کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > رم ـ یونایتد؛ تکرار تراژدی یا زمان انتقام گیری

رم ـ یونایتد؛ تکرار تراژدی یا زمان انتقام گیری

جمعه 14 مارس 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

قرعه کشی لیگ قهرمانان که اتمام می یابد سوژه های خوبی برای همه بدست می آید. رویارویی آرسنال و لیورپول در مرحله یک چهارم نهایی، دیدار نسبتاً آسان بارسلونا با شالکه و همینطور چلسی و فنرباغچه (البته بر روی کاغذ) و در نهایت دیدار تکراری آس رم و منچستر یونایتد.

شاید اگر دیدار تاریخی این دو تیم در فصل گذشته با آن نتیجه عجیب و غریب هفت بر صفر به سود یونایتدها در اولدترافورد پایان نمی پذیرفت چندان به این رویارویی های مجدد اهمیت داده نمی شد اگرچه که این دو تیم در فصل جاری در مرحله گروهی نیز با هم روبرو شدند ولی دیدارشان چندان به دل ننشست.

یونایتدها در سال گذشته شکست تلخی را در تاریخ باشگاه رم ثبت کردند که رمیها مدتها نمی توانستند در کنار رقبای داخلی شان از بابت آن سر بلند کنند ولی به مدد بازیهای درخشانشان در این فصل و بخصوص در مقابل رئال مادرید توانستند تا حدودی جو را به نفع خود تغییر دهند.

در بازی انجام شده در ورزشگاه اولدترافورد یونایتدها توانستند با تک گل وین رونی رمیها را راهی ایتالیا کنند و در استادیوم المپیک نیز این یونایتدها بودند که ابتدا پیش افتادند و در نهایت مانسینی برزیلی در 20 دقیقه پایانی توانست رم را از یک شکست خانگی برهاند. پیشاپیش آن بازیها نیز رسانه های ایتالیایی بارها از یک دیدار انتقامی برای رم صحبت می کردند ولی نهایتا تماشا کردن هر دو بازی نشان داد که رم توانایی انجام این چنین کاری را ندارد.

اما اکنون صحبت درباره بازی های قرعه کشی شده مرحله یک چهارم نهایی است. بنظر می رسد اکنون بهترین فرصت و در مدت زمان کوتاهی از فاصله آن تراژدی تلخ برای رمیها بدست آمده است. بسیاری فکر می کنند که دیدار رم و رئال مادرید و پیروزی رمیها در دو بازی بخاطر نبود رئال در فرم مناسب خودش بوده است، ولی نمی توان بهیچ وجه در مورد کیفیت خوب تیم رم در این فصل تردیدی داشت. رم چه در لیگ ایتالیا و چه لیگ قهرمانان بازیهای خوبی از خود به نمایش گذاشته است و اگر دچار یک نوسان در مدت کوتاهی از بازیهایش در کالچیو نمی شد شاید جای رم و اینتر در صدر جدول نیز عوض شده بود. بسیاری از منتقدان اینتر در فصل جاری بارها به نحوه نتیجه گیری اینتر اعتراض کرده اند و یکی از مهمترین منتقدان اینتر همین تیم آس رم می باشد و بخصوص بعد از آن بازی رم و اینتر در ورزشگاه جوزپه مه آتزا که با اخراج فیلیپ مکسز در پایان بازی همراه بود. توتی به کنایه پس از حذف اینتر توسط لیورپول از لیگ قهرمانان گفته بود که داورانی وجود نداشتند که به مدد نرآتزوری بیایند! توتی و یارانش اکنون با بکارگیری تجربه فصل پیشین و انرژی مثبت روانی افزوده شده بعد شکست رئال می توانند هم در استادیوم المپیک رم و هم اولدترافورد به بازی حساب شده مقابل شاگردان فرگوسن بپردازند.

در سوی دیگر تیم فرگوسن در دو دیدار خود در مقابل لیون در مرحله پیشین حذفی چندان کار راحتی نداشت. شیاطین سرخ اگرچه توانستند در فرانسه به تساوی راضی کننده ای برسند و حتی در اولدترافورد نیز با تک گل کریستیانو رونالدو به پیروزی برسند ولی فرگوسن در پایان بازی اعلام کرد که از بازی شاگردانش چندان راضی نبوده است. بازیهای سنگین منچستریونایتد در لیگ برتر دیگر برای آنها به مسئله ای عادی تبدیل شده است و آنها به خوبی به نتایج دلخواهشان می رسند و می روند که بار دیگر صدر جدول را نیز قبضه کنند ولی افت کیفیت در بازیهای لیگ قهرمانانشان در زمان پیشرو می تواند بدترین نتایج را برای آنان به بار بیاورد. آنها در سال گذشته نیز توسط یک ایتالیایی (آث میلان) حذف شدند و بار دیگر احتمال حذف شدنشان می رود.

طبق قرعه کشی انجام شده برنده دیدار رم و منچستریونایتد به مصاف برنده بازی بارسلونا و شالکه خواهد رفت. باید به احتمال زیاد نتیجه آن بازی را بر روی کاغذ به نفع بارسلونا دانست و این تیم اسپانیایی را حریف یکی از دو تیم رم یا یونایتد دانست که در این صورت بازی هر کدامشان برای خود جذابیتی جداگانه خواهد داشت و می تواند بر جذابیت لیگ قهرمانان در این فصل به مراتب بیفزاید.

دیدار تکراری رم و یونایتد یک دیدار حیثیتی برای رمیها بحساب می آید و همین مسئله شاید برای یونایتدها گران تمام شود و باید دید آیا آنها می توانند از عهده این ماموریت برآیند؟ آیا آنها می توانند در صورت صعود نتیجه مقابل رئال را نیز در برابر بارسلونا تکرار کنند؟

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


83 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > رم ـ یونایتد؛ تکرار تراژدی یا زمان انتقام گیری

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.