صفحه نخست > دیدگاه > چرا شریعت را به زور تطبیق می کنید؟

چرا شریعت را به زور تطبیق می کنید؟

مشت کوبنده مصری ها بر دهن اسلام گرایان و اخوانی ها
فرهاد خرمی
چهار شنبه 5 دسامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

چند روزیست که تظاهرات مردم علیه دیکتاتور جدید مصر، محمد مرسی بحث داغ رسانه های دنیا شده، بحث زمان آغاز شد که محمد مرسی پیش نویس قانون اساسی مصر که شانس بزرگ برای گروه های تندرو اسلامی مثل اخوان المسلمین و ... برای انحصار قدرت را میدهد برای تصویب آماده نمود،

مرسی بعد از میانجی شدن در مسئله صلح بین حماس و اسرائیل و تقدیر شدن از سوی جوامع اسلامی ستاره اقبال خود را روشن دیده و بی درنگ برای در انحصار آوردن قدرت سیاسی مصر برای گروه های تندرو اسلامی که خود عضو آن است اقدام کرد که مردم مصر با قاطعیت با آن برخورد کردند، ملت مصر که مدت کوتاهیست دیکتاتور پیشین مصر حسن مبارک را سرنگون کردند اکنون گرفتار دیکتاتوری اسلامی که در راس آن مرسی است شدند،
در عین حال تعداد از اسلام گرایان تندرو و هواداران اخوان المسلمین با حمایت از طرح مرسی و با شعار شریعت بهترین قانون به خیابان های مصر بر آمدند و ساعات قبل با حمله به کمپ مخالفین خیمه های آنان را به آتش کشیدند، در اصل اخوانی ها با آماده کردند این طرح میخواهند قدرت مصر را در دست گرفته و نقش گروه های غیر مذهبی و مسیحیان را کمرنگ کنند، و طرح پیش نویس قانون اساسی مصر زنگ خطر بود برای گروه های سکولار و جمیعت 10% مسیحیان مصر که اگر تصویب شود باید سالها تحت قوانین شریعت و حکومت اخوانی ها در مصر زنده گی کنند، که برای ملت که تازه انقلاب بزرگی را برای آزادی گذارنده پذیرفتن آن دشوار و یا نا ممکن است، تظاهرات مردم مصر مشت کوبنده بود بر دهن اخوانی ها و دیگر اسلام گرایان مصر و آب سرد بر خواب های طلایی آن ها برای به چنگ آوردن مصر.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • شعریت ینعی سلب ازادی جامعه , این سلب ازای فرق نمی کند , خصوصا در کشور های اسلام که از ازادی و پشرفت جامعه در ترس و وحشهت به سر می بردند که مبادا یک تار خانم ها نمایان گردد و اقایان محترم را به خطا بندازدوهمه وقت وجود داشته خواهد داشت فرقی نمی کند که در مصر باشد و یا لبی وعیره کشور های اسلامی و یاافغانستان و ایران خلاصه در هر کشور که اخوند و ملا به قدرت سیاسی برسد و انها از طرف با داران گوش به فرمان شان باید افراد جامع را به تیغ بکشد..........

 • بعد از آنکه محمد به جهنم ساخته خودش واصل شد، از وی جزوه های بی سر و ته و اشعار و رباعیات و مخمسات وغزلیات و قصاید بدون قافیه به میراث ماند که گاهی انها را در اوج دیوانگی و جنون سروده بود و گاهی هم زیر تاثیر خشم و ستیزه با دشمنانش و گاهی هم در اوج زندگی سکسی و رسوایی های جنسی اش به تحریر دراورده بود. مگراساسی ترین کتابی که سبب الهام محمد و تاثیر بالای اشعار و جهانبینی اش گردید ، مربوط به همان کتاب مادر جهالت یعنی تورات و انجیل بود.
  تا وقتی که دامادش عثمان به قدرت رسید به تعداد این جزوه ها افزوده میشد و هرکس از یک کنجی یک نوشته را میاورد که اینها اثار محمد بدبخت میباشد. به این ترتیب وقتی عثمان دید که بعد از چند مدت حجم قران به چند تن خواهد رسید ، همه جزوه ها را جمع اوری نموده و انهایی را که خوشش امد نگهداشت و بقیه را طعمه حریق ساخت.معلوم نشد که در این میانه اثار خسر جنایتکارش هم بود یا خیر. از جانب دیگر از زبان و اعمال این محمد نیز نقل قول هایی فراوانی صورت گرفته که گاهی چنان کودکانه است که ادم را خنده میگیرد. و مخصوصآ پیروان دروغگویش بنام شیعه انقدر حدیث ساختگی اختراع کردند که شاید محمد از یکی شان هم خبر نداشته باشد.
  خلاصه اینکه بعد از یک مدت انواع برداشت های از گفته های محمد و الله ساختگی اش انقدر متفاوت شد که حد نداشت و از همین سبب موقع ان فرا رسید تا یک عده یی دست به کار شدند و با مطالعه و تفسیر و تشریح قران و احادیث محمد وغیره یک مجموعه راست و دروغ را ساختند که حالا به نام قوانین شریعت یاد میگردد.
  این قوانین به دو بخش عمده تقسیم شده است. ان بخشی را که یکی از اولاده های محمد که بنام امام صادق مسمی است وقسمت دیگر ان که مشتمل بر نظریات چهار نفر از شریعت شناسان میباشد. پیروان این چهار نفر به نام اهل سنت و جماعت یاد میگردد. اینها عبارت از شافعی، حنبلی، مالک و امام ابوحنیفه میباشد. این اخری که از خراسان میباشد ، بعد از وفاتش در بغاد دفن شد. اما قبرش توسط سربازان صفوی تخریب و در محل ان حتی معذرت خود را نمودند. البته به حکم شاه شیعه که دشمن ترک های عثمانی بود.
  خلاصه اینکه شریعت محمدی در 14 قرن قبل مربوط بود و اساس ان در یک جامعه فقیر و دور از تمدن و عصر برده گی میباشد. این قوانین در حال حاضر نه تطبیق میشود و نه امکان تطبیق دارد. هر قدر ما از نگاه زمان از ان عصر فاصله میگیریم ارزشها متفاوت تر شده و امکان تطبیق ان محدود تر میگردد. شریعت پر از تبعیض و نابرابری و استبداد و زورگویی میباشد. انهایی که در خیالات خام خود به فکر ساختن یک جامعه خیالی خیلی سعادتمند با استفاده از قوانین شریعت هستند نه از جامعه شناخت دارند و نه از اقتصاد و نه از تغیراتی که در جهان صورت گرفته است. صرف بعد از تطبیق چند قانون شریعت به یکبارگی میبینند که دچار سردرگمی شده اند. قوانین قرانی دیگر جوابگوی نیازمندی های جوامع بشری نمیباشد. البته جای تاسف در اینجاست که بعد از انکه گروه اول از نارسایی قران و شریعت اگاه شدند و به تغیرات روی اوردند، گروه احمقتر جدیدی میاید و خواهان تطبیق قوانین شریعت میگردد تا به نوبت خود این قوانین منحوس را بالای یک جامعه تطبیق نمایند. این بدبختی تا حال ادامه دارد. گاهی در مصر و گاهی هم در ایران و گاهی هم در افغانستان.
  کوتاه کلام اینکه برای یکبار هم که شده یک فلم مربوط به پیامبران را به شمول فلم ظهور اسلام ببیند. به لباسها و افکار و استدلال ها و سطح دانش انها بیندیشید. جای خیلی شرم است که ما در قرن بیست و یکم با استدلال و قوانین و جهان بینی انها زنده گی نمائیم.

  • شماره سوره 1 نام سوره فاتحه تعداد آيات 7 مکي
   به نام خدا كه رحمتش بى‏اندازه است‏و مهربانى‏اش هميشگى.
   به نام خدا كه رحمتش بى‏اندازه است‏و مهربانى‏اش هميشگى.«1» همه ستايش‏ها، ويژه خدا ، مالك و مربّى جهانيان است .«2» رحمتش بى‏اندازه است و مهربانى‏اش هميشگى.«3» منحصراً فرمانرواى روز پاداش و كيفر است .«4» [پروردگارا!] تنها تو را مى‏پرستيم و فقط از تو يارى مى‏خواهيم .«5» ما را به راهِ مستقيم هدايت فرما .«6» راه كسانى [چون پيامبران ، صدّيقان ، شهيدان و صالحان كه به خاطر نشان دادن شايستگى]نعمتِ[ايمان و عمل خالص و اخلاق حسنه به آنان]عطاكردى ، آن [انسان‏هاى والائى] كه نه مورد خشم تواند و نه گمراه‏اند .«7»

  • نسیم ارمان کودن ونا فهم! بد نرین و بی ارزشترین ترجمه ای که تا امروز از سوره فاتحه صورت گرفته همین است که تو نوشته ای. تو اگر خر نمیبودی با خواندن معنی حتی همین متن ترجمه شده توسط کدام خر تر از خودت به بی معنی بودن و بی ربط بودن این سوره متوجه میشدی. دقت کن اگر این سوره کلام الله است، پس الله در وصف خودش و برای عبادت خودش شعر بالایی را سروده است. این قسم متن باید از زبان یک انسان باشد که در عالم خیال به توصیف پروردگار خود ساخته اش میپردازد. حتمی خواهی گفت که با این سوره الله برای محمد طرز دعا را اموخته است؟؟ این عذر بد تر از گناه میباشد.
   دقت کن در ترجمه ات:" به نام خدا كه رحمتش بى‏اندازه است‏و مهربانى‏اش هميشگى" یعنی در اینجا خود ذات خدا با نام خودش شروع کرده و به وصف رحمتش و مهربانی اش پرداخته است؟؟ در این سوره به وضاحت دیده میشود که گوینده این غزل یک انسان باشد.
   یا اینکه مینویسی که:" [پروردگارا!] تنها تو را مى‏پرستيم و فقط از تو يارى مى‏خواهيم." یعنی الله خودش برای خودش میگوید که تنها تو را می پرستیم؟ میپرستیم که جمع است. مگر الله هم خودش خودش را میپرستد؟ و در ادامه الله از خود میخواهد که خودش راه راست را به او هدایت فرماید. بقیه مسخره تر از دیگران است. یعنی وقتی الله در کلام خود برای خودش از جانب خودش طالب هدایت میشود و ارزو مینماید که از جمله مغضوب ها و مورد خشم نزد خود محسوب نگردد. اینها همه نشان دهنده انست که این جملات را یک انسان برای خدای خودش سروده است و به عبادت خدایش پرداخته است. نه اینکه اینها را خود خدا برای خودش و طلب هدایت و بخشش خودش سروده باشد.

 • این نقاب پوشها کی هستند؟ دزد های بانک هستند؟ شعار انگریزی اشرا با مشکل خواندم. خو اینها دشمن دموکراسی هستند. اگر همین بیعقل ها معنی دموکراسی را فهیدند من بعد از این مثل اینها نقاب میپوشم. این پدر سگها همین که جوال سیاه و نقاب را از سر شان دور نمائی، باور کن مکمل برهنه و سکسی میباشند. توبه توبه دنیا به اخر رسیده. کو کجاست امام زمان؟

 • خرمی عزیز!
  دین ومذهب که قابل قبول مردم نباشد شریغت ان باید به زور بر مردم اعمال گردد .همانطوریکه دین اسلام به زور شمشیرمحمد علی وعمر بلای انسانها قبولانده شده است همین اکنون ازپنجصد هزار مسلمانان افغانستان یک نفر نمازی را که میخوانند به معنی ان اشنایی ندارند واز معنی قران بکلی اگاهی ندارند وان را بخاطر صواب کورکورانه میخوانند . ومیبوسند امروز به برکت ازادی بیان وسایت های انترنیتی خوشبختانه دارد که روشنفکران وافراد های اگاه وطن مبارزه وسیع را علیه این خرافات پرستی ها مبارزه نمایند.

 • ببخشید در این عکس من نفهمیدم که این دو مجسمه از ذغال ، انسانها هستند و یا مجسمه های با یک نوشته انگلیسی در دستانشان؟ اگر اینها ادمهای زنده هستند پس چرا خود را اینقسم پت کرده اند. راستی اگر در کدام شب تاریک در کدام پسکوچه مقابل من بیایند من زهره ترق میشوم. ها راستی فهمیدم بالاخره. اینها نفر های هلوین هستند از جشن امریکایی گک ها. ها ها راستی که خنده دار است.

 • به تأیید پیام های بالا ، اینک ترجمه یک آیة از سوره یاسن .
  سوره سی و ششم قرآن نامش « یس » و همین دو حرف ، یک آیة محسوب می شود . اهمیت این سوره بیشتر به این دلیل است که مؤمنان مسلمان درهنگامی مرگ دوست و قوم و خویشان ، این سوره را در کنار مریض مشرف به موت با صدای بلند می خوانند . به این جهت وقتی از مرگ قریب الوقوع کسی آگاه شوند ، می گویند یاسینش را هم خواندند یا دارند یاسینش را می خوانند . نکته ظریف و گاه موحش در این است که اغلب اوقات مریض بیدار و آگاه است و به محض بلند شدن صدای یاسین ، می داند که اقوام و آشنایان در تدارک اند تا او را روانه گورستان کنند .
  آیات سوره همانند دیگر بخش های قرآن مشتی مهملات و تکرار مکررات است . آیة دهم را به ترجمه آقای قدرت الله بختیاری نژاد که کلامش ساده تر از آیت الله الهی قمشه ای است ، عیناً درج می کنم .
  « یس ، سوگند به قرآن حکیم که تواز پیغمبرانی و در راه راست هستی ، نزول قرآن از طرف خداوند توانای مهربان است تا به قومی هشدار دهی که به پدرانشان هشداری داده نشده و غافل هستند . سخن خدا در باره بیشتر آنها ثابت شده که ایمان نمی آورند . ما بر گردن شان غُل ( قید و بند ) نهاده ایم که تا چانه هایشان رسیده و سرشان به طرف بالا است ( که پیش پای خود را نمی بینند ) و جلو آنها سدی و پشت آنها نیز سدی قرار داده ایم و چشم آنها را با پرده ای پوشانده ایم بنابراین نمی بینند . برای آنها فرقی ندارد ، چه به آنها هشدار بدهی و چه ندهی ، ایمان نمی آورند. »
  نخست دقت فرمایید که الله گوینده قرآن ، به گفتار خودش قسم می خورد . مانند آنکه سعدی شیرازی که یک برگ از گلستانش به تمام قرآن می ارزد ، بگوید : سوگند به گلستان و بوستان که اتابک سعد ابن زنگی پادشاه خطۀ پارس است !!
  دوم این جناب باریتعالی به فرموده خودش ، بر گرده مردم قید و بندی نهاده ، آنچنان که سرشان را هم نمی توانند تکان دهند . جلو و پشتشان را سد قرار داده تا حرکت را از آنها سلب کند . چشمان شان را با پرده پوشانده تا هیچ چیز را نبینند . و هشدار محمد نیز توفیری در نظر و تصمیم آنها به وجود نمی آورد . با وجود این از رسولش توقع دارد دین اسلام را به مردمی اینگونه کور و کر و فلج تحمیل کند .
  آیة چهل : « نه خورشید می تواند به ماه برسد ، و نه شب می تواند از روز جلو بزند . هریک در مداری شناورند . »
  این نشان کمال نا آگاهی خدا نسبت به ساده ترین پدیده ی طبیعت است !!
  آیة چهل و یک : « و نشانه دیگر اینکه ما فرزندانشان را در کشتی پُر سوار کردیم و چیز هایی شبیه آن آفریدیم تا سوار آن شوند . اگر بخواهیم آنها را غرق می کنیم و کسی به فریاد آنها نمی رسد و نجات پیدا نمی کنند . »
  از این بی ربط تر و مجمل تر ، جمله و عبارت دیده بودید ؟!
  کاریش هم نمی توان کرد زیرار کلام باریتعالی است !

 • چرا شریعت را به زور تطبیق میکنند؟ ( یا میکنید؟ )

  • سوال تان همین است؟ مرحبا! چونکه تطبیق شریعت چیزی است ناشد و ناممکن .مثل اینکه فیل را از سوراخ سوزن بگذرانید، از همین سبب از زور کار گرفته میشود.چونکه بر خلاف عقل، منطق ، انسانیت و ترحم و وجدان میباشد. چونکه شریعت با عقل و خرد در جدال قرار دارد. چونکه تطبیق شریعت مستلزم توتالیتری و استبداد بی پایانی مثل سیستم استالینیستی را خواهان میباشد. چونکه شریعت مربوط انسانهای این عصر و زمان نمیباشد. چونکه در شریعت تبعیض و بیعدالتی وجود دارد. چونکه دیگر مشاهده بریدن گردن و دست و پای انسانها، برای من و تو قابل تحمل نمیباشد. چونکه انسانهای عصر حاضر، بیشتر از گذشته میتوانند بیاندیشند و تصمیم بگیرند. چونکه تطبیق شریعت با حق ازاد انتخاب انسانی در تضاد قرار دارد. و مهمتر از همه اینکه شریعت بر اساس ذوق یک دیوانه سادیست و یک زنباره بی ناموس در 14 قرن قبل بنیاد نهاده شده است و بخش زیادی از مردمان متفکر امروز نمیخواهند به اساس ان تیوری های تاریخ زده و فرسوده زنده گی نمایند.
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس