Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > چلسي از نگاه لمپارد

چلسي از نگاه لمپارد

علی جواد دهقان
شنبه 21 آپریل 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

چلسي گرانترين تيمي است كه در ليگ قهرمانان حضور دارد اما اين خوزه مورينيو بوده است كه با توانايي اش نشان داده كه پول جرئت را به تيم نمي آورد. بازي هاي تيم او در ليگ قهرمانان، چه در مرحله گروهي بخصوص در مقابل بارسلونا و چه در مراحل حذفي مقابل پورتو و والنسيا نشانگر از پيشبرد تيم بوسيله مورينيو دارد. اكنون كه فرانك لمپارد يكي از اعضاي اصلي چلسي در اين چند فصل اخير مي باشد رويارويي مقابل ليورپول را در ليگ قهرمانان شروعي ديگر مي داند.

در آغازين فصل حضور مورينيو در چلسي، آنها در ليگ قهرمانان حريفان سرسختي همچون بارسلونا و بايرن مونيخ را از پيش روي برداشتند ولي در بازي مقابل ليورپول دچار مشكل شده و از ادامه راه بازماندند. اين موضوع را حتي خود مورينيو در كنفرانس هاي مطبوعاتي اش پيش از بازي با والنسيا ذكر كرده بود. فرانكي با يادآوري خاطره آن روزها مي گويد: دو سال قبل ما در روند خوبي قرار داشتيم. ما بارسلونا و بايرن را شكست داديم اما به ليورپول باختيم ولي ما نبايد درباره شانس و تقدير و ابزاري اين چنيني فكر كنيم. بهتر است كه كارمان را ادامه بدهيم و بهترين نمايش مان را در دو بازي انجام دهيم.

آنچه كه در مستايا و در سه شنبه شب 2 هفته پيش روي داد مشخص كرد كه شكست درفرهنگ لغات چلسي جايي ندارد. بعد از پايان نيمه اول با شكست يك بر صفر و در نتيجه شكست 2 بر يك در مجموع دو بازي به نظر مي رسيد كه براي دوازدهمين بار يك تيم انگليسي بدون كسب پيروزي مستايا را به سمت خانه ترك مي كند. مورينيو در نيمه دوم با وارد كردن جو كول سيستم بازي را تغيير داد و ابتدا به گل تساوي دست يافت و تا قبل از پايان بازي نيز گل سرنوشت ساز مايكل اسين چلسي را به مرحله بعدي سوق داد.

لمپارد مي گويد كه مورينيو چيز چندان زيادي در بين دو نيمه به آنها نگفته است اما بازيكنان چلسي مي دانستند كه چه چيزي را از دست داده اند و چه چيزي را نياز دارند. لمپارد مي گويد: چيز زيادي گفته نشد، بيشتر صحبت از عمل بود. ما فهميديم كه بايد يك گل بزنيم و بنابراين ما وارد بازي شديم و حملات بيشتري كرديم. من فكر مي كنم مسابقه براي ما بازتر شده بود و ما خيلي قوي بوديم. اين بازي يكي از نشانه هاي ما بود و ما خيلي قوي بوديم. ما در نيمه دوم متوقف نشديم.

لمپارد در مورد مايكل اسين هافبك غنايي تيم شان كه هم گل زد و هم خود را از بازي بعدي مقابل ليورپول محروم كرد مي گويد: او خيلي خوب كار كرد. هر وقت كه او بازي مي كند خيلي خوب كار مي كند. از دست دادن او بدشانسي براي ما است. اما ما يك تيم بزرگ داريم كه وقتي بازيكني را از دست مي دهيم با آن كنار مي آييم.

چلسي اكنون در مسير خوبي قرار گرفته است. شكست دادن بلكبرن سبب صعود آنها به فينال FAcup و رويارويي با منچستريونايتد شده است. من يونايتدي كه در ليگ برتر نيز حريف اصلي شان براي كسب قهرماني است. گفتني است كه آبي پوشان لندني از ماه ژانويه تاكنون شكستي را پذيرا نشده اند و اين حكايت از قدرت بالاي شان دارد.

هافبك 28 ساله چلسي در ادامه مي افزايد: ما در روند خوبي قرار داريم. ما مطمئن هستيم. ما در همه رقابتها هستيم و پيروز بازيها. ما مي خواهيم اين روند را حفظ كنيم. ما با اين نتيجه نمي توانيم دوئل كنيم يا آرام بمانيم. ما بايد مطمئن شويم كه در امنيت هستيم.

لمپارد هيچ نگاهي به برنامه كاري شلوغي كه در پيش رو دارند ندارد و مي گويد: من چيزي درباره ديگر بازيكنان نمي دانم اما از نظر خودم هنگامي كه ما مسابقات را مي بريم استراحت بهترين چيز نيست. شما مي خواهيد بازي كنيد و ما در حال حاضر خيلي مطمئن هستيم. شما نمي توانيد يك تيم مطمئن را شكست بدهيد كه بطور منظم هم بازي مي كند و هم پيروز مي شود و اين آن چيزي است كه ما هستيم.

چلسي در ليگ قهرمانان با ليورپولي روبرو مي شود كه پيش از اين در رقابتهاي داخلي انگليس 3 بار در طول اين فصل با هم مصاف داشته اند. لمپارد درباره رويارويي اين دوتيم در رقابتهايي خارج از فوتبال جزيره مي گويد: من فكر مي كنم اين بازي مشكل تر است. ما اين را خوب مي دانيم. مشكل تر از هنگامي كه شما با يك تيم از خارج بازي مي كنيد. ما مي دانيم كه ليورپول خيلي قوي است. آنها در يك زمان خيلي خوبي قرار دارند. ما بايد در بهترين وضع مان باشيم تا از اين مرحله بگذريم.

يوفا.كام

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس