستان است که ازین سگان درنده برضد افغانستان مدعی قبضه حاکمیت در انطرف خط دیورند است و از بخش ازین گروه های افراطی ادم کش تربیه شده دستگاه ای اس ای برضد دشمن دیرین اش هند استفاده میکند.ودر افغانستان نیز با استفاده ازین انتحاری ها گاهی به میخ گاهی به نعل میکوبد و از غربیها پول وامتیاز میگیرد ولی سر زنجیر واداره و تربیه همه این انتحاری ها و ملاعمر ها بدست ای اس ای است .تا ما اداره ضعیف با فساد الوده و جاسوس های مخفی در اداره نیم بند و متزلزل و مریض و قوم گرا و بیخود به اصطلاح دولت مرکزی خود داشته باشیم .این ای اس ای ازین بد تر اب را گل الود کرده ماهی میگیرد و نمیگذارد که در کابل یک اداره قوی متحد با پشتوانه ملی ومردمی ودور از قوم گرایی و یک حکومت ملی بوجود بیاید که قادر به باز سازی اقتصاد و اردو ملی ویک افغانستان مقتدر باشد. این استراتیزی پکستان است که نفاق ملی وقومی را در افغاستان دامن بزند ویک گروه خاص را مزدور تربیه کرده واز بوجود امدن یک افغانستان متحد وقوی جلو گیری کند.

 • لعنت خدا ورسول به این جاسوسان آی اس آی و انگلیس شود که بخاطر دو روز قدرت از نام پاک دین مبین اسلام استفاده سو میکنند.
  درهم مشکن گوهر اُمید مرا (قلب وطن) و بهار جاوید مرا

 • دوستان عزیز السلام علیکم
  در اسلام آمده که کسی که تصویر انسان را نقاشی میکند مشرک است. کسانی که این تصویر هارا میکشند باید محکمه رفته و مجازات شوند شما که اسلام هستید در جای این که این هارا به نکوهیش یادکنید میایید هنوز تشویق میکنید.باید اسلامیت خودرا در هر جا ظاهر سازید خداوند (ج) در قران گفته است که از تقیه بپرهیزید. ای اسلام عزیز تو چقدر بین این مردم جاهل غریب شده یی.خدا از تقصیرهای ما بگذرد انشالله و تعالی.

 • رفیق ها هیچکس جاهل نیست این محیط است که ما و شما را به این تنگناها کشانیده است، در افغانستان همگان مسلمان اند اما این قرائت تازه از دین که شیعه را تکفیر می کند انسانیت را تحقیر و آزادی را تازیانه می زند و عقل را تسخیر می کند مال کسانی است که از جابلسای خود برتر بینی قومی که ریشه در احماقت هتلر داشت و به دلیل پای گذاشتن در جای پای هتلر بود که هموطنان سکهـ ما وشما را از این کشور جمع کردند و عده یی دیگر از کسانی را که قبل از وزش توفانهای کوه سلیمان در این کشور سکونت داشتند را از کشور تبعید کردند، کشوری که در بیش از دو صد سال بی خاصیتی، کوردلی، تعصب، جنگ، آدم کشی محور اصلی کنش های کلانش بوده حق دارد یک چنین انسان بپرورد. به گفته یی روانکاوان معروف دین کنش های آدمی را تلطیف نموده و اورا به جهتی سوق میدهد اما در کشور ما یا تجاوز می کند، انسان می کشد، با تار موچی سر میبرد، وحشت می آفریند و در بهترین حالت در برابر همه یی این جنایت ها خاموشی اختیار می کند.

 • شیخ اسلام زی بچیش نوش جانت همینکه نامته ده اسلام چسپاندی حق داری همه یی توده های انسانی جهان را تمسخر کنی، دشنام بگویی، خر بگوییی احمق بخوانی حتا هم به نسل نسلش دشنام نثار کنی، راستش کجاست یک نظارت گری که به کنش های این داعیان بر حق دین اسلام در کشور ما نگاهی بیندازد؛ در زمانه یی ما از بس این داعیان از تزویر و ریا و دروغ وفتنه گری و زبونی و جبونی نان خورده اند یکسو خانه و مال این مسلمان را غنیمت دارالحرب خوانده اند و روزی دیگر باغ و تاک فلان مسلمان را سوختند. ولی به شما می گویم اگر فراموش کرده یی یکبار بخوان انا نحن نزلنا الذکر وانا له لحفظون، من البته بر دانشمندان واقعی این حوزه که تخصص دارند و اتفاقا تعداد شان از شمار انگشتا بیشتر نمیشود حرمت فراوان قایل هستم

 • برادر مرید جان شما به گپ من نرسیدید.من کفر گوی این نقاش را یادآوری کردم شما گپ را بکجا بردید.این بختیاری همیشه شکل انسان را که خدا چقدر زیبا خلق کرده به این شکل میسازد این اگر از دل پاک باشد که کار بر خلاف اسلام نمیکند وها تو هم که اسلام هستی چرا از این طور آدمها پشتی بانی میکنی؟ من این کارهای شان را در یک مجله عربی چند سال پیش دیدم که به بزرگان دینی الازهر توحین کرده بود اگر من و تو که اسلام هستیم جلو این رقم کسان را نگیریم فردا نعذ باالله به ساحت مقدس خلفا توحین میکند . خدایا تو هدایت کن این انسانها را.آمین

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس