کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > تراژدی در آب های اندونزی؛ 33 پناهجو غرق شدند!

تراژدی در آب های اندونزی؛ 33 پناهجو غرق شدند!

شنبه 24 نوامبر 2012, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: حدود یک ماه پیش، 26 اکتبر سال روان میلادی، 33 پناهجوی افغانستانی و پاکستانی جانشان را در آب های اندونزی از دست دادند و تنها یکی از آنان بنام حبیب الله توانسته جان سالم بدر برد. خبر غرق شدن این 33 پناهجو تاکنون در رسانه های درج نشده بود و تنها امروز با انتشار گزارشی در رسانه های استرالیایی و در جریان مصاحبه با تنها نجات یافته ی این تراژدی، خبر آن منتشر می شود.

حبیب الله
او تنها بازمانده ی این تراژدی ست که اکنون از یک بندی خانه ی مخصوص پناهجویان در جاکارتا درباره ی این تراژدی روایت می کند.

کشتی حامل این پناهجویان در روز 26 اکتبر سال روان میلادی از ساحل اندونزی به طرف جزیره ی کریسمس در آب های استرالیا به حرکت در آمد. تنها پس از 13 ساعت و پیش از رسیدن به آب های استرالیا، موتور کشتی از کار افتاد و درخواست های نجات با کار نکردن تلفون ماهواره ای بی نتیجه ماند.

صبح زود روز 27 اکتبر کشتی شروع به غرق شدن کرد و پناهجویان به دو ریسمان/ طناب خود را نگاه داشته بودند تا غرق نشوند. حبیب الله تنها نجات یافته ی این تراژدی می گوید آنان دعا می کردند که کشتی پیدا شده و یا اینکه جزیره ای در نزدیکی دیده شود. دو شب در این وضعیت گذشت و هیچ کشتی و جزیره ای پیدا نشد. پناهجویان خسته، بیمار و بی امید در میان آب ها، مرگ را انتظار می کشیدند. در آخر تنها سه تن به شمول حبیب الله زنده مانده بودند و سایر پناهجویان یکی یکی در آب جانشان را از دست دادند. شبی دیگر گذشت و دو تن دیگر نیز جانشان را از دست دادند و تنها حبیب الله در صبح زود روز سوم توسط یک کشتی ماهیگیری اندونزی نجات یافت.

مقامات استرالیایی و اندونزیایی هیچکدام گزارشی درباره ی این کشتی غرق شده در آب دریافت نکرده اند و تنها بازمانده ی این تراژدی ست که اکنون از یک بندی خانه ی مخصوص پناهجویان در جاکارتا درباره ی این تراژدی روایت می کند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > تراژدی در آب های اندونزی؛ 33 پناهجو غرق شدند!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.