صفحه نخست > خبر و گزارش > جنگ تریاک در قبایل و انتحار از مقعد ابتکار تازه آدمکشان طالب!

جنگ تریاک در قبایل و انتحار از مقعد ابتکار تازه آدمکشان طالب!

کابل پرس
شنبه 8 دسامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: یک مقام امنیت ملی که نخواست نامش فاش شود به کابل پرس گفت که فرد انتحار کننده به جان اسدالله خالد، مواد منفجره را در مقعدش جاسازی کرده بود. اسدالله خالد رییس امنیت ملی دولت فاسد حامد کرزی دو روز قبل در یکی از مهمان خانه های این سازمان مورد حمله ی فرد انتحار کننده قرار گرفت و به شدت زخمی شد. روز گذشته امنیت ملی با نشر اعلامیه ی گفته بود که عامل حمله به جان اسدالله خالد مواد منفجره را به آلت تناسلی اش بسته بود و پس از دست دادن به آقای خالد آنرا منفجر کرد.

گرچند حمله ی دو روز پیش به جان اسدالله خالد از طرف دولت حامد کرزی حمله ی تروریستی نامیده شد، با این

جنگ تریاک در قبایل جنوب و شرق
اسدالله خالد چند سال ولایت غزنی و قندهار را بر عهده داشت و در این مدت گزارش های مختلفی از تجارت مواد مخدر وی و دزدی از پول هایی که قرار بود به سران قبایل داده شود تا مواد مخدر تولید نکنند و از حمایت طالبان دست بردارند منتشر شده است.

وجود این رویداد ربط مستقیمی با رقابت های قبایلی بر سر مواد مخدر و سود حاصل از آن دارد. نکته ی جالب این است که کرزی و حلقه ی طالبان در ارگ در سخنان خود و در رسانه های وابسته همچنان به جانبداری از طالبان پرداخته و ضمن اینکه بار دیگر در قامت سخنگوی ملا عمر ظاهر شده اند، دست داشتن طالبان را در این حمله رد کرده اند. این در حالی ست که طالبان بصورت واضح مسولیت این حمله را بر عهده گرفته اند. مضحک تر اینکه کرزی جاسازی بمب در بدن بمب گذار را کاری مهندسی شده و مسلکی دانسته که طالبان قادر به انجام آن نیستند.

با وجود اینکه تیم ارگ نشین بار دیگر در قامت حامیان تروریزم طالب ظاهر شده اند و طالبان مسولیت این حمله را بر عهده گرفته اند، اما گویی علت و انگیزه ی اصلی حمله در جایی دیگر نهفته و این اظهارات برای انحراف افکار عمومی از توجه به جنگ تریاک در قبایل جنوب و شرق صورت می گیرد.

اسد الله خالد که قبل از این در پست های ولایت قندهار، غزنی و وزارت سرحدات کار کرده ، دست بالایی در قاچاق مواد مخدر دارد. از این رو رقابت بر مواد مخدر وسود ناشی از آن همواره یکی از چالش های بزرگ برسر راه او و حریفان قبایلی اش بوده است.

یک منبع موثق به کابل پرس? می گوید در بهار سال 1381 زمانی که آقای خالد به حیث والی غزنی اجرای وظیفه می کرد، یک کامیون حامل مواد مخدر"چرس، هیرویین و تریاک" که به سوی اولسوالی اسپین بلدک در حرکت بود،

جنگ تریاک در قبایل جنوب و شرق
علاوه بر اشتراکات قومی و پیش بردن پلیسی اشغال مرکز و شمال، یکی از موارد اتحاد میان طالبان و مافیای کرزی، مواد مخدر می باشد. با این وجود، اختلاف ها گاه به درگیری های خونین میان آنان می انجامد.

توسط ملیشه های قبایلی در اولسوالی "تخته پل" به فرماندهی قوماندان آدم خان متوقف می شود و پس از تلاشی و بررسی اسناد کامیون معلوم شد که ماه ها همان کامیون با اسنادی دولتی که توسط اسدالله خالد والی غزنی، مولوی حسن زاده والی زابل و گل آقا شیرزی والی قندهار امضا شده، صد ها تن مواد مخدر را از قندهار، هلمند و غزنی به شهر کویته ی پاکستان انتقال داده بود.

منبع کابل پرس می گوید قوماندان آدم خان و دگروال محمد عیسی که خود را از وفاداران عصمت مسلم و وابسته به گروه ملیشه های جنرال فدا محمد اچکزی می دانند، در اسناد کامیون حامل مواد مخدر نامه ای با این مضمون یافته بودند: "این کامیون مربوط به واحد های ترانسپورت دولتی افغانستان است و همیشه برای حمل و نقل اجناس دولتی در مسیر پاکستان در حال عبور می باشد، از این روبه تمام پوسته های تلاشی دستور داده می شود که مزاحمت ایجاد نکرده و در صورت لازم با راننده ی کامیون کمک کنند."

جنگ تریاک در قبایل جنوب و شرق
افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر دنیاست و بیش از 90 درصد از این مواد مخدر در مناطق قبایلی جنوب و شرق افغانستان تولید می شود. رقابت بر سر مواد مخدر و سود ناشی از آن هر از چند گاه تلفات سنگینی را در مناطق قبایلی بر جای می گذارد.

پس از توقف این کامیون عبدالرزاق شیرزی برادر گل آقا شیرزی که در آن زمان قوماندان "گارنیزیون "ولایت قندهار بود، دوصد تن از ملیشه های تا دندان مسلح اش را به باز پس گیری کامیون پر از مواد مخدرو همچنان انتقام گیری از افراد تحت امر آدم خان به سوی تخته پل روان کرد و دریک تماس تلفونی به جنرال فدا محمد اچکزی که در آن زمان قوماندانی لوای 123 قوای سرحدی در ولسوالی اسپین بلدک را در اختیار داشت گفت: قبل از آنکه تخته پل و اسپین بلدک به حمام خون تبدیل شود باید فورا کامیون را آزاد ساخته و جلوی درز خبر به مطبوعات و مرکز را بگیرد. اما در آن زمان افراد تحت امر " فدا محمد اچکزی" این درخواست "رازق شیرزی" را قبول نکردند و گفتند اگر افراد تحت فرمان رازق شیرزی به تخته پل نزدیک شوند، زنده بر نخواهند گشت.

جنگ تریاک در قبایل جنوب و شرق
گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای انگلیسی در هلمند یکی از بزرگترین مناطق کشت تریاک دنیا، در قاچاق مواد مخدر به تولید کنندگان و قاچاقچیان افغان کمک می کنند.

دیری نگذشت که پیکپ های ملیشه های تا دندان مسلح رازق شیرزی به تخته پل رسید و جنگی سختی بین افراد تحت امر آدم خان و آنها در گرفت که پس از شکست طالبان یکی از خطرناک و خونین ترین جنگ ها بر سر مواد مخدر در جنوب افغانستان بود. ساعت دوازده ی همان روز، بازار کوچک تخته پل بسته بود و اجساد ملیشه های رازق شیرزی که همه لباس های پلنگی به تن داشتند در خیابان افتاده بود. این درگیری که پس از دوساعت با کشتار تعداد زیادی از ملیشه های عبدالرازق شیرزی ختم شده بود، فورا به کابل گزارش شد و زنگ خطر حتا حامد کرزی را هم تکان داد.

در آن زمان حامد کرزی علی احمد جلالی وزیر داخله ی وقت را فورا به عنوان مصلح فرستاد تا آتش جنگ تریاک را خاموش سازد. اما علی احمد جلالی در آن زمان با وجودی که با تلاش هایش توانست جلوی خونریزی هرچه بیشتر را بگیرد اما هیچگاهی نتوانست چاره ی برای جلوگیری از رقابت و خونریزی برسر مواد مخدر بیابد.

ادامه ی داستان رقابت بر سر مواد مخدر به زودی از کابل پرس نشرخواهد شد.

جنگ تریاک در قبایل جنوب و شرق
استفاده از کودکان در جنگ، آموزش آنان برای انجام حملات انتحاری و بکار گیری آنان در مزارع کشت خشخاش، یکی از موارد نقض حقوق بشر می باشد که در قبایل جنوب و شرق بصورت گسترده صورت می گیرد. طالبان و هواداران قبایلی آنان، مکاتب کودکانی که باید درس بخوانند و جامعه ی خود را از وضعیت تاریک قبیله ای عبور دهند، تخریب می کنند.

اسدالله خالد زخمی شد؛ آيا اختلاف بر سر مواد مخدر حمله ی تروریستی ست؟
پنج شنبه 6 دسامبر 2012, نویسنده: کابل پرس خبری

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • پشتونیسم روی دیگر صهیونیسم است که برای رسیدن به هدف از هیچ چیز دریغ نمیکنند ولو مقعد شان به اشتباه و دروغ بین مردم افغانستان شایعه کرده بودند که اوغان با غیرت است حالا نمونه های از غیرت پشتونیسم:
  1-انتحاری با لباس زنانه
  2-انتحاری در لنگی غیرت اوغان
  3-انتحاری در مقعد
  4- انتحاری با بچه بیریش
  5- انتحاری با زنان بد کاره و هرزه پشاور(انهای که تاریخ مصرف شان در رابطه جنسی خلاص شده)
  6-قاچاق مواد مخدر توسط زنان پشتون بسوی ایران و پاکستان
  پس از چله چه گله اینها سردمدارن افغانستان قرن 21

 • ها ها ها برای آینده گان فکاهی میماند

 • هاهاها... نفری بعدی که مواد انفجاری را در مقعدش جابجا خواهد کرد قرآنیار سرباز بیسواد و جان برکف اسلام خواهد بود!

 • برادران! بشتونهاى افغانستانى عزيز من! بشتون با كستانى دشمن ماست.باخبرباشيد كه نزد اين قوم بيناموس جيزى مقدس نيست.
  اين بار متوجه باشيد كه بم را در مجراى بيشاب زن خود جا بجا كرده نياورد؟؟؟؟
  عربستان سعودى هم اكر يك كمى مغز مانده باشد, فكر كند كه كب اسلام در افتابه لكن كشيده است.
  بم در مقعد و اله تناسلى زن!تحت نام اسلام عورت زن و مرد وسيله براى كشتار مسلمانان و مجا هدان سر به كف اسلام, قرار كرفته است.
  يا محمد بيا و ببين امتت را, بنام تو اين جه نميكنند.تو كفته بودى در جنك بر عليه كفار او اله تناسلى و مجراى اطراحى استفاده كنيد؟؟؟
  مردم جهان با كستانى را بشناسند كه اين مردم بيناموس هستند بم را در اله تناسلى زن خود هم مياورند.كشور بيناموس مردم بيناموس است.

  • اقاى ن.ب محمد بزرك او از كردن خود خلاص كرده او كفته بود كه اينها خوارج هستند,قران از كوشهايشان بايين نميرود.او بيش خدا شرمسار نيست.وكرنه بايد او بايد بيش خدا بسكى ميرفت كه از شرم رويش را نبيند.

 • کابل پرس? چشم ته صدقه با این قسم گزارش های دقیق. واقعا که با بدترین موجودات هموطن می باشیم. من وقتی گزارش بی بی سی را دیدم که در مشرقی زن خود را در بدل شتر و گاو می فروختند ان وقت فهمیدم که افغانستان چرا این قسم عقب مانده است.

 • ايا اين جوان عزيز وطن من خالد عزيز انقدر براى با كستانى مهم بود كه با كستانى در بيش روى جهانيان از شرف,عزت و ناموس خود بكزرد؟ ايا با كستانى بم را در عورت زن و مرد خود و در مجراى تناسلى زن خود بايد بياورد؟؟؟
  بشتونهاى ما خر هستند بعد ميكويند.
  كه به خندا خورى خو وخره.در هيج جنكى ضربه بايين كمر اجازه نيست از هر كافر ببرسيد؟؟؟
  جنك ترياك, جنكهاى زياد شده در روى زمين,جنك جاى, جنك بوره,جنك احد,جنك مقعد اختراع قوم بشتون با كستانى تحت امر اى اس اى با كستان.
  راستى انشتين كفته بود كه در اخر زمان جنك باز در جوب و سنك شمشير وكلوخ ميسد,شايد بعد از مقعد كلوخ باشد.بعد از انفجار مقعد بشتون با كستانى قريب است كه به البرت انشتين من باور بيداكنم.ريل اسلام از خط خارج شده است.
  استخوان مورده را بنام اسلام از قبر كشيدند كه دران زمان عربستان سعودى طالب را برسميت شناخته بود و علنى ميخواست كه انها اسلام وحشى و دروغين و بيناموس را بر شانهاهاى مردم مجاهد سوار كند.ما كفتيم خير شايد عر بستان باخبر نباشد و امروز در اله تناسلى زن خود بم را جابجا ميكنند تنها بخاطر بول.

 • افسوس که یک مافیای هیروین و جنگسالار کم نشد.
  یقین کنید که دلم به حال هیچ یک ازین جنایتکاران نمیسوزد، بلکه فقط به آنهای که آله دست این جنایتکاران شده اند. مانند دهاقین فقیر و کودکان بیگناه ما.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس