IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > خبر و گزارش > مشکلات عمده روز افزون و عدم توجه دولت نسبت به ولسوالی کلدار

مشکلات عمده روز افزون و عدم توجه دولت نسبت به ولسوالی کلدار

امین محمدی
چهار شنبه 26 دسامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

ولسوالی کلدار اگر لقب دیگری نیز داشته باشد، آن ولسوالی فراموش شده، بی صدا و بی تصویر است.

با وجودی که این ولسوالی همیشه از امنیت خوبی برخورداربوده ولی هیچ گونه ساخت و سازی در آن صورت نگرفته است ، در طول 11 سال گذشته که میلیارد ها دالر کمک های جامعه جهانی جهت باز سازی افغانستان در این کشور واریز شده است، کدام تغییرات مشهود در چهره ی کلدار به وجود نیامده است.

مردم این ولسوالی وقتی مریض می شوند، مریضان شان توسط بقال ها معالجه می شود، دوای شان را از بقال و دست فروشان خریداری می کنند، آنان می گویند برای همه زنان کلدار فقط یک داکتر زن، وجود ندارد.
درمکاتب ولسوالی کلدار تمام استادان فارغین دورۀ ابتدائیه مکتب یا ملاهای مساجد استند که به شکل اجیر استخدام گردیده بودند، ملاهای مساجد نمیتوانند مضامین مثل ساینس ، ریاضیات و علوم اجتماعی را به شکل درست تدریس نمایند، این یک جفای بزرگ به حق این ملیت محروم است ، مردم ولسوالی کلدار کدام وکیلی نه در شورای ملی و نه در شورای ولایتی دارند، علتش اینست که آنان از نحوه انتخابات آگاهی نداشتند و نتوانستند یکی را به حیث وکیل انتخاب نمایند ، چون اکثریت مردم کلدار بیسواد اند.

با در نظرداشت این وضعیت مردم این مناطق نه تنها از حال، بلکه از آینده خود نیز چندان امید باز شدن روزنۀ روشنی را نداشتند، در افغانستان یک اصل تغییر ناپذیر وجود دارد، اینکه برای تمام عرضۀ خدمات دولتی درپایتخت کابل و مراکز شهرهای بزرگ معیار گرفته میشود. اگر در این شهرها استادان تحصیل کرده است، بناً نزد مسئولین معنی آن اینست که سرتاسر افغانستان از این ناحیه مرفوع میباشد. در حالیکه خدمات تعلیم و تربیه در شهرها و مناطق دور دست افغانستان کاملاً به شکل غیر متوازن عرضه میگردد.

يكي از مشكلات عمدۀ مردم کلدار در صدر تمامی مشكلات روزانه اين مردم بي دفاع قرار دارد از دست دادن خانه هايشان بوسيله تخريبات درياي آمو ميباشد، تخريباب درياي آمو در حدي بوده كه تنها در سال گذشته خانه هاي نشيمن دو قريه طعمه اين اژدهاي بزرگ شده بود و در بعضی از قسمت ها الی ۳۰ کیلو متر مسیر دریا بسترش را به جانب افغانستان عوض نموده است.

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

  • آقای محمدی
    لطفآ در مورد ترکیب ملیتی شهرداری کلدار معلومات موءجز ارایه فرمایید؛ احتمالآ حلال بسیاری سوالات خواهد شد. چون همه درد های این ملت از یگانه زخم چرکین و متعفن تعصب سرچشمه دارد و بس...

    repondre message

  • همیشه مثل گدا ها منتظر کمک هستید فکر میکنید دیگر مردم باید به کمک شما بشتابند و خود کنار زن و بچه خود به زندگی احمقانه سنتی خود ادامه دهید. حیف دشنام به شما کلداری ها....

    repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس