در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > جوان افغان به جرم بریدن گلوی زنش در استکهلم بازداشت شد!

جوان افغان به جرم بریدن گلوی زنش در استکهلم بازداشت شد!

رحمت الله
سه شنبه 4 سپتامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در چند روز گذشته رسانه های سویدنی خبری را منتشر کرده اند که افکار عمومی این کشور را به شدت تکان داده است. یک جوان افغان بنام سیف الله نورزمان هفته گذشته به جرم کشتن زنش در جنوب شهر استکهولم پایتخت سویدن از سوی پولیس بازداشت شد. رسانه های سویدن نوشته اند که زن این جوان افغان قصد جدایی از وی را داشته و در این رابطه با نهادهای مشاوره خانواده در تماس بوده است. مقتول در هنگام کشته شدن در خانه ی یکی از بستگانش بوده و پولیس سیف الله نورزمان را در حالی که نشانه های قتل مانند لباس های خونی که به تن داشته، بازداشت کرده بود. طبق خبر رسانه ها سیف الله نور زمان در ماه مارچ 2011 به سویدن رفته است.

واژه های کلیدی
حقوق کودکان و زنان
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • به هرصورت اين يك فاجه است.
  اكر از هر دوجانب جاهلان اند
  اكر زنجير باشد بكسلانند
  سخن جينى ,غيبت,كب ساختن به خصوص در بين انها يكه در بين يك كروب از بيكاران او غان زندكى ميكنند. نتيجه همين ميشود.يك روز اعصاب خودرا از دست ميدهد و فاجعه ميافريند.اطرافيان اين فاميل شايد افراد بد جنس باشند.

 • wa baz ham jahalaaaaaaaaaaaaaaat
  khoda ya mara az jahalat berehaan
  ok

 • ازنامش پیداست که از قوم طالب است فرهنگ این مردم همین است

 • حتمن این احمق لوده اوغان بوده!

 • ببینید عادی ترین و معمولی ترین افراد پشتون حتی که در کشورهای پیشرفته و متمدن هم زندگی می نمایند ، آنقدر دست شان در کشتن به اصطلاح رو شده است که در هر زمان و مکانی ازین جنایات شان خود داری کرده نمیتوانند، خانواده هائیکه اعتماد شان را ازدست داده اند میتوانند از هم جدا شوند ، فطرت و دین هم آنرا تأئید میکند ولی این پشتونهای سرتمبه که غیر از چشتونیت و غیرت احمقانه افغانی چیزی دیگری را نمی شناسند ، مجدانه عیله دین و فطرت می ایستند، قتل کردن به نزد آنها مثل نوشیدن یک جرعه آب خیلی آسان و پیش افتاده است.

 • دوستان عزیز این نوشته درست نیست چون در مورد این فاجعه در یکی از سایت های کشور های اروپای خواندم که یک مرد 57 ساله ایرانی لب خانم 30 ساله خود را خورده است. لطفا لینک ذیل را برای معلومات یشتر کلیک کنید
  http://www.stockholmian.com/news/persiska/2012/04_06/062_encrypt.htm

  آنلاين بنگريد : http://kabulpress.org/my/spip.php?a...

 • میگویند که بز سری گوسفند خنده میکرد که گویا در جریان خیز زدن از جوی ک دیده شد ، در حالیکه از بز بیچاره 24 ساعت بیرقی است.
  بعضی از آغایان درعالم شک مردکه مجرم را به پشتونها نسبت داده اند و خارش خود را شانده اند. هنوز معلوم نیست که این احمق کیست و از کجاست. تا به حال کسی از جرم به این بزگی نگفته که درآن پشتونها دخیل باشند مگر از غیرپشتونهای مترقی ما درین چند سال اخیر سرخط خبرها را تشکیل میدهند. این هم چند نمونه:
  چندی قبل هشت تن از برادران مترقی غیر پشتون (که هزاره و پنجشیری بودند) بجرم تجاوز جنسی به یک خانم محکوم به حبس شدند که انشالله بعد از سپری کردن حبس از سوید اخراج نیزمیشوند. یک برادر هزاره ما بیچاره هم کشته شد و هم بدنام چرا که این جوان مواد مخدر میفروخت و از طرف خریدارانش بقتل رسیده بود. همچنین چندی قبل یک خانواده مترقی دیگری هزاره ما یک جوان هزاره را بجرم آنکه با دختر ایشان رابطه داشت بقتل رسانده بودند.
  سردار از سویدن

  • Hello!
   Those people who murdred Abbas Rezaie november 16, 2005 were not HAZARA!!! They were sayeeds!!

  • او سردار غول، دو خر یک چتیات نوشته میکنه و تو مثل سگ غو غو میکنی. تو غول از کجا خبر داری که غیر پشتون نوشته کده. میشه که پتان های پاکستان باشن و یا خر دیگه. دردت را به قراری بخور.

  • برادر سردار سلام
   شما آنهایی را که مرد قاتل را به پشتون ها نسبت داده ملامت کرده و به آنها مثال بز و گوسفند را زده ای ،به قول شما هیچ مدرکی که او پشتون است هنوز وجود ندارد ،پس شمایی که گفته ای پنجشیری ها و هزاره ها فلان جنایتی را مرتکب شده و به زندان رفته و فلان هزاره به جرم فروش مواد مخدر کشته شده،به اساس کدام مدرک است ؟ اگه منظور تان از همان بچه هزاره باشه که پارسال در یکی از شهر های جنوبی سوئد کشته شد جنگ میان االبانیها و یک عده ای دیگر بر سر خرید و فروش مواد مخدر بود او بیچاره کشته شد که هیچگونه در قضیه دخیل نبود .درین صورت دروغ شما ثابت میشود .یک آدم دروغ گو چطور دیگران را به دروغ گفتن محکوم میکند ؟

 • خبر را از شکمت جور کدی احمق
  دلت را به همی‌ خبرها خوش کن
  خبر، جعل و دروغ، تاریخ شما دروغ
  فقط داستان داستان تجاوز جنسی راست بود و ردر بین اونا چند تا پشتون بودند. شاید او بیچاره پنجشری و هزاره را ویروس پشتونی گرفته بوده باشه

 • شخصی که به اسلام اهانت کردی افسوس به حالت اعمال جاهلان خود را به اسلام مرتبط ساختن و اسلام را بدنام کردن کار عاقلان به نظر نمیرسد.
  مشکلات امروزی که دامن گیر اروپا و کشور های غیر اسلامی است به صد ها مرتبه خطرناکتر از مشکلات کشور های اسلامی است انسانیت شرافت عزت اصلا وجود نداره در اروپا زندگی ماشینی است از انسان متاع ساختن مخصوصا از دختر خانم ها فقط به قصد تجارت و پیدا کردن پول از شان استفاده میشه.
  محبت هم دلی صله رحم خو اصلا دیده نمیشه
  محمود ضربی
  کابل

  • دوست عزيز كه در اروپا آمدي وخواب وخيال طالبانيسم داري !حيف نيست كه دروغ ميگي واگر باكسي جرأت نداشتي كه در جريان بگذاري شب كه خوابيدي باخدايت بگو كه كدامين دراشتياه است غرب يا شماي كه ٥وعده نماز ميخوانديد موقع خواندن نماز پلان انتحاري وكشتن جان مردم را ميكرديد كدام درست است اروپا ياچتلستان كه مطمئن شما بنام افغان آمديد اقامت گرفتيد واصل از پاكستان چتل هستيد بلي شما گفتيد كه دوختران فروخته ميشود درغرب أزادي هست وتصميم بدست شما است كه بدون شك در خريد اين دوختران خود شما هم شريگ هستيد ودر عبادتگاه شما هم ازاين كار صد برابرجنايت ميشود بيا من برايت ثابت ميكنم
   نماز ميخوانيد وچند نفررادرروز قتل ميكنيد ؟ وبه چند تا دوختران تجاوز ميكنيد وچند تا بچه ليوات ميكنين ؟
   حجالت بكش غرب مسجد وبت خانه را آزاد گذاشته وبجايش جان انسانهاي بيگناه را نگرفته وغرب براي تو دعوت نامه نفرستاد وتو خودت آمدي هزاعر دروغ هم گفتي تا در اينجا اقامت بگيري چرا در عربستان نفرفتي؟
   چون عياشي ات نميچله ديگه دروغ نگو مثل روز روشن است

 • در سويد و هاليند به دها هزار او غان بيكار نشسته نان مفت را زده راييست,كار شان غيبت,بهتان و سخنجينى است.در بين بسيارى فاميلها همين افراد نفاق مياندازند و در زندكى ديكران مداخله ميكنند و به طعنه و بد كويي ميبردازند.از مشور هاى غلط يك عده از يك برامدكى كوجك در يك فاميل, يك فاجعه انسانى بميان ميايد.
  برادران اين نه به مليت كسى ارتباط دارد و نه به دين و نه به مزحب.كوشش نكنيد كه فورى قضاوت كنيد. به خود ببينيم ما هر كدام كمبود خود را داريم.يك بلا در هرفاميل ميتواند نازل شود.هندو و مسلمان ندارد و هم اوزبيك و تاجك و بشتون ندارد.يك فاميل تباه و برباد شد اين واضح است بس دغدغه جه ضرور است برادران و عزيزان اكر همين تو باشى؟

 • پشتونها در افغانستان زنهای شان را با قاطر و الاغ الیش میکند در ارو پا این زنهای محروم شان را وحشیانه میکشد . زنهای پشتون بعد ازین هوشیار شود یا خودرا ازاد کند و یا هم در زمان انتخاب شوهر تاجیک و هزاره را شوهر کند تا دیگر از بو ی بد دهان نسوار مردان پشتون رنج نبرد و...

 • من خودم یک دوست دارم که زن پشتون دارد اما بعد ازینکه دوست تاجیکش را شوهر کرده خیلی نظافتش خوب شده است قبلا کوچی وار در خانه پدری خودش زندگی داشته است فعلا زندگی شان کا ملا شهری شده است ..

  • قیس جان چی یک نظر جانانه دادی.
   مطابق نسخه خودت خواهریته به مه بتی که من هم اصلاح شوم. اگر به یکی نشد باز خیر است یکی دو تای دیگر هم بمن پیدا کو.
   سردار

 • سرا دار مردار بچیم گپ های هوائی نزن اگر مرد هستی و خراب نبودی و نیستی با سند حرف بزن .
  جهالت شما تاریخ را شر مانده است و به تمام دنیا شما شهرت دارید شما چندین کشور را به خاک و خون غلته کرده اید
  اول برو دهنت را بشوی باز نام هزاره و تاجیک را بیگیر .
  فلان چرس میفروخت
  فلان هیروین فروخت
  بابا شما تریاک تمام دنیا را تولید میکنید به تمام دنیا اشکار است .
  خدایا شکر که مرا پشتون نیافریدی
  همه بد بختی ها را قبول دارم جز پشتون بودن را نه
  دوزخ را قبول دارم پشتون بودن را نه یا ربا مرا از پشتون دور نگهدار
  با ربا مرا از جهالت پشتون حفظ بنما
  یا ربا مرا از مار گزنده
  از گرگ دیوانه
  از دیوار شکسته
  از تهمت ناحق
  از زن شلیته
  از پشتون جاهل حفظ بینما
  امین یا رب العا لمین

 • جناب قزلباش صاحب،
  کاملاً با شما موافقم!

 • من شخصا کاری به پشتون وغیر پشتون ندارم، اما صادقانه از غیرت و همت این برادر افغانستانی خود تمجید میکنم، زیرا گاهی ارزش این را دارد که به خاطر حفظ وقار،انسانی ،اسلامی و فرهنگی خود چنین قتل های رابرنزدیکترین شریک زندگی مان بخاطربزرگترین خیانت شان درحق شوهرانشان روابداریم تادرس وعبرتی باشد بردیگر خواهران ما که بارفتن دردیار غربت غرب بزودترین وقت تمام رسم وراج های افغانستانی واجدادی شانرا به بادفنا می سپارند.
  صدآفرین برشهامت تودلیرمرد افغانستانی.
  فرهاد از استکهلم

 • صد افسوس به حال شما . ما همه از وطن بی وطن شدیم از همین کینه جویی و جهالت وبی اتفاقی آیا همین کافی نیست_ در اخبار سویدنی امده جوان 21 ساله افغان این شرم برای ما همه افغان های آواره است که ملک خود را بخاطررهایی از همین جهالت رها کردیم پس شما جوان با غیرت آقای فرهادکه این را یک درس میگویید کافی است که حواس تان فقط متوجه خواهر- خانم و دختر تان باشد اگر از دولت غرب متاثر و شاکی هستیدوآزادی را خلاف اصول خود فکر میکنید پس میتوانید داوطلبانه به وطن برگردیداز طریق IOM به شما سفر خرچ هم میدهد شاید در کدام باند جانی- دزد و آدم کش برای خودت سخت ضرورت با شد. در اینجا هم مسجد است هم میخانه و مانند انسان بتو حق میدهد که راهت را انتخاب کن.

جستجو در کابل پرس