کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > سال 2013 سال بی جنگ، بی طالب، بی مواد مخدر و بی فساد باشد!

سال 2013 سال بی جنگ، بی طالب، بی مواد مخدر و بی فساد باشد!

سه شنبه 1 ژانويه 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس آغاز سال 2013 میلادی را به تمام خوانندگان خود تبریک می گوید و آرزوی سال موفقیت و سربلندی دارد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


64 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > سال 2013 سال بی جنگ، بی طالب، بی مواد مخدر و بی فساد باشد!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  بکم جنوری سال 2013 میلادی
  کابل - افغانستان
  فرارسیدن سال نو 2013 میلادی را برایشما عزیزان از کابلستان / از باغ های جنگ زده وویرانه اما سپید وپدرام ودرخشان دارالامان و چهلستون ای چهاردهی کابل تبریک وتهنیت میگویم و امیدوارم که روزهاوهفته ها وماه ها وسالهای پر از خوشی و سرفرازی پیش روی همه تان باشد . روزهای سپید و درخشان وپدرام با اشعه زرین افتاب درسراسر زندگی تان همرایتان بادا باد .کامگار وسرفرازباشید . باقی از باغ چهلستون

 • سال نو عیسوی را به آقای میرهزار و خوانندگان کابل پرس تبریک میگویم و برای همه مردم افغانستان آرامی، امنیت و خوشبختی آرزو میکنم.
  این هم یک تحفه سال نو آقای صلاح الدین ربانی برای طالبان.
  افغان پیپر، تاریخ انتشار: ۰۸:۴۱ ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
  دولت پاکستان چهار عضو ارشد طالبان را به درخواست شورای عالی صلح افغانستان از زندان آزاد کرده است.
  صلاح الدین ربانی: آزادی این افراد مهم است. ما این اقدام مقام‌های پاکستانی را ستایش می‌کنیم. البته امیدواریم زندانیان آزاد شده برای صلح کار کنند. این افراد آزاد شده اختیار دارند که محل زندگی شان را پس از بیرون شدن از زندان خود تعیین کنند، افغانستان، پاکستان یا کشوری دیگر.
  ملا نورالدین ترابی وزیر عدلیه حکومت طالبان،
  ملا عبدالباری والی پیشین طالبان،
  ملا الله ‌داد معاون پیشین وزارت مخابرات طالبان و
  ملا اعظم محافظ پیشین ملا عمر، افرادی هستند که مقامات پاکستانی ها آنها را از زندان رها ساخته اند.

 • برادران عزیز خصوصنآ اقای میر هزار صاحب, این سال نو عسیوی را خدمت فرد فرد اسنان های کره خاکی زمین و انسانیت تبریک عرض میدارم و ما از کی صلع را بطلبیم؟ از حکومت افغانستان , که صلایت همچون کاری ندارد, از ابر قدرت ها , که میتواند بیک نقط فیل را قیل کند, میتواند که از همین لعظ اگر واقعا بخواهند سر از فردا اعلان کند که یک طالب نمی تواند از وطن باشد 100% همین کار می شود در غیر صورت همه این حرف ها چرت و پرت بیش نخواهد بود خودتان را خسته نکنید که کلیمه صلع را به زبان بیاورید .امید وار هم میتوانید باشید هم نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • خبرگزاری (آوا)
  طالبان، نماینده پشتون‌ها نیستند
  تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ جدی ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۴۰
  طالبان به هیچ وجه نماینده پشتون ها نیستند. کسی از مردم نمایندگی می کند که با رای مردم انتخاب شده باشد.
  شماری از اعضای مجلس سنا در جلسه امروز سه شنبه (۱۲ جدی) از رهایی ۵ تن از زندانیان طالبان از زندان های پاکستان اظهار نگرانی کردند.
  به گفته سناتوران، رهایی سران طالبان، نه تنها به پروسه صلح کمک نمی کند؛ بلکه ناامنی در افغانستان را شدت می بخشد.
  هدایت الله رهایی؛ عضو مجلس سنا از رهایی طالبان از زندان های پاکستان انتقاد کرده و آن را "خیانتی بزرگ به مردم افغانستان" دانسته گفت:"۵ نفر از طالبان که از زندان پاکستان به درخواست حکومت افغانستان رها گردیده اند اگر در کنار مردم افغانستان قرار گیرند مشکلی ندارد و اگر دوباره به صفوف مخالفین بپیوندند، رها کردن آنها یک خیانت بزرگ به مردم افغانستان است".
  رفیع الله حیدری؛ یکی دیگر از اعضای مجلس سنا نیز در این مورد گفت:"هنوز معلوم نیست که آن‌عده از طالبانی که قبلا از زندان‌ها رها شده بودند فعلا در کجا هستند... در خیلی از موارد، ما شاهد دوباره پیوستن آنها به صفوف مخالفین هستیم".
  در همین حال، تعدادی دیگر از اعضای این مجلس از اظهارات طالبانی که در نشست پاریس خود را "نماینده پشتون ها" خوانده بودند به شدت انتقاد کرده و آن را مردود شمردند.
  شیرمحمد آخندزاده این اظهار طالبان را رد کرده گف:"طالبان در نشست پاریس گفته بودند که ما نماینده پشتون ها هستیم. من می گویم که طالبان نماینده پشتون ها نیستند".
  رفیع الله حیدری؛ نماینده مردم کنر در مجلس سنا نیز این اظهارات طالبان را به شدت رد کرده گفت:"این اظهارات طالبان که خود شان را نماینده مردم پشتون، خطاب می کنند به خاطر تحریک مردم است و می خواهند با چنین اظهارات تحریک آمیزی، یک تعداد مردم افغانستان را تحریک کنند.
  طالبان فقط نمایندگی جان خود را می کنند؛ نه از پشتون ها را".
  فضل‌هادی مسلمیار؛ رییس مشرانوجرگه نیز این شعار طالبان را رد کرده گفت:"این سخن طالبان یک تحریک است. طالبان به هیچ وجه نماینده پشتون ها نیستند. کسی از مردم نمایندگی می کند که با رای مردم انتخاب شده باشد".

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.