فتنه

مسلمانها بیایید در ابتدا خودرا اصلاح کنیم
عبدالحمید اعتمادی
شنبه 5 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بازهم اعتراض بازهم خشونت تنفر تظاهرات خود خواهی سوء استفاده

فیلم فتنه در روزهای اخیر توسط یک نماینده مجلس کشور هلند ساخته شده است. طبق گفته ها و شنیده ها موضوع این فیلم خشونت در اسلام می باشد. بعد از کاریکاتور روزنامه نگار دانمارکی در باره حضرت محمد ٬ این اقدام جدید غربی ها در باره دین اسلام است .

این گونه برخوردها در مقابل ادیان از طرف یک عده ممکن است دلایل زیاد داشته باشد ازجمله ذهنیت های منفی که منجر به این گونه اقدامات می شود .

البته در این باره بهتر است ما مسلمانها کمی باعقل جدای از احساسات برخورد کنیم و بیندیشیم که ما خودمان که چه کار در این دین کردیم که این فرصت برای دیگران ایجاد شده تااینگونه قضاوت کنند . این گونه قضاوتهای ظاهری در جوامع ما هم وجود دارد مثلا فلان آدم خیلی شرور است یا فلان انسان مومین است یا آن آدم نماز خوان است یا ......

خوب با این وجود نباید زود احساساتی شد .آنها هم بر اساس رفتارهای اجتماعی که ما مسلمانها از خود در جای گذاشتیم قضاوت می کنند .

وقتیکه ما در سایه دین اسلام بدترین جنایاتهای بشری را در این دنیا انجام می دهیم. وقتیکه ما درسایه این دین بزرگترین حملات انتحاری را در سراسر دنیا هدایت می کنیم. وقتیکه ما بزرگترین ساختمان تجارت جهانی را بر سر هزاران انسان بی گناه خراب می کنیم . وقتیکه ما در سایه دین و قرآن هزاران مرد زن کودک را در مناطق مختلف مثل کابل ودیگر مناطق با هدف خودخواهی و قدرت طلبی محض نابود کرده کار خودرا برابر دستورات دین می دانیم

وقتیکه یک گروه از شیاد ترین انسانهای روی زمین بنام طالبان اسلام می آیند و از جنوب تا شرق و غرب را با شعار دین اسلام فتح کرده در مقابل با همان شعارحتی به زنان کودکان هم رحم نکرده. ویک انسان مرده را با شلاق مجازات می کند بخاطر که آن انسان در زمان مردن برابر با دین نبوده است

وقتیکه ما با استفاده از این دین انسانهای ساده دل و کودکان را مجبور به حملات انتحاری کرده که خود آن فرد در آتش که خودش روشن کرده می سوزد.شاید به یاد داشته باشید که طالبان در مدارس دینی با استفاده از احساسات وعواطف کودکان تعداد زیاد از آنهارا مجبور به خودکشی محض کرده با این شعارکه بهشت از آن شماست

وقتیکه ما دربرابر کوچکترین شک یک انسان در باره دین بزرگترین مجازات اعدام را بدون رفع شک آن فرد با دلیل و منطق در نظر می گیریم با وجود که در آن طرف از بزرگتربن جنایات براحتی میگذریم
وقتیکه سلاح و زور تنها منطق برخوردما با دیگران باشد . وقتیکه در همین کشورهای اسلامی جنایات مثل تجاوز به یک کودک 6 ساله همه روزه از رسانه های مختلف منتشر می شود بدون اینکه افراد که چنین جنایات غیر انسانی را مرتکب شده است به جزای اعمال خویش برسند.

وقتیکه ما از دین در کنار سیاست بخاطر رسیدن به مقاصد شوم سیاسی استفاده می کنیم. با وجود که دین به دنبال رسیدن به زیبایها و خوبیهاست وسیاست انسان را بطرف بدیها و آنچیزی که از نظر دین حرام است هدایت می کند بااین وجود ما چطور می توانم این دو تارا که همدیگر را نقض می کنند در کنار هم قرار داده شعار بدهیم که ما دولت بر مبنای اسلامی داریم . و هزاران سوالهای دیگر وهزاران چراها دیگر که در ذهن هر انسان است ویا شاهد آن درجامعه می باشیم بازهم توقع داشته باشیم گه دیگران با این همه بی عدالتی حق کشی وهزاران جنابت دیگررا نادیده گرفته به دین ما احترام قائل شود نه واقعا ما خیلی پر توقع هستیم بجای اینکه خودرا تنها عامل اصلی تمام توهین تحقیر دین بدانیم براحتی با تظاهرات کاملا خود ساخته شده بدون در نظر گرفتن عملکرد خویش در باره تصامیم اتخاذ شده از جانب دیگران عکس العمل نشان می دهیم .

قبلا در باره کاریکاتور روزنامه نگاردانمارکی و تظاهرات ها در کابل ودیگر شهرهای افغانستان برادر بزرگوارکه اسمش را حضور ذهن ندارم مطلبی با عنوان (درکنار ایمان عقل هم لازم است ) در سایت کابل پرس? به نشر گذاشته بود . ایشان معتقد بود که از این گونه برنامه ها فقط دو طیف از افراد سود می برد یکی آن روزنامه نگار یا آن تهیه کننده یا کارگردان فیلم واز طرف دیگر یکعده افراد در کشورهای اسلامی بخاطر که بتواند از آن بهره برداری خوبی کرده باشد با احساسات مردم بازی کرده آنهارا مجبوربه تظاهرات کرده تا از این طریق خودرا در بین جامعه محبوب نشان داده در صورت که ممکن است خود هیچگونه اعتقاد به چنین موضوع نداشته بارها مرتکب بزرگترین جنایات بشری گردیده باشد .

در این روزها برنامه های مثل توهین به دین اسلام زیاد دیده می شود شاید شک نباشد که یک عده از افراد در ظاهرمسلمان ودرباطن شمشیرهایش در برابر این دین ازهر کسی برهنه تر وبرانتر بوده با افراد که چنین اقدام نا شایست را مرتکب شده در پشت صحنه همکاری داشته تا بتواند با احساسات مسلمانها بازی کرده واز طرف دیگر خود دربین جامعه حاضر شده نقش یک فرد دین دار را بازی کرده تا بتواند در جامعه ای که افراد و انسانها بر اساس ظاهر سنجیده می شود جایگاه خودرا بیش از پیش مستحکم تر و جاودانه تر کند.

خوب با این همه اتفاقات و حوداث که فقط در کشورهای اسلامی رخ می دهد بازهم ما فقط در ظاهر با یک تظاهرات از قبل تعیین شده به اینگونه اقدامات توهین به دین پاسخ داده منتظر اظهار ندامت افرادی که مرتکب شده است باشیم بدون اینکه فکر کنیم چه مسائلی باعث شده و چه کسانی ازآن بدنبال بهره برداری به نفع خویش هستند یا اینکه ما چه عملکردهای توهین آمیز به دین داشتیم که غربی ها مجبور به انعکاس آن شدند بازهم قضاوت ظاهری کرده بجای اینکه خودرا مقصر اصلی توهین به دین اسلام دانسته دیگران را مقصر می دانم .

مسلمانها بیایید در ابتدا خودرا اصلاح کنیم بعد از دیگران توقع داشته و بخواهیم که به دین ما وهویت ما احترام بگذارند راستی که دین هویت هر فرد دیندار می باشد توهین به دین یعنی بی هویت کردن یعنی خدشه دار کردن روح یک دیندار شاید شما این گونه برداشت داشته باشید که من مثل شما نبوده و شاید به نظر شما من یک فرد بی دین باشم که احساسات شما را درک نکرده باشم. نه اشتبا نکنید این ما هستیم که باعث شدیم هرکسی به خود اجازه داده به دین ما به هویت ما توهین کند شاید این ضرب المثل معروف و خیلی عامیانه را شنیده باشید (تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها) در ضمنی که خیلی عامیانه است ولی معنی قشنگی دارد.

در هر کشور امروزه فیلمها و طنزهای زیاد بر اساس حقایق آن جامعه ساخته شده به نمایش گذاشته می شود تا حقیقت نباشد فیلم و طنز معنی ندارد بنا براین زود قضاوت کردن معنی ندارد غربی ها هم براساس ذهنیت و جیزهای که در ظاهر از عملکرد ما می بینند دست به قلم شده گوشه ای از حقایق تلخ را به تصویر می کشانند.

عبدالحمید اعتمادی هستم دارای لیسانس مدیریت صنعتی.بزرگترین دغدغه ی فکری ام دین داری و سوء استفاده از دین با شعاری حق وعدالت است . شعاری که انسانهای فرصت طلب فقط برای رسیدن به اهداف شوم خودشان از آن در برابر مردم استفاده می کنند.

آنلاین :

انجمن دانشگاهیان و فرهنگیان بصیرت

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این مقاله نویسان بی خبر از واقعیت ها چون آقای اعتمادی بدون شک حربه خیلی خوبی به دست دشمنان اسلام و هر دین و مذهب دیگر میتوانند شوند. با چنین دون صفتی تمام مشکلات جهان را به گردن مسلمانان انداختن خود نشاندهنده آن است که دشمنان اسلام اشخاص بی مایه و بی خرد چون اعتمادی را میتوانند به بسیار آسانی بخرند و مانند یک وسیله کثیف مورد استفاده قرار بدهند.

  حالا اینها میخواهند که قتل یک میلیون عراقی را هم با همین دون صفتی تبرهه کنند و جنگ بر علیه میلیونها بیگناه را تحت افسانه ای مبارزه با تروریزم و القاعده که خود شان بوجود آورنده آن بودند هم موجه بدانند.

  قتل هزاران فلسطینی ، ایجاد دولت تروریستی اسراییل ، ویرانی عراق و تجزیه کشور بر اساس تعلقات مذهبی و قومی، کشتار عام بیگناهان در ویتنام ، قتل میلیونها انسان تحت نام مبارزه با کمونیزم و اسلامیزم و غیره همه فراموش شد و اعتمادی فروخته شده تمام انرژی خود را در راه براهت دادن این حیوان صفت نماینده پارلمان هالند بکار برده که بدون هیچ دلیلی به بزرگترین مذهب در بشریت توهین روا داشته و کتاب مقدس شانرا توهین کرده است.

  ما در افغانستان صدراعظمی داشتیم بنام نوراحمد اعتمادی که شخص خیلی با شرف و با ایمان بود. از این آقای فروخته شده عبدالحمید میخواهم که به خاطر روان آن بزرگمرد نام اعتمادی را به فروخته شده تبدیل کند.

  • با سلام بخدمت نویسنده محترم آقای عبدالحمید اعتمادی.
   شما در مقاله خود واقعیت تلخی را بیان نموده اید. شما واقعیتی را بیان داشتید که برای اشخاص سوء استفاده گر میتواند ضربه محکمی باشد. آنانی که ضد آزادی فردی و اجتماعی هستند و همچنان آنانی که خود فروخته به یکی از احزابهای درون افغانستان هستند که با نام اسلام خون هزاران بیگناه را ریخته اند. باید این حقیقت را قبول کنیم که در وطن ما افغانستان و دیگر ممالک اسلامی، آزادی فردی و اجتماعی وجود ندارد. دهانها قفل شده اند و کسی جرات ندارد اظهار عقیده کند. مانند کشور اسلامی ایران.اگر حقیقتی را بیان کنی، تو را به اعدام محکوم میکنند. اگر برخلاف عقیده و مرام آنان صحبت کنی، تو را به کفر و ضدیت با دین محکوم میکنند. بنابراین آزادی که خداوند به هر یک از ما داده است، معنایی ندارد. واقعیتها همیشه تلخ هستند. جای تاسف است که امروزه حتی کودکان هم میفهمند که این سوء استفاده گران از دین، چه جنایاتی را مرتکب شده اند. سوال من از بعضی از هموطنانم این است که اگر کسی حقیقتی را بیان کند، آیا صحیح است که او را مزدور غرب خطاب کنیم؟ باور کنید هزاران انسان بیگناه با همین روش به خاک و خون کشیده شدند. همین خدا ناشناسهایی که شما در مقاله تان بیان داشتید، با سوء استفاده از دین، آنان را به بهانه کافر شدن، به طرز فجیهی به قتل رساندند. من با نویسنده محترم آقای اعتمادی هم عقیده هستم و برای آنانی که هنوز سر در آخور یکی از جنایتکاران هستند و بی شرمانه از اعمال و رفتار آنان حمایت میکنند، متاسف و متاثر هستم. بیایید کمی عمیق تر فکر کنیم. اگر میخواهیم که ملک ما مانند ممالک دیگر پیشرفت کند، اول باید ذهن خود را پاک کنیم و یکدیگر را با محبت بپذیریم و برای آبادی کشورمان بکوشیم. در ضمن روزی خواهد آمد که این جنایتکاران را در محکمه عدالت، بخاطر جنایاتی که بر علیه مردم بیگناه و ساده اندیش ما مرتکب شده اند، مجازات شوند. اطمینان داشته باشند که وقت آن فرا خواهد رسید. به امید آن روز.
   با احترام.

  • برای اینکه دفاع یا مخالفت ما با "فتنه" هوایی و بر اساس گمانه زنی ها و تبلیغات استوار نباشد، پیشنهاد میکنم اول فلم را در آدرس ذیل ببینید:

   http://wikileaks.org.uk/wiki/Fitna_anti-islam_movie_by_Geert_Wilders

   آنلاین : فلم فتنه در سایت ویکی لیکز

  • تند باد آقا کمی شعله خشم بی جای ات را فروبنشان. آقای اعتمادی نه خریده شده از طرف دشمنان اسلام است و نه هم از کسی یا به گفته تو آقای آتشی بدون اندیشه به اسلام و مسلمان توهین میکند. همه گفته های اش حقیقت محض است. چرا شنیدن حقیقت برایت این همه سخت است. فورآ کسی محکمه میکنی. این اجازه را نه تو داری و نه ملا ها و علمای دینی، این صرف حق خداوند است که بنده خود را مجازات کند و یا مکافات. به تو ربطی ندارد که کسی را محکمه نمایی. واقعآ این ما مسلمانان هستیم که از اجتماع ما، از دین ما و از مفکوره ما یک هیولا ساخته ایم، از جنایات لیدران ما که از نام دین و مذهب بدترین سوء استفاده ها رادر مقابل عاجزان و بی قدرتان کرده اند و می کنند، امروز تمام دنیا آگاه است. ما از یک طرف دین خود را عادل ترین و بهترین ادیان میدانیم و از طرف دیگر قدرتمندان ما صرف مشفول چوروچپاول عامه مردم و سرمایه ملت ما هستند. آخر مرد تو کله داری شعور داری، بسنج و فرق بین خوب و بد نما. ویا خموش باش.

 • این فلم رادیدم اما چیزی چندان مهم را بنمایش نگذاشته که جنجال برانگیز باشد جز یک نفر عرب قران طلاوت میکند. عین چیز ها را در سایت های افغانی مانند اسلام یا خردگرائی که توسط فاطمه سرخابی نویشته شده و یا دیگرسایت ها میتوان خوبتر دید.

  • من فلم را دیدم و متاسفانه باید اعتراف کنیم که فلم گوشه ی از اعتقادات خرافاتی مامسلمانها را باز گو کرده است.

   در این فلم فقط دشمنی بین مسلمانها و غیر مسلمانان به تصویر کشیده است و لابد کارگردان خبر ندارد که این مسلمان های نا مسلمان در افغانستان چی ها که بر سر مردم بی گناه مسلمان خود شان نیاوردند؟ در عراق همین شیعه ها و سنی ها مسلمان نیستندکه همدیگر را می کشند؟

   متاسفانه که اسلام در طول حیات خود و بخصوص عصر فعلی ما هیچگاهی مطابق با زمان آپدیت نشده است. هر آنچه که ما داریم کهنه سخنانی است از گذشته که تفسیر نا درست ملایان و تیکه داران مذهب و دین از آن اسلامی را به دنیا به تصویر می کشد که همه از ان تنفر دارد.

   دین یعنی خرافات پرستی ،کهنه پرستی چی از نوع اسلامش باشد یا یههودیت و مسیحیت.

   آنلاین : http://video.google.com/videop...

  • Suicide bombing and beheading is the prove of that if it is allowed by Islam.

   Ahmad

  • آتیلا! شما اسلام را با ویندوز ویستا اشتباه گرفته اید. اسلام قابلیت آپدیت کردن را ندارد عزیز من. اسلام واقعی و غیر واقعی ندارد همانی که بوده امروز هم هست. دو تا الترناتیف بیشتر وجود ندارد یا دلیت یا هم بگذار به همان حالت باقی بماند.

 • سلام خوانندگان عزيز

  من فقط ميخواستم درمورد مقاله بالا همين قدر مختصر تبصره کنم که شما اشاره به مسلمانان و اعمال آنان درجهان امروز داشتيد اما شما خوب دقت کنيد که اين عضوبدبخت پارلمان هالند واضيح ميگويد که فلم وی درمورد مسلمانان نه بلکه درمورد قران واسلام است. يعنی تصور اولی اين بود که شايد وی برعکس اين موضوع را بگويد. هرکسی که درک درست ازاسلام و قران داشته باشد، موضوع برای وی حل است .ماند انچه که مسلمانان امروز درجهان انجام ميدهند، اين به اعمال فردی مربوط ميگردد.

  فاعتبرو يا اولی الابصار

  • در نظر بنده اين توهين را پيش ازنمايندۀ پارلمان هلند عربستان سعودي
   از دين اسلام انجام داده است باورنداريد يك نگاه دقيق به بيرق اين كشور
   كه بزرگترين مكان مقدس اسلام در آن قرار دارد بياندازيد .
   دو شمشير با كلمۀ طيبه يعني چه ؟ دو شمشير با كلمه طيبه در ذهن شما چي
   را تداعي ميكند آيا اين كم از فيلم فتنه است . با عرض احترام
   قديمي

 • آنانی که خود آگاه یا ناخود آگاه از عضو پارلمان فتنه بر انگیز هالند دفاع میکنند و به عمل حیوانی او در جهت توهین مسلمانان عالم صحه میگذارند یک مسله مهم را یا نمیخواهند که درک کنند یا عمدا ً آنرا نادیده میگیرند.

  اسلام مذهب میلیونها انسان است. آنها به این مذهب نه به خاطر بن لادن نه به خاطر ربانی و یا سنگ فروش کبیر ملا مسعود ، نه به خاطر سیاف یا ملا عمر کور ، نه به خاطر گلب الدین جنایتکار ، نه به خاطر مزاری رقص مرده و نه به خاطر کدام شخص و یا حزب اعتقاد دارند بلکه به خاطر اعتقاد دارند که آنرا جز از پیوند شان با خدای شان میدانند.

  این فتنه بر انگیز و حیوان صفت هالندی اگر اشخاص بالا را با هر نامی بدی که یاد و یاترسیم میکرد قلب مسلمانان را شاد میکرد ولی به جای آنها اعتقاد میلیونها شخص را به تمسخر گرفته ، کتاب مقدس شانرا توهین کرده و آنها را وحشی خطاب کرده.

  این درست به این معنی است که اگر ما هندو ها را به خاطر اعتقاد شان به گاو یا فیل و یا موش که در گروه های مختلف هندی مقدس شمرده میشوند تمسخر کرده آنها را شیطان صفت بخوانیم. نه ما هرگز چنین حقی به خود باید ندهیم.

  اگر شما قرآن شریف را با انجیل مقدس مقایسه کنید در میابید که در هر دو کتاب مسایل یکسان تنها با کلمات دیگر نگاشته شده است. اگر شما یهودی ها را مورد مطالعه قرار دهید خواهید دریافت که خیلی کار های آنها حتی از مسلمانان خیلی رادیکال افراطی تر است. به طور مثال در دولت تروریستی اسراییل زنان تا زمانی که مرد طلاق شانرا قبول نکند نمیتوانند طلاق بگیرند. یک مثالی است که نشان میدهد این فتنه برانگیز و شیاد هالند اسلام را نه فقط به خاطر ضعف های که در برداشت یکعده از آیات قرانی است انتقاد میکند بلکه به خاطر حیوان صفتی و عقده ای که درمقابل مسلمانان جهان دارد این کار را میکند. و الی باید اول قوانین غیر انسانی را که رایکال های یهود در کشور شان تطبیق میکند میتوانست مورد انتقاد قرار دهد و یا در مورد یک بار هم که شده دهن بگشاید.

  اسلام و یا مسیحیت یا یهودیت اعتقاد مردم است و باید احترام شود. ولی بدون شک ما باید اینرا هم در نظر بگیریم که در قرن 21 جایی برای ملا و کشیش و رابی برای دولت داری وجود نداشته باشد. ما باید از اعتقاد مردم از دین مقدس اسلام به خاطر رسیدن به قدرت استفاده نکنیم بلکه آنرا به خاطر دعا و پیوند ما با خدای ما و رسول او طوریکه در کتاب مقدس ما آمده است به کار بریم.

  • بلی تندباد آقا حالا کمی واقعیت ها را متوجه شدی. اما از جای فحش دادن به فلم ساز هالندی، که متعقد هستی به اسلام توهین کرده، این کسان یعنی جهادی های و طالبان افغان، آخوندان ایرانی و متعصبان عربی و ... که همه خود با عیش و نوش دنیایی زنده گی مینمایند و هیچ نوغ فتنه و فساد برایشان ممنوع و کفرآمیز نیست ولی برای عام مسلمان قانون میسازند و از گناه و مجازات آن دنیا خطبه سرایی می کنند، برایشان مجازات های دنیایی تعین میکنند، اما خود می کشند، می دزدند و از هیچ نوع فسق و فساد جنسی و مالی عاری نیستند. چرا خود این لیدران دینی مثلآ ملا عمر، ملا ربانی، دوستم آدمکش، بن لادن مثلآ و... در حمله انتحاری خود را نمی کشند چون که جان های کثیف شان برای شان عزیز است، و از احمقان خوش باور استفاده مینمایند که خواب بهشت برین عقل شان را کور نموده است. نه تنها فلمساز هالندی، بلکه فیصدی زیاد غیرمسلمان آگاهی درست از اسلام ندارند و در باره اسلام صرف از روی اعمال مسلمانان قضاوت مینمایند. پس بیایم ما مسلمانان خود را از بند این ملایان و آخوندان و ... ریاکار آزاد نموده، از عقل و منطق خویش کار گرفته و اسلام واقعی را یعنی اسلام که در زمان حضرت محمد (ص)به وجود آمد شناخته و مرام های او و خلفای او را بشناسیم و نگزاریم که از اسلام استفاده های سیاسی و شخصی شود، آنگاه خواهد بود که نه خود ما و نه دین ما مورد خشم و تنفر غیرمسلمان قرار گیرد.

 • من فلم "فتنه" را دیدم. فلم چیزی نیست که به این حد جنجال بیارزد.

  اگر برای یک لحظه از هدف ناپاک پشت پرده فلم ساز در این افشاگریهایش بگذریم، فلم حقایق هولناکی را به تصویر میکشد که هیچکدامش دروغ و ساخته و پرداخته فلم ساز نیست و کاملا با واقعیت آنچه در کشور های اسلامی میگذارد همخوانی دارد.

  فلم از گردن بری ها، تجاوز بر زنان، ختنه زنان، اعدام در ملاء عام، خشونت در برابر اطفال و سایر موضوعاتی تصویر ارایه میدهد که ماها در افغانستان با هرکدامش به خوبی آشنایی داریم و سالهاست که در زیر یکچنین جو فاشیستی زندگی داریم.

  هنوز به نظرم فلم ناقص است و نتوانسته که همه جنایات و خیانت های اسلامیست های بنیادگرا را نمایش دهد، از میخ بر فرق کوبیدن، ادرار خوراندن، تجاوز جمعی بر دختران و زنان، رقص مرده، کباب کردن در کانتینتر ها، بستن به پشت موتر و کشاندن اسیران و .... اعمال پست اسلامیست ها در آن چیزی گفته نشده.

  اینانی که اینقدر در مقابل این فلم واویلا میکنند، اول باید کمی به خود بیاندیشند که چه هستند و چه کرده اند. و نشان دهند که وی چه چیزی را اضافی میگوید؟؟

  یک ذره فلم هم در ضدیت با واقعیت نیست، "فتنه" کاملا با واقعیت عینی جوامع اسلامی زیر سلطه بنیادگرایان همخوانی دارد.

 • filmi fetne hamae vaqiyatra bayan nakarde ast..eslam vahshat nak tar az an ast ke dar in film amade ast. man hkodan shahksan zahri eslamra dar zamani taliban kashidam ,,,, www.yuotobe-1(2)Rebuilding the buddha stadue in bamiyan,23 jul 07

  www.youtube-the Buddha.s in bamiyan, Afghanistan(Destroynig)v

 • چو شمع از پی علـم باید گداخت

  که بی علم نتوان خدارا شناخت

  بـیاغافــل مشو در زنــده گانی

  مسلمان شــو بـــرای بار ثـانی

  سلام و احترامات خویش را خدمت همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس? تقــدیم داشته و از همه مسلمانان درخواست مینمایم تا در مورد این گونه حوادث وحشیانه از دقت و حوصله کامل کار گرفته و بدانند که هدف آن نماینده وحشی پارلمان هالند و آن هیولا های دنمارکی بدنام کردن مسلمانان و دین پاک اسلام است که آنها هرگز با چنین اعمال وحشیانه و ضد بشری شان به این کار موفق نگردیده و اعمال وحشیانه شان از طرف کشور های اسلامی و غیر اسلامی چندین بار محکوم شـــــد.

  من به نماینده گی یک فرد مسلمان میخواهم تاًکید کنم که دین پاک اسلام آخرین و کاملترین و بهترین ادیان در تاًمین سعادت بشری و جامعترین دین در تامین مصالح دنیوی و اخروی انسانهاست به شرطیکه به دستورات آن به صورت درست عمل شود و ما باید هرگز به این فکر نباشیم که مسلمانان امروزی چی کردند یا رهبران تنظیم های نام نهاد جهادی و طالبی در افغانستان به نام اسلام چی کردند و چی میکنند.

  ما باید به اصل و اصلیت اسلام و مسلمانان فکر کرده و باید بدانیم که دین اسلام دین است که تمام نیازهای بشر را در امور و نظام های فردی و اجتماعی و سیاسی بر می آورد. دین اسلام آخرین دین است و دیگر انتظار آمدن دین دیگری را نداریم تا بیاید و بشر را از ظلم و فساد و تباهی نجات بخشد .

  همچنان میخواهم اطمینان دهم که روزی فرا خواهد رسید که آیین اسلام قوت گرفته و سراسر جهان را تحت سیطره عدالت و قوانین خود در می آورد که آغـازین آن کشور فـرانســه خواهــد بود.

  به گفته های یک تعداد مرتدین و اسلام ستیزان که از طرف باداران اسلام ستیز شان تحریک میشوند نمیتوانیم دین اسلام را تقبیح کرده و تقبیح کردن دین پاک اسلام وکـتاب مـقدس مسلمانها (قـرآن کریم) جز یک حماقت بزرگ چیزی بیش نیست و بایــد بدانید که ترس مرتدین و اسلام ستزان هم همین است ، چون آنها میدانند یک روز اکثریت مردم به این دین پاک و واقعی رو می آورند و آنها ناچار با تبلیغات سوء شان علیه اسلام و مسلمانان ادامه میدهند.

  اما خوشبختانه انشاءالله هیچ فرد به سخنان عوام فریبانه و وحشیانه آنها گوش فرا نداده و تبلیغات سوء و تصامیم شان کاملاً ناکام بوده وهمیشه ناکام است.

  قابل یاد آوریست که اگر قوانین و دستورات اسلام طور که هست در تمام نقاط زمین به صورت کامل و صحیح پیاده شود، صلح و امنیت همه انسانها را فرا می گیرد و تمام انسانها به سعادت واقعی خود نائل می شوند و به آخرین حد رفاه و آسایش و عزت و سربلندی و بی نیازی و اخلاق نیک می رسند و دیگر در دنیا ستم از ریشه قطع می گردد و محبت و برادری بین همه انسانها برقرار می شود، فقر و تهیدستی و فلاکت از صفحه روزگار برچیده می گردد.

  بنابراین پیروی از اسلام علت عقب ماندگی شرم آور مسلمین نشده است بلکه برعکس، دوری از تعالیم سازنده اسلام و سبک شمردن قوانین آن، به وجود آمدن ستمگری ها و تجاوزها در میان زمامداران و زیردستان و خواص و عوام مسلمین، و غرب و شرق گرائی باعث این عقب مانده گی ها و ضعف و سقوط معنوی و بیچارگی ما مسلمانان شده است.

  در اخیر یکبار دیگر برای اشخاص مرتد و خود فروش اخطار میدهم که مطمئن باشند مسلمانان خصوصاً مسلمانان افغانستان هیچگاه فریب تبلیغات سوء شما و باداران تان را نخورده و با این گونه تبلیغات مسلمانی شان استوار تر و قائم تر شده و علیه اسلام ستیزان به مبارزه بیشتر خواهند پرداخت.

  و من الله التوفیق

  • احياناّ كسي اينجا جراءت كند و فقط سه سوال( نه انتقاد) از آقاي اسلام دوست در بارهء اين “ اسلام اصيل“ مطرح كند، خواهيد ديد كه نتنها اين آقا بلكه ده اسلام دوست ديگر مانند زاغ و زنبور بجانت ميچسپند و امر ارتاد، كفر و بلاخره امر ترورت را صادر ميكنند. بهتر است دهان ببنديم و يك هزار و سه صد سال ديگر منتظر اين اسلام اصيل بنشينيم.

   احترام

  • eslam dost be shrti inke ensani az ziri tighi eslam jani salem bedar bebarad, Manzorat az aelm haman aelmi Molaomar va Benladan ast? ya arabi jahel?laaqal yek entehari ham pishnehad mikardi bad nabod

  • با عرض سلام بخدمت خوانندگان محترم.
   خدمت آقای اسلام دوست عرض کنم که حرفهای شما کهنه و فرسوده شده است و شک ندارم که شما هم یکی از همان اسلامگرایانی هستید که خون مردم بیگناه را با نام خدا و دین میریزند. اندیشه شما، مانند اندیشه آقای احمدی نژاد است. احمدی نژاد خواهان پاک نمودن اسرائیل از نقشه جغرافیا است و این اندیشه خودخواهانه چیزی نیست جز خشونت و کشتن دیگر اندیشان. اطمینان داشته باش که اگر اسلام اینطوری پیش برود، بیشتر مسلمانان از دین اسلام گریزان خواهند شد. چطوری میخواهید که اسلام را به ممالک دیگر صادر کنید؟ برو دوست عزیز، واقع بین باش و بیشتر تفکر کن. این ابزار شما آدم کشان است که با نام اسلام مردم را به کفر محکوم میکنید، بدون اینکه خودتان خدای پاک را بشناسید. از نوشته شما معلوم میشود که ضد آزادی بیان و دیگر اندیشی هستید. در انتظار محکمه عدالت باشید. با احترام

  • آقای فهیم

   نوشته شما نشان میدهد که شما هیچکس دیگر جز یک فروخته شده به عیسویان و صهیونیست های افراط گرا نیستید.

   شما فقط یک جمله احمدی نژاد را مانند دیگر صهیونیست ها بهانه قرار داده ولی در باره جنایات اسرائیل بر علیه میلیونها فلسطینی، کشتار هزاران هزار بیگناه ، ایجاد دولت صهیونیستی به حیث بزرگتری لکه ننگ بر جبین بشریت در قرن بیست بالای خاک دیگران و آواره کردن میلیونها فلسطینی ، تجاوز بر کشور های مسلمان و عربی ، اشغال خاک سوریه و لبنان و غیره و غیره اصلا لب از لب نمیگشایید.

   این خوب است که شما چهره های خود را نشان دهید زیرا با این طرز تفکر همانهای راکه گول حرف های به ظاهر انسانی شما عیسوی ها و صهیونیست های افراط گرا را تا حالا خورده اند، آگاه میسازید که مبارزه شما بر علیه مسلمانان افراطی نه بلکه بر علیه تمامی اسلام و مسلمانان بیگناه است.

  • تند باد گرامی
   لازم نیست اینقدر تندروی کنید. من به عقیده شما و همه دوستان، احترام میگذارم و طاقت و تحمل انتقادات شما دوستان عزیزم را دارم. دوست عزیز، نخست باید خدمتتان عرض کنم که من خود را به مسیحیت و صهیونیست نفروختم. بلکه باید خدمت شما عرض کنم که شما سالهاست که بطور واضح و آشکار خود را به ممالک دیگر فروخته اید. شکی نیست که شما به یکی از تنظیمات داخل افغانستان وابسته بودید و یا هستید. اکنون اندکی فکر کنید که این تنظیمی که شما به آن وابسته بودید، از کدام کشور بیگانه، کمک دریافت میکرده؟ حتما از یکی از این کشورها مانند فرانسه، عربستان، چین،ایران،امریکا،روسیه و یا ممالک دیگر. خودتان میدانید که در این هیچ شکی نیست. حتی همین حالا، معاش دولت مردان افغانستان، از کجا تامین میشود؟ همین کسانی که شعار مرگ بر این و مرگ بر آن میدهند، هزینه زندگی خود را از کجا بدست می آورند؟ بطور مثال، یکی از اقوام من در افغانستان، سالهاست که معاش خود را از یکی از موسسه های خارجی در هرات تامین میکند. وقتی با او صحبت میکنم، از خارجی ها و غیر مسلمانان نفرت دارد! متوجه باشید که افرادی مانند آقای تندباد و این شخص مذکور، نمیدانند که منطق یعنی چی؟ خوردنی است یا پوشیدنی؟ بدون اینکه لحظه ای فکر کنند، ابراز نظر میفرمایند. اما راجع به صهیونیستها: همه ما جنایات بشر را محکوم میکنیم، اما درباره اسرائیل: در آن کتابی که (تورات) در قرآن از آن به عنوان کتاب آسمانی نام برده شده، نوشته شده که قوم بنی اسرائیل قوم برگزیده خدا است. اگر در این شکی دارید، پس به گفته قرآن هم شک دارید که تورات کتاب آسمانی است. فراموش نکنید که فلسطینیان زمینهای خود را به اسرائیلی ها فروخته بودند و حالا میخواهند به زور آنها را غصب کنند. اگر شما بودید، چه میکردید. مثلا ما میگوئیم که زمانی پیشاور پاکستان بخشی از خاک ما بوده و حتی مدرک و اسنادی هم موجود میباشد، اما با وجود اینکه اسناد وجود دارد، باز هم پاکستان حاضر نیست که به این معاهده احترام بگذارد. و من و شما شاهد دخالتها و دشمنیهای دیرینه پاکستان هستیم. بهتر است یک روز از زندگی ات را به مطالعه بیشتر و دانستن حقایق بپردازید. با احترام فراوان

 • بسم الله والصلات والسلام علی رسول الله و بعد.

  عرض ماه ومن چه دارد جزبروی هم زدن

  موج این دریا شکست شیشه یکدیگر است

  اسلام وعلیکم هموطنان عزیز و ارجمند خیرت ویلدرس یک ممثل مزدور و بی فرهنگ درست مثل دین فروشهای طالبی است که حتی منطق و دانش جو تقسیم کردن دو خر را نیز ندارد مگر افسوس که درست مثل گروه جاهل و نوکر طالبی قرعه اسلام ستیزی بنام این کسها برامده و بدان ای هموطن که این قرعه کشی تا زمانی اصابت بنام این دلقک ها میکند که ما و شما برادرن هموطن غافل از خود و جهان بسر روی همدیگر زده و برای یکدیگر خود چاه های نهایت عمیق و بسیار چقر چقر را مطابق دل این عداوت پیشه گان جنایت کار و ظلم پیشه بکنیم ورنه اینچنین ادمک های ساختگی به خر وانی هم گماشته نمیشوند هموطن گرامی بنده 100 فیصد معتقد به این باوراست که شما همه الحمدلله از جمله افراد اگاه و با دیانت وطن ما استیند که روح و روان تان لحظه هم بخاطر ابادانی و شگوفانی وطن قرار و ارام نگرفته وبه منظور بیرون رفت از این اوضاع واحوال رقتبار ومضحک کنونی که از اثر دسیسه و توطعه ظالمان خونخوار و متجاوزین شرق و غرب دامنگیر ملت رنجیده و عذاب کشیده ما شده است از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نکرده و با یک دنیا از جهان عشق و محبت وبا یک دنیا از درک واحساس پاک وطندوستانه و مردم دوستی نسبت به خاک وطن دین مذهب وقار ابرو عزت غیرت ناموس کلتور فرهنگ وغیره ارزش های ملی وتاریخی وطن همواره در صدد خیر و رفاه مردم و جامعه بمنظور ایجاد یک جامعه ازاد شگوفان و پرافتخار افغانی بوده واستید که افراد همچو اشخاص مثل افای اسلام دوست و امثال شان نیز الحمدلله از جمله همان انسان های پاک نفس متدین وبا ایمان جامعه بشری مااستند که بااگاهی از اموخته های علم قران وشریعت غرای محمدی چهره واقعی و حقیقی دین مبین اسلام را غرض اگاهی افراد بیخبر از قدسیت و اعظمت والای این دین باخبر ساخته و چهره های سیاه و به نقاب کشیده شیاطین و منافقین اسلام نماها را رونماو افشا کرده وبنیاد محو و نا بودی کامل هسته گذاری های تمسا های فاسق و سفاک برده پرور یهودی ونصارانی که مگر دوران اشک حسرت وحسادت ریختن شانرا از دست رقیب روسی شان فراموش کرده باشند به بهانه افسانه 11 سپتامبر بیشرمانه وخجالت وارتحت نام و عنوان مبارزه با تروریزم غرض بد نامی دین مبین اسلام و اجرای خیالات وخواب های تجاوز کارانه واشغالگرانه امپراتور خواهی عصر نوین شان رایک بار دیگر با قتل عامها و کشتار هزاران طفل وکودک پیر وجوان زن ومرد بیچاره و ضعیف را که به سر می پرورانند بر ملا و اشکارا ساخته است که انشاالله و تعالی این مرام ومقصد شوم وشیطانانه شانرا به گور خواهند برد و یگانه راه نجات و ازادی ملت و مردم مااز چنگال این هیولاهای وحشی وحیوان صفت تنها راه وحدت و همبستگی ما وشما برادران افغان صرف نظر از هر نوع اختلافات درونی و ذات البینی ما در عمل کرد به ایات مقدس قران شریف و حدیث رسول مقبول محمد(ص) به تاکید از گفته های عالمانه و اموزنده برادر عزیز و ارجمند ما اقای اسلام دوست میباشد وسلام سلطان محمد از هالند.

  • سلطان محمد جان! احتمالا شما هم یا خود اسلام دوست هستید و یا یکی از دوستان و اقوام ایشان هستید. در واقع خودتان خود را تشویق و تایید می کنید. امید است که در سرزمین گل (هالند) خوش باشید. یادتان نرود که از آزادی که در این کشور اروپائی به شما داده شده، نهایت استفاده را ببرید و از دور مواظب منافع برادران جهادی و به خصوص برادران ارجمند آقایان ملا عمر، بن لادن، سیاف، حکمتیار، خامنه ای و دیگر عزیزان مهربان مانند اشخاص مذکور باشید. در ضمن، جالب و خنده دار این است که شما خودتان نوشته های خود را تایید می کنید.
   با احترام فراوان

  • آقایان محترم، اسلام دوست یا سلطان محمد. راستی آقای اسلام دوست، به نظر من اگر شما نام مستعار خود را انسان دوست می گذاشتید، خیلی بهتر بود. به کلیپ ذیل نگاهی بیندازید، خدا کند که طرز فکرتان عوض شود و از خواب غفلت بیدار شوید و بیشتر از این خود را فریب ندهید. با احترام فراوان

   آنلاین : به این کلیپ جدید که گوشه ای از جنایات طالبان را نشان میدهد، نگاهی بیندازید

 • سلام خدمت همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس?!

  به جواب همه لینن پرستان، اسرائیلی پرستان ، بوش پرستان و سائر کم عقیده ها و جاهلین مانند حقیقت دوست & عارف & احمدی و فهیم خان!!

  نام های را که در بالا تذکر دادم آنها اصلاً در باره اسلام آگاهی نداشته و به مطالعه بیشتر ضرورت دارند. چیز که آنها در باره اسلام عزیز فکر میکنند و از باداران شان آموخته اند درست نبوده و هدف آنها و روزنامه نگار وحشی دنمارکی و عضو وحشی پارلمان هالند (ولدرز وحشی) بد نام کردن اسلام و مسلمانان بوده که هرگز به این هدف شوم شان نرسیده و اسلام جایگاه خاص خود را در قلب همه مسلمانان داشته و خواهد داشت.

  ضمناً میخواهم برای اشخاص فروخته شده و مرتد که از دین اسلام رو گشتانده اند و میخواهنند مسلمانان را به راه غلط خویش و باداران شان تشویق نمایند خاطر نشان سازم که مسلمان واقعی هیچگاه فریب شما و فریب وحشی های دنمارکی و هیلدرز هالندی را نخورده و نخواهند خورد.

  اسلام راهی است نمایان و روشن. راهی به زندگی و کمال. عقیده‌ای که جهان هستی را می‌شناساند.
  ما مسلمانان معتقدیم که سرانجام بشریت فرمانبر اسلام خواهد شد و جهان در آینده قلمرو اسلام خواهد گشت. اسلام دین است که همه سعادت های بشری را مد نظر گرفته و همین مقررات اسلامی است که زوایایی مختلف زندگی بشر را اداره می کند و به نیازهای گوناگون وی پاسخ می‌دهد و نیروهای انسانی او را در راه‌های صحیح و ضروری صرف می‌کند. آنان که با اندکی دقت به مقررات اسلامی بنگرند به آسانی درک می‌کنند که اسلام برنامه‌ی زندگی ویک دین واقعی است و مقررات اسلامی خود جوابگوی تاًمین سعادت بشری است.

  در اخیر از برادر محترم سلطان محمد خان که در کشور هالند زنده گی میکنند تشکری نموده و باید یاد آور شوم که بودن همچو اشخاص در اروپا واقعاً مایهً افتخار برای همه مسلمانان خصوصاً افغانها است.

  و موضع گیری شان در قبال دشمنان اسلام قابل قدر بوده و موفقیت های مزید شان را در مبازه با اسلام ستیزی خواسته و خواهانم و امیدوارم راه شان را ادامه داده و مسلمانان را بیشتر متوجه اساسات شان ساخته و از دیگران هم دعوت کنند تا اسلام را مطالعه کرده و به این دین پاک و واقعی بپیوندند.

  و من الله التوفیـق !!!

  • باز هم از مدیر وبسایت کابل پرس? یک جهان تشکر میکنم که نظرات همه ما را بدون سانسور در وبسایت خود قرار میدهند. اما همانطور که از نام مستعار من مشخص است، همه انسانهای روی زمین را دوست دارم. همه ما انسان هستیم و حق زندگی در این کره خاکی را داریم. خداوند همه ما را آفریده، بنابراین همه ما را دوست دارد. همچنان خداوند از ما میخواهد که ما هم یکدیگر را دوست بداریم. این وبسایت خوب، به ما فرصت میدهد که تبادل نظر کنیم، البته بدون توهین و ذکر کلمات ناپسند. اما من لازم میدانم که در جواب محترم آقای اسلام دوست بگویم که: بادار من کسی نیست جز خودم. در اروپا هیچ کسی تو را مجبور نمیکند که نوکری کنید. اینجا همه مردم حقوق مساوی دارند و نیازی نیست که خود را بفروشیم. فقط اندکی هوشیار و فهمیده شدیم و در حقیقت به معلومات ما اضافه شده است. خواب بودیم و بیدار شدیم. من از اسلام آگاهی زیادی دارم. من به جرات میتوانم بگویم که حدود سه سال است که بطور فشرده درباره اسلام تحقیق میکنم. وقتی در ایران و افغانستان بودم، کور بودم و آیات قرآن را نمیفهمیدم. اما حالا خوب می فهمم. وقتی در اروپا خود را آزاد و بدور از شمشیر دیدم، موفق شدم که درباره کتابهای دیگر (تورات و انجیل) هم مطالعه کنم. وقتی انجیل را مطالعه کردم، سوالات زیادی در من خلق شد. آنوقت توانستم که خوب را از بد تشخیص بدهم. حالا هم به شما و عقیده شما احترام میگذارم و اصلا برای من مهم نیست که شما مسلمان باشید یا غیر مسلمان. تنها چیزی که برای من مهم است، انسانیت است. ما پیش از اینکه مذهبی باشیم، بهتر است که انسانیت داشته باشیم. با هم متحد باشیم و اشتباهاتی را که باعث ویرانی کشور ما شد، دیگر تکرار نکنیم. دیگر وقت شما را نمیگیرم. فقط میگویم که آزادانه و بدون تعصب مطالعه کنید. با احترام فراوان

  • فقط سه سوال از آقاي اسلام دوست:

   دین پاک اسلام آخرین و کاملترین و بهترین ادیان در تاًمین سعادت بشری و جامعترین دین در تامین مصالح دنیوی و اخروی انسانهاست

   1. اگر همين ادعا را يك مذهب ديگر بكند، آيا نميتوان به آن گفت، اين مذهب خيلي شوينيست است؟

   دین پاک اسلام آخرین و کاملترین و بهترین ادیان در تاًمین سعادت بشری و جامعترین دین در تامین مصالح دنیوی و اخروی انسانهاست

   2. شما بفرمائيد كه فرق بين اين شعار و شعاريكه سابق كمونيستها در باره كمونيزم و فعلاّ بوش در رابطه به ديموكراسي ميدهد، چيست؟

   3. نام ببريد از يك يا چند مملكت يكه در طول تاريخ، اسلام واقعي را پياده كرده باشد، تا ما از آنها الهام بيگريم. افسانه خلفاء راشيدين را بجاي خودش بگذار. مقصدم از انسانهاي معموليست نه از “ برگزيدگان“.
   در غير آن مذهبيكه فقط براي برگزيدگان نازل شده باشد، بعد انسان هاي عادي در پياده كردن آن خيلي مشكلات خواهند داشت.

   لطفاّ دوباره اتهام نوكر بودن شرق و غرب ..... را به هركس كه موافق نظر شما نيست، نزنيد، كه خود را مسخره ميكنيد و همه را در آئينهء خود نبينيد. در ضمن شما و همفكران تان خيلي از كلمات كافر، ارتد، كفر و امثال اين چيز ها به حيث دشنام استفاده ميكنيد. اگر به منطق خودتان استدلال كنيم، آيا نميدانيد كه همهء اينها را خدا آفريده و بدون ارادهء خدا هيچ كافري در دنيا وجود نميداشت؟ پس اي انسان جاهل چرا به كار هاي خداوند توهين ميكني؟

   احترام

  • جناب محترم انسان دوست!

   با عرض معذرت که من در گفته های خویش آنان را مخاطب قرار دادم که به دین اسلام توهین کرده و به تبلیغات سوء شان علیه اسلام ومسلمانان می پردازند ومنظورم از خودت نبود.

   خودت بهتر میدانی که هر شخص آزاد است و حق زنده گی کردن در جامعه را دارند و هیچ فردی نمیتواند تا به کسی یا مذهب کسی بدون موجب مداخله یا توهین نماید.

   همچنان متاًسفانه با کوشش زیاد نتوانستم در مورد جنایات طالبان در لینک که شما فرستاده بودید چیزی پیدا نمایم. اما من جنایات طالبان و امثالهم را بیشتر درک میکنم. چون من در زمان زمامداری طالبان در افغانستان بوده و فعلاً هم در افغانستان عزیز زنده گی میکنم و از تمام وقایع خوب و خراب بیشتر آگاه میشوم.

   اما مفکوره و مطالعه که در باره دین پاک اسلام دارم هرگز تغیر نخواهد کرد چون من نمیتوانم جرایم مسلمانان را به دوش اسلام بیاندازم و خوب میدانم که اسلام واقعی چگونه است و اگر قوانین آنرا بالای خویش به صورت درست عملی نمائیم چی مزایای دارد و برای زنده گی بشریت چقدر مفید و با ارزش است.

   به امید موفقیت مزید تان

  • دوست و وطندارگرامی، آقای اسلام دوست، از شما تشکر میکنم که وقت خود را برای جواب به نوشته های من صرف نمودید. همچنان از مدیر محترم وبسایت کابل پرس? هم نهایت تشکر و سپاس را دارم که به ما فرصت این را دادند که اظهارات و عقاید خودمان را بیان کنیم. باز هم خدمت شما هم وطن عزیزم عرض میدارم که من به شما و عقیده و باور شما احترام میگذارم. فقط خواستم تا اندکی شما را از حقایق آگاه بسازم. اطمینان دارم که به حقیقت دست خواهید یافت. در ضمن دیگر به خودم اجازه نمیدهم که شما و مدیر محترم وبسایت را ناراحت بسازم و قانون وبسایت را زیر پای بگذارم. با سپاس از همه شما دوستان محترم. موفق و مؤید باشید. با احترام

  • islam dost jan , aya shoma Qoranra qabol darid yane??????
   aya Qoran ketabi asemani Mosalmanan ast yane??????
   aya Filmi Fetne az Ayehaee hamin ketabi asemani sahkte shode ast yana??????
   darzen yek namone az islami vaqei ke edea mikonid ham yek mesali bezanid,,,,,,
   dar gheyri an man ham shomara YEK nokari ARABhaye Malahkor midanam

 • سلام
  واقعا همین طور است که گفتید.

 • سلام
  اقای که میگی که مسلمانان باید از حوصله کار بیگره تعجب می کنم که چرا جنابعالی دنبال بدنام کردن اسلام و مسلمانان هست
  شما برای نمونه هم که شده لطف کنید نشان دهید که غرب چی کار که نکرده در حق اسلام و مسلمانان بد تر ازین میشه باید جلوش را گرفت اینا که حرف خوش حالی شان نمیشه چند بار گفتند که از اکران فیلم دست بردار ولی نشده در واقع خود غرب و دنبال شر و هست نه اسلام و مسلمانان

 • salam Aqai Mirhazar mani haqir az aqai islam dosti bozorgvar chandtaee soall dashtam ke roye safee nayamad.mishe bedanam? ba tashakor az sait hkobi shoma

 • الحمدلله والصلات والسلام علی رسول الله و بعد.

  اسلام و علیکم وطنداران عزیز و گرامی نظر سنجی در کشور هالند در مورد فلم فتنه خیرت ویلدرس نشان داد که 82 % مردم این کشور خلاف فلم تهیه شده این مرد جاهل و شیطان استند و همچنان این عمل زشت و ناروا ویرا اعانت امیز و توهین کننده نسبت به جهان اسلام توصیف کردند که این عمل خود بقدر کافی بی همیت و بی تفاوت بودن کم یا زیاد همیت جلوه دادن بعضی هارا دراین واقعت نشان میدهد چه مقبول و زیبا در حدیث رسول الله (ص) می فرماید بی دینی خو بی دینی اخر غلامی و سلب ازاد منشی برای چی.
  برادر محترم وارجمند اسلام دوست صاحب امید دارم به پناه و عصمت الله سبحان الله و تعالی و دور از گزند و اشوب شیاطین ومنافقین سیاه کار وبد اندیش کاملا در لباس عافیت و تندروستی قرار داشته باشید وباید گفت که یک جهان اظهار سپاس وامتنان از گفته های اموزنده و محبت امیز خیر خواهانه و نیک تان که ازاحساس پاک قلبی وحسن نیت در مورد بنده نکات چندی را بیان داشتیند جزاک الله و خیرا و بارک الله فی کم.
  وهمچنان از مشورت و نصایح نیک برادر مان اقای حقیقت دوست نیز یک جهان تشکر که استفاده از دموکراسی غرب را از راه بسیار دور لطف کرده برایم اموخته مگر ای کاش این راز را پت و پنهان نگهنداشته ومیگفتیند که ایا از کدام طریق و بکدام نوع از این دموکراسی باید استفاده کرد ایا به طریقه که فرشته های نجات طالبی تحت نام عساکر مرحوم ظاهر شاه با سلطنت رسیدند ایا به طریقه از ساخت و بافت میان تیکه داران نقاب پوش تنظیم های جهادی غرض تشکیل جبهه اتحاد ملی ایا به طریقه که دوستان کمونست با پیدا کردن کاکا نو غربی شان از شعار مثل هنوزافتخار حزب دموکراتیک پا برجا است باز داد و وایلا را سر دادند ویا از طریق که شما خود از ان استفاده میکنید برادر ((حقیقت)) دوست به امید انروز که از وظیفه مهر کاری و تاپه زنی رهاهی حاصل کرده وبا روان شدن در راه صراط المستقیم حقیقتا حقیقت ها و واقعت های راستین رااز شما شنید و سلام سلطان محمد از هالند

  • اَلسَلام عَلی اِدیسونُ وَ عَلی رِجالُ وَ السَیداتُ الحَکیم

   با عرض سلام و احترامات خدمت مولوی صاحب، جناب سلطان محمد عرب زاده. من به پاس احترام به مدیر محترم وبسایت و قوانین ایشان نمیخواستم که در این مورد سخنی بگویم، اما مثل اینکه شما بدتان نمی آید که با من بحث و گفتگو کنید. فقط پیش از نوشته کردن، از مدیر محترم وبسایت تقاضا دارم که اگر سخنی نادرست نوشته میکنم، آن را حذف نمایید. و اما جواب آقای مولوی صاحب سلطان محمد در کشور نازنین و زیبای هالند: راستی آقای سلطان محمد جان، از کنفرانسهای مسیحیان افغان در هالند باخبر هستید؟ میدانید که روزانه چه تعداد از افغانهای عزیز ما به خرد و دانش بازگشت میکنند و حقیقت را پیدا میکنند؟ من در انگلستان زندگی میکنم و سالی چند بار به هالند می آیم. میدانید که روزانه چه تعداد از افغانهای عزیز ما بدون اینکه شمشیری روی سرشان باشد، اسلام را ترک میکنند؟ شما بیایید که من آنان را به شما معرفی کنم. میدانم که شما خطرناک هستید و ممکن است شمشیر کوچکی در جیب خود داشته باشید. اما برای من مهم نیست. من حاضرم شما را دعوت کنم و از نزدیک این حقایق را به شما نشان بدهم. من نمیدانم که شما بعد از زندگی در هالند، چرا هنوز بیدار نشدید؟ انشاء الله که از پول دولت هالند به زیارت حج هم خواهید رفت. متاسفم که گوسفندی نمیتوانید ذبح کنید. مولوی صاحب خدا در همه جا یافت میشود. لااقل شما پولتان را به اعراب ندهید که بروند دوبی و یا اروپا و امریکا به عیش و نوش بپردازند. منطق برای هر شخصی خوب است. توصیه من به شما این است که بجای بدست آوردن اسم و رسم(شهرت)که مردم، دست شما را به عنوان حاجی صاحب ببوسند، بهتر است که فروتن شده به مردم فقیر و دردمند ما و همچنان به کودکان خیابانی خودمان کمک کنید. اما درباره منطق مسلمان: چند سال پیش در ماه رمضان، آخوندی بنام حاجی آقا قراعتی که در یکی از تلویزیونهای ایران، قرآن را آموزش میداد، گفت: ای مردم بدانید که اگر آقای ادیسون بجای اختراع برق، دو رکعت نماز را ادا میکرد، بهتر بود و اجر و ثوابش نزد خداوند بیشتر بود و بیشتر مقبول خداوند قرار میگرفت! مولوی صاحب! آیا منطق شما از این حاجی آقای با سواد ایرانی بالاتر است؟ در ضمن مولوی صاحب! در زمانهای جنگ، وقتی که در افغانستان بودید، حکم اعدام و سنگسار چند نفر را صادر نمودید؟ تعجب میکنم که دولت هالند هم مانند دولت بریتانیا بسیار احمق است! وقتی فیلم های جوانانی را می بینم که در افغانستان به دستور علمایی مانند شما به شلاق و یا تیرباران و سنگسار محکوم میشوند، قلبم به درد می آید و اشک از چشمانم جاری میشود. مولوی صاحب! عمر شما به آخر رسیده، مردم افغانستان، شما و نیرنگهای شما را شناختند، بنابراین دیگر نمیتوانید مردم چشم و گوش بستۀ ما را فریب بدهید. سلطان محمد جان! در جواب سوال دیگرتان باید بگویم که تا زمانی که شما و هم اندیشان شما بر سر قدرت باشند، از آزادی فردی و اجتماعی و مطالعه آزاد، خبری نخواهد بود. و همچنان مردم ما روی خوشی و صلح و آرامش را نخواهند دید. من اینها را گفتم، شما خواه پندگیر و خواه ملال. حرف برای گفتن زیاد دارم. راستی اگر در خواندن قرآن و فهمیدن آن مشکلی داشتید با من تماس بگیرید. من مدت 30 سال به گفته شما در صراط المستقیم بودم، اما جز کجی و مشقت هیچی ندیدم. جز خون و خونریزی چیز دیگری ندیدم. و 5 سال است که مانند یک انسان آزاد زندگی میکنم و خدا را از شما و امثال شما که جز خون و خونریزی چیز دیگری نمیشناسید، بیشتر میشناسم. من شخصیت واقعی خدا را شناختم. فهمیدم که خداوند نمیتواند خشونت و خونریز و سَربُر باشد. خدا واقعا محبت است. خدای ما انسانها براستی مهربان است. نه اینکه بگوید (بسم الله رحمن الرحیم) و بعد از آن کلامش اینطور شروع شود: قُتِلو فی سبیل الله.... از وقت گرانبهایتان سپاسگزار هستم. فیض و برکات خدای براستی مهربان و متعال با همه ما و شما باشد. اَلسَلامُ عَلی رِجالُ وَ السَیداتُ الحَکیم

   آنلاین : دوستان گرامی، بیشتر بدانید

 • سلام به همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس?!

  آقای عارف خان واحمدی!

  گرچه سوالات شما ارزش پاسخ رانداشته و میدانم که جواب های سوالات تان نزد تان موجود است. بهر صورت با وجود تراکم کاری در دفتر من خواستم چند جواب بسیار مختصر خدمت شما ارائیه نمایم.

  در مطلب بالا بسیار واضح نوشته بود که اسلام آخرین و کاملترین دین است و بعد از آن کدام دین و پیامبر دیگر نمی آید. و این موضوع در کتاب های آسمانی دیگر نیز بسیار واضح ذکرشده وخدواند ج در مورد میفرماید:

  " ما کان محمد ابا احد من الرجالکم و لاکن الرسول الله و خاتم النببین"

  " الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا"

  * کمونست ها به هیچ کدام مذهب و یا کدام دین عقیده نداشته و کوشش میکردند تا مسلمانان و تمام مذاهب دیگر را سرکوب کنند. آنها به کدام قانون اسلامی و آسمانی عقیده نداشته و اکثراً راه لینن را تعقیب مینمودند در حالیکه اسلام زنده گی را داخل یک نظام و چوکات و یک قانون بسیار روشن مطرح میکند.

  * من بارها گفتیم باز تاًکید میکنم ما نمیتوانیم طالبنما ها و یا دیگر احزاب جنایتکار را به اسلام ربط داده و اسلام را تنها به آنها مقایسه کنیم.

  جناب عارف فرموده اند که افسانه خلفای راشدین را کنار بگذارید. آنها هم مسلمان بود و اعمال شان وافعاً اسلامی بود. هر مسلمان که اعمال خوب داشته و واقعاً دساتیز و و اوامر اسلام را به صورت درست بالای خود عملی کند آنرا اسلام واقعی خطاب کرده میتوانیم.

  * بلی الحمد لله بنده قران پاک را قبول داشته و بیشک قرآن عظیم الشآن کتاب آسمانی بوده و هیچگاه بشر قادر نخواهد بود تا یک آیه آنرا درست نماید و همه باید بدانند که آن ساخته دست بشر نیست.
  فلم که توسط آن حیوان غربی ساخته شده یک توهین برای مسلمانان واسلام است و هدف آن هیولای وحشی در فلم مزخرفش بدنام کردن اسلام و مسلمانان است. و او جنایات مسلمانان امروزی را در فلم نمایش میدهد تا جهان را از این دین پاک متنفر ساخته و به این هدف شومش هیچگاه کامیاب نمیشود.

  قسمیکه برادر غزیز ما سلطان محمد خان فرموده اند در اروپا 82% خلاف این فلم بوده و همه روزه جهان اسلام و غیر اسلام این عمل وحشیانه هیلدز را محکوم میکنند.

  عارف خان لطفاً عقل خویش را در کار بیندازید. درست که همه چیز را خداوند خلق کرده چی کفر است و چی مسلمان ، چی خزنده و چی گزنده و همه و همه!
  اما زمانیکه هر چیزی برای انسان و دین اسلام مضر واقع شود مبارزه با آن و حتی محو آن یا از بین بردن آن جواز دارد. بناً کسانیکه تبلیغات سوء شانرا علیه اسلام اغاز میکنند مسئولیت ما مسلمانهاست تا جلو همچو دسایس را گرفته و علیه چنین جاهلان و بادران شان مبارزه کنیم.

  • آقای اسلام دوست، سلام علیکم. من هم میخواهم جواب کوتاهی به این نوشته شما که آقای عارف را مخاطب قرار دادید نوشته کنم. اولا که طالبان قرآن و اسلام را خیلی بیشتر و بهتر از من و شما میفهمند و درک میکنند. خود را فریب ندهید. آنها دقیقا مو به مو احکام و سنن پیامبر را میدانند و اجرا میکنند. مثلا حمله پیامبر اسلام و یارانش به بنی قریظهhttp://zandiq.com پیامبر و یارانش برای جدا کردن مردان از پسر ها، جوان ها را بررسی میکردند، اگر موی زهاری (شرمگاه) رویانده بودند، کافی بود که مرد به شمار آیند و گردن زده شوند.

   سنن ابو داوود کتاب 38 شماره 4390


   عطیه القریظی روایت کرده است:

   من بین اسرای بنی قریظه بودم. آنها (پیروان محمد) مارا آزمایش کردند، و هرکس که موی زهار در بدن آنها روییده بود کشته شد، و آنهایی که در بدنشان موی زهار نروییده بود کشته نشدند. من جزو آنانی بودم که موی زهار نداشتم.

   این بسیار تصور نکردنی است که پیامبر خدا بتواند بین 600 تا 900 نفر را بکشد و هزاران نفر دیگر را بدون ترحم و احساسی تبعید کند.

   اسلام دوست عزیز، اول خوب مطالعه بفرمایید و سپس وارد بحث و گفتگو شوید. ما دیگر چشم و گوش بسته نیستیم که شما از ما سوء استفاده کنید. همچنان عاقل و منطقی باشید و بدانید که آخوندها و ملاهای ایرانی که با نام اسلام سنگسار میکنند و دست و پا می بُرند (قلم می کنند) ، امروز اسلام را خیلی بهتر و بیشتر از من و شما میدانند. البته آن را درست اجرا میکنند. این شما و امثال شما هستید که روی ..... را با آب طلا میخواهید بپوشانید. بیایید غیرت داشته باشیم و یادی هم از کودکان و زنان در بند افغان بکنیم که ناجوانمردانه بدست اعراب مسلمان برای فروش و سوء استفاده به مکه و مدینه برده شدند. یادی از کودکان بکنیم که اخته شدند و به عربستان برده شدند. امروز من و شما از ناموس خود میخواهیم جوانمردانه دفاع کنیم، اما غافل از اینکه به ناموس افغان ما در 1300 سال پیش به دست یک مشت عرب جاهل تجاوز شد. عربی که اسلام را با زور شمشیر و بریدن سر نیاکان و پدران ما به افغانستان آوردند. شما میدانید که پدران قهرمان ما در مقابل آن تجاوزگران ایستادگی کردند و ناجوانمردانه سربریده شدند؟ آنها افغانهای واقعی بودند. آنان قهرمانان دلاور افغان بودند، نه من و تو که خود را به یک مشت عرب عیاش و .... فروختیم. وقتی این قهرمانان مشاهده می کردند که چگونه زنان و اطفالشان به اسارت و کنیزی برده شدند، خونشان به جوش می آمد. آیا میتوان چنین دینی را پذیرفت؟ شما میدانید که در قرآن نوشته شده که هرچقدر کنیز بخواهید میتوانید داشته باشید. حالا تصور کنید که این کنیزان زنان و دختران افغان باشند. بخدا قسم که این مطلب را با گریه نوشته میکنم. این شعار را دیگر تکرار نکنید که (ما افغانها با غیرت هستیم و افتخار میکنیم که افغان هستیم!) کدام غیرت؟ کدام افتخار؟ تاریخ حمله اعراب وحشی به افغانستان را مطالعه کنید. از من بخواهید تا در اختیار شما قرار دهم. من برای کودکان افغانم گریه میکنم. من برای یکایک مردم نادار و فقیرم گریه میکنم. من برای هموطنم جان میدهم. اما چه کنم که افغانستان را جنایتکاران تصاحب کردند. امروز بجای قوانین خدا، قوانین شیطان در افغانستان اجرا میشود! امروز امریکا و انگلیس و دیگر کشورها از نادانی و تعصب ما سوء استفاده میکنند. آقای اسلام دوست! تا به امروز که اسلام شما به درد هیچ کدام از مردم افغانستان نخورده و نخواهد خورد. تا اسلام باشد، حکمتیار، ربانی، سیاف، ملا عمر، یونس خالص و دیگر جنایتکاران و آدمکشان خواهند بود. به امید خوشبختی ملت عزیز افغانستان و نجات آنان از دست فرزندان همان اعراب خون خواری که 1300 سال پیش به مملکت ما یورش آورند. با احترام فراوان

   آنلاین : برای اطلاع بیشتر

  • Dear Islam Dost

   If the Koran is the word of Allah (GOD )Why it has so much Contradictions ??

   There are many numerical contradictions in the Koran. God cannot make an error in doing simple calculations, however Mohammed, as you will see, being an illiterate was very capable of making such errors.

   How Many Days Did It Take To Create Heavens And Earth?

   (Koran 7:54)
   Your guardian-Lord is Allah. Who created the heavens and the earth in SIX Days...

   (Koran 10:3)
   Verily your Lord is Allah, who created the heavens and the earth in SIX Days...

   (Koran 11:7)
   He it is Who created the heavens and the earth in SIX days...

   (Koran 25:29)
   He Who created the heavens And the earth and all that is between, in SIX days...

   The above verses clearly state that God created the heaven and the earth in 6 days. But the verses stated below contradict the above verses and imply that it took God 8 days to create the heaven and the earth. Read carefully and add up the numbers.

   (Koran 41:9)
   Is it that ye Deny Him who created the earth in TWO days?...

   (Koran 41:10)
   He set on the (earth). Mountains standing firm,
   high above it, and bestowed blessings on the
   earth, and measured therein all things to
   give them nourishment in due proportion, in FOUR days...

   (Koran 41:12)
   So He completed them as seven firmaments in TWO days and...

   Do the math: 2(for earth) + 4(for nourishment) + 2(for heavens) = 8 NOT 6

   Allah’s Day Equals 1,000 Years or 50,000 Years?

   (Koran 22:47)
   ...A day in the sight of thy Lord is like a thousand years of your reckoning.

   (Koran 32:5)
   ...To Him, on a Day, The space whereof will be a thousands years of your reckoning.

   In the above verses it states clearly that a day of Allah is equal to a 1000 earth years. However, there is a contradiction in the verse stated below.

   (Koran 70:4)
   The angels and the Spirit ascend unto him in a day the measure whereof is fifty thousand years.

   So, which one is it? Is the day of Allah equal to 1,000 earth years or 50,000 earth years?

   Why Stars Were Created ?

   Koran gives us further scientific knowledge by telling us that the stars were created by Allah as missiles to throw at the devils.

   (Koran 67:5)
   And We have (from of old), adorned the lowest
   heaven with lamps, and we have made such
   (Lamps as) missiles to drive away Satans...

   (Koran 37:6-8)
   We have indeed decked the lower heaven with
   beauty (in) the stars, (for beauty) and for
   guard against all obstinate rebellious Satans.
   (So) they should not strain their ears in the
   direction of the Exalted Assembly but be
   cast away from every side.

   Thus, the stars are nothing but missiles to throw at devils so that they may not eavesdrop on the heavenly council. Once again we find Mohammed getting high on his weird imagination.

   Sun And Moon Are Subject To Humans?

   Koran also reveals the truth that sun and moon are subject to humans.

   (Koran 37:6-8)
   And He has made subject to you the sun and the moon,
   both diligently persuing their courses; and the
   night and the day has He (also) made subject to you.

   Unfortunately, a human can never bring the sun and the moon subject to himself/herself. They always take their turn and pursue their courses whether they want or not. Sun, moon, day or night are not influenced by anyone’s personal wish.

   and much more.......

   kherad yaretan

  • خدمت حقیقت دوست و سایر اسلام ستیزان

   متأسفانه شما میخواهید حقایق تاریخی را تحریف کنید. موضوع بنی قریظه تقریباً از جانب اکثریت مطلق مورخین تأیید گردیده که آنها بر خلاف معاهدۀ شان با پیامبر اسلام (ص)، بر علیه مسلمین توطئه کردند و در جنگ احزاب و یا خندق عملاً بر مدینه حمله نمودند. در دو دانشنامۀ آنلاین که پیوند آن در زیر آمده است دوستان میتوانند خود این موضوع را خوانده و قضاوت کنند (و در صورت دسترسی به کتب معتبر تاریخی منتقدین میتوانند بیشتر مطالعه کنند):

   1. در دانشنامۀ ویکی پیدیا

   2. در دانشنامۀ رُشد

   لشکر کشی های اعراب به کشور های چون افغانستان کاملاً یک موضوع علیهده و جداگانه است. اگر از حقیقت نگذریم تمام فاجعه های 14 قرن اخیر، بر اثر انحراف و غصب خلافت میباشد که توسط خلیفه های اول ، دوم و سوم صورت گرفت و در نتیجه کار به سلطنت اموی ها و عباسی ها کشید و بالاخره نتیجه اش را امروزه به اشکال حملات انتحاری و صد ها کجروی و گمراهئ دیگر میبینیم.

   قضاوت دوستان اسلام ستیز ما اکثراً مغرضانه و یک جانبه است که یا آگاهانه و ناخودآگاه آب به آسیاب یهودیان و بقیۀ اسلام ستیزان میریزند.

   امیدوارم هموطنان و همزبانان اسلام ستیز ما از عدل و انصاف در هنگام نوشتن چشم پوشی نکنند.

  • آقای مسعود، با اینکه ما از نظر طرز فکر در دو جهت کاملا مخالف قرار داریم، با این حال با سلام و درود مباحثه خود را شروع میکنم. امیدوارم که این دوستی باعث هدایت شماخواهد شد، همانگونه که من نیز همانند شما تفکری بسته و متعصبانه داشتم، اما در اثر مباحثه و مبادله افکار با دوستانی که قبل از من روشن شدهو حقیقت را درک کرده بودند، من نیز از تاریکی جهل ارثی که به من رسیده بود، رها شده و اکنون بسیار مفتخر و خوشحالم که آگاه شده ام. مسعود جان! اولا خدم شما بگویم که متاسفانه تاریخ را همیشه جمعی مزدور و قلم بدست تحریف کرده و می کنند. منظورم کسانی هستند که به معنای علمی و تحقیقی مورخ نیستند، بلکه صرفا بخاطر منافع مالی و سیاسی خود یا اربابانشان و برای پیشبرد ایدئولوژی که توسط آن بر عامۀ مردم حکومت می کنند، تاریخ راآنگونه که می خواهند تغییر و تحریف می کنند و همین چرندیات تحریف شده برای مردم عامی مانند شماکه اهل مطالعه و پژوهش دقیق نیستید، برهان و دلیل میشود. بعنوان مثال: من با همان متنی که خودتان از دانشنامه مذکور آورده اید جوابتان را مستدل و منطقی میدهم. خواهش میکنم تعصب را کنار بگذارید و روی عرایض من بصورت علمی و منطقی مداقه کنید. شما فرموده اید دانشنامه، اولین دلیل سستی دلیل شما این است که بجای یک تاریخ معتبر، به یک دانشنامه مراجعه کرده اید. دانشنامه اصلا ارزش تاریخی ندارد، چون همانگونه که خودتان میدانید، با توجه به کلماتی که بترتیب حروف الفبا ذکر شده، معنی مختصری از ریشه کلمه یا احیانا اگر یک واقعه تاریخی باشد، اشاره کوتاهی به آن کرده است. اگر فرض کنیم که همانگونه که شما دوست دارید، این دلیل شما یک دلیل تاریخی و قابل قبول است، به پایان کلام خود دقت کنید، شخصی که از نظر شما پیغمبر خدا و عقل کل است، بهترین و داناترین موجود روی زمین است، با آن همه ادعاهای آسمانی خود آنقدر درمانده است که خودش نمیتواند یک تصمیم خردمندانه و عادلانه در برابر دشمن شکست خورده و تسلیم شده، بگیرد. لذا قضاوت را به عهدۀ رئیس قبیله ای که در واقع رقیب سرسخت قبیلۀ شکست خورده است، میگذارد. کاملا واضح است که با آن فرهنگ قبیله ای تو أم با خصومتها و دشمنی هایی که ما درباره آن خوانده ایم و امروز بعد از هزار و چهارصد سال عقبۀ آن در کشور ما جاری است و روزانه صدها نفر را به خاک و خون میکشد، قاضی تعیین شده چه حکمی میدهد؟ سعد ابن معاض، رئیس قبیلۀ اوس دوست نداشته که سر به تن هیچکدام از افراد قبیلۀ بنی قریظه نباشد. لذا چنین حکمی غیرانسانی و وحشیانه صادر میکند. چه فرصتی بهتر از اینکه دشمنی قدرتمند از راه برسد و دشمن دیرین را نابود کند. در ذهن رئیس طایفۀ اوس این بهترین فرصت بوده است. اما سوال از شما اینجاست: چگونه کسی که از نظر شما به آسمان و جبرئیل وصل بوده و به گفته قرآن ارحم الراحمین (مهربان ترین مهربانان) است، حکم یک انسان زمینی که قلبش سرشار از نفرت و دشمنی دیرین بوده می پذیر و اجرا میکند؟ فرض کنیم که افراد بالغ و جنگجوی قبیلۀ بنی قریظه هم مقصر بوده اند، اولا که آنها شکست خوردهو تسلیم شده بوده اند، محمد میتوانست از آنها بعنوان کارگران مزرعه استفاده کند. یا در تجاوزات و جنگهای بعدی از آنان بهرۀ رزمی ببرد. اصلا کشتن اسیر به هر نوعی که شما فکر کنید عملی غیر انسانی و ضد خدائی است. بویژه برای کسی که ادعا میکند پیغمبر خدا و جانشین خدا بر روی زمین است. کودکان و زنان این بخت برگشته ها چه گناهی داشتند که بایستی مثل گوسفند و گاو بین گرگهائی که نام خودشان را اصحاب رسول خدا می نامیده اند تقسیم شوند؟ مسعود جان! حقیقت این است که شگرد کار محمد این بوده که در موضع ضعف اظهار دوستی و برادری می کرده، اما به محض اینکه خرش از پل میگذشته و در موضع قدرت قرار میگرفته، تمام پیمانها را از یاد می برده و حتی هم پیمانان خود را به شدیدترین وضع قلع و قمع می کرده است. حقیقت بنی قریظه این است که آنها هم مانند یهودی های همه اعصار تا به امروز مردمی بسیار ثروتمند بوده اند، بهترین املاک و بیشترین دارائی عربستان را در اختیار داشته اند. محمد برای پیشبرد هدف خود به این دارائی نیاز داشته است و قومی را که خودش در آیات مکی قرآن (هنگامی که در موضع ضعف بوده) قوم برگزیدۀ خدا میداند و در وصف آنها آیات زیادی میسازد، به محض اینکه در موضع قدرت قرار میگیرد، شروع به بهانه جوئی میکند و آنها را نجس و واجب القتل میشمارد و با ساختن چند آیۀ دیگر دستور به نابودی آنان میدهد. فقط و فقط برای بدست آوردن ثروت آنها زنان زیباروی آنها و تقسیم آن همه ثروت و ناموس بین مجاهدین حریص و گرسنه ای که در چند سال آینده ماموریت داشتند که این ایدئولوژی خشن و خونریز را به خارج از مرزهای عربستان صادر کنند. در واقع بدست آوردن ثروت و ناموس بنی قریظه و قبایل دیگر عرب که سر سازگاری با محمد و دین خودساخته اش را نداشتند، پیش پرداختی بود برای ثروت هنگفت و کنیزه کان و غلامانی که بایستی پس از نابودی تمدن بزرگ ایران، مصر و تا حدی روم، بدست می آوردند و متاسفانه این رؤیای شوم و شیطانی تعبیر شد و من و تو دو آوارۀ دل شکسته و وطن از دست داده نتیجۀ آن خواب شیطانی هستیم، اما تفاوت من و تو در این است که من دست تو را به گرمی می فشارم ودوست دارم از این تاریکخانه هولناک اشباح به روشنائی و نور هدایتت کنم و تو اصرار داری که مرا دوباره به تاریکخانه بکشانی و با نفرتی که اسلام همچون زهر در خونت تزریق کرده، سر مرا گوش تا گوش بِبُری (قلم کنی). همانکاری که هم کیشانت میکنند و میتوانی بر روی وبسایتها به وضوح مشاهده کنید. در آخر از شما تقاضا دارم که متنی را که بعنوان دلیل برای من نوشته کرده اید، یک بار دیگر با دقت بخوانید و روی آن با نگاهی محققانه فکر کنید. همچنان از شما خواهش میکنم که کتابهای تاریخی دقیق نظیر مورخان معتبری چون داکتر شفاء،داکتر روشنگر، علی میرفطرس، داکتر سیاوش اوستا که سالها در کتب معتبر تاریخی تحقیق کرده اند، مطالعه کنید. نه آن چیزهائی که ملایان شیعه و سنی هزار و چهارصد سال به خورد ما داده و میدهند. پیروز و آگاه باشید. زیرا جامعۀ افغانستان به فرزندانی آگاه نیاز دارد که بر جهل و تعصب پیروز شده باشند.

  • ِDear Prince Infidel,

   I am very sorry, you have written long story, but missfortunately I really couldn’t catch you to reply your good message.
   .
   Anyway, as soon as I catch your message or find someone will share it with him/her and will get back to you.

   Regards,

 • بـا عرض سلام خدمت همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس?!

  میخواهم به جواب آقای حقیقیت دوست بنویسم که آقای محترم بنده در مورد اسلام معلومات داشته و خداوند را سپاسگذارم که مرا انسان و بعد مسلمان آفریده است.

  بنده میداند چشم و گوش تان باز است و هیچ فرد نمیتواند که از کدام شخص بناحق سوء استفاده کند اما بدانید که به هدف شوم تان هم نمیرسید چون الحمدلله مسلمانان فعلاً همه چیز را میدانند و به سخنان عوام فریبانه تان هیچ کس فریب نخواهد خورد.

  جناب حقیقت دوست! بنده نمیخواهد در باره آخند های ایران و غیره چیزی بگوید اما قوانین اسلامی را بالاترین و باارزش ترین قوانین در سراسر جهان دانسته و امیدوارم که یک روز این قانون بزرگ به صورت درست آن در کره زمین عملی گردد.

  در اخیر سخنان خویش را با آیه شریفه (واذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما) خاتمه داده و میدانم که فرهنگ بیگانگان در مغز ها و دل های تان جای گرفته و سبب شده تا اسلامیت، افغانیت و غیره را فراموش کنید.

  اما تاًکید میکنم که افکار غلط را از مغز های تان دور نموده و بدانید که مسلمانان فریب شما را نخورده و هرگر نخواهـد خورد.

  • آقای اسلام دوست (بیگانه دوست)

   با سلام و عرض ادب به خدمت شما و همه خوانندگان محترم کابل پرس?. من گمان کردم با نوشتن حقیقت و اتفاقهایی که برای ملت و تاریخ ما افتاده شما را اندکی دگرگون خواهد کرد، اما متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاد. من گمان کردم که با یادآوری تاریخ و حوادس تلخی که در 1300 سال پیش برای کشور و مردم قهرمان ما اتفاق افتاد، دل شما را اندکی به درد خواهد آورد و شما را بیدار خواهد ساخت. یا به عبارت دیگر: رگ غیرتتان به جوش خواهد آمد، اما غافل از این بودم که شما هیچ احساسی در قبال کشور افغانستان و مردم آن ندارید! غیرت و احساس افغانی تان در فرهنگ اعراب ذوب شده و این باعث تأثر همه ما است. فکر می کنم که شما از معاشی که از طرف اربابان ملای شما برای شما پرداخت میشود، نمیتوانید بگذرید. حقیقت همان چیزی بود که خدمت شما عرض کردم. بردن زنان و دختران افغان به مکه و مدینه. (البته اگر شما افغانستانی باشید!). از شخص مسلمانی که این چیزها را نمیداند، گله و شکایتی نیست. اما از کسی که این حقایق را میداند و نادیده میگیرد، واقعا جای گله گذاری است. من آن دینی که با کشتن برادران و خواهران افغانم به من تحمیل شده باشد، هرگز نمی پذیرم. راستی شما چرا به این حقایقی که درباره زنان و دختران و اطفال افغان که به عربستان برده شدند، نوشته کردم، هیچ اشاره ای نکردید؟ آیا میدانید که کسی که حقیقت را بداند و آن را مخفی و پنهان کند، جنایتکار است؟ من برای شما متاسف هستم. آیا دولت و مردم عربستان به امریکائی یا اروپائی اجازه ساخت کلیسا را در مکه یا مدینه و .... میدهد؟ اما برعکس عربها تعداد زیادی مسجد در اروپا و امریکا ساختند و از آن برای مقاصد ترور و کینه و نفرت استفاده می کنند. آفرین به دولت های امریکا و اروپائی. عجب صبری دارند. به نظر من شما مانند یک طبل خالی هستید که صرفا از خودتان صدا تولید می کنید. آبرو و عزت اسلام زیر سوال است. همه از اسلام فرار می کنند. به امید خدا فرهنگ اسلامی در افغانستان جای خود را به فرهنگ افغانستانی خواهد داد. و این یک قدم مثبت برای آرامش و پیشرفت افغانستان عزیز خواهد بود. آرزوی من، بازگشت به هویت اصلی مان (افغانهای باغیرت و قهرمان) است. آخوندی که امروز در هرات مخالف نوروز است، این شخص کسی نیست جز دشمن افغانستان و فرهنگ افغانی. از این اشخاص کورذهن در افغانستان و ایران بسیار است. اینها میخواهند که فرهنگ اسلامی (عربستانی) را جایگزین فرهنگ غنی ملت افغانستان کنند. اما خبری که از هرات بدستم رسیده، مردم خلاف گفته ملاها را انجام دادند و همه، نوروز باستانی را جشن گرفتند. به کوری چشم دشمنان افغانستان و فرهنگ و آداب و رسوم افغانها. اسلام دوست عزیز (بیگانه دوست) شما چطور میخواهید که قوانین اسلام را بالای مردم دنیا تحمیل کنید؟ یا بهتر بگویم، چطور میتوانید قوانین خشن اسلام را در جهان گسترش بدهید؟ خدمت شما عرض کردم که اسلام فقط مانند یک طبلی است که داخلش خالی است. فقط صدا دارد و بس. شما با این محبتی که نسبت به مردم دنیا نشان دادید، بطور مثال: (انتحاری، کشتن مردم بیگناه، اطفال و غیره در ملی باس و ایستگاهای ترن، میدان هوائی، در سرکها و خیابانهای اروپا و امریکا) و غیره، چطور میتوانید عقیده خونین خود را به مردم جهان منتقل کنید؟ این غیر ممکن است. اگر با من بحث کنید، من بیشتر و بیشتر ماهیت عقیده شما را افشا خواهم کرد. در ضمن اسناد لازم نیست، چون خودتان اسناد جنایات خود را به همه دنیا نشان دادید و برای اینکه مردم را فریب دهید، می گوئید: اسلام در ذات خود ندارد عیبی، عیب از مسلمانی ماست! عجب! شما تاحالا دیدید و شنیدید که یک عیسوی سر کسی را برای خدا بریده باشد؟ من کاری با جنگهای صلیبی ندارم چون در آن زمان دین با سیاست آمیخته بود و هیچ کس اجازه خواندن کتاب مقدس را نداشت، بنابراین سیاست مداران از دین مسیحیت برای اهداف پلید خود استفاده میکردند. اما وقتی مردم شخصا کتاب انجیل را مطالعه کردند، متوجه شدند که چیزهایی که از طرف مقامات دولتی به آنها گفته میشده، کاملا با گفته های مسیح تفاوت دارد و مخالف خواست و اراده خداست، لذا شما مسیحی پیدا نخواهید که حتی کسی را آزرده کند، چه برسد به اینکه زندگی کسی را برای خشنود کردن خدا بگیرد!!! باز هم عجب! من اوایل فکر میکردم که قوانین اسلام تکمیل تر از قوانین مسیحیت و .... است، اما حالا متوجه شدم که کاملا در اشتباه بودم، نه تنها کامل تر نیست، بلکه خلاف اراده و خواست خدای پاک و مهربان است. اگر خدا در انجیل محبت است، پس چرا در قرآن عوض میشود و دستور قتل و کشتن ناباوران را میدهد؟ بنام خداوند بخشنده و مهربان: چون با ناباوران روبرو شدید، گردنشان را بزنید.......... شما اینطور میخواهید که اسلام را به جهانیان صادر کنید؟ همه غیر مسلمانان به نظر قرآن کافر و یا ناباور هستند. بنابراین ما شاهد انجام دستور الله توسط مسلمانان واقعی و با ایمان بودیم و هستیم، مانند بریدن گلوی غیر مسلمانان و ..... آنوقت شما میگوئید که آنها مسلمان نیستند و مسلمان چنین جنایتی نمیکند! باز هم عجب از این پنهان کاری! در صورتی که اینها مسلمانان واقعی هستند و دستور الله را بطور کامل اجرا میکنند. اگر یک مسیحی بخواهد از آیات انجیل استفاده کند، حتی حق ندارد که برادر و همنوع خود را احمق خطاب کند، چه برسد به اینکه زندگی کسی را بگیرد! شاعر میگوید: از کوزه بیرون همان تراود که در اوست. همچنان میگویند: سالی که نکوست از بهارش پیداست. مثلا در مسیحیت گفته شده که خداوند محبت است، و شما بطور واضح میتوانید که محبت خدا را در گفتار و رفتار مسیحیان مشاهده کنید. منظور من این نیست که شما مسیحی یا ...شوید، من فقط میگویم که اندکی تحقیق کنید و کورکورانه از چیزی که .... اطاعت نکنید. به پایان رسید این نوشته، حکایت همچنان باقی است. خرد، منطق و دانش یارتان باشد. با احترام

  • سلام خدمت همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس?!

   آقای حقیقیت دوســت (دین فروش و فرهنگ فروش و نا آگاه از حقیقیت اصلی)!

   جناب ! نوشته های شما کاملاً عاری از حقیقیت بوده و وانموده میسازد که شما یک شخص فروخته شده بوده و ممکن در خارج از کشور در کدام کلیسا مصروف خدمت باشید.

   اما بنده کدام معاش از طرف اعراب یا کسی نداشته و به بسیار افتخار گفته میتوانم که خوشبختانه در افغانستان عزیز به بسیار سربلندی زنده گی نموده و وطن عزیز خویش را بامردم عزیزم از دل و جان دوست دارم. برعکس حدس میزنم که جناب عالی حقیقیت دوست ( ناآگاه از حقیقیت) از طرف مسیحیان گماشته شده تاتبلیغات سوء را علیه اسلام ، قوانین والای اسلامی و مسلمانان براه انداخته و امتیاز خویش را از طرف باداران تان اخذ نمائید.

   اما شما و باداران تان بدانید که هیچ مسلمان فریب شماها را نخورده و دین اسلام همه روزه نشئت کرده و یک روز تمام جهان را در بر خواهد گرفت.

   در مورد که شما اشاره فرمودید (زنان ، دختران و اطفال به عربستان برده شده اند) بنده کدام معلومات نداشته و بهمین ملحوظ نمیخواهم کدام اشاره به آن داشته باشم.

   به امید اینکه یک روز حقیقیت اصلی را درک کرده و راه راست را انتخاب کنید.

  • خدمت اسلام دوست (وطن فروش و عروسک اعراب بیگانه).

   من فکر میکنم که معاش شما آنقدر زیاد است که چشم شما را کور ساخته است. شما حقیقت را نمیخواهید که ببینید. هر چه که به من نسبت میدهید، نثار خودتان باد. من میدانم مزدورانی مانند شما سالهاست که مردم را فریب داده و میدهید. میدانم که شما راجع به تجاوز اعراب خوناشام به ناموس افغان خبر ندارید. چون خودتان اعتراف نموده اید که خبر ندارید. من چطور وقت خود را صرف کسی کنم که ناآگانه عقیده کثیف خود را به همگان میخواهد تحمیل کند؟ تو هم مانند همان آخوند کثیفی بنام شهرانی (وزیر حج و اوقاف) و بعبارت دیگر خود فروخته به عربستان، میخواهی که فرهنگ بیابانگردی اعراب را بالای فرهنگ غنی ملت افغانستان تحمیل کنی؟ شما نمیتوانید فرهنگ و اصالت افغانی ما را از ما بگیرید، ای خائنین وطن فروش. هرچقدر که تو نوشته کنی، من بیشتر شما را رسوا میسازم. شما مانند یک جوز یا پسته، بدون مغز هستید. بروید و درباره تاریخ وطنتان بیشتر تحقیق کنید. دیگر نباید که کور باشید. شما جنایتکاری بیش نیستید، چون که حقیقت را تا حدودی میدانید، اما آن را پنهان میکنید، چون معاش شما آنقدر است که حاضر نیستید آن را از دست بدهید و حقیقت را قبول کنید. من هوشیار و بیدار شدم. ما جوانان افغانستان، بیدار و هوشیار شدیم و شما و افکر پلید و عقب گرای (طالبانی) شما را به گور روان خواهیم کرد. تا 100 سال دیگر، آثاری از شما و افکار خوناشام و پلید شما در افغانستان، ایران و...دیگر وجود نخواهد ماند. من شکایت و گله ای که از امریکا و متحدانش دارم این است که: چرا بجای حمله به لانۀ فساد جهان (جمهوری اسلامی ایران یعنی نوکر و فرزندان علی و حسین)، به عراق حمله کردند و صدام را از بین بردند؟ آنها اول ریشۀ فساد را از کرۀ زمین ریشه کن میکردند و بعد تمام غلامان حلقه بگوش رژیم جنایتکار و تروریست ایران، خود بخود نابود و ضعیف میشدند و همه جهانیان با خیال آسوده و بدور از این جنایتکاران اسلامگرا به زندگی عادی خود ادامه میدادند. وقتی مرکز فساد در ایران که جنایتکارانی مانند طالبان، حزب الله لبنان و فلسطین، و به اصطلاح مجاهدین شیعه در افغانستان و ...... را برای بقای خودش ساپورت و حمایت میکند نابود و برچیده شود و یا میشد، دیگر شرارت و فساد از افغانستان، عراق، پاکستان، لبنان و فلسطین و دیگر کشورهای اسلامی، بطور اتوماتیک و به تدریج برداشته و از بین میرفت. شعر کوتاهی که آقای ابراهیمی درباره (برگزاری جشن نوروز هم حرام شد) نوشته کرده اند، بسیار جالب و دور از حقیقت نیست:

   جهان به فکر اتم، ما به فکر استجا،

   ببین تفاوت ره از کجاست به کجا

   شما میخواهید فرهنگ و کلتور ما را از ما بگیرید؟ هرگز به شما مزدوران که جوانان و اطفال ما را غرق بخون کرده اید، اجازه نمیدهیم که فرهنگ و کلتور عرب را بر ما ملت رنجدیده و مظلوم تحمیل کنید. اگر ما نتوانیم، فرزندان ما شما را نابود خواهد ساخت. من اطمینان دارم که وقتی جمهوری خوناشام و زورگوی اسلامی و آخوندی یران نابود شود، شما بطور اتوماتیک ضعیف و ذلیل خواهید شد و ملت افغانستان خود را از هر لحاظ (تکنولوژی، صنعت و اقتصاد) به کشورهای در حال توسعه خواهد رساند و با کشورهای پیشرفته همگام و همراه خواهد ساخت. شما تحقیق کنید که آیا دانشمندان مسلمان چیزی را اختراع کردند که به درد بشریت بخورد؟ جز آدم کشی و شرارت.
   من نمیدانم که چگونه شما را قانع و بیدار بسازم؟ از قدیم گویند: در خانه اگر کس است، یک گپ بس است. همچنان (عاقلان را اشارتی، اما جاهلان و دیوانگان را مشت و لقدی).

   دیگر لازم نمیدانم که وقت گرانبهای خود، خوانندگان و مدیر محترم وبسایت را بگیرم، عقل و دانش و خدای محبت، یارتان باد. با احترام

  • سلام واحترامات خویش را خدمت همه خواننده گان محترم کابل پرس? تقدیم داشته و از کامران عزیز تشکر میکنم که این فرصت را در سایت خویش برای همه مهیا ساخته تا نظرات و حتی توهین های خویش را علیه یکدیگر منعکس سازند.

   خدمت حقیقیت دوست ( فرهنگ فروش دین فروش و شخص تحریک شده توسط بادارانش)

   حناب حقیقیت کش! معاش بنده به اندازه معاش شما نبوده چونکه از تبلیغات و توهین های بی شرمانه تان هویداست که بادار های تان شما را معاش زیاد تر داده و شما را به تبلیغات بیشتر و حتی دیگر کار های نا پسند و بی ناموسی وا میدارد.

   شما خود فکر کنید که به اندازه تحریک شده اید که ناموس ، فرهنگ ، وطن ، دین و غیره را فراموش کرده و هر چیزیکه در زبان کثیف تان آید آنرا نوشته و اکثریت را توهین و تحقیر کرده تا به نفع خویش و باداران تان نفع ببرید.

   ای حقیقیت کش غافل! نمیدانی که این گونه تبلیغات بیشرمانه و عاری از حقیقیت تو علیه اسلام و اسلامیت بالای هیچ فرد تاًثیر گذار نبوده و همه به فضل خداوند ج خوب و بد را دانسته و میدانند که در بین مسلمانهاکی تفرقه ایجاد کرده و کی این حالت را بالای مسلمانان آورده است. و کی ها کوشش میکنند تا آب را آلوده ساخته تا ماهی بگیرند.

   آری !! به تاًئید گفته های قبلی ام یکبار دیگر تاًکید میکنم که هیچ شخص فریب تو و باداران تو را نخورده و همه میدانند که شما ها در خارج از کشور یعنی در کدام کنج کلیسا مصروف شستن تشناب ها و پاک نمودن سگ ها بوده و از وطن ، فرهنگ و ناموس و ناموسداری بدور شده اید. جز تبلیغات سوء علیه اسلامیان کار دیگری از دست تان ساخته نیست.

   امیدوارم در آینده مصروف کار هایت بوده و کوشش نکنی تا فرد ، دین و کشور را مورد توهین و تحقیر قرار داده و از آن به نفغ باداران اسلام ستیزت نفع ببری!!!!!

   موفق باشید!!

  • نخست خدمت مدیر وبسایت و خوانندگان عزیز کابل پرس?، سلامها و احترامات خویش را تقدیم میدارم.

   آخوند صاحب، جناب اسلام دوست (حکمتیار دوست، طالب دوست، پول دوست، سیاف دوست و ...)

   باید خدمت شما عرض کنم که شما دیگر ارزش دریافت جواب از طرف من ندارید. شما منطق و .... ندارید. شما وقتی از جواب دادن عاجز میشوید، به ناموس اشخاص توهین میکنید. میدانم که اگر در کنار شما می بودم، سر خود را از دست میدادم. حقیقت را بگو وظیفه تان در کابل چی است؟ آیا مصروف خدمت به خدا و هموطنانتان هستید و یا مصروف پر کردن جیبهای کلانتان؟ از قدیم گفتند: جواب ..... خاموشی است. وقتی شما برهان و منطق ندارید و فکر میکنید که منطق یا خوردنی است و یا پوشیدنی، چطور میتوان با شخصی مانند شما به بحث و گفتگو پرداخت؟ شما که صحبت از ناموس میکنی، آیا خودت میدانی ناموس یعنی چی؟ من نه تنها ناموس خود را دوست دارم، بلکه ناموس همه هموطنانم را هم دوست دارم. مگر در نوشته های اخیرم اینها را بیان نداشته ام؟ مگر به خاطر ناموس و اطفال وطنم اشک نریختم؟ این تو هستی که ناموس افغان را به اعراب کثیف میفروشی. این تو و باداران خوناشام ات هستید که وطن و ناموس افغان را به نابودی کشانده اید. هنوز هم دست از جنایات خود برنمی دارید. پریشان نباش، ارباب بزرگ شما که جمهوری اسلامی ایران باشد، به زودی نابود خواهد شد و در حقیقت شرارت و مرکز شرارت برای همیشه از کره زمین برداشته خواهد شد. آمین. امریکا و انگلیس بیکار نیست که بیاید و به من پول بدهد. من احتیاجی به پول کسی ندارم. در اینجا همه چیز برای ما وجود دارد. انسانیت، حق زندگی و امرار معاش. مانند شما پشت درب کدام قوماندان و یا مولوی گدا گشنه نمیگردیم و از طریق خون مردم نان خود را بدست نمی آوریم. و یا شاید شما هم در یکی از موسسات خارجی دالر میگیرید؟ من فریبکار نیستم، این شما هستید که 1400 سال است که مردم عاجز و بیسواد ما را فریب داده و میدهید. آنها را تشویق میکنید تا پول عیاشی اعراب فاسد را با رفتن به مکه فراهم سازند. حالا بگو که مزدور و خود فروخته کیست؟ من و یا تو؟ مردم سخنان مرا درک میکنند. چون من حقایق را مطرح میکنم. حرفهای شما تکراری است. در ضمن، آیا رفتی و درباره تاریخ افغانستان تحقیق کردی یا نه؟ رفتی و تاریخ را مطالعه کردی که اربابانت 1300 سال پیش چه بلائی بر سر زنان، دختران، اطفال و جوانان ما آوردند؟ هر وقت به اینها فکر کردی، میدانم که شما به ناموس اهمیت میدهی. گمان نمیکنم که شما به ناموس اهمیتی بدهید. براستی خنده دار است که شما به من میگویید که: من ناموس و ... را فراموش کرده ام، فکر کنم شما از همان مسلمانان جاهل هستید. مگر نوشته های قبلی مرا نخواندید؟ نخواندی که من در حین نوشته کردن جنایات اعراب و تجاوز آنان به زنان و دختران افغان، اشک میریختم، آنوقت تو که ناموس مارا به دشمنان ما (اعراب خوناشام) هدیه میکنی، ناموس داری و معنی ناموس را میدانی؟ جای شرم است. همچنان فکر میکنم که دیگر لازم نیست که جواب شخص نادانی مانند شما را نوشته کنم. جواب .... خاموشی است. شما هم بهتر است بروید و مردم ما را تشویق کنید که بجای کمک و مساعدت به مردم فقیر و کودکان بی سرپرست افغانستان، پولهای زبان بسته خود را به عربستان برده و نثار اربان زنکه باز شما کنند. یکی از دوستانم مدت 18 سال در عربستان زندگی کرده است. ایشان میگویند که هر کدام از اربابانتان به دستور قرآن، سه و یا چهار تا زن دارند، اما با داشتن چهار زن هم نیاز جنسی شان برآورده نمیشود، تا اینکه با پولهای باد آورده از سمت انسانهای ساده و خرافاتی، عزم سفر دوبی، تایلند، اروپا و امریکا را میکنند. آنها در مدتی که دور از خانمهایشان سپری میکنند، به عیش و نوش میپردازند. اما از خانمهایشان بشنویم: در بیشتر خانه های اعراب عیاش، یک نفرخدمت (کارگر، نوکر، یا غلام) وجود دارد که این کارگر در مواقعی که ارباب عیاشش به خارج سفر میکند، داماد میشود، چنانچه در همین چند روز پیش یکی از وهابیون عیاش، فتوائی صادر کرد و گفت که زن و شوهر از راه دور هم میتوانند که نزدیکی کنند و بچه دار شوند! ایشان گفتند: اگر زن در شرق باشد و مرد در غرب، این زن در رؤیا حامله شده و پس از شش ماه میزاید! عجب آدمهای خرافاتی و احمقی پیدا میشوند! یا خودش احمق است که شکی نیست، و یا دیگران را احمق تصور میکند. مولوی صاحب، جناب اسلام دوست، شما هم از این قاعده مستثنا نیستید. یادتان نرود، حتما برای اربان بیچاره تان نفر جمع کنید تا به حج بروند، تا شاید این عیاشهای عرب، از زنان سفید پوست اروپائی، امریکائی و غیره نیز کامی بگیرند. از قدیم گفتند: تا احمق در جهان است، مفتخور در نماند. حق نگهدار شما و عقل، دانش و منطق، چراغ راهتان باد. با احترام

  • سلام خدمت همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس?!

   باز هم خدمت آقای حقیقیت کش تحریک شده!

   هر چیزی را که مینویسید پیش از نوشتن حد اقل یکبار فکر نموده و بعداً آنرا بنوسید غیر از آن مورد تمسخر همه قرار خواهید گرفت.

   عالی جناب!! بنده هیچگاه از اعراب ، تنظیم های نام نهاد جهادی و باداران تو پشتیبانی ننموده و همیش جنایات شان را محکوم کرده و خواهان محکمه همه آنها میباشم.

   اما نمیدانم شما چطور بدون کدام منطق همیشه مرا به پشتیبانی تنظیم های نام نهاد جهادی ، اعراب و ایران متهم کرده و میخواهید از این طریق مردم ما را فریب دهید.

   اما هرگزنه !!!!!! مردم عزیز ما هیچگاه فریب تو و باداران تو را نخورده و بدان که این گونه تبلیغات بی شرمانه تو و باداران عزیزت برای مسلمانان و دین اسلام تاًثیر گذار نبوده و نخواهــد بود. و ضرب المثل داریم که فرموده: (به لق لق تازی دریا کثیف نمیشود).

   حقیقیت کش جان باز برایت تاًکید میکنم که عقل خویش را بکار انداخته بعداً بنویس!!!

   بنده به هیچ کدام تنظیم نام نهاد جهادی و یا اعراب و غیره کدام ارتباط نداشته و یک شخص کاملاً بی طرف میباشم. و بدانید که مانند شما از جنایت کاران (سهیونست ها، امریکائی ها ، انگلیس ها و غیره) هم دفاع ننموده و همیش اعمال جنایتکاران را محکوم کرده و خواهان عدالت واقعی در برابر آنان میباشم.

   اگر چه سوالات بی مفهوم شما ارزش پاسخ را نداشته ولی باز مسئولیت خویش میدانم تا به بعضی سوالات شما اندکی بپردازم:

   بنده در یکی از ارگان های دولتی در کابل به بسیار معاش ناچیز ولی آبرومندانه برای مردم رنجیده و کشور عزیز خویش مصروف خدمت بوده و خوشبختانه تمام عمر خویش را در وطن عزیزم در پهلوی مردم رنج کشیده خویش سپری نمودیم. و از تمام جریانات آگاه بوده و با مردم عزیزم در هر حال غم شریک میباشم.

   اما افسوس به تو که در خارج از کشور مصروف شستــن سگ ها ، پاک کردن تشناب ها ، پاک کاری کلیساها و غیره بوده و از طرف باداران اسلام ستیزت معاش بی غیرتی را به دست می آوری. همچنان هویداست که درمقابل دین ، ناموس ، فرهنگ ، وطن و افغانیت را فراموش کرده و ممه هست وبودت و همه را در خدمت بادارانت قرار داده و به بهانه های دروغینت د از افغان دوستی و وطندوستی حرف میزنی.

   شاید باداران اسلام ستیزت به تو افتخار کنند و فکر کنند که خوب شخص تبلیغی را پیدا نموده اند که علیه اسلام و اسلامیان هر چه به زبان کثیفش آید آنرا بیرون کند و بنویسد وهمه چیزش را در خدمت ما قرار دهــد.

   اما جای تاًسف برای شما و برای اوشان است چون با این گونه تبلیغات وحشیانه و بیشرمانه تان هیچگاه به کار شوم تان موفق نشده و مسلمانان قوه بیشتر خواهــنـــد گرفت.

   بناء کوشش نموده تا از تبلیغات سوء ، توهین ها و تحقیر ها دست کشیده و صراط المستقیم را پیشه تان کنید.

   به امید عقل کامل در وجود تان!
   موفق باشیـــــــــــــد!!!!!!

  • be rasti sag shostan 1000 bar sharaf darad be arab shostan ..

  • سگ شسـتن کدام نوع کار پر افتخار نبوده و اینکه فروخته شده ها و نوکران غرب به آن افتخار میکنــند فکر و خیال خود شان است.

   اما آن عده افغانهای که ما از مجبوری در خارج از کشور به کار های فاقه دست میزنند از این مستثنی بوده و همت شان برای ما قابل قدر است.

   پیروز باشیــد!

  • arab shostan ksiftarin kar ast..an ham az nawe islsm dosti... rasti islam dost agar hamin tori edame bedi motmaenan be qawli baradarani TALIBANIyat be taqva mirasi ,, va intehari khahi raft man ham barayad doaa mikonam ke harche zodtar be baradarani MOSALMAN va TALIBIYAT molhaq shavi,,dar zemn KOLAHatra faramosh nakon..chon bavejodi kolahi shoma KARZAI digar namitava howeyati shomara penhan konad..

   agar mihkahi bishtar ba baradranad ashna shavi ,,, va mafkore shakhsi hkodat be naveshtehayi aqaiREZAI yek saribezan ,,,,,,va an 43 baradaranat ra ham beshinas chon momken ast dar behesht hamdigarra molaqat konid...hatman

  • آقای احمدی!

   من افتخار میکنم هیچگاه از عرب ها وغیره دفاع نـنموده اما منحیث یک مسلمان همیشه از دین اسلام و مسلمانان دفاع نموده و به جواب اسلام ستیزان خواهم پرداخت.

   اما افسوس به شما سگ شو ها و نوکران غرب که همیش از باداران تان دفاع نموده و مقصر اصلی کسانی دیگه را میدانید.

   و میخواهید با این گونه تبلیغات بیشرمانه تان راه مسلمانان را تغیر دهید که ناممکن است. همچنان باید دانست که خودکشی در دین مقدس اسلام حرام است و کوشش نکنید تا نزد هموطنان ما خویش را به نادانی انداخته و نفع ببرید.

   در آینده کوشش کن تا نوشتن دری را یاد گرفته بعدً مطلب تان را بنویسیــد.

 • الحمدلله وحده والصلات والسلام علی من لا نبی بعده.

  اسلام و علیکم هموطنان عزیز وارجمند بزرگان ما چه خوب فرمودند که عقل سلیم در بدن سالم به واقعت که سلامتی بدن متضمن همه حالات روحی و روانی در بدن هرانسان است چنانچه نخست وزیر هالند بالکننده با درک واقعت از همین اصل و قرار در روز تولدی (خر)ت ویلدرس خواهان صحتمندی وعقل سلیم در وجود این غرب زاده مریض و نا توان معتصب ورسیست که از اثر درد وسوز اتش حسرت و حسادت قدرت خواهی واعظمت طلبی از حزب انشعاب کرده وبدین وسیله مقام رهبری حزب را با ایجاد حزب جدید از ان خود ساخته و غرض راست ساختن خواب های اقتدار طلبانه و سلطه خواهانه اش از هیچ نوی بی حیاهی و بی شرمی در بین اعضای حزب پارلمان مردم وجهان تا به عمل اعانت کننده و توهین امیز علیه عقیده و اعتقادات جهانی مسلمانان جهان که تقریبا به یک و نیم میلیارد میرسد دریغ نکرده که انشاالله والرحمن تا به حال بجز از شرمندگی و شرمساری دیگر هیچ چیز بیش حاصل نکرده و همیشه خجالت و منفعل خواهد بودو خواهد هم ماند.
  و خدمت شما برادر متدین وبا دیانت اقای اسلام دوست باید به عرض رساند که استند افراد و اشخاص فاسق وسفاک با صفات همچو اشخاص جاهل و کودن ضعیف النفس جا طلب مقام پرست عیاش خوش گزران و تسلیم به خواهشات نفسانی وشهوانی که به اساس ضعف تربیت واخلاق فامیلی و عدم اتکا به نفس و ضعف قوت ایمانی که نه تنها سبب توهین و تحقیر به نفس شخص خویش شده بلکه باعث مایه شرمساری و غمگساری بمقام والای بشریت و انسانیت در سطح یک مملگت جامعه قشر قوم و حتی درسطح جهان نیزمیگردد که یکی از مثال های بر جسته دیگر اینچنین افراد عبارت انداز تعداد غرب زاده های خود فروش فریب دوستان ضعیف البنیاد و تسلیم به نفس که در یک جهان از عالم بی خبری و جهالت با یک دنیای از جهان شرم و خجالتمندی که حتی از افشای هویت واصلیت شان در مجموعه از افعانها انکار و منکر میشوند به اساس همان ضعف تربیت و اخلاق فامیلی و عدم موجودیت قوت ایمان و فاقد پاکی نفس وعزت افغانی فقط جهت دریافت اقامه داشتن در اروپا و یا غرض استفاده از مزایای دنیاهی و هموار ساختن راه های مختلفه رفع غرایز شهوانی بطریقه سیستماتیک و پیشرفته ان به استفاده از فورمول و تکتیک دین نو در موجودیت اجرای عبادات بسیار کم و اندک دینی و عبادتی زیرا باداران شان خود وقت وعلاقه بسیار کم و اندک به اجرای برنامه دینی و عبادتی داشته و دارند وسلام سلطان محمد

  • با عرض سلام خدمت همه علاقه مندان سایت کابل پرس? و با تشکر از مطالب آموزنده برادر ما سلطانمحمد خان!

   برادر! من مطلب که در رابطه به مسلمان شدن یک تعداد خارجی ها نوشته بودید مطالعه نموده و من هم فرموده شما را تاًئید میکنم.
   اخیر یک تعداد خارجی ها بعد از مطالـعه در باره اسلام به این دین حقیقی رو می آورند که خوشبختانه ما شاهد چندین تن آنها در افغانستان بودیم که به دین پاک اسلام پیوستند.

   به امید موفقیـت بیشتر تان!!!!!!!!!!!

 • با نظرات جناب فهیم کاملا موافقم

  • تازی برادر شغال است و خودت باید با آقای فهیم موافق باشی.
   چون معلوم میشه که شما هم از همان فروخته شده ها هستید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس