کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > همراهی کرزی با تروریست های افغان؛ او مانع از نبرد نیروهای امنیتی با طالبان می (...)

همراهی کرزی با تروریست های افغان؛ او مانع از نبرد نیروهای امنیتی با طالبان می شود!

شنبه 22 سپتامبر 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: پس از گذشت یک دوره از پلان حکومت کرزی و حلقات افغان ملت، طالبان و گروه حکمتیار برای جابجایی عناصر تروریستی در قالب نیروهای امنیتی، منابع کابل پرس می گویند سیاست های حامد کرزی و دستورات وی به عنوان سرقومندان اعلای قوای مسلح نه تنها مانع از پیکار و نبرد نیروهای امنیتی با طالبان شده بلکه جان سربازان و افسران را نیز با خطر جدی مواجه کرده است.

این منابع با اشاره به کشته شدن صدها تن از نیروهای امنیتی افغانستان در ماه های اخیر می گویند، بیشتر این سربازان و افسران که عمدتا اوزبیک، هزاره و تاجیک می باشند در نتیجه ی سیاست کرزی برای عدم مقابله با طالبان جانشان را از دست داده اند. یک منبع در امنیت ملی افغانستان به کابل پرس می گوید حامد کرزی شخصا در چند مورد مانع از انجام عملیات علیه طالبان در مناطق مختلف افغانستان شده و یا در جریان عملیات هنگامی که طالبان با شکست سنگین روبرو می شدند به نیروهای امنیتی دستور بازگشت داده است.

این منبع برای نمونه به عملیاتی اشاره می کند که چندی پیش در منطقه ی اجرستان ولایت غزنی توسط اردوی ملی افغانستان راه اندازی شده بود که طالبان در این منطقه در حال دادن تلفات سنگین بودند که به یکباره نیروهای امنیتی به دلیل دستور مستقیم کرزی عملیات خود را ناتمام گذاشته و به پایگاه های خود بازگشتند. این منبع می گوید در جریان بازگشت نیروهای اردو از این عملیات ناتمام، طالبان بر آنان یورش آورده و چندین سرباز و افسر اردو جانشان را از دست داده و یا زخمی شدند. منطقه ی اجرستان و به همین شکل اکثر مناطق ولایت غزنی در کنترل طالبان قرار داشته، راه ها بر مسافران مسدود شده و حامد کرزی و تیم وی مانع از اجرای عملیات علیه طالبان می شود.

این منبع به چند عملیات دیگر در ولایت غزنی، میدان، فاریاب، بادغیس، غور، کاپیسا و قندوز اشاره می کند که مستقیم یا از طرف شخص کرزی و یا از طرف مقامات بلندپایه اردو مانند شیر احمد کریمی با مشکل مواجه شده و نیروهای امنیتی از حالت تهاجمی، حالت تدافعی اختیار کرده و با دادن تلفات به پایگاه های خود بازگشتند.

منابع کابل پرس می گویند آزادی طالبانی که گرفتار شده اند و حملات نیروهای نفوذی طالبان بر سربازان و افسران موضوع نگران کننده ی دیگری است که اگر سیاست کرزی و حلقات وی به همین شکل ادامه یابد، نیروهای امنیتی را با چالش جدی تر مواجه کرده و در آستانه فروپاشی قرار می دهد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


70 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > همراهی کرزی با تروریست های افغان؛ او مانع از نبرد نیروهای امنیتی با طالبان می (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • من جای این سربازان وطن میبودم سر دستور کرزی شاش میکردم و وحشی های طالب را تا کوه سلیمان میدواندم.

 • درین باره نباید هیج هزاره وازبیک وتاجیکی شک کند که حالا تمام پشتونها ازبیسواد شان گرفته تا باسواد شان در داخل وخارج کشور علیه تیره ها وتبارهای غیر اوغان نقشه وپلان می سنجند. گاه بنام جلسات فرهنگی وگاه به یک بهانهء دیگر هروقتی که باهم یکجا میشوند دربارهء بدست آوردن قدرت وحاکمیت قومی شان میگریند ودشنام میدهند ودندانخواهی میکنند

 • کرزی سگزی را بادران امریکایی و انگلیسی اش هدایت چنین اوامر را میدهند زیرا انها به پاکستان پول گزافی را جهت طالب سازی برادران کرزی میپردازند تا اهداف شانرا بر اورده سازند طبعا" نمی خواهند پیش از وقت مردار شوند
  کرزی ودارو دستهء طالبی اش همیشه مخالف نابودی برادران تروریست شان بوده اند که احضار جنرال داوود شهید به ارگ پشتونی وهشدار بوی و بعدا" به شهادت رسانیدن او و جنرال سیدخیلی شهید , هنگامیکه داوود شهید از آماده گی اش به عملیات بزرگ درولایات شمال برای نابودی آدم نماهای درندء طالبی خبر داد , بزگترین نمونه آنست
  در این قتل به گفتهء شاهدان عینی , جنرا لطالب زلمی ویسا مستیما" دست داشته است .

  • آقای بهزاد کرزی را ( باداران امریکایی و انگلیسی اش هدایت چنین اوامر را میدهند) این نظروعقیده شما کاملأ ناانسانی
   و متعصب پشتونی بودن شمارا دلالت میدهد 95 درصد کمک های چه بازسازی باشد چه نظامی باشد چه تحفه و به نام
   هدیه باشد به شما پشتون هاازجانب کرزی داده میشود سمت جنوب تا درخانه های فاروق وردک قیرریزی شد شهرهای شما
   دراین مدت ده سال صد چند آبادو مدرن گشت شما خورده مینالید ، این همه نابرابریها نزد خداوند بازخواست شدنی است.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.