کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > هانتلر رکوردهای فان باستن را می شکند

هانتلر رکوردهای فان باستن را می شکند

جمعه 4 آپریل 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

در شنبه گذشته کلاوس یان هانتلر مهاجم تیم آژاکس در جریان پیروزی 4ـ2 آژاکس بر تیم میزبان و سابقش هیرنوین توانست دو گل به ثمر برساند. زدن این دو گل تعداد گلهای او را به عدد 99 رساند.

هانتلر تاکنون در 135 بازی در سطح اول فوتبال باشگاهی هلند به چنین رقمی دست یافته است و نوید ظهور یک فان باستن جدید را در فوتبال هلند می دهد.

از زمانی که هانتلر در سرزمین فوتبالخیز هلند نامی برای خود دست و پا کرده است باشگاه های بسیاری خواهان او شده اند، چه از انگلیس و چه ایتالیا و اسپانیا و چندی پیش بود که صحبت از باشگاه رئال مادرید نیز بود. جالب است که بدانید برند شوستر درباره او صحبت جالبی دارد. مربی آلمانی رئال مادرید گفته بود: بنظر می آید که آنها او را از مارکو فان باستن شبیه سازی کرده اند. نوع حرکتش، شوت زدن با هر دو پایش و قدرت سرزنی اش، همه آنها مرا به یاد فان باستن می اندازند.

این بازیکن به گفته شوستر تکثیرشده فان باستن قرار است چنانچه در تیم آژاکس بماند و فصل بعد اغوا نشده و به جایی دیگر نرود در فصل بعد با نمونه اصلی خود کار کند. فان باستن که در حال حاضر هدایت تیم ملی هلند را بر عهده دارد قرار است بعد از اتمام بازیهای یورو 2008 پست خود را ترک کند و با قراردادی که با آژاکسی ها امضا کرده است به هدایت این تیم مشغول شود.

فان باستن نیز با شناختی که از هانتلر پیدا کرده است امیدوار است که ستاره آژاکس در فصل بعد نیز در آمستردام ماندنی باشد. هانتلر نیز اعلام کرده است که بعد از اعلام این خبر که آژاکس در فصل بعد از فان باستن بعنوان سرمربی خود استفاده خواهد کرد بین این دو دیدارهایی صورت گرفته است و هانتلر در این باره می گوید: او واقعا از من خواست تا در آژاکس بمانم.

هانتلر 24 ساله در عرصه ملی نیز عملکرد خوبی داشته است و در دو بازی اخیرش در تیم ملی سه گل زده است و مطمئن است که در تیم ملی هلند حضور خواهد داشت. او در این باره می گوید: هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد، اما من فکر می کنم من یک قدم بزرگ در دو مسابقه گذشته نارنجی ها برداشته ام.

هانتلر گلزنی هایش را در سطح اول فوتبال باشگاهی هلند با تیم آپلدورن شروع کرد و در فصل 2004ـ2003 توانست در 26 بازی 35 بار گلزنی کند. او سپس به تیم هیرنوین پیوست و در آنجا در 46 بازی 34 گل به ثمر رساند. بعد از درخشش او در هیرنوین بود که آژاکس به او تمایل پیدا کرد و او را دو سالی می شود که به استخدام خود در آورده است. عملکرد هانتلر در آژاکس نیز جالب بوده است. نکته مهم دیگر در مورد هانتلر جوان اینکه او اولین بازیکن این تیم آمستردامی است که در طول 21 ساله گذشته توانسته در یک فصل 30 گل به ثمر برساند. جالب است بدانید که نفر قبلی که به چنین رکوردی دست یافته است همان اسطوره فراموش نشدنی آژاکس یعنی فان باستن است و هانتلر اینگونه که پیش می رود و تا چند بازی که به انتهای فصل بازیهای باشگاهی هلند باقیمانده است می توان امیدوار بود که او رکورد فان باستن را نیز بشکند. فوتبالدوستان هلندی امیدوار هستند که این پدیده فوتبال شان پیشرفت خود را در جریان جام ملتهای 2008 نیز ادامه دهد و همانند فان باستن و هم تیمی هایش که توانستند در سال 1988 این جام را به خانه آوردند او نیز همراه با ستارگان بزرگ حال حاضر هلند موفق به انجام این کار شود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


59 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > هانتلر رکوردهای فان باستن را می شکند

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.